Odkiaľ je život dokonalý

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
5-6 hodín čítania
Vydavateľstvo
Inaque, 2020

Ďalšie formáty

Kniha
15,99 €

Adele nasadne na periférii autobus do centra Bologne. Má osemnásť rokov a odchádza do pôrodnice sama, pretože otec dieťaťa sa nezaujíma, pretože tam, kde žije sa všetci „narodia ako lúzri“, a pretože pre dieťa chce lepší život...

Čítať viac

Adele nasadne na periférii autobus do centra Bologne. Má osemnásť rokov a odchádza do pôrodnice sama, pretože otec dieťaťa sa nezaujíma, pretože tam, kde žije sa všetci „narodia ako lúzri“, a pretože pre dieťa chce lepší život...

Čítať viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Adele žije na periférii Bologne a má len osemnásť rokov, keď sa v jedno skoré ráno vyberie sama na zastávku autobusu, s prasknutou plodovou vodou a kontrakciami, aby sa dostala do pôrodnice. Dcéru chce dať na adopciu, lebo jej bývalý frajer Manu ju opustil a navyše sa ako drogový díler dostal do väzenia a ona chce pre svoje dieťa čosi lepšie než život na sídlisku Labriola, kde sa všetci rodia ako „Bolo-luza“. Tridsiatnici Dora a Fabio naopak patria do lepšej spoločnosti, majú krásny priestranný byt v historickom centre Bologne, ale po rokoch neúspešných pokusov o umelé oplodnenie sa ich manželstvo pre Dorinu posadnutosť dieťaťom rúca.

No je tu ešte aj Zeno: Adelin tajomný sused, ktorý ju každý večer pozoruje zo svojho balkóna, a zároveň Dorin študent. Zeno vníma všetky jemné, neviditeľné hranice, ktoré oddeľujú mesto protagonistov od mesta vydedencov. A všetkých spája jedna a tá istá túžba - nájsť miesto, odkiaľ by sa im život mohol zdať aspoň na chvíľu dokonalý.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, objednávajte však rýchlo
15,99 €

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
9,90 €
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Da dove la vita è perfetta
Počet strán
3365-6 hodín čítania
Rok vydania
2020
Edícia
Pandora
Naše katalógové číslo
765303
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Inaque
Kategorizácia

Dovolím si tvrdiť že som knihomoľ, večne s nosom medzi stranami , dobrých kníh, kde hľadám svoje vlastné útočisko. Milujem knihy ktoré ma vtiahnu do deja už po pár stranách, a som ochotná pre ne obetovať aj spánok len aby som vedela ako skonči môj hrdina/ka. Avšak desať strán pred koncom už nechcem aby kniha skončila a pribudlo tam ďalších aspoň päťdesiat strán. Ak by sa ma raz niekto spýtal aký parfém ma vytvoriť určite by to bol parfém s vôňou knihy čerstvo prinesenej domov.

Natália Hruščová
Kníhkupec
12. mája 2022

Kniha sa odohráva v prostredí menšieho talianskeho mesta konkrétne fiktívneho sidliska, ktoré sa ale môžeme nachádzať hocikde aj v našej blízkosti. Ukazuje nám svet plný kontrastov, prepletajúcich sa životných príbehov. Ťažko sa súdia rozhodnutia a činy postav v tejto knihe pretože čokoľvek a akokoľvek robia vo svojej podstate sa iba snažia nájsť to miesto- tu lavičku odkiaľ je život dokonalý.

Čítať viac
21. decembra 2020

Táto kniha ma veľmi zasiahla. Autorke sa podarilo verne a pravdivo zachytiť mnohé pocity, obavy, myšlienky a túžby spojené s témami tehotenstva, materstva, výchovy či spojenia medzi rodičmi a deťmi. Na pomerne krátkom priestore rozohrala veľkú hru vzťahov a charakterov, to všetko podfarbené kontrastom biedneho sídliska a zbohatlíckej štvrte. Atmosférou mi to trochu pripomenulo neapolskú ságu Eleny Ferrante. Ak máte radi vážne témy, dobre napísané postavy a súčasnú európsku/taliansku literatúru, príbeh Odkiaľ je život dokonalý by vás mohol zaujať.

Čítať viac

Silno autentický príbeh. O túžbach, matkách, ťažkých rozhodnutiach, deťoch. Chyby iných, čo často nechápeme. Pripútania medzi mamou a dieťaťom, ktoré nemožno nikdy narušiť. O tom, ako každý chceme niečo iné, ale veľakrát čelíme nechcenému. Že stať sa rodičom je preveľká zodpovednosť. Ale čo vôbec znamená byť rodičom a kedy sa ním skutočne človek stáva? Aké je chcenie po rôznom, čo nemožno spájať, keď vybrať si znamená zmeniť svoju budúcnosť? Ale aj o tom, ako nás vlastná minulosť stále ovplyvňuje. Veľmi potrebná kniha, bez rozdielov, pre každého. Miestami je čítanie slzavé, lenže zážitok o to väčší. A poznanie toho Odkiaľ je život dokonalý alebo aj nie.

Čítať viac

Silno autenticky pribeh. O tuzbach, matkach, tazkych rozhodnutiach, detoch. Chyby inych, co casto nechapeme. Priputania medzi mamou a dietatom, ktore nemozno nikdy narusit. O tom, ako kazdy chceme nieco ine, ale velakrat celime nechcenemu. Ze stat sa rodicom je prevelka zodpovednost. Ale co vobec znamena byt rodicom a kedy sa nim skutocne clovek stava Ake je chcenie po roznom, co nemozno spajat, ked vybrat si znamena zmenit svoju buducnost Ale aj o tom, ako nas vlastna minulost stale ovplyvnuje. Velmi dolezita kniha, bez rozdielov, pre kazdeho. Miestami je citanie slzave, lenze zazitok o to vacsi. A poznanie toho Odkial je zivot dokonaly alebo aj nie.

Čítať viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,5 / 5

101 hodnotení

69
21
9
0
2

5

Som študentka psychológie, ktorá svoj deň najradšej začína v posteli s dobrou knihou a čajom :)

Zuzana Hermanová
3.2.2022
V románe Odkiaľ je život dokonalý sa pozeráme na životy dvoch žien. Sedemnásťročná Adele, ktorá nechtiac otehotnie a uvažuje o tom, kam sa bude jej život ďalej uberať. Do deja vstupuje aj Dora, ktorá veľmi túži po dieťati, avšak normálnou cestou je to neúspešné. V príbehu sa objavuje aj niekoľko dalších postáv, ktoré nám dodávajú ucelenejší pohľad na situáciu.
Adele a Dora pre mňa predstavujú silné ženské hrdinky, sú silné, neboja sa riskovať, idú si za svojim a presadzujú sa. Na druhej strane, mužské postavy sú zobrazené ako nespoľahliví mladíci alebo otcovia, ktorí sa nezaujímajú o výchovu svojich detí.
Veľmi zaujímavé čítanie, na začiatku bolo pre mňa chaotické, musela som dávať pozor, kto je kto. Ak máte radi témy materstva, ale aj zodpovednosti, rodičovstva a máte záujem dozvedieť sa viac o ľudskej bolesti či už fyzickej alebo duševnej je to kniha pre vás.

•Bol vážny. “Môžeme žiť aj bez detí.” Zdvihla zrak a pozrela sa mu do očí. “Ty možno, ja nikdy.”

•V máji, keď vietor odtŕhal kvety z pagaštanov konských a zdalo sa, že sneží, sadla si na najodľahlejšie a najstrmšie miesto, pod biele vetvy brezy, na lavičku, ktorú s najlepšou priateľkou nazvali “odkiaľ je život dokonalý”.

Odkiaľ je život dokonalý… tak nádherný názov… každý mame svoj moment, miesto, činnost alebo niekoho pri kom si povieme “odkiaľ je život dokonalý”.
Čítať viac
Karolína
6.11.2021
Skvelé
Už dlhší čas som nenatrafila na knihu, ktorú by som si tak užila. Vhodná na akýkoľvek večer, či už ten letný alebo zimný. Kniha je plná úprimnosti, tvrdej reality a zároveň nádeje. Nezávisle od spoločenskej vrstvy, každý má v živote ťažkosti. V tomto príbehu sú skvele opísané rôzne z nich bez toho, žeby sa vyrušovali. Práve naopak. Koniec knihy tiež prekvapil. Odporúčam! Čítať viac
4

Prečo nie je priateľstvo rovnako dobré ako partnerstvo? Prečo vlastne nie je lepšie? Ide o dvoch ľudí, ktorí sú spolu deň čo deň, pripútaní k sebe nie sexom či fyzickou príťažlivosťou, nie peniazmi či deťmi a majetkom, len vzájomnou ochotou pokračovať v tom ďalej, obojstrannou oddanosťou zväzku, ktorý nikto nikdy nepotvrdí. Priateľstvo znamenalo stať sa svedkom, ako pomaly plynie trápenie iného človeka, prežívať dlhé obdobia nudy a občasné triumfy. Znamenalo cítiť sa poctený výsadou, že môže byť prítomný v najhorších chvíľach života iného človeka a vedieť, že na oplátku mu môže odhaliť tie svoje. (H. Yanagihara, Malý život)

Martina Knihomoľka
23.10.2021
Niekedy, ak je kniha úplne všade, tak jednoducho nemám chuť sa pustiť do jej čítania.
Od knihy som dostala presne to, čo som očakávala. Na základe anotácia som celý príbeh odhadla a k žiadnym zvratom, ktoré by ma prekvapili, nedošlo. Napriek tomu to bolo veľmi pohodové čítanie. Príbeh z bežného života, ktorý nám ukazuje dve odlišné stránky života.
Čítať viac
12
Anna Kareninová 2. - Lev Nikolajevič Tolstoj
Práve čítam
Anna Kareninová 2.

Žijem si perfektný život, aj keď som ešte len na začiatku svojej cesty. Plním si sny a pracujem v knižnom vydavateľstve. Knihy sú a predpokladám, že už aj navždy budú, moja vášeň. Ľúbim ľúbiť, usmievať sa a cestovať. Popri knihách si vždy rada nájdem čas na svoje mačky, objavovanie zákutí Bratislavy alebo mojej rodnej Žiliny a samozrejme na priateľa, ktorý ma nekonečne ľúbi a podporuje vo všetkom čo robím.

Adriána Grečnárová
29.8.2021
dokonalá
Zvyčajne pri tých knihách, ktoré sa mi páčia najviac nenachádzam slová. A podobne je to aj tu. Knihu "Odkiaľ je život dokonalý" si v sebe budem niesť ešte naozaj veľmi dlho... Čítať viac
Alexandra Kotrecova
22.8.2021
Kniha je jednoducho nádherná. Na každej svojej strane Vás drží v periférií deja. Či už ste adel, dora, zuno, manuel...žijete ich príbeh naplno. Kniha o rozhodnutiach, o hraniciach, túžbach, jednoducho o živote. Dnes tak potrebná pre zamyslenie sa pre každého z nás. Čítať viac
3
19.7.2021
Kto nezažil, nepochopí - vďaka Silvii však aspoň trochu áno
Overený nákup
Problém počať dieťa je dnes už dosť bežný - každý z nás pozná niekoho, komu to proste dlho nevychádza. Berieme to ako fakt. Túto informáciu evidujeme, radšej sa daného páru nič nepýtame a žijeme si ďalej svoj život. Skĺzne sa to po nás ako po naolejovanom povrchu a to je všetko.
Ani netušíme, ako toto trápenie ovplyvňuje našich známych, hryzie v ich vnútrach obrovskú dieru, zabíja všetok optimizmus a celú ich existenciu redukuje na "kedy už aj my??"
Pre mňa to bola veľmi ťažká kniha - plakala som pri pasážach, kedy som na mieste Dory videla moju kamarátku. Pochopila som ju tak veľmi, ako sa len dá pochopiť človeku, ktorý to vlastne vôbec nechápe.
Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Nasledovala dramatická odmlka – jedna z tých chvíľ, keď človeka oveje nový vietor, beh času sa zmení a život naberie celkom iný smer.“

Zbohom, klamstvá - Cora Carmack
Zbohom, klamstvá
Cora Carmack