Knihy
E-knihy

Magdaléna Eliašová

6

Moje srdcovky

Moje odznaky

2018
2017
2016
2015
2014
Zobraziť viac

Moje aktivity

6
6

Magdaléna Eliašová napísala recenziu

18.08.2020 20:38

Veľká vďaka autorke za výborný príbeh, hlboký, realistický a ľahko čítajúci. Ľudia, ktorí majú doma niekoho s Alzheimerom, by si mali knihu prečítať, aby vedeli, že čo všetko si chorí uvedomujú, aby im svojím nevhodným postojom nebrali zvyšky dôstojnosti, ktorú ešte môžu pociťovať.
Od polovice románu som sa bála konca, ale koniec bol výborný. Taký by mal byť.

Čítaj viac

6
6

Magdaléna Eliašová napísala recenziu

07.08.2020 00:47

Knihu som dostala na Vianoce. Čítala som ju nesmierne pomaly, vracala som sa späť k už prečítanému obsahu. Hľadala som miesto ľudstva na tejto zemi, podstatu a aj svoju podstatu.
Rozhodne by som ju odporučila ako učebnicu alebo ako podklad, podľa ktorého budú učitelia učiť menšie deti primeraným spôsobom, aby vedeli, že nie sme žiadny zázrak, ktorému patrí všetko.
Autor vynikajúco vysvetľuje postupnosť vývoja aj dôvody a venuje sa všetkým stránkam a uhlom pohľadu úplne z nadhľadu. Používa a vychádza z vedeckých výskumov a píše mimoriadne prijateľným, pochopiteľným jazykom. Zložité veci vysvetlí tak jednoducho, že čitateľ pochopí, aj keby nechcel.
Po prečítaní knihy už nikdy nebudem mať na ľudstvo a človeka taký názor, aký som mala pred jej čítaním.

Čítaj viac

6
6

Magdaléna Eliašová napísala recenziu

07.08.2020 00:32

Po niekoľkých ťažších knihách som siahla po tejto na relax a urobila som veľmi dobre. Dva dni ponorenia do príbehu a odpútania sa od vlastných starostí. V tomto bola výborná. Aj v tom, že píše o ženách cez 50 rokov a v ich psychologii je pre mňa niečo vekovo spoznateľné a bližšie. A v opise kamarátstva zrelých žien. Jeden z najkrajších vzťahov v tom veku.
Trošku rozprávkové zápletky od začiatku do konca, ale na potrebný relax super. Knihu posúvam ďalej kamarátke, ktorá potrebuje zabudnúť na realitu ešte viac než ja.

Čítaj viac

6
6

Magdaléna Eliašová napísala recenziu

03.05.2020 23:14

Vynikajúco napísaná o stále žijúcom hrdinovi v rôznych oblastiach svojho dlhého života. Ide o skutočný príbeh. Začína sa smutne, až hrozne, ale autor dokázal tieto časti opísať so smútkom v srdci, napriek tomu s vpašovaným optimizmom, veril v lepší obrat a keď ten konkrétny bol opäť tragický, dokázal veriť v ďalší, veď otec ho poprosil ako by mal žiť. A on to plnil celý svoj život a prežil okrem hroznej vojny, nádherný život a ja som mu ho počas čítania neustále priala a teraz som si o ňom prečítala viac na internete, tak viem, že stále žije a veľmi mu prajem, aby žil čo najdlhšie a čo najlepšie až dokonca. Je to našťastie milovaný človek hádam od narodenia. Boj zla a dobra ho zocelil , nevzdával sa, išiel za svojím pri každej príležitosti, správne si vyberal cesty v živote a žije šťastne so svojou rodinou a množstvom priateľov. Aj keď občas nedokáže neplakať. Musí vyplaviť nakumulovanú emocionálnu bolesť.

Čítaj viac

6
Magdaléna Eliašová

Magdaléna Eliašová prečítala knihu

22.10.2019 13:48

6
Magdaléna Eliašová

Magdaléna Eliašová získala odznak Máte čitateľský profil

30.09.2019 02:16

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

6
6

Magdaléna Eliašová napísala recenziu

30.09.2019 00:10

Kto má rád Urbaníkovej romány, nech neváha. Pre mňa je každý ďalší lepší a lepší. Aj tento s ľahkosťou a prirodzenosťou jej vlastnou rozoberá vzťahy do hĺbky osobností, ktorých sa týkajú, ale už aj do hĺbky minulosti. Kto sme boli, čo sme robili, nezmizne. Zostane to v nás a našich blízkych. Darmo sa začleníme do inej komunity, svoj doterajší život nosíme stále v sebe a tie časti, ktoré sú len naše a nechceme ich nikomu povedať. Ale tajomstvo je dovtedy tajomstvom, kým ho dokážeme uniesť. Raz prezradené nás môže hocikedy dobehnúť.
Tento román nedám ďalej. Hlboko pod povrchom má pre mňa veľkú výpovednú hodnotu. Ďakujem za jeho napísanie.

Čítaj viac

6
6

Magdaléna Eliašová napísala recenziu

13.07.2019 12:51

Román sa čítal ľahko a ak ste zažili neveru a rozchod, pomôže orientovať sa vo svojich myšlienkach a správaní sa voči príbuzným. Je to román najviac o vnútornom živote rozchádzajúcej sa partnerky, o jej dilemách a presvedčeniach, o nečakaných zvratoch, ktoré priniesla kriminálna zápletka a aj o tom, že označiť niekoho ako vinníka je jednoduché, ale keď dlhšie hľadáte, zistíte, že aj iní ľudia môžu vidieť vinníka vo vás a vy viete, že ním nie ste. A presne tak ním nemusí byť ani ten, na koho vy myslíte. A aj o tom, že treba žiť v nedoriešených problémoch, pretože riešenia neexistujú.

Čítaj viac

6
6

Magdaléna Eliašová napísala recenziu

17.02.2019 13:43

Veľmi dobré, jednoduché a poučné postupy vyobrazené i s popismi. Pre väčšie dieťa, či dospelého k aktívnemu psíkovi so záľubou cvičiť ho rôzne zábavné triky veľmi vhodnľ knižka

Čítaj viac

6
Magdaléna Eliašová

Magdaléna Eliašová získala odznak Verný zákazník

07.02.2019 18:29

Bolo nám cťou vás obslúžiť už 30 krát. Vaša domáca knižnica musí byť skutočne výstavná!

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green