Knihy
E-knihy

Outsider

Ikar, 2019
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
TOP #28
8-9 hodín čítania
Vydavateľstvo
Ikar, 2019

Bolo to zlo. Čisté zlo. Existuje sila, ktorá obnoví rovnováhu? V mestskom parku nájdu zhanobené telo jedenásťročného chlapca. Svedectvo ľudí aj odtlačkov prstov jednoznačne ukazujú na jedného z najobľúbenejších občanov Flint City...

Čítaj viac

11,80 €

Bežná cena Bežne 16,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Vzadu v stodole niekto stál.
Jack ticho vykríkol, siahol po služobnej zbrani a uvedomil si, že ju nemá pri sebe. Glock zostal v malom sejfe, ktorý mal vo vlastnom aute. Baterka mu vypadla z ruky. Zohol sa a zdvihol ju, vodka sa mu v hlave rozvlnila, nie dosť, aby sa z nej opil, ale dosť, aby bol trochu otrundžený a stratil istotu v nohách.
Znovu zasvietil baterkou do stodoly a rozosmial sa. Nebol tam žiadny muž, len chomút zo starého postroja, takmer rozlomený na dva kusy.
Najvyšší čas zmiznúť odtiaľto. A možno aj dať si u Džentlmenov ešte jeden drink, potom rovno domov a do po...
Niekto stál za ním a toto už nebola ilúzia. Videl jeho tieň, dlhý a tenký. A... počul dych?

Bolo to zlo. Čisté zlo. Existuje sila, ktorá obnoví rovnováhu?
V mestskom parku nájdu zhanobené telo jedenásťročného chlapca. Svedectvo ľudí aj odtlačkov prstov jednoznačne ukazujú na jedného z najobľúbenejších občanov Flint City. Je to Terry Maitland, tréner chlapčenského bejzbalového družstva, učiteľ angličtiny, vzorný manžel a otec dvoch dievčat. Detektív Ralph Anderson, ktorému Terry kedysi trénoval syna, nariadi rýchle zatknutie pred očami celého mesta. Maitland má alibi, Anderson aj štátny zástupca zas očitých svedkov, odtlačky prstov aj vzorky DNA. Všetko sedí, prípad vyzerá jasný.
Vyšetrovanie však pokračuje a na svetlo vychádzajú nepochopiteľné, hrôzostrašné skutočnosti. Napätie sa stupňuje. Terry Maitland je slušný človek, ale čo ak tvár, ktorú nosí, nie je pravá? Môžu existovať tvorovia, nositelia zla, ktorí nie sú ľudia a prežívajú len vďaka tomu, že nikto v nich neverí? Holly Gibneyová z agentúry Stratení nájdení o tom vie svoje a prichádza na pomoc.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Outsider - Stephen King
Chlapec vo svetle reflektorov - Samuel Bjork
22,20 €
Ušetríte 9,60 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Outsider
Rok vydania
2019
Počet strán
560
Vydavateľstvo
Ikar
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
592921

Čo si myslíme my

Špecialista zákazníckeho servisu
10. apríla 2019

Tak trochu voľné pokračovanie Bill Hodges trilógie (Pán Mercedes, Stratení nájdení, Koniec hliadky). King v Outsiderovi výborne kombinuje jeho novšie, vyššie spomínané mystery "detektívky" s klasickým old-school Kingovským hororom. Samozrejme, skalný fanúšik nájde aj nejaký ten odkaz na sériu Temná veža. Netuším, ako to robí, ale 70 ročný dedo King to stále v sebe má.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,6 / 5

5 hodnotení

3
2
0
0
0

pred štyrmi dňami
Pán Mercedes a ďalej...
Od knihy Pán Mercedes má Stephen King znovu moju plnú pozornosť. Spolu s ďalšími dvomi knihami trilógie (Stratení nájdení a Koniec hliadky) predstavuje skutočnú kingovskú klasiku spĺňajúcu najprísnejšie kritériá autorovej desiatky rokov pestovanej bibliografie. Teším sa, že jedna z hlavných postáv je späť aj v najnovšom slovenskom vydaní geniálneho autora. Bude to temné, bude to mrazivé, bude to neodolateľné.
Čítaj viac
Julo
9.4.2019
Možno to tu nepatrí. Ale rad by som vedel či plánujete vydať aj Cintorín zvieratiek nakoľko v kinách má byt remake a u nás táto knižka v slovenčine ešte nevyšla. A v Čechách už majú druhé alebo tretie vydanie.
Čítaj viac
Martinus
predvčerom
Pekný deň p. Julo. Ďakujeme veľmi pekne za Vašu reakciu. Radi by sme Vás informovali, že Cintorín zvieratiek sa aktuálne pripravuje aj v slovenčine, pričom vydanie je naplánované na október, páči sa, prikladám link pre viac informácií: https://www.martinus.sk/?uItem=597119. Krásny zvyšok dňa :)
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Outsider - Stephen King
Chlapec vo svetle reflektorov - Samuel Bjork
22,20 €
Ušetríte 9,60 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth