Knihy
E-knihy

Ivet

11

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Nemám rada nespravodlivosť, aroganciu, povýšenosť a keď sa ubližuje deťom, starým ľuďom a zvieratkám /som zvieratkomil, viem, že nedokážem spasiť svet, ale keď sa dá, pomôžem/.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Nemám rada nespravodlivosť, aroganciu, povýšenosť a keď sa ubližuje deťom, starým ľuďom a zvieratkám /som zvieratkomil, viem, že nedokážem spasiť svet, ale keď sa dá, pomôžem/.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2019
2013
2017
2015
Zobraziť viac

Moje aktivity

11

Iveta Janíková napísala recenziu

19.09.2019 04:48

Priznávam, že po tomto románe som siahla až s odstupom času, keď som zaregistrovala aj seriál, ktorý bežal v jednej našej televízii. Seriál som nesledovala a tak som si povedala, že prečo nie? A urobila som dobre.
Kniha je naozaj krásna. Dobre zvládnutý dizajn, vystihujúca obálka. A keď ju zoberiete do rúk, určite ju už nepustíte (samozrejme, ak máte radi takéto romány).
Celá kniha je vlastne o tom, že zvláštna doba si vyžaduje zvláštne činy. Pre niekoho možno nepochopiteľné, pre iného úplne v poriadku. Ponižovanie, fyzické tresty, smrť. Všetko v mene vyššieho záujmu a vyššej moci. Nemáš právo, nedočkáš sa pomoci. Pokiaľ si nepomôžeš sám. A vlastne o tom je aj náš život.
A čitateľom by som radila, ak vás láka seriál, prečítajte si najprv knihu. Urobte si vlastný úsudok, nenechajte sa pomýliť zbytočne natiahnutým a komerčným, seriálovým dejom. Kniha je len kniha a je to originál. Prajem krásny čitateľský zážitok.

Čítaj viac

11

Iveta Janíková napísala recenziu

13.09.2019 04:29

Dánovka, ako sa patrí.
Na môj vkus sa trošičku pomalšie rozbiehala, ale potom naberie spád a už čitateľa nepustí. Aj koniec sa mi zdal akosi rýchlo ukončený, ale je to môj názor, možno je to tým, že kniha čitateľa zaujme a poznáte to. Chcete potom čítať a čítať a nepáči sa vám, že už je koniec.
Knihy Dominika Dána sa dajú čítať aj bez toho, aby ste museli poznať dej predchádzajúcich častí. Sú písané tak, že čitateľa nerušia a nespôsobujú mu chaos so situáciami o ktorých ani len netušia. Pri tejto časti by som ale urobila výnimku a odporučila by som čitateľom, aby siahli aj po rovnako dobrej Venuše zo zátoky. Niektoré dejové línie v knihe totiž nadväzujú na udalosti z predchádzajúcich častí a bolo by fajn, aby mal čitateľ jasno.

Čítaj viac

11

Iveta Janíková napísala recenziu

13.09.2019 04:17

Keď sa povie meno King, aj čitateľom, ktorí nepatria medzi skalných fanúšikov sa určite okamžite vybavia v pamäti také kultové diela ako práve To, Podpaľačka, Cintorín zvierat či Žiarenie a pre mňa absolútna jednotka Geraldova hra.
Ak sa rozhodnete pre túto knihu, musíte si uvedomiť, čo vlastne idete čítať. Kráľ hororu King vám totiž hneď od samého začiatku naservíruje To najhoršie, najtajomnejšie a najdesivejšie zlo, aké si len dokážete predstaviť. Nič pre bojkov a slabé povahy.
Ak ste ale ten správny "kingovec", kniha je určená práve vám. Priznávam, že túto knihu som už čítala, ale opäť som sa po rokoch k nej vrátila a bola som prekvapená. Veľa vecí mi pri prvom čítaní uniklo a teraz som si to naozaj užívala.
Kniha je dosť objemná a preto nepočítajte, že sa vám zmestí do dámskej kabelky. Ale doma, so šálkou čaju to môže byť pravé orechové.
Určite odporúčam.

Čítaj viac

To
  • Stephen King
4,7
21,82 €

11

Iveta Janíková napísala recenziu

21.08.2019 15:25

Vraždy, krádeže, násilie, majetková kriminalita. Nech žijeme v akejkoľvek dobe a v akomkoľvek čase a priestore, vždy budú súčasťou nášho života.
Niektoré kriminálne prípady si ešte pamätáme, dokonca slúžia aj ako námety na romány našich velikánov detektívok, akým je napríklad Dominik Dán. Takže sa vám určite nebudú zdať neznáme.
Kniha je dobre čitateľná, vyhýba sa detailným popisom násilností, naozaj ich obchádza len "okolo". Nemusíte sa teda báť, že sa na vás vylejú litre krvi a hrôzy z najstrašnejších nočných môr.
Ak máte radi takúto literatúru, určite odporúčam.

Čítaj viac

11

Iveta Janíková napísala recenziu

21.08.2019 15:03

Príjemný, mrazivý román na horúce, letné dni.
Príbeh novinárky je hneď od začiatku poznačený jej vlastnou traumou. Neznámy páchateľ ju prepadne vo vlastnom byte. Trošku desivá predstava, že by sa to mohlo stať aj vám.
A tu to asi všetko začína. Je naozaj to, čo sa okolo nej deje reálne. Alebo je to len jej osobná, pochybná predstavivosť poznačená prežitou traumou. Ja všetko také, ako sa zdá? Zvlášť, ak jej nik z prítomných neverí.
Dosť desivé. Boj s vlastnými démonmi, alkoholom a predstavami sú v knihe celkom dobre rozpracované a prinášajú čitateľom tie pravé zimomriavky. Dej graduje a naberá na obrátkach, núti čitateľa pokračovať.
Na môj vkus je záver trošičku nedokončený, ako keby príbehu už došla "šťava" a chcel byť rýchlo ukončený. Ale je to môj názor a určite to nenaruší celkový, dobrý dojem z knihy.
Určite odporúčam.

Čítaj viac

11

Iveta Janíková napísala recenziu

08.08.2019 04:11

Priznávam, že knihu som začala čítať s rozpakmi. Ale to určite nerobte! Nenechajte sa odradiť námetom a ani dejom. Možno sa vám bude zdať, že tento dej poznáte, že ste ho už čítali a videli v televíznych novelách nespočetnekrát.
Zločin a trest. Zločin je jasný hneď na začiatku. O treste sa možno dá pochybovať. A to je čaro knihy. Určite sa pri jej čítaní nebudete nudiť. Ja som ju prečítala na jeden "šup" a nechcela ma pustiť.
Vynikajúco rozpracovaná zápletka vás drží v napätí až do samého konca. Je všetko tak, ako sa zdá? Je psychopat psychopatom a obeť naozaj obeťou? Alebo je to práve naopak?
Prečítajte a dozviete sa viac. Určite odporúčam.

Čítaj viac

11

Iveta Janíková napísala recenziu

25.07.2019 10:33

King je naozaj "Kráľ". A opäť nesklamal.
Ak by ste knihu zobrali do rúk a nepoznali autora, po pár stranách sa vám určite vyjasní. Majstrovský rukopis Kinga je jednoducho neprehliadnuteľný. Tak, ako je už dobrým zvykom v Kingových dielach, určite sa nudiť nebudete.
Tajomné zlo, ktoré vychádza z každej strany vás nepustí, aby ste knihu prestali čítať.
Štýl, dej a napätie mi trošičku pripomína Žiarenie a možno aj To a možno... To už nechávam na vašej predstavivosti.
Každý čitateľ si v knihe nájde to svoje, čím bude pre neho zaujímavá. Veď Zlo a Dobro sa ukrýva v každom z nás. Otázne je, ako s tým naložíme. Určite odporúčam.

Čítaj viac

11

Iveta Janíková napísala recenziu

09.07.2019 04:57

Nepatrím medzi úplne skalných fanúšikov Connellyho. Ale knihy, ktoré som od tohto autora už prečítala ma nikdy nesklamali. A aj táto je naozaj dobrá. Dobrý dej, rýchly spád a kniha, ktorej nechýba napätie. Celkom zaujímavé popisovanie vyšetrovacích metód pridáva ešte knihe na atraktívnosti. Občas som sa trošičku strácala v postavách dvoch vyšetrovateľov, ktoré boli navzájom prepletené a dopĺňali sa. Pokiaľ knihu nečítate na "jeden hlt", môže to pôsobiť málo rušivo.
Určite knihu odporúčam, neobanujete.

Čítaj viac

11

Iveta Janíková napísala recenziu

09.07.2019 04:32

Všetci fanúšikovia a skalní čitatelia Kathy Reichs si pri tejto knihe určité prídu na svoje. Ako pri takýchto detektívkach už býva zvykom, opäť sa stretnete s rovnakou postavou Temperance Brennanovou (a jej obľúbeným kocúrom) a ľudmi, ktorých už poznáte. Autorka ale v tejto časti dobre rozvíja dej, ponecháva v nej dobrú dávku napätia a zaujímavé rozuzlenie. Nie vždy sú veci také, ako si myslíme. A nie vždy musí byť vrah "záhradník". Ak by som mala knihu porovnávať s predchádzajúcimi časťami, povedala by som, že patrí medzi tie vydarenejšie. Určite odporúčam.

Čítaj viac

11

Iveta Janíková napísala recenziu

28.06.2019 09:04

Príjemná kniha, ktorá ale nemusí sadnúť každému. Mňa zaujala.
Je to také trpko-sladké rozprávanie o živote. O živote staršej generácie, ktorú občas nazývame aj seniori, dedkovia, babky a podobne. Je celkom zaužívané aj v našej spoločnosti, že starší človek je vlastne už STARÝ. Starých ľudí vnímame už len ako generáciu, ktorá posedáva na lavičkách a v cukrárňach a jedinou ich zábavou je starosť o vnúčatá.
Táto kniha ale hovorí o opaku. Hovorí o tom, že vlastne vek je len číslo. Že človek je taký starý, ako sa cíti. Že aj staršia generácia sa ešte dokáže tešiť zo života a chcú si ten svoj život vychutnať až do poslednej chvíle. Že seniori dokonca ľúbia, alebo sa chcú zaľúbiť, pracujú, užívajú si zábavu, majú vlastné starosti a radosti a určite nepotrebujú, aby ich rodiny považovali za menejcenných, dementných a neschopných. Sú to ľudia ako všetci ostatní, len v občianke majú vyššie číslo roku narodenia.
Nič viac-nič menej.
Určite odporúčam.

Čítaj viac

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green