Knihy
E-knihy

Ivet

11

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Nemám rada nespravodlivosť, aroganciu, povýšenosť a keď sa ubližuje deťom, starým ľuďom a zvieratkám /som zvieratkomil, viem, že nedokážem spasiť svet, ale keď sa dá, pomôžem/.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Nemám rada nespravodlivosť, aroganciu, povýšenosť a keď sa ubližuje deťom, starým ľuďom a zvieratkám /som zvieratkomil, viem, že nedokážem spasiť svet, ale keď sa dá, pomôžem/.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2019
2013
2020
2017
2015
Zobraziť viac

Moje aktivity

11

Iveta Janíková napísala recenziu

02.06.2020 16:01

Hana Repová je našim čitateľom známa a preto ju ani netreba predstavovať. Ani román Tina určite čitateľov nesklamal.
Autorka hneď na začiatku rafinovane vtiahne čitateľa do deja takmer dramatickým návratom štyroch súrodencov do rodičovského domu. A všetci sa vracajú s vlastným životom, s vlastnými túžbami, radosťami a starosťami. Štyria súrodenci a štyri rozličné osudy. Vzájomne sú však poprepletané súrodeneckým putom, ktoré sa nedá zrušiť ani v krízovej situácii.
Táto kniha je o živote. O našich rozhodnutiach, ktoré robíme každý deň. O rozhodnutiach, ktoré môžu poznačiť náš život. O tom, že za svoje konanie môžeme len sami. A že to nebýva vždy jednoduché, to zistíte.
Kniha sa vynikajúco číta, čitateľa drží v napätí až do konca. Dobre rozvinutá dejová zápletka nenudí a udržuje stále v pozornosti. Rovnako citlivo zvolená obálka len pridáva knihe na atraktívnosti.
Prajem príjemné čítanie. Určite odporúčam!

Čítaj viac

11

Iveta Janíková napísala recenziu

20.04.2020 05:16

Táto kniha je ako vynikajúce, dobre prepracované puzzle. Každý dielik skladačky do seba zapadá v správnom čase.
Skôr, než po tejto knihe siahnete, odporúčam, prečítajte si Anabelle. Obe knihy sa dajú čítať aj samostatne, ale ich dej je poprepájaný a Francesca sa dosť často odvoláva na situácie v Anabelle. Obe spolu súvisia. Ale pozor, nie ako pokračovanie! Spolu vytvárajú jednotný, ucelený dej. A to je úplne skvelé.
V oboch sa stretnete s rovnakou vyšetrovateľkou, ktorá sa opäť vracia do svojho mesta, kde vyrastala. Démoni minulosti ju ale stále prenasledujú a nedokáže sa ich zbaviť. Jej práca, nové prípady, ktoré sa vynárajú a jej traumatizujúce detstvo úzko súvisia.
Podarí sa Charlie prípady vyriešiť. Alebo ju minulosť dostihne práve v tej najzraniteľnejšej chvíli a pravdu sa nedozvieme.
To nechám na vás. Príjemné zimomriavky!

Čítaj viac

11

Iveta Janíková napísala recenziu

09.04.2020 13:59

Priznávam, že túto knihu som čítala s obrovskou nostalgiou. Určite to poznáte. Žijete vo svete Eriky Fosterovej a jednoducho si nechcete priznať, že to končí. Snažíte sa čítať pomalšie, vychutnávate si každý detail, naťahujete čas do poslednej chvíle. Ale každá vec sa raz začne a musí sa aj skončiť.
A práve na moje zdesenie som túto knihu prečítala naozaj veľmi rýchlo.
Opäť sa v knihe stretávame s Erikou, detektívom Petersonom (s ktorým mimochodom rieši ešte stále úplne nevyjasnený súkromný vzťah) a ostatnými vyšetrovateľmi.
Bryndza, ako vynikajúci spisovateľ opäť nenechal nič na náhodu. Dej sa mi zdá v porovnaní s predchádzajúcim knihami trochu viac rafinovaný a nepredvídateľný. Vianočná atmosféra v knihe len zvýrazňuje brutalitu situácii, ktorým musí Erika opäť čeliť. Vražda mladej ženy a sexuálne útoky zvráteného sadistu sú na začiatku knihy bravúrne prepojené, ale neskôr čitateľ zisťuje, že nie všetko je také, ako sa zdá.
Určite odporúčam. Prečítajte si a hor sa do ďalších, nových dobrodružstiev.

Čítaj viac

11

Iveta Janíková napísala recenziu

06.04.2020 09:48

Krásne, dojímavé a úsmevné čítanie.
Ku knihe som sa dostala náhodou a priznávam, že sa mi moc do čítania nechcelo. Žiaľ, dosť nešťastná obálka hneď na začiatku v čitateľovi navodzuje dojem, že je to kniha o nejakej babičke, ktorá na sklonku svojho života nebude vedieť "čo so sebou".
Omyl!
Keď som začala knihu čítať, hneď som si uvedomila, ako veľmi som sa mýlila.
V tejto knihe určite nečakajte žiadnu babičku. Hlavná hrdinka je inteligentná a príjemná žena, ktorá sa jednoducho rozhodne zmeniť svoj život. Prefarbí si vlasy, kúpi si rifle a auto a vyrazí na cestu do Francúzska. Len tak. Bez cieľa.
Celou knihou sprevádzajú čitateľa dve dejové línie. Jedna je príbeh matky a druhá príbeh jej syna. Koho cesta je tá šťastnejšia, ponechám na rozhodnutí čitateľa.
Táto kniha nie je o veku. Je o vašich rozhodnutiach, ktoré robíte každý deň. Príbeh, ktorý rozohreje vaše srdce a dušu.
A preto by som recenziu rada ukončila citátom z knihy.
"Prítomnosť je naozaj dar. Človek musí nájsť šťastie sám v sebe."

Čítaj viac

11

Iveta Janíková napísala recenziu

02.03.2020 07:39

Kniha o zúfalých ľuďoch, v zúfalých časoch, ktorí robia zúfalé činy. Kniha o tom, kam až dokážeme zájsť, aby sme prežili.
Nešťastná matka prichádza po skončení druhej svetovej vojny do Izraela, aby vyhľadala dcéru ženy, ktorá by mohla zachrániť život jej synovi. Tá ale jej pokusy o stretnutie odmieta. Do rúk sa jej dostane denník, ktorý môže všetko zmeniť.
Pri jeho čítaní sa matka konfrontuje s desivou skutočnosťou. Je jej syn naozaj vinný? Zaslúži si trest za svoje činy? Alebo je len obeťou systému a doby?
Vážna téma o hrôzach holokaustu. O veciach, ktoré by sa nemali stať nikomu z nás.
Kniha o vine a treste. O zničených ľudských životoch, strachu, beznádeji a obrovskej túžbe žiť a prežiť. Silný príbeh, ktorý si určite zaslúži pozornosť.
Odporúčam.

Čítaj viac

Ivet

Iveta Janíková získala odznak Šťastných 7

06.02.2020 16:00

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

11

Iveta Janíková napísala recenziu

06.02.2020 15:35

Krásna a zaujímavá kniha, ktorá je určená pre deti každého veku.
Úsmevné príbehy sú plné vynikajúcich fotografií. Rozosmejú, poučia a určite rozohrejú srdiečko všetkých detí a aj ich rodičov.
Nesnaží sa zaťažovať, nemoralizuje, jednoducho dej ponecháva na fantázii mladého čitateľa.
Je "vysoko návyková" a preto ju odporúčam čítať za každého počasia a každý deň.

Čítaj viac

11

Iveta Janíková napísala recenziu

06.02.2020 11:49

Vynikajúca detektívka so všetkým, čo k tomu patrí.
Očakávajte dobrú dávku napätia, prekvapenie a nečakané zvraty.
Vyšetrovateľka Charlie prichádza do malého mestečka, aby vyšetrila zmiznutie mladého dievčaťa. To by nebolo nič mimoriadne, keby toto mestečko pred rokmi neopustila a už sa sem neplánovala nikdy vrátiť. Tak, ako každého, ju ale démoni minulosti dostihnú a bude musieť opäť s nimi tvrdo bojovať.
Podarí sa jej to? Alebo tento boj bude mať fatálne následky pre ňu aj jej blízkych? Určite nepoviem, záver sa musíte dozvedieť sami.
Ale prezradím, že sa už chystá ďalšie pokračovanie, na ktoré sa ja osobne veľmi teším.
Odporúčam.

Čítaj viac

11

Iveta Janíková napísala recenziu

30.01.2020 06:32

Túto knihu by som nazvala ako psychologická sonda do života dvoch ľudí.
Staršej, psychicky týranej a citovo nevyrovnanej ženy so sadomasochistickými predstavami. A mladého muža, ktorý v akomkoľvek vzťahu hľadá len momentálne rozptýlenie.
Ak očakávate erotický román, asi sa sklamete.
Rozprávačský štýl písania, predstavy a poetické opisy môžu na začiatku románu čitateľa trochu potrápiť, ale potom vás kniha úplne pohltí. Hlavnú hrdinku možno budete nenávidieť, možno ju budete chápať, možno sa s ňou stotožníte.
Všetko je len na vás.
Určite odporúčam.

Čítaj viac

11

Iveta Janíková napísala recenziu

16.01.2020 13:06

King je klasika. Kinga buď milujete, alebo nie.
Cyntoryn zvieratiek pravdepodobne poznajú všetci jeho fanúšikovia a netreba ho zvlášť predstavovať.
Tajomné, ponuré, drsné a fantastické. Ku koncu trošičku "kingovsky" strašidelné.
Ak ste ale skalný čitateľ (ako ja), môže byť pre vás kniha trochu predvídateľná. Jednoducho si už viete predstaviť na začiatku, čo sa bude diať a ako bude dej pokračovať. To ale nemení nič na tom, že po prečítaní máte fajn mrazivý, hororový zážitok.
Pre mňa je zatiaľ psycho-najstrašidelnejšia kniha Geraldova hra. Je to čistý útok na vaše otrasené nervy a obhryzené nechty.
Ale aj Cyntoryn zvieratiek v ničom nezaostáva za svojou povestnou strašidelnosťou.
Určite odporúčam.

Čítaj viac

„Čítaj všetky knihy, ktoré sa ti dostanú do rúk, ak ich vieš správne posúdiť a ich obsah preskúmať.“

Dionysius