Ivet

13

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Nemám rada nespravodlivosť, aroganciu, povýšenosť a keď sa ubližuje deťom, starým ľuďom a zvieratkám /som zvieratkomil, viem, že nedokážem spasiť svet, ale keď sa dá, pomôžem/.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Nemám rada nespravodlivosť, aroganciu, povýšenosť a keď sa ubližuje deťom, starým ľuďom a zvieratkám /som zvieratkomil, viem, že nedokážem spasiť svet, ale keď sa dá, pomôžem/.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2019
2013
2022
2021
2020
2017
2015
Zobraziť viac

Moje aktivity

Ivet

Iveta Janíková získala odznak Šťastných 7

16.06.2022 04:52

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Ivet

Iveta Janíková prečítala knihu

07.04.2022 07:36

Ivet

Iveta Janíková získala odznak Knihy roka 2021

24.11.2021 17:22

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2021 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

Ivet

Iveta Janíková získala odznak Šťastných 7

20.10.2021 15:43

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

13

Iveta Janíková napísala recenziu

08.09.2021 13:54

Arne Dahl opäť nesklamal a právom mu patrí označenie za najlepšieho spisovateľa škandinávskej krimi.
Tak, ako aj v predchádzajúcich dvoch častiach, opäť sa stretneme so Samom Bergerom, ktorý sa stal najhľadanejšou osobou v celom Švédsku. Okrem vyšetrovania starého prípadu v tejto časti trochu nazrieme aj do jeho vlastného súkromia. Aj keď sa to nezdá, ale do akej miery je do prípadu zapojená jeho vlastná rodina? Môže ju ochrániť a zároveň vyriešiť prípad, ktorý naberá na obrátkach? A čo znamenajú malé obálky na gratulačné pohľadnice s indíciami, uložené na rôznych miestach? Je Aisha po dlhých rokoch v zajatí stále obeť, alebo je to dobre pripravená pasca zákerného a manipulatívneho zločinca?
Ani v tejto časti nemusia byť priatelia priateľmi, zločinci zločincami a obeť obeťou.
Studená, tajomná a temná Landsortská priekopa v knihe ako keby presne kopírovala napätie deja. Magická priepasť je rovnako tajomná, nebezpečná a zradná, ako ľudia okolo Sama Bergera.
A slučka sa pomaly uťahuje. Kto z celej hry vyjde ako víťaz?
Určite odporúčam.

Čítať viac

13

Iveta Janíková napísala recenziu

07.05.2021 15:25

Krásna, hodnotná kniha. Plná skvelých a chutných receptov.
V knihe nájdete 60 tipov na skvelý denný jedálniček (ktoré môžete aj vzájomne kombinovať). Denný príjem kalórií pri jednotlivých dňoch nepresahuje odporúčaných 1500 kalórií. Raňajky, desiata, obed, olovrant a večera. Tipy na chutné a ľahké jedlá s návodom na prípravu. Jednotlivé recepty sú prispôsobené na dve dávky a tak bez problémov môžete do zdravšieho životného štýlu zapojiť aj ďalšieho člena domácnosti (vo dvojici to určite bude zábavnejšie).
A na konci knihy sladká bodka. Recepty na obľúbené fitkoláče.
Páči sa mi, že autorka myslela aj na nás, obyčajné gazdinky. Že nie vždy musíme mať v chladničke maslo ghee, alebo kokosový cukor. Hneď na začiatku knihy sú uvedené náhrady surovín, ktoré môžete použiť a ktoré určite máte v každej kuchyni.
Tak hor sa do toho!

Čítať viac

13

Iveta Janíková napísala recenziu

28.01.2021 14:19

Dobrá, poctivá detektívka. Dominik Dán sa v tejto časti opäť vracia do čias Beštie. Na začiatku sa snaží čitateľa posunúť iným smerom, predkladá mu vyšetrovanie nesúvisiaceho vyšetrovania náhodne objavenej ľudskej kostry.
Opäť začína útočiť ponožkový vrah, alebo beštiálna vražda s týmto prípadom vôbec nesúvisí?
Náznaky na zdanlivo nepodstatné dôkazy sa snažia čitateľa zmiasť, ale postupne si dokážete vytvoriť ucelený prehľad udalostí.
Dej sa môže zdať čitateľom predvídateľný, no môže to byť aj tým, že čitatelia už dobre poznajú štýl Dominika Dána a preto viete, čo môžete očakávať.
Určite odporúčam.

Čítať viac

13

Iveta Janíková napísala recenziu

05.01.2021 10:04

Druhý diel série Berger a Blom je opäť rovnako dobre naštartovaný ako ten prvý. Absolútne dokonalé a tajomné.
Skôr, než siahnete po tejto knihe, prečítajte si aj prvý diel. Kniha priamo nadväzuje na osoby a dej prvej časti, preto ak chcete mať naozaj skvelý zážitok z čítania, musíte byť v obraze. Je to veľmi dôležité.
Na začiatku románu sa opäť stretneme s vyšetrovateľom Samom Bergerom. Ale rýchlo zistíte, že nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá.
Autor je absolútnym majstrom v zahmlievaní, vo vytváraní tajomna a situácií, ktoré vám možno nedávajú na začiatku zmysel, ale neskôr pochopíte, aké majstrovské dielo čítate.
Čo znamená záhadný symbol štvorlístka, ktorý čitateľa sprevádza celým dejom? Je vrah naozaj vrahom? Je priateľ naozaj priateľom?
Dokonca sa stane, že sa prichytíte pri tom, že začnete pochybovať aj o hlavných postavách. A o to autorovi určite ide.
Takže žiadna nuda! Odporúčam.

Čítať viac

13

Iveta Janíková napísala recenziu

13.12.2020 08:04

Opäť vynikajúce. Tretí prípad Charlie Lagerovej je trochu iný, ako predchádzajúce dve časti. Na prvý pohľad jednoduchý prípad únosu maličkého dieťaťa postupne rozmotáva pavučinu tých najhorších klamstiev a tajomstiev minulosti.
Tretia časť sa skôr zameriava na psychológiu a temnú minulosť jednotlivých postáv, ktoré navzájom spolu súvisia. A tajomné veci z minulosti dobiehajú postavy deja aj v prítomnosti.
V každom prípade odporúčam čitateľom prečítať si aj prvé dve časti. Mohlo by sa totiž stať, že pri čítaní Beatrice by ste ostali trochu stratení. Je potrebné poznať aj situácie z prvých častí, inak nebudete mať z knihy taký skvelý zážitok.
Kniha je totiž brutálne poprepletaná, všetko so všetkým súvisí a udržiava čitateľa v napätí a stále sa nad ňou vznáša tiché tajomno.
Určite odporúčam.

Čítať viac

13

Iveta Janíková napísala recenziu

26.11.2020 09:22

Autorka určite nesklamala čitateľov ani druhou, dlho očakávanou knihou. Opäť nás pútavým štýlom zavedie do normálnej, súrodeneckej rodiny, ktorá po smrti rodičov rieši svoje všedné, osobné, súkromné aj pracovné veci svojským spôsobom.
Autorka nenecháva nič na náhodu a postupne zaujímavým štýlom predkladá čitateľovi osud druhej zo sestier Lilly. Zároveň ale do deja vkladá aj situácie z predchádzajúcej časti, aby čitateľ získaval postupne prehľad o tom, čo sa v knihe deje.
Druhá kniha je hlbšia sonda do života mladej ženy, ktorá hľadá vo svojom živote priestor na lásku a zažíva aj bolesti a sklamania. Zároveň ale rieši aj svoje pracovné problémy, musí sa popasovať s démonmi svojej minulosti a kniha neobchádza ani hrdinku prvej časti a ostatných členov rodiny.
Nebudem čitateľom prezrádzať ako skončí, ale záver určite nenechá čitateľa na pochybách, že sa má na čo tešiť aj v ďalšej knihe.
Druhý diel série Súkromné problémy čitateľov nesklame. Je to v podstate voľné pokračovanie románu Tina. Obe knihy sa dajú čítať aj samostatne, ale odporúčam prečítať si aj prvú knihu. Kniha Lilly totiž už počíta s tým, že sú vám osoby a deje známe z predchádzajúcej časti a pre čitateľa "znalého veci" je potom pôžitok z čítania o to väčší. Teším sa na ďalšiu časť a odporúčam!

Čítať viac

„Chceme toho víc a víc, a tahle iluze, že jsme s to mít víc a víc, tahle neověřená teorie, že je něco víc k mání, muže přetrvávat díky slovům, díky jazyku a jeho obratnému nebo inspirovanému užívaní. Ale je něco víc, co lze mít? A jestliže ano, jaká je povaha toho "víc"? Cožpak řada nejmoudřejších mužů neodhazovala v pokročilém věku jednu věc za druhou, až nakonec neměli nic než sami sebe, anebo to, co jim ze sebe zbývalo, a tvrdou podlahu, na které uléhali k spánku, prostý šat, do něhož se halili, nebo se jim aspoň přikrývali, misku, z které pojídali nejprostší pokrmy, lžíci a nic nebo skoro nic víc? Cožpak se ti nejmoudřejší z nás nezbavili všeho haraburdí a krámů světa a nezavrhli s ním celou tu iluzi a teorii "více"? Ale nový život chce víc, dítě chce víc, jinoch chce víc a téměr každý chce víc po celý svůj život. Ale jaká je pravá podoba tohoto "víc", které je tak žádoucí, že se nikdo nepřestává snažit je získat?“

O neumírání - William Saroyan
O neumírání
William Saroyan