Nimbus - Neal Shusterman
Nimbus
13,95 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
13,95 €

Vypredané, sú však dostupné iné vydania.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Tento titul nájdete v našej ponuke aj v kolekcii za skvelú cenu.

Nimbus dal ľuďom dokonalý svet, utópia sa stala realitou. Len jedna vec nebola Nimbovi zverená do právomoci: Spoločenstvo koscov a ich monopol na smrť.
Z Rowana sa stal vydedenec, ktorý na seba vzal poslanie podrobiť Spoločenstvo skúške ohňom. Doslova. Stal sa z neho temný národný hrdina, samozvaný kat, ktorý likviduje skorumpovaných koscov. Citra ako mladší kosec korupciu vidí a chce situáciu zmeniť zvnútra, no na každom kroku sa jej do cesty stavajú prekážky, čoraz väčšiu hrozbu predstavujú aj kosci „nového rádu“. Všetko nasvedčuje tomu, že pomoc treba hľadať u Nimba - umelej inteligencie, ktorá je jediná dostatočne múdra na to, aby vyriešila problémy dokonalého sveta. Pomôže však Nimbus s riešením týchto problémov alebo sa bude len prizerať, ako dokonalosť upadne?

Druhý diel úspešnej trilógie Žatva smrti prináša ďalšie nečakané zvraty, ktoré môžu navždy zmeniť osudy ľudstva „odsúdeného“ na nesmrteľnosť.

Komu sa kniha môže páčiť: Milovníkom nadupaných tínedžerských dystopií, pripravte sa na poriadnu ľudskú žatvu!
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha Český jazyk, YOLi CZ, 2019
-7 %
17,49 €

Posielame do štyroch dní

Kniha Anglický jazyk, Walker books, 2018
11,50 €

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Kniha Slovenský jazyk, Slovart, 2019

Vypredané

E-knihy a audioknihy

E-kniha Slovenský jazyk, Slovart, 2019
PDF
EPUB
MOBI
9,99 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

E-kniha Český jazyk, YOLi CZ, 2019
EPUB
MOBI
11,65 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Audiokniha (na stiahnutie) Český jazyk, Témbr, 2021
Novinka
MP3 na stiahnutie
10,95 €

Okamžite na stiahnutie

E-kniha Anglický jazyk, Simon & Schuster Books for Young Readers, 2018
Novinka
EPUB (Adobe DRM)
10,43 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie

Recenzie, kritiky

Žatva smrti 2 : Nimbus – Neal Shusterman (Janka Kolenová), fantasy knihy

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Thunderhead
Počet strán
4727-8 hodín čítania
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×210 mm
Hmotnosť
475 g
ISBN
9788055639284
Rok vydania
2019
Vekové odporúčanie
14+
Naše katalógové číslo
462343
Téma
kati, osud, nesmrteľnosť
Jazyk
slovenčina
Preklad
2. diel série
Žatva smrti
Vydavateľstvo
Slovart

Druhý diel trilógie Žatva smrti ma pravdupovediac nenadchol natoľko ako diel prvý. Veľmi som sa naň tešila, bohužiaľ ostala som sklamaná. Chýbala mi tam tá akčnosť z prvého dielu.
Ako pozitívum ale hodnotím, že sa tu posúvame v deji a autor si pripravuje pôdu na dokonanie v treťom diely.
Ako najväčší highlight knihy hodnotím jeho posledné kapitoly, kde sa všetko pekne roztočí a autor čitateľa nechá v napätí a neostáva mu nič iné ako pokračovať v čítaní a vrhnúť sa na tretí diel.

Čítaj viac
20. augusta 2019

Zdalo by sa, že vyhlásením nového kosca sa v pokračovaní trilógie nemôže udiať nič zaujímavejšie, avšak Neal hlavných hrdinov týmto postavil iba na začiatok ich cesty. Vstupom do spoločenstva koscov rozvírili hladinu a ich životy sú teraz vystavené smrteľnému nebezpečenstvu uprostred bojov o moc medzi chamtivými koscami. Rowan a Citra, zdanlivo rozdelení na nepriateľské tábory musia spojiť svoje sily, odhaliť sprisahanie v najvyšších kruhoch a nájsť spojencov na nečakaných miestach. Rovnováha sveta je vážne ohrozená a Citra s Rowanom bojujú o každučký deň, zatiaľ čo Nimbus hľadá spôsob ako sa vymaniť z nečinného prizerania sa a zakročiť proti skaze sveta. Druhý diel prináša ešte viac akcie a zároveň prísľub strhujúceho finále.

Čítaj viac

Ešte lepšia ako prvý diel! Štýlovo je kniha určená prevažne pre mladého čitateľa, preto je aj ľahko strávitelná a jej preklad vôbec nepokryvkáva. Hoci je kniha plná vraždenia, klasifikoval by som ju medzi oddychové čítanie (viem, veľmi divné combo, ale práve preto je tak super!)
Premyslený dej sa komplikuje, zamotáva a rozplieta, a pri konci Vás možno príjemne zamrazí, tak ako mňa. Chce to už ďalši diel!!

Čítaj viac

Ak ste sa po Koscovi nevedeli zbaviť dobrého pocitu z prečítania výnimočného príbehu, pripravte sa v tejto časti na ďalší príval emócii :)
Vyspelejšie postavy, ešte lepšie zápletky a dej, nečakané situácie i návraty a v neposlednom rade rovnako ľahké čítanie ako pri prvej časti.
Už si možno priať len jediné - pokračovanie :)

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

129 hodnotení

97
23
8
1
0

5
26.7.2021
Tak a Nimbus je za mnou. Byl jsem odhodlaný udělit mu 4 hvězdy. A to protože měl pomalejší rozjezd, děj byl na prvních 250 stranách rozvláčnější. Pak jsem ho ale dočetl a názor jsem změnil. Ten konec je velkolepý a strhující. Když to teď zpětně shrnu, asi byl celkově ještě lepší než Smrtka. Zavedl nás do světa smrtek detailněji, krásně nám ho vylíčil. Víc nás seznámil s Nimbem. Člověk se prostě do tohoto naoko dokonalého světa v tomto dílu vžil víc, než tomu bylo v dílu prvním. Těším se na závěr trilogie a jsem zvědavý, co nabídne Zvon. Čítaj viac
5
17.7.2021
Rozhodně napínavější než první díl (a to je co říct, protože první díl byla pecka) , pořád se zde děje něco jiného, tudíž k neoodložení je tahle knížka. Druhý díl většinou bývá "vycpávkový", což u tohodle rozhodně neplatí. Nahlížíme do "mysli" Nimba, objevují se nové postavy a ty hlavní se vyvíjejí dál a dál. Boj pokračuje.

Za mě skvělý druhý díl, a po tom závěru se již nemohu dočkat na závěrečný díl. Rozhodně doporučuju!!!
Čítaj viac
4
30.4.2021
Sklamanie z druhého dielu Žatvy smrti, ktoré som na základe niektorých recenzií očakávala, neprišlo. Práve naopak, pridávam sa k tým, ktorým sa Nimbus páčil ešte viac ako Kosec. :)
Útržky denníkov, ktoré nás v prvej časti trilógie zoznamujú s fungovaním Spoločenstva koscov, nahradili monológy/myšlienkové pochody Nimbusa - vďaka nim sa zas dozvedáme viac o svete, v ktorom sa dej odohráva, o tom, ako Nimbus vníma ľudí, a samozrejme, bližšie spoznávame samotnú (takmer) všemocnú umelú inteligenciu...
Hra na mačku a myš, ktorej účastníkmi sa nedobrovoľne stávajú kosci Curie, Anastázia a Lucifer (Rowan) už na začiatku knihy do deja prináša viac akcie, a teda aj napätia, ako bolo v Koscovi (za čo som bola veľmi rada), a tiež vytvára ponurú atmosféru - tá v Nimbusovi panuje po celý čas...
Postavy, ktoré v prvom diele už vystupovali dostávajú viac priestoru (počas čítania som si stihla veľmi obľúbiť Curie, z ktorej som v Koscovi mala zozačiatku zmiešané pocity, v tejto knihe sa však stala hádam aj mojou najobľúbenejšou...nie, nie je to pre to, že mi tak veľmi pripomína Galadriel z Pána Prsteňov... :D)...Navyše, okrem toho, že na scénu prichádza aj viacero nových postáv, mi Nimbus zodpovedal na niekoľko otázok ohľadom "podivínov" a Tonistov, ktoré som mala počas čítania predošlej časti, nakoľko tam sa im autor až tak nevenoval... Za to palec hore...
A ten koniec...! Ešteže som hneď mala pripravené pokračovanie...A vreckovky.
Čítaj viac
14

Volám sa Martin. Milujem knihy, filmy a seriály. Rád píšem recenzie a vlastné postrehy. Najradšej mám mangy, fantasy a sci-fi.

Martin Matěj
28.3.2021
Pomaličky, pomaly...
Pokračovanie série Žatva smrti od Neila Shustermana s názvom Nimbus rozhodne zabodovalo. Ponárame sa hlbšie do sveta koscov a odhaľujeme ďalšie zaujímavé fakty zo sveta budúcnosti. Autor nám otvára hĺbku starých charakterov a víta nás novými. Pomocou riadiaceho systému Nimbus nám poskytuje pohľad do všetkých kútov sveta a my môžeme nazrieť za oponu celého diania. Príbeh pomaličky graduje a snaží sa nás vystreliť ku grandióznemu koncu. Avšak, napriek obrovskej snahe knihy udržať čitateľa v neustálom napätí nám opäť vyskakuje syndróm strednej knihy. Niektoré dejové linky sa naťahujú a veci, ktoré sa v nich udejú, nenesú takmer žiadne obohatenie pre hlavný dej. Aj keď si príbeh udržiava svoje napredovanie tak v niektorých bodoch má prázdne miesta. Samotnú knihu najviac vytiahli Nimbove hlboké rozhovory o ľudskej rase, neuveriteľné odhalenia a bombastický záver, z ktorého som mal husiu kožu. Hodnotím 77/100% Čítaj viac
9
16.3.2021
Hodnotím , ako 40 +
Najskôr som si prečítala samozrejme prvý diel, okamžite som siahla do druhom. Tento diel, bol ešte lepší , ako prvý. Prečítala som ho za dva dni. Dej sa rozvinul, odhalili sa charaktery ľudí, a čo všetko sú pre moc urobiť. Ale samozrejme aj druhá skupina - ľudia, ktorí chcú naprávať. Skončilo to tak, že som sama na seba naštvaná, že som si nepripravila tretí diel :-D. Aj za 40 + trilógiu môžem len a len odporúčať. Čítaj viac
9

Milujem knihy. Verím, že nie čitateľ si vyberá knihu, ale každá kniha nás osloví a príde k nám práve vtedy, kedy potrebujeme. A ak nie, ešte nedozrel jej čas :) Hovorí sa: "Povedz mi, čo čítaš, a ja ti poviem, kto si!" :) https://knihujeme-s-veron.webnode.sk/

Veronika Posová
3.3.2021
Pomalý štart, perfektný záver
Overený nákup
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Zo začiatku som bola trochu zmätená - postáv a dejových línií bolo na mňa zo začiatku trošku veľa, ale nakoniec ma každá jedna pohltila a chcela som vedieť, ako to s každým dopadne.
Nimbus na mňa pôsobil ako "svedomie". Prihovára sa k ľuďom a nikdy ich nenechá samých.
Greyson Tolliver je môj nový knižný hrdina - od začiatku mi bol ako postava sympatický, a priznám sa, jedna situácia v kláštore tónistov mi zvierala srdce a mala som slzy na krajíčku. Našťastie sa pre neho všetko dobre skončilo.
Príbeh nám pekne ukázal, čo sa stane, keď niekto presadzuje svoju moc, vízie a ambície aj za cenu tvrdého porušenia pravidiel a doslova pri obídení akýchkoľvek zákonov - takému človeku už veru ani to svedomie nepomôže.
Som zvedavá na záver trilógie, hneď sa do nej púšťam.
Čítaj viac
8
5.2.2021
Dychberúca
Musím povedať, že Nimbus ma bavil oveľa viac ako Kosec, ktorý bol taktiež výborný. Nimbus je však pre mňa dokonalý v každom smere a ťažko sa mi hľadajú vhodné slová, aby som opísala aká výborná to je kniha. Milujem Nimbusove monológy, toľko hlbokých myšlienkach v sebe ukrývajú. Páčili sa mi nové postavy a ten záver bol...brutálny. Jednoznačne táto séria stojí za prečítanie ! Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Obsah niečej knižnice je súčasť jeho histórie, rovnako ako obraz po predkoch.“

Anatole Broyard