Kristína Bošková

4

Moje srdcovky

Moje odznaky

Pravý knihonaut
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2022
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

Martinus
4
4

Kristína Bošková napísala recenziu

28.08.2023 14:54

Druhá kniha priniesla pohľad na druhý ročník v Orliom hniezde Skandara a jeho kamarátov. Objavila sa však nová hrozba. Niekto zabíja divoké jednorožce, ktoré by mali byť nesmrteľné a všetci začínajú obviňovať Skandara ako jedného nositeľa ducha (elementu, ktorý bol do minulého roka zakázaný). Príbeh taktiež sleduje Skandarovú sestru Kennu, ktorá sa vždy túžila stať jazdkyňou ako jej mladší brat.

Čítať viac

Martinus
4
4

Kristína Bošková napísala recenziu

02.08.2023 15:18

Toto fantasy budem radiť medzi jedno z tých, ktoré budem s nadšením odporúčať ďalším! Kniha popisuje hlavnú hrdinku, ktorá kvôli svojej minulosti zabíja draky, aby sa pomstila za to, čo jej urobili. Draci milujú zakázané staré legendy, ktoré rozprávačov pomaly zabíjajú. Niet divu, tieto legendy dodávajú drakom silu a vďaka ním môžu chrliť oheň. Dej pomaly odhaľuje vzťah medzi Ashou a jej otcom, dračím kráľom, ktorý sa chce zbaviť starých zvykov nadobro. Kráľ vyšle Ashu, aby zabila prvodraka Kozua, ktorý jej v detstve spôsobil hrozivé popáleniny a zničil časť kráľovho mesta. Ak sa jej to podarí, staré legendy vymiznú, s nimi aj draky a boh Starec.

Čítať viac

Martinus
4
4

Kristína Bošková napísala recenziu

05.07.2023 14:40

Táto kniha ukrýva v sebe mnoho hádaniek, tajomstiev a ešte raz toľko zamotanej minulosti hlavnej hrdinky Avery a rodiny Hawthornovcov. Dej sa veľmi svižne číta a každá kapitola núti čitateľa povedať si "ešte jednu kapitolu".... správne, dej vám nedovolí ísť spať, kým neprečítate celú knihu a aj potom vás bude dokonca kniha uháňať v snoch. Ja osobne hneď bežím po druhý diel série, aby som sa dozvedela, či moje odhady sú správne a čo si osud (a hra starého Hawthorne) pre Avery ešte prichystá :))

Čítať viac

Martinus
4
4

Kristína Bošková napísala recenziu

27.05.2023 21:10

O knihe som počula mnoho zaujímavých názorov, vďaka ktorým som nakoniec po nej siahla. Kniha zaujala hlavne napínavým dejom, zaujímavými zápletkami, tajomnou atmosférou a jedinečnosťou. Desivý príbeh, ktorý sa postupne odhaľoval a dovolil čitateľom nazrieť, ako tomu naozaj je. Záver mi síce príde trochu narýchlo ukončený, ale vo finále mi dokonalo zapadá do celkového deja ako posledný dielik puzzle.

Čítať viac

Martinus
4
4

Kristína Bošková napísala recenziu

25.05.2023 08:02

Nebudem klamať, táto kniha sa mi dostala do rúk po tom, ako som sa dozvedela, že sú v nej opísané jednorožce tak trochu inak. Nejedná sa totiž o dúhové jednorožce, aké poznáme z rozprávok, ale krvilačné jednorožce, ktoré sú aj pegasmi. Každý jednorožec má predurčeného svojho jazdca, s ktorým zdieľajú obrovské puto, ktoré je posilnené aj silou jedného z elementov. Skandar sa ale k svojmu jednorožcovi dostane trochu netradičným spôsobom. Dej postupne odkrýva prečo tomu tak je, prečo je Skandar a jeho jednorožec tak výnimočný a kto vôbec tajomný hlavný záporák je. Prečo kradne jednorožce a úmyselne ničí putá medzi nimi a ich jazdcami? Odhaľte to spoločne so Skandarom

Čítať viac

Martinus
4
4

Kristína Bošková napísala recenziu

25.05.2023 07:54

Ako veľký fanúšik antickej mytológie som siahla aj po tomto titule. O Ariadne mám už čo-to načítané a táto kniha ma veľmi milo prekvapila. Dej sa odvíjal svižne, plný emócií mladej krétskej princeznej a jej sestry. Kniha ukazuje dva rôzne pohľady v priebehu rokov dvoch sestier a ich osudov. Jennifer Saint jednoducho patrí k velikánom v tejto oblasti ako je Stephen Fry :)

Čítať viac

Martinus
4
Kristína Bošková

Kristína Bošková prečítala knihu

25.05.2023 07:46

Martinus
4
4

Kristína Bošková napísala recenziu

31.03.2023 10:04

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Kniha sleduje paralelne príbeh Maggie a Griffina. Maggie je mladé dievča, ktoré žije mimo opevneného mesta a cestuje s kúzelníkom Xavierom. Pomáha mu s jeho vystúpeniami a časom zistí, že v sebe ukrýva niečo, o čom sa jej ani len nesnívalo. Toto tajomstvo je úzko späté s jej minulosťou a odkiaľ pochádza.
Griffin - šampión opevneného mesta. Chlapec, ktorý sa dostal pod ruku kráľa vďaka výhre v turnaji s drakmi. Tento rok má obhájiť titul šampióna, ale nečakal, že mu to bude komplikovať mladé dievča s drakom.

Príbeh má pekný opis, dej ide plynulo a človek sa nenudí. Vývoj postáv je v určitých bodoch síce predvídateľný, ale inak veľmi prekvapujúci. Hlavná hrdinka skrýva niečo veľkolepé, o čom ani ona netuší. Podarí sa jej spoznať draka, od ktorého nevie odtrhnúť oči? Zvrat nastal ku koncu príbehu, ktorý som napriek všetkému neočakávala. Posledná kapitola bola ale oproti celému deju uponáhľaná a slabo opísaná.

Čítať viac

Martinus
4
Kristína Bošková

Kristína Bošková získala odznak Šťastných 7

25.03.2023 10:12

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
Martinus
4
4

Kristína Bošková napísala recenziu

08.03.2023 11:11

Človek by si už aj myslel, že keď má načítané všetky dostupné Fitzekovky, nič ho neprekvapí. Tak strašne som sa mýlila. Už asi 10 minút sa pozerám do prázdna a snažím sa spracovať toto umelecké dielo. Nenachádzam slov.

Jedná sa o knihu, ktorej originál vyšiel už v roku 2010 a teda sa jedná o starú poctivú fitzekovku. Celý dej hľadáte spojitosť medzi tým ,prečo kniha začína epilógom a strany knihy postupne odčítavate, a s tým, čo sa deje hlavnému hrdinovi Alexandrovi. Dá sa povedať, že každou jednou kapitolou som bola viac a viac zmätená (v dobrom) a na konci mi došlo až neskoro, že som sa celú dobu na to pozerala zle. Zvrat na konci, typický pre Fitzeka, ma dostal do kolien a donútil ma prečítať knihu ešte raz a pozornejšie.

Čítať viac

„Some infinities are bigger than other infinities.“