Knihy
E-knihy

Osamelosť prvočísiel

Paolo Giordano

Paolo Giordano Orsini sa narodil v roku 1982 v Turíne. Vyštudoval fyziku na univerzite v Turíne, kde sa venuje doktorskej práci a skúma vlastnosti elementárnych častíc kvark B. Jeho prvý román Osamelosť prvočísiel bol ocenený literárnou cenou Premio Strega. V Taliansku sa predalo viac ako milión...

Slovart, 2017
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2017
Edícia
MM

Prvotina mladého autora Paola Giordana sa okamžite stala bestsellerom na talianskom knižnom trhu a získala mnohé ocenenia, z ktorých je najvýznamnejším talianska literárna cena Premio Strega. V centre príbehu plného napätia stoja...

Čítaj viac

8,99 €

Bežná cena Bežne 12,95 €

Ušetríte 31%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Prvotina mladého autora Paola Giordana sa okamžite stala bestsellerom na talianskom knižnom trhu a získala mnohé ocenenia, z ktorých je najvýznamnejším talianska literárna cena Premio Strega. V centre príbehu plného napätia stoja nezvyčajné príbehy Alice a Mattiu, oba kruto poznačené traumatickým zážitkom z detstva. Hlavné postavy si túto traumu nesú so sebou ako znamenie vypálené na čele celým detstvom a dospievaním až do dospelého veku. Ich osudy sa pretnú a obaja zistia, že sú si nesmierne blízki, no zároveň aj nespojiteľne vzdialení, odsúdení na osamelý život prvočíselných dvojčiat, ktoré sa nijako nemôžu dotknúť jeden druhého.

Z nášho blogu: Paolo Giordano - recenzia titulu "Osamelosť prvočísiel"
Čítaj viac
Kúpte spolu
Osamelosť prvočísiel - Paolo Giordano
Požierači neba - Paolo Giordano
19,48 €
Ušetríte 8,42 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
264
Vydavateľstvo
Slovart
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
301203
Rok vydania
2017

Román Paola Giordana je bolestivý v tom zmysle, že popisuje aké fatálne môže byť raz zranené srdce. Jeho vyobrazenie zlomových okamihov v živote, kedy sa naše mysle a srdcia rozhodnú skratovo je viac než reálne. Zaujímavá téma prvočísiel funguje v celom rozsahu.
Tento taliansky román nie je šťastný príbeh, je to "vážna" literatúra. Toto dielo je hlboko premyslené, opisné, krehké a hrajúce na city.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,4 / 5

176 hodnotení

17
6
5
1
0

Milena Belanská
pred štyrmi dňami
Skvelé čítanie
Veľmi pekná knižka, číta sa sama. Zaujímavé zvraty deja, krásne podané vnímanie sveta hlavných postáv - z pohladu mladeho matematika versus životom ťažko skúšanej dievčiny. Nesklame.
Čítaj viac
2

Básnikove srdce a strom Strom vrastený v srdci básnika človek, čo sám pred sebou uniká. Vytvára si umelý raj na Zemi kričí potichu hlasnými prosbami. Niekto, kto si myslí, že mu život uniká... Taký je pocit samotného básnika!

Laura Pajtinková
5.7.2019
977
Mám rada knihy ktoré majú taký iný názov. Nie prvoplánový, ktorý prezradí moc. Preto som si túto knihu aj kúpila. No musím žiaľ skonštatovať nebola to moja šálka kávy. Možno preto, lebo som mala pocit do polovice knihy, že čítam young adult literatúru. Napísaná je dosť veľkými časovými skokmi, čo mi tiež miestami prišlo ako obrovská škoda. Odporúčam mladším čitateľom. Alebo tým, ktorý potrebujú knihu na jeden hlt bez stôp.
Čítaj viac
Zuzana Benkovska
27.6.2019
Skľučujúce, ale silné
Citlivo napísaný príbeh lásky a vôbec nie je sladko zakončený. Nevedela by som tipnúť, či ju písal muž či žena. Je to pekne napísaný príbeh a občas ma skľučoval. Vyvolával presne tie emócie, čo asi autor chcel. Premýšľam čo je to, čo pre mňa majú títo talianski autori. Asi nejaký podobný menovateľ. Možno ten spoločný naratív, talianska krajina, temperament. Aj Ferrante aj Pietrantonio aj Giordano majú v príbehoch charakter starých čias. Rozprávajú príbehy, ktoré sa stali alebo mohli stať, vyznievajú veľmi skutočne, realisticky, čitateľ ich môže prijať a veriť im. Úplne sa stotožniť. Pripomenulo mi to aj Daphne de Vigan, ktorá pracovala s podobnou látkou, o skutočnosti príbehu.
Čítaj viac
5
22.6.2019

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Osamelosť - sprevádza čitateľa po celý čas. V kútiku duše som dúfala v happyend, ale po Požieračoch neba som iný ako nevídaný a nezvyčajný záver nepredpokladala. Viacerým čitateľom sa Požierači páčili menej. Ja s tým nesúhlasím, i keď dej v Požieračoch neba niekedy plynul až príliš rýchlo, narozdiel od Osamelosti. Pekná kniha o tom, ako jedna sekunda zmení celý čas a ovplyvní všetky rozhodnutia dvoch ľudí. Odporúčam ju ďalej.
Čítaj viac
Mária
26.4.2019
Krehkosť
Na knihe je zaujímavé, aké sú krehké naše city. Keď sa raz sklameme, aj napriek našej snahe si to nevšímať, už to neide. Zároveň hlavné postavy vynikajú svojou osobitosťou, nie je ľahké ich pochopiť, avšak znova nás to presviedča, aký je život pestrý a ľudia v ňom. Určite sa to oplatí prečítať.
Čítaj viac
4
1.4.2019
Na základe recenzií a hlavne popisu knihy som od nej čakal podstatne viac. V konečnom dôsledku ale kniha nie je zlá, na môj vkus je však jednoduchšie napísaná (možno je na vine aj slovenský preklad, skúšala som zohnať anglický preklad tejto knihy ale nechcelo sa mi dlho čakať na dodanie).

S touto knihou ktosi porovnával (údajne) podobnú knihu od Benedicta Wellsa - Na konci samoty a konštatoval, že Na konci samoty mu pripadá ako slabý odvar (podľa neho výbornej knihy) Osamelosť prvočísel. Mne sa naopak Na konci samoty páčilo neporovnateľne viac, či už z hľadiska myšlienok, prepracovanosti dialógov alebo psychológie postáv. Uznávam však, že niektoré prvky oboch kníh sú veľmi podobné (najmä čo sa týka plynutia času). V každom prípade skôr pre hlbší zážitok odporúčam prečítať Na konci samoty než Osamelosť prvočísel.
Čítaj viac
ZUZANA vALášKOVá PRAMEŇ
6.9.2018
Dá sa
Kniha dobrá, ale nie podľa môjho gusta. Čítala som lepšie, ale aj oveľa-oveľa horšie.
Alebo možno len moja optimistická a rozhodná povaha nedokáže pochopiť hĺbku žiaľov
a nedostatok rozhodnosti hlavných hrdinov.
Čítaj viac
Oľga
31.5.2018
Zatiaľ dobre...
Práve čítam prvú knihu od tohto spisovateľa. Doteraz som ho nepoznala. Zatiaľ dobre...
Dala som na recenzie iných čitateľov. Uvidím, aké budú dojmy keď dočítam celú... :-)
Čítaj viac
Majkak
3.4.2018
Nevypovedaná láska
Ako keby mal príbeh dve roviny - jednu, tú vypovedanú a druhú, ukrytú za hanblivosťou, strachom z rozhovoru, strachom z odmietnutia. Všetko by mohlo byť úplne inak, keby boli hlavní hrdinovia i vedľajšie postavy k sebe jednoducho úprimné a keby človek človeku viac veril. Tak ako v skutočnom živote. Krásny, smutný príbeh. Rýchlo sa prečíta, no dlho zostáva v srdci i v hlave.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Osamelosť prvočísiel - Paolo Giordano
Požierači neba - Paolo Giordano
19,48 €
Ušetríte 8,42 €

„Človek, ktorý nečíta dobré knihy, nemá žiadnu výhodu oproti človeku, ktorý čítať nevie.“

Mark Twain