

Prečítané (2024) Prečítate na zariadeniach:
Nie je možné meniť veľkosť písma, formát je preto vhodný skôr pre väčšie obrazovky.
Viac informácií v našich návodoch
Prečítate na zariadeniach:
Viac informácií v našich návodoch
Prečítate na:
Neprečítate na:
Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?
Založiť si profil




Žijem si perfektný život, aj keď som ešte len na začiatku svojej cesty. Plním si sny a pracujem v knižnom vydavateľstve. Knihy sú a predpokladám, že už aj navždy budú, moja vášeň. Popri práci a čítaní sa snažím aj trochu žiť a športovať. O svoje knižné pocity sa delím aj na Instagrame na profile @adulkacitulka
Fúha… toto bolo dobré!
Romantická linka celkom obyč, ale v kombinácii s tou krimi zápletkou je to priam návykové. Navyše úplne žeriem ten pán a pani Smithovci vibe - ona je sériová vrahyňa, ktorá sa mstí a on agent FBI, ktorý tie vraždy vyšetruje. Je to dynamické a extrémne čtivé. Človek ani nevie ako mu to ujde a zrazu je koniec.
Pôvodne som to chcela len tak skúsiť. Pre zaujímavosť. Nečakala som, že budem nutne potrebovať další diel.
Na začiatok musím podotknúť, že ja nie som emočný jedák. Môže teda vyvstať otázka, prečo som knihu čítala? Pretože ma tak zaujalo, ako autorka rozpráva o jedle, o prepojení psychiky s jedením, že som si ju jednoducho musela prečítať. Taktiež padla informácia, že mnohé z týchto vzorcov vznikajú v detstve a keďže ich nechcem omylom raz posunúť svojim deťom, nakoplo ma to do čítania ešte viac.
Kniha je veľmi dobre napísaná, číta sa ľahučko a prirodzene. Zhltla som ju skoro za víkend.
Prvá polovica mi dala veľmi veľa. V nátlaku informácií čo jesť, kedy jesť, koľko jesť, ako jesť - v dobe, kedy sa z jedla stáva úzkosť, aby bolo fit, aby bolo zdravé, aby malo nutriscore max B - je táto kniha ako závan čerstvého vzduchu. Hovorí stop, spomaľ, nadýchni sa, počúvaj chvíľu svoje telo, nechaj sa viesť, ono vie :) Musím povedať, že to naozaj niečo vo mne vyliečilo a nebojím sa povedať, že kus aj ovplyvnilo moje ďalšie smerovanie. Znie to jednoducho, ale o tom to je. Telo vie :)
Ďalej typy hladu, ako sa v tom orientovať, mindfulness jedenie, kde začína celý problém... Ak aj nie ste emočné jedáčky alebo jedáci, ale čo i len raz za čas premýšľate nad jedlom, že á toto som nemal/a, á toto som s tým jedlom prehnal/a, á nikdy neschudnem, á prečo mám stále chuť na sladké... prečítajte si túto knihu. Prvá všeobecnejšia polka vám bude na osoh, druhá zameraná práve na emočné jedenie možno pre zaujímavosť, možno pre kamošku, možno do budúcna.
Plynule teda prechádzam k druhej časti - tá sa mi už zdala trochu slabšia. Opäť to môže byť tým, že ja nie som emočný jedák (potvrdené dotazníkom v knihe), ale mám pocit, že sa už trošku opakovali informácie aj príbehy. Toto dávam čisto ako subjektívny pohľad, verím, že niektorým typom čitateľov/iek to vadiť nebude, ba priam naopak im padne vhod vidieť, že tie príbehy sa opakujú a možno sú totožné aj s tým čitateľa/ky, plus potvrdiť si informácie.
Za mňa je to veľmi prínosná kniha na trhu. Taký typ, ktorý potom ostáva doma v poličke, aby sa k nej človek mohol počas rokov vracať. Koho čo i len trochu láka, mal by jej dať šancu :)
Mrazivá. Nepríjemná. Viac než potrebná. Taká je táto kniha. Mnohé príbehy otvárajú oči, apelujú na zvýšenú opatrnosť na internete. Niektoré sú zas proste len zaujímavé. Vieme, že nemáme klikať na spam typu “si stratený dedič milionára”, ale viete aj to, čo sa stane, keď kliknete? Aj to je v tejto knihe.
Jediné dva mínusy:
- námety príbehov sa z času na čas opakujú (kniha mohla byť radšej kúsok kratšia)
- chýba viac aktuálnejšich príbehov (menej Pokecu, viac AI)
Celkovo však knihu odporúčam. Na taký reality check. Povedala by som, že hlavne mladším a starším, ale na konci dňa si asi každý v nej niečo nájde.
Ja si idem zabezpečiť Facebook. Čaute.
Džinovia sú pekne napísaný aj preložený román, ktorý mi ubral kus zo životnej energie. Veľa pekných a veľa podnetných myšlienok, veľa lepíkov a podčiarknutých pasáží, ale zároveň aj veľa... (nechcem použiť vulgarizmus) *pokazených* životov, existenciálnych kríz a naopak málo nádeje a svetielka na konci tunela.
Zaujímavé delenie kapitol, pekný názov korelujúci s dejom, ale chýbajúca ústredná téma alebo udalosť, ktorá by to celé prepojila. Mnoho príjemne podaných ťažších tém, ale málo tej, ktorá by ma ako čitateľa zaujímala najviac (prisťahovalectvo).
Ak máte radi romány s trochou depky a o komplikovaných rodinných vzťahoch, Džinovia sú to pravé, čítanie si užijete do posledného písmena. Ak však dúfate v román, ktorý vám má niečo odovzdať, čítanie si ešte premyslite.
My sme knižku čítali v rámci knižného klubu a hoci som si čas s ňou užila, sama by som si ju už druhýkrát nevybrala.
Vzťahy a mýty som začala čítať sama, ale po každom rozobratom mýte som mala potrebu podeliť sa s poznatkami s partnerom, tak sme pokračovali v čítaní spolu. Aj keď je to útla knižka, strávili sme s ňou takmer štyri mesiace. Každý jeden večer bol však v niečom obohacujúci a som veľmi rada, že mám partnera, ktorý sa o tému vzťahov zaujíma rovnako ako ja :) Už máme pri posteli nachystanú aj ďalšiu časť.
Ale ku knihe. Chvíľu som si na štýl písania musela zvykať. Vojtko totiž veci pomenuje ako sú a ide ďalej. Nešpára sa v tom. Pár strán a vybavené. Neskôr, keď som si zvykla, mi to vlastne veľmi vyhovovalo. Na čo sa v tom vŕtať, veď to všetci žijeme.
V zásade tam nebolo napísané nič nové, s čím by som už predtým nebola vnútorne stotožnená. Skôr mi to knižka pomohla si v sebe upratať. Niektoré veci mi zas potvrdila a na iné ukázala nový uhol pohľadu (najmä na tie vzťahové situácie, ktoré som sama nezažila). A áno, v niektorých prípadoch aj zrkadlo :) Verím, že to bude stálica knižnice, ktorú za život ešte viackrát otvorím.
Za mňa super. Odporúčam každému, komu záleží na zdravých vzťahoch. Každému, kto vie, že vzťah je nielen radosť, ale aj práca. Každému, kto vie, že o vzťahy sa treba starať <3
Tak s touto sériou sa mi bude veľmi ťažko lúčiť
Prečítané za víkend, rozhodne najdynamickejší diel. Autorka to ukončila krásne. Sama som veľmi spokojná a fanúšikovia série sa majú na čo tešiť. Tieto knihy sú oficiálne moja srdcová záležitosť.
Amara mi bude chýbať. Nie vždy som sa stotožnila s jej rozhodnutiami, ale každý jeden raz som bola fascinovaná jej osudom a hltavo čítala, čo bude ďalej. Za tie stovky strán sa stala mojou drahou priateľkou, ktorú by som si nikdy nedovolila odsudzovať a za každých okolností som chcela pri nej verne stáť. <3