Vianoce
Žaba - Roman Horňák
Žaba

9,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Žaba - Roman Horňák
Žaba - Roman Horňák

Žaba

Policajt na operačnom stredisku prijíma hovor. Je výhražný. Inštrukcie sú jasné: miesto a požadované výkupné výmenou za ľudský život. Čas beží. Kriminálna polícia v spolupráci s... Čítať viac

Vydavateľstvo
Elist, 2015
216 strán
3 hodiny čítania

Policajt na operačnom stredisku prijíma hovor. Je výhražný. Inštrukcie sú jasné: miesto a požadované výkupné výmenou za ľudský život. Čas beží. Kriminálna polícia v spolupráci s útvarom osobitného určenia prijíma potrebné opatrenia... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

9,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Policajt na operačnom stredisku prijíma hovor. Je výhražný. Inštrukcie sú jasné: miesto a požadované výkupné výmenou za ľudský život. Čas beží.
Kriminálna polícia v spolupráci s útvarom osobitného určenia prijíma potrebné opatrenia. Ultimátum sa však kráti.
Na miesto určenia sa dostaví neznámy muž. Utajená akcia má zelenú. Je dôvod na oslavu? Kdeže! Operačné stredisko prijíma druhý hovor: Iný muž, technicky upraveným hlasom, šokuje! Podmienka nebola splnená, následkom čoho zomrel človek. Nočná mora pokračuje: Výkupné sa zvyšuje o polovicu, v hre sú tentokrát dva ľudské životy.
So šokujúcimi závermi prichádza kriminalisticko – expertízny tím: Nezabíjal človek! Čo je zodpovedným za smrť nevinného? Čo sa stalo zbraňou v ruke človeka, ktorý požadoval výkupné? Polícia, zdá sa, tápe v slepej uličke.
A ďalšie ultimátum sa opäť nekompromisne kráti…
Čítať viac
Počet strán
216
Väzba
pevná väzba
Rozmer
148×208 mm
Hmotnosť
290 g
ISBN
9788081710575
Rok vydania
2015
Naše katalógové číslo
210658
Štýl
psychologický, napínavý, mysteriózny
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Elist
Pre koho
pre ženy, pre mužov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
19,80 €

Hodnotenia

4,0 / 5

19 hodnotení

9
2
7
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Beáta Kiselová Bileková
2.8.2022
Opäť veľmi zaujímavé
Na operačné stredisko Polície zavolá anonym s vyhrážkou vraždy, ak nedostane výkupné. Policajný tím zaháji akciu, ale tá nie je úspešná a dôjde ku smrti nevinnej osoby. Čas sa kráti a ďalšia smrť na seba nenechá dlho čakať. Kto je vrahom? Je ním vôbec človek?
Príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami nie je ,,krvákom", ale k úmrtiam dochádza za zvláštnych okolností. Smrť zapríčiňuje jed získaný zo žiab a dôvody osoby stojacej v pozadí toho všetkého nie sú až tak udivujúce. I keď je príbeh menej napínavý, nechýba v ňom akcia a čitateľa určite zaujme téma zvláštnych úmrtí. Čoho všetkého sú ľudia schopní, sa môžete dočítať aj v tejto staršej autorovej knihe, ktorá ešte nie je spracovaná príliš do hĺbky, ale nudiť sa pri nej určite nebudete. Obálka je pre príbeh výstižná a ja som rada, že som si ho mohla prečítať. Mňa autorove knihy asi nikdy neprestanú baviť.
Čítať viac
6

Som vášnivý čitateľ čo číta aj 4 knižky naráz. Žijem knhami. Milujem knihy. Už od 10 yeas som začala chodiť do knžnice a požičiavala si aj 11 knih.

Lover Love
3.7.2022
Dokonalé
Môže človek prečítať knihu za pár hodín? Keď ho baví tak áno. A keď čitateľ je (ja)platonicky buchnutý do autora. Aj ako píše. Pre mňa je to príjemným bonusom.
Milujem autorove knihy, príbehy. Dokážem pri nich vypnúť a rozmýšľať. Vždy ma prekvapí niečím novým. On sám je prekvapenie. Jeho kniha Žaba je perfect.
Začnem zaostra.
V príbehu sa pretne pár krásnych žien. Autor nešetrí pár šteklivých opisov. Na čo chytím aj ja 'zlatú žilu .' Chápete? Tiež chuť...
U Romana som zvyknutá že sa na nič nehrá a ukazuje svetu aký sú ľudia crazy. A čo ich vlastne k tomu vedie. Niekedy jednoduchá psychológia ktorá sa dá u páchateľa vysvetliť. Keď sa budete pýtať prečo daný človek robí čo robí. Tu sa dočkáte odpovedí.
V príbehu je zaujímavosť. Ja už som to niekde počula. Ale nemala som tu česť. Ako nás môže jed zo žaby zabiť. Prezrádzať nebudem. Je to dokonale vysvetlené v knihe.
Príbeh nám vôbec nestojí. Každá kapitola ukáže svoje zuby. A tu skôr šlo o akciu. Čítala som v napätí ako to bude pokračovať. Hlavné postavy bojovali priam zo smrťou. Boli ohrozené aj iné životy. Tu som udusila dušu.
Ako mi prišiel začiatok hardcore a badass všetko do seba zapadlo.
Remeň a Viki sú moji favoriti.
Kto by to bol povedal. Autor dominuje aj romantickou linkou. (Nemýlte si to s románom to nie. ) Ale sú tu časti ktoré chytili za srdce aj mňa.
Koniec čerešnička. Srdce zaplesalo.
O čom vlastne bol príbeh? V skratke.
Nejaký psychopat chce výkupné. Zavolá na to policajtovi. A potom sa to následne zvrtne. Obeť padá...
Viac sa dočítas v príbehu.
Romanove knihy mám načítané. Ešte jedna mi chýba do kompletky.
Je cítiť ako sa sám autor zlepšil. Žaba je síce strašia. Ale mne sa veľmi páčila. A priala by som si aby si (ako ja nadšenec jeho kníh) našli jeho knihy. Máme naozaj kvalitných autorov. Roman Horňák spadá pod detektívky. A čo som čítala aj nejaké zahraničné tak jemu sa nevyrovnajú. Ďakujem ti opäť za skvelý príbeh. Budeš musieť vydávať Viac kníh nech mám čo čítať. A za knihu sa chcem poďakovať úžasnemu vydavateľstvu
Čítať viac
19

"Čo ma vie dostať je kniha, ktorú keď dočítate, tak si želáte, aby jej autor bol vaším najlepším priateľom, ktorému môžete zavolať, keď by ste chceli." (J. D. Salinger)

Mária Morosková
12.8.2021
Tento príbeh je zasadený do jednej noci, z ktorej autor, podľa môjho názoru, vyťažil naozaj všetko. Záhadný telefonát, vyhrážky, úmrtie, vyšetrovanie, chytanie vraha a hranie sa na schovávačku až k úspešnému dolapeniu. Miestami som si myslela, že dôjde k väčšej katastrofe a tuhla mi krv v žilách. Postavy v knihe sa mi neskutočne páčia. A tie ich prezývky... Faker, Šturi, Iceman, Číslo, proste skvelý výber. Bola som síce troška smutná, keď sa vzťah medzi Viki a Romanom nevykreslil ako by som si bola priala, ale spolieham sa na to, že to nie je posledná kniha z tohto policajného oddelenia. Počas knihy sa nie raz schuti zasmejete, hoc ide o kriminálku. Väčšinu za to môže doťahovanie Šturiho a Romana. Aj v tejto knihe nájdeme pár viet „po našim“ čo príbehu dáva ten pravý šmrnc, keďže sa príbeh odohráva na východe. V tejto knihe sa nacházalo viacej vulgarizmov ako v iných knihách od autora, ale mne to absolútne neprekážalo, dokonca mi to tam „pasovalo“. Autor ma dokázal celú knihu držať v napätí až po koniec príbehu. Knihu som znova zhltla na posedenie. Chytila som ju do ruky a zložila dole, až keď bola dočítaná. Mám síce jednu otázku, ktorá mi nebola zodpovedaná, ale zas až tak veľmi na príbeh nevplývala, takže hodnotenie neskazila. Čítať viac
29

Milujem knihy. Čítam všade. U lekára, v autobuse, doma, v posteli. Všade kam sa pohnem beriem knihu so sebou.

Tatiana Dyačovská
18.6.2021
Kniha
Ďalšia skvelá kniha od tohto autora. Prečítala som ju jedným dychom. Nedalo sa ju pustiť z rúk. A kvôli tomu, že sa to odohrávalo v Košiciach je mi to o to bližšie. Čítať viac
Kristína
3.5.2021
Nevyužitý potenciál
Bola som diváčkou policajnej akcie na vlakovej stanici v Košiciach! Autor v knihe Žaba opäť dokázal uchopiť si prostredím knihy moje sympatie. Ak mesto Košice nepoznáte, nezúfajte. Vďaka tejto knihe si určite miesta viete (aj bez akéhokoľvek) poznania dokonale predstavit. A to ani neobsahuje nudné siahodlhe opisy....Tým sa však dostávam k druhej časti recenzie, ktorá nie je obľúbená. Bohužiaľ, táto kniha nevyužila svoj potenciál. Na mňa to boli príliš rýchle spády, odhalenia a vedela by som si predstaviť o minimálne polovicu viac strán. Hoci na konci autor všetko ohladom prípadu vysvetlil, chýbala mi tam (povedala by som) nejaká dlhšia zápletka, po ktorej čitateľ nemôže pustiť knihu z rúk....Ako som zistila z príbehu, ide o ďalšiu inšpiráciu skutočnej udalosti. Niektoré pasaze ma nútili zamyslieť sa nad existenciou a fungovaním spravodlivosti a následkom nespravodlivosti. Čo si o spravodlivosti v štáte myslite vy? Okorenením tejto knihy - kriminálneho prípadu bola vzájomná sympatia a silná chémia medzi kolegami. Aj keď žiadnu romantiku nečakajte!
?
Čítať viac
6
18.11.2020
Zasa bomba
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Koksooo, tak toto bol iný nářez! Opäť SUPER kniha. Už som s úsmevom na tvári čakala, že sa dočítam happy endu Viki a Romana ale nestalo sa :-D Troška priveľa nadávok ako v predchádzajúcich knihách ale nič to nemení na mojom názore, že som si Horňáka zamilovala :-D Tak zrovna idem na knihu Anjelik. Nedá mi ten Roman spať. Haha Čítať viac
16
Zklamán Bohem - Philip Yancey
Práve čítam
Zklamán Bohem

Knihy ma už vytlačia z baráku, ešte dobre,že nejaká dobrá duša vymyslela čítačku elektronických kníh a e knihy.Vždy sa nájde kniha, ktorú na tajnáša prepašujem domov v papierovej forme,lebo si v nej chcem listovať,učiť sa z nej ,alebo iba tak obyčajne ľudsky tešiť.

Mária Nagyová
13.1.2020
5 hviezd za príbeh, ale -5 za štylistiku
Aby nedošlo k nedorozumeniu,vulgarizmy mi nevadia, aj keď ich je dosť,ale no, sme dospelí, dej v knihe to dokresľuje.Ale slovné spojenia ma niekedy uvádzali do vývrtky.
Akoby to nepísal slovák, ale prekladal to google translator z nejakej aj jemu neznámej reči.Za všetky jedno slovné spojenie treskot ťažkých topánok na chodbe .Nebola to moja prvá kniha od autora,ale toto ma teda prekvapilo.Kto tú knihu editoval,že mu nevadili divné slovné spojenia.
Čítať viac

Čítať viac
Kúpte spolu
19,80 €

„Osud je zákerný ako had, vždy to zariadi tak, aby sme stáli na nesprávnej strane plota.“

Uspávanka - Leila Slimani
Uspávanka
Leila Slimani