Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Nie je možné meniť veľkosť písma, formát je preto vhodný skôr pre väčšie obrazovky.

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na:

Neprečítate na:

Ako čítať e-knihy zabezpečené cez Adobe DRM?

Beatrica Juráková

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Mám 33 rokov a som mamička dvoch detí.Cez deň nemám veľa voľného času, ale večer keď deti zaspinkajú príde môj čas a čítám niekedy aj do rána.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Mám 33 rokov a som mamička dvoch detí.Cez deň nemám veľa voľného času, ale večer keď deti zaspinkajú príde môj čas a čítám niekedy aj do rána.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Moje srdcovky

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

Beatrica Juráková napísala recenziu

04.06.2026 16:17

CHELSEA CURTO PRESILOVÁ HRA

"Pomôcť niekomu, lebo môžeš, neznamená, že ti je ten človek niečo dlžný. Znamená to, že robíš správnu vec."

Keď som si zobrala do ruky túto knihu, myslela som si, že zažijem skvelý romantický príbeh plný smiechu, vzrušenia a trošku drámy. Veľmi som sa ale mýlila. Príbeh nesie v sebe obrovské posolstvo a nielen jedno!

Už na začiatku, keď som si prečítala autorkinu poznámku, som vedela, že som si sadla na silnú emočnú dráhu. Zasvätila nás do sveta športu, ale úplne z iného pohľadu. Z pohľadu ženy, ktorá sa napriek svojej snahe nevedela dostať vyššie na rebríčku, aj keď bola najlepšia v tom, čo robila. Prečo? Odpoveď je jednoduchá lebo bola žena.

"Ty si nemyslíš, že je sexi? Stavím sa, že prehnutá na tvojom stole by vyzerala pekne."

Piper je po škaredom rozvode, snaží sa dať dokopy svoj život a hlavne seba. Svoje sebavedomie má pošliapané a nepomáha jej ani to, že v práci je obklopená mužmi, ktorí si o nej myslia, že tam nepatrí. Chce sa stať športovou reportérkou. Miluje hokej, preto aj robí pre tím DC Hviezdy, ale len v pozadí. Túži po láske, po ľudskom kontakte a napriek tomu, že bola roky vydatá, je totálne neskúsená. Preto vymyslí, že požiada najmrzutejšieho chlapa na svete, aby jej v tom pomohol, aby sa v spálni necítila trápne.

"Želám si, aby som našla niekoho, kto by ma… kto by ma to naučil. Bez odsudzovania. Bez záväzkov."

Liamovi, mrzutému, sexi brankárovi z tímu DC Hviezdy, ktorému stačí jeden pohľad a každý ho obchádza na meter ďaleko, jedného večera niekto zaklope na dvere. Je to Piper, ktorá mu svojou ponukou vyrazí dych. Chce, aby ju naučil všetko, čo sa týka sexu. Nemusí dlho rozmýšľať a súhlasí. Tak sa začnú ich "nevinné" lekcie…

"Hokej má prednosť. Vždy bude mať prednosť a žiadna priateľka, skutočná či vymyslená, na tom nič nezmení."

Je to pravda? Naozaj je Liam taký chladný, alebo je to len jeho maska, aby neukázal svoju zraniteľnosť svetu? Čo ak do tejto dohody bez záväzkov a bez citov predsa len zasiahnu city?

"Ja predsa nemám byť znovu vydatá. To znamená, že budem zasa rozvedená a… ku*. Ja som zasraný Ross Geller."

Obidvaja sú zmätení a snažia sa potlačiť svoje emócie. Na celej situácii nepomôže ani to, že sa jedného večera, opití vo Vegas, zobrali. Zostanú manželmi… majú na to logické dôvody.

Ale čo sa stane, keď myseľ prehrá a zvíťazí srdce?

Mne sa strašne páčilo to, že tu nebola žiadna veľká dráma, žiadny veľký rozchod na konci a potom veľké udobrenie (na čo sme zvyknutí v romantických knihách).

Spoznala som ich a musím povedať, že som za to vďačná. Spolu s nimi som zažívala ich boj. Boj o to, aby našli v sebe silu, aby sa dokázali postaviť prekážkam, aby sami sebe dokázali, že to, čo robia, je správne. Boj hlavne u Piper, aby sa po toľkých ponižovaniach vedela postaviť a ísť za svojím snom. Že sa nebála požiadať o pomoc, aby sa posilnila, získala naspäť svoje sebavedomie a hlavne aby našla samu seba.

Dohoda je jasná… zostanú manželmi, kým je sezóna. Čo bude potom? Podpíšu rozvodové papiere a to je všetko? Ako dopadne ich vzťah?

"Po Piper túžim už celé roky, a teraz, keď ju konečne mám, sa z toho idem zblázniť."

Čo jej práca? Musí naďalej trpieť tým, že ju podceňujú a ponižujú? Alebo sa nájde niekto, komu sa otvoria oči a pomôže jej?

"-… prečo sa na mňa pozeráš takto?
-Ako?
-Akoby sa ti pokazili ústa.
Myslím, že tomu sa hovorí úsmev.
-Nie. Vyzeráš ako strašidelný klaun.”

Bol to silný príbeh, kde samozrejme nemohli chýbať slzy, či už od dojatia, smútku alebo aj od smiechu. Aj napriek tomu, že autorka tu rozoberá silné témy, som sa toho veľa nasmiala. Nemohli chýbať ani hot scény, kde sa mi Liam najviac ukázal, aký je pozorný, trpezlivý a dobrý človek.

V živote sú situácie, keď konáme alebo povieme niečo skôr, než si uvedomíme, že to niekomu môže ublížiť. Nie je hanbou priznať si chybu a ospravedlniť sa. Hanba je, keď to niekto robí naschvál a keď v tom aj pokračuje a robí veci ešte horšími, lebo nepozná hranice… lebo ja som niekto, ja to viem lepšie…Ponižovať a ubližovať niekomu kvôli pohlaviu je neospravedlniteľné!

Beatrica Juráková napísala recenziu

15.05.2026 09:49

TEAGAN HUNTER - PRESNÝ ZÁSAH

"Moja Nessa predsa nemôže byť jeho Vanessa."

V klube nezadaných Serpents (naozaj by to už mohli premenovať ) zostali už len dvaja. Jeden z nich je náš “starec” Locke. Slobodný, úspešný a milý hokejista, ktorý má v živote jediný cieľ, a to nezavesiť korčule na klinec a zostať čo najdlhšie v hre. Čo je veľká drina vzhľadom na jeho vek.

Na jednom výjazde sa stretne s Nessou, s ktorou spolu strávi jednu vášnivú noc, a potom ona ujde bez slova, bez zanechania kontaktu…

A ani jeden z nich netuší, že čoskoro sa ich cesty opäť skrížia…

Kto je Vanessa? A čo robí v Seattle?

"Ublížili mi. Škaredo. Vložila som srdce aj dôveru do rúk nesprávnemu človeku a vrátili sa mi črepy."

Vanessa po ťažkom a bolestivom rozvode hľadá útočisko u svojho nevlastného brata, kapitána hokejového tímu Seattle Serpents. Netuší však, že v jeho tíme hrá záhadný muž, s ktorým po rozvode strávila jednu vášnivú noc, na ktorú nevie zabudnúť.

Zlomiť niekomu dušu a zničiť život je niekedy také ľahké. Prečo to ľudia robia? Prečo toho druhého nechajú žiť v klamstve? Hovoria nám do očí, že nás ľúbia, a predsa nás za naším chrbtom podvádzajú. Keď má niekto na podvod žalúdok, tak prečo nemá aj gule priznať si, že ten vzťah nefunguje, a ukončiť to predtým, než tomu druhému bodne nôž do chrbta?

"O nič nešlo. Zábava na jednu noc. Nič to neznamenalo."

Snažia sa sami seba presvedčiť, že tá noc nič neznamenala. Tvária sa, že sú v pohode. Ale čo ak tá noc pre oboch znamenala viac?

"Nemôžem tu bývať. Je to prosto smiešne. Zo zjavných dôvodov a z množstva ďalších, ktoré teraz neviem presne pomenovať, ale existujú."

Veľký zvrat v príbehu príde, keď Locke ponúkne Nesse, aby u neho bývala, kým si nenájde niečo iné…

"Dobrý priateľ by bol úprimný, hoci by tým riskoval priateľstvo. Nie som dobrý priateľ. Ani zďaleka."

Ďalšie klamstvo, ktoré im nedá pokojne spať. Dokedy sa dá utajiť pred priateľom, že niečo cítime k jeho sestre?

Ako dopadne ich priateľstvo?

"Bála sa toho, čo naša spoločná noc znamenala? Pretože aj mňa to vydesilo. Stále ma to desí, lebo ako je, dopekla, možné, že som stále hotový z jednorazovky spred pol roka?"

Zahojí sa jej srdce a vie ho znova otvoriť pre človeka, ktorý by pre ňu spravil všetko a bezpodmienečne by ju miloval? Dokáže to? Sú jej city dostatočne silné?

Locke bol milý a hlavne chápavý. Veľmi sa mi páčilo, ako uprednostnil ju pred sebou. Doprial jej čas a hlavne možnosti. Mohla si vybrať, záležalo len na tom, aby ona bola šťastná.

Bolo nádherné sledovať dve osamelé srdcia, ako sa našli a zahojili. Ukázal mi silu lásky, či už lásku ženy k mužovi, súrodeneckú lásku že aj napriek tomu, že si nikdy neboli blízki, nikdy nie je neskoro správať sa ako rodina a nájsť si k sebe cestu. A lásku priateľstva, aká je vzácna, že máš okolo seba ľudí, na ktorých sa môžeš vždy spoľahnúť a ktorí ti odpustia, lebo ťa ľúbia.

Odporúčam! Bola to šialená jazda plná vzrušenia, lásky, humoru a samozrejme hooot scén. Teším sa na ďalšiu časť. Ideš, Keller!!!! Ty si najväčšia záhada v celom seriáli.

Beatrica Juráková napísala recenziu

10.05.2026 08:32

ILIANA XANDER - S LÁSKOU MAMA
Čo je horšie než vražda?

"Trest je biely. Pomsta je červená. Moja je krvavočierna."

Príbeh plný tajomstiev, lží, strachu, pomsty a vrážd. Presne ten typ, kde som si viackrát počas čítania bola zaskočená a nahlas som kričala na knihu, že čo sa to doooo * deje?!

"Mamin pohreb je najväčším predstavením roka, vlastne možno celého jej života."

Mackenzie stratí svoju mamu, slávnu spisovateľku chorých až zvrátených trilerov. Ale naozaj to bola nehoda? Pochybuje o tom aj polícia a v deň, keď dostane záhadný list, začne aj ona…

"Chceš vedieť tajomstvo? S láskou mama"

Listy prichádzajú, píše ich jej mŕtva mama. Ako?! Kedy ich napísala a kto ich posiela, keď je už mŕtva?!

"Minulosť mojich rodičov je ako rakovina, ktorá ma zožiera zvnútra a otravuje mi myšlienky."

Odhalíme spoločne s ňou najtemnejšie myšlienky a spomienky jej mamy, ktoré ju donútia zamyslieť sa nad tým, či vôbec pozná svojich rodičov a či ich, ale aj jej celý život, nebolo klamstvo.

Aké tajomstvá ukrývajú jej riadky? Otázok je milión, ale dostane aj odpovede? Kto bola v skutočnosti jej mama?

"Koľko chorých fiktívnych príbehov vzniklo na základe skutočných udalostí? Ktoré z nich sú tajnými spoveďami napísanými ako terapia, zatiaľ čo čitatelia o tom ani netušia?"

Kniha je rozdelená na viac častí, spoznala som tak lepšie každú postavu v knihe, čo bolo z jednej strany super, ale z tej druhej som bola ešte viac zmätená a zamotaná do siete lží. Fantastické!

"Každý dnes potrebuje postrčiť tam, kam patrí - do mizerného vzťahu alebo do hrobu."

Kniha mi ukázala, aké ťažké je žiť v tieni slávnej matky, hlavne keď ťa s ňou stále porovnávajú. Ďalej som bola svedkom aj toho, ako klamstvá zničia vzťahy a keď je ich neúrekom, tak nielen to, ale aj nás. Cítila som beznádej a strach a nechcela som uveriť tomu, čoho všetkého je človek schopný, aby dosiahol svoju pomstu.

Čo je horšie než smrť?

"A viete čo? Necítim výčitky. Tak funguje spravodlivosť. Lži, lži a potom pomsta, však?"

Odporúčam! Bolo to šialené. Príbeh, kde ma autorka dokázala vyviesť z miery, kde som dostala (viackrát) svoj “wau efekt” a kde bolo všetko úplne inak, ako sa na prvý pohľad zdalo.

Beatrica Juráková napísala recenziu

05.05.2026 12:01

LAURA PAVLOV PO BÚRKE

"Raz ma zlomil. Nedovolím mu urobiť to znova."

Od prvej časti tejto série som čakala na Cageov príbeh. Takmer nič som o ňom nevedela, len to, že je veterinár a sám vychováva svoju malú dcéru. Každého vždy odbil, bol mrzút a mne to bolo strašne vzrušujúce. Chcela som odhaliť, čo v sebe skrýva.

Človek nikdy nezabudne na svoju prvú lásku. A stáva sa ako aj v tomto príbehu že tá láska je taká silná, že už nikoho iného nedokážeme milovať rovnako. A môže sa stať aj to, že nás prvá láska natoľko zlomí, že nás to poznačí na celý život…

"Láska nikdy nebola náš problém."

Cage a Presley mladí, zamilovaní, a predsa, keď im dospelosť a s ňou prichádzajúce prekážky zaklopali na dvere, nezvládli to. Aj keď sa milovali, nedokázali nájsť spôsob, ako byť spolu…

Prečo nás život neustále stavia pred rozhodnutia? Vybrať si medzi láskou a našimi snami… ktoré rozhodnutie je správne?

"Ocko povedal, že je tajomstvo, že ťa miluje a mňa tiež, a že sme v jeho srdci."

Po rokoch sa Presley vracia do malého mestečka a stretáva Cagea a jeho dcéru. Život sa jej obráti naruby staré rany, spomienky a hlavne city sa vracajú. Dokážu si vysvetliť, čo sa medzi nimi kedysi stalo?

Jedna cesta, jedna búrka zmení všetko…

"Aj ja ťa milujem. Vždy som ťa miloval a vždy budem. Milujem ťa natoľko, že ťa nechám letieť presne tak, ako máš, Havranka."

Dokážu odolať pokušeniu a zabrániť tomu, aby ich city opäť ovládli?

Čas sa kráti. Presley sa musí vrátiť do práce. Dokáže odísť a znovu nechať svoje srdce u Cagea?

"Ako som jej mal pomôcť zvládnuť najbližšie dni, keď som sám ledva dýchal?"

Autorke sa opäť podarilo napísať nádherný romantický príbeh, pri ktorom som prežívala asi všetky emócie sveta. Aj keď sa musím priznať, že som po celý čas mala pocit déj vu. Niektoré veci mi veľmi pripomínali príbeh od Sparksa Zápisník jednej lásky (kto prečíta, pochopí). Ale nič to neubralo na čitateľskom zážitku.

Opäť som sa veľa nasmiala, hlavne pri rodinnom čete. Priala by som si mať takých súrodencov aj keď si do všetkého strkajú nos, robia to z lásky.

Stretla som sa tu so skutočnými problémami zo života, a práve preto mám rada autorkine knihy. Jej postavy majú skutočné emócie, reagujú prirodzene žiadne prehnané drámy ani hystéria.

"Prežili sme veľa búrok, Presley. A vždy sme im dovolili postaviť sa medzi nás."

Čo sa s nimi stane? Pôjde každý opäť vlastnou cestou, alebo sa konečne prvýkrát v živote rozhodnú pre šťastie?

Bol to nádherný príbeh, ktorý mi ukázal, ako rýchlo dokáže človek stratiť sám seba. Dovolíme, aby nás pohltil každodenný monotónny život, a prestaneme žiť a hlavne cítiť. A niekedy naozaj stačí len toľko, aby sme sa na chvíľu zastavili, dopriali si čas a porozmýšľali nad tým, čo je pre nás naozaj dôležité a čo nás skutočne robí šťastnými.

Beatrica Juráková napísala recenziu

01.05.2026 19:10

LUKÁŠ KOSAŘ - ŠARLATOVÝ PŘÍLIV

"…chvíli před jeho smrtí se v obchodě během řeči párkrát zmínil o nějakém Šarlatovém přílivu. Prej se máme všichni třást strachy, nebo co, a že je musí zastavit."

Vždy ma zaujímali nevysvetliteľné veci, rada sa pozerám na rôzne dokumenty, a aj kvôli tomu som dala autorovi šancu. Mysteriózne detektívky som predtým nikdy nečítala, ale čím ďalej, tým viac ma zaujímajú. Hovorí sa, že od čoho sa bojíš, to existuje prvýkrát, keď som to počula, som sa skoro pustila do gatí. Ale keď nad tým začne človek viac rozmýšľať, musíme si priznať, že na tom niečo je. Aj keď si veľa vecí nedokážeme vysvetliť, sme obklopení záhadami (a bohvie ešte čím všetkým)

Carl Dawson cestuje na pohreb svojho blízkeho, ale jeho rýchla smrť ho znepokojuje hlavne kvôli tomu, že vo svojich listoch predtým naznačoval zločiny, ktoré spáchala skupina menom Šarlatový príliv. Rozhodne sa, že v malom meste zostane trošku dlhšie a začne pátrať po tom, čo sa v skutočnosti stalo a čo sa v meste deje.

"Blížící se temnota pro vás bude odteď znamenat šarlatovou barvu."

Narazí na veľa prekážok a viackrát sa dostane do slepej uličky. Hlavne kvôli tomu, že mesto vôbec nepozná a ľudia mu nechcú pomôcť. Nechcú… alebo sa niekoho boja?

"Od teď až do konce."

Pomoc dostane od jednej osoby, ktorá mu vo všetkom pomáha a stane sa jeho dôvernou parťáčkou. A toto je krásny príklad toho, že človek nikdy nevie, kedy a od koho dostane pomocnú ruku. Príde to vtedy, keď to vôbec nečakáš, a veľakrát od ľudí, ktorých ani nepoznáš.

"Na holé zemi se nalézal kruh vyskládaný ze zohavených lidských trupů bez hlav."

Ňamka… Boja a krvi nebolo málo, čo som úplne zbožňovala. Blíži sa Samhain, keltský sviatok (vďaka autorovi, že to na konci knihy podrobne vysvetlil), od ktorého sa očakáva, že v meste nastanú veľké zmeny. Budú tie zmeny dobré, alebo celé mesto padne do temnoty? Za mestom sa odohrávajú tajné obrady. Kto je tá skupina a má niečo spoločné so Šarlatovým prílivom?

Otázok je veľa, ale dostane aj odpovede? Kto je skutočný nepriateľ?

"Čeká tě pád do hlubin. Příliv se stále blíží, nezapomeň se naposledy nadechnout."

Od začiatku som si čítanie užívala. Čítala som rôzne recenzie, že začiatok knihy bol nezáživný a pomalý. Ja som to tak necítila. Autor ma od začiatku postupne pripravoval na veľmi záhadnú cestu plnú nevysvetliteľných udalostí.

"Koktejl podezřelých náhod a pojítek pomalu houstnul."

Podarí sa Carlovi odhaliť hlavu skupiny Šarlatového prílivu? Koľko obetí padne, kým pravda vyjde najavo? Čo sa stane, ak sa legenda stane skutočnosťou? Je to vôbec možné, alebo je to len výplod fantázie? Aké tajomstvá skrýva jaskyňa pri meste?

Pre mňa to bolo skvelé čítanie. Opäť som bola svedkom niečoho nového a neskutočného.

Beatrica Juráková napísala recenziu

28.04.2026 15:29

PETRA SZÁRAZ - TEMNÉ PUTO

"Minulosti neujdeš, pretože jej stopy nosíš stále v sebe."(net)

Kooonečne mafiánsky príbeh, ktorý sa netočí okolo sexu, kde mafiánsky boss sa neroztopí ako zmrzlina na slnku, keď uvidí jednu sukňu a kde vládne s tvrdou rukou a nie s inou tvrdou vecou (bruhaha)! Bravo!

"Tento prsteň ti bude pripomínať, že som stále s tebou a nikdy ťa neopustím, aj keď pri tebe nebudem."

Aby svoju dcéru ochránil pred pomstou mafiánov, Larin otec spravil najdôležitejšie (najrozumnejšie) rozhodnutie vo svojom živote. Poslal svoju dcéru preč z rodného mesta, odstrihol všetky stopy, ktoré by zaviedli nepriateľov k nej, a takto jej doprial plnohodnotný a kľudný život. Jediná vec, ktorú jej daroval, bol prsteň na zlatej retiazke. Lara dospela a stala sa z nej významná archeologička. Vrátila sa do rodného mesta, lebo chcela zistiť viac o svojej minulosti. Nikdy si však nemyslela, že ju stiahne do podsvetia.

"Zahľadela sa na svojho kostnatého spoločníka. Premkol ju strach. Tento človek rozhodne nepatril medzi obyvateľov stredoveku."

Jedna záhada príde za druhou a nielen Lara, ale aj samotný čitateľ sa cíti, akoby uviazol v pavučine záhad a tajomstiev. Komu patrí tá kostra? Lara sa stane svedkom niečoho, čo by nemal nikto vidieť, mafia je v jej pätách na čele s mafiánskym bossom, Mirom.

Čo sa stane, keď ju chytia? Má šancu na únik?

"Kým budeš robiť, čo ti poviem, budeš žiť."

Dej sa nám pekne zamotá, autorka nás vtiahne do podsvetia, ukáže, ako funguje mafia a aké praktiky používa. Mafia nikdy nezabúda, hlavne na zradcov. Kto je v tomto príbehu zradca a ako to súvisí s Larou? Začína sa boj o život…

"…kedy sa z istoty stala pochybnosť a z chladnej kontroly ťaživý nepokoj?"

Miro, mafiánsky boss, ktorého osud bol spečatený už vo veľmi mladom veku. Vyrastať v mafiánskej rodine, potom prevziať kreslo po otcovi, ho poznačilo na celý život. Má v sebe aspoň kúsok ľudskosti, alebo je bezcitný vrah? Komu môže veriť v jeho postavení?

Čo spraví s Larou, keď ju chytí?

"Videla a vedela príliš veľa. Ani sama netušila, súčasťou čoho sa práve stala."

Dej bol dynamický, opisy krátke (čo si veľmi cením), autorka sa skôr zamerala na dej a na postavy. A predsa som sa cítila, akoby som bola súčasťou deja, vedela som sa vžiť do príbehu a živo si predstaviť miesta, kde sa nachádzali.

"Nie vždy nám život prináša to, čo chceme, chlapče, ale stavia nás do pozície, ktorá sa nám síce nepáči, no aj tak má zmysel z nejakého iného dôvodu."

Koľkokrát v živote položíme otázku "prečo"? Prečo sa to deje práve mne, prečo to nemohlo byť inak… niekedy nemáme na výber a keď sa dostaneme do ťažkej situácie a musíme spraviť najdôležitejšie rozhodnutia vo svojom živote, nezostane nám nič iné, len nájsť v sebe silu a pokračovať v ceste.

Podarí sa Lare zistiť všetko o svojej minulosti? A keď áno, vie to prijať?

Bola to šialená jazda! Plno neočakávaných udalostí, zrád, zbytočne vyhasených životov a na druhej strane plno nádeje a dôvery.

Beatrica Juráková napísala recenziu

18.04.2026 20:08

LAURA FECHOVÁ - KEĎ KVITNE NÁDEJ

"Láska je ako časovaná bomba. Žiješ s pocitom, že môžeš toho druhého kedykoľvek stratiť."

Nádherný príbeh, ktorý mi dokázal, že keď sa človek dostane na úplné dno a ocitne sa tam sám, dokáže v sebe nájsť dostatočnú silu na to, aby vstal a znovuzrodil sa ako fénix z vlastného popola.

"Držal sa ďalej od mojej bolesti a ja som sa rozhodla, že si udržím odstup od jeho lásky."

Mária stratila pri nehode svojich rodičov a jej brat zostal vážne zranený. Pomocnú ruku jej podal doteraz neznámy muž, ktorý sa postaral o jej financie a o starostlivosť o brata. Kto je on? A čo chce za pomoc?

Potlačiť do pozadia vlastný život a vlastne aj šťastie kvôli niekomu, na kom nám na svete najviac záleží, vyžaduje obrovskú silu. Ale dokedy sa dá takto žiť? Byť niekomu stále k dispozícii, žiť v klietke?

"Atrament sa začal vpíjať do papiera a po čiernobielych stránkach sa v mojom príbehu objavila aj láska."

Všetko sa zmenilo, keď sa stretla s Petrom. Bol to príťažlivý, milý a dobrý muž, ktorý nosil v sebe obrovský smútok a ešte väčšie tajomstvá.

Dve zlomené srdcia… jeden, ktorý si myslí, že si lásku nezaslúži, a druhý, ktorý sa ešte nevzdal nádeje, že lásku nájde. Dvaja ľudia, ktorí zažili peklo na zemi a už navždy budú nosiť so sebou jazvy či už v srdci, alebo aj na tele.

Otvorí Peter jej oči? A čo on? Prezradí svoje tajomstvá, ktoré môžu zmeniť všetko?

"Snívame o snoch, za ktorými nenačiahneme ruku, pretože sú v tme a tej sa bojíme."

Kto čítal autorkinu prvú knihu, vie, že neskutočne krásne vie opísať emócie a myšlienky postáv. V tomto príbehu len potvrdila svoj talent a mohla som prečítať nádherné myšlienkové pochody a hodila na mňa opäť extra veľkú emocionálnu bombu.

"Všetci sa stále na niečo hráme. A hráme to dokonale."

Príde jeden moment v príbehu, kde sa všetko prevráti hore nohami. Pravda príde najavo, zistíme, kto je vlastne kto a akú úlohu odohrával či už pri nehode, alebo v jej živote.

Božie cesty sú nevyspytateľné a každá minca má dve strany! Ale čo ak sa nám stane toľko zlého, že stratíme svoju vieru a nádej? Súdime a veľakrát odmietame ľudí, ktorí nám chcú pomôcť.

Ako sa vysporiada Mária s pravdou? Nepamätala si, čo sa presne stalo v tú noc, keď sa stala tá nehoda… čo sa stane, keď sa dozvie úplnú pravdu a pozná druhú stranu mince? Zlomí ju to, alebo ju to urobí silnejšou?

"To jediné skutočné v mojom novom živote bol on. Všetko iné bolo klamstvo."

Dokáže nechať minulosť minulosťou a začať odznova? Kto bude patriť do jej nového života? Dokáže ešte prijať lásku, alebo ju odmietne a bude sama?

Bol to nádherný príbeh, ktorý donúti čitateľa zamyslieť sa nad životom a nad prioritami. Riešime stále maličkosti a nad skutočnými problémami zatvárame oči, a keď dostaneme od života facku, vtedy začneme uvažovať nad tým, ako vlastne žijeme a koho sme pustili do svojho života.

Beatrica Juráková napísala recenziu

16.04.2026 10:48

TEAGAN HUNTER - CAROLINA COMETS BONUSOVÝ MATERIÁL

"Keď počujem tie slová, celé telo sa mi príjemne zahreje. Prisahám, že ma nikdy neomrzí počuť jeho hlas hneď po zobudení."

Vždy ma poteší, keď vydajú bonusové príbehy. Ja som chamtivá, mne epilógy nestačia, hlavne keď si obľúbim postavy v knihe, tak o nich chcem vedieť čím viac. Čítala som rôzne recenzie na túto knihu, hlavne to, že je najslabšia. Ja si to nemyslím. Áno, musím sa priznať, čakala som niečo iné a tu mám na mysli menej sexu a viac informácií. Ale na druhej strane poznám autorkin štýl, takže ma vôbec neprekvapila. Len mi potvrdila (či skôr pritvrdila), že jej chlapci sú talentovaní (nielen na ľade).

"Neviem si predstaviť lepší život než to, čo máme teraz."

Ja som si čítanie užila, nechýbali tie neustále naťahovačky medzi pármi alebo medzi hráčmi. Autorka má skvelý humor, takže opäť boli časti, kde som sa nahlas smiala.

Kniha je rozdelená do radu podľa vydaných kníh a je tam aj krátka časť, kde som spoznala nový pár a ich príbeh lásky.

"Kométy navždy, zlatko!"

Aj by som povedala, že mi to stačilo, ale priznajme si týchto chlapov nikdy nie je dosť! Ale na druhej strane mi to stačilo na to, že som sa dozvedela, ako zvládajú spoločný život a kariéry. Kto čítal túto sériu, určite by nemal vynechať tieto bonusové kapitoly.

Milujem hokejovky a táto séria je podľa mňa vynikajúca. Perfektné jednohubky, kde sa čitateľ rýchlo vie vžiť do deja a spolu fandí chalanom, či už na zápasoch, alebo v osobnom živote! Autorka do každého príbehu vložila niečo výnimočné skutočné pocity, či už pozitívne alebo negatívne, každodenné problémy a boj. Boj so svojimi démonmi lebo kto ich nemá?! Silu, aby prekonali svoj strach, alebo aj sami seba, aby zvládli prekážky a vedeli naplno a šťastne žiť.

Beatrica Juráková napísala recenziu

04.04.2026 18:52

FREIDA MCFADDEN MILÁ DEBBIE


"Môj život bol možno chaotický, ale keď išlo o iných ľudí, vždy som presne vedela, čo by mali robiť. Je čas začať sa riadiť vlastnými radami."

Freida je jediná autorka, ktorej vždy dávam novú šancu, lebo, bohužiaľ, ma už neraz sklamala (napr. pri knihách Nehoda alebo Oddelenie D), ale stále ma niečo k jej knihám ťahá, takže ich jednoducho musím čítať. V tomto príbehu sa konečne „vrátila“ tá Freida, ktorej tvorbu som si zamilovala. Takže sklamaná som rozhodne nebola. Bola to bomba a riadny mindf*ck presne to, čo od jej kníh očakávam.

"Prečo by som ja mala hovoriť pravdu, keď on mi klame do očí?"

Príbeh je plný tajomstiev a klamstiev, kde každý klame tomu druhému a zamlčuje také dôležité veci, ktoré ovplyvnia nielen ich životy, ale aj životy ľudí v ich blízkosti.

Dokedy sa dá predstierať a klamať? Čo keď pravda vyjde najavo a odhalí špinavé tajomstvá? Dá sa žiť v takom manželstve? Dokedy?

"Ak totiž dokázala urobiť toto všetko, ktovie, čoho ďalšieho by ešte bola schopná. Mohla by byť nebezpečná."

Poznáte ten pocit, keď sa vám deň začína zle a máte pocit, že sa to nikdy nekončí, pretože sa to počas dňa len stupňuje? Presne takýmto dňom sa začína príbeh Debbie, ktorá jednu zlú správu dostáva za druhou a všetko sa jej len kopí…

"Chystám sa prekročiť medze. A keď to urobím, nebudem to môcť vrátiť späť."

Problémy v práci, s deťmi, ale aj so susedmi… Ako Debbie zareaguje? Nechá veci plynúť a dúfať, že čas všetko vyrieši, alebo vezme spravodlivosť do vlastných rúk?

"Farebné kvety v mojej záhrade vyzerajú celkom ako veternice, ale nie sú."

Veru že vezme… a nie hocijako! Bože, toto bola riadna jazda. A ako som u autorky zvyknutá na konci bolo všetko úplne inak, ako som si myslela. Fantastické!

Počas čítania som prežívala dej z Debbinho pohľadu, ale aj z pohľadu jej manžela a veľmi ma prekvapilo, keď na scénu prišiel aj tretí uhol pohľadu. Kto je tretia strana? A čo má s nimi spoločné?

"Veď čo je čestnejšie ako chrániť svoje dieťa?"

V malom mestečku sa dejú záhadné veci zrazu sa stávajú nehody, nepochopiteľné zmiznutia… Kto je za tým všetkým? A ako to celé dopadne?

Pomsta je sladká, ale vie byť aj poriadne krvavá… Ktorú možnosť si vyberie Debbie? Bola by schopná zabíjať? Odporúčam!

Beatrica Juráková napísala recenziu

26.03.2026 06:13

DENISA HERICHOVÁ - NÁDEJ SPIEVA POTICHU

"Prečo nám osud dopraje len dotyk šťastia? Naplní nás nádejou až tak, že ti srdce veselo trepoce v hrudi. Prečo nám dovolí precitnúť a nechá nás topiť sa v láske, o ktorej si myslíš, že ju už nikdy nepocítiš, a zrazu si to rozmyslí a vytrhne ti ju z hrude?"

Hovorí sa, že nádej zomiera posledná… ale dokedy má človek dúfať, že situácia, v ktorej sa ocitol, sa zlepší, že sa všetko vyrieši? Kedy má nádej zomrieť?

Nádej buď je to tvoje záchranné lano, ktoré ťa drží nad vodou, alebo falošný nepriateľ, ktorý ťa potopí.

"Koľko toho človek dokáže uniesť, kým sa celkom nezblázni? Dokedy nám strach dovolí rozhodovať o našom konaní? Ako rozoznať, kedy milovaná osoba prekročila hranicu a jej správanie sa zmenilo na psychické týranie?"

Autorka opäť vytiahla veľmi ťažké témy. Máme tu štyri ženy, ktoré (každá iným spôsobom) trpia. Bol to ťažký príbeh plný zrady, psychického týrania, narcistického správania, zúfalstva, ale aj skutočnej lásky a viery.

Dej ma hneď od začiatku zahltil, spoznala som štyri neskutočne silné ženy. Ženy, ktoré sa trápili a snažili sa bojovať o lepší život. Našťastie mali medzi sebou silné priateľstvo, ktoré im pomáhalo počas ťažkých čias. Každá jedna z nich sa snažila inak postaviť proti svojim démonom, ktorí ich sprevádzali počas každodenného života. Či už to boli ich partneri, alebo rodičia, ktorí im ubližovali, snažili sa prežiť.

"Videla si sa dnes v zrkadle? Si tlstá ako prasnica!"

Pošliapať niekomu sebavedomie, psychicky týrať a neustále ubližovať je pre mňa absolútne dno a neprijateľné. Dokedy takéto správanie zvládne človek, ktorý v tom žije od malička? Aké následky môže mať takéto neľudské zaobchádzanie?

"Neteším sa, keď príde domov z práce, a podvedome čakám, kedy sa opäť začne na niečo sťažovať."

Žiť vo vzťahu, kde už dávno na prvom mieste nie je láska. Kde ten hrejivý pocit, keď uvidíš toho druhého, vychladne. Kde namiesto “motýlikov” v bruchu cítite len jed. Kde vás partner neustále kontroluje a zakazuje vám skoro všetko okrem dýchania, a nič, čo spravíte, nevyhovuje, je choré a absolútne neprijateľné! A predsa koľko žien trpí v takýchto vzťahoch!

Počas čítania som bola svedkom toho, že áno, keď sa niečo odhodláme zmeniť a spravíme pre to všetko, tak sa nám to podarí. Na všetko potrebuješ len silu a naučiť sa nebáť žiť taký život, aký si zaslúžiš. Treba si uvedomiť, že máme v sebe silu postaviť sa na vlastné nohy a povedať STOP! Nikdy nie je neskoro začať odznova.

Ako dopadnú v tomto príbehu štyri kamarátky? Zmieria sa s tým, čo im osud dal, alebo zmenia svoj príbeh a prepíšu jeho koniec?

"Pretože nádej možno spieva potichu, ale isto. Aj keď sa jej šepot z nás na chvíľu vytratí, stále je tam. Stačí veriť a všetko zlé sa raz stratí."

Bolo to naozaj veľmi emotívne čítanie. Počas celého čítania som cítila iskierku nádeje, ktorá niekedy, ako príbeh pokračoval, slabla, ba by som povedala, že skoro uhasla, ale boli momenty, keď žiarila ako najkrajšia hviezda. Jednoznačne odporúčam čitateľom, ktorí majú radi príbehy zo skutočného života, so skutočnými ľuďmi a s ich problémami.

Jen ten, kdo věří na zázraky, je realista.
Kniha: Z nebe do ráje (Sophie Bérard), 2016
Z nebe do ráje
  • Sophie Bérard