Beatrica Juráková

7

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Mám 33 rokov a som mamička dvoch detí.Cez deň nemám veľa voľného času, ale večer keď deti zaspinkajú príde môj čas a čítám niekedy aj do rána.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Mám 33 rokov a som mamička dvoch detí.Cez deň nemám veľa voľného času, ale večer keď deti zaspinkajú príde môj čas a čítám niekedy aj do rána.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Môj názor pomáha
2023
Môj názor pomáha
2022
Šťastných 7
2020
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

7
7

Beatrica Juráková napísala recenziu

25.11.2023 20:00

ROMAN HORŇÁK - RED WINE 69

Čo by ste spravili, kebyže nájdete na ulici niekde zavesenú igelitovú tašku? Pozreli by ste sa do nej? Alebo išli ďalej?

Tak si predstavme, že nájdete igelitovú tašku na ulici, pozriete sa do nej a uvidíte odrezanú ľudskú končatinu...

Náš tím vyšetrovateľov to nemá ľahké. Žiadne mŕtve telá, len odrezané ruky. Žiadna stopa. Aspoň na začiatku...

"Myslím si, že ruku jej rezal niekto zaživa.
Prečo ruky? Má to nejaký hlbší význam? Čo dokážu ruky? Vedia pohladiť, ale aj ublížiť. Pomôcť aj uškodiť. Objať aj zavrhnúť. Darovať aj ukradnúť."

Nie som žiadna padavka, keď si vezmem do ruky krimi očakávam, že tam budú brutálne vraždy a veľa, veľa krvi. Ale tu...och...boli také brutálne (čistý masaker), že sa mi veľakrát dvíhal žalúdok. Čo je fantastické (áno som chorá ja viem)! Klobúk dole pred autorom, že takéto niečo dokáže vymyslieť. A keď sa na to pozrieme z druhej strany, že je to podľa skutočných udalostí , po celom tele ma prebehne mráz.

Hovorí sa, že nás minulosť dobehne. Keď niekomu spravíte niečo dobré, alebo práve naopak, veľmi zlé, tak sa nám to vráti a niekedy aj s úrokmi!

"Kto čím hreší, tým trestaný býva!"

Takto to bolo aj v tomto prípade. Dokedy sa dá utajiť pravda o svojej minulosti, keď okolo vás umierajú ľudia? Zveríte svoje tajomstvo kamarátom, ale tí ťa musia podraziť, aby ťa ochránili! Kto zvíťazí? Tvrdohlavosť alebo strach?! A keď už konečne tušíte, kto stojí za všetkými tými brutálnymi vraždami, realita vám dá trvdú facku! Čoho všetkého je človek schopný, aby sa pomstil?

Čím ďalej, tým viac oceňujem autorov humor. Strašne som sa nasmiala, čo je veľmi dobré. Lebo tak ako sériový vrah si dá pauzu medzi dvomi obeťmi, takisto aj čitatel potrebuje oddych medzi brutálnymi vraždami.

Je to veľmi vzácne a obdivuhodné, keď muž vie dať svoje city najavo. Každý z nás už toho veľa zažil, ale dať to na papier je umenie. Najmä, keď je to napísané tak, aby čitateľ úplne precítil všetky pocity spolu s autorom. Vtedy cítime tie postavy bližšie k sebe aj napriek tomu, že vieme, že sú vymyslené, ALE hlavne autora. Takže opäť som sa s postavami spolu smiala, cítila napätie a strach a veru znovu boli aj slzy. Presne takýto nával emócií očakávam, keď vezmem do ruky knihu.

Čítať viac

7
7

Beatrica Juráková napísala recenziu

18.11.2023 19:23

BETSY REAVLEY - CO OČI NEVIDÍ

"O ľuďoch môžeš veľa zistiť, keď sa im pozreš do očí."

Hovorí sa, že láska je slepá...Spoznať niekoho, zalúbiť sa, založiť si rodinu. Takto to v živote chodí. Potom príde chvíľa, keď sa nám oči otvoria! Vtedy sa môžu stať dve veci. Buď budeme šťastní na veky vekov, alebo sa nám zlomí srdce a od zlosti ani nevidíme.

Kniha celkovo nebola zlá, ale už som čítala aj lepší triler. Páčili sa mi časti, kde príbeh bol napísaný aj z uhla sériového vraha (čoho bohužiaľ nebolo veľa) a nie len našou "hrdinkou".

Možno len moja povaha mi nedovolí pochopiť Dee. Takto sa nechať manipulovať a podriadiť niekým, potlačiť všetky svoje myšlienky, som ešte u nikoho nevidela.

Dee je mladá, neskúsená baba, ktorá je veľmi hanblivá a dosť uzavretá. Jej mama veľmi skoro umrela a žila so setrou a s otcom, ktorý svoj žiaľ utápal v alkohole. Všetko sa zmenilo, keď sa stretla s Larrym. Ich láska a manželstvo na môj vkus boli veľmi rýchle. Potom prišli deti a veci do ktorých ju na silu dotlačil a neustála manipulácia. Dee ako matka nestála ani za prd. Nijak extra sa nestarala o nich. Nechávala malé deti osamote, aby si mohla privyrobiť vedľa, v spálni...fuj.

"Buď ako tá ruža..krásna, ale nezabudni, že máš tŕne."

Kniha je rozdelená na dve časti. V prvej časti som sa veľakrát nudila. Pre mňa to vôbec nebolo záživné. V druhej sa mi zas nepáčilo to skákanie v čase. Keď som sa už vžila do deja a bola som napätá, že čo bude ďalej, skočili sme pekných pár rokov dozadu.

"Já nie som monštrum."

Už na konci prvej časti sa nám veci začali komplikovať drogy, prostitúcia, záhadné vraždy a zmiznutia. Mám pocit, že autorka chcela všetok špiny sveta dať do jednej knihy, čo už bolo na mňa veľa. Ku koncu som už rátala strany - ako väzeň zvykne škrtať na stenu svojej cely svoje ostávajúce dni - kedy sa to už skončí.

Koniec ma trošku prekvapil, myslela som si, že vrah bude iný, ale až taký veľký "vau efekt" som nezažila pri zistení identity skutočného vraha.

Ako jednorázovka to ušlo, ale čítať ju viackrát nebudem.

Čítať viac

7
7

Beatrica Juráková napísala recenziu

12.11.2023 19:16

BARBORA ASTOR - JEDINE MÔJ


"My ľudia prežívame emócie, ktoré často nami lomcujú, a nech sa snažíme byť navonok akokoľvek silní a odolní, raz nájdu prasklinu v našej duši a vytrysknú silou, ktorá nás zrazí na kolená."

Bola to pre mňa veľká emočná bomba! Čakala som, že sa toho veľa nasmejem a aj to, že budú aj smutnejšie časti. Smiať som sa smiala, ale emócia, ktorú som cítila počas celého čítania a cítim to aj teraz, keď som už knihu prečítala je smútok a súcit.

"Plač očisťuje. Zmýva výčitky, otázky, všetky prečo...Aspoň na klamlivú chvíľu."

Ide o krásny romantický príbeh jednej tanečnici, El a svetoznámeho speváka, Logana. Napriek tomu, že zažili veselé a dychberúce erotické chvíle, tak ich príbehy boli smutné. Autorka nám tak dopodrobna a krásne opísala myšlienky a pocity tých dvoch, že som nemala problém sa vžiť do ich pocitov a miestami plakať spolu s nimi alebo práve naopak, smiať sa spolu s nimi.

"Keď si uvedomím, čím všetkým prešiel on, a ako sa to podobá môjmu životu, mám chuť ho objať, držať a už nikdy nepustiť."

Každý z nás už niekoho stratil, bohužiaľ to k životu patrí. Stratiť naozaj blízkeho človeka prežívame ťažko, ako by veľká časť z nás odišla s ním. Časom si zvykneme (lebo musíme) nato, že už žijú iba v našich srdciach a spomienkach.

"Bolí ma srdce. Prestane to niekedy? Kedy budem zase chcieť žiť? Topím sa vo vlastnom živote."

El bola pre mňa silná osobnosť! To čo zažila a čoho bola svedkom by zložilo každého. Žložilo to aj ju, ale našla v sebe silu íšť ďalej a pomohol jej hlavne tanec a jej neter! Vďaka tancu sa stretla aj s Loganom, ktorého už dávno obdivovala. A samozrejme preskočí medzi nimi iskra...

"Azda mi pripadá tajomný či zvláštny, ale pre mňa je dokonalý.
Jedine môj."

Logan sa mi na začiatku páčil, bol vtipný, šarmantný a sexi. Jediné, čo mu môžem vytknúť, čo sa mi nepáčilo ako sa zachoval k El, keď sa v jeho rodine stala tragédia. Nebolo to pekné! Ale súdiť ho nemôžem, každý sme iní, každý z nás sa snaží vyrovnať prekážkami po vlastnom. Len pre mňa jeho správanie bolo nečakané a šokujúce.

"Pieseň je najmä o odpustení. Je o šanci, ktoré odpustenie prináša. O tom, ako z nás robí nových ľudí. Mení nás."

Čakala som, že sa objavia ľudia aj z predošlých častí. A kto tam bol hlavne?! Práve moja kamoška Jess z druhej časti, moja drama queen . Škoda, ale samozrejme rozumiem, že táto časť bola o inej dvojici.

Dve zlomené srdcia, s ktorými sa život nemaznal. Dvaja ľudia, ktorí sú tak rovnakí a predsa odlišní! Zvládnu najväčšiu prekážku, ktorú im život dal do cesty? Alebo sa navždy rozlúčia? Podarí sa im znova otvoriť srdce?

Jednoznačne odporúčam celú sériu! Autorka píše skvelo. Jej štýl je fantastický. Ja som dostala všetko, čo od knihy očakávam...lásku, smiech, vzrušenie a slzy.

Čítať viac

7
7

Beatrica Juráková napísala recenziu

08.11.2023 19:19

PAVEL SANAJEV - POCHOVAJTE MA ZA LIŠTU

"Lebo nikto tak neskapína ako ty. Už smrdíš."

Hanbím sa, ale musím sa priznať, že počas čítania som mala také záchvaty smiechu, až som začala nad sebou rozmýšlať či som normálna. Jediné šťastie bolo to, že táto kniha sa mi dostala do ruky ako štafeta. Keď som videla, že aj ostatné baby sa smiali, tak som sa trošku ukľudnila. Takže buď sme kolektívne nenormálne (prepáčte) alebo tento smutný príbeh bol naozaj tak svojim spôsobom vtipný! Boli tam aj časti, keď som už bola bezradná a nevedela som, či sa mám smiať, alebo plakať?!Vysvetlím...

"Ja si lámem hlavu od čoho si ochorel a ty si ochorel od toho, že si debil."

Máme tu malého Sašu, ktorý nám rozpráva svoj príbeh. Žije so starými rodičmi. Od jeho matky ho zobrali starí rodičia, ževraj sa o neho nevie starať. Pre mňa bolo nepochopiteľné, prečo dovolila, aby jej zobrali vlastné dieťa.

"Babka bola môj život, mama zriedkavý sviatok."

Na začiatku som veľmi pochybovala o tom, že malý je chorý (stále bol a babka ho kŕmila všelijakými liekmi). Myslela som si, že to je výplod jej fantázie. Nemohol chudák nič robiť a skoro nič ani jesť. A babka mu nahovorila, že keď bude mať šesťnásť, aj tak "skape".

"Myšlienky na skorú smrť ma znepokojovali často."

No áno...babka...moje nervy tá bola iron lady! Ona bola taká originálna so svojími nadávkami a kliatbami, že sa človek jednoducho musel smiať. Preto som aj písala, že sa hanbím, lebo keď sa na to pozrieme z druhej strany, vôbec to nebolo vtipné. K malému sedemročnému dieťaťu sa tak správať ako to robila ona, tak to už hraničilo so psychickým týraním. Niekedy som si vážne priala, aby mu radšej vylepila facku (a to nie som zástanca fyzického násilia) namiesto toho aby takto preklínala malého a aj vlastne dedka. Zdochni, aj tak skapeš, ty kretén, ty debil...a mohla by som ešte pokračovať. Neuveriteľné, ale napriek jej správaniu Sašu ľúbila z celého srdca. Ona sama nebola stopercentná.

Nemám skúsenosti s ruskou literatúrou, preto dielo ani neviem hodnotiť. Píšem len svoje pocity. Beriem to ako novú skúsenosť s iným žánrom, než na ktoré som zvyknutá. Ja vlastne ani neviem, komu mám odporúčať túto knihu (toto je recenzia storočia, viem)

"Poprosím mamu, nech ma pochová u seba doma za lištu, vymyslel som si raz. Tam nebudú červy, nebude tam tma."

Dlho som nerozumela ani názvu...potom keď malý začal uvažovať nad svojou smrťou (čo sa často stávalo) som pochopila. Jediná túžba malého dieťaťa byť milovaným a byť obyčajným a normálnym mi zovrelo srdce. A keď už mal na dosah šťastie, bál sa, lebo mu to bolo neznáme. A ten koniec...ma šokoval.

Čítať viac

7
7

Beatrica Juráková napísala recenziu

04.11.2023 19:31

SARA MIA VELINSKÁ - PROKURÁTOR A JA


"Niektoré slová, ak sa nepovedia v pravom čase, by mali zostať nevypovedané."

Moja prvotina od autorky - čo neznamená, že Pomsta ma už na poličke nečaká pár mesiacov - a musím sa priznať, že mi padla sánka! Vau... v tejto knihe bolo naozaj všetko! Láska, zrada, nevera, nádej, manipulácia, korupcia a mohla by som ešte pokračovať ďalej. Svet, ktorý nám autorka opísala a postavy v knihe sa nám krásne vykreslili, ako keď pavúk tká sieť.

"Potrebovala si dokazovať, že vieš žiť bezo mňa, keď ja som si svoj život bez teba nechcel ani predstaviť. Ako vždy som ti vyhovel, lenže si nepočítala s jednou vecou - že ma naučíš žiť bez teba."

Andreja, nášho svedomitého prokurátora zasiahne ako tornádo žiadosť svojej manželky. A to po dlhoročnom manželstve si žiadala pauzu, lebo nebola spokojná vo vzťahu. Žiadne pravidlá, aby zistili, že bez seba nevedia žiť. Ani jeden z nich nepočítal s tým, že Andrej stretne Ninu, nádhernú tanečnicu.

"Môj tanec za tvoj tanec."

Začalo sa to ako dobrá hra "kto z koho" medzi Andrejom a Ninou. Jeden tanec, ktorý zmenil všetko.

"Mám pocit, že za pár hodín nadobro vyplnil môj svet a už sa doň nič iné nevmestí."

Od začiatku bol Andrej môj favorit. Bol neskutočne inteligentný, všímavý a páčilo sa mi, že nechcel podviesť svoju ženu aj napriek tomu, že k Nine cítil neskutočnú túžbu. Obdivovala som, ako sa snažil "očistiť" štát od korupcie. Len ako to už poznáme, on bol malá rybka v rybníku a aby chytil veľkú, musel obetovať všetko. Pred mojimi očami strácal sám seba a bolo mi ho ľúto.

"Ona bola na tomto svete preto, aby sa stala rozmarom v mojom nerozmarnom živote, hriechom pre moje unudené svedomie, strhujúcim pôžitkom pre moje nenásytné telo."

Nina mi bola tiež sympatická, ale čo sa mi vôbec nepáčilo na nej bolo to, že bola vypočítavá. Ja si osobne myslím, že to čo spravila je už posledné čo žena (milenka) môže spraviť mužovi, ktorého ľúbi, aby ho udržala. Hlboko klesla v mojich očiach.

"Už som nemohol inak, ako si priznať, že ona je v mojom živote tou, ktorá mi nenápadne, pomaly ako voda, zaobľuje hrany, donedávna ostré a nemenné."

Kto je vlastne ten zločinec, po ktorom Andrej už roky pátra ako posadnutý? A čo má spoločné s Ninou? Dá sa žiť s vedomím, že kvôli spravodlivosti sme zničili každého okolo seba?

Napínavé čítanie, pri ktorom sa človek ani na sekundu nenudí. Žiadne zbytočné opisy ani omáčky! Kniha nám ukáže ako bohužial fungujú v štáte veci, kde za peniaze vraždia, aby umlčali svedkov. Kde nič nie je sväté, ani vlastná rodina!

Vrelo odporúčam, keď si niekto vezme do ruky knihu, určite ju nevie dať dole z rúk!

Čítať viac

7
7

Beatrica Juráková napísala recenziu

02.11.2023 15:17

ROMAN HORŇÁK - LOVEC BÁBIK
5/5

Pána autora už nemusím predstavovať. Kto má rád detektívky, trilery a do rúk si vezme jeho dielo, môže si byť istý, že bude mať neuveriteľný čitateľský zážitok.

Detektívny román podľa skutočných udalostí. Veru tak! Bohužial málo ľudí si uvedomuje koľko nebezpečenstva na nás číha z internetu. Hlavne na naše deti!

"Svet internetu je bezodná studňa."

Zvyknete kontrolovať na aké stránky chodia vaše deti? S kým si píšu?

"Internet je dobrý sluha, ale zlý pán. Rovnako ako oheň..."

Veľa som čítala o tejto téme. Sexuálni predátori - pedofili, sú všade okolo nás. Ale ako nám to v príbehu autor "naservíroval" tak to bolo šokujúce! Zarazilo ma to. Najmä reakcie niektorých dievčat! To už naozaj žijeme v takom nechutnom a prevrátenom svete? Ako matku dvoch detí ma to zlomilo...

Toto bol ten prípad, keď vám tvrdá realita dala poriadnu facku a zobudíte sa.. viete že existujú takéto veci...ale snažíte sa to nevšímať!

Keď sa niekomu stane niečo zlé, dúfame a veríme v to, že nám alebo našim blízkym sa to nemôže stať. Sme kľudní, veríme v to a ani na to nemyslíme! Ale keď sa to už stane, tak je neskoro plakať nad rozliatym mliekom! Musíme byť stále na pozore! Lebo, priznajme si, môžeme si byť istí, že našim deťom nič nehrozí? Venujeme našim deťom dostatok času a pozornosti? Kontrolujeme ich dostatočne? Môžeme im na sto percent veriť?

V tomto príbehu Romana a jeho tím šokuje miesto činu, miesto kde nájdu mŕtve dvanásťročné dievča. Znásilnené a zavraždené tým najkrutejším spôsobom, čo si ani vo sne nevieme predstaviť. Hlavne to, ako ho vrah nechal na mieste. A obetí pribúda...

"Je ako upír, ktorý ak je hladný, musí jesť."

Ťažké je im odosobniť sa od prípadu, nakoľko aj oni majú deti. Mne osobne sa veľmi páči Romanov charakter. Je síce temperamentný a výbušný, ale má srdce na svojom mieste.

"Si policajt, nie kat!"

Aj napriek vážnej téme boli časti, keď som sa toho veľa nasmiala. Vynikajúce boli tie "naťahovačky" medzi kolegami, hlavne keď sa objavil kapitán Sopko. Celý príbeh bol profesionálne vypracovaný od dialógov až do posledného detailu, ako napríklad celý priebeh vyšetrovania, porady...takto nám čitateľom nič neuniklo.

Napínavé, vzrušujúce a šokujúce čítanie, ktoré vás zahltí od prvej vety. Najviac ma šokovali časti, keď si mladé dievčatá vypisovali s dospelými mužmi. Srdce mi išlo vyskočiť z miesta a nechcela som tomu uveriť!

Podarí sa detektívom zadržať vraha, keď svedkovia nie sú a vrah používa viac falošných profilov?

Ťažko sa mi hľadajú slová, bola to silná káva, alebo skôr ako facka! Pri čítaní posledných strán som už sotva videla od mojich sĺz na písmená. Odporúčam túto knihu každému!!! Naozaj každému (hlavne kto má deti) a nielen milovníkom detektívnych románov. Chránime naše deti pred hocičím možným, snažíme sa ich držať v bubline (čo sa samozrejme nedá) ale koľko z nás, z rodičov, ich naozaj vnímame a vieme čo vlastne naše poklady robia keď ich nevidíme?!

Veľmi si vážim doslov autora a súhlasím s ním. Človek nikdy nemôže vedieť na sto percent, kto aký je, a najmä, čo robí za zatvorenými dverami.

Čítať viac

7
7

Beatrica Juráková napísala recenziu

30.10.2023 19:35

MICHALA RIES - NA LOVE


"Vyzerá to tak, že sa obaja chystáme na lov...lenže korisťou môže byť len jeden z nás."

Veľmi som bola zvedavá ako bude pokračovať príbeh utečenkyne Júlii a Adama - Vlka, od ktorého utiekla, keď už konečne mohli byť spolu. Bola som prekvapená, že medzi prvou a druhou časťou prešli roky! Ale samozrejme, nič nám neuniklo, čo sa počas udialo. Autorka nám pekne napísala zaradom, čo sa komu stalo, neskákali sme v čase, takže v tom nebol zmätok.

"Životné kotvy sú ľudia,nie miesta."

Napriek tomu, že Júlia si zariadila svoj život tak, aby jej nič nechýbalo, no hlboko vo svojom srdci sa trápila. Bola ešte stále zamilovaná do Adama. A rozhodla sa, že sa mu ukáže po takom čase. Začína sa lov...

"Jej telo bude jeho. Nič viac však jej nedá."

Ako zareaguje Adam? Pustí ju k sebe, keď ho už raz zradila a utiekla? Dá sa takému človeku veriť? Bude láska a túžba silnejšia ako pocit neistoty?

"Ak sa k udalostiam postavím správne, bolesť je učiteľ a nie trýzniteľ."

V živote zažijeme veľa pádov, ale vždy je to potom na nás, či sa znovu postavíme na nohy, alebo sa potopíme v žiali.

"Prečo neplačem? Mám tisíc dôvodov na slzy, a nejde to."

Pre mňa najdôležitejšia myšlienka v knihe bola tá, ako sa z mladej slečny stala sebaistá a vyrovnaná žena. Klobúk dole pred Júliou, ktorá sa nebála postaviť sa zoči voči problémom (niektoré si sama spôsobila) a ospravedlniť sa ľuďom, ktorým ublížila. Nie všetci sme toho schopní! Naučila sa stáť dvomi nohami na zemi a tiež žiť s bolesťou, ktorú spôsobila náhla smrť jej otca a pomaly dávala svoj život dokopy!

"Viem, kto som, a viem, kam patrím."

Miška, máš môj obrovský obdiv, ale veď to už vieš! Nebudem tu básniť o tebe, je to zbytočné, každý, kto vezme do ruky tvoje knihy vie, aká si úžasná - alebo to určite zistí!

Čítať viac

7
7

Beatrica Juráková napísala recenziu

26.10.2023 18:19

NIKKI SLOANE - TŘI (S)PROSTÁ PRAVIDLA

Pro vysněnou práci udělám cokoli


Ehem...vreuuur...asi znovu potrebujem studenú sprchu predtým ako začnem písať recenziu...lebo takúto vášňivú a tvrdú (doslova a dopísmena) erotiku som dávno nečítala...

Koniec recenzie... srandujem

Zvyknem písať vo svojich recenziách, že vzrušenie a sexuálne napätie sa dalo krájať...tu som nekrájala nič! Tu mi kniha priamo horela v ruke(nie len kniha)! Samozrejme nečakajme veľké, hlboké myšlienky, hĺbku sme mohli nájsť inou formou.
Ale už teraz vážne!

"Udělali, co bylo nutné, aby dostali, co chtěli."

Čo všetko by ste spravili preto, aby ste udržali svoje zamestnanie?

Viete si predstaviť, že spravíte v práci obrovskú chybu, čo by stálo zamestnávateľa viac tisíc €? Bohužial Evie sa dopustila veľkej chyby a nevidela iné riešenie ako vyhľadať jeden erotický klub a predať svoje telo na jednu noc, aby si zarobila peniaze a tak spolu s jej šéfom, s Loganom, vedeli udržať v tajnosti chybu.

"Tři pravidla, to je docela jednoduché."

Kto bude ten záhadný muž, ktorý ju kúpi na celú noc? Tri pravidlá, ktoré jej nastaví a nemôže porušiť počas celej noci. A najdôležitejšie pravidlo klubu je úplná anonymita a klient s ňou môže robiť čo len chce. Čo ak ten muž odhalí svoju totožnosť a Evie príde nato, že ho veľmi dobre pozná?

Jedna noc, ktorá zmení všetko! Dá sa zamilovať do niekoho, kto nám od začiatku klamal a najmä do niekoho, kto pre vás predstavuje zakázané ovocie?

"Byla jsem jeho."

Ako už vieme, každé klamstvo vyjde najavo a začnú sa veci komplikovať. Dostane Evie svoju vysnívanú prácu?

Kto má rád erotické romány, ten knihy od autorky nemôže vynechať. Odporúčam! Je to kniha, ktorú keď čítate aj v najväčších mínusoch je vám teplo. Čo teplo...priam zhoríte!

Čítať viac

7
7

Beatrica Juráková napísala recenziu

21.10.2023 18:05

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

ROMAN HORŇÁK - KRUTÁ HRA

"Zlo sa vždy rodí tam, kde chýba láska."

Veríte v Boha? A čo je so Satanom?

Nestáva sa mi často, že pri čítaní prebehnú so mnou všetky emócie sveta! Buď sa smejem, alebo som dojatá a plačem ako malé dieťa, alebo od strachu ani nedýcham! V tomto príbehu som pocítila všetko a niekedy naraz! Páči sa mi, že hneď na začiatku nás autor stiahne do centra deja. Čo v tomto prípade znamená brutálnu vraždu! Bola som až do konca v napätí a čakala som, kedy vyriešia prípad, kedy chytia vraha.

Nemôžem zabudnúť ani na humor, ktorý nás sprevádza aj napriek tomu, že riešime vraždy. Ale!

Táto kniha pre mňa bola iná (neviem prečo som s ňou nezačala). Mala som plno otázok, ktoré sa týkali Romana a jeho osobného života. Otázky, na ktoré som tu dostala odpovede a musím sa vám priznať, že veru som mala slzy v očiach.

Kriminalistické oddelenie je bezradné, majú štyri mŕtvoly - štyry prostitútky a skoro žiadne stopy. Zabité nechutne sadistickým spôsobom a s čudným znakom vyrezaným na hrudi.

"Niečo nám tečie pomedzi prsty."

Našťastie, majú v tíme Romana, ktorý je vnímavý a všimne si každý detail.

"Dostanem ťa! Prisámbohu, že ťa dostanem!"

Malý detail, znak na šiltovke vraha, ktorý každému unikol, aj samému vrahovi, a vďaka ktorému vyriešili celý prípad.

Vyšetrovatelia zažijú šok, keď pravda príde najavo nájdu miesto, kde vraždil!

Podarí sa im chytiť vraha, ktorý celý svoj život obetoval Satanovi a aj svoje obete? Kto bude jeho posledná obeť? Dá sa zvíťaziť nad samým zlom, keď ste silami v koncoch?

"Môj Pane, prijmi túto obeť ako dar pre Teba! Prijmi ju sťa klenot a tiež ako ľudskú spodinu, ako kráľovnú aj dobytok..."

Vedeli by ste si vybrať medzi vlastným životom a životom svôjho kamaráta? Kto má ostať na žive?

Autor nám ukázal silu sebaobetovania, silu priateľstva a lásky!

Odporúčam tento dychberúci príbeh!

Na záver vám musím vyliať svoje srdce! Jedna vec ma veľmi trápi! Ak sa pozriete na môj profil uvidíte, že teraz do radu čítam knihy od autora. Mňa si jednoznačne získal a už môžem kľudným srdcom vyhlásiť, že patrí medzi mojich TOP autorov. Jeden z najväčších problémov nášho ľudstva je, že súdime podľa obalu. Áno viem, to je prvé čo vidíme, je to pochopiteľné. A musím sa priznať, že som do tej skupinky ľudí ešte donedávna patrila aj ja kým sa mi nedostala do rúk jedna kniha od sk autorky, ktorú som čítala vďaka výzve, inak by som ju asi nekúpila (presne kvôli obálke).

Čítala som veľa recenzií na túto knihu a na 90% v nich riešili obálku. Áno, aj ja som videla už krajšiu. Osobne som sa na ňu musela pozrieť asi trikrát, aby som pochopila čo je na nej. Chela som tým povedať, že mi je ľúto, že veľa kníh je "odpísaných" kvôli obálke a ľudia nekupujú a nezažijú ten obrovský čitateľský zážitok, ktorý som ja mala pri tomtu príbehu! Nerobme to!!!

Čítať viac

7
7

Beatrica Juráková napísala recenziu

19.10.2023 18:55

TATIANA BREZINSKÁ - POD PROVENSALSKÝM NEBOM

Presne takýto chutnučký príbeh som potrebovala po toľkých krimi príbehoch, ktoré som v poslednom čase hltala za sebou. Bolo to ako balzam na moju dušu. Moja úplne prvá Evitovka a musím povedať, že som milo prekvapená.

"Nech sa rozídete z akéhokoľvek dôvodu, srdce rozdiel nepozná."

Lina vycestovala na svoju vysnívanú svadobnú cestu do Francúzka, do Nice. Háčik bol v tom, že tam išla bez svojho manžela. Nakoľko sa svadba nekonala...

"Bolí, bolí a bolí."

Na cestu ju odprevadil brat s manželkou, ktorých som si hneď aj obľúbila.

Šťastná náhoda, alebo to môžeme nazvať aj ako osud, ktorý zariadil tak, aby sa Lina stretla s Michalom, ktorý sám prežil svoje peklo, ale stál s dvomi nohami na zemi. To sa mi na ňom veľmi páčilo. Bola som svedkom, ako sa dvaja cudzí ľudia spoznajú a zaľúbia sa do seba. Autorka perfektne vymyslela ako ukáže čitateľom miesta, ktoré navštívila naša dvojica. Nemám rada dlhé a zbytočné opisy, ale tu som ich rada privítala, nakoľko Francúzko je aj mojim veľkým snom.

Mala som pocit, že kráčam s nimi na miestach a hltala som do seba históriu krajiny, ktorú som spoznala vďaka Michalovi a jeho vedomostiam.

"Som presvedčený o tom, že vzťah treba budovať stále. Nemôžeme toho druhého považovať za samozrejmosť, lebo to tak nie je."

Ako sa skončí táto dovolenka, ktorá sa začala s veľkou bolesťou v srdci? Budú sa riadiť pravidlom čo sa vo Francúzku stane, tam aj ostane?!"

"Prišla som si sem liečiť zlomené srdce, namiesto toho som dostala úplne nové."

Kniha sa čítala ľahko, vzrušenie medzi našim párikom sa dalo krájať. Nesmierne veľa som sa toho nasmiala, to je u mňa veľké plus. Každá postava bola s niečím výnimočná a vtipná.

Človek nikdy nemôže vedieť, koho stretne a aký vplyv to bude mať na nás a náš život a hlavne, ako naše srdce zareaguje.

Odporúčam tento krásny príbeh, je to skvelá oddychovka.

Čítať viac

„Existujú ľudia, vedľa ktorých môžeme stráviť roky a nemať si čo povedať, a ľudia, s ktorými na rozhovory nestačí celý život.“