Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

Môj názor pomáha
2023
Knihy roka 2023
2023
Člen Čitateľského klubu
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2013
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

9
9

Lívia Hukelová napísal recenziu

27.11.2023 09:38

"Dvaja dokážu udržať tajomstvo....ak je jeden z nich mŕtvy."

Po Pomocníčke ďalšia skvelá kniha od Freidy. Píše tak pútavo, že len ťažko dokážete odložiť knihu z rúk, takže je možné, že ju prečítate na jedno posedenie.

Anatómia lží je napínavá a tajomná od samého začiatku. Tricia a Ethan uviaznu počas snehovej búrky v dome,kde pred pár rokmi žila uznávaná psychiatrička Adrienne Haleová. Jedného dňa sa však po nej zľahla zem a ona bez stopy zmizla. Dom postupne ponúka rôzne nápovedy a dvojica odhaľuje, čo sa s Adrienne stalo.

V tomto príbehu sa nič nedeje náhodou a každá postava či situácia sú nakoniec kľúčové a zásadné. Freida je majsterka zvratov a napätia. Dokáže Vám počas čítania perfektne zamotať myšlienky a v závere vyvrátiť všetky vaše teórie tak,ako by ste to najmenej čakali.

Zážitok z čítania skvele dopĺňajú audio nahrávky pacientov zo sedení, ktoré Tricia objaví v tajnej miestnosti u Adrienne. Krátke kapitoly a striedanie rozprávania z pohľadu Tricie a Adrienne perfektne podporujú dynamiku deja a napínavosti, ktorá sa postupne stupňuje.

Freida mi touto knihou už po druhý krát vyrazila dych a presvedčila ma,že jej ďalšie knihy chcem určite čítať a budem netrpezlivo čakať na preklady.

Čítať viac

9
9

Lívia Hukelová napísal recenziu

19.11.2023 13:03

Násilníci existujú!
Sexuálni predátori existujú!
Úchyláci reálne existujú!

"Web je semenište vlkov,preoblečených do ovčích rún. Sú to upíri,ktorí ak zavetria slabinu a krv,roztrhajú vaše deti na márne kúsky."

Silné slová,silné posolstvo,silný príbeh podľa skutočných udalostí. Presne o tomto je kniha Lovec bábik.

Už dávno sa mi nestalo,aby som počas čítania celej knihy mala neustále guču v hrdle a slzy na krajíčku. Toľkokrát som chcela knihu položiť bokom a predýchať to všetko čo sa tam dialo, ale zároveň som sa nemohla od nej odtrhnúť. Mráz mi behal neustále po chrbte,pretože predstava, že by som niečo podobné mala zažiť ako matka je strašná.

Rovnaké pocity počas vyšetrovania mal aj Roman, a budete ich mať ako rodičia aj vy,ak sa rozhodnete si knihu prečítať.
Táto kniha Vám dá taký správny a v dnešnej dobe internetu potrebný, emočný preplesk, otvorí Vám v mnohom oči a budete nad ňou a tým čo sa deje okolo nás premýšľať ešte dlho.

Roman Horňák a jeho knihy sú pre mňa záruka,že si vždy prečítam kvalitú krimi, ale touto novinkou celú tvorbu posunul o level vyššie.

Ja som viac než spokojná a Vy si ju musíte prečítať tiež! Odporúčam ako milovník krimi ale aj ako rodič.

Čítať viac

9
9

Lívia Hukelová napísal recenziu

17.11.2023 14:26

Na nového Meiznera od Barbory som netrpezlivo čakala ako dôchodca pred Kauflandom na tovar v akcii.
Čakanie sa vyplatilo,Barbore sa všetko podarilo a Meizner ostal Meiznerom !
Kto s ním mal tú česť už v predošlých knihách, bude spokojný a kto ho ešte nepozná, mal by si okamžite zadovážiť všetky 3 časti !

Nový prípad pre Dávida Meiznera a jeho parťáka Dominika Tótha im dá poriadne zabrať.

...brutálna vražda,rivalita a intrigy, ktoré sa tiahnu medzi skupinkou spolužiakov od školských čias,láska,ktorá nikdy nemala šancu rozkvitnúť,Dominikova spolužiačka zapletená do prípadu a popri tom všetkom čaká Dávida doma tehotná Ema...

To "nadšenie" z prichadzajúceho potomka srší z Meiznera počas celej knihy. Jeho sarkazmus a trefné,nemiestne poznámky proste milujem rovnako,ako aj obálku tejto knihy.

Dievča v hmle bolo skvelé,Špina vynikajúca, ale touto knihou si si milá Barborka u mňa poriadne zavarila,pretože každou ďalšou vydanou knihou ukazuješ,že písať vieš a dvíhaš moje čitateľské nároky na tvoju tvorbu.A tak sa mi po epilógu zdá, že Meizner ešte nekončí a ďalšou knihou mi opäť vytrieš zrak.

Odomňa je to za túto časť jedno veľké,čo veľké...mega obrovské ODPORÚČAM !!!

Čítať viac

9
Lívia

Lívia Hukelová získal odznak Knihy roka 2023

10.11.2023 16:36

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2023 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

Knihy roka 2023
9
9

Lívia Hukelová napísal recenziu

09.11.2023 15:30

Tak toto čítanie bol iný masaker ! A v príbehu aj doslova ! Prsty,ruky,dokonca aj jazyk sa odsekávali ako na bežiacom páse.

Nejedná sa o žiadny brutálny horor ale o knihu pre mládež,takzvanú YA s prvkami sci-fi a fantasy.

Spoločnosť zriadila Novú pedagogickú fakultu,ktorej absolventi majú za úlohu eliminovať šikanu a násilie na školách.
Absolventom je aj hlavná postava tohto príbehu - Michael.

Zo začiatku sa mi jeho výchovné metódy a osobnosť páčili. Hrdina,ktorý ochráni slabých a aktérom,ktorí robia zo života peklo nevinným, dá príučku na celý život. Čím dlhšie sa ale jeho pôsobenie na pôde školy odohrávalo a príbeh gradoval,tým viac vo mne bublala zlosť a nenávisť voči tejto postave. Kto čítal,dá mi iste zapravdu. Kto nie,musí zistiť sám ako rýchlo sa dá meniť názor na ľudí.

Príbeh mal ale aj kladných hrdinov. Spočiatku nevýrazných ale v závere veľmi dôležitých ! Páčila sa mi žiačka Peťa,ktorá našla v sebe odvahu postaviť sa človeku, z ktorého mali všetci strach.

Aj keď som sa občas strácala v metasfére, ako postavy z príbehu,kniha sa mi páčila. Myslím si,že autor má skvelú fantáziu,nápady a myšlienky.

Čítať viac

9
9

Lívia Hukelová napísal recenziu

03.11.2023 10:23

V roku 1963 prichádza do mesta v mrazivých horách na Liptove dôstojník štátnej bezpečnosti, ktorý je poverený vyšetriť zmiznutie malého dievčatka. Čoskoro sa však ukáže, že sily,ktoré pôsobia v okolí a páchajú kruté a brutálne zločiny,nie sú z nášho sveta a vymykajú sa chápaniu obyčajného človeka.

Kruté a beštiálne činy,doslova zverstvá, nekonala na ľuďoch len tá zvláštna sila,ale aj bezpečnostné zložky štátu. Praktiky a donucovacie prostriedky,ktoré praktizovali, aby podozriví začali "spievať "...tak pri tých sa mi dvíhal žalúdok a bolelo ma všetko za nich. Au.

Pre mňa v knihe vládla jedinečná,ponurá a doslova mrazivá atmosféra,ktorá mi prenikla priamo do kostí a cítila som ju všade okolo seba. Veľa na pocitoch pridalo aj čítanie v nočných hodinách. Odporúčam praktizovať práve pri tejto knihe a pocit strachu zaručený.

Fenomén, objekt ,zvláštny úkaz,jav,vyššia sila (môžeme tomu dať rôzne názvy,ale výsledok pôsobenia je v konečnom dôsledku rovnaký) opantal moju myseľ rovnako ako jeho obete v knihe.

Za mňa veľmi dobre napísané,napínavé od začiatku až do konca. Nemala som si kedy ani vydýchnuť. Určite odporúčam!

Čítať viac

9
9

Lívia Hukelová napísal recenziu

31.10.2023 09:48

Netajím sa tým, že tvorbu Romana Horňáka zbožňujem. Zamilovala som si ho hneď po prvej prečítanej knihe Anjelik a odvtedy ho radím medzi mojich TOP slovenských spisovateľov.

Horňákove knihy sú detektívky inšpirované skutočnými prípadmi a o to viac mi vyrážajú dych.

KAT nieje výnimkou.

Hneď od začiatku ste "divákom " troch nechutných, odporných a brutálnych vrážd,ktoré ako sa zdá, spolu vôbec nesúvisia. Vyšetrovanie napreduje a odhaľuje páchateľa, ktorý priam nenávidí Boha a náboženstvo. Celý čas som si kládla otázku...Aké zviera v ľudskej koži,aký psychopat je schopný takejto brutality ?

Horňák ide vždy priamo na vec a s ničím sa nebabre. Vhodí Vás do víru šialenstva, nebezpečenstva a krutosti,ktorý Vás doslova vypľuje až po zatvorení knihy.

Čo veľmi oceňujem v každej knihe je humor,ktorý odľahčuje prípady, ktoré sú naozaj desivé a nepochopiteľné,a tak aj pri čítaní tohto som sa cítila ako šialenec ja. Na jednej strane sa mi opätovne dvíhal žalúdok a popritom som sa na plné hrdlo smiala. Nie každému sa podarí vo mne vyvolať takéto emócie.

Čítať viac

Kat - Roman Horňák, 2016
Kat
  • Roman Horňák
4,8
9,95 €

9
Lívia

Lívia Hukelová získal odznak Šťastných 7

26.10.2023 17:10

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
9
9

Lívia Hukelová napísal recenziu

23.10.2023 16:43

Tento príbeh z pera Alessandra D'Aveniu sa odohráva v Palerme,presnejšie v drsnej štvrti Brancaccio,ktorej vládne mafia. Práve tu sa snaží kňaz Don Pino Puglisi zmeniť životy ľudí k lepšiemu a pomáha mu pritom jeho študent Federico.

Federico býva v úplne odlišnej časti Palerma. Je zvyknutý na iný život..."kde má vždy všetko pripravené ako na podnose." Chystá sa na štúdium angličtiny v Oxforde,no po niekoľkých dňoch strávených v Brancacciu Federico pochopí,že musí zostať pomáhať.

V tejto chudobnej štvrti sa denne stretáva s deťmi, ktoré učí ulica ako žiť,s matkami,ktoré sú často nútené k prostitúcii, aby svoje deti uživili,so zákonmi,ktoré diktuje Cosa Nostra,no v neposlednom rade aj nádejou a snami na lepšiu budúcnosť.

"Ak ste sa narodili v pekle, musíte vidieť aspoň kúsok toho, čím peklo nie je, aby ste pochopili, že existuje niečo iné."

V tomto príbehu sa prelína fikcia so skutočnosťou, pretože Don Pino Puglisi bol skutočný. Bol odporca mafie a mafia mu aj život vzala.

Ten,kto čítal predchádzajúce knihy pozná už štýl, akým autor píše. Poeticky, jedinečne a osobite. Vždy si postavy obľúbite a prežívate s nimi celú škálu emócií.

Ja som z knihou viac než spokojná a veľmi som sa na ňu tešila po predchádzajúcich dielach Biela ako mlieko,červená ako krv a Veci,ktoré nikto nevie. Určite odporúčam prečítať aj tie,pretože sú jedinečné.

Čítať viac

9
Lívia

Lívia Hukelová získal odznak Horúce novinky

10.10.2023 08:23

Ďakujeme za prihlásenie sa do newslettera. Keďže naša ponuka sa stále rozširuje a nové skvelé tituly pribúdajú, radi vám pomôžeme zorientovať sa v nich a nezmeškať najlákavejšie knižné ponuky.

Horúce novinky

„Vždy, keď niekto umrie, starostlivo vygravírujú do náhrobku jeho dátum narodenia a smrti. Ale vlastne to jediné, čo sa skutočne ráta, je tá malá pomlčka medzi rokmi.“

Kodanská pieseň piesní - Annette Bjergfeldt, 2021
Kodanská pieseň piesní
Annette Bjergfeldt