Katarína Záhorská

1

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Autorka knihy Sirotinec a milovníčka kníh. :)

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Autorka knihy Sirotinec a milovníčka kníh. :)

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

1
1

Katarína Záhorská napísala recenziu

14.04.2021 18:30

,,Kde niet poškodeného, tam niet zločinu.”

Takto to fungovalo vo svete ,,politiky”. Ja by som to ale politikou nenazývala, skôr skorumpovanou mafiou.
Túto knihu som si kúpila na základe toho, že som pred pár mesiacmi videla sfilmovanú verziu, po ktorej som niekoľko nocí nemohla spávať, lebo som nad tým premýšľala.
Ku knihe úprimne poviem, že bola skvelá a mal by si ju prečítať každý, kto má tento žáner rád a aspoň trochu ho zaujíma, čo sa tu deje/dialo. Je to síce fikcia, no každý v tom vidí to, čo sám chce.
Miestami mi bolo na vracanie, najmä pri opisoch z resocializačného zariadenia pre “feťáčky”.
Skutočne sa mi ťažko čítali najmä prvé a posledné strany.
Tie posledné boli naozaj extrémne náročné. Vražda novinára, ktorá až príliš pripomína realitu.
Skutočne vďaka autorovi Arpádovi Soltézsovi za to, že túto knihu napísal, aj keď som sa k nej dostala až neskôr, no má za to veľký obdiv.
Aj keď je to asi prvá kniha, pri ktorej sa mi o trošku viac páčil film ako kniha. Pri filme tomu človek o trochu viac porozumel.

Čítaj viac

1
Katarína Záhorská

Katarína Záhorská získala odznak Plány do budúcnosti

06.04.2021 12:44

Wishlist plný kníh je znakom cieľavedomého knihomoľa! Alebo pomaly píšucich autorov (pozdravujeme Georgea R.R. Martina) :-)

1
1

Katarína Záhorská napísala recenziu

06.04.2021 12:42

Metropola Slovenska nikdy nespí.
Bratislava je plná ľudí v podsvetí, mafiánov a vrahov. V posledných dňoch sa nepríjemných udalostí stane hneď niekoľko. Po tom, čo sa Martin Novák vrátil z Kanady, ho niekto zavraždil “jedným výstrelom” medzi dverami.
Túto knihu som prečítala už pred pár dňami, no akosi som ešte informácie z nej spracovávala.
Edite, žene, ktorá si rada vypije a užije, sa taktiež stane nepríjemnosť a skončí v bezvedomí v nemocnici.
Bývalá detektívka Paula Santorisová mi bola sympatická, taktiež aj Vanda. Mala som ich rada. Naopak, Marián Kútnik mi ako postava absolútne nesadol a neznášala som ho.
Podľa môjho názoru kniha pravdivo zobrazuje to, čo sa deje nielen na Slovensku, ale aj v celom svete. Je to smutné a kruté, avšak je to realita.
Síce neviem, či je to podľa skutočných udalostí, ale je to reálne. Nežijeme v rozprávke a je fajn, že niektorí autori takéto príbehy píšu.
Až na začiatok, v ktorom som sa trochu strácala cez veľké množstvo udalostí a postáv, bola kniha skvelá a ja ju hodnotím pozitívne.
Mali by ste si ju prečítať ak chcete vidieť, čo sa naozaj vo svete deje mimo nás.

Čítaj viac

1
1

Katarína Záhorská napísala recenziu

06.04.2021 12:40

Túto knihu som si kúpila hlavne na základe negatívnych recenzií, aby som si vytvorila svoj názor, alebo sa presvedčila, či je naozaj taká zlá.
A úprimne? Podľa mňa vôbec. Celý dej bol rýchly, dynamický a pre mňa zaujímavý. Chcela som vedieť, ako to celé skončí. Nevrlý vzťah mladej Liany a jej strýka Alexandra bol netradičný, avšak v dnešnej dobe to nie je nič neobvyklé. Takýchto vecí sa deje v dnešnom svete veľa a nie je to niečo, o čom by sa nemalo písať. Prečítala som ju za menej ako dve hodiny, lebo mi nedalo odložiť ju, a to je dobré znamenie.
Chcem vytknúť koniec, no dúfam, že bude pokračovanie. Miestami mi liezli postavy a ich rozhodnutia na nervy, no prehliadla som to. Ďalšia vec, ktorá ma nahnevala, boli chyby, ktoré sa tam nachádzali. To ale nie je chyba autorky, ale vydavateľstva, ktoré sa na to, s prepáčením, vysralo.
Odhliadnuc od toho, ak by to autorka celé viac premyslela, možno dala pár strán navyše, bola by to ešte lepšia kniha. Odporúčam tým, koho takýto vzťah nepobúri. Mňa bavila.
3,5/5

Čítaj viac

1
Katarína Záhorská

Katarína Záhorská získala odznak Máte čitateľský profil

14.03.2021 13:08

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

1
1

Katarína Záhorská napísala recenziu

14.03.2021 12:16

Začiatok bol pre mňa veľmi chaotický, ale nakoniec som sa z toho dostala a knihu som prečítala behom chvíľky. Plná napätia, úžasná. :)

Čítaj viac

1
1

Katarína Záhorská napísala recenziu

14.03.2021 12:13

Tak niečo takéto psycho som už dávno nečítala.
Musím povedať, že autorka sa veľmi dobre popasovala s touto knihou a dala mi poriadne zabrať na psychiku. Každá jedna strana bola skvelá a plná napätia.
Príbeh Hannah, ktorá sa jedného dňa vráti domov. Do domu, kde štyri roky žije so svojim priateľom Mattom. No v ten deň ho doma nenájde. S ním zmizli aj jeho fotky, jeho veci, televízor, či nábytok a obliečky, ktoré kupoval on. Z mobilu Hannah zmizlo jeho číslo, správy a na internete táto osoba neexistovala. V notebooku a tablete nemá jedinú fotku s ním. V jeho práci už nepracoval. A tak sa zrútená Hannah pustí do pátrania.
Na hlavnej postave Hannah mi od samého začiatku niečo nesedelo. Takisto som nemala dobrý dojem ani z jej najlepšej priateľky Katie. Napokon sa mi moje úvahy aj potvrdili.
Koniec bol pre mňa nečakaný a bol tam úplný zvrat, ktorý zmenil význam celej knihy. Chválim autorku.
Knihu som prečítala za dva večery, čo pri mne vôbec nie je zvykom. No nemohla som sa od tohto odtrhnúť.

Čítaj viac

1
1

Katarína Záhorská napísala recenziu

14.03.2021 12:10

Ďalší talentovaný slovenský poklad, o ktorom som donedávna ani len netušila. Knihu som si objednala a pravdupovediac anotáciu som ani veľmi nečítala, ale bola som na knihu zvedavá.
Čakala som romantiku, alebo niečo v podobnom štýle, no skutočný dej knihy ma prekvapil.
Psychické a fyzické týranie. Veľmi ťažká téma, vhodná nie pre každého. No ja musím povedať, že som šťastná, že to nebola hocijaká romantická kniha ako iné, no kniha s veľkým posolstvom a do života mi dala veľmi veľa.
Poukazuje na to, že fyzické týranie sa v dnešnej dobe deje často a nie len v sociálne slabších rodinách. Ale v hlavne v takých, kde je na prvý pohľad všetko v poriadku a nešťastie sa skrýva niekde vnútri.
Natália žije v zlatej klietke, a kým ona pomáha ostatným pri rozvodoch, doma ju čaká agresívny snúbenec Kristián, ktorý ju týra fyzicky aj psychicky. Častokrát ju zmláti, vyhráža sa jej a sleduje ju. Bez jej vedomia zorganizuje svadbu. Okrem toho sa Natália spoznala s Gregorom, ktorý situáciu ešte väčšmi skomplikuje.
Podľa mňa bol koniec dobrý no nejdem tu písať viac, aby som neprezradila dej, no bolo to všetko veľmi smutné a dojímavé. :) Rozhodne podporte tento talent.

Čítaj viac

1
1

Katarína Záhorská napísala recenziu

14.03.2021 12:05

Toto bola taká nádherná kniha, ktorá by pokojne mohla konkurovať zahraničným celosvetovo-známym autorom. :)
Je to moja prvá kniha od Mišky Zamari, ak nerátam Zákulisie samovydávania, ktorú postupne čítam. A určite si prečítam aj ďalšie, lebo bola skvelá.
Od začiatku to bolo napínavé. Hlavnej postave Raven, ktorá je na dovolenke so svojím mladším bratom Troyom, sa odrazu život zmení a do života a súkromia im zasiahne tajomný Wyatt, ktorého som zbožňovala už od úplného začiatku.
Pri niektorých pasážach mi vybehli aj slzy, hlavne pri liste od Wyatta. Dúfala som, že to skončí tak, ako to skončilo. Knihe nechýbala romantika, erotika, dobrodružstvo a bola veľmi napínavá. Podľa epilógu Amandy a anotácii Priznania sa na pokračovanie veľmi teším.
Autorke skutočne držím palce, má veľký potenciál a skvelý štýl písania. :)

Čítaj viac

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth