Katarína Záhorská

4

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Autorka knihy Sirotinec a milovníčka kníh. :)

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Autorka knihy Sirotinec a milovníčka kníh. :)

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

4
4

Katarína Záhorská napísala recenziu

24.01.2024 18:44

Ďalší super triler, tentokrát tu mame aj mysteriózne prvky.
Prvých cca 100 strán mi to prišlo ako keby sa to rozbiehalo, no potom som nevedela prestať čítať a musela som to naraz dočitať.
Príbeh Natalie, ktorá mala veľmi nepríjemne detstvo, počas ktorého ju týrala jej matka. Keď sa konečne osamostatní, nájde si skvelého partnera a mysli si, že začne lepší život, jej matka sa objaví v jej živote s prosbou o pomoc. Má vraj rakovinu a žiada aby sa o ňu Natália postarala.
Natália napokon odchádza do veľkého stáreho domu, ktorý skrýva množstvo nepríjemných spomienok, i iných vecí.
Po pár dňoch v dome sa udejú isté udalosti, a matka je nezvestná. Natália ostane v dome sama a vidí nereálne veci, napríklad tieň jej matky. Je to realita alebo nie? Ktovie.
Prichádza ďalšia postava, Baška, z ktorej som mala celú dobu zmiešané pocity, no na konci som zistila, že na to nebol dôvod.
Celú knihu som tŕpla, pretože pre mňa boli najhoršie opisy, čo Renáta spôsobovala malému bábätku.
No a ten koniec. Už som pri Viki zvyknutá, že na konci je vždy všetko úplne inak ako som si celý čas myslela. Ale toto som nečakala ani vo sne a dúfala som, že to nie je pravda. :D
Ale jasné, takýto žáner by nemal končiť ako rozprávka. Páči sa mi, že Viki necháva čitateľovi domyslieť si úplný koniec príbehu.
Rozhodne odporúčam.

Čítať viac

4
4

Katarína Záhorská napísala recenziu

11.01.2024 12:06

Veľmi krásna kniha! Milujem Vianoce a milujem hokej, čiže asi najlepšia kombinácia aká mohla byť. :) Dej bol zaujímavý, hlavní hrdinovia mimoriadne sympatickí, žiadne náročné čítanie, proste oddychová vianočná kniha s (nielen) romantickým dejom. Vrátila som sa späť do školských čias. Určite odporúčam prečítať.

Čítať viac

4
4

Katarína Záhorská napísala recenziu

10.12.2023 11:52

Pre mňa skvelá kniha!
Nádherná obálka, krásna oriezka, a perfektný dej. Dej sa odohrával na Slovensku, čo je skvelé. Hlavná hrdinka bola sympatická, nedokonalá a vtipná, čo sa mi veľmi páčilo.
Dárius bol tiež super. A aj všetci ostatní. Teta Milenka, Noemi a Boris, boli najlepší.
Čo sa týka rodinnej zápletky, to som tam naozaj nečakala, ale dej to nepokazilo.
Som rada že koniec dopadol tak ako dopadol a knihu rozhodne odporúčam prečítať. U mňa to určite neprekonalo Habibi a Candy, ale keďže toto je úplne iný štýl, Ten ľavý je hneď tesne za nimi.:)

Čítať viac

4
4

Katarína Záhorská napísala recenziu

27.11.2023 11:49

Asi najlepšia vianočná kniha od Sarah Morgan. Ešte som nečitala knihu, kde by boli tri také krásne a sympatické páry medzi ktorými bola chémia. No najviac boli pre mňa Katie a Jordan. Oddychová vianočná kniha, ľahko a rýchlo sa čítala. Krásna vianočná atmosféra a všetky postavy boli sympatické, dej dobre vymyslený a samozrejme nádherný koniec.:) odporúčam sa naladiť na sviatky touto knihou.

Čítať viac

4
4

Katarína Záhorská napísala recenziu

15.11.2023 10:54

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Obsah knihy bol zaujímavý. Ešte som nečítala knihu s takouto tematikou a bolo to smutné, no s celkom šťastným koncom. Myslím si však, že názov knihy mi celkom nesúvisí s dejom knihy, no nevadí. A ďalšia vec, písmenká boli veľmi malé a kniha sa tak zle čítala. Ale dej bol naozaj dobre vymyslený, a mala by to čítať mládež aby sa takýmto veciam predišlo.

Čítať viac

4
Katarína Záhorská

Katarína Záhorská získala odznak Môj názor pomáha

15.11.2023 10:54

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

Môj názor pomáha
4
4

Katarína Záhorská napísala recenziu

07.11.2023 18:30

Jedna z najkrajších vianočných kníh aká sa mi dostala do rúk. Vôbec to nebolo presladené, nič vianočne gýčové ale pekný zimný príbeh z prostredia zasneženého Nórska. Jane síce občas pôsobila zvláštne, no Ben mi od samého začiatku prirástol k srdcu. Boli tam nádherné opisy zimnej krajiny, a najmä tam bol vsunutý pekný príbeh z obdobia vojny a teda to bolo o dosť obohatené. Myslím si, že táto kniha bola fakt skvelá a jedna z najlepších vianočných príbehov. :)

Čítať viac

4
4

Katarína Záhorská napísala recenziu

31.10.2023 11:13

Ja si myslím že veľmi príjemná, jednoduchá a oddychová kniha s vianočnou atmosférou a romantickou linkou. No, väčšina vianočných kníh je pre mňa strašne prekombinovanych, až to ani nieje o Vianociach. Toto bolo podľa mňa veľmi pekné a milé :)

Čítať viac

4
4

Katarína Záhorská napísala recenziu

25.10.2023 18:18

Táto kniha ma bavila z Horňákových kníh zo všetkých najmenej, čo však nemení nič na tom, že je veľmi dobrá.
Príbeh samozrejme zaujímavý, nápaditý, ale nie je to to, na čo som u autora zvyknutá. V takmer každej knihe sú brutálne vraždy a je ich niekoľko a podrobne popísaných, zatiaľ čo v Žabe sa stretávame len s niekoľkými krutými momentami. Vrah nekoná brutálnymi spôsobmi. Ako vravím, dej výborne vymyslený, koniec skvelý, no zo všetkých kníh ma oslovila najmenej:) ale ak ste fanúšikovia Romana Horňáka, treba prečítať jednoznačne všetky. Stoja za to a ja ďakujem, že píše veci ktoré sa aj reálne dejú.

Čítať viac

Žaba - Roman Horňák, 2015
Žaba
  • Roman Horňák
4,2
9,90 €

4
4

Katarína Záhorská napísala recenziu

25.10.2023 18:14

Ak sa nemýlim, toto je autorova prvá kniha. A teda, klobúk dolu. Výborná, naozaj. Myslela som si, že bude slabšia ako tie posledné, ale nenudila som sa pri čítaní ani chvíľku. Knihy od Romana Horňáka sa čítajú samé, dej je vždy napínavý a plný brutality. Odhaľuje, že vrahom môže byť naozaj hocikto, a my sa s tým človekom môžeme v pohode baviť a o ničom nevedieť.

Čítať viac

„…uveriť, že milovať - milovať s nohami pevne na zemi a nie tak, ako sme si to predstavovali ako dievčatá - je zručné žonglérske cvičenie, permanentné obetovanie sa, prehĺtanie ropúch eleganciou. “

Náhodné úvahy - Elena Ferrante, Andrea Ucini (ilustrátor), 2019
Náhodné úvahy
Elena Ferrante, Andrea Ucini (ilustrátor)