Lover

6

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Som vášnivý čitateľ čo číta aj 4 knižky naráz.
Žijem knhami. Milujem knihy.
Už od 10 yeas som začala chodiť do knžnice a požičiavala si aj 11 knih.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Som vášnivý čitateľ čo číta aj 4 knižky naráz.
Žijem knhami. Milujem knihy.
Už od 10 yeas som začala chodiť do knžnice a požičiavala si aj 11 knih.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje odznaky

2021
2020
Zobraziť viac

Moje aktivity

6
6

Lover Love napísal recenziu

03.10.2022 18:02

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Ako som počúvala audio knihu tak som sa chcela aj pustiť do knihy reálne. Držať ju, cítiť ju, vidieť ju.
Recenzia na knihu už reálne je . Ale toto sú moje postrehy s knihy.
Knižka je vizuálne krásna. Neviem ako sa to nazýva ale má hrubší prebal. Je to hardback. Ale ešte hrubší.
Aby ste si pri čítaní lepšie príbeh užili tak sú v nej aj fotografie. Je vidieť že to nieje fotené nejakým laikom.
Rada som sa nimi kochala a dole je vždy poznámka a info o tom , o mieste či budove. Otvorí vám to nové dvere do Číny.
Pôvodná recenzia:
Rada sa ponorím do niečoho iného a nového. Ešte keď to je o novej zemi, o ktorej moc neviem.
O Číne toho moc neviem. Na Slovensku si sem tam zájdem na to povestné jedlo menom 'Čína' ale to je všetko. Moja obľúbená polievka je ostro kyslá. Jeeej.
Ale viete že keď robia to jedlo tak oni ho nejedia? Majú úplne niečo iné. A od reálneho čínskeho jedla je to ďaleko. Preto treba ísť aspoň raz do tej zeme. Ja som sa tam ponorila vďaka slúchadlám nachvílu . Počúvala som hlas čitateľa a vnímala nový vibe kníh. Bol to pre mňa zážitok a aj niečo nové čo som nepoznala. Audio kniha ideálna akurát na cestovanie. Pre mňa áno.
Autor knihy nám pekne od začiatku rozpovie jeho príbeh čo ho tiahli do Číny. Ako tam začínal a ako sa tam aj zabýval. Nieje to cesta ružovou záhradkou. Kebyže tam chcete ísť je v podstate dobre mať jazykové znalosti. Ale to nemá každý. Od toho sú aj sprievodcovia. Aby ste ju lepšie spoznali.
Ako študent to mal trochu ťažšie. Ale niečo ho tam lákalo. Chcel tam ísť. Tak si splnil sen. Ale aj predtým sa musel naučiť iný jazyk. Nechajte sa prekvapiť ako to celé bolo.
Ja som úprimne niekedy pozerala ako rak. Čo všetko je v tej Číne neobvyklé a nové pre mňa. A prekvapilo ma to? Áno, je tam teda toho dosť. Aké majú zvyky.
Ako on má všeličo za sebou. Rada som to počúvala. Bola som aspoň chvíľu na inom kontinente. Premiestnilo ma to úplne inde. A ja som rada naslúchala . Aj ako si tam našiel lásku až cez kuchyňu. Kniha skrýva v sebe veľa a určite odporúčam.

Čítať viac

6
6

Lover Love napísal recenziu

31.08.2022 13:01

Zažili ste lásku až ku nenávisti? A obrátilo sa to na to dobré???

Hodnotenie 4/10
Kniha: Odnenávisti k láske
Recenzia:
"Na knihu som natrafila náhodou v @ Chcela som niečo s nádejou že dvaja ľudia sa po rozchode dajú znova dokopy. A toto je ten feels a kniha. Obálka je magická. Asi jedna s najkrajších by som povedala. A kvalitou to bude to. Príbeh je taký klišé, že to by som aj ja sama vymyslela , uch . Alebo samotná @ je lepšia kvalitou.
Ide o príbeh ktorý je sám o sebe klišé. Budeme sa hrať na hraný vzťah . Ok to je fajn. Alebo ideme podľa scenára. Aj to je ok. Ale aby jej ex pred ňou chránili je divné. Čo jej nejak psych/fyzic. ublížil? Nič také tam nebolo spomenuté. Absolútne. Aj to že je kadejaká akože 'princess ' mi prišlo weird. Ok je to taká rodina. Ale dalo by sa to aj bez toho.
Hlavná hrdinka chce uviesť na trh svoje kvalitné víno. Prv mi prišli zaujímavé tie opisy a podobne. Lebo sama žijem v prostredí kde sa to víno vyrába a pije. Ale po čase už mi to prišlo otravné. Pikantné scény boli fajn. Ale ten dej taký naťahovaný, že ja som musela skákať stránky. Úprimne, nič nové mi neušlo.
Príbeh je jeden s tých, ktorý ste už aspoň raz cítali. Kto niečo také hľadá. Smelo do toho. Mne avšak nesadla a poznám lepšie tohto typu. A to som sa dozvedela že to je dokonca druhá časť. Nie prvú nemám v pláne čítať.
Knihu kľudne rada posuniem ďalej alebo vymením."

Čítať viac

6
6

Lover Love napísal recenziu

28.08.2022 06:51

Čo vy a vojnové knihy? Ktoré by ste mi odporučili??

Hodnotenie: 7/10
Kniha: Říše
Autor: Izabele Straková
Recenzia:
Keď ma sama autorka oslovila na recenziu jej knihy. Prv som zvažovala či ju mám zrecenzovať. A musím povedať že som dobre urobila.
Príbeh sa odohráva Keď Nemecko vyhralo vojnu. Vymyslieť si ako by to prebiehalo a bolo kebyže to tak je, je našťastie len fantáziou. Keď si to avšak chcete priblížiť knihou. Určite môžem túto odporučiť. Autorka vytvorila logicky svet ako to mohlo byt.
Hlavným dejom je odboj, jedna neškodná slečna a SS. Áno existujú stále v modernom svete kde je normálne robiť zle.
Príbeh sa odohráva u dvoch postáv, hore spomenuté.
Kniha neni ružovou záhradkou. Je to ,dá sa povedať hardcore. Koncentračné tábory tu boli tiež spomenuté. A fungujú.
V tomto svete je to 'normálne ' ako to funguje. Árijska rasa je top. Ruská pôrodnosť veľmi malá.
Príde vám to crazy? Príde vám to zaujímavé? Mne aj aj. Síce by som brala viac infa v knihe čo sa týka toho sveta a viac detailov . Pomohlo by mi to viac sa do toho vžiť. Ale samotná myšlienka je zaujímavá.
Koniec mi prišiel trošku rýchlo. Viac to tam uviesť na pravú mieru. Ale dozvedáme sa ,že kto ké zlo tak ten aj navždy bude. Je to tak.

Čítať viac

6
6

Lover Love napísal recenziu

20.07.2022 06:52

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Jedným slovom wau. Dlho som nečítala príbeh kde som mala samé otázniky a autorka mi ich zodpovedala až pri posledných stránkach. Tak držala tie postavy v tajnosti a jejich identitu. Ja som nechápala...
Romantika. Napätie. Tajomstvá. Tajné identity. Napätie. Láska a sex.
Ja to zoberiem takto zaostra. Mali by sme čítať a podporovať slovenských autorov. @morneromany
vydali ste kvalitný príbeh.
Ocitáme sa v príbehu kde ma hlavná hrdinka dostala. Bolo zaujímavé čítať v akom prostredí robí. A to sa stará o kone. To ja mám po ruke ale nestarám sa o ne. Je to najzaujímavejšia práca doposiaľ čo som čítala zatiaľ.
Ale jej šéf je strašný smrad. Prv sú spolu a z neho sa vykľuje riadny kus k... Ako môže chlap zbiť ženu? Len mi potom nešlo do hlavy ako sa po čase správal. Normálne. Akoby sa nič nestalo. Robil jej peklo...
Prijala by som trošku sa rozpísať sa o tej postave. Aby som 'ho ' pochopila. Možno v druhej časti. Prišlo mi to nedokončené ako reagoval.
Hlavná hrdinka hľadá svojho brata. Po ňom neni ani stopy.
V jej živote sa ukáže tajomný Hal, ktorý má tiež svoje tajomstvá. A nechá nám nahliadnuť až ku koncu.
Celé je to spletité. Nebude vám to dávať zmysel. Kto? Prečo? Ako? Ale potom bude.
Našej hrdinke sa zmení život keď sa spozná s Halom. A tu sa zrodí aj niečo iné.
Po čase sa dopátrame aj trošku k jej bratovi. Kniha je sama tajomstvom, a ja som nevedela čo vôbec očakávať.
Príbeh je premyslený. A čakám na druhú časť. Lebo mám plno otázok .
Čo bude s jej šéfom ? Čo sa stalo jej bratovi? A ako to bude ňou a Halom naďalej .
Aj naši kamaráti môžu byť naša rodina. Prečítajte si a uvidíte.
Koniec je samá akčná scéna. Tu bola čerešnička ešte...
Aj ja si prosím od autorky podpis.
Za výbornú knihu ďakujem @moderne_romany

Čítať viac

6
6

Lover Love napísal recenziu

03.07.2022 21:31

Môže človek prečítať knihu za pár hodín? Keď ho baví tak áno. A keď čitateľ je (ja)platonicky buchnutý do autora. Aj ako píše. Pre mňa je to príjemným bonusom.
Milujem autorove knihy, príbehy. Dokážem pri nich vypnúť a rozmýšľať. Vždy ma prekvapí niečím novým. On sám je prekvapenie. Jeho kniha Žaba je perfect.
Začnem zaostra.
V príbehu sa pretne pár krásnych žien. Autor nešetrí pár šteklivých opisov. Na čo chytím aj ja 'zlatú žilu .' Chápete? Tiež chuť...
U Romana som zvyknutá že sa na nič nehrá a ukazuje svetu aký sú ľudia crazy. A čo ich vlastne k tomu vedie. Niekedy jednoduchá psychológia ktorá sa dá u páchateľa vysvetliť. Keď sa budete pýtať prečo daný človek robí čo robí. Tu sa dočkáte odpovedí.
V príbehu je zaujímavosť. Ja už som to niekde počula. Ale nemala som tu česť. Ako nás môže jed zo žaby zabiť. Prezrádzať nebudem. Je to dokonale vysvetlené v knihe.
Príbeh nám vôbec nestojí. Každá kapitola ukáže svoje zuby. A tu skôr šlo o akciu. Čítala som v napätí ako to bude pokračovať. Hlavné postavy bojovali priam zo smrťou. Boli ohrozené aj iné životy. Tu som udusila dušu.
Ako mi prišiel začiatok hardcore a badass všetko do seba zapadlo.
Remeň a Viki sú moji favoriti.
Kto by to bol povedal. Autor dominuje aj romantickou linkou. (Nemýlte si to s románom to nie. ) Ale sú tu časti ktoré chytili za srdce aj mňa.
Koniec čerešnička. Srdce zaplesalo.
O čom vlastne bol príbeh? V skratke.
Nejaký psychopat chce výkupné. Zavolá na to policajtovi. A potom sa to následne zvrtne. Obeť padá...
Viac sa dočítas v príbehu.
Romanove knihy mám načítané. Ešte jedna mi chýba do kompletky.
Je cítiť ako sa sám autor zlepšil. Žaba je síce strašia. Ale mne sa veľmi páčila. A priala by som si aby si (ako ja nadšenec jeho kníh) našli jeho knihy. Máme naozaj kvalitných autorov. Roman Horňák spadá pod detektívky. A čo som čítala aj nejaké zahraničné tak jemu sa nevyrovnajú. Ďakujem ti opäť za skvelý príbeh. Budeš musieť vydávať Viac kníh nech mám čo čítať. A za knihu sa chcem poďakovať úžasnemu vydavateľstvu

Čítať viac

6
6

Lover Love napísal recenziu

07.06.2022 06:39

Recenzia 8/10
~
Kniha: Sychravé dni spisovateľky

~
Recenzia:

Táto malá útla kniha nemusí byť pre každého. Ide o zmäs mini vtipných príbehov. Satira či čierny humor. Keď sa chceš zabaviť a vypnúť pri mini príbehmi tak je akurát pre teba robená.
Mne spočiatku kniha nesadla. Nepáčil sa mi autorkyn štýl. Bolo to iné ako doposiaľ čítam. Ale prišla som si na tú vlnu 'vtipu ' a dôvtipu.
Každý príbeh je o niečom inom. Autorka si chce vydať knihu ale za tým sú vždy nejaké prekážky. Také čo Vás aj napadnú ale aj nie. Ja sa čudujem odkiaľ to brala. Možno aj zo svojho života.
Ono to tak býva. Vás niečo naštve. A tak prečo to nedať Do iného kabátu? Možno to bude lepšie hák niekoho počúvať ako chorú vranu.
Vydať knihu pokiaľ viem je trošku ťažké. Záleží to vydavateľstvo chce. Autorka to tu popisuje skoro všetko. Napíšeš príklad detektívku. A im sa to nepáči. Máš tam dať sex.
Zakaždým sa niečo objaví a je tam to 'nie '.
Kniha neni len o vydaní knihy. Ale aj napísanie hororu čo vedie tiež k zaujímavému story. Alebo ako niekto stále hľadá pokémonov ? Na to som už aj zabudla.
Knihu máte rozlúsknutú na jedno posedenie. Každé story príde s niečím iným čo nečakaš. Mňa najviac zaujala tá o 'hračkach ' . Bolo to trochu divne všeobecne. Ale v tom pozitívnom slova zmysle. To divné je cool. Lebo to je iné.
~

~

Čítať viac

6
6

Lover Love napísal recenziu

24.05.2022 18:18

Každý máme v rukách svôj život. Či nás začne život skúšať, je individuálne. A záleží ako sa k tomu celému postavíme. Keď urobíme chybu, či to bude mať dosah na chvíľu alebo na celý život.
Tak to mala hlavná hrdinka v jej živote. Stačila sekunda a stalo sa. Autonehoda. Zlom.
Nesie si to celý život.
Sme skúšaní životom, na každom rohu.
Príbeh je v knižke Zlé rozhodnutia, veľkým poučením. A určite sa aj stal niektorým ľuďom. Som rada že autorka sa pustila do tejto témy. Nič doposiaľ som také nečítala.
Kniha je zaujímavo rozdelená do troch častí.
Teraz/ s jej teens minulosť a inej osoby ktorá jej znepríjemňuje život.
O čo ide?
Druhý bod príbehu je aj o láske a rodinom živote.
Mlaďučká dievčina (hlavná postava v mojom veku) sa zamiluje do chlapa ktorý má viac ako ona. To je avšak jedno.
On má dieťa. A tu začne druhá kapitola ich života.
Prišlo mi dosť rýchle ako šli spolu hrrrr bývať. (Viac v knihe. ) A akým smerom sa to uberalo. (Ja by som tomu decku dala a nestarala sa o neho. Áno je to vec ktorá ma štvala. Do rána by som mala kufor zbalený .) Ale láska v tejto podobe ukazuje že to ide.
A tu to začne ako krásna detektívka. Kto robí hlavnej hrdinke zle? A prečo? Pomsta?
Pomsta z minulosti?
Príbeh je viac menej oddychový plný prekvapenia a ja som sa bavila. Som rada že autorka to spravila do takého 's každého niečo '.
Román pre ženu. Detektívka pre muža. Láska pre teens. Kľudne si vyberte. Je tam snáď skoro všetko.
Koniec ukáže všetky otázniky. Ja som neverila ako to autorka krásne schovala toho 'páchateľa. Ja jej tlieskam. Zvládla to.
Kvalitný príbeh ktorý prekvapý, pri ktorom si odpočinieš a porozmýšľaš ešte po dočítaní knihy.
*Odporúčam *

Čítať viac

6
6

Lover Love napísal recenziu

08.05.2022 17:03

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Recenzia 8/10
~
Kniha: Zoznam priani
Autor: Viki Dominová
~
Recenzia:
Stalo sa Vám že ste pri knihe plakali. A nie raz?
Tak mne sa to stalo teraz, pri veľmi dlhej dobe. Kniha má v nás spustiť škálu emócií. Hnev, lásku, hot predohru, smútok. A smútok býva málokedy. Viki to u mňa zapla...
Príbeh je v celku jednoduchý. Taká tá YA kniha a romantika.
Nájdete tu prvú lásku. Pravé priateľstvo.
Okruh rodiny ako to chodí. Ale aj sliepky bad Girl. Všetko akurát čo má mať YA kniha.
Ale najviac tu šlo o babku a vnučku. Vzťah medzi nimi. A každý čas by sme si mali užívať...
Viki vie aj navodiť romantickú linku, v ktorej mi tiež lietali motýle ako hlavnej postave.
Len mi niekedy prišlo že Adam sa blbo správa a jejich vzťah bol 'divný '. Pomohlo by im viac komunikácie... Celkovo ako sa k tomu pristupovalo, mi to prišlo také že tam niečo chýba.
Na druhej stránke, skoro som nedokázala prečítať posledné stránky. Ono to prišlo samé tie slzy. Aj som rozmýšľala že či to tak skončí, alebo inak. Ale potvrdilo sa...
Bolo to ťažké čítať. Aj autorka na konci knihy mala doslov a chápem ju. Cítim ako ju to bolelo. Cez tie stránky to je cítiť, vidieť. Určite sa to ľahko nepísalo. A ani nečítalo. A to mňa veľmi malo knihy dokážu rozplakať. Ja som knihu dala kľudne do povinného čítania. Aby sa príbeh dostal čo najviac k publiku. Zaslúži si to...
Odporúčam.

Čítať viac

6
6

Lover Love napísal recenziu

07.05.2022 07:04

"Mona Kasten patrí k mojím obľúbeným autorkám. Na jej ďalšiu knihu sa vždy teším. Dokáže sa vžiť do YA komunity. A preto sa v každej jej knihe nájdem.
Knižka Snít znovu, bola trošičku iná ako som doteraz zvyknutá.
Kasten píše na rovinu. Čo sa týka horúcich scénok, tie má úplne najlepšie zo všetkých autoriek čo poznám. A na to treba aj 'talent' abu to bolo to 'správne '. Aby to malo iskru.
Čo sa týka príbehu, niečo málo tu je. Ale pomenej ako sme zvyknutí.
V knihe šlo teraz o niečom inom. Akoby dospelejší príbeh. Up.
Hlavné postavy sa nerozlúčili moc šťastne, a tak nám hneď stagnuje začiatok. Medzi nimi to iskrí v negatívnom zmysle slova. Ide sa hneď na to.
Hlavná hrdinka mi sem tam prišla až moc citlivá. Skoro akoby zi všetkého sa rozplakala. Ale čo zažila v minulosti a ešte k tomu jej ex strpčuje pobyt u jej brata. Tak sa nečudujem. Raz sa ro musí prelomiť.
To samozrejme nebude na dlho. Každý máme za sebou zlú minulosť. Stražime si to ako oko v hlave. A až tomu správnemu človeku sa zdôverime. To bremeno nedokážeme furt nosiť zo sebou.
A pomôže to. Kniha naberá iný smer.
Autorka nás drží v napätí a až po čase odhalí tajomstvá hlavných postáv. A je to sila.
Avšak keď máme pri sebe tých správnych ľudí a rodinu, zvládneme to spolu lepšie.
To sa mi páči. Je to ľudský podané a je to tak.
Keď čítam knihy tejto tematiky, tak akoby sa to opakovalo, hlavné postavy odhalia svoju dark minulosť a skončí to šťastne. Samozrejme sa dajú dokopy.
Od Mony Kasten mám za sebou knihy. Tiež na tomto stavala. Snít znovu mi príde zatiaľ najslabší diel. Ale na druhej stránke som sa rada do neho ponorila, a vypla som. Nemusí byť všade sex . Len i tom .
Táto kniha je dospelejšia. Je cítiť že Snít znovu je snívať a ísť si za tým.
Odporúčam

Čítať viac

6
6

Lover Love napísal recenziu

05.10.2021 16:57

Neviem cim som si to zasluzila ale recku mozem pisat od znovu. Asi ze bola moc hot. Ale pamatam si co tam bolo.
Horuca tuzba je ciste porno pre zavyslakov tvrdeho pornaa sexu.
Co sa taky bdnsm?
Veru zaujimava tema na konvezraciu .
Ale mimoriadne v oblube v pornhube.
Ja sa pytam tak zo srandy. Nevydal tuto knihu pornhub? Ani by som sa necudovaôla kebyze ano.
Pribeh je o nicom. Ale ukaze ti svet plneho sexu, praktik s ktorych mozeme urcite cerpat inspiraciu. Aj zvrhlo kto ma taku dusu a nudi ho klasicky sex.
Neviem odkial autrika cerpala inspiraciu pri sex scenach. Al tie ma u mna za plne hviezdicky urcite.
Ako viete ja si idem cerbevu kniznicu. Hladala som niecov podani bdmsm. A dosalo sa mi . Aj krasne do detaliov rozvhnute sceny ach.
Ked to dakto da dole tu knizlu motno to bude taka predohra a potom so dokyskite co . Dokoncit "to" mozno.
Preco su potom vonku taketo knzky? Citame to pre zabavku a pobavenie. Alebo zabit nudu?
Nemydlim si. Horuca tuzna je sama o sebe predohrou plneho tvrdeho sexu pre zvrhle duse. Az bude liat uprimne vodopad. A ten je aruceny.
Eroticke knihy vedu. Ale dmds huruca tuzba je na trone orgii.

Čítať viac

„Všetko sa vždy začína a končí pravdou.“