Vianoce
V znamení rubína - Majka Danihelová
V znamení rubína

15,15 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

V znamení rubína

Meggie sa po troch dňoch od udalostí na krvavom večierku preberie z mŕtvych. Kým niektorí to pokladajú za zázrak, ona sa horko-ťažko vyrovnáva s následkami smrti a s problémami... Čítať viac

2. diel série
Kronika strateného impéria
Vydavateľstvo
Venupress, 2022
536 strán
7-8 hodín čítania

Meggie sa po troch dňoch od udalostí na krvavom večierku preberie z mŕtvych. Kým niektorí to pokladajú za zázrak, ona sa horko-ťažko vyrovnáva s následkami smrti a s problémami spojenými s jej odhalením... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
15,90 €

15,15 €

-5 %
Na sklade, posielame ihneď
Stíhame do Vianoc

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Meggie sa po troch dňoch od udalostí na krvavom večierku preberie z mŕtvych. Kým niektorí to pokladajú za zázrak, ona sa horko-ťažko vyrovnáva s následkami smrti a s problémami spojenými s jej odhalením. Spolu s Liou a Torim musia zostať v paláci pod prísnym dozorom Lesnej rady a kráľovskej rodiny. V Ametystovom lese vládne chaos, nikto im neverí a obyvateľov sužuje zákerná bialymia, na ktorú zatiaľ neexistuje medicína. Meggie je rozpoltená. Mala by naďalej hľadať cestu na Zem alebo pomôcť Ametystovému lesu a pátrať po svojich príbuzných?

V jej rukách leží väčšia moc, ako si spočiatku myslela. Moc, ktorá by mohla priniesť svetu záchranu, ale rovnako i záhubu. Nájde v sebe silu bojovať za seba a za priateľov, keď musí popritom čeliť najväčšiemu nepriateľovi zo všetkých – vlastným emóciám?

Začítajte sa do druhej časti série Kroniky strateného impéria, plnej mágie, intríg a tajomstiev ukrytých za múrmi paláca.
Čítať viac
Počet strán
536
Väzba
pevná väzba
Rozmer
145×205 mm
Hmotnosť
668 g
ISBN
9788099972521
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1724629
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
2. diel série
Kronika strateného impéria
Vydavateľstvo
Venupress
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

17 hodnotení

13
3
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

12
včera
Nech nad vami Sudičky držia ochrannú ruku
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Chaos. Výkrik. Bolesť. Záblesk tyrkysovej. Tma. Neviem síce ako a prečo, ale žijem. Stále zmätená, stále v Ametystovom lese. To, čo sa stalo, bolo hrozné a mnohí z toho obviňujú mňa. Boja sa, chápem. Ale mňa? Veď som tu ani nechcela byť! Chcem ísť domov, nie byť väzňom kráľovnej. Osud má však so mnou iné plány. Teraz musím čeliť novým výzvam a zistiť celú pravdu. No neviem, koľko mám ešte času.

V prechádzajúcom príspevku som vám predstavila prvý diel série Kroniky strateného impéria. Veľmi sa mi páčil, no to som ešte nevedela, čo ma bude čakať ďalej – moja púť naprieč lesom pokračovala vďaka vydav. @venupress - ďakujem.
Oceňujem, že druhý diel začína tam, kde prvý končí. Žiadne vysvetľovanie ani opakovanie, na to nie je čas, príbeh musí pokračovať.

V znamení rubína je napísané pútavo, na každej strane sa čosi dialo. Bližšie spoznávame staré, ale aj nové postavy - dozvedáme sa viac o kráľovskej rodine, nových rodoch, Čiernej princeznej a ďalších. Okrem Meggie som si veľmi obľúbila nášho princa, aj keď niekedy bolo naozaj ťažké vyznať sa v ňom a Sky ma neraz svojím konaním (ne)milo prekvapil. Páči sa mi, že vzťah M&S nie je typický a sladký, ale dynamický a zaujímavý, čitateľ sa tak aspoň nenudí.

Keď sa tak zamýšľam, príbeh je v určitom smere nadčasový (politika, intrigy, pravda ukrytá pod kopou klamstiev) a opäť je všetko do posledného detailu premyslené (zvyky, história, písmo a pod.).
Najviac som sa potešila, keď som konečne pochopila niekt. veci a dostala odpovede na moje otázky. No nie všetko bolo povedané, ešte nenastal čas odhaliť všetky tajomstvá.

Vytvoriť plnohodnotný svet so všetkým, čo k tomu patrí, je podľa mňa náročné, pretože autori sa snažia čitateľovi ponúknuť čosi originálne, čosi, čo tu ešte nebolo. No jedno viem. Majka to dokázala! Teším sa na ďalšie príbehy.
Čítať viac
7

Moje meno je Zuzka a som vášnivá čitateľka. Prečítam si takmer všetky žánre a nesúdim knihu podľa obalu.

Zuzana Tomasch
predvčerom
Skvelé pokračovanie
V znamení rubína je pokračovanie Kroniky strateného impéria a musím priznať, že sa mi táto druhá časť páčila o niečo viac ako prvá. Kniha začína presne tam, kde sa jednotka skončila a páčilo sa mi, že som sa hneď dokázala ponoriť do príbehu a že dej na seba plynule nadväzuje. Dej je bohatý na akciu, drámu a ponúkol mi presne to, čo som čakala. Svet, ktorý je vytvorený pre túto knihu je neskutočný a vidieť, že si s jeho písaním dala autorka záležať. Dej je dôkladne prepracovaný a je plný záhad a zaujímavých postáv. Celý príbeh, svet a postavy sú poprepájané a autorkin štýl písania mi sadol do vkusu. Ja som veľký fanúšik romantických liniek vo fantasy knihách a som šťastná, že sa to v tejto druhej časti viac rozbehlo aj po tejto stránke. Jediné čo mi trochu vadilo bolo to, že miestami mi prišiel dej pomalší a možno až príliš rozpísaný ale vzápätí na to sa udialo niečo, čo ma opäť prinútilo čítať ďalej. Koniec príbehu skončil v tom najlepšom a mne neostáva nič viac, len veriť, že sa čoskoro dočkáme pokračovania. Čítať viac
20

"Čo ma vie dostať je kniha, ktorú keď dočítate, tak si želáte, aby jej autor bol vaším najlepším priateľom, ktorému môžete zavolať, keď by ste chceli." (J. D. Salinger)

Mária Morosková
pred štyrmi dňami
Po re-readingu prvej časti som sa hneď vrhla aj na pokračovanie. Trvalo mi to síce dlhšie, keďže som mala rozčítaných viacero kníh a ani voľného času som nemala nejak extra nazvyš, ale neľutujem ani jednu sekundu, ktorú som strávila pri čítaní tejto knihy. A hneď na začiatku píšem, že sa mi pokračovanie páčilo ešte o trocha viac než prvý diel.

Na začiatku sa ocitáme na zámku, hneď tam, kde sa prvá časť skončila, teda žiadne posúvanie v čase sa nekoná. Aj postavy sú nám známe, ale nebojte sa, pribudnú aj nejaké nové. Veľmi chválim postavy, sú perfektné spracované, majú skvelé charaktery a do príbehu skvelo „pasujú“. Tie „staré“ postavy spoznáme ešte bližšie a priblížime si nové. Niekoho som milovala (najviac Meggie a Skya) a niekoho som veľmi nemusela. Ale čo by to bol za príbeh bez poriadneho záporaka.

Meggie je ako v predchádzajúcej časti zaujímavá postava, nechýba jej dobrá dávka humoru, sarkazmu (ktorý zbožňujem) a nezabúdajme na odvahu a silu, a nie len tú liečivú.

Ani v tejto časti nebude núdza na napätie, prekvapenia a samozrejme aj zvraty, ktoré vôbec nečakám a posúvajú príbeh ďalej. Odhalíme pár tajomstiev, zauzlíme sa do deju ale príde aj skvelé rozuzlenie. Dej bol zaujímavý a ja som si čítanie naozaj užívala, aj keď som si ho dávkovala po malých kúskoch.

Páči sa mi aj to prelínanie reálnych vecí z nášho sveta, do tohto fantasy sveta. Je to skvelé oživenie a už aj keď sme si zvykli na Meggie, že je postavou vo fantasy knihe, autorka nám aj cez také malé drobnosti ako je Mp3 prehrávač pripomenie, že Meggie je z nášho sveta.

Teším sa aj na ďalšie pokračovania, pretože viem, že autorka má skvelú fantáziu a určite si pre nás pripravila ďalšie skvelé chvíle v Ametystovom lese.
Čítať viac
8
pred piatimi dňami
Dokonalosť
Slovenskí autori sú mnohokrát podceňovaní a mojou hanbou je, že aj ja dám častokrát prednosť knihe od zahraničného autora. Lenže mnohí domáci autori by mohli smelo konkurovať tým zahraničným. Toto tvrdenie stopercentne platí o sérii Kronika strateného impéria, ktoré sa hrdo môže postaviť proti najznámejším fantasy young adult knihám sveta.

Druhý diel tejto fenomenálne fantasy série s názvom V znamení rubína pokračuje presne tam, kde skončil jej predchodca V znamení ametystu a krásne nadväzuje. Obávala som sa, ako chce Majka Danihelová pokračovať a čím ma prekvapí a musím sa priznať, že celé to má premyslené do posledného detailu. Ani raz som sa nepozastavil nad nejakými nezrovnalosťami, pretože som tam žiadne nenašla.

Úžasné zápletky, o ktoré nebola núdza, prekvapenia, sympatické postavy, to všetko mi pohladilo dušu. Ženské postavy sú v knihách častokrát na facku, lenže v tomto prípade všetko krásne ladilo, charaktery postáv aj ich správanie bolo v súlade s príbehom. A Sky? Ten je moje nové zlatíčko. Ak by som potrebovala nejakého imaginárneho chlapa, rozhodne by som o jeho vymyslenie požiadala práve Majku, lebo ona to s nimi vie.

Už teraz trpím, lebo po tejto knihe neviem, čo by som si mala prečítať ďalšie, aby som prečkali čakanie na další diel.

Ďakujem Majke Danihelovej, že vytvorila dokonalý príbeh, ktorý sa mi dostal pod kožu a určite o ňom budem ešte dlho premýšľať. Zároveň ďakujem vydavateľstvu Venupress, že vydáva takéto skvelé knihy a vďaka nim som sa mohla vrátiť do ametystového lesa.
Čítať viac
16
29.11.2022
Druhá kniha úžasnej série
V druhej časti série Kronika strateného impéria, plnej mágie, intríg a tajomstiev ukrytých za múrmi paláca sa naďalej vyvíja postava Meggie, liečiteľky. Veľmi som si obľúbila aj ďalšie postavy, napr. Sky, Lia, Tori a Lanc. Objavuje sa tu už aj jej dvojča, o ktorom ani nevedela že existuje. Táto kniha je ešte dynamickejšia, prechádzate z kapitoly do kapitoly a neviete prestať čítať. Autorka Majka sa naozaj vyhrala s celou knihou, ani sa nenazdáte a už ste na konci knihy. Dúfam, že sa rýchlo dočkám pokračovania tejto série, je naozaj úžasná :) Čítať viac
Stratená v knihách
29.11.2022
Majka Danihelová
Názov: V znameni rubína: Kronika strateného impéria 2
Hodnotenie: 5/5

Prvá časť tejto série (V znamení Ametystu) vyšla už pár rokov dozadu a ak ste už čo to pozabúdali, autorka to vyriešila naozaj skvelo.

V druhej časti totiž hneď na začiatku natrafíte na webovú stránku autorky, kde vám ponúka krásne zahrnutý obsah prvej časti. Mne to veľmi pomohlo a do pokračovania som sa vrhla s osvieženou pamäťou a ešte väčšou vervou.

Začiatok mal pomalší rozbeh a krásne ma vyťahoval do príbehu, až ma nakoniec celý pohltil.

Štýl akým je kniha písaná, sa mi páči a dokonca som si viac obľúbila aj Meggie, čo som teda predtým povedať nemohla. Favoritom však stále ostáva Sky a jeho postavu doslova milujem a takisto Wen, na ktorého objavenie sa v knihe, som úpenlivo čakala.

Objavili sa však aj nové postavy z ktorých si určite vyberiete svojich favoritov, či naopak také, ktorým by ste radi zakrútili krkom.

Príbeh je prepracovaný, čtivý, nechýba mu akčnosť, trefný humor, dávka sarkazmu, akurátne množstvo nadávok (z ktorých som bola prekvapená, ale pozitivne), trochu lásky, trochu nenávisti a vlastne všetkého, čo by mala dobrá fantasy obsahovať.

Jemne ma nudili časti z reálneho sveta, ale to len preto, že v Ametystovom lese mi bolo naozaj skvelo a žiadna realita mi nechýbala.

Takže, naozaj sa mi ťažko hľadajú nejaké výtky, pretože ma druhé pokračovanie tohto príbehu naozaj milo prekvapilo. Veľmi sa teším na pokračovanie a vám túto sériu s čistým svedomím môžem odporúčať.
Čítať viac
20

Ďalšie knižné recenzie nájdete aj na mojom instagramovom profile - @knizny.svet :)

Knižný Svet
21.11.2022
Ako už asi väčšina z vás vie, prvá časť tejto fantasy série vyšla už dávnejšie. Práve z toho dôvodu som sa obávala či si budem ako tak pamätať dej, zápletku, mena postáv a pod.

Obavy ma však rýchlo prešli, keď som sa dozvedela, že autorka si pre nás na jej webovej stránke, ktorú uviedla na prvej strane, pripravila obsah z predošlej knihy. Rýchlo ma teda vtiahla do príbehu a už po prvých stranách som sa v knihe cítila doma.

Táto kniha je na pohľad, ale aj na čítanie hrubá. Má cez 500 strán, avšak vďaka štýlu autorky sa číta dosť rýchlo. Čomu som sa aj sama čudovala. Predsa len ide o žáner, ktorý je bohatý na rôzne prvky, treba mu dodať správnu atmosféru a to tu Majka zvládla vložiť v primeranej miere, všetkého primerane.

S obdivom som pretáčala jednotlivé strany príbehu a žasla nad celým vymysleným svetom. Ak by som mala ohodnotiť obe knihy, čo som pôvodne ani nemala v pláne, tak táto druhá sa mi páčila ešte oveľa viac! Majka sa v štýle písania vyšvihla, dokázala ma presvedčiť ako čitateľku, že tento príbeh je to práve, že toto chcem a musím dočítať do konca. Jednoducho ma knihou očarila..

Postavy v príbehu boli známe, ale pribudli aj nové a boli naozaj pekne vykreslené. Dej bol miestami dosť napínavý, inokedy som si pri čítaní oddýchla a nechala sa unášať super fantasy príbehom. Nechýbali nejaké tajomstvá, odhalenia, zauzlenia atď. Kniha je napísaná čítavo, kapitoly sú tak akurát a celý dej sa pekne stupňuje.

Začiatok knihy bol pre mňa trochu pomalší čo je super, lebo nie ste hneď "hodení" to príbehu. Máte čas sa so všetkým oboznámiť.

Záver úžasný, napínavý a ukončený na mieste, kde by ste sa chceli dozvedieť určite niečo nové, len aby ste mohli v príbehu zostať o čosi dlhšie.

Knihu hodnotím viac než pozitívne a teším sa, že tu máme pokračovanie tejto série. Všetkým vám ju odporúčam!
Čítať viac
Antónia Bujňáková
17.11.2022
Overený nákup
Autorka obhájila prvú časť. Úžasné a napínavé od začiatku do konca. Postavy sa vedeli rozvíjať aj v ťažkom prostredí a odhaľovali skutočné charaktery. Musím autorku pochváliť práve v práci s postavami, nechala ich rozhodovať o ich vlastnom osude a to obdivujem.
Obsahovalo to všetko, čo by mala správna fantasy kniha mať. Niekedy sa divím, že ešte to nemá požiadavku na film alebo seriál.
Čítať viac
15
15.11.2022
Už prešiel nejaký ten piatok, odkedy som čítala prvý diel Kroniky strateného impéria a priznávam, že som sa trochu bála, či si po takom dlhom čase budem ešte niečo pamätať. Našťastie, Majka má na svojej stránke pomerne detailné zhrnutie jednotky, ktoré mi osviežilo pamäť a dopomohlo k tomu, aby som nebola až taká stratená.

Nie som odborník na fantasy, nemám toho v tomto žánri veľa načítaného, ale za seba môžem povedať, že Majka mala svoj svet veľmi dobre premyslený a popísaný (za čo ju obdivujem, nemám takú fantáziu, aby som dokázala vymyslieť niečo podobné). Tajomstvá, intrigy, nepokoje, boj o moc, nečakané zvraty... to všetko tu čaká na čitateľov.

Dvojka mi sadla o niečo viac, a to najmä kvôli tomu, že som sa tu dočkala aj romantickej linky. Bola taká "nenápadná", nehrala prím, vyvíjala sa pomaly, ale o to viac som si ju užívala.

Začiatok bol na mňa trochu pomalší (asi by mi nevadilo, keby bol príbeh o niečo kratší, niektoré časti boli celkom zdĺhavé),ale keď sa postupne dostali do popredia vzťahy a rôzne čachre-machre, príbeh sa mi už čítal lepšie.

Maggie nie je žiadna krehká kvetinka, nenechá sa len tak ľahko zastrašiť, nebude ticho sedieť v kúte, nebojí sa povedať svoj názor, ani si trochu rýpnuť, čo sa mi na nej páčilo. Áno, občas to možno bolo aj trochu cez čiaru, ale vzhľadom na jej vek je to pochopiteľné.

Sky bol pre mňa trochu mätúcou postavou. Najskôr som si nebola istá, na ktorú stranu ho mám zaradiť a vždy, keď som sa na jednu priklonila, urobil niečo, čo vo mne zasa vyvolalo pochybnosti. V jednej chvíli som pri ňom pomaly mala srdiečka v očiach, v druhej by som ho najradšej treskla niečím po hlave (najmä, keď stále bránil Pathosa, ktorý mi poriadne liezol na nervy).

Samozrejme, príbeh musel skončiť v tom najlepšom. Pevne dúfam, že na pokračovanie už nebudeme musieť čakať tak dlho, lebo mám veľa otázok, na ktoré potrebujem odpovede.
Čítať viac
Bookatiepillar
14.11.2022
Syndrom Druhej Knihy
Mám pocit, že máme “syndróm druhej knihy”. Po jednotke som bola tak nadšená a úchvatná príbehom, že som sa dvojky nevedela dočkať a možno práve preto som mierne sklamaná...
Pre mna je to medzi 2mi - 3mi hviezdičkami.

Recenzia je bez spojlerov.

Svet Amet ystového lesa je skvelý a dobre vybudovaný. Paci sa mi mapa, myšlienka celého príbehu a súvislosti medzi fantasy a nasim svetom. Fakty, história a legendy sú pretkané do super fantasy deja plneho akcie, necakanych zvratov ci odhaleni.

V druhej knihe tejto fantasy série autorka naznačuje komplikovanú hierarchiu a politiku, skvelo buduje svet a pritom nerešpektuje etiketu a formality, ktoré s týmito témami súvisia. Dej knihy sa vo veľkej časti odohráva na kráľovskom dvore no nezdá sa, že tu platia nejake pravidla. To ako sa hlavna hrdinka zhovara s clenmi kralovskej rodiny by ziadny vladca nedovolil a vobec to nepasovalo do prostredia, ktore autorka vybudovala. Maggie má osemnásť a jej správanie odpovedá jej veku, je zbrklá, tvrdohlavá a temperamentná. Čo pôsobilo veľmi rušivo vzhľadom na dej a prostredie, ktore si vyzaduje vyspelejsiu postavu.

Niektoré dejové línie a časti neboli potrebné a zbytočne predĺžili knihu pričom nedodali nič dôležité do hlavneho deja. Tieto casi boli nudne a skor by pasovali do fanficiton ako do epickej fantasy knihy ktoru Kroniky Strateneho Imperia su.

Časté nespisovné slová tejto viac ako 500 stranovej knihe tiež veľmi nepomohli. Výrazy ako “strechová záhrada”, “horúčosť kože” či “rozrevala som sa” sú fajn v priamej reči postáv (ak to súvisí z ich pozadím) nie v opisnom texte. Tieto tri som vybrala pretože sa objavili viac ako raz. Toto ma obzvlášť mrzí lebo takéto veci sa dajú opraviť počas editovania.

Celkovo je kniha V Znameni Rubina, podla mojho nazoru, pridlha. Dej vo svojej podstate je skvely no bol by omnoho dynamickejsi a zaujimavejsi, ak by sa celá druhá časť tejto serie zmestila na 300 strán.
Čítať viac

„Život pozostáva z malých rozhodnutí, ktoré robíme, z jednotlivých momentov, ktoré majú moc všetko zmeniť.“

Kniha stratených mien - Kristin Harmel
Kniha stratených mien
Kristin Harmel