Michaela (books.collection)

7

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Som bezhlavo zamilovaná do YA, NA, romantických a erotických kníh. Okrem toho ma baví cestovať, piť zelený čaj a prechádzky.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Som bezhlavo zamilovaná do YA, NA, romantických a erotických kníh. Okrem toho ma baví cestovať, piť zelený čaj a prechádzky.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2016
2015
Zobraziť viac

Moje aktivity

7
06.05.2022 16:46

Táto kniha je niečo mimo môjho bežného čitateľského žánru, no vôbec to neľutujem. Príbeh manželky Alberta Einsteina mi vyrazil dych. Ťažké ale pritom zaujímavé čítanie, ktoré mi nedovolilo prestať a túžila som vedieť viac.
Mileva má môj obdiv za to, čo všetko vo svojom živote dokázala aj na úkor samej seba. Zabúdala na svoje potreby a oberala sa o energiu, radosť a šťastie. Silno zamilovaná žena, z ktorej sa takmer stala troska.
Táto kniha mi v mnohom otvorila oči. Môžem byť vďačná v akom svete a s akou rodinou žijem dnes. Odporúčam každému prečítať si tento príbeh. Určite vo vás zarezonuje minimálne tak, ako vo mne.

Čítať viac

7
02.05.2022 11:26

Od autorky Lauren Asher čítam prvú knihu a môžem byť nadmieru spokojná. Autorka nám prináša 2 pohľady - mužský a ženský.
Rowan predstavuje silnú mužskú postavu, ktorá ma príliš veľa peňazí a myslí si, že sa za ne dá kúpiť úplne všetko.
Druhú stranu reprezentuje Zahra, ktorá je pracovníčkou v Rowanovej spoločnosti, v Dreamlande.
Tu musím podotknúť, že toto bol skutočne skvelý nápad na námet, ako je prostredie, minulosť a súčasnosť.
V knihe zažijeme veľa lásky, sklamaní, odhodlania a zmenu charakteru postavy. Bolo to veľmi čitateľné, príjemné, postavy super a skvelo vykreslená mužská postava. Som nadmieru spokojná.
Aby som nezabudla musím veľmi pochváliť vydavateľstvo, ktoré nám prinieslo krásnu obálku, top pevnú väzbu, playlist ale aj krásne ilustrácie. Skutočne prepracované. Už vidím, ako sa táto kniha bude vynímať v mojej knižnici :3 .

Príbeh odporúčam všetkým romantickým dušiam, ktoré si chcú nájsť nové obľúbené postavy a túžia zažiť poriadne dobrodružstvo :).

Čítať viac

7
18.04.2022 08:41

Až na kraj sveta je silná kniha o živote ženy, ktorá trpí a dúfa v návrat svojho priateľa, ktorý sa jedného dňa vytratil a už o ňom nebolo počuť. Ona verí, že sa ukáže a vynahradí jej stratené roky. Mary sa obviňuje z jeho zmiznutia, preto ho každý večer čaká na stanici. On však sám mal problémy, z ktorých ho nikto nedokázal vyslobodiť.
Tento príbeh sa mi čítal pomerne ťažšie. Bolo to niečo mimo môjho bežného žánru, no napriek tomu, to bolo zaujímavé. Príbeh o hľadaní strateného muža, o návrate do normálneho života a o priateľoch, ktorý pri vás neustále stoja. Je pravda, že niektorí priatelia sa do tohto Marinho príbehu vrhli a snažili sa dozvedieť skutočnú pravdu o jej vzťahu napriek jej povolenie, čo nebolo úplne správne.
Autorka však dáva do pozornosti tému utrápených ľudí, nájdenie samého seba, priateľstva ale aj prijatia reality.
Mne osobne sa príbeh čítal ťažšie, pretože som sa nevedela začítať, avšak bolo to zaujímavé. Hlavne to pátranie po Jimovi, ako aj samotné precitnutie hlavnej postavy Mary.
Knihu odporúčam ako oddychové čítanie pre všetkých, kde sa riešia rôzne zaujímavé témy a ich pochopenie.

Čítať viac

7
02.01.2022 18:38

Do príbehu Tei a Tima som sa hneď zamilovala. Miška mi spravila radosť, pretože už som potrebovala poriadnu dovolenku a tentokrát nás zaviedla do španielského Tenerife, kde sme počas vianočného obdobia mohli načerpať silu a zažiť exotiku.

Tento príbeh bol nevšedný už svojou pracovnou pozíciou hlavných postáv, zápletkou ale aj krásnym prírodným "tetovaním".

Veľmi sa mi páči formát knihy. Je parádny do kabelky, do ruky, jednoducho, kamkoľvek si ju chcete zobrať. Taká spratná kniha, by som to povedala :D. A tá obálka? Top! Farebné prevedenie je dokonalé, tú ružovú zbožňujem a s modrou to pôsobí dosť vkusne. Ďalej musím pochváliť predsádku (na začiatku aj na konci knihy), stužkovú záložku, nádherné venovanie, krásne palmy, playlist ku knihe, mužský aj ženský pohľad a námet. Miška si vždy na každej knihe dala záležať a ja to ako čitateľ, nenormálne oceňujem. Muselo to zabrať veľa času a je vidieť, že Miška tomu (ako každej knihe) dáva kúsok zo seba a výsledok stojí za to celé.


Príbeh som si užívala každým dúškom, každú stranu som si vychutnala.

Avšak, musím sa priznať, že som sa miestami pristihla, ako myslím na niečo iné, či radšej som išla niečo piecť, ako čítať. Priznávam, že som si skutočne toho veľa naplánovala a nestíhala som, tak som musela knihu obetovať a ísť piecť. Niečo mi tam chýbalo, čo by ma ešte viac pripútalo ku knihe a prečítala by som ju bez pauzy, ale má to svoju výhodu. Knihu som nezhltla na jedno posedenie a mohla som si ju dlhšie užívať.

Ešte som chcela podotknúť, že pri Miške nikdy nevieme, či sa jedná o jednodielnu knihu, alebo sa dočkáme niečoho viac, však Miši? Ale to je dobre, ja by som prijala pokračovanie.

Zhrnutie je také, že túto knihu si chcete prečítať a ja si rozhodne dám re-reading, pretože Miška vie písať, o tom si nebudeme hovoriť. Už teraz sa neviem dočkať jej ďalšieho diela.

Čítať viac

7
28.12.2021 11:52

Autorka nám znova priniesla nevšedný príbeh, ktorý sa odohráva v zasneženej Covent Garden. Hlavná postava vykonáva netradičnú a pre nás menej známu prácu a poukazuje na súrodeneckú lásku, lásku k práci, super kolegov až na nového IT riaditeľa, ktorý dostáva Tilly na starosť, keďže ona je počítačový antitalent. Tilly však zažíva počas Vianoc niekoľko sklamaní ale aj krásnych chvíľ.
Kniha je stvorená na Vianoce a oddych. Rozhodne odporúčam prečítať si :). Príbeh je príjemný, vtipný, plný jemnej lásky a rozhodne vianočný ;)

Čítať viac

7
04.12.2021 17:19

Táto kniha, (v ktorej sa nachádzajú všetky 3 knihy) je o silnej ženskej osobnosti, ktorá si mnoho vytrpela a začína žiť nový život, kde starý nemá miesto. Okrem silných žien, ktoré sa v príbehu objavujú sa zoznámime aj so skvelými mužskými postavami ako je Chris a Mike. Autorka sa s týmto príbehom tak vyhrala, že ja som doslova čumela na to, čo čítam.
Keby som mala knihu hodnotiť podľa jednotlivých častí, tak posledná kniha bola poriadny emočný zabijak, plno prekvapení a sila lásky. Prvá a druhá boli taká príprava na poslednú. Autorka nás pomaly pripravovala na vyvrcholenie série Placebo.
Ja som si úplne zamilovala jej najlepšie kamarátky (verím, že aj oni si zaslúžia svoje príbehy) a jej kamoša Mike-a. A Christopher? O ňom snáď nemusím hovoriť. To bola pravdepodobne láska ale až na druhé prečítanie :D (rozumej, že som sa doňho buchla až v druhej knihe).

Tento príbeh a všetky knihy v jednom sa mi veľmi páčil. Bolo to také skvelé, také silné a super čitateľné. Autorka sa tak vyhrala so svojimi postavami, že fú. Tie temné stránky, to nebezpečenstvo, až som mala skutočný strach a slzy v očiach.

Čo by som však uviedla ako mínus? Hmm, ťažko povedať, keď ono to bolo skutočne dobré. Možno len to, že prvá kniha sa mi čítala ťažšie, no tie ďalšie dve to prekonali a možno to bolo aj tým. Baja nás pripravovala, uvádzala do deja, preto to možno vyzeralo také jednoduché, no pritom sa dá povedať, že to bola najpokojnešia časť zo všetkých troch.

Môžem nazvať tento príbeh nedokonalo dokonalým? Pretože toto slovné spojenie to vystihuje. ?

Ak ste túto knihu ešte nečítali, prečo čakáte? Túto knihu si užije každá čitateľka túžiaca po vášni, láske, v spojení so sklamaním a nebezpečenstvom. Jednoducho všetko v jednom ;).

Čítať viac

7
29.11.2021 09:05

Príbeh začal poriadne zhurta. Autorka nás nalákala hneď na začiatku a už to išlo. Malo to rýchly spád, nuda nehrozila. Až by som povedala, že príliš rýchly spád. Ale beriem to. Existujú také lásky, že jeden deň sa poznajú a na ďalší sa berú, čiže mi to neprekážalo. Áno, bola som prekvapená, to nebudem klamať, no v skutočnosti je všetko možné. Ďalej to nešlo rovnakým tempom. Príbeh sa v takej polovici mierne zastavil a išiel iným smerom. Becky to mala ako postava nadmerne ťažké ale veľa ľudí jej pomáhalo a stálo za ňou. Hayden akoby sa z príbehu vytratil a nahradila ho iná postava. Tu som bola mierne stratená, prečo to je tak, ale aj to chápem. V tejto chlapčenskej skupine sa nedá nikomu odolať a povedať nie :D.

Mrzelo ma, že ich vzťah ako keby išiel do úzadia a do popredia sa drala iná postava. V tomto prípade to ale bolo pochopiteľné.

Koniec-koncov, mne sa to páčilo. Jasné, boli tam nejaké chybičky, ale v ktorej knihe nie sú? Na to, že toto je prvá Barborkina kniha, klobúk dole. Postavy skvelo vykreslené, dej tiež. Nešlo tu len o obyčajný príbeh lásky, ale o niečo viac. O dôveru, silu a skutočné priateľstvá.

Ja sa už teraz neviem dočkať na nezáväzné pokračovanie tejto série a hlavne, o kom to tentokrát bude :3.

Čítať viac

7
25.11.2021 15:40

Na pokračovanie knihy Iba s tebou som sa nenormálne tešila a konečne je tu.

Čo si budeme hovoriť, krásna vianočná obálka nás viacerých istotne zlákala. Okrem obálky to boli moje obľúbené postavy Nika a Dominik, na ktoré som sa už nevedela dočkať. A veru, to čakanie stálo za to.

Nika v pokračovaní predstavuje silnú ženskú postavu, ktorá sa musí vysporiadať s tým, že si ju Dominik nepamätá a nechce s ňou byť. Verí však, že sa mu časom vráti pamäť.

Dominik tu zasa predstavoval človeka, ktorý prišiel o najkrajšie ale zároveň najškaredšie chvíle svojho života. Človeka, ktorý mohol skončiť oveľa horšie, avšak, mal obrovské šťastie.

Veľmi som si toto čítanie užila a vedela som, že neostanem sklamaná. Krásne prostredie, kde sa príbeh väčšinu času odohrával - v novom dome. Skvelé hlavné postavy. Tie vedľajšie, to už bolo niečo iné. Sára, Šimon - kapitola sama o sebe. Vďaka, že som nemala šancu zažiť šikanu, či zlých spolužiakov/(ne)kamarátov. Obdivujem ako to Nika celé zvládala.

Potom tu bola jej rodina, ktorá sa väčšinu času o ňu nezaujímala. Návrat sestry tiež nedopadol veľmi dobre. Adela sa správala čudne a mne ako postava veľmi nesadla. Zato Paja, Nikyna spolužiačka, tá sa mi páčila oveľa viac.

Mrzelo ma, ako sa k Nike správali jej spolužiaci, či dokonca učitelia. Obviňovali ju zo všetkého, nezistili si skutočnú pravdu a nikto ju neobhajoval. Ja by som to na jej mieste znášala celé úplne inak - horšie.

Dominikov otec tiež nebol zo začiatku príjemným človekom, no neskôr som si ho obľúbila.

Vôbec som necítila pri čítaní nejaký rozdiel, keďže túto knihu písali dve autorky. Podľa mňa to bolo ako keby jedna písala celú knihu, tak skvelo zohraté duo.

Koniec-koncov, tento príbeh je silný, inšpiratívny a krásny. Bodaj by sme všetci mali aspoň jedného človeka, na ktorého sa môžeme v prípade núdze obrátiť. Ja našťastie takého mám a nie len jedného.

Čítať viac

Bez teba
  • Simona Kutišová
  • Silvia Demovičová
4,8
11,65 €

7
28.07.2021 13:19

Uf, tak toto sa mi čítalo veľmi ťažko aj napriek tomu, že sa jedná o príjemnú realistickú knihu, so skvelými postavami, no aj tak mi tam niečo chýbalo, čo by ma udržalo pri čítaní. Veľakrát som odbiehala alebo som hľadala inú knihu, do ktorej sa pustiť. Akože, ono to bolo naozaj fajn, aj sa to dalo čítať, ale asi som potrebovala nejakú akciu, vzrúšo. Určite si to ešte raz prečítam, možno niekedy v zime, keď budem mať toho menej a aj náladu na takúto pomaly sa vyvíjajúcu romantiku. :) Ale určite odporúčam ako príjemné letné čítanie, ak nemáte naponáhlo.

Čítať viac

7
19.07.2021 05:47

Keď ma oslovilo vydavateľstvo Venupress s ich novinkou, vôbec som neváhala. Vedela som, že toto si rozhodne chcem prečítať. Také zvučné mená, ktoré sa vynímajú na obálke, to nie je len tak!
Do knihy som išla "naslepo". Len málo som o príbehu vedela, chcela som sa nechať prekvapiť a tak sa aj stalo. Príbeh celého ľudstva a svetovej pandémie a ich hrdinov Rosalie a Sebastiana. Iba oni môžu zvrátiť nezvrátiteľné. Je to ale možné a reálne? Čo keď práve oni sa podieľali na výrobe tohto vírusu?
Veľmi sa mi páči, ako vydavateľstvo s nami komunikuje. Na to, že je na "scéne" nejaký ten rok, správa sa omnoho priateľskejšie a váži si svojich recenzentov. Okrem toho nás takmer vždy poteší nejakým darčekom, motivovaným príbehom. Tiež je vidieť, že si dá záležať na svojich knihách. Konkrétne pri tejto vidíme nádhernú obálku, krásne vnútro. Čo ma však najviac potešilo (možno to bude znieť divne), ale to sú mená autoriek nad kapitolami. Čiže vieme, kto danú kapitolu napísal. Také detaily, čo potešia. Za mňa super!!!
Skvelý príbeh, skvelé všetko.

Čítať viac

Azaelov pád
  • Vladimíra Šebová
  • Ivica Ďuricová
  • Vanda Kys
  • Michaela Zamari
  • Baja Dolce
4,3
13,25 €

„Humor je najkorenistejšou prísadou na hostine života.“

Anna v Redmonde - Lucy Maud Montgomery
Anna v Redmonde
Lucy Maud Montgomery