Michaela (books.collection)

9

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Som bezhlavo zamilovaná do YA, NA, romantických a erotických kníh. Okrem toho ma baví cestovať, piť zelený čaj a prechádzky.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Som bezhlavo zamilovaná do YA, NA, romantických a erotických kníh. Okrem toho ma baví cestovať, piť zelený čaj a prechádzky.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Pravý knihonaut
Šťastných 7
2016
Šťastných 7
2015
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

9
9

Michaela @books.collection napísala recenziu

07.06.2024 09:42

Hokejová romanca, ktorá vás zaujme na prvý pohľad sexy obálkou, a keď ju otvoríte, zaujme aj krásnym spracovaním kapitol a neposledne príbehom.

Príbeh o Lii a Denisovi je určite sexy a plný hokeja. Ja som sa do príbehu okamžite zamilovala. Hlavné postavy mi hneď padli do oka pretože boli príjemné, mladé, nerozvážne, ale časom dospievajúce charaktery ukázali, ako sa to robí.

Tento príbeh poteší každú romantickú dušu a fanúšičky hokeja, čo ja rozhodne som.

V knihe je badateľné, ako sa postavy vyvíjajú, dospievajú a stávajú sa silnejšími. Síce to zo začiatku vyzerá náramne jednoducho a krásne, prejde to do niečoho oveľa silnejšieho a ťažšieho. Príbeh rozhodne nesie poučenie, napríklad, že všetko by sme si mali vopred skutočne overiť, poučiť sa zo svojich chýb a ísť za svojím srdcom.

Hlavné postavy a hokejový príbeh som si poriadne užila a veľmi sa mi páčila chémia medzi Liou a Denisom, ktorá bola parádne spracovaná, a tiež krásne výroky, ktoré kniha obsahuje a rozhodne chytia za srdce.

Čítať viac

9
9

Michaela @books.collection napísala recenziu

17.04.2024 07:31

Tak toto ma dosť prekvapilo. Veľmi pútavé čítanie obohatené o skutočné, miestami dosť smutné zážitky, ktoré si človek s ADHD zažije a ani nevie, že ADHD má. Krásne popísané príklady, rady, pomoc. Túto knihu by si mal každý prečítať a aspoň troška pochopiť, aké ťažké to takýto ľudia majú a ako im môžeme pomôcť. Super!

Čítať viac

9
9

Michaela @books.collection napísala recenziu

15.04.2024 07:11

Táto kniha je napínavá od začiatku. Ani minútu čítania nezažijete nudu. Samá akcia, strach, nebezpečenstvo. Veľmi zaujímavo premyslený dej, kde ten, čo ťa unesie, je vlastne tým, čo ti pomáha. Autorka nám ponúka viacero pohľadov.

Páčilo sa mi, ako sa títo dvaja zbližovali. Páčilo sa mi, aké to bolo miestami naozaj smutné čítanie, realistické, kruté, nebezpečné.

Čo sa mi možno páčilo menej, tak to správanie Annie, avšak, na druhú stranu to bolo všetko pochopiteľné, že nebola sama sebou, trpela a bola zničená tak, aby cítila neustály strach a mala zatemnené triezve rozmýšľanie.

No, ide naozaj o skutočný dark romance, pretože táto kniha obsahuje všetky prvky tohto žánru, tej romantiky tam bolo menej, dúfam však, že pokračovanie mi to vynahradí.

Strach, je taký skutočný, že aj my, čitatelia, cítime počas čítania strach.

Ja som veľmi veľmi zvedavá na pokračovanie, ktoré vychádza dnes, pretože ten koniec bol parádne napísaný a čakám, že pokračovanie prinesie ešte veľa veľa zaujímavých scén.

Čítať viac

9
9

Michaela @books.collection napísala recenziu

20.02.2024 11:42

Na prvý pohľad milá a útla kniha. Na druhý pohľad alias na začítanie sa ide o poriadne eroticko-šteklivo nabité fantasy, ktoré je plné nečakaných zvratov, lásky, ale aj krutosti. Príbeh o elfoch, o moci, o vláde a túžbe po synovi a slobode.
Mne sa páčilo, akým smerom sa to uberalo. Nevedela som vopred, čo mám kde čakať, čo bolo veľké plus ????. Takže, ak hľadáte fajne šteklivé elfské fantasy, nech sa páči ????. Ja som veľmi zvedavá na pokračovanie ???? a hrozne sa mi okrem obálky páčilo aj zdobenie kapitol ??.
Kniha je určená skôr pre staršie ročníky, pretože je poriadne pikantná a určite je netradičná, najmä, čo sa týka správania postáv, témy príbehu a jemne sa mi podobala na sériu ACOTAR, ktorú ja zbožňujem.

Čítať viac

9
9

Michaela @books.collection napísala recenziu

08.02.2024 17:16

Toto rozhodne nie je kniha pre každého. Táto kniha je nebezpečná pretože sám Diablo si ťa podmaní a bude si s tebou robiť čo chce a ty sa mu podmaníš a nebudeš vedieť odolať jeho sexy vzhľadu, nebezpečnému jazyku a príťažlivému správaniu. Ani Vivian neodolala a podľahla Diablovi.
Táto kniha ťa rozhodne rozpáli, ukáže ti zákutia nebezpečnej lásky, zrady, ale aj tajomstva a rodinnej sily. Zobrazuje aj krásne priateľstvá. Páčilo sa mi ako sa postavy formovali a otvárali sa im oči. Pre mňa to bolo skvelé čítanie. Napínavé, tajomné, erotické a tak krásne spracované počnúc obálkou a pokračujúc playlistom, či ozdobami kapitol ??.

Čítať viac

Diablo - Michaela Brnková, 2023
Diablo
  • Michaela Brnková
4,5
15,99 €

9
9

Michaela @books.collection napísala recenziu

08.02.2024 08:54

Letušky, lietadlá, to je moje. Kedysi som aj ja chcela byť letuškou, pretože pracovať v oblakoch je skutočne sen. Časom som však začala uvažovať inak a to, že ak chcem seriózny vzťah, letuškovanie asi nie je tá správna voľba. Na druhú stranu by som ale perfektne ovládala jazyk, precestovala celý svet, spoznala mnoho ľudí a zažívala všelijaké dobrodružstvá. No sú tam aj také obavy z pádu lietadla, alebo iné.

V tejto knihe som sa však dozvedela, že nie je ťažké sa zamilovať, no horšie je skĺbiť prácu s milostným vzťahom. Linda mi však dokázala, že ani to nie je až také nemožné.

Tento príbeh, ktorý autorka Katka Kuniková napísala bol pre mňa dokonalý. Také príjemné čítanie plné dobrodružstiev, lásky, radosti, ale aj smútku. Veľmi som sa tešila z toho, čo sa bude ďalej diať. Dúfala som, že si Linda nájde svoju lásku.

Myslím si, že autorka krásne opísala život letušiek. Viem, že tam nemohla dať veľmi veľa vecí, pretože ani tie sa určite nemôžu šíriť medzi ľudí a sú to tajné letuškovské pravidlá a iné veci. No vôbec mi to neprekážalo a ja som milovala príbeh taký, aký bol.

Všetky postavy, ktoré sa v knihe objavili boli super napísané, ani jedna nebola rovnaká. Kniha ma držala v čítaní, nevedela som ju pustiť z rúk. Neviem, asi takéto niečo som teraz potrebovala. Niečo príjemné, erotické, letuškovské.

Kniha ma ale v mnohom aj prekvapila. Udalosti, ktoré som nečakala, ale už neskôr som niektoré aj čakala :D. Tajomstvá, zvraty, silná láska, skvelé priateľstvá.

Skvelééé, prosím si viac takýchto ?.

Čítať viac

9
9

Michaela @books.collection napísala recenziu

01.02.2024 16:42

Toto je presne to, čo chcete čítať. Príjemne oddychové, erotické, plné humoru a skvelých postáv. Takéto tie knižné jednohubky, ktoré kľudne dáte aj za pár hodín. Milujem tému s hokejom, so sexi chalanmi, ktorí vedia využiť humor. Pre mňa bolo toto odreagovaním sa a krásnym vstupom do nového mesiaca.
Takže, ak hľadáte niečo s témou hokeja, toto je tá správna voľba. Rozhodne sa nebudete nudiť, to vám garantujem. ?
Neviem sa dočkať ďalšieho nezáväzného pokračovania.

Čítať viac

9
9

Michaela @books.collection napísala recenziu

22.01.2024 10:07

Miška to znova dokázala. Prekonať samu seba!
Pýtate sa, že ako sa to dá? Prečítajte si jej všetky krásne knihy a pochopíte sami.

Práve v tejto jej najnovšej je cítiť ako narástla. Ako sa dokonalo naučila narábať so slovami. Ako do svojich kníh dáva všetko, čo sa naučila, prečítala, zažila. Znova prenádherná obálka, predsádky, celkový dokonalý vizuál a tá láska ?.

Tento letný príbeh vás prenesie na úchvatné tropické miesta, kde si spoločne s hlavnými postavami budete vytvárať spomienky a zážitky.
Veľmi sa mi páčil vzťah týchto dvoch ľudí (ale aj tých vedľajších). Bolo krásne sledovať, ako neexistujú žiadne vekové bariéry, pretože aj ja sama to vidím na svojom vzťahu. Keď je chlap starší, je skúsenejší, vie, čo od života chce a väčšinou je múdrejší ako jeho mladšie ročníky. Žena, tá nemusí byť staršia, pretože to by sa už potom nevyrovnalo s tým chlapom :D. Týmto som len chcela povedať, že skutočne nie je nič zlé na vzťahu s väčším vekovým rozdielom.
Krásne myšlienky sú popretkávané celým dejom, spoločne s postavami a ich charaktermi. Riley je skutočne prenádherná duša a to isté musím tvrdiť aj o Connorovi, pretože aj on ma veľmi milo prekvapil. Toto čítanie je jedna krásna báseň.
Budete sa cítiť príjemne, budete chcieť viac ich dvoch a budete veľa cestovať. Presne to teraz potrebujem aspoň ja.

Vo mne Impulz zanechal silný pocit, ktorý ešte dlho bude vo mne rezonovať. Dokonalo som si oddýchla.
A ako v krátkosti chrakterizovať toto knižné dielo?

Erotické, podmanivé, impulzívne, tropické, smutné, nádherné, tajomné.

Už teraz sa neviem dočkať ďalšieho Miškinho príbehu. ?

Čítať viac

9
9

Michaela @books.collection napísala recenziu

06.01.2024 12:44

Táto silná kniha o láske, jedle, Sicílii a hľadaní domova ma okúzlila.
Knihu som začala čítať už pred vydaním v elektronickej podobe. Ukážka polovice knihy ma vskutku navnadila, aby som ju dočítala celú v papierovej forme, pretože ide rozhodne o jeden autentický príbeh, ktorý v sebe nesie silu ženy, ktorá stratila lásku svojho života. O to silnejšie sa tento príbeh číta a okrem toho je inšpirovaný skutočnosťou. Autorka je hlavnou postavou a celý príbeh je zostavený z jej zápiskov, spomienok a silných emócií.
Okrem toho, tento knižno-skutočný príbeh bol prenesený aj do filmového spracovania. Nájdete ho ako kratší seriál na Netflixe.
Radím vám, aby ste si najprv tento príbeh užili vo forme knihy a až potom si ho pozreli na filmovom plátne, pretože len kniha vám vie sprostredkovať všetky vnútorné myšlienky postáv a zasiahnuť vás hlbšie.
Ďalej musím vyzdvihnúť prenádherné spracovanie tejto knihy! Prekrásne ilustrácie, ktoré máte chuť vyfarbovať počas čítania. Chutné recepty, ktoré sa nachádzajú na posledných stránkach knihy a sú z dostupných surovín. Ja už teraz premýšľam, že si niečo z toho pôjdem urobiť a prenesiem sa s hlavnými postavami do prenádhernej Sicílie plnej jedla.

Taktiež musím pochváliť preklad! Dievčatá - prekladateľky a vydavateľ spoločne vycestovali do Toskánska, kde sa dej knihy odohráva, aby nasali atmosféru a aby dokonalo preložili celú knihu.
Táto kniha, oproti niektorým iným, obsahuje ilustrácie, ktoré som už vyššie spomínala. No tieto nie sú len také obyčajné z fotobanky, ale od skutočných umelcov.

Celkovo, na preklade tejto knihy si vydavateľstvo skutočne dalo záležať a dalo do nej všetko zo seba a svojho umeleckého ja!

Jediné upozornenie, ktoré vám musím dať, je to, aby ste túto knihu nečítali na lačný žalúdok :D. Garantujem vám, že počas čítania budete hladní, pretože tie dokonalé chute, recepty, jedlá, krásne voňajúce spojenia, to vám je niečo mňam ...

Sicílske mandle, olivy, paradajky ...

Čítať viac

9
9

Michaela @books.collection napísala recenziu

15.12.2023 06:15

Ach, toto bolo krásne. Moja prvá kniha od autorky a veľmi sa mi jej štýl písania zapáčil.
Táto kniha obsahuje toľko krásnych opisov, skvelých postáv, nečakaných zvratov, lásky, jemnosti, pokoja. Počas čítania som sa cítila tak dobre, miestami vtipne, inokedy zasa seriózne. Hlavné postavy tak krásne spolu ladili, ich charakterové črty boli dokonalé. Oceňujem, akým smerom sa dej uberal a aj to všetko, čo autorka do knihy vložila. Prostredie bolo veľmi príjemné a aj témy, ktoré sa v knihe rozoberali boli silné. Odporúčam každému, za mňa dokonalá kniha ??. Nemám ani čo vytknúť.

Čítať viac

„Láska je, keď sa nám niekto zdá jedinečný. Taká láska nemusí byť výhradne erotická, telo v nej nemusí spievať prvý hlas, no zistil som, že aj ona má obmedzenú trvanlivosť - ako dlho nám človek pri každodennom styku vydrží byť jedinečný? Zistil som, že je to podobne ako zaľúbenosť iba fáza, ako každý vonkajší náter, aj jedinečnosť sa časom ošúcha.“

Letmý sneh - Pavel Vilikovský, 2014
Letmý sneh
Pavel Vilikovský