Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Vo voľnom čase rada fotím, no hlavne čítam knihy - či už tie voľne dostupné na soc. platformách alebo papierové.
Preferujem papierové, tie sú mi bližšie k srdcu.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Vo voľnom čase rada fotím, no hlavne čítam knihy - či už tie voľne dostupné na soc. platformách alebo papierové.
Preferujem papierové, tie sú mi bližšie k srdcu.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Domáca legenda
Iná než ostatné
Drozdajka
Šťastných 7
2024
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2020
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

6
Majka

Majka Strišovská získala odznak Šťastných 7

06.05.2024 05:52

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
6
6

Majka Strišovská napísala recenziu

19.01.2024 06:33

Táto kniha, je tiež o matke a dcére, ako aj prvá kniha. Ale úprimne táto kniha sa mi páčila viac. Prvá kniha bola skôr o bolesti, ako matka svoju dcéru nemá v láske - napíšem, to škaredo, ale mala som pocit, že Renáta chcela dieťa, len aby si svojho partnera pripútala k sebe, ale aj napriek tomu ju nechal a opustil. Opakom je táto kniha, Viki nebola vôbec plánovaná a Johanka si ju nechala, pretože chcela sabe samej ukázať, že to dokáže oveľa lepšie ako jej matka.
.
.
.
Tento román je tiež dojemný a plný emócií. Johanka musí prekonať viacero prekážok v príbehu. Okrem bolesti z minulosti a lásky (ktorá sa jej nejako výhýba a napokon su ju nečakane nájde) musí čeliť aj nečakanému objaveniu niečoho, čo sa týka jej dcéry. Tieto prekážky ju nútia hľadať silu a odvahu, aby sa postavila tvárou v tvár výzvam a zaistila šťastnú budúcnosť pre seba a svoju dcéru. A napriek tomu to Johanka zvládne až brilantne a ukáže sa ako skvelá a užasna matka, priateľka a osoba.

Čítať viac

6
6

Majka Strišovská napísala recenziu

19.01.2024 06:32

Autorka nám predkladá príbeh dvoch žien, Michaely a Renáty, ktoré majú veľmi odlišné prístupy k výchove svojich dcér. Ich priateľstvo je pevné, no nie ako skala ale skôr ako ľad. Michaela sa po tragédii stará o dcéru Veroniku s veľkou láskou, zatiaľ čo Renáta robí svojej Johanke zo života peklo.
.
.
.
Príbeh je dojímavý, obsahuje brutálnu emocinálnu bombu - plač, nervy, plač, agresia a veľa ďalšieho plaču. Preto aj keď kniha má dosť strán (ja som čítala zväzok oboch kních) tak ju prečítate dosť rýchlo. Čítala sa mi ťažko, pretože správanie Renáty bolo… prečítajte si a uvidíte. Autorka vytvorila silné postavy, ktoré vtiahnu do ich sveta a nenechajú spať. Príbeh je dobre napísaný, páčil sa mi aj štýl, aj keď by sa skôr hodil text písaný v 1.os.jed.čísla - bolo by to viac autentické, viac emócií=viac plaču (samozrejme, to je môj názor).
.
.
.
Záver knihy prekvapil, na jednej strane ok, ale na druhej strane: ČOŽE?! Takže som bola veľmi rada, keď som mala hneď pokračovanie po ruke.

Čítať viac

6
6

Majka Strišovská napísala recenziu

23.07.2023 20:20

Pfúúú tak toto bolo iná jazda. Veľmi dlho som NH predýchavala, pretože to čo sa tam dialo… No všetko mi jedno nebolo. Zimomriavky a pocit, že ma niekto sleduje, keď som sa bola popri lesíku minule prejsť… Jaj. Je to iná sranda to sa musí uznať. Autorov štýl sa mi páčil, páčil sa mi až príliš veľmi tiež, že sa príbeh odohrával na Orave! Skvelý príbeh zo Slovenska! No wow! Ten nápad? Tiež mi prišiel svojím spôsobom jedinečný a veľmi ma zaujal. Tú knihu som začala čítať v jeden deň a v ten istý deň som ju aj dočítala, pretože tak veľmi ma chytila kniha a to sa často nestáva! Jednoducho bolo to niečo čarovné.
.
.
.
Hlavný hrdina mi prišiel sympatický a páčilo sa mi, čo mu autor všetko pripravil v jeho živote. Nápad, o Babej (Babjej? Netuším ako to napísať), ma veľmi zaujal, rovnako ako aj o Veselici a dedine Oravskom Veselom. Netuším, či je to pravda, alebo si to autor vymyslel, ale nejdem to zistovať, stačilo mi to, že som mala ešte aj tri dni po dočítaní zimomriavky (aj keď toto píšem a je to viac ako týždeň od prečítania, no mám z toho husiu kožu a po chrbte mi pomaly steká studený pot). Áno, toto kniha vo mne vyvolala, takže ja ju odporúčam všetkými desiatimi.
.
.
.
Na záver dodám. Ten záver knihy mi úplne že odpálil dekel. Potom som sa pýtala len, Čo sa to stalo? Prečo sa to stalo? (Nie, nebudem spojlerovať BEŽTE SI TU KNIHU KÚPIŤ A PREČÍTAŤ!!! Ako ja!)

Čítať viac

6
6

Majka Strišovská napísala recenziu

28.06.2023 06:28

Tento názorik, ako aj kniha, bude súvisieť s predchádzajúcou častou série. V porovnaní s DR sa mi ZT páčil a čítal oveľa lepšie. Páčil sa mi autorkin štýl. Bolo tam akcie až-až a to sa mi ľúbilo. Keďže prevažne bol ZT písaný z pohľadu Violete, tak niektoré jej myšlienkové pochody a aj občas jej správanie mi liezlo brutálne na nervy, hlavne to pri konci knihy. Keď som pri postavách tak, Brooks bol totálne zlatíčko a to, čo sa mu dialo, no mala som slzy v očiach. Ida je jednoducho iná pani. Postava, ktorá bola aj v prvej časti a nemala som ju rada, sa objavila v plnej sile a spravila peklo zo života každému, prečítajte si a budete vedieť o koho ide! Joy si získala v tejto časti sympatie a to hlavne na posledných stránkach.
.
.
.
ZT nám prezradil pár informácii, ktoré Violete ku svojej pomste potrebuje, ale aj tak mi ich prišlo málo, preto som zvedavá na pokračovanie a na to záverečné vyvrcholenie. Som zvedavá, čo všetko sa tam udeje, pretože ako som napísala, veľa sa v tejto časti stalo a nemôže sa to nechať tak. Nemôžem povedať, že táto kniha bola perfektná, pretože mala svoje muchy, ale určite je lepšia ako prvá časť, aspoň podľa môjho názoru. Ale knihu si prečítajte a spravte si názor vlastný. No aj napriek tomu, sériu odporúčam, je to trošku iné na čo nie sme zvyknutí.

Čítať viac

6
6

Majka Strišovská napísala recenziu

28.06.2023 06:21

Kniha mala zaujímavý nápad, myšlienka sa mi veľmi páčila. Príbeh o slávnom hrdinovi a obyčajnej dievčine. Autorkin štýl bol príjemný čitateľný. Postavy príbehu boli fajn… Akurát niekedy, miestami mi hlavná hrdinka Louisa liezla na nervy, nedokázala som prijať to jej správanie. Elliot, ten bol v pohode. Chémia medzi nimi bola občas cítiť viac, občas menej. Dej aj záver mi prišiel predvídateľný, no i napriek tomu, som dúfala, že kniha skončí inak. Autorka si vybrala zaujímavú tému, aj postavy, preto jej gratulujem k skvelému debutu.

Nedá mi to nespomenúť, písala som si o tom aj s autorkou aj s vydavateľstvom (mali sme o tom debatu). V knihe sa objavil spojler k jednej knihe. Bohužiaľ, ja som ju nečítala, ale mám v pláne (som v štafete a asi každý vie, ako to je so štafetami) a bola som s tým dosť sklamaná. Nemám rada spojlery v knihách - o knihách, ani o filmoch. Pre mňa je akurát toto veľkým sklamaním. No aj napriek tomuto, knihu odporúčam, lebo na autorkinu prvotinu bola skvelá.

Čítať viac

Búrka - Iveta Klemanová, 2023
Búrka
  • Iveta Klemanová
4,3
14,20 €

6
6

Majka Strišovská napísala recenziu

28.02.2023 14:24

Od Mišky som si prečítala prvú časť série Nekompromisní (KONFLIKT) a akože, prepáč mi to Miška, keď som začala čítať túto knihu, tak som mala menšie obavy, pretože druhé časti niekedy nie sú tak dobré, ako tie prvé. Ale toto? PANE BOŽE TO SOM SA ALE BRUTÁLNE MÝLILA! - Áno, vidíte dobre, použila som capslock a oprávnene!
.
.
.
Kniha sa mi spočiatku ťažko čítala, neviem čím to bolo, ale naozaj bolo to ťažké. Dlho som mala knihu rozčítanú a nevedela som sa k nej dostať. No jeden večer som si povedala, Maja toto ideš dočítať a tak sa aj stalo. Dočítala som ju hneď nasledujúce ráno. Normálne som nedýchala pri čítaní, pretože každou nasledujúcou stránkou ma autorka dostávala do šoku, ktorý sa v knihe dial. Bola to brutálna dráma, brutálne prekvapenia a každá kapitola končila myšlienkou - čo to sa tam udialo, pane Bože?! Autorka tam vložila všetko, čo by dobrá kniha mala byť, kurnikšopa! Chcem tak veľmi spoilerovať, ale nemôžem, preto napíšem len toľko - ĽUDIA TOTO SI MUSÍTE PREČÍTAŤ! Postavy boli zaujímavé, ich charkter autorka popísala skvelo, atmosféra príbehu bude od začiatku do konca zahalená rúškom tajomna a všetky tie odhalenia, vás reálne prekvapia a posadia na riť!
.
.
.
Miška nám ukázala, že je naozaj skvelá autorka, prekvapila dielom a úprimne, vďaka tejto knihe patrí medzi moje obľúbené slovenské autorky - a tých naozaj veľa nie je, keďže ja skôr preferujem zahraničných autorov.

Čítať viac

6
6

Majka Strišovská napísala recenziu

28.12.2022 10:58

V znamení rubína, hneď na začiatku prekvapí - Meggie sa preberie. Takže kniha začne pekne dynamicky, čo ma veľmi potešilo… Potom prišlo to ale, dej ako plynul ďalej, na môj vkus, až príliš pomaly. Boli tam opisy a situácie, ktoré ma, bohužiaľ, nudili a kniha sa mi oveľa pomalšie čítala ako prvá… Autorka prepínala pohľady postáv - Meggie (jej pohľad písaný v prvej osobe) plus pohľad niekoho ďalšieho (napr. Lisa), čo dala do tretej osoby a na toto som si nevedela zvyknúť, nevedela kto, čo… Prišlo mi to mierne chaotické.
.
.
.
Čo sa týka postáv, začal sa mi páčiť Sky, no Phatos ostal stále nesympatický a nemám ho rada za tie reči. Vzťah medzi Meggie a Lisou ochladol a mala som pocit, že už nie sú si tak blízke ako boli v prvej časti, z čoho som bola dosť smutná, Lisu mám veľmi rada. Objavil sa moment, keď som v duchu chcela Lisu zastaviť, lebo bola príliš hrrr a ublížila niekomu, koho som si obľúbila. Kráľovná Laderna mi liezla na nervy, mala som chuť ju bodnúť a poslať so pekla…
.
.
.
Aj keď som písala vyššie, že dej sa miestami ťahá všetko to vyvrcholilo v závere, kde nechýbala akcia a dráma. A tým ma autorka veľmi prekvapila a znova posadila na zadok so slovami: „CHCEM POKRAČOVANIE!” Verím, že čoskoro si budeme môcť prečítať pokračovanie, pretože som veľmi zvedavá čo bude nasledovať!

Čítať viac

6
6

Majka Strišovská napísala recenziu

07.12.2022 09:50

Príbeh začal zaujímavým prológom, ktorý nás vtiahol do deja. Aj samotný dej sa mi páčil, štýl autorky tiež. Akurát niektoré dialógy mi prišli veľmi strojené, ale naozaj len niektoré. Čo ešte ma zmiatlo boli sćeny z minulosti - asi by som ich dala kurzívou, trošku oddelila, zvýraznila… Ale tomu samozrejme rozumiem, je to autorkina prvotina a verím, že jej ďalšie knihy budú len lepšie a lepšie! Ronnie ma milo prekvapila, pretože v diele spomenula slovenských výrobcov, slovenské značky! Je veľmi málo takýchto kníh a kvôli tomuto si ma získala.
.
.
.
K postavám. Brooklyn bola zaujímavá, páčila sa mi, no bola chvíľka, keď som nerozumela jej správaniu, ale potom sa to zmenilo. Dario, vôbec som si s ním nesadla, mala som z neho pocit, že strhával pozornosť na seba, stále jačal a naťahoval svoje traky, naozaj ma to veľmi rozčuľovalo… Joao je snáď kapitola sama o sebe! Bol skvelý ale potom??? To čo malo byť? (Ak chcete vedieť viac, prečítajte si túto knihu!) Kapitola sama o sebe bol aj Alex, ktorého som mala od začiatku rada (oveľa viac ako Joaa!) A musím tu spomenúť aj Ainsley, ktorá bola úplne zlatíčko, rovnako ako aj Tess, ktorá mala veľmi málo scén.
.
.
.
Táto kniha je taká stredná cesta, boli veci, ktoré sa mi páčili iné zas nie. Verím, že autorka s písaním nekončí a budeme si môcť prečítať ďalšie diela.

Čítať viac

6
Majka

Majka Strišovská získala odznak Šťastných 7

05.12.2022 09:19

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7

„Existuje teória, ktorá tvrdí, že ak raz niekto zistí, prečo a načo presne je vesmír, ten sa okamžite vyparí a nahradí ho niečo ešte oveľa bizardnejšie a nevysvetliteľnejšie. Existuje aj druhá teória, ktorá tvrdí, že sa to už stalo. “