Nina Rusňáková

3

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Som obyčajné dievča, ktoré miluje čítanie kníh. .. A okrem toho veľmi rada píšem recenzie na mnou prečítané knihy, a delím sa o svoje názory s ostatnými. Môj Instagram @ja_a_kniha1 (recenzie kníh).

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Som obyčajné dievča, ktoré miluje čítanie kníh. .. A okrem toho veľmi rada píšem recenzie na mnou prečítané knihy, a delím sa o svoje názory s ostatnými. Môj Instagram @ja_a_kniha1 (recenzie kníh).

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

3
3

Nina Rusňáková napísala recenziu

15.09.2021 14:15

Táto kniha bola skvelá oddychovka! Čítala sa rýchlo, spríjemnila mi dni a ja som bola neustále zvedavá ako skončí... Autorka skvelo zahrnula do knihy nielen samu o sebe zaujímavú gymnastiku, ale aj plno iných tém a problémov, ktoré za mňa knihu obohatili a zaujali ma. Myslím si však, že na niektorých miestach mohla možno trošku viac popracovať či viac rozviť niektoré témy, postavy, vzťahy, ktoré skrz množstvo tém nedostali toľko priestoru...Vybrala sa však zaujímavou cestou a preto táto knižka rozhodne má čím čitateľa zaujať. Celkovo som rada, že som si tento príbeh mohla prečítať.

Čítaj viac

3
3

Nina Rusňáková napísala recenziu

27.08.2021 16:37

Táto kniha sa mi nesmierne páčila... Zozačiatku som mala pochybnosti či ma zaujme, avšak každou stranou si ma postupne získavala viac a viac. Nápad tejto knihy a vôbec celá zápletka ma veľmi očarili. Postavy, či už Isabelle alebo vedľajšie postavy, boli skvelé a do príbehu dokonalo zapadli. Za mňa ďalším veľkým plusom v tejto knižke je aj pojem krásy či celé to prepojenie viacerých tém a nápadov. Autorka zaujímavo a očarujúco spojila niečo rozprávkové s témami aj z dnešnej doby a dokopy to vytvára jeden čarovný a krásny príbeh, ktorý stálo za to si prečítať :-)

Čítaj viac

3
3

Nina Rusňáková napísala recenziu

08.08.2021 15:26

Láska a gelato je jeden skvelý príbeh vhodný práve ako letné čítanie... Nádherná atmosféra Talianska, sympatické postavy, skvelý štýl písania s humorom a k tomu zaujímavý príbeh pri ktorom sa budete veľakrát usmievať a objavovať spolu s hlavnou hrdinkou Florenciu či tajomstvá jej mamy. Jednoducho skvelá kniha a ja som nesmierne rada, že som sa rozhodla to s ňou skúsiť. Napokon to bol príbeh, ktorý stál za to a ja som si ho každou stranou obľúbila len viac a viac... Za mňa určite odporúčam :-)

Čítaj viac

3
3

Nina Rusňáková napísala recenziu

30.07.2021 13:05

Dievča v modrom plášti je veľmi zaujímavý príbeh ľudí v období 2.svetovej vojny. Zaujal ma svojou témou, prostredím 2.svetovej vojny v Holandsku či mnohými udalosťami, ktoré sa aj napriek tomu, že tento príbeh je fiktívny, odohrali aj v skutočnosti. Miestami som pri čítaní knihy mala pocit, že ma nebaví alebo som sa do nej nevedela začítať, avšak celkovo ju hodnotím najmä pozitívne... Ak hľadáte nejaký príbeh odohrávajúci sa v období 2.svetovej vojny, ale nie ťažký na čítanie, tak vám ho určite odporúčam.

Čítaj viac

3
3

Nina Rusňáková napísala recenziu

21.07.2021 11:28

Tak táto kniha bola úžasná! Čítala sa veľmi dobre a veľakrát som sa do nej začítala až tak, že som úplne zabudla na okolitý svet a užívala si len čaro tohto príbehu...
Celý príbeh sa odohráva najmä v prostredí Londýna a vo veľkej knižnici. Toto prostredie si nešlo nezamilovať a jeho predstava v mojej fantázii mi prišla až priam čarovná.
Knižka má vyše 500 strán a jej dej plynie pomalšie, čo môže niektorým čitateľom práve prekážať. Mne sa však čítala skvelo a rýchlo, pričom pomalší dej príbehu mi neprekážal. Čo by som možno knihe vytkla je práve rýchly koniec, ktorý si podľa mňa zaslúžil byť dlhší.
Hlavná postava príbehu a tvrdohlavá milovníčka kníh - Animant, mi bola sympatická a obľúbila som si ju už na začiatku príbehu. S pánom Reedom to bolo trochu inak, avšak každými prečítanými stranami som si postupne obľúbila i jeho. Myslím si však, že autorka všetky postavy vykreslila skvelo.
Celkovo to bol nesmierne očarujúci príbeh s prekrásnym prostredím a skvelými postavami. Jeho čítanie som si užila a nie raz mi vyčaril úsmev na tvári. A vďaka jeho prečítaní som spoznala jeden ďalší úžasný príbeh, pričom už pri posledných stránkach čítania som vedela, že mi bude chýbať :-) .

Čítaj viac

3
3

Nina Rusňáková napísala recenziu

11.07.2021 16:38

Zozačiatku sa mi knižka Vesmír na pleciach čítala pomaly a dej sa mi zdal nudný. Po desiatkach stranách som sa však do tohto príbehu začítala oveľa viac... Hlavné postavy mi sadli a páčili sa mi. Celkový príbeh knihy ma nesmierne zaujal. Autorka doň vložila zaujímavú hlavnú myšlienku a plno rozhovorov či myšlienok, ktoré boli skvelé, pravdivé a na zamyslenie. A až na niekoľko drobných vecí ma táto knižka veľmi zaujala, pričom si myslím, že stojí za prečítanie :-)

Čítaj viac

3
3

Nina Rusňáková napísala recenziu

23.06.2021 17:08

Niečo iné ako navždy je očarujúci príbeh s veľmi zaujímavou témou, sympatickými postavami, super rozhovormi a hlavne s fakt veľkou dávkou humoru. Ak hľadáte niečo milé, ľahké vhodné práve na leto alebo ako únik z reality, určite to s touto knihou skúste :-)

Čítaj viac

3
3

Nina Rusňáková napísala recenziu

28.05.2021 18:05

Pamätám si, že po prečítaní predchádzajúcej knihy som mala z tohto príbehu zmiešané pocity. Príbeh ako taký sa mi síce páčil, avšak predsa som našla v knihe nejaké veci, ktoré mi tam nie úplne sedeli alebo sa mi nepáčili... Čítanie druhej časti ma bavilo, ale o niečo viac ako predtým a na tento príbeh som postupne trošku zmenila názor. Dej je v druhej časti nabitý o viac zápletiek i niekoľko zvratov. Hlavná hrdinka sa postupne začína meniť a byť iná ako na začiatku príbehu. Zaujalo ma taktiež, že v tejto knihe pribúdajú aj iné prvky a zápletky na rozdiel od prvej časti, kde sa mi to skôr zdalo byť romantické a rozprávkové. Som celkom rada, že som siahla po pokračovaní a tak sa mohla dozvedieť koniec tohto príbehu, na ktorý som vďaka druhej časti mierne zmenila názor. Myslím si, že ak hľadáte niečo oddychové s nádychom rozprávok, tak by sa vám táto kniha mohla páčiť.

Čítaj viac

3
3

Nina Rusňáková napísala recenziu

08.05.2021 17:39

Táto kniha ma veľmi prekvapila, zaujala a bavila! Celý príbeh je zasadený to nesmierne príjemného prostredia. Kniha je z pohľadu dvoch osôb, Alice a Adalyn, a tak máme možnosť nahliadnuť ako aj do historickej druhej svetovej vojny, tak i do očarujúceho Paríža v súčasnosti. Dej teda ani zďaleka nie je len o vojne a minulosti, ale aj o iných stránkach života či už teraz alebo kedysi. Myslím si, že túto časť vymyslela autorka naozaj zaujímavo.
Taktiež sa mi páči prostredie v ktorom sa kniha odohráva a to v očarujúcom Paríži.
Knižka je napísaná veľmi pútavým a jednoduchým štýlom a preto sa čítala dobre i rýchlo. Autorka nás už hneď na začiatku vtiahla do deja, pričom v príbehu som nenašla nejaké nudné časti, všetko sa pekne spájalo a nadväzovalo na seba... Celkovo si myslím, že je to neskutočne očarujúca a zaujímavá knižka. I keď je táto kniha sčasti vymyslená, tak po dočítaní som mala pocit akoby všetky tie postavy a príbeh existovali aj v skutočnosti... Knihu vám odporúčam ;-). Tento príbeh podľa mňa stojí za prečítanie a ukrýva v sebe veľa očarujúceho :-).

Čítaj viac

3
3

Nina Rusňáková napísala recenziu

09.03.2021 20:39

Knihu Každý deň sa počíta som mala prečítanú za pár dní a dobre som si pri nej oddýchla. Príbeh je jednoduchý a nekomplikovaný... Dej vyobrazený na na 240 stránkach ubiehal celkom rýchlo, ale myslím, že ak by autorka niektoré časti viac rozvinula, tak by kniha nespôsobila miestami nudne... Celkovo je to podľa mňa zaujímavá, jednoduchá kniha, vhodná na oddych :-).

Čítaj viac

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green