Densi Ha

13

Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Môj názor pomáha
2023
Môj názor pomáha
2022
Hráč knižnej šifry
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2020
Šťastných 7
2019
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

13
13

Denisa Hoffer napísala recenziu

20.09.2023 06:34

Táto milá knižka pre deti rozpráva príbeh o Zuzke, ktorá veľmi túži mať psíka. Jej mama začne pracovať v útulku, a tak Zuzka pomáha nájsť nových majiteľov pre chlpatých miláčikov. A samozrejme, že sa celý čas snaží ukecať svoju maminu, aby si aj ony dve vzali jedného psíka domov. Bude operácia šteniatko úspešná? Alebo sa Zuzke do života pripletie aj iný ako chlpatý priateľ?
.
Útla, ale veľmi milá knižka. Obsahuje veľmi pekné ilustrácie. Text je delený do kapitol a na konci každej kapitoly na deti čaká Chlpatý fakt o psíkoch alebo mačičkách. Napríklad – „Vedeli ste, že kedysi dávno spávali ľudia so svojimi psami, aby sa zahriali? Počas chladných nocí mali v posteli dva a v treskúcej zime aj tri psy.“
.
S dcérou sme si knižku čítali pred spaním pekne po kapitole. Našťastie nezačala vymýšľať, že by chcela psa. Asi preto, že obe babky psíkov majú, tak jej to nepríde až také vzácne a môžete sa vyšantiť s nimi. Knižku za nás odporúčame všetkým malým milovníkom psíkov a mačičiek. Len pozor, aby vás dieťa nezačalo ukecávať na operáciu šteniatko, haha.

Čítať viac

13
13

Denisa Hoffer napísala recenziu

29.08.2023 14:29

Knihy tohto autora sú tak veľmi milé. Majú krásne posolstvo a človek si to čítanie ozaj užíva. Tento raz nám ale zo začiatku naservíroval nie práve sympatického hlavného hrdinu, avšak počas celej knihy sa jeho postava vyvíjala, že nakoniec nešlo si ho neobľúbiť. Rovnako ako snáď všetky postavy v knihe. Všetky do príbehu nesmierne pasovali, každá mala svoje postavenie a úlohu. A samozrejme, že nechýbal ani autorov humor.
.
Wallace zomrel a dostáva sa pomocou zberačky Mei k prievozníkovi Hugovi do jeho zvláštnej čajovne. Prievozník ho prevedie na druhú stranu, keď na to bude pripravený. A tak sa Wallace stane na pár dní obyvateľom čajovne a môže dokonale prehodnotiť, aký život vlastne žil.
.
Autor opäť krásne zobrazil rôzne formy lásky a priateľstva. Vždy mám pocit, že narába so vzťahmi s nesmiernou nehou, a to sa mi veľmi páči. Jeho príbehy v sebe nesú čaro. Jediné, čo mi tu trochu prekážalo, boli niektoré nepotrebné scény v polovici knihy. Za to záver sa mi veľmi páčil a dokonca ma prekvapil. Po dočítaní som naozaj bola šťastná, hoci celý čas išlo o knihu, kde je v hlavnej úlohe smrť.
.
Za mňa sú knihy od naozaj nesmierne krásne, plné krásnych myšlienok a posolstiev. Ak ste ešte nečítali a máte radi fantasy, tak vrelo odporúčam túto knihu a aj DOM NA AZÚROVOM POBREŽÍ. Ten sa mi asi aj páčil trochu viac.
.
Za knižku ďakujem @grada_sk #spolupraca

Čítať viac

13
Densi Ha

Denisa Hoffer získala odznak Môj názor pomáha

29.08.2023 14:29

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

Môj názor pomáha
13
13

Denisa Hoffer napísala recenziu

18.08.2023 10:05

Predstavte si, že sa jedného dňa zobudíte a pred svojimi dverami si nájdete skrinku, v ktorej je povrázok, ktorý určite ako dlho ešte budete žiť. Každý človek nad 22 rokov dostane v rovnakom čase túto skrinku. A svet sa ocitne v kolektívnom šialenstve...
.
Tento príbeh mi prišiel neskutočne silný. Z niektorých scén som mala doslova husiu kožu a na konci mi vohnal aj slzy do očí. Sledujeme príbehy ôsmych ľudí, ale do toho celého ešte spadá aj spoločnosť, ktorá je v celej kauze povrázkov tá najviac angažovaná. Vytvára problémy, diskrimináciu a spôsobuje strach, pretože ľudia sa boja neznámeho, netušia, čo to všetko má znamenať a prečo sa tieto skrinky zjavili. Úplne reálne som si vedela predstaviť, že presne takto by sa to odohralo, keby sa to naozaj stalo. Autorka to cele poňala naozaj veľmi reálne. Trochu mi ku koncu chýbalo možno ešte niečo viac o skrinkách, ale to je už iba taký detail, ktorý vlastne ani nebol tak podstatný pre celú knihu.
.
Mne sa veľmi páčila myšlienka celej knihy, ktorá spočíva v tom, že je v skutočnosti o živote, o tom, aby sme ho prežili, čo najviac hodnotne, využili, ako sa povie, každý deň. A využiť čas, ktorý máme čo najlepšie.
.
Úprimne naozaj si neviem prestaviť, čo by som urobila ja, keby prišli skrinky. Otvorila by som ju alebo radšej nie? Bála by som sa viac toho, aký je dlhý môj povrázok, alebo povrázok mojich blízkych? No jednoducho naozaj šialená predstava. Nevieme, kedy príde náš koniec, ale máme šancu žiť a využiť svoj čas naplno.

Čítať viac

13
13

Denisa Hoffer napísala recenziu

31.07.2023 07:22

Byť rodičom je neskutočne náročná úloha, je krásna, ale náročná. Ono sa to všetko dá aj bez kriku, hádok, trestov, zahanbovania detí a podobne. Je to ťažké, robím pomalé pokroky, ale snažím sa na vzťahoch s deťmi pracovať každý deň, aby sme boli všetci spokojní a šťastní.
.
Preto mi knižka VEDOMÝ RODIČ, ŠŤASTNÉ DIEŤA veľmi vpadla vhod. Síce som sa v nej dočítala aj nejaké veci, ktoré už viem zo svojho kurzu, predsa len som v nej našla aj iné hodnotné informácie. Autorka je psychologička, preto je v knihe aj veľa príkladov z jej praxe, ale aj z jej života s vlastnou dcérou. Tieto pasáže sa mi veľmi páčili.
.
Knižka je rozdelená do troch fáz, v ktorých sú opísané jednotlivé kroky a informácie, ako všetko zaviesť do praxe. Dozviete sa, ako sa vzdať kontroly nad životom vlastného dieťa, ako ho brať ako rovnocennú bytosť, ako si k nemu vytvoriť skutočné spojenie a prehĺbiť ho. Ako vychovávať svoje dieťa bez kontroly, dominancie a hanby a to formou vedomého rodičovstva. Vďaka ktorému tiež vieme zachovať aj spojenie našich detí s ich vlastnou hodnotou a vnútornou silou. Čím skôr si vieme, ako rodičia osvojiť vedomé rodičovstvo, tým menej budeme musieť opravovať a dokážeme sa rýchlejšie napojiť na svoje dieťa.
.
Ak máte radi knihy o výchove, ak rovnako ako ja vás zaujíma, ako sa stať lepším rodičom, tak táto kniha je úplne pre vás. Dočítate sa v nej zaujímavý pohľad na rodičovstvo a nájdete praktické rady ako zmeniť tradičné rodičovstvo, aké je dôležité sa uzdraviť zo svojej minulosti, možno aj z vlastného detstva.

Čítať viac

13
13

Denisa Hoffer napísala recenziu

27.07.2023 13:19

Táto kniha mala všetky predpoklady na to, aby sa mi ako letná oddychovka páčila. Ale, žiaľ, nakoniec mi vôbec nesadla a ledva som ju dočítala. Škoda, čakala som od nej naozaj viac.
.
Kniha je zbytočne rozťahaná, plná nepotrebných scén o tom, čo postavy jedia a od polovice knihy aj veľa sexu, bez ktorého by som sa zaobišla. Keby mala kniha o minimálne dvesto strán menej, je aspoň svižnejšia. Táto jej dĺžka nakoniec nebol kameň úrazu.
.
Tým boli totižto obe hlavné postavy. Xavier je krásny, bohatý a ešte k tomu aj samaritán. A áno, toto sa dočítate takmer stále. Autorka neustále pripomínala všetky tieto veci. Ale ak čítate medzi riadkami, tak Xavier je jeden nevyrovnaný človek (a nie vôbec to nesúvisí so smrťou jeho ženy, ale treba zájsť ďaleko hlbšie) a hlavne je veľmi toxický. Ku hlavnej hrdinke sa správal ako k handre a ona mala nulovú sebahodnotu, pretože Xavier je predsa krásny a bohatý. Josie mala pôsobiť ako vzdelaná hlavná hrdinka, ale autorka veľakrát ukázala, že v skutočnosti to tak nie. Celému ich vzťahu chýbala hĺbka, ja vlastne ani neviem, kedy sa do seba zamilovali (áno, väčšinou to začína iba príťažlivosťou, ale tu naozaj nebol ten moment, kedy by som si povedala, že je v tom niečo viac a hlbšie). Autorka neustále cez postavy spomína akú k sebe cítia chémiu, ale nedokáže ju medzi ne pretaviť. Do toho je druhá polovica knihy len o sexe a jednej predvídateľnej zápletke, v ktorej sa Xavier zachová k Josie ako k poslednej chudere a pochovalo to pre mňa celú knihu. A ten presladený happy end sa ku knihe vôbec nehodil.
.
Autorka používa čudné prirovnania – skočím na teba ako na obľúbenú preliezku v detstve. Hm, to má byť hot? A rozpravy o jej krásnej a ružovej vagíne ma teda tiež nebrali. Okrem toho boli v knihe scény, ktoré boli neskutočne pritiahnuté za vlasy. Počnúc prvým sexom, alebo scénou v bare, atď.
.
Aby som nebola len kritická, tak sa mi v knihe veľmi páčila postava Xavierovej dcéry Dauphine. Zvyčajne malé deti v knihách nemusím, keď majú takú dôležitú rolu, lebo sú otravné, ale táto postava autorke vyšla a jej budujúcemu vzťahu s Josie som naozaj verila. Bolo to pekne spracované a uveriteľné. Takisto aj Xavierova mama bola veľmi sympatická (ako mohla vychovať takého syna, ach jaj?).
.
Mne táto kniha vôbec nesadla, ale videla som na ňu veľa pekných recenzií, keď vyšla v češtine a aj na Goodreads má dobré hodnotenia. Takže ak vás zaujala, určite si na ňu urobte svoj vlastný názor. Ešte na záver dodám, že sa mi viac páči originálna obálka.

Čítať viac

13
13

Denisa Hoffer napísala recenziu

25.06.2023 16:59

Juj, na tejto knihe som sa od začiatku tak bavila a nasmiala som sa. Úžasná, letná oddychovka, mne sa veľmi páčila. Síce som už podobnú tému už čítala niekoľkokrát, vôbec mi to nevadilo, bolo to spracované dobre, s dobre vystavanými postavami a celkom reálnou zápletkou. Naozaj som si túto knihu užila.
.
Olive a Ethan spolu odídu na medové týždne, na ktoré pôvodne mali ich súrodenci, ktorí sa práve zosobášili, ale všetci sa na svadbe otrávia jedlom, okrem Olive a Ethana. Obaja sa neznášajú, ale napriek tomu spolu odchádzajú na Maui, na dovolenku zadarmo, ktorú jej sestra Amy vyhrala. Olive sa musí vydávať za svoje dvojča a vyskytnú sa situácie, kedy nakoniec musia predstierať, že sú manželia.
.
Olive bola presne ten typ praštenej hlavnej hrdinky, ktorú mám rada. Hoci sa jej smola lepila na päty, na koniec to predsa len nebolo s ňou až také čierne. Ethan ma tiež rovnako bavil a bola som zvedavá, ako sa vyrieši celá tá situácia ohľadom ich neznášania. Medzi postavami to skvelo iskrilo, páčili sa mi ich naťahovačky, ale aj tie silnejšie scény. A romantiky tam teda tiež bolo požehnanie, veď to si vyslovene pýtalo, keď boli v takom raji.
.
Zápletka na záver bola reálna, ale aj tak ma Ethan mierne nahneval, hoci nemohla som mu to mať za zlé. Každopádne to slušne vyžehlil a skvelý bol aj epilóg, tento raz z jeho pohľadu.
.
Táto knižka je veľmi vhodná práve teraz na leto niekde k vode na dovolenku, alebo aj doma počas teplých letných večerov. Rozhodne sa zabavíte a doprajete si dovolenkový raj a pekný romantický príbeh. 

Čítať viac

13
13

Denisa Hoffer napísala recenziu

12.06.2023 06:49

Nesmierne som sa tešila na túto knižku, pretože od malička mám veľmi rada Sisi. Samozrejme, že za to hlavne môžu filmy s Romi, ale videla som aj viaceré iné adaptácie a čo to som aj čítala. Nuž rozhodne som si nemohla nechať ujsť ďalší príbeh o nej a hlavne, keď ho napísala, ktorej knihy mám veľmi rada. Už keď som sa dozvedela, že Miška ide písať o Sisi, nemohla som sa dočkať, kedy knižka vyjde.
.
Páčilo sa mi, že som sa o Sisi dozvedela aj nejaké nové informácie a že autorka to spracovala dosť reálne, vychádzala z reálnych vecí, dokonca sú v knihe aj Sisine básne, ktoré skutočne napísala. Nechýbajú aj tie temné a smutné časti, ktoré k Sisi patria a ktoré, napríklad, film s Romi už neponúka. Autorka tiež vychádza aj zo svojej fantázie, ale všetko je to napísané tak, že sa to tak pokojne mohlo stať. So Sisi cestuje po Bavorsku, Korfu a zavítame aj do Rumunska, kde sa odohráva veľká časť zápletky knihy, ale nechcem viac prezrádzať v tomto smere.
.
Niekoľko kapitol autorka v knihe venuje aj Romi. Priznám sa, že som o nej nevedela donedávna takmer nič, ale jej život ma veľmi šokoval a bolo mi ťažko, keď som čítala hlavne tie záverečné kapitoly o nej. Nemala veru veselý život a rola Sisi ju sprevádzala stále (a rozhodne ju aj po jej smrti ďalej sprevádza). Ale boli tam aj úsmevné momenty, ako napríklad fakt, že dcéra herca, ktorý si zahral Františka Jozefa, sa volá Sisi.
.
Knižka je dosť hrubá, ale čítala sa mi ľahko. Dozvedela som sa veľa nových informácií o Sisi a užila som si ďalší jej príbeh. Tak ak vás zaujíma rovnako ako mňa, ak chcete zistiť, s kým teda zložila sľub, tak si nenechajte ujsť túto novinku.

Čítať viac

13
13

Denisa Hoffer napísala recenziu

30.05.2023 12:07

„Si, ako príbeh, ktorý nie som schopný napísať.“
.
Na pokračovanie Dedičky som sa tešila, bola som zvedavá, čo si pre nás autorka pripravila ďalej, ako sa príbeh vyvinie, či sa niečo rozmotá, ako sa to všetko ešte viac skomplikuje a áno, presne to som dostala. Musím sa však priznať, že som sa spočiatku nevedela poriadne začítať do knižky, nejako sa na ňu naladiť. Ale keď sa to konečne stalo, užila som si jej čítanie na maximum. Príbeh bol plný akcie, drámy, tajomna, bol hot a objavila sa aj romantika. Každá táto pasáž bola napísaná s prehľadom.
.
Opäť ma najviac dostali Brooks a Logan, oboch ich mám ako postavy veľmi rada. Potešilo ma, že v závere knižky bolo pár kapitol z ich pohľadov, skvelo to dotvorilo príbeh, obaja boli ešte zaujímavejší ako v prvej časti, aj keď, áno, mám svojho favorita, čo si budeme. S Violet som ako na horskej dráhe, ale i ona sa mi páčila viac ako v prvej časti. Niekedy mi jej je veľmi ľúto, niekedy ju chcem objať, niekde ňou chcem zatriasť. Myslím, že v tejto časti išiel jej charakter ešte viac do hĺbky a dosť sa to v nej bilo. Som zvedavá, čo v tomto prípade prinesie ďalšia časť.
.
Bude opäť náročné, rok čakať na ďalšiu časť, keďže príbeh skončil dosť napínavo, ako je vlastne u Majky celkom zvykom. Vzhľadom na to, že sa odhalili nejaké tajomstvá z minulosti, som naozaj zvedavá, ako sa to bude vyvíjať ďalej, ako to do seba zapadne. No už aby to bolo.
.
Za knižku ďakujem @venupress :)

Čítať viac

13
13

Denisa Hoffer napísala recenziu

22.05.2023 13:57

Krásny príbeh, veľmi som spokojná. Myslím, že bolo rozpovedané všetko, čo malo byť a príbehu nič nechýbalo. Veľmi sa mi páčil epilóg, bol veľmi emotívny, Elliot v ňom bol jednoducho špica, neskutočne som mu fandila.
.
Čo sa mi najviac na príbehu páčilo, tak to určite boli postavy. Hlavný hrdina Elliot bol naozaj skvelý, páčil sa mi príbeh aj ohľadom jeho minulosti, ku ktorej sa autorka vrátila pár kapitolami. Takisto mi veľmi vyhovovalo, že sa správal na svoj vek, bol veľmi uvedomelý, vzdelaný, veľa si preskákal a zvládal to všetko (aj svoju minulosť) s prehľadom, mal môj veľký obdiv. Naozaj mi neskutočne sadol. K Louise som si chvíľku hľadala cestu, ale nakoniec som si ju obľúbila tiež, bola to správna ženská. Tiež v príbehu vystupujú aj skvelé vedľajšie postavy, hlavne Ava, tá bola zlatíčko.
.
Jediné malé mínus pre mňa bol fakt, že som necítila chémiu medzi hlavnými postavami od začiatku. Chvíľku to trvalo, kým sa chémia naplno prejavila. Keď prišla búrka, tak to bolo celé veľmi dobre spracované (ani za svet by som nechcela byť slávna, ani chodiť s nikým slávnym). Oboch mi bolo vtedy neskutočne ľúto a pevne som verila, že to nejako zvládnu, úprimne, naozaj by som to nechcela zažiť a Louisu som veľmi obdivovala a chcelo sa mi kričať s ňou za všetku tú nespravodlivosť.

Čo ma na príbehu ešte prekvapilo, že tam bol vekový rozdiel medzi postavami, čo mám veľmi rada. A celkovo mi knižka neprišla predvídateľná, veľa vecí ma v dobrom prekvapilo. Naozaj ide o vydarený debut a ja som veľmi, naozaj veľmi spokojná. Po dočítaní som aj bola smutná, že sa príbeh skončil. Mohol byť dlhší.
.
Odporúčam všetkými desiatimi tento príbeh pre všetky romantické duše, som si istá, že nebudete sklamaní.
.
Za knižku ďakujem @venupress #spolupraca

Čítať viac

Búrka - Iveta Klemanová, 2023
Búrka
  • Iveta Klemanová
4,2
14,20 €

„Samozrejme že sa to odohráva v tvojej hlave, Harry, ale prečo preboha by to nemohlo znamenať, že je to skutočné?“