Densi Ha

8

Moje srdcovky

Moje odznaky

2022
2021
2020
2019
Zobraziť viac

Moje aktivity

8
8

Denisa Hoffer napísala recenziu

18.05.2022 10:22

Začnem asi tým, čo sa mi na knižke najviac páčilo, a to bolo posledných cca 50 strán, kde nechýbali emócie, ktoré boli naozaj silné. Na jednej strane áno, dalo sa to čakať od samotného začiatku, ale na druhej to bolo výborne napísané, že to malo tie správne grády. A posolstvo celej knižky bolo naozaj krásne. Super bolo aj slovenské prostredie.
.
Tiež sa mi páčilo, že hlavní hrdinovia boli manželia, čím bola knižka iná. Ale tu mi dojem kazilo to, že som necítila až takú chémiu medzi nimi, a to hlavne kvôli neskutočnému množstvu sexuálnych scén, ktoré boli fakt zbytočné. Viac mi sedel Erik ako Sandra. Viac mi bolo vždy ľúto Erika ako Sandry. Sandra bola miestami naozaj sebec, ale oceňujem, že si to dokázala priznať.
.
Mrzelo ma, že sa hlavná zápletka (teda ja som ju považovala za gro knihy) rozbehla až ku koncu (náznaky boli, ale ja som potrebovala viac). Tým pádom vyzneli niektoré veci veľmi hŕŕ a to hlavne sympatie k Adamovi (toto nie je spoiler, je to v nesprávne volenej anotácií). Jeho sympatie by som chápala, ale Sandrine boli zvláštne. Každopádne aj Adamova postava ma bavila. No ono si žena skoro vždy nájde v knihe sympatie skôr k mužským postavám ako k hlavnej hrdinke. Ozaj som Sandru nemusela a niekedy som trochu uvažovala, čo bratia Dubaiovci na nej vidia. Ale proti gustu...
.
Myslím, že autorka má naozaj potenciál a jej debut je oddychová knižka, v ktorej sa nájdu krásne myšlienky a sila lásky a to stojí za prečítanie. Okrem toho som od nej čítala aj nejaké ďalšie veci, ktoré uverejňovala na wattpade a bol tam už cítiť posun v písaní a vytváraní zápletiek. Tak jej držím palce v ďalšej tvorbe.

Čítať viac

8
8

Denisa Hoffer napísala recenziu

18.05.2022 10:20

Na pokračovanie kriminálnej série o detektívke Josie Quinnovej som sa veľmi tešila a opäť sa mi táto kniha veľmi páčila. Dokonca sa mi zdala aj zaujímavejšia a zamotanejšia ako prvý diel. Séria mi trochu pripomína tú od Angely Marsons, ale v dobrom, obe autorky dokážu opísať aj minulosť detektívky tak, že vôbec nie je na úkor prípadu, ktorý rieši.
.
V druhom pokračovaní sa stretávame opäť nielen s Josie aj jej tímom, ale aj s inými postavami z prvého dielu, pretože aj ich sa začne nový prípad týkať. Síce je v tejto časti naozaj dosť veľa vrážd, ale teda autorka to všetko premyslela, že som dlho, dlho nemala teóriu a niektoré veci ma veľmi prekvapili. Okrem toho koniec bol dojímavý a aj celkom smutný. Nakukla som na anotáciu ďalšej časti a už teraz som zvedavá, keďže podľa všetkého sa dozvieme viac o minulosti Josie, hoci už v tejto časti bolo niečo málo načrtnuté.
.
Avšak v prvej i druhej časti sa mi predsa len vynára jedna vec, ktorá mi na príbehu mierne vadí. Rozmýšľala som, ako to napísať, keďže to je v podstate spoiler a nejako som neprišla na to, ako bez toho, aby som to napísala otvorene. Takže to nechám asi len v znení, že predsa len má kniha nejakú tú muchu, ktorú som si všimla v oboch častiach. Objavuje sa za polovicou knihy a mne sa páčilo, keby sa objavovala skôr a potom by o žiadnu muchu nešlo :D ale inak sériu naozaj odporúčam, je pracovaná, so sympatickou detektívkou, ktorej život je tiež zaujímavý. Aj ostatné postavy sú dobre spracované. Ostáva mi iba dúfať, že Grada vydá čoskoro aj tretiu časť série.

Čítať viac

8
8

Denisa Hoffer napísala recenziu

28.04.2022 18:21

„Keď vyjdeš z búrky, nebudeš už tým istým človekom, ktorý do nej vošiel. O tom tá celá búrka je.“

TIENE MINULOSTI som čítala ešte keď boli na Wattpade a bol to naozaj príbeh, pri ktorom som sa vždy tešila na nové kapitoly. Niektoré boli veľmi silné, hlavne tie z minulosti o únose April. Všetky tie zverstvá a nechutnosti, ktoré na nej boli vykonané, autorka opísala tak, že z toho naozaj mrazilo a bolo mi z toho ťažko. April som obdivovala, ľutovala a zároveň som dúfala, že sa jej podarí túto traumu aspoň sčasti prekonať, lebo povedzme si úprimne, toto sa prekonať úplne nedá.

Čo sa týka trilerovej linky tak tá ma po pravde bavila viac ako tá romantická, lebo už na Wattpade som mala problém s Danielom. Na druhé čítanie som už vedela o čo všetko go, tak mi až tak neprekážal, našťastie a videla som ho trochu v inom svetle ako predtým. S April ale mali dobrú chémiu, všetko sa medzi nimi vyvíjalo postupne, naozaj jej veľa pomohol ako psychológ, ale aj priateľ a od začiatku bolo vidno, že mu na nej záleží.

Ani na druhé prečítanie som si však nenašla vzťah k Rite. Vadilo mi zase ako sa do všetkého montovala. Viem, že to nikdy nemyslela v zlom, ale mne by to išlo veľmi na nervy. Koho však stále zbožňujem je policajt Cole a tu sa mi veľmi páčil jeho priateľský vzťah s April. Nebola pre neho len práca, ale naozaj sa zaujímal a časom z nich boli priatelia. Pevne dúfam, že raz by mohol Maťke vyjsť aj príbeh, kde je Cole v hlavnej úlohe.

Som šťastná za Maťku, že jej tento debut vyšiel a že ho môžem mať vo svojej poličke. Takže ak milujete trilery s istou dávkou romantiky, tak je to to pravé orechové pre vás a knižku si určite prečítajte. A ešte na záver pochválim jej spracovanie, lebo obálka neuveriteľne vystihuje celý príbeh a pôsobí temne a tajomne. 

Čítať viac

8
8

Denisa Hoffer napísala recenziu

28.04.2022 18:17

Oddychová romantická knižka, pokračovanie príbehu ÚSMEV ŽENY. Na jednej strane mi pokračovanie nič moc nedalo vzhľadom na prvú knihu, ale na druhej strane bol dej tohto príbehu v podstate fajn, odsýpal a postavy sa ukázali aj v trocha inom svetle a dostali sme ďalšie pekné opisy Francúzska. Na záver to už bolo ale trochu prestrelené. A ak ste prvý diel nečítali, nevadí, autor v podstate celý dej prvej knihy zhrnul na pár stranách.
.
Aurélie a André sú už rok spolu. On sa ju snaží požiadať o ruku a neustále mu do toho niečo vojde a nie je na to nikdy ten správny moment. Tento raz do ich života zasahujú aj reálne tretie osoby, a to je zápletka pre celý dej. Tu sa André ukazuje ako riadne žiarlivý sebec a na mieste Aurélie by som ho kopla do zadku. Bohužiaľ, autor dáva veľký priestor inému mužovi, namiesto toho aby sme sa dočkali scén medzi hlavnými protagonistami, a to je za mňa hlavný kameň úrazu knižky. Samozrejme, že sa nakoniec všetko vyvinie správnym smerom a dostaneme svoju parížsku romantiku.
.
Nie som moc fanúšikom pokračovania romantických kníh, takže možno aj preto na mňa druhá časť pôsobila, že nemusela byť. Ale tým nechcem odradiť, je to môj subjektívny pocit. Knižka sa mi čítala ľahšie ako prvá časť, kde ma opisy dosť nudili, tu bolo viac dialógov, čo bolo za mňa lepšie. Ale keď ste už čítali ÚSMEV ŽENY, ČAS ČEREŠNÍ je určite povinná jazda, aby ste zistili, ako to nakoniec medzi tými dvoma bude.

Čítať viac

8
8

Denisa Hoffer napísala recenziu

21.04.2022 10:52

Príbeh sa javí ako temná rozprávka o Červenej čiapočke, kde nechýba dievča, babička a vlk. Ale neskôr sa dej uberá iným smerom, ale taký ten rozprávkový motív tam stále ostáva. Knižka sa číta ľahko, svižne a nie sú tam v podstate hluché miesta, ani veľa zbytočných opisov. Temný les je ozaj temný.
.
Po dlhšej dobe som narazila v knižke aj na milostný trojuholník a pravda bola, že by som si na mieste hlavnej hrdinky nevedela vybrať. Nie preto, akí boli obaja skvelí, ale skôr naopak. Adéla mala len 16 rokov, takže som v tom ani nehľadala nejakú väčšiu chémiu, ale dej to rozhodne oživilo.
.
Knižka nie je moc predvídateľná, ale musím povedať, že záver sa vyvinul dosť čudným spôsobom a nakoniec nebolo ani jasné, kto je monštrum a kto nie. Čakala som iné vyvrcholenie príbehu a po dočítaní som ostala taká, že som ani nevedela, či sa mi to páčilo, alebo nie, a to nemám rada. V každom prípade autorka akoby nevyužila celý potenciál príbehu. Možno mala byť knižka séria, alebo hrubšia. A možno nejaký ďalší diel aj dopíše. Určite by si to príbeh zaslúžil.
.
Postavy sa mi nijako pod kožu nevryli, Adéla za mňa robila zvláštne rozhodnutia aj vzhľadom na jej vek. Max bol zase taká vtierka. Za to jej sestra Sofia bola fajn postava, na tej sa dalo dobre pobaviť. Knižku som však sama u seba zaradila do kategórie neurazí, ani nenadchne, ale samozrejme, každý by si mal urobiť svoj vlastný záver. Zaujímavá bola, pre mňa škoda kvôli tomu zvláštnemu koncu.
.
Za knižku ďakujem @grada_sk.

Čítať viac

8
8

Denisa Hoffer napísala recenziu

18.04.2022 05:31

Paríž je vždy dobrý nápad. Pravda je, že kniha ma zaujala práve kvôli prostrediu, v ktorom sa odohrávala. Tiež sa mi páčilo, že sa bude točiť aj okolo kníh a spisovateľa. Nakoniec sme dostali aj vydavateľstvo, a hlavná hrdinka mala reštauráciu.
.
Kniha je písaná z dvoch pohľadov, čo som v tomto prípade uvítala, keďže autorom je muž. Rozmýšľam, či som niekedy čítala takúto čistú romantiku od mužského autora, a veru mi nik nenapadá, takže to bolo osviežujúce.
.
Zápletka bola zaujímavá, postavy sa mi tiež páčili, hoci Aurélie bola trochu otravná, ale zas jej vytrvalosť stála za to. Záver mi však prišiel taký dosť na rýchlo poriešený, ale inak to bolo ozaj oddychové čítanie. Teším sa na druhú časť, do ktorej sa snáď pustím tento týždeň.

Čítať viac

8
8

Denisa Hoffer napísala recenziu

13.04.2022 09:41

Kniha sa naozaj dobre čítala, padla za dva večery. Hoci začiatok sa mi zdal dosť rozpačitý a občas som sa tápala, ako to v tomto svete teda je. Ale keď som sa do toho dostala, tak to bolo fajn. Za mňa bol svet vystavaný dobre, tiež mi nevadili upíri a vlkolaci, aj keď to nie je nič originálne a trochu ma to vrátilo v čase. Dávno som však túto tematiku nečítala (alebo nevidela), takže mi to nevadilo. Čo mi však na knihe dosť prekážalo, bolo to, že bola neskutočne predvídateľná. Ale fakt, asi od prvej zmienky niektorých vecí som ihneď prišla na to, o čo go. A to bolo dosť otravné, pretože potom neboli pre mňa žiadne extra momenty, ktoré by ma posadili na zadok.

Ďalší kameň úrazu boli postavy. S Poppy som mala chuť celú dobu triasť, aby sa trochu spamätala. Hoci som ju v istých situáciách chápala, predsa len žiť ako vyvolená, nebolo pre ňu jednoduché. Hawke mi tiež vyslovene nesadol. Spolu to bolo také všelijaké. Na konci som usúdila, že ani neviem, čo medzi nimi je. Na lásku to bolo málo, takže skôr len túžba. Okrem toho by zaslúžili preplieskať obaja.

Od knihy som očakávala, že tam bude viac erotických scén, ale našťastie nebolo, lebo aj tie čo tam boli, ozaj stačili a z toho dve mi prišli neskutočne zbytočné a dosť nevhodné vzhľadom na dej.

A ešte posledná negatívna vec. Mala som pocit, že kniha nijako na konci nevyvrcholila (za to Poppy a Hawke áno). Jednoducho akoby sa nič dôležité nestalo. Možno som tento pocit nadobudla preto, lebo ma žiadne odhalenie v príbehu nešokovalo, ale prišlo mi to, akoby zápletka nijako negradovala..

Po dočítaní tejto knihy som si pomyslela, že och, to bolo ujeté. Čiastočne v dobrom a čiastočne aj v zlom slova zmysle. Ale ako som písala už vyššie, svet sa mi páčil, bol vystavený dobré a postavám ešte dám šancu. Možno v ďalších dieloch nebudú tak na facku a príbeh sa lepšie posunie. Prvé diely aj tak nebývajú najúžasnejšie, viď Dvory. Túto knižku zatiaľ radím ako priemerne fantasy a má teda šancu ma v ďalších častiach prekvapiť, alebo neodvratne sklamať. Uvidíme.

Čítať viac

8
Densi Ha

Denisa Hoffer získala odznak Šťastných 7

11.04.2022 19:21

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

8
8

Denisa Hoffer napísala recenziu

19.02.2022 20:08

Tento príbeh som čítala ešte na Wattpade a budem hodnotiť to, aké som mala dojmy, keď som ho prečítala prvý raz, lebo predsa len druhý raz človek už vie, čo sa stane a nemá žiadne prekvapenie. Od Karin som čítala dosť príbehov a tento sa mi páčil najviac. Myslím, že tento štýl humorných vecí jej sedí najlepšie.
.
Hlavná postava Táňa je ten typ postavy, ktorý si buď obľúbite alebo nie. Ak nie, môžete s ňou mať dosť problém, ale ak áno, tak sa zasmejete nad tým, čo vyparátila, čo sa jej deje a sledujete celú tú škálu trapasov, ktoré sa jej stanú. Ja som si ju obľúbila, bola to riadna trúba, za veľa vecí si mohla sama, ale myslím, že sa naozaj poučila. Čo mi na nej prekážalo bola jej posadnutosť Mariah Carey, lebo ju fakt strašne nemusím, haha.
.
Romantická linka s Viktorom nie je nosnou časťou tejto knihy. Podľa mňa, samozrejme. Necítila som medzi nimi takú to riadnu chémiu, ale ich postupné spoznávanie a dostávanie sa do fázy kamarátstva, ma bavilo veľmi. Viktor bol trochu zvláštny. Hlavne, keď povedal, že nemá rád hudbu, to je pre mňa nepochopiteľné, aj keď jasné, nie je to nereálne. Niekedy však vedel presne, čo má povedať, to boli momenty, kedy som ho mala naozaj veľmi rada. S Táňou boli ale šialene protiklady, ale tak tie sa zvyknú priťahovať.
.
Neskutočne mi išla na nervy najlepšia kamarátka Táni, Paty. Kus neempatickej osoby. Áno, Táňa robila somariny a ona ju veľa razy kryla, ale vždy ju hneď odsúdila po pár minútach už v prvých kapitolách, kedy ozaj mohla mať viac súcitu, keďže Táňa prežívala ozaj krušné časy. A časom to bolo ešte horšie. Takú kamarátku by som veru nechcela. A sestry Táni boli tiež kapitola sama o sebe.
.
Knižka je fakt oddychovka, človek sa na nej zasmeje a myslím, že to je vydarené dielo od autorky a som rada, že jej to vyšlo na prvý raz práve s týmto príbehom. Mrzí ma, ale akú farebnú katastrofu z jej knižky vydavateľstvo urobilo. Nechápem, prečo nie je fotografia na knižke, aj keď dáte dole prebal. Z fialovej, sme zrazu na červenej a keď ju otvoríte, tak je sýto žltá, ach jaj. Radšej nedávajte dole prebal, haha.

Čítať viac

8
8

Denisa Hoffer napísala recenziu

17.02.2022 12:33

"Láska je v našom rode ojedinelý jav, a ak sa vyskytne, uctievame ju sebe vlastným spôsobom."
.
Po skvelom Vlčom zámku som sa nemohla dočkať, kedy sa dostanem k Orliemu a opäť si užijem záhadný rod von Barevanson a ocitnem sa opäť na zámku.
.
Pravda je, že sa mi do knižky začítavalo trochu ťažšie a hoci som u autorky zvyknutá na jej opisy, tu ich bolo už dosť veľa. Ja som vždy skôr na dialógy a privítala by som ich zo začiatku viac. Ale keď som sa začítala, už to šlo, páčilo sa mi, ako bola kniha rozdelená na farebné obdobia, prišla mi aj o dosť temnejšia a pochmúrnejšia ako predošlé, ale stále to je romantická rozprávka pre dospelých, ktorá spríjemní večer.
.
Saskia a gróf Hyeronym boli protiklady, obaja zaujímavé charaktery, ale nedostali sa mi pod kožu tak, ako Kas a Natan, ktorí sú pre mňa stále top pár s mega chémiou (a objavili sa aj v tejto knihe, juuuj) každopádne príbeh Saskie a Hyeronyma bol zaujímavý, ku koncu veľmi smutný a nečakane prepletený. Jedna scéna mi zlomila srdce rovnako ako Krásnemu Barevansonovi, to bolo veľmi silné.
.
Túto sériu budem rada odporúčať, je veľmi originálna na našej scéne a ja sa už teraz teším na ďalší Zámok, jeho obyvateľov a tajomstvá.

Čítať viac

„Namaľoval si nejakého hrozne čierneho čerta na stenu a uteká pred ním. No dobre. Ľudia sa všelijako bláznia. Či ja nevyvádzam sprostosti? Ono maľovaný čert sa trochu ošúcha, a vtedy hneď sa uvidí, že nie je ozajstný.“

Zobrané spisy zväzok II - Jozef Cíger Hronský
Zobrané spisy zväzok II
Jozef Cíger Hronský