Akcia
Audiokniha
Deset malých černoušků - Agatha Christie, Tympanum, 2013
Audiokniha
Akcia
Audiokniha
Deset malých černoušků - Agatha Christie, Tympanum, 2013
Audiokniha

Deset malých černoušků
Akcia
Audiokniha

Klasické dílo první dámy detektivního žánru. V neúprosném rytmu známého popěvku o deseti malých černoušcích ubývá hostů v luxusním sídle na ostrově, bouří odříznutém od světa. Čítať viac

4,8 215 hodnotení
Vydavateľstvo
Tympanum, 2013
Interpret
Dĺžka
8:30

Klasické dílo první dámy detektivního žánru. V neúprosném rytmu známého popěvku o deseti malých černoušcích ubývá hostů v luxusním sídle na ostrově, bouří odříznutém od světa. Čítať viac

  • MP3 na stiahnutie
  • Čeština
12,78 €

10,90 €

-15 %
platí do 30. 6. 2024
Ihneď na stiahnutie
Ďalšie audioknižné vydania (2)
Deset malých černoušků - Agatha Christie, Tympanum, 2017
MP3 na CD
Čeština, 2017
Do 4 – 6 dní
-9 %

21,80 €


Deset malých černoušků - Agatha Christie, Tympanum, 2008
MP3 na CD
Čeština, 2008
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Deset malých černoušků - Agatha Christie, Tympanum, 2013
Audiokniha
10,90 €

Viac o audioknihe

Klasické dílo první dámy detektivního žánru. V neúprosném rytmu známého popěvku o deseti malých černoušcích ubývá hostů v luxusním sídle na ostrově, bouří odříznutém od světa. Jakási ďábelská síla žene podle předem připraveného plánu jednoho po druhém do záhuby, až nezbude žádný. Kam však zmizel vrah?
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

215 hodnotení

183
20
8
2
0

Ako sa páčila audiokniha vám?

Recenzie Martinusákov

Geniálne premyslené a výborne napísané

Najoriginálnejšia detektívka z tvorby mojej obľúbenej autorky Agathy Christie, akú som doteraz čítala. Na opustený ostrov je neznámym hostiteľom pozvaných desať hostí. Každý z nich má za sebou minulosť, ktorú začne postupne odhaľovať hlas tajomného hostiteľa v dome. To postupne vedie náhlym úmrtiam, ktoré sú až desivo presné podľa detskej riekanky. Hostia po jednom umierajú a navyše nedokážu zistiť, kto z nich je vlastne vrah. Napätá atmosféra a všaseprítomný strach zvyšných hostí postupne graduje až nakoniec neostane ani jeden. Geniálne premyslené a výborne napísané až do poslednej strany.

Čítať viac
Najlepšia

Ak by ste si mali prečítať čo i len jednu knihu od A. Christie, vrelo odporúčam práve túto. Nie je v nej síce brilantný Poirot ani sympatická slečna Marplová, ale zápletka vynikajúca.

Čítať viac

Úplný vrchol detektívneho umenia, to najlepšie, čo Christie napísala. Opustený ostrov, záhadné postavy, každý niečo tají a nič nie je také, ako sa zdá. Napätie perfektne vystupňované, informácie podávané systematicky, aby všetko do seba zapadlo. Pred koncom som mala pocit, že knižka sa skončí s otvorene, ale na posledných stranách bude vinník odhalený.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

5.2.2024
Výborná detektívka
Jedno z najlepších diel Agathy Christie. Dej sa odohráva na ostrove, kde je pozvaných niekoľko hostí neznámym hostiteľom. Každý z nich skrýva nejaké tajomstvo, ktoré je spojené so smrťou nevinnej osoby. Postupne začnú jeden po druhom umierať a ich smrť sa až desivo podobá detskej riekanke.
Knihu som čítala počas dovolenky a nemohla som sa od nej odtrhnúť. Odporúčam všetkým nadšencom detektívok.
Čítať viac
41

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
3.7.2023
Rýchla jednohubka
Dej krátkeho detektívneho románu je väčšine z vás známy, ale ja som doteraz knihu nečítala, ani som nevidela sfilmované verzie.
Na skalnatý ostrov do prepychovej vily pozve tajomný pán Amis desať ľudí. Keď sa z gramofónu ozve neznámy hlas a každého z nich obviní z niečej smrti, k tomu ešte v izbách budú mať riekanku o ubúdajúcich vojačikoch, dôjde im, že sa jedná o ,,hru" nejakého psychopata. Lenže postupne budú zavraždení jednotliví hostia a preživší sa dovtípia, že vrahom je jeden z nich. Podarí sa niekomu zachrániť?
Na túto knihu som sa veľmi tešila a zhltla som ju za dva večery. Čítala sa veľmi dobre a celá zápletka bola veľmi zaujímavá. Čo sa vraha týka, tipla som si správne. Akurát mi tu chýbalo napätie. Bolo však zaujímavé sledovať myšlienkové pochody jednotlivých postáv, ale na prežívanie príbehu mi chýbalo viac opisov, všetko bolo stavané na priamej reči a dejom sa prebehlo veľmi rýchlo. Ale ako oddychovka je kniha veľmi dobrá, splnila svoj účel spestrenia medzi iným typom kníh, ale úprimne, čakala som wau efekt. Ten sa nedostavil, to nevadí, aspoň som s knihou zrelaxovala, čo sa niekedy ráta dvojnásobne. Knihu vám určite odporúčam, ide o jednohubku a zároveň oddychovku, ktorá je písaná jednoducho.
Čítať viac
27.4.2023
Skupinka naoko obyčajných ľudí prichádza do Devonu na pozvanie tajomného N. Z. Amisa, aby strávila niekoľko dní na Vojakovom ostrove. Avšak než sa deň skončí, je každý z nich obvinení, že spáchal vraždu alebo zapríčinil smrť inej osoby. Pobúrenie hostí vystrieda strach, keď jeden z nich umiera. Jednoduchá návšteva sa tak zvrtne v boj o holý život. Hostia sa musia poponáhľať, aby odhalili vraha, pretože k ostrovu sa blíži búrka. A smrťou jedného sa to nekončí...

Opäť raz to bolo skvelé čítanie bravúrne napísaného príbehu. Stretli sme sa s desiatimi postavami, každá bola veľmi špecifická a mohla by byť potenciálnym páchateľom. Veď čo? Podľa všetkého už predsa raz vraždili. Lenže ktorá? Príbeh je premyslený až po najmenší detail a každá ďalšia kapitola vás udržuje v napätí. Keď čítam knihy Agathy Christie, väčšinou sa s Poirotom snažím prísť na stopu vrahovi. Urobil to henten a či tamten? Pri tomto príbehu z Vojakovho ostrova som však bola absolútne bezmocná. Počet možných podozrivých sa každým dňom zmenšuje, no ani to nedáva istotu, že vraha odhalíte. A keď si už-už myslíte, že by to mohol byť on... Omyl! Jeho meno je očistené, je totiž mŕtvy!
Čítať viac
15

Knižky milujem od detstva, keď mi otec čítal rozprávky na dobrú noc. A už som s čítaním nikdy neprestala. Prečítala som Štyria pátrači, všetko dostupné od Julesa Verna, knihy o Winnetuovi som prečítala viac krát, v škole pod lavicou a doma pod perinou dlho do noci som hltala historické romány ako Gričská čarodejnica. Nasledovalo vela romantických príbehov o láske. Dnes je v ponuke množstvo výborných kníh, dávam prednosť kriminálkam, severským trilerom, historickým románom....jednoducho vždy mám nejakú knihu rozčítanú a dobrovolne sa priznávam, som knihomolka.

Julka M.
Overený nákup
20.5.2022
A neostal ani jeden
Výborne napísaná detektívka napísaná Agathou Christie, neostáva nič dlžná dnešným detektívkam či trilerom. Od začiatku do konca napínavá, výborne sa mi čítala, určite ju odporúčam prečítať každému milovníkovi detektíviek. Má mojich 5 hviezdičiek. Čítať viac
24

Knihomoľka <3 najradšej mám krimi detektívky alebo trillery a fantasy. Jednoducho to kde sa niečo deje a je to napínavé. Na margo toho ale čítam všetko za radom čo mi príde pod ruku. Od filozofických románov po detské knižky. Keby tak bolo viacej času cez ten deň na to. Moje naj top - Harry Potter a trilógia Atramentové srdce :)

Martina Skácalová
Overený zákazník
13.5.2022
Veľmi zaujímavý príbeh, kde do posledného momentu nevieme, kto je vrahom. Napínavé, miestami úsmevné. Čítať viac
9.3.2022
Neostal ani jeden
5 hviezd. Viac nemám čo dodať. Kniha má niečo cez 150 strán, preto je skvelé, že v nej nie sú žiadne nudné pasáže. Preto som ju aj prečítal na jedenkrát. Všetko bolo dokonalé - štýl písania, mrazivá atmosféra, zápletka, záver. Od začiatku do konca som čítal so zatajeným dychom a rozmýšľal som, ako to skončí. Mám ju ešte pod názvom Desať malých černoškov a môžem ju čítať dokola. Pre mňa najlepšia a najobľúbenejšia kniha od autorky. Odporúčam! :) Čítať viac

Agatha Christie

Čítať viac

„Keď som nemal čo stratiť, dostalo sa mi všetkého. Keď som prestal byť tým, kým som bol, našiel som sám seba. Keď som spoznal poníženie, a napriek tomu som kráčal ďalej, pochopil som, že si môžem slobodne vybrať osud.“

Záhir - Paulo Coelho, 2008
Záhir
Paulo Coelho