Ukradnutá úroda - Tom Hillenbrand, mamaš, 2022

13,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Ukradnutá úroda

Kulinárska krimi

Hviezdny šéfkuchár si na jarmoku v Luxemburgu otvorí stánok so zemiakovými plackami a teší sa z popularity svojej dočasnej reštaurácie. Večernú zábavu zrazu naruší záhadný muž,... Čítať viac

3. diel série
Šéfkuchár Xavier Kieffer
Vydavateľstvo
mamaš, 2022
224 strán
3 hodiny čítania

Hviezdny šéfkuchár si na jarmoku v Luxemburgu otvorí stánok so zemiakovými plackami a teší sa z popularity svojej dočasnej reštaurácie. Večernú zábavu zrazu naruší záhadný muž, ktorého niekto prenasleduje... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

13,99 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 21 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Chlapci z Biloxi - John Grisham, Ikar, 2024
Ukradnutá úroda - Tom Hillenbrand, mamaš, 2022
13,99 €

Viac o knihe

Po kulinárskych krimi Diabolský plod Červené zlato je tu ďalší prípad Xaviera Kieffera!

Hviezdny šéfkuchár si na jarmoku v Luxemburgu otvorí stánok so zemiakovými plackami a teší sa z popularity svojej dočasnej reštaurácie. Večernú zábavu zrazu naruší záhadný muž, ktorého niekto prenasleduje. Po bitke, ktorú vyvolá, náhle zmizne, no Xavierovi ostane v rukách plastová karta a zväzok kľúčov. Na druhý deň ráno nájde polícia cudzinca mŕtveho pod „mostom samovrahov“. Luxemburský kuchár sa náhle ocitne v centre diania a znova sa púšťa do vyšetrovania. Karta obsahuje zašifrované kódy a hádanky. Stopy vedú do tajomných armádnych bunkrov v Alpách, na burzu s obilím a do sveta nadnárodných korporácií. V nebezpečenstve sa ocitne aj Valérie, Xavierova priateľka, majiteľka prestížneho sprievodcu pre labužníkov...
Čítať viac
Originálny názov
Letzte Ernte
Počet strán
224
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×210 mm
Hmotnosť
378 g
ISBN
9788082680204
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1665961
Štýl
napínavý, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Nemecko
3. diel série
Šéfkuchár Xavier Kieffer
Vydavateľstvo
mamaš
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

14 hodnotení

12
0
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

31.12.2022
Posledný deň v roku, posledná dočítaná tohtoročná kniha.
Kulinárska krimi a v nej skvelý kuchár a samozvaný detektív Xavier na stope zločinu na burze.
Čítanie bolo opäť pútavé, stále sa niečo dialo a samozrejme som sa podozvedala mnoho nových informácií nielen z kulinárskej oblasti, ale aj zo sveta burzy s rôznymi komoditami.
Všetkým vrele odporúčam!
Čítať viac
Juraj Ostrovsky
Overený nákup
4.12.2022
Tretia časť sa číta stále dobre ale oproti prvým dvom ako keby strácala dych. Príbeh je vyrozpravaný príliš zjednodušene, charakter hlavnej postavy by sa mohol rozviť viac než len zapaľovanie si jednej cigarety od druhej a ostatné postavy by si tiež zaslúžili viac priestoru. Inak je to stále zábavné ale trochu jednoduché čítanie. Čítať viac
20
Overený zákazník
8.11.2022
Správne namiešaný kulinársky krimiromán
Neviem si pomôcť, ale táto kulinárska krimiséria mi sadla a užívam si ju :-)
Možno je to samotným príbehom, ktorý je napínavý, pútavý, nie prešpekulovaný a odohráva sa na pozadí kulinárskeho sveta, hlavný hrdina cestuje (v samotnom Luxembursku by mu asi stačila hodinka z jednej strany krajiny na druhú :-) ). Určite je to aj hlavnou postavou Xaviera Kieffera, ktorý mi je sympatický svojím prístupom k životu, k ľuďom.

Mimoriadne talentovaný a šikovný šéfkuchár mohol variť haute cuisine, dostať michelinské hviezdičky...ale neurobil nič z toho, čo sa očakávalo. Miluje varenie, prehnane extravagantné špeciality ho vždy otravovali a nudili a tak radšej varí regionálnu kuchyňu vo svojej malej luxemburskej reštaurácii. Poctivé jedlá bez pozlátky, jedlo pre dušu, ako vraví.
Možno bol svojím kolegom na smiech, možno si z neho uťahovali michelinskými hviezdami označkovaní šéfkuchári...ale jemu to je srdečne jedno.

Aj pri Ukradnutej úrode dostanete chvíľami chuť niečo dobré si zajesť, pretože Tom vie opisovať prostredie reštaurácií, jedla, šéfkuchárov naozaj autenticky...a občas vám začnú aj slinky tiecť.
Najviac sa mi však páči, že autor si vyberá podvody s jedlom a potravinami.
Či už to bola otrava rybím mäsom, tuniaky v knihe Červené zlato, alebo v prvej knihe Diabolský plod...no, nebudem prezrádzať, len poviem, že reštauračný kritik zomrie chíľku po ochutnávke jedla...
Tentoraz ide o špekulácie s potravinami, ktoré vedú k problémom s ich dodávkami, najmä do chudobných krajín. Bola to pre mňa celkom nová téma a obávam sa, že v budúcnosti to môže byť ešte väčší problém - či už vzhľadom na zhoršovanie klímy, alebo vojnové konflikty ap. Takéto špekulácie budú čoraz lukratívnejšie a atraktívnejšie pre podvodníkov.
Čítať viac
36

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
2.11.2022
Výborná časť série
V treťom prípade kulinárskej krimi sa Xavier Kieffer vyberie po stopách neznámeho muža, ktorý naruší večernú zábavu na jarmoku v Luxemburgu a niekto ho prenasleduje. Muž zmizne, ale Xavierovi ostane v rukách karta a zväzok troch kľúčov. Keď záhadného muža nájdu mŕtveho, začína sa Xavier do prípadu zamotávať a postupne odhaľuje nekalé praktiky na burze s obilím, zvláštne výpočtové algoritmy a zainteresovanosť nadnárodných spoločností. Dokáže Xavier ochrániť seba i priateľku Valérie?
Tretia časť krimi série z oblasti gastronómie je od začiatku dynamická, poriadne zamotaná a celkovo zatiaľ najlepšie spracovaná. Je veľmi svieža, vtipná, napínavá a príjemne oddychová. Keď ste sa v predchádzajúcich častiach miestami trošku nudili, v tejto sa nebudete. Na konci knihy nájdete Kulinársky glosár a recept na Fritované jablkové šišky.
Mňa bavila táto časť zatiaľ najviac a už teraz som veľmi zvedavá, čím nás autor prekvapí nabudúce. I keď sa príbehy série dajú čítať samostatne, odporúčam vám ich čítať postupne. Nejde o tvrdé krváky, preto sú vhodné ako oddychovky, ale trošku si potrápite aj mozgové závity. Opäť chcem vyzdvihnúť aj krásny obal a prebal knihy. Za mňa určite áno celej sérii, ale obzvlášť tejto časti.
Čítať viac
21

O knihách, čo ma zaujali, píšem aj tu: https://www.instagram.com/monikabelinova/

Monika Bělinová
Overený zákazník
1.11.2022
Už ste čítali krimi, na konci ktorej ste sa fakt schuti zasmiali?

Pri obracaní strán tretieho dielu kulinárskej krimi vám budú slinky tiecť síce o niečo menej ako v prvých dvoch prípadoch (ale to je dobre, nemusím toľko žrať :D), no Tom Hillenbrand opäť precízne zamiešal kvalitné suroviny, aby vám naservíroval delikatesu hodnú haute cuisine. Veď kombinácia sympatických postáv, správnej dávky napätia, luxemburských uličiek a tienistých stránok gastro priemyslu okorenená štipkou humoru vonia výborne, no nie?

Knihu zlupnete na posedenie, no jej trpká príchuť vám chvíľu zostane na jazyku a prinúti vás premýšľať. Ukradnutá úroda má zatiaľ asi najväčší spád a tentokrát vás Xavier Kieffer, povolaním šéfkuchár, vo voľnom čase nešťastník, čo sa vždy ocitne tam, kde sa niečo nekalé zomelie a zvedavosť mu nedovolí nechať to tak, vezme na exkurziu do zákulisia hedžových fondov a špekulatívneho vysokofrekvenčného obchodovania na burzách, kde sa to neetickými investičnými stratégiami len tak hemží. Výsledkom týchto špekulatívnych procesov sú nielen výkyvy v cenách mnohých potravín, ale v mnohých regiónoch až hladomor. A na odľahčenie dostanete aj zákulisie bláznivej kuchárskej šou a recept.

Neklesajte na duchu, ak sú pre vás burzy, matematika a hackeri španielska dedina, ani Xavier nebol veľmi v obraze, ale s pomocou pár priateľov sa šikovne zorientoval… Autorovi sa podarilo podať príbeh veľmi uveriteľným, pútavým, no zároveň nepredvídateľným spôsobom, takže až do rozuzlenia celého prípadu som nemala ani potuchy, kto ťahá za nitky. Celé dobre, mňam!

A obálka je prekrásna!
Čítať viac
21.10.2022
Zatiaľ najlepšia časť série
Jeho revírom sú stravovacie zariadenia. Jeho tempo varenia a priťahovania problémov je vražedné. Jeho súpermi sú gauneri a lotri v gastropriemysle. Je pripravený variť a pátrať vo dne, v noci. Xavier Kieffer, šefkuchár z reštaurácie Deux Églises.
.
Chystáte sa na nového Hillenbranda? Ak áno, tak sa pripravte, že vám opäť dobre potrápi mozgové závity, kvalitne vydráždi chuťové poháriky na jazykoch, prekvapí a zaujme ďalšími zaujímavosťami z gastro branže a určite sa pri knihe aj viackrát schuti zasmejete. Je zase raz o kúsok lepší, rafinovanejší, v rozuzlení zápletky nepredvídateľnejší a bezpochyby aj vtipnejší.
.
S Kiefferom sa na scénu vracajú aj Val a Pekka a musím povedať, že s každou časťou na mňa pôsobia tieto tri postavy "živšie a živšie". Hillenbrand je, čo sa týka vykresľovania ich charakterov, s novým dielom o kúsok odvážnejší, priamejší a ja vidím kontúry ich osobností zase raz jasnejšie a výraznejšie. Najmä pánska časť osadenstva sa mi dostáva stále viac a viac pod kožu.
.
Ak ste ešte neochutnali nič z Hillenbrandovej tvorby, vedzte, že (jeho) kulinárska krimi je oddychovejšia, iná, než typické detektívky. Je menej krvavá, vzduchom tak často nesvištia vražedné guľky, no pozor, nudiť sa rozhodne nebudete. Jej silnou stránkou a devízou býva téma, s ktorou ste sa pravdepodobne pri čítaní krimi ešte nestretli, keďže sa budete brodiť špinavými a čiernymi vodami gastra. A keď sa do toho ešte sem-tam zamieša aj dobrý humor, je vymaľované resp. zachovajme gastro žargón - je navarené.
.
Za mňa zatiaľ najlepšia časť. Najmä ak porovnám prvú a túto tretiu, vidím obrovský posun.
A veľkú pochvalu udeľujem aj za krásnu obálku.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Tretí prípad hviezdneho luxemburského kuchára opäť sľubuje pôžitok pre gurmánov aj pre fanúšikov krimi.“
BRF Belgický verejnoprávny rozhlas

„Šťastie možno nájsť aj v tých najtemnejších časoch, keď si človek spomenie, že sa má obrátiť k svetlu.“