Naše kníhkupectvá sú zatvorené :(
Stále sme tu však pre vás na webe. Viac info
Knihy
E-knihy

Monix2110

8

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

nehanebný knihomoľ

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

nehanebný knihomoľ

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2020
2020
2018
Zobraziť viac

Moje aktivity

8
Monix2110

Monika Karolova prečítala knihu

27.10.2020 06:09

8
8

Monika Karolova napísala recenziu

27.10.2020 06:07

Nádherné leporelo. My sme ho museli dokonca kúpiť už druhý krát, lebo z prvého už máme šalátové vydanie, toľko sme sa ho napozerali.

Čítaj viac

8
8

Monika Karolova napísala recenziu

27.10.2020 06:06

Veľmi pekný zošit, ktorý zabaví všetkých malých milovníkov dinosaurov, ktorý obsahuje veľa aktivít a vydrží dlhšie ako len jeden deň. Určite odporúčam.

Čítaj viac

8
8

Monika Karolova napísala recenziu

27.10.2020 06:01

Pri čítaní Hadieho zámku som mala veľa krát pocit, že čítam neogotickú rozprávku pre dospelých zasadenú do dnešnej doby. Že sú to takí dnešní Kráska a zviera, ona nežná a romantická, on vzpurný, nedostupný a vopred odsúdený žiť život v ústraní, sám so svojím utrpením. Výborné, detailné opisy či už prostredia, osôb alebo situácií dodávali príbehu čaro tajomna a temna, v knihe si našli svoje opodstatnené miesto napríklad vlkodav, pávy v záhrade, bludisko či tajná komnata. No keď prišla na rad ústredná dvojica, zrazu akoby sa všetko navôkol rozžiarilo, na ich dejovú linku som sa tešila vždy najviac. Ak by som mala niečo zmeniť, možno by som venovala trošku viac priestoru pre vykreslenie a zdôraznenie sesterského vzťahu, aký medzi sebou mali Karina a Mary. Inak sa mi tento príbeh veľmi páčil, takýto žáner veľmi nevyhľadávam, no odteraz po ňom siahnem častejšie, lebo to bolo pre mňa také pohladenie pre dušu. Odporúčam všetkým romantičkám a romantikom.

Čítaj viac

8
8

Monika Karolova napísala recenziu

24.10.2020 16:41

Tretia časť Mestečka Wayward Pines grandiózne ukončila túto skvelú dystopickú sériu. Bola zo všetkých troch najakčnejšia a najmasakrálnejšia a opäť sme sa mohli dozvedieť niečo viac o obyvateľoch tohto mestečka, no dozvedeli sme sa už aj všetko o pozadí jeho vzniku. Mne je až ľúto, že som to už dočítala, ale tak koniec naznačuje všeličo, možno sa ešte niekedy v budúcnosti dočkáme aj pokračovania. Za mňa veľké ÁNO pre túto sériu

Čítaj viac

8
8

Monika Karolova napísala recenziu

24.10.2020 16:40

Naozaj super triler, bez zbytočných omáčok, s poriadnou dávkou akcie a tajomstva, ktorý beží pred očami ako vypeckovaný seriál.

Čítaj viac

8
8

Monika Karolova napísala recenziu

24.10.2020 16:39

Táto kniha ponúka nevšedný a atraktívny príbeh, ktorý plynie rýchlo, dynamický a bez zdĺhavých opisov. Zvláštne mestečko a chovanie ľudí v ňom je nanajvýš podozrivé a núti vás otáčať rýchlo stranu za stranou. Autor odhadol presne, ako treba postupne dávkovať napätie a odkrývať tak tajomstvo Wayward Pines. V prvom momente som si spomenula na film Truman show a kingovku Pod kupolov, tiež sfilmovanú a celý čas som rozmýšľala, či aj toto pôjde smerom nejakej reality show alebo umelo uzavretého komplexu, ako som to už videla tam .. Za mňa výborné, napínavé a pritom aj oddychové čítanie, s poriadnou dávkou akcie, naozaj akoby mi pred očami išiel seriál, kde na ďalšiu časť nemusím čakať týždeň, stačí len otočiť stranu a príbeh pokračuje ďalej. Takže kto má rád televízne trilery a čítanie, toto je výborná voľba. A mne sa už z hlavy parí, lebo chcem vedieť, čo bude ďalej, mám nejaké typy a už nad tým špekulujem, takže keď to konštelácia hviezd a deti dovolia, pustím sa hneď do ďalšej časti

Čítaj viac

8
8

Monika Karolova napísala recenziu

24.10.2020 16:38

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Skvelá kniha, ktorá ukazuje, aký je náš svet fascinujúci a ako veľmi sa ľudstvo za posledných približne dvesto rokov posunulo v oblasti medicíny a chirurgie. Dnes si už nevieme predstaviť operáciu bez anestézie, či možnosť rodiť bezpečne cisárskym rezom. No niekedy tomu tak nebolo. Napríklad pri cisárskom reze zomierala temer každá rodička. Tá, čo prežila, bola len veľmi ojedinelou vynimkou. Zápal slepého čreva bola choroba, na ktorú sa zákonite zomieralo. Nevedeli ju liečiť, ani operovať. A hygiena a čistota pri zákrokoch? Tak to ma dorazilo najviac. Nechcelo sa mi ani veriť, ako dlho trvalo, kým si svet uvedomil, aká je dôležitá pri zákrokoch a zotavovaní pacienta. Kniha sa číta veľmi dobre, keďže nie je prešpikovaná pojmami z medicíny, je to skôr veľmi záživné prerozprávanie rôznych udalostí dôležitých pre vývoj chirurgie, ktoré ulahodilo aj laikovi, ako som ja. Každý večer som sa tešila na to, že sa budem môcť opäť začítať a dozvedieť sa tak niečo nové. Odporúčam všetkými desiatimi.

Čítaj viac

8
Monix2110

Monika Karolova prečítala knihu

05.10.2020 20:44

8
8

Monika Karolova napísala recenziu

05.10.2020 20:44

Dahl nám týmto psychotrilerom priniesla pohľad na to, aké ťažké môže byť vyrovnať sa so smrťou dieťaťa. Ako to môže poznačiť vzťahy v rodine a priviesť človeka až na samé dno, z ktorého sa nevie sám odraziť. Dej napreduje spočiatku veľmi pomaly, pretože je zameraný skôr na zachytenie pocitov a situácie v manželstve, kde sa zakradla smrť a vzala si so sebou vytúžené dieťa. Obviňovanie, predstieranie, odcudzenie, depresia, začarovaný kruh, z ktorého sa Alison a jej manželovi nedarí dostať. Približne v polovici knihy sa to viac rozbehne, a aj keď som vedela, kde to celé asi smeruje a ako to dopadne, nedokázala som včera knihu pustiť z ruky, kým som ju približne o polnoci nedočítala.

Čítaj viac

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka