Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024

Mŕtvy na Pekelnom vrchu
E-kniha

Historická detektívka o prvom prípade kapitána Steina a notára Barbariča, ktorí sú na stope zločinu v habsburskom cisárstve za vlády Rudolfa II. Na konci 16. storočia zúri v... Čítať viac

4,7 336 hodnotení
1. diel série
Kapitán Stein a notár Barbarič
Vydavateľstvo
Slovart, 2013
256 strán
4-5 hodín čítania

Historická detektívka o prvom prípade kapitána Steina a notára Barbariča, ktorí sú na stope zločinu v habsburskom cisárstve za vlády Rudolfa II. Na konci 16. storočia zúri v kresťanskom pohraničí vojna s Osmanskou ríšou... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,49 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Historická detektívka o prvom prípade kapitána Steina a notára Barbariča, ktorí sú na stope zločinu v habsburskom cisárstve za vlády Rudolfa II.

Na konci 16. storočia zúri v kresťanskom pohraničí vojna s Osmanskou ríšou. Turci sa pokúšajú preniknúť k bohatým banským mestám v hornom Uhorsku. Vojnového veterána Steina vyšlú do Štiavnice odhaliť zradcu, ktorý sa chystá nepriateľom ukázať tajnú cestu do dobre opevneného mesta.

Pátranie ešte skomplikuje vražda miestneho šľachtica. Stein musí spojiť sily s mestským notárom Matejom Barbaričom, aby rozplietol klbko sprisahaní a zločinov, z ktorých mnohé siahajú hlboko do minulosti. Zdá sa, že všetko súvisí so zlorečeným Pekelným vrchom – mnohí veria, že sa na ňom zjavuje duch zhýralej meštianky, a po nociach sa tam rozlieha vytie psov, čo strážia bránu do záhrobia.
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

336 hodnotení

258
59
13
4
2

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Toto je perfektná historická, slovenská, napínavá, zábavná detektívka, s postavami, ktoré si vás získajú a so zaujímavosťami a historizmami, ktoré si budete googliť na nete aj o 2hej v noci. Juraj Červenák je medzi martinusákmi vo všeobecnosti veľký obľúbenec a málokto po jeho knižnom diele nikdy nesiahol (a ak aj nesiahol, tak ho aspoň dobre pozná). Mňa toto čaro tiež zlákalo a bola to jedna z najlepších knižných jázd za posledné roky. V sérii Stein-Barbarič-Jaroš, ktorá sa začína práve touto knihou som našla všetko, čo som si myslela, že moderná slovenská literatúra ani nemá šancu mať. Odporúčam všetkým, ktorí sa neboja trošku krvi a mäsa, ale majú radi záhady, detektívky a historický šmrnc v knihách. Nebudete banovať.

Čítať viac
Martinus
15

Nemám rada nespravodlivosť, aroganciu, povýšenosť a keď sa ubližuje deťom, starým ľuďom a zvieratkám /som zvieratkomil, viem, že nedokážem spasiť svet, ale keď sa dá, pomôžem/.

Iveta Janíková
Produktový špecialista
3. júna 2019
Vynikajúca

Dokonalá, historická detektívka (ktorú som zobrala do rúk len náhodne a určite nebanujem) od skvelého autora.
Kniha vás okamžite vtiahne do deja. Ponúka napätie, vynikajúco spracovaný dej, ponurú, smradľavú atmosféru doby, kedy by sme nechceli žiť. Dobre vykreslené hlavné postavy. Vraždy, intrigy, zrada, boj o moc a postavenie.
Kniha sa číta dobre, zaujme a určite si pri nej oddýchnete. Už sa teším aj na ďalšie pokračovanie.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Adam
Neoverený nákup
13.6.2024
Sériu som spoznal vďaka Knižnému putovaniu od Martinusu a je super, že mi šifra priniesla nových autorov a nové diela, ktoré chcem pridať do svojej knižnice. Mŕtvy na Pekelnom vrchu - mal som veľké očakávania, ale možno tým, že toto nie je úplne môj žáner, kniha ich asi skôr nenaplnila. Záver som už bral skôr ako povinnosť, ale myslím, že druhej časti dám napriek všetkému ešte šancu. Páči sa mi námet a úplne nový pohľad na detektívny žáner. Čítať viac
Silvie Charalambová
Overený zákazník
30.4.2024
Knihu mi doporučila kamarádka, z počátku jsem měla z obavy číst ve slovenštině, když nejraději čtu v originále, ale obavy byly zbytečné. Hned po první stránce mne příběh vtáhl a dokonale jsem se přenesla do 16.století . Neuvěřitelně poutavý, napínavý příběh, plný zvratů. Krásně se opírá o historické děje a nenásilně nutí i se podívat na historická fakta a osobnosti té doby. Nabízí i zamyšlení, že lidstvo se vlastně nezměnilo. Čítať viac
30.4.2024
Banská Štiavnica
Keď Martinus v knižnom putovaní dal ako hádanku kapitána Steina, spomenula som si, že som ešte nečítala knihy Juraja Červenáka a povedala som si, že by som to mala napraviť. A neľutujem. Čítam veľa, stovky kníh rozličných žánrov a musím povedať, že ma máločo chytilo tak veľmi ako táto séria. Je napínavá ako Hra o tróny, ale bez fantasy prvkov a lepšia. Hlbšia, viac sa drží historických faktov a reálnych miest. Keď som čítala túto sériu, preniesla som sa v čase a dokázala si mnohé budovy a miesta predstaviť.
Táto kniha bola neuveriteľne napínavá, plná prekvapivých zvratov a skrátka skvelá.
Čítať viac
18

Z počiatku zarytý milovník post-apokalyptického sub-žánru. Neskôr milovník akéhokoľvek žánru, nebrániaci sa či už krimi, thrillerov, horrorov, klasiky alebo fantasy či sci-fi. Čítam knihy, e-knihy či počúvam audioknihy. Taktiež milovník dobrej kávy a rôznorodých čajov :) V budúcnosti snáď aj spisovateľ vo voľnom čase :D

Štefan Filaga
Overený zákazník
3.3.2024
Názor čitateľa
Prvá kniha, veľkolepá,
Pohár Holby k nej však treba,
Traja borci v prvej časti,
Blúdia cestou, plnou strasti.
Rázny Stein už spriada plány,
Ako Turkov vyhnať z brány.
Kaprál Jaroš pridať sa smie,
Na zloduchov nožík tasie.
K tomu už len Barbariča,
Otočí sa každá .... čiča.
Zrady, intrigy a aj vraždy,
V Štiavnici v tom lieta každý.
A tak mŕtvy na tom vrchu,
Vyvoláva veľa vzruchu.
Číta sa to ľahko, svižne,
Spomienok však na tri týždne.

K Jurajovi Červenákovi som sa dostal prekvapivo cez ďalšieho Slovenského spisovateľa Marka Epochu. Žánre síce tvoria (resp. tvorili Mark je už vraj v spisovateľskom dôchodku) rôzne, no práve Mark mi raz Jurajovu tvorbu odporučil. Dlho však trvalo, kým som sa odhodlal zakúpiť si knihu v tomto žánri. Z počiatku som ho sledoval na sociálnej sieti, no v niektorých témach stojíme na dvoch stranách barikády a tak som ho prestal sledovať. No iba čo sa týka názorových rovín v oblasti politiky a celkového svetového diania. Čo sa týka literatúry, dal som jeho tvorbe šancu (aj keď som podľa neho len spodina, odpad, dezolát :) ) a to konkrétne sériu Stein a Barbarič. Aj napriek teda názorovým rozdielom, som sa od toho úplne odosobnil a čítal knihu s názvom Mŕtvy na Pekelnom vrchu s hlbokým záujmom a zvedavosťou.

Začiatok knihy začal zaujímavo a zároveň zábavne aj s doplnkami stredovekých slov či slovných spojení, ktoré sa s nami niesli celou knihou. Predstavil nám prvú z troch dôležitých postáv, kapitána Steina, skúseného bojovníka v radoch Habsburgovcov bojujúcich proti Turkom a ich invázii. Nazreli sme na kratučký okamih do kapitánovej nedávnej minulosti a autor nás ponoril do jeho ďalšieho poslania. Do cesty mu však, ako pomocníka, priradili Jaroša, pomerne mladého muža s veľmi dobrými skúsenosťami v určitej, nie celkom príjemnej oblasti. Putovanie sa teda začína Steinom a Jarošom, pátrajúcich po zradcoch, ktorí umožňujú vpády Turkov na územie Uhorska konkrétne do Štiavnice a jej okolia. Aby im nebolo ľúto (veď predsa v trojici sa pátra lepšie, či ani nie?), osud im prihrá svojrázneho notára Štiavnice Barbariča, ktorý však nad svoju prácu kladie ženy a alkohol. Už takáto kombinácia nám na prvý pohľad má veru čo ponúknuť. Počas putovania trojica odhalí zaujímavé intrigy, kruté vraždy, nečakané zrady a nezákonné činnosti spojené so sodomiou či s mystickými čarodejníckymi rituálmi.

Musím uznať, že kniha ma veľmi bavila prostredie a atmosféra, ktoré autor dokázal do knihy dostať boli naozaj famózne. Počas čítania som si vyhľadával rôzne zaujímavosti z histórie nie len v okolí Štiavnice, ale aj Levíc či dokonca Nových Zámkov. Našlo sa niekoľko podarených vtipných scén či vtipných hlášok, ktoré ma dokázali aj rozosmiať. Hlavné postavy boli taktiež skvelo napísané a ich život aj celkom rozvetvený a už sa teším, čo nového sa o nich podozvedám v ďalších knihách (ej ten Stein je ale nepoddajný mrzút). Pozeral som rozhovor s autorom v ktorom opisuje, ako sa pripravoval pri tvorení historických románov a je to v knihe aj badateľne vidieť. Pracuje so slovami, dopĺňa a správne pokladá vety a myšlienky tam, kde majú byť a históriu tejto doby má dobre naštudovanú. Žiadne zbytočné zdĺhavé opisy a vďaka Bohu (nerúhaj sa), žiadne filozofovanie. Tým by knihe len a len uškodil a dúfam že v ďalších knihách tomu inak ani nebude. Jediná vec ktorá mi tak vo vnútri mojej čitateľskej duše tak vadila, bolo ako také rozuzlenie príbehu (o zradcoch). Možno to však bude len tým, že ide o prvú knihu zo série a že som čakal z tej kriminálnej zápletky niečo iné nehovorím že to bolo zlé a ani hodnotenie o to neznižujem, je to len môj osobný pocit.

Kto váha, tak nech neváha. Juraj Červenák načrtol skvelú historickú krimi sériu so zaujímavými postavami, skvelou atmosférou, úžasným historickým prostredím a sľubným príbehom.
Čítať viac
5.2.2024
Milo prekvapená
Doteraz som čítala vždy knihy od zahraničných autorov a slovenských som s radosťou prehliadala, pretože som si nemyslela, že mi sadne ich štýl alebo ma zaujme dej. Určite som neoľutovala, že som si kúpila túto knižku, bola veľmi zaujímavá, zábavná a aj sa mi veľmi páčilo prostredie, v kt sa odohrávala. Rozhodne si prečítam aj zvyšné zo série a vrelo ju odporúčam ostatným, kt váhajú či si ju kúpiť alebo nie. Čítať viac
30.1.2024
Rýchle vtiahnutie do návykovej série
Knihu som náhodou videl ako odporúčanú na niektorom z portálov, a po prečítaní ma vtiahla do celej série príbehov trojice vyšetrovateľov. Dobové popisy autora, načrtnutie historických súvislosti na našom území, robia túto knihu, ako aj celú sériu, návykovým čítaním. Čítať viac
11
Children of Time - Adrian Tchaikovsky, 2016
Práve čítam
Children of Time

nájdete ma na instagrame @knihohry a FB knihohry Zbožňujem fantasy, ktoré dokáže človeka odpútať od problémov, starostí a všednosti reálneho sveta, ale nepohŕdnem ani históriou a geografickou literatúrou. Momentálne čítam nemecké knihy v zmysle hesla : Dva v jednom (umenie a vzdelanie)

Veronika M.
Overený zákazník
12.12.2023
Úžasná
Pred prečítaním tejto knihy som netušila, že zbožňujem historické detektívky.

úžasné postavy, dobrý a logický dej, z ktorého dýchala história. Až ľutujem, že som Červenáka "objavila" až teraz.
Každopádne, ide o knihu, ktorú si jednoznačne musíte prečítať. Aj sa zabavíte, aj sa niečomu priučíte, aj si zamilujete zásadového Steina a jeho spoločníkov.
Čítať viac
28.9.2023
Od kpt. Báthoryho som prešla ku knihám o Steinovi a Barbaričovi i keď som nebola fanúšikom historického románu s nádychom fantasy, alebo s detektívnou príchuťou, ale veľmi som si ich obľúbila a čakala som kedy autor vydá niečo nové a už sa teším na knihu LOVEC ČERTOV.
Vďaka pán Červenák.
Čítať viac

Juraj Červenák

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Smútim za ňou nekomplikovane a absolútne. To je moje šťastie aj moja smola. Už zakrátko sa mi v hlave vynorili slová: Chýba mi v každom čine i v každej nečinnosti. “

Roviny života - Julian Barnes, 2014
Roviny života
Julian Barnes