Naše kníhkupectvá sú otvorené :-)
A v nich najlepšie knižné darčeky pre všetkých. Viac info

Lenka

10

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2020
2019
2018
2017
2015
Zobraziť viac

Moje aktivity

10
Lenka

Lenka Miklášová získala odznak Verný zákazník

26.06.2020 11:34

Bolo nám cťou vás obslúžiť už 30 krát. Vaša domáca knižnica musí byť skutočne výstavná!

10
Lenka

Lenka Miklášová získala odznak Šťastných 7

04.06.2020 11:33

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

10
10

Lenka Miklášová napísala recenziu

11.05.2020 11:44

Táto knižka mi prišla taká nemastná neslaná, neprišla som jej tak úplne na chuť. Amy a Isabelle mi iba striedavo išli na nervy, často som ich nechápala, iba ku koncu som pocítila mierne sympatie. Dej plynie tak unavene, priam cítiť tú popisovanú extrémnu horúčavu, možno preto mi to úplne nesadlo, som skôr na dynamickejšie počteníčko. Čo sa mi naopak páčilo, bolo nahliadanie do súkromia vedľajších postáv, že to neboli len postavičky stojace bokom a chrúmajúce pukance, naopak, čitateľ má možnosť doslova im "nakuknúť do spálne" a dotvoriť si tak celkový obraz o navzájom sa prepletajúcich životoch obyvateľov mestečka Shirley falls.
Zhrnula by som to asi tak, že Amy a Isabelle je fajn knižka, len nie pre mňa.

Čítaj viac

10
Lenka

Lenka Miklášová prečítala knihu

11.05.2020 11:41

10
Lenka

Lenka Miklášová prečítala knihu

05.05.2020 12:37

10
10

Lenka Miklášová napísala recenziu

05.05.2020 12:37

Ako je u Kinga zvykom, hlavný hrdina nie je nasvalený superman, ktorého nedojmú k slzám ani dve vedrá cibule, a tak je to aj v tomto prípade. Invalid Edgar sa po ťažkej nehode a nasledujúcom rozvode zotavuje v tropickej samote floridského ostrovčeka Duma Key. Tu sa na radu psychológa vráti k maľovaniu, svojej dávnej záľube, čo prerastie do talentu neobyčajných rozmerov. No s postupujúcim časom Edgar zistí, že so štetcom a plátnom dokáže oveľa viac ako len stvárňovať úchvatné zátišia so západom slnka a nie je isté, či ide o dar, alebo prekliatie.

Trošku nezvyčajné je, že prvé dve tretiny knihy plynú v podstate idylicky, až na občasný "varovný prst", náznaky, že nie všetko je také krásne a slnečné ako sa môže na prvý pohľad javiť. To neznamená že som sa nudila, práve naopak, tá letná pohodička až mrazivo kontrastovala so zápletkou, ktorá sa postupne "vylupuje". Naproti tomu posledná časť knihy má už spád ako Everest, nedá sa odložiť, s napätím čakáte čo sa stane ďalej (ak ste ako ja, tak odbiehate pohľadom na koniec stránky aby ste sa to dozvedeli o 10 sekúnd skôr). V mojom prípade, čo sa Kinga týka, tak so záverom som málokedy 100% spokojná, ale taký je zámer - absolútny happy end od tohto autora jednoducho čakať nemôžete.

Čítaj viac

10
10

Lenka Miklášová napísala recenziu

25.09.2019 12:50

Na tomto príbehu sa mi páči najmä to, že morská panna tu nie je vykreslená ako Andersenova naivka alebo Disneyho pojašené dievčatko, ale ako sebavedomá osobnosť, ktorá so sebou nenechá zametať. Bola som zvedavá aj na P.T. Barnuma, a hoci má ďaleko do šarmantného gentlemana v podaní H.Jackmana, nevnímam ho ako vyslovene zápornú postavu. Autorka sa snažila dotknúť aj spoločenských problémov danej doby, ako znevýhodňovanie žien a otroctvo, ale vzhľadom k rozprávkovému námetu len veľmi okrajovo. Inak sa kniha číta dobre, a aj napriek tomu, že nedôjde k nejakým výrazným zvratom a koniec mi prišiel trošku naivný a nedotiahnutý, je to taká príjemná oddychovečka na dlhé jesenné večery.

Čítaj viac

10
Lenka

Lenka Miklášová prečítala knihu

09.09.2019 07:46

10
10

Lenka Miklášová napísala recenziu

09.09.2019 07:44

Ja som s touto knihou spokojná najmä preto že som nebola spokojná so záverom Douglasa Adamsa :) Niežeby sa končila klasickým happyendom, ale som rada že som sa dozvedela čo sa stalo po konci sveta. Štýl písania by som nazvala "Adams ktorý príliš tlačí na pílu". Absurdný humor mi nijak neprekáža, ale tu je ho predsa len trochu veľa a občas ma to už vyrušovalo. Inak ale ako oddychovka a doplnenie série je to fajn, neľutujem kúpu.

Čítaj viac

10
Lenka

Lenka Miklášová prečítala knihu

09.09.2019 07:38

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev