Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2022
2021
2021
2022
2021
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

12
12

Marcel Purma napísal recenziu

09.06.2022 06:12

Už jedenásty prípad detektíva Harryho Hola. Harry učí na policajnej akadémii a už tri roky je mimo aktívnej policajnej služby. Lenže v Osle sa nájde mŕtve ženské telo, ktoré ma rany ako od upíra. Harry musí opäť vyšetrovať zvláštne vraždy a samozrejme jeho súkromným životom to tiež otriasa.
Kniha sa čítala dobre. Nesbo to proste vie. Negatívom knihy podľa mňa je zbytočne veľa strán, kniha mohla mať kľudne o 100 strán menej.
Upozorňujem, že čitateľ by mal mať prečítané predchádzajúce knihy.
Moje hodnotenie 4 z 5.

Čítať viac

12
Marcel

Marcel Purma získal odznak Môj názor pomáha

09.06.2022 06:12

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

12
Marcel

Marcel Purma prečítal knihu

09.06.2022 06:11

12
12

Marcel Purma napísal recenziu

09.06.2022 06:10

Kniha sa zameriava na život Belle Gunnesovej, ktorá sa preslávila ako masová vrahyňa. Kniha už od začiatku je veľmi temná a vysvetľuje prečo Bella je taká aká je. Bella sa neskôr odsťahuje do Ameriky a tam už sa odtrhne z reťaze.
Kniha sa číta veľmi dobre. Striedajú sa dva pohľady: pohľad Belle, a jej sestry Nelie, ktorá si nechce pripustiť, že jej sestra je monštrum. Autorka ide dosť do hĺbky čo sa týka opisov a surovosti.
Moje hodnotenie je 5 z 5.

Čítať viac

12
Marcel

Marcel Purma prečítal knihu

09.06.2022 06:09

12
12

Marcel Purma napísal recenziu

09.06.2022 06:08

Túto knihu by som si nikdy dobrovoľne nevybral, ale bolo to v rámci spoločného čítania.
Kniha je zameraná na Chelsea a Damona, ktorí sa spolu vyspia pri prvom stretnutí a ona mu zatají, že má s ním dieťa. Po piatich rokoch sa zamestná Chelsea v Damonovej firme.
Keďže nepatrím do cieľovej skupiny tejto knihy tak je to poznať aj na hodnotení.
Malo by ísť o erotický román pre ženy. Ja som si vždy myslel, že to sú knihy s romantickou linkou s explicitne popísanými erotickými scénami. Hlboko som sa mýlil. Dej to nemalo skoro žiadny, bolo strašne stupídne čo sa týka charakterov postáv a interakcie medzi nimi. Erotické scény asi dve a to prvá hneď na začiatku, ktorá bola nereálna takej scéne by som uveril, keby sa stretli niekde v bare a boli by pod obraz boží. Tá druhá už bola v hoteli a tá sa dala.
Kniha by bola lepšia keby sa autorka zamerala viacej na charaktery, intrigy, dialógy toto všetko v knihe bolo len naznačené.
A najlepšie bolo vyvrcholenie diela všetky problémy sa vyriešili mávnutím čarovného prútika.
Moje hodnotenie 2 z 5 a to len kvôli tomu, že som to dočítal a že kapitoly sa striedali podľa pohľadu hlavných postáv.

Čítať viac

12
Marcel

Marcel Purma prečítal knihu

09.06.2022 06:07

12
12

Marcel Purma napísal recenziu

05.05.2022 08:24

Druhá kniha zo série divotvurce. Kellen odišiel z domova a s agrosankou Ferius sa presúvajú do krajiny Siedmych pieskov. Stretávajú sa s ďalšou agrosankou a dievčaťom menom Seneirou, ktorá má tiež čierne znamenie. Kellen s Ferius sa rozhodnú jej pomôcť a zistiť kto ich nakazil.
Kniha sa čítala veľmi dobre, je to taká oddychovka a udeľujem jej 4 z 5.
Určite sa pustím aj do pokračovania.

Čítať viac

12
12

Marcel Purma napísal recenziu

05.05.2022 08:22

Dej sa odohráva v našom svete (v Amerike) v budúcnosti, kde prebehla vojna medzi ľuďmi, ktorí chránia život a sú proti potratom a ľuďmi, ktorí sú za potraty. Vojna skončila dohodou, že každý človek má právo sa narodiť a má garanciu života do 13tich rokov. Medzi rokmi 13 a 18 sa zákonný zástupca rozhodne či dieťa bude žiť alebo pôjde na tzv. rozpojenie a jeho časti sú transplantované iným ľuďom. Príbeh rozpráva o troch deťoch ktorí sú odsúdení na rozpojenie, ale chcú žiť. Musia spojiť sily, aby prežili.
Kniha sa čítala veľmi dobre. V knihe si prejdete s jednou z postáv rozpojenie čo bolo dosť mrazivé. Psychológiu postáv autor veľmi dobre premyslel takisto aj svet. Neal Schusterman jednoducho tie príbehy vie písať.
Moje hodnotenie 5 z 5. Aj keď sa jedná o prvú časť zo série tak táto kniha má príbeh ukončený.

Čítať viac

12
12

Marcel Purma napísal recenziu

05.05.2022 08:21

Kniha začína s rozprávaním asi 9 ročnej Miry, ktorá je zdravé a zvedavé dievča. Má milujúcich rodičov a súrodencov, ona je z nich najstaršia. Z príbuzných má ešte divnú tetu Hanu (sestra jej matky), ktorá chodí v čiernom, nikdy sa s ňou nerozprávala a vždy vo vreckách má kus chleba. Nachádzame sa v období po 2.sv. vojne.
Okolnosti v živote Miri ju prinútia sa nasťahovať k tej čudnej tete Hane. Postupne sa medzi nimi rozvíja zvláštny vzťah a Mira nechápe prečo má Hana vytetované číslo na ruke.
Kniha je rozdelená do troch častí. Prvá časť rozpráva o Mire a vzťahu k tete Hane. Druhá časť rozoberá Mirinu babku a detstvo tety Hany a jej mamy Elsy a začiatok 2 .sv. vojny. Tretia časť je rozprávanie tety Hany - je to najmrazivejšia časť knihy. Autorka použila ja rozprávanie z pohľadu Hany.
Kniha sa čítala skvelo. Príbeh je mrazivý a nenechá vás na pokoji.
Knihe dávam 5 z 5 a zaraďujem medzi TOP knihy. Knihu som dal za dva večery.

Čítať viac

Hana
  • Alena Mornštajnová
4,9
9,90 €

„Padol v októbri 1918, jedného dňa, čo bol na celom fronte taký pokojný a tichý, že sa správa z bojiska obmedzila iba na vetu: Na západe nič nové...“

Na Západe nič nové - Erich Maria Remarque
Na Západe nič nové
Erich Maria Remarque