Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Môj názor pomáha
2022
Môj názor pomáha
2021
Knihy roka 2021
2021
Člen Čitateľského klubu
Hviezda severu
Netvor z Čiernej hviezdy
Študent mágie
Krimiláčik
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

16
16

Marcel Purma napísal recenziu

20.03.2023 12:01

V roku 1715 kráľ Slnko sa transmutoval na upíra a odvtedy svet vedie pod svojou diktatúrou a diktatúrou upírov. Neurodzení musia odovzdávať každý mesiac tzv. desiatok to je 10% svojej krvi, aby upíri boli nasýtení. Príbeh sa zameriava na Johanu skoro 300 rokov od transmutácie kráľa, jej rodina je povraždená a ona sa dostáva do školy pre budúcu šľachtu. Vpred ju ženie pomsta a chce zabiť samého upíra, ktorý nechal povraždiť jej rodinu lenže musí sa vysporiadať aj s intrigami, ktoré sú na škole.
Kniha postupne sa dostala do YA žánru, svet autor veľmi nevysvetlil a hlavná hrdinka nie je veľmi sympatická. Kniha sa, ale čítala celkom dobre.
Moje hodnotenie je 3 z 5

Čítať viac

16
16

Marcel Purma napísal recenziu

20.03.2023 12:00

Príbeh rozpráva o židovskej rodine v meste Ľvov očami 7 ročného dievčatka. Rodina si prešla najskôr komunistickou diktatúrou, ktorá im zobrala živobytie a neskôr prišli nacisti a boli deportovaní do ghetta a neskôr museli utiecť, aby prežili do kanála, kde žili 14 mesiacov.
Veľmi dobre napísaná kniha. Veľmi sa mi páčilo, že kniha je rozprávaná očami dievčatka, ktorá nerozumie všetkému čo sa deje v jej okolí, len vie, že musia bojovať o holý život.
Knihu hodnotím 5 z 5.

Čítať viac

16
16

Marcel Purma napísal recenziu

20.03.2023 11:59

Vo svete existujú ľudia, ktorí majú nadprirodzené schopnosti. Každých 10 rokov tajná spoločnosť tzv. Spoločenstvo, ktorá vyberie 6 najlepších ľudí s nadprirodzenými (magickými schopnosťami) a 5 z nich sa stanú členmi spoločenstva. Kniha je rozprávaná z pohľadov 6-tich postáv: Nico - fyzický čarodej, Libby - fyzická čarodejnica, Reina - naturalistka, Parisa - telepatka, Callum - empat a Tristan, ktorý nevidí kúzla. Príbeh je o súťaživosti týchto ľudí, aby sa stali členmi.
Tak táto kniha bola pre mňa veľké prekvapenie. Bola veľmi čitateľná a bavil ma tak ako príbeh aj postavy. Dlho som chcel dať 5 hviezd. Nakoniec hodnotím 4 hviezdy.

Čítať viac

16
16

Marcel Purma napísal recenziu

20.03.2023 11:58

Druhý prípad detektíva Roberta Huntera tentokrát sa nájde telo kňaza bez hlavy a miesto jeho hlavy je tam psia. Po čase sa objavia ďalšie telá, ktoré niekto brutálne zavraždil tak, že využil pri tom ich najväčší strach.
Detektívka sa veľmi dobre číta. Je plná akcie a brutálnych vrážd. Celkovo hodnotím knihu veľmi dobre, ale hviezdu strhávam za dejovú linku s médiom podľa mňa bola zbytočná.
Hodnotenie 4 z 5.

Čítať viac

Kat - Chris Carter, 2019
Kat
  • Chris Carter
4,8
17,90 €

16
16

Marcel Purma napísal recenziu

20.03.2023 11:57

Petr sa vracia späť po 20 rokoch do svojej rodnej dediny v Orlických horách. Tu sa stretáva so svojou dávnou kamarátkou a jej rodinou a na povrch sa dostávajú spomienky na ich spoločného kamaráta, ktorý pred 20 rokmi zmizol a už sa nenašiel. Petrovi sa začnú diať zvláštne veci a rozhodne sa pátrať čo sa vlastne stalo, pretože on ako novinár má veľa zdrojov, ktoré môže využívať.
Tak hlavná myšlienka bola dobrá. Lenže kniha bola hrozne zdĺhavá a mnoho vecí, ktoré s hlavnou témou nemali nič spoločné. Pri thrilleri ten dej musí mať drive a čakal som, že ma bude držať napätí, ale kvôli večným odbočkám to kniha neponúkla.
Celkové hodnotenie: knihe som chcel dať dlho len 2 hviezdy, ale koniec to trocha napravil tak dávam celkovo 3 hviezdy.

Čítať viac

16
16

Marcel Purma napísal recenziu

20.03.2023 11:56

Príbeh je o rodine, kde otec zomrel a jeho syn Marek začne pátrať po tom čo sa stalo. Marek postupne odhaľuje rodinné tajomstvá a snaží sa nájsť svoju sestru Šárku, ktorá od nich odišla pred rokmi a vedela by do prípadu vniesť väčšie svetlo.
Kniha sa číta veľmi dobre. Autor vás necháva stále na pochybách, už keď si myslíte, že viete tak ďalšia kapitola vás úplne zneistí.
Mimochodom kniha je prepracovaná do detailov a jedna z najkrajších kníh aké mám.
Moje hodnotenie je 5 z 5 a dávam do TOP kníh.

Čítať viac

16
16

Marcel Purma napísal recenziu

20.03.2023 11:54

Kniha je rozdelená do troch príbehov. Príbeh minulosti, súčasnosti a budúcnosti. Príbeh minulosti v 19. storočí rozpráva o Wiliamovi, vedcovi a jeho rodine, ktorý sa snaží vyvinúť nový úľ pre včely. Príbeh súčasnosti (rok 2007) je o chovateľovi včiel Georgovi, ktorý sa o svoju farmu stará ako len vie. No a príbeh budúcnosti je o Tao a žije vo svete, kde včely už vyhynuli.
Kniha má zaujímavý námet, ale skoro všetky postavy mi strašne liezli na nervy až na dejovú linku Tao. Postavy sa správali strašne nelogicky a sebecky. Táto kniha nič moc a celkovo hodnotím 3 z 5.

Čítať viac

16
Marcel

Marcel Purma získal odznak Šťastných 7

09.02.2023 11:25

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
16
16

Marcel Purma napísal recenziu

01.02.2023 09:35

Kniha začína na východnej fronte v 2 sv. vojne, kde Nemci postupne ustupujú. Ernest hlavný hrdina dostáva dovolenku a dostáva sa domov. Tam pochopí, že nie je všetko také ako im hovorí propaganda. Zisťuje, že aj Nemecko je bombardované a zistí, že aj dom jeho rodičov je zbombardovaný. Tu začína jeho pátranie po nich. Začne si postupne uvedomovať, že mu klamali a snaží sa zistiť na koľko on je zodpovedný za hrôzy vojny. Stretáva sa s Alžbetou do ktorej sa zamiluje.
Kniha je úžasná. Remarque je skvelý autor. Knihu hodnotím 5 z 5 a dávam do TOP.

Čítať viac

16
16

Marcel Purma napísal recenziu

01.02.2023 09:35

ríbeh o básnikovi a hrdinovi. Klasické fantasy o dobrodružstvách a láskach. Básnik Minangar najväčší sukničkár v krajine je opäť pristihnutý manželom svojej milenky a preto sa rozhodne opustiť svoj kraj a stať sa najväčším básnikom. Kovár Cuchenan po smrti svojho učiteľa a zároveň jeho pána je prepustený zo služby a rozhodne sa opustiť svoj kraj. Zhodou náhod nájde zázračný meč a zabije s ním draka. Mangar a Cuchenan sa spoja a spolu podnikajú rôzne dobrodružstvá.
Kniha je vlastne rozdelená na 6 dlhých poviedok, ktoré chronologicky na seba nadväzujú a každá z nich je ukončená. Nepáčilo sa mi postavenie žien prišlo mi, že všetky chudobné ženy sú ľahké a všetky z vyššej spoločnosti sú verné. Taktiež podvádzať manžela je ok, ale keď je žena znásilnená tak ju vyženú.
Celkovo sa kniha dobre čítala taká oddychovečka a celkovo hodnotím 4 z 5.

Čítať viac

„Humor je najkorenistejšou prísadou na hostine života.“

Anna v Redmonde - Lucy Maud Montgomery, 2016
Anna v Redmonde
Lucy Maud Montgomery