Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

4
4

Juraj Kiss napísal recenziu

12.01.2021 00:18

Iba stručne - už to nie je to, čo to bývalo. Ak sa na túto knižku tešíte preto, lebo Geogravia v dejinách bola úžasná, tak sa veľmi netešte. Dosť je to tu už napáchnuté autorovým svetonázorom, čo pribrzďuje svižnosť.

Čítaj viac

4
4

Juraj Kiss napísal recenziu

12.01.2021 00:16

Knihu som vzal do ruky v ten istý moment, čo som dočítal Harariho, takže možno to je len smola, ale autorov štýl mi prišiel popri Hararim ako vysokoškolské skryptá. Od začiatku až do konca som sa nemohol zbaviť pocitu, že čítam suchú učebnicu histórie. Autor sa v téme dobre vyzná, ale možno aj preto trošku opomína populárny aspekt knihy. Tešil som sa pútavé čítanie, ale popravde - dosť som sa cez to lúskal. (A miestami je to možno nasilu naťahované.) Pripomína mi to štýl prepacovanejšej diplomovky. Ale ak sa dostanete cez prvých 50 strán, tak to začne byť fajn. Koniec koncov, nemôžem povedať, že ma to nebavilo :)

Čítaj viac

4
4

Juraj Kiss napísal recenziu

12.01.2021 00:12

Aj keď kniha veľmi nemá čím prekvpapiť - proste viete od začiatku do konca že to bude o epidémiách - je to dobré čítanie, napísané jednoducho a zaujímavo.

Čítaj viac

4
4

Juraj Kiss napísal recenziu

12.01.2021 00:10

ALe priznám sa, miestami som musel zápasiť s tým, čo chcel vlastne ten ktorý autor povedať. Táto edícia má aj lepšie knižky. Stále však musím len a len odporúčať, pretože informácie v nej vedia rozširovať obzory.

Čítaj viac

4
4

Juraj Kiss napísal recenziu

12.01.2021 00:09

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Mám rád Harariho a kto čítal aj jeho prvé dve knihy, tak vie. Rozhodne si ale zavaril tým, že sa pokúša písať o súčasnosti. Minulosť už bola a budúcnosť je fascinujúca, ale realita nikdy nebude voňať vzrušujúco. Je to proste realita. Preto ma kniha až tak nechytila a mal som už pocit, že sa viac krát opakuje. A hoci je to možno detail, trošku ma sklamal, ako povrchne odbavuje krsťanstvo tým, že však inkvizícia a križiaci. Od takej kapacity by som čakal sofistikovanejšiu kritiku.

Čítaj viac

4
4

Juraj Kiss napísal recenziu

12.01.2021 00:04

Je to len osobný názor človeka, ktorý knihu prečítal len zo zvedavosti. Dej sa odohráva na našom území, čo môže Slováka len potešiť.

Čítaj viac

4
4

Juraj Kiss napísal recenziu

12.01.2021 00:02

Odporúčam, ale ako Rahnerov fanúšik som dúfal vo viac jeho vlastných myšlienok. Autor Zulehner často vstupuje do rozhovoru vlastnými siahodlými názormi, ktoré síce sú zaujímavé, predsa len nie sú Rahnerove. Každopádne, k danej téme veľmi obohacujúce.

Čítaj viac

4
Juraj Kiss

Juraj Kiss získal odznak Horúce novinky

21.12.2020 19:56

Ďakujeme za prihlásenie sa do newslettera. Keďže naša ponuka sa stále rozširuje a nové skvelé tituly pribúdajú, radi vám pomôžeme zorientovať sa v nich a nezmeškať najlákavejšie knižné ponuky.

4
4

Juraj Kiss napísal recenziu

11.12.2020 21:15

A predsa sa dá čítať s úplným pochopením všetkého. Autor sa nezamotáva do zopár vybraných káuz, ale nasvecuje nám celkový obraz vývoja posledných rokov v politike. Vnáša jemný nádych napätia, keď rozdeľuje knihu na časť pred vraždou a po vražde Jána Kuciaka. Nikoho asi neprekvapí, že hlavnou postavou je pán M. K., ale svoju rolu si zahrali aj ostatní kľúčoví herci nášho politického pódia.

Čítaj viac

4
4

Juraj Kiss napísal recenziu

11.12.2020 21:05

Asi som od toho čakal viac, ale táto kniha ma nechytila. Na druhej strane zasa popisuje revolučný rok 89 z úplne inej a dosť nečakanej perspektívy a kto má rád detektívky, príde si na svoje.

Čítaj viac

„Ak sa chcete stať spisovateľom, musíte narozdiel od ostatných robiť dve veci: veľa čítať a veľa písať. Pokiaľ viem, nedá sa tomu vyhnúť a žiadna skratka neexistuje.“

Stephen King