Čitateľské
profily

Založ si u nás profil

Chcete mať pohromade všetky svoje recenzie? Pochváliť sa knihami, ktoré ste čítali a podeliť sa o svoj názor na ne? Vytvorte si u nás verejný profil.

Založiť si profil

Čitateľské aktivity

6
6

Som len jedna ženská, ktorá miluje knihy.❤️

Katarína @jedna_zenska napísala recenziu

24.05.2022 06:38

Tretia kniha série Texting, ktorú môžete čítať samostatne, keďže každá kniha je o inom páre. Ak sa teda rozhodnete prehodiť poradie, rátajte s tým, že sa dozviete infošky (maličké), ktoré sú síce nevinné a nepokazia vám zážitok, ale…

V tejto ďalšej vtipno-trápno-sexi jednoduchej knihe sa stretávame s Robbiem, ktorého už poznáme ako spolubývajúceho Zacha, z 1.časti Láska cez správy, ktorej táto časť veľmi dýcha na krk. Keďže postavy sú dospelejšie, Robbie má syna (čo nie je žiadne tajomstvo) a Monty je učiteľka, dostala táto kniha trochu iný rozmer, ale aj tak sa naše hlavné postavy chovajú ako (nadržaní) pubertiaci. Takže si tu čitateľ opäť užije dvojzmysly, doberanie, vtipno-trápne a lacné narážky, to správne iskrenie a aj ďalšieho domáce maznáčika, ale hlavne smskovanie.

Aj keď je hlavná zápletka trošku ako “z komára somár”, je to vlastne pre túto sériu typické absurdne-smiešne nedorozumenie, ktoré vôbec nie je dramatické. No, ak by príbeh pri vygradovaní stratil svoju ľahkosť už by to nebolo ono, čiže úplne nenáročné a jednoduché konflikty sú v tejto sérii to pravé.

Čo mi, ale trošku prekážalo, bolo oslovenie “vajčak” pre Robbieho syna. Toto mi vôbec nesadlo, ale nijako to nepokazilo dojem a moje pocity sú po dočítaní (aj počas neho) opäť veľmi pozitívne.

Ak ste ešte túto sériu nečítali a stále váhate, radím vám, pustite sa do nej čo najskôr pretože je to presne to, čo čitateľky potrebujú, aby vypli, zabavili sa a oddýchli si, pri doťahovačkách a dvojzmysloch. Niekedy síce nebudete vedieť nájsť hlavu a pätu, ale tie drzé a trúfalé konverzácie stoja za to. Ja sériu Texting zbožňujem a už teraz sa teším na 4.časť!

Čítať viac

22
22

prial by som si viac paperbackov od slovenských vydavateľstiev :)

Pavol Jendruš napísal recenziu

24.05.2022 05:43

Výborné psychologické profilovanie hlavných postáv vyskladá príbeh 12 ročného chlapca topiaceho sa v alkohole. Sociálna dráma.

Čítať viac

13
13

Americká princezná - Katharine McGee
Práve čítam
Americká princezná

Milujem knihy. Verím, že nie čitateľ si vyberá knihu, ale každá kniha nás osloví a príde k nám práve vtedy, kedy potrebujeme. A ak nie, ešte nedozrel jej čas :) Hovorí sa: "Povedz mi, čo čítaš, a ja ti poviem, kto si!" :) https://knihujeme-s-veron.webnode.sk/

Veronika Posová napísala recenziu

24.05.2022 05:34

Milujem historické romány, ktoré nie sú historické len vďaka “obdobiu”, v ktorom sa odohrávajú, ale naozaj obsahujú aj kúsok skutočnej histórie. Presne, ako táto kniha. Obsahom patrí medzi tie väčšie, ale aj keď ma najprv vyplašil zoznam postáv na tri strany, postupne som sa do tejto knihy úplne zamilovala. Viacero postáv v príbehu dodalo celému deju autenticitu, pretože sme pravidelne nazerali do života nie len hlavným postavám, ale aj tým zdanlivo vedľajším. Anotácia knihy sa zameriava predovšetkým na príbeh mladého Gilesa, ktorý sa po náhlej a tragickej smrti otca stane novým grófom na zámku, ktorý je však zaťažený veľkými dlhmi, a Kitty, plachého dievčaťa, ktoré je však veľmi bohaté a sobášom s ňou by Giles vyriešil všetky problémy. No dostaneme oveľa viac - príbeh Niny, najlepšej kamošky Kitty, Rachel a Alice- sestier Gilesa, či dokonca nahliadneme medzi služobníctvo. Ako som zo začiatku spomenula, kniha obsahuje aj skutočný kus histórie - odohráva sa v čase, keď kráľovná Victoria zomrela a na trón nastúpil jej syn Eduard VII., ktorý bol na rozdiel od jeho matky veľmi spoločenský, o čom svedčilo množstvo spoločenských udalostí, ktoré sa v tom období konali. V knihe boli okrajovo spomenuté aj udalosti ako Búrska vojna v Afrike, vzostup automobilov, elektrifikácia a na moje prekvapenie aj sufražetky a ich právo voliť. Kniha je tak nie len príjemným oddychovým romantickým čítaním, ale aj sa pri nej čo-to naučíte z histórie. Anglicko má úžasnú históriu a v tejto knihe bola veľmi citeľná, to považujem za najväčší prínos tejto knihy. Jazyk autorky je tiež jedinečný, písala v tretej osobe, preto som sa cítila ako nemý pozorovateľ deja. Okrem toho, aj keď by si to niekto mohol myslieť, veď predsa je to román, erotika v knihe je úplne minimálna, a ak sa náhodou takéto scény v knihe vyskytli, autorka sa im príliš nevenuje, naopak sú podané veľmi decentne v rámci vzťahu postáv. V porovnaní so sériou Bridgertonovcov, kde si príbehy zakladajú práve na takejto chémii postáv, v tejto knihe to nehľadajte. Mne sa kniha aj napriek tažšiemu úvodu veľmi páčila a preto jej dávam 5??/5 a potešilo by ma pokračovanie príbehu postáv.

Čítať viac

3

Táto kniha má všetky atribúty na to, aby čitateľa zaujala. Autor kvôli nej precestoval celý svet od mokradí Brazílie cez farmy v JAR až po poľské Tatry. A zistil šokujúce fakty. Aké? Nechcem prezrádzať, ale spomeniem napríklad len to, že táto planéta je schopná uživiť o niekoľko miliárd viac ľudí ako je súčasná svetová populácia. Prečo sa to nedeje? Pretože ľudstvo je krátkozraké a pozerá len na dnešok. To, čo bude zajtra, je problémom ďalších generácií. Ak však chceme jesť kvalitné plodiny, mäso či vajcia, zároveň chrániť prírodné zdroje a navyše mať pevné zdravie, zajtrajšok sa týka aj nás. A viac neprezradím :)

Čítať viac

18

Rada čítam skutočné príbehy moslimských žien, ktoré sa dokázali vzoprieť svojim tyranom a našli silu s nimi bojovať a nakoniec vyhrať. Aj táto kniha je v podstate rovnaká, ako všetky ostatné tohto druhu, no v niečom je iná. Tentokrát sa jedná o mladé dievča vlastne iba teenagerku, ktorá v dobe internetu a sociálnych sietí žije v krajine, v ktorej stredovek nikdy neskončil. Rahaf Mohammad žije v na prvý pohľad v luxuse, kde mladému človeku nič nechýba. No zdanie klame. V Saudskej Arábii sa dobre majú iba muži, ženy prežívajú nočnú moru, ktorá trvá ich celý život. Kde byť ženou je prekliatie a trest. Trest len preto, že človek sa narodí ako podradné pohlavie. To, že moslimský fundamentalizmus je zvrátený vieme z kníh, internetu, či z televízie. Táto kniha má osobitný feeling. Rahaf mala síce k dispozícii Netflix, prístup na sociálne siete, no to všetko je v príkrom rozpore s tým, že musel čeliť utláčaniu, ponižovaniu a často aj fyzickým trestom vlastných bratov. Moderná doba, výdobytky 21. storočia v tieni fanatizmu, kde právo ženy existuje jedine na papieri, ktorý má cenu menšiu ako minuloročný sneh. Po prečítaní tejto knihy som si znova uvedomila, aká som šťastná, že som sa narodila v krajine, kde práva žien sú rovnaké, ako práva mužov. Hlavná hrdinka a zároveň autorka tejto knihy je inšpiratívna osobnosť a ja som rada, že som si jej príbeh mohla prečítať.

Čítať viac

7

Knížka sa mi veľmi páčila. Zaujala ma hlavne tým, že konečne bol v nejakej knihe použíty aj hudobný štýl metal. To bol aj dôvod prečo som si ju kúpila. Príbeh sa mi páčil, s hlavnou hrdinkou so väčšinu času súznela. Nebudem ďalej prezrádzať, ale oplatí sa prečítať. Taká krásna oddychovka :) .

Čítať viac

16

Krásne ilustrácie, ale texty sú až príliš jednoduché. Hodnotenie dávam predovšetkým za obrázky, napokon, ony sú v tejto knihe tie hlavné.

Čítať viac

10
10

Čítanie je moja terapia, moje hobby, moja vášeň a únik od reality.

Janka Haraksimová napísala recenziu

23.05.2022 19:16

Milujem štýl akým Elena píše a detailne opisuje Taliansko, Neapol. Sadla mi aj téma, ale akosi samotný dej má až tak nezaujal. Tie zápletky boli take neprekvapujúce.

Čítať viac

10
10

Čítanie je moja terapia, moje hobby, moja vášeň a únik od reality.

Janka Haraksimová napísala recenziu

23.05.2022 19:12

Svet nie je fér, ale verim že láska je silnejšia. Asi tak niejako by som v skratke opísala moje dojmy z tejto knihy. Mne sa páčila, no je smutne, že toto je v určitých krajinách normálne.

Čítať viac

10
10

Čítanie je moja terapia, moje hobby, moja vášeň a únik od reality.

Janka Haraksimová napísala recenziu

23.05.2022 19:09

Moja najobľúbenejšia časť z celej série. Všetko do seba zapadá, je úžasne ako autorka mala všetko premyslene vopred. Knihu som prečítala rýchlo pretože som sa chcela posunúť na ďalšiu. Číta sa doslova sama. HP milovníci má určite chápu.

Čítať viac

„Stačí dávať pozor. Poznatky prichádzajú vždy, keď si na ne pripravený, a ak dokážeš čítať znamenia, naučíš sa všetko, čo potrebuješ na ďalší krok.“

Záhir - Paulo Coelho
Záhir
Paulo Coelho