Knihy
E-knihy
Čitateľské
profily

Založ si u nás profil

Chcete mať pohromade všetky svoje recenzie? Pochváliť sa knihami, ktoré ste čítali a podeliť sa o svoj názor na ne? Vytvorte si u nás verejný profil.

Založiť si profil

Čitateľské aktivity

6

Veľmi zaujímavý pohľad na svet mladého človeka, ktorému bola diagnostikovaná schizofrénia. Mne Matt pripomínal svojím správaním aj autistu. Hoci neviem, či majú tieto dve diagnózy niečo spoločné, celé mi to tak prišlo. Chválim námet - naozaj nič prvoplánové ako väčšina kníh, ktoré sa mi v poslednej dobe dostali pod ruku. Pekne napísané.

Čítaj viac

10

Kniha ma bavila, počas celého príbehu som v napätí čakala, čo príde ďalej.
Vytkla by som jedine na môj vkus príliš presladený záver - o tom, ako sa obaja hlavní hrdinovia v posledných hodinách svojho života do seba zamilovali a zrazu našli to, čo celý život hľadali... Toto mi tam nesedelo, príliš to hralo na city, a pritom príbeh to nepotreboval, sám bol zaujímavo napísaný a aj tak vyvolával emócie počas celého čítania.

Čítaj viac

10
10

Som mamička 3 malých detí a pri čítaní sa viem odreagovať aj si odpočinúť. Milujem knihy, čítanie a svoju rodinu. Rada čítam nové knihy, hlavne ak mi niekto aj nejakú super knihu poradí.

Petra Reháková napísala recenziu

16.07.2019 19:40

Pre mňa taká oddychovka,čítala sa celkom dobre,dej nejako neviazol. Taka kniha na odreagovanie,aj keď bol možno záver rýchly a klišovitý.

Čítaj viac

3
3

Mladá čitateľka, ktorá sa snaží splniť svoj sen. Milujem kníh, šálky a tašky súvisiace s knihami.

Miroslava Krajníková napísala recenziu

16.07.2019 19:18

Ja ani neviem opísať čo všetko čo mne vyvolala táto kniha na konci. Zo začiatku sa mi zdala nudná, muž ktorý tyra ženu pred očami svojich synov, nadáva po nej, bolo to pre mňa nudné, ale potom ma to po čase začalo zaujímať viac a viac. Zaujímalo ma ako sa budú vecí diať ďalej keď odišla a rozviedla sa, keď nasla novú prácu a muža, ktorého milovala no bála sa, až neskôr si uvedomila, že jej bývalý manžel ju naučil aby sa netešila a aby necítila lásku, nehu. Nový priateľ jej to všetko ukázal a ona tomu ani nemohla veriť. Sem tam sa mi zdali niektoré vecí príliš nereálne, ale časom som to posunula niekde ďaleko do mojej mysle a ďalej sa mi kniha iba páčila. Tešila som sa s nimi z každej maličkosti no koniec ma ranil, veľmi som sa zľakla, že ich šťastie sa rozbilo, no posledná strana to napravila a ja som spokojne so slzami v očiach a s úsmevom na perach dočítala knihu.

Čítaj viac

11
11

Keď mám rozčítanú knihu, všetko ostatné má čas... Jedlo, pitie, práca, proste všetko :)

Mária Gracovská napísala recenziu

16.07.2019 18:36

Skvelá trilógia, síce pre mňa s veľmi nečakaným a preto zvláštnym koncom, ale určite sa oplatí prečítať všetky diely :)

Čítaj viac

14
14

Blogerka, Humbook ambasádorka a nenapraviteľná milovníčka kníh <3

Jana Paveleková napísala recenziu

16.07.2019 17:57

Dnes sa na nás valia eko postupy snáď z každej strany. Je pravda, že som šetrila prírodu skôr intuitívne, ale nikdy som tomu nevenovala hlbšiu pozornosť. Kupovala som úsporné žiarovky a spotrebiče, nenechávala som dlho zažnuté, separovala som odpad a pri umývaní zubov som vypínala vodu.?
Nedávno sa mi vďaka známej dostala do rúk kniha Eco-friendly domov. Netajím sa tým, že o pár týždňov sa sťahujem do vlastného a rozhodla som sa preto žiť ešte zodpovednejšie. Táto kniha je návodom skôr pre úplných ekozačiatočníkov (čiže pre mňa ????) a poviem vám, poriadne mi otvorila oči.?
Kniha je členená do niekoľkých dôležitých kapitol (konkrétne je radená podľa izieb v byte alebo dome), pričom nás sprevádza veľmi poučný a zrozumiteľný text, kvalitné fotografie a kopec receptov či nápadov, čo sa môže robiť lepšie a ekologickejšie. Nie všetky návody a rady vám môžu sadnúť, ale doma už máme v zásobníku na vodu závažie a s maminkou sme si nakúpili vrecúška na ovocie a zeleninu, ktoré môžete vidieť na fotke.?
Kniha ma oslovila najmä preto, že nemusím byť nutne eko práve ja (ako to mnohí nazývajú), ale môj domov a pevne verím, že taký bude.?
?

Čítaj viac

8
8

Milujem knihy, čo dodať? Eragon, Pán prsteňov, nič nemôže byť úžasnejšie ako tieto príbehy, napriek tomu milujem aj sériu Padlých anjelov a Tigrovu kliatbu. Všetkým odporúčam. :)

Júlia Fillová napísala recenziu

16.07.2019 17:42

Aj táto časť ma svojím dejom prekvapila. Ak by som to mohla zhrnúť, skutočne sú všetky časti o láske, zmene osobnosti a veľkej dávke odpúšťania, či už zo strany priateľov, blízkych, ale hlavne bohyne. Potešilo ma, keď som aj v tejto časti postrehla dojímavé vety, ktoré sa vyskytovali po siedmu časť a zas ma to tak trochu rozcítilo, takže dúfam, že koniec série predsa len možno poteší.

Čítaj viac

8
8

Milujem knihy, čo dodať? Eragon, Pán prsteňov, nič nemôže byť úžasnejšie ako tieto príbehy, napriek tomu milujem aj sériu Padlých anjelov a Tigrovu kliatbu. Všetkým odporúčam. :)

Júlia Fillová napísala recenziu

16.07.2019 17:37

Je zvláštne, že autorka stále má o čom písať, aj keď sa môže zdať, že to celé už iba naťahuje a ja s tým názorom možno aj súhlasím. Séria sama o sebe je dobrá a viem, že aj v skutočnom živote to funguje tak, že každý o sebe pochybuje, robí rovnaké chyby a opakuje sa to, čo by sa nemalo, ale keby bolo o jednu, dve knihy menej, myslím, že aj na čitateľov by to pôsobilo trochu inak. Každopádne, samotná podstata knihy je dobrá, postavy prechádzajú rôznymi situáciami a vyvíjajú sa, poprípade sa strácajú a vracajú do deja.

Čítaj viac

3

Od tejto knihy som nemala žiadne očakávania, vlastne som ani veľmi nevedela o čom príbeh je. Po dočítaní ale môžem spokojne prehlásiť, že Replika je veľmi vydarený originálny príbeh. Minimálne ja som sa so žiadnym podobným ešte nestretla. Replika je prvá kniha, ktorú som od Lauren Oliver prečítala, ale určite nie posledná.

Autorkin štýl písania mi sadol, kniha sa mi čítala ľahko, nakoniec som ju prečítala za necelé tri dni (a verím, že keby som nemala nič iné na robote, prečítam ju aj za kratší čas :D ). Jediné čo ma vždy nejak trklo, bolo niekoľko chýb, ktoré na mňa z textu vyskakovali. Nepatrím medzi čitateľov, ktorí by si to veľmi všímali, no chyby sa tu objavovali docela dosť často a niekedy sa to naozaj nedalo prehliadať. A ešte som sa asi trikrát pozastavila pri tom, ako hlavná hrdinka opisuje vzdialenosť pomocou decimetrov. Pravdepodobne na tom nie je nič zvláštne, ale mne to proste nesedelo.

Kniha ma ale inak veľmi milo prekvapila, či už samotným príbehom, jeho spracovaním, alebo postavami, ktoré som si rýchlo obľúbila a vyvolávali vo mne veľké množstvo emócií. Stále sa tam niečo dialo, stále sa odhaľovali nejaké tajomstvá, vznikali nové priateľstvá a rozvíjali sa vzťahy. Zaujímavé mi tiež prišlo, že sa kniha číta z oboch strán, pričom na každej sa odohrával rovnaký príbeh, ale z pohľadu inej hlavnej hrdinky. Každú chvíľu som knihu pretáčala z jednej strany na druhú a vôbec mi to neprekážalo. Nútilo ma to čítať stále ďalej a ďalej, až som sa od knihy nevedela odtrhnúť.

Replike dávam plný počet hviezdičiek, pretože som s ňou nadmieru spokojná. Podľa mňa má všetko čo by dobrá kniha mala mať (až na tie chyby). Určite v budúcnosti siahnem aj po pokračovaní.

Čítaj viac

4

Na túto knižku som sa veľmi tešila a musím povedať, že nesklamala. Má neuveriteľne pútavý dej, postavy, do ktorých sa jednoducho musíte vcítiť a zžiť sa s nimi, dej sa niekoľkokrát zapletie, ale rozuzlenia sa nedajú predvídať. Knižka obsahuje pekné myšlienky a pekne reflektuje dnešnú dobu. Veľmi sa mi páčila a teším sa na pokračovanie.

Čítaj viac

„Originálny spisovateľ nie je ten, čo nikoho nenapodobňuje, ale ten, ktorého nemôže nikto napodobniť.“

François-rené De Chateaubriand