Čitateľské
profily

Založ si u nás profil

Chcete mať pohromade všetky svoje recenzie? Pochváliť sa knihami, ktoré ste čítali a podeliť sa o svoj názor na ne? Vytvorte si u nás verejný profil.

Založiť si profil

Čitateľské aktivity

2

Tak ako aj prvý diel tak aj tento druhý bol dobrý ale opäť, tak ako aj v jednotke veľa vecí sa zbytočne naťahuje. Ale inak kniha pekná.

Čítaj viac

2

Kniha ako taká dobrá, ale celkom dlho som ju luskala, veľa vecí tam autorka podľa mňa zbytočne naťahovala. Ale inak pekna kniha. Kúpila som si aj druhý diel a určite si kúpim aj tretí.

Čítaj viac

11

Prva kniha od tohto autora, ale som velmi prekvapena. Tlieskam. Od zaciatku az na koniec napinave, nepredvidatelne. Putavo napisane. Necakane. Urcite odporucam. Psychologicky triler ako vyšity na tuto dobu.

Čítaj viac

1

Super vydanie, plné zaujímavých príbehov z nášho prekrásneho kraja. Krátke, stručné, no veľmi dobre napísané. Odporúčam.

Čítaj viac

14

Ako to už u autorky býva zvykom, opäť sa vystriedali pohľady viacerých postáv či už z minulosti alebo prítomnosti a musím zhodnotiť, že autorke tá minulosť lezie z pera (alebo z klávesnice) akosi lepšie. S osudmi týchto postáv sa šikovne pohrala a plynule ich dotiahla do konca, zatiaľ čo konanie niektorých postáv z prítomnosti mi prišlo ako vyslovené klišé. Sprvu síce táto časť príbehu vyzerá ako narušenie perfektne rozbehnutého stroja, ale časom si uvedomíte, že sem dokonalo zapadá. A ešte to ich správanie... keby som si mala dať panáka zakaždým, ako som mala chuť streliť niekomu facku, po dočítaní by som skončila na protialkoholickom.
Možno to vyznieva tak, že sa mi knižka nepáčila, ale opak je pravdou. Ak by som mala hodnotiť príbeh ako celok a nedeliť ho na dve časti (čo by som vlastne aj mala), tak by som s ním bola veľmi spokojná, autorka akoby zázrakom poprepájala jednotlivé životy a vytvorila tým silné rodinné putá, ktoré sa rokmi buď trhali alebo zoceľovali a nechávala tak čitateľa neustále v napätí lúštiť prachom zapadnuté tajomstvá.

Čítaj viac

14

Vnútri nenájdete len zázračné opisy prírody, prechádzok, upratovania, či čítania, ale aj užitočné tipy na meditáciu počas chôdze, ktorú som odskúšala sama na sebe a musím povedať, že som s výsledkom veľmi spokojná, alebo tipy, ako si správne usporiadať veci a ako pri tom postupovať. Mňa osobne najviac zaujali jogové pozície pre lepší deň, ktoré som si skutočne obľúbila, nakoľko mi takto v karanténe zabezpečujú každodenný pohyb, a keď mám odcvičené, vrhnem sa na jeden zo štyroch spôsobov avokádových toastov podľa autorkinho fantastického receptu. Magická knižka je doplnené dobre vyzerajúcimi pastelovými ilustráciami.
Nuž a či to je na niečo dobré? Dovolím si tvrdiť, že čítať takúto knižku pred spaním má skutočne zmysel. Určite to všetci poznáte, ľahnete si do postele a myšlienky vám lietajú kade-tade, uvažujete nad tým, čo zajtra spravíte na obed popri všetkých pracovných povinnostiach a takto bdiete ak niekoľko desiatok minút, kým sa vám konečne podarí zaspať. Poviedky v tejto prekrásnej knižke sú stavané presne tak, aby vás od podobných myšlienok odpútali a vy ste sa tak mohli v pokoji zasnívať. Kto už by len nechcel zaspávať s myšlienkou na vyvoňané kníhkupectvo alebo rozkvitnutú lúku?
A z akej pozície sa autorka dovolí prehlasovať sa odborníka? 17 rokov vyučovala jogu a od roku 2003 je aj meditátorkou, teda sa v tomto čase perfektne naučila, ako svoje telo zrelaxovať a rozhodla sa svoje skúsenosti posunúť ďalej.

Čítaj viac

14

Na príbeh sa pozeráme z pohľadov dvoch úplne rozdielnych žien – na jednej strane stojí bohatá Kate s na prvý pohľad dokonalou rodinkou a na druhej obyčajná Abby prosiaca o zmeny navyše. Nemajú ani tušenie, ako sa im v jeden moment život zmení na nepoznanie.
Katin manžel John sa nevracia z konferencie v Londýne, darmo ho vyčkáva na letisku, darmo sa mu skúša dovolať, pri neskoršom pátraní dokonca zistí, že už ani dávno nepracuje tam, kde tvrdí a určite nebol v Londýne. Čo sa nakoniec odohralo a kam John zmizol?
Abby zasa rieši iný problém, jej manželstvo s Rayom sa rozpadá, už ani nevie, s kým žije, niečo pred ňou ukrýva, je ako vymenený. Najpodstatnejšou otázkou ale je, čo má Ray s celou situáciou spoločné?
Nie, nepodarilo sa mi príbeh odhaliť, aj keď som si to myslela, každou, kapitolou som nachádzala nové a nové závery, upodozrievala som aj listy na stromoch, ale autor sa s mojou mysľou pohral tak šikovne, až som nebola schopná rozoznať páchateľa od obete, odrazu ten, čo vyzeral ako najväčší psychopat, pôsobil ako nevinné šteniatko. Chce to veľký talent vedieť čitateľa takto obalamutiť a dávať mu falošné nádeje.
Pochmúrna temná atmosféra ostrova perfektne sadla k depresívnemu deju, občas som mala pocit, že sa utápam v melanchólii spolu s postavami, preciťovala som ich bolesť aj ich trápenia, z celej sily som dúfala v šťastný koniec.
Od autora som čítala aj publikáciu Nezvestná, ktorú som si tiež okamžite zamilovala, táto sa mi však páčila oveľa viac, autor tentoraz postavy vykreslil tak skutočne a priamo, až som sa cítila, akoby som ich poznala celý život a pritom to bol muž, ktorý príbeh podával z pohľadu žien. Neuveriteľné, ako sa s celou zápletkou pohral a vykreslil ju do najmenších, avšak stále nie zbytočných detailov.
Odporúčam každému milovníkovi napínavých príbehov, zvratov a inteligentného humoru.

Čítaj viac

14

Sebastian Fitzek takmer pred desiatimi rokmi napísal knihu, ktorá v určitých aspektoch pripomína dnešnú dobu – svetom sa šíri nebezpečná choroba, na ktorú denne zomierajú desiatky ľudí, dochádzajú lieky, všade otriasa panika. V tomto chaose sa v podzemnej skrýši prebudí postrelený bezdomovec Noe, ktorý úplne prišiel o pamäť, nespomína si dokonca ani na svoje vlastné meno, riadi sa len tým, čo má vytetované na ruke. Ujme sa ho tajomný Oskar, zachráni mu život a odvtedy ho sprevádza na každom kroku. Noe však aj tak nevie, čo si počať so životom, kam sa má vydať a predovšetkým, kto ho postrelil. Je mu ten človek stále na stope? Ach, keby len Noe tušil, aký krvavý sled udalostí dokáže spustiť jediným telefonátom.
Napínavé čítanie plné prekvapivých momentov také typické pre Fitzeka, avšak tentoraz predsa len iný ako zvyčajne. Autor vykreslil svoje postavy dopodrobna, dal im silné a nezameniteľné charaktery, vdýchol im život. Kapitoly boli o niečo dlhšie ako zvyknú byť, dej vysvetlený o niečo detailnejšie a presnejšie. Sprvu som mala strach vzhľadom na tú hrúbku, obávala som sa, že autor nám už po 200 stranách nebude mať čo povedať, ale našťastie som sa mýlila a dokonca sa mi takéto prevedie páčilo oveľa viac. Skúste a posúďte sami, podľa mňa budete nadšení.
Len by som ešte rada dodala, že ak sa po dočítaní budete náhodou stotožňovať s jej myšlienkou, prosím, prosím, prečítajte si aj dodatok na konci knihy, kde autor vysvetľuje, prečo také a oné správanie nie je v poriadku a kde nastala logická chyba.
Mimochodom, v už spomínanom dodatku nájdete aj odkaz na stránku, kde si budete môcť podľa kratučkého testu vypočítať, koľko planét by ste spotrebovali, keby sa vaším životným štýlom riadili všetci. Mne vyšlo 2,16.. asi mám čo vylepšovať.

Čítaj viac

Noe
  • Sebastian Fitzek
4,8
13,56 €

5
5

Monika Jurikova napísala recenziu

27.02.2021 17:01

Veľmi dobre čítanie. 4.časť nesklamala. Autorka vystihla podstatu a problém, ktorý môže nastať kedykoľvek. Páči sa mi vyobrazený Tucker, ideálny chalan. Sabrina, silná žena, ktorá sa nevzdáva.

Čítaj viac

6
6

Duch domu Ashburnů - Darcy Coates
Práve čítam
Duch domu Ashburnů

Milujem knihy. Verím, že nie čitateľ si vyberá knihu, ale každá kniha nás osloví a príde k nám práve vtedy, kedy potrebujeme. A ak nie, ešte nedozrel jej čas :) Hovorí sa: "Povedz mi, čo čítaš, a ja ti poviem, kto si!" :)

Veronika Posová napísala recenziu

27.02.2021 17:00

Jediné čo je aj vo veku nesmrteľnosti isté je, že intrigy a ľudská povaha nemiznú a nezmenia sa v žiadnom veku.
Perfektná kniha, ktorá Vás núti zamyslieť sa nad smrťou, ale hlavne nad tým, na ktorej strane barikády by ste stáli vy, ak by ste mali možnosť beztrestne zabiť kohokoľvek ... a už teraz sa teším na pokračovanie v knihe Nimbus.
Úryvok, ktorý ma najviac zasiahol:
“Ľudstvu najviac zo všetkého želám nie mier, útechu alebo radosť. Želám mu to, aby každý z nás vo svojom vnútri sčasti umrel zakaždým, keď je svedkom smrti niekoho iného. Pretože len vďaka súcitu a bolesti, ktorá z neho pramení, ostaneme naďalej ľuďmi. Ak schopnosť prežívať tieto emócie stratíme, neexistuje žiadna verzia Boha, ktorá by nám pomohla.” Z denníka kosca C. K. Faradaya

Čítaj viac

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green