Čitateľské
profily

Založ si u nás profil

Chcete mať pohromade všetky svoje recenzie? Pochváliť sa knihami, ktoré ste čítali a podeliť sa o svoj názor na ne? Vytvorte si u nás verejný profil.

Založiť si profil

Čitateľské aktivity

8

Dcérka ju dostala na narodeniny, veľmi sa z nej tešila. Je v nej abeceda a pri každom písmenku je básnička.

Čítať viac

6

Mona Kasten je pre mňa pani autorka new adult kníh, ktorej nikdy nepoviem nie a prečítam si od nej naozaj akýkoľvek príbeh, pretože to so slovami jednoducho vie veľmi dobre.

Ani Osamelé srdce ma nesklamalo a rovnako, ako do série Znova som sa zamilovala aj do jej novinky.
Hlavní hrdinovia sú originálni, majú svoje črty a robia veci, od ktorých sa odlišujú od ostatných a skrátka si ich aj vďaka ich vlastnostiam zamilujete.

Príbeh sa začal rýchlo, nemala som problém sa začítať a hneď som si obľúbila postavy, aj keď som na niektoré časom znenila názor, pretože neboli skutočne takí, akí sa najprv javili.
Páčilo sa mi samotné situácie a to, ako za sebou plynulo nasledovali a stále sa v knihe dialo niečo zaujímavé, nenudila som sa a stále som bola zvedavá, ako dopadnú niektoré veci.

Na romantickú linku som bola zvedavá najviac, keďže v anotácii sa uvádza, že hlavný hrdina neznesie dotyk, no viem ju len a len vynachváliť. Mala prirodzené tempo, nebola nútená a veľmi dobre sa vyvíjala, veľmi som si to užívala.
V druhej polovici knihy nechýbal ani zvrat, ktorý, samozrejme, prevrátil dej naruby.
Autorke to ale nestačilo, a nenechala nás dlho čakať na ďalší zvrat, vďaka ktorému bol koniec otvorený a vyvolal vo mne veľmi veľa zmiešaných pocitov.

Už teraz sa neviem dočkať druhého dielu a dúfam, že sa dozviem odpovede na niektoré otázky, ktoré mi bežia v hlave, keďže od začiatku bola v príbehu jedna záhada, ktorá sa nestihla prezradiť, no verím, že sa neskôr objasní.
A toto vám určite odporúčam, ak ste milovníci new adult romantík, rozhodne vás to nesklame.

Čítať viac

8

Veľmi pekná kniha o predvianočnom čase a Vianociach. Krásne ilustrovaná kniha, ktorá poteší deti aj dospelých.

Čítať viac

19

Dracula, klasika, ktorá nikdy neomrzí a vždy sa k nej vraciam veľmi rada. moje prvé stretnutie s ním, prebehlo už dávno, možno aj v časoch kedy som frčala na upíroch (asi sme si tým prešli každý). bol to práve Dracula, ktorý im dal základ podoby, z ktorej vychádzajú, aj keď teda časom sa prispôsobili modernej dobe.

verím, že vo svoje dobre Dracula pôsobil strašidelne, v súčasnosti už menej, ale to vôbec neuberá na zážitku z knihy. dalo by sa povedať, že práve tie staré horory majú niečo do seba. tu vlastnú atmosféru, ktorú im ani zub času nezoberie. kniha by sa dala rozdeliť na viacero častí, v ktorých sa postupne stretávame so všetkými postavami a dostávame sa do príbehu. niektoré sú akčnejšie, svižnejšie, majú v sebe viac napätia, iné sú trochu pomalšie. ale všetko to do seba pekne krásne zapadá. zároveň ako časti na seba nadväzujú, dajú sa všímať rôzne detaily, odkazy na udalosti predtým, na pozadí.

Dracula je vyrozprávaný formou denníkov, rôznych zápiskov, článkov, vďaka ktorým máme možnosť nahliadnuť na udalosti v ňom z pohľadu rôznych postáv. a zároveň tak bližšie spoznať aj ich správanie, motiváciu. štýl písania, zodpovedá presne vtedajšej dobe. vyjadrovanie postáv, ich správanie, interakcia medzi sebou, tak to bolo a tak sa to vtedy písalo.

myslím, že Dracula je knihou, ktorá stojí za prečítanie. dal predsa by, akoby základ celej tej upírskej tematike. ja sa k nemu po rokoch určite znova rada vrátim.

Čítať viac

7

Už klasika :) pozerať dookola povolené !
Šrek sa proste vydaril. V zbierke rozprávok pre deti / dospelých má svoje čestné miesto.
Odporúčam.

Čítať viac

8

V knihe sú príbehy o Šípkovej Ruženke, Pocahontas, Snehulienka a sedem trpaslíkov, Aladin, Kráska a zviera, Popoluška, Ariel, Tarzan, Mulan, Leví kráľ. Pekná kniha.

Čítať viac

7

Veľmi pekná a poučná rozprávka.
Všetky 3 diely sú fajn. Syn /6 r. naozaj spokojný. Pozerá to dookola a ja s nim.

Čítať viac

8

Kniha má 3 príbehy a veľké písmenka. Na prvé čítanie super kniha. Kniha je o medvedíkovi a jeho dobrodružstvách. Za každým príbehom sú úlohy.

Čítať viac

8

Kniha predstavuje 31 pamiatok z celého sveta. V knihe sme sa dozvedeli o dávnych legendách a veľa zaujímavostí.

Čítať viac

9

Tvorba talentovanej slovenskej autorky Moniky Kasášovej je originálna a dovolím si tvrdiť, že štýlom písania sa vyrovná aj zahraničným autorom. Sériou K odvahe ma nútil strach si ma totálne omotala okolo prsta a žeriem jej každé jedno slovo napísané v knihe.

Tretia časť je rovnako nabitá akciou,napätím,troškou brutality a emóciami ako predošlé dve časti. Kto si v dvojke obľúbil novú postavu šialeného rusa Sergeja,tu ho dostane v plnej sile a ešte viac ! Sergej je týpek,ktorý číta knihy dolu hlavou,takmer nikoho neoslovuje menom,iba priezviskom a má dosť svojskú povahu. Spolu s Derekom tvoria originálnu dvojicu a bolo nádherné sledovať ako sa u nich postupom času prehlbuje sila priateľstva.

Najmilovanejšia trojica celej série Hal,Ian a Brad naďalej držia ochrannú ruku nad Alex a kryjú jej chrbát. Tu je krásne vidieť dôležitosť jej osoby v ich životoch. Zamilovanosť medzi Alex a Halom sa aj napriek počiatočným nezhodám po odhalení tajomstiev v druhej časti prehĺbila, a ten chlap ju vážne miluje.

Táto séria je ako droga,a keď s ňou raz začnete, neviete prestať. Ovláda vám myseľ a nahromadí v tele adrenalín. Po každej časti budete mať absťák,kým nezoberiete do ruky ďalšiu.

A koniec tejto časti ? Ostala som trochu v pomykove, pretože Monika ju ukončila síce uspokojujúco a krásne, ale nie povestným, dekeľ odpaľujúcim momentom,ale nebojte sa,dekeľ vám bude odpaľovať počas čítania stále. A tu u mňa ešte nastáva otázka, bude ďalšia časť ?? Dúfam,že áno, pretože mám nejaké nezodpovedané otázky.

Čítať viac

„Záleží na tom, čo sa naozaj stalo. Každý má potenciál urobiť niečo zlé - keby nás niekto podľa toho posudzoval, nikto by nebol dosť dobrý. Záleží však na tom, ako sa napokon zachováme.“

Road trip - Beth O'Leary, 2022
Road trip
Beth O'Leary