Knihy
E-knihy
Čitateľské
profily

Založ si u nás profil

Chcete mať pohromade všetky svoje recenzie? Pochváliť sa knihami, ktoré ste čítali a podeliť sa o svoj názor na ne? Vytvorte si u nás verejný profil.

Založiť si profil

Čitateľské aktivity

11
11

Som introvert, amatérsky vojenský historik, DVD maniak a sapiosexuál. Vygooglite si to.

Ivan Liška napísal recenziu

26.02.2020 10:09

Parádička. Hneď v úvode sa dozviete, že Kámasútra vznikla v Indii a vďaka prekladu istého viktoriánskeho bádateľa sa stala najdôležitejším erotickým textom v histórii, čo nie je to ani trochu nadnesené. Myslím, že ak by mal niekto vlastniť aspoň jednu knihu takto ladeného žánru, mala by to byť práve Kámasútra. Je to kniha, ktorá zaručene obohatí Váš stagnujúci sexuálny život. Obsahuje množstvo super fotografií rôznych sexuálnych polôh s detailným popisom a pôvodnými indickými ilustráciami, ale neostáva len pri tom. Kniha taktiež opisuje ako si správne vybrať partnera, či aké návyky predchádzajúce skvelému sexuálnemu zážitku by mali obaja partneri zachovávať. Okrem polôh Vám napovie napr. aj to ako sa správne bozkávať a ženy si zase môžu naštudovať čo všetko by mali robiť pre dokonalý orálny sex, ktorý povedie k maximálnemu uspokojeniu ich partnera. Nevynecháva ani také veci ako sex so šľahačkou či sex v sprche. Čo sa polôh samotných týka, rád by som ešte zmienil, že niektoré praktiky opisované v tejto knihe vyžadujú fyzicky zdatnejšieho partnera (chlapa).

Na našom trhu je ešte jedna Kámasútra - ja som si však vybral túto, lebo má krajší obal. Slovenské verzie sú už žiaľ vypredané a pri čítaní tejto budete neraz nútení nahliadnuť do česko-slovenského slovníka. Nie je to však žiadne veľká prekážka, ktorá by Vám nebodaj bránila si plne vychutnať toto veľdielo.

Čítaj viac

8
8

Poškvrnená - Michaela Mihoková
Práve čítam
Poškvrnená

Knihy majú dosť veľký význam v mojom źivote. Knihy dodávajú ľuďom, teda tým, čo ich čítajú fantáziu, ktorú potrebuje každý človek. Veď, keď si predstavíme koľko fantázie má autor takej knihy. Vždy ma fascinovali knihy. Obdivovala som autorov pre ich fantáziu a predstavivosť. Začalo to rozprávkovými knihami v detstve, ktoré mi mamka čítala. V prvej triede, keď som sa naučila čítať, vzala som do ruky knihu sama. Iný význam kníh spočíva v tom, že nám, poskytujú bohatú slovnú zásobu. V knihách vidím tiež oddych od reálneho sveta. Niekedy som znechutená z celého dňa. Vtedy mi kniha poskytne pomocnú ruku a pohltí ma svojím dejom.

Terezia Horňáková napísala recenziu

26.02.2020 09:21

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Román "Markíza de Pompadour" "z pera" vynikajúcej nemeckej spisovateľky Dori Duncker ma veľmi zaujal. Je to nádherný román, ktorý sa venuje životu svetoznámej kurtizány na francúzskom dvore od jej narodenina až do posledných dní jej života.
Po smrti poslednej kráľovej milenky sa otvorila cesta viacerým ctižiadostným a krásnym ženám, ktoré mali snahu vládnuť srdcu francúzskeho kráľa Ľudovíta XV. a jeho prostredníctvom celému Francúzsku. Získať si však kráľové prelietavé srdce nebolo jednoduché. To dokázali aj uzatvárané stávky, o ktorú vznešenú dámu pôjde. O to sa usilovala aj Jeanne-Antoinette Poissonová, dcéra bohatého obchodníka, ktorej už ako malému dievčatku predpovedali, že sa raz stane milenkou francúzskeho kráľa. Táto krásna žena s krehkým zdravím, ale o to väčšími ambíciami a túžbou po moci urobila všetko, aby si splnila svoje sny. Nezabránil jej v tom ani žiarlivý manžel, hnev následníka trónu, ako aj búriaca sa šľachta. V románe je veľmi pútavo spracovaný príbeh vzostupu tejto kráľovej milenky, jej vplyv na kráľa a tiež stopa, ktorú zanechala prostredníctvom umelcov a tiež staviteľov, ktorých veľmi podporovala. Život tejto slávnej a zároveň veľmi nešťastnej ženy ma fascinuje. Je to zaujmavý príbeh a zároveň príjemné čítanie o živote vtedajšej spoločnosti.

Čítaj viac

13
13

Slivky v čokoláde - Lenka Hrubová
Práve čítam
Slivky v čokoláde

Milujem knihy. Čítam všade. U lekára, v autobuse, doma, v posteli. Všade kam sa pohnem beriem knihu so sebou.

Tatiana Dyačovská napísala recenziu

26.02.2020 09:16

Celkom zaujímavá kniha. Zaujímavý príbeh. Čítala sa ľahko až som bola prekvapená. Bola som spokojná. Odporúčam aj ostatné knihy od tejto autorky.

Čítaj viac

13
13

Slivky v čokoláde - Lenka Hrubová
Práve čítam
Slivky v čokoláde

Milujem knihy. Čítam všade. U lekára, v autobuse, doma, v posteli. Všade kam sa pohnem beriem knihu so sebou.

Tatiana Dyačovská napísala recenziu

26.02.2020 09:14

Táto kniha je ten najväčší omyl. Väčšiu zlátaninu som ešte fakt nečítala. Bez ladu a skladu. Úplne o ničom. Škoda peňazí.

Čítaj viac

12
26.02.2020 08:13

Ak nejaké sci-fi, tak toto. Úžasný pohľad na to, ako sa môže alebo nemôže civilizácia meniť pod vplyvom hrozieb z vesmíru.
Myšlienka, že tu nie sme sami je tu úplne odignorovaná a autor ide do opačného extrému: vesmír je preplnený. Ako sa v takom prípade budú k sebe jednotlive civilizácie správať? Kto je kamarát a kto nepriateľ? Môžu si vôbec niekedy byť ľudia medzi sebou rovní? Celá trilógia je veľmi silné mentálne cvičenie :)

Čítaj viac

2

Vyborna kniba ktoru precitate na jeden hlt. Dan sacita super. Niekedy by som chcel aby toho bolo viac.

Čítaj viac

7
7

Pracujúci dôchodca so záujmami - knihy, dobré filmy, chalupárčenie, horský bicykel

Pavol Čomaj napísal recenziu

26.02.2020 07:37

Autorovi sa nedá uprieť, že má dostatok vedomostí o tejto problematike. Nechcem byť ironický, ale dostatok vedomostí o nejakej problematike má takmer každý, kto sa spolieha, že získa dobrý kompilát. Kniha rozhodne nepôsobí, že autor niečo vedecky skúmal, prehraboval sa v archíve, vyhľadával nové poznatky a pod. Celé dielko pôsobí, ako kvalitnejšie články v časopise, ktorý je zameraný na históriu. Nedokážem sa zbaviť pocitu, že toto všetko už niekto (niektorí) napísal a autor to upravil.
Faktom je však skutočnosť, že to bolo zaujímavé čítanie, každá postava z dejín prehovorila, ako to bolo naozaj a taký D´Artagnan bola historicky takmer detektívna záležitosť. Všetky postavy z histórie boli s úctou a rešpektom predstavené a výsledkom každej postavy bolo zistenie, že skutočne existovali ich „predlohy“. Spisovatelia síce vytvorili nové postavy, ale všetky vyrástli z ich pôvodných nositeľov.

Čítaj viac

3
3

Som obyčajný človek so závislosťou na knihách a ovocí. Ktoré z toho prevažuje, ťažko povedať. S knihami som začala, keď som mala 13 rokov. Bola to kniha od Krentzovej, Tajomstvo minulosti. Odvtedy sa stali súčasťou môjho života.

Veronika Kvašná napísala recenziu

26.02.2020 04:46

Kniha ma zaujala hned na začiatku a to preto, lebo sa podobala na mnohé a nie len na knihy ale aj na filmy... Avšak vôbec to tak nebolo. Človek čaká v napätí, kedy pride ten zlomový bod a nič. Čítala sa ľahko a miestami aj so slzami. Ma hlbší vyznam ako by človek čakal. Nájdete ho aj vy? Skúste to :)

Čítaj viac

9

Rada čítam knihy o závislostiach.... a mali by mladí, lebo je to hrozné . Dobre napísané, cítiť tam autentickosť a v dnešnej dobe úplne aktuálne a mohlo by motivovať ľudí čo sa chcú dať späť na správnu cestu

Čítaj viac

9

Tiež som prešla niečim podobným. Ale určite nie ako slávna herečka, ale obyčajná žena. Oveľa ľahšie sa prechádza knižnej hrdinke, ktorá má nemalé financie. Veľmi jednoduché čítanie na pláž ...

Čítaj viac

„Kniha je živý hlas nesmrteľných duchov všetkých vekov a národov.“

Victor Marie Hugo