Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

V skorých ranných hodinách je kapitán Dávid Meizner privolaný na miesto činu. Obeť nájdená v chatovej oblasti neďaleko Košíc bola brutálnym spôsobom dobitá, znásilnená a uškrtená. Stopy privedú Dávida a jeho kolegyňu Emu do malej dediny pod Tatrami, kde sa mladá žena narodila. Prečo obeť pred rokmi odišla do hlavného mesta a čo ju prinútilo vrátiť sa na východ Slovenska? Aby vyšetrovatelia zistili identitu páchateľa, musia rozmotať pavučinu tajomstiev ukrytú v minulosti. Pátranie po vrahovi však komplikuje nielen nový nadriadený, ale aj Dávidova povaha. Je to svojrázny detektív, nevrlý a nepríjemný, večný sukničkár, ktorý ľudí nemá príliš v láske. Teda až na jednu výnimku...
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha 2020
14,90 €

Posielame do šiestich dní

E-knihy a audioknihy

E-kniha 2021
PDF
EPUB
MOBI
11,90 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Kúpte spolu
18,85 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
304
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
841585
Rok vydania
2021
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,6 / 5

14 hodnotení

11
2
0
1
0

Denisa
pred šiestimi dňami
Super a napínavé
DIEVČA V HMLE si ma získala :)

Davida som si obľúbila, aj keď doma by som ho nechcela :D ale bola s ním sranda a každý správny detektív musí byť trochu magor :D ale mne sa jeho postava veľmi páčila i vzťah/nevzťah s Emou, s ktorou tvorili super dvojku. Ema ma bavila tiež, skvelá postava.

Čo sa týka príbehu zavraždenej Hany, to bolo veľmi silné. Postupne som prišla na to, kto za tým stojí i na motív, ale vôbec mi to nevadilo, keďže to do seba super zapadlo. Bolo to geniálne vymyslené a s jednou vecou ma autorka prekvapila, čo hodnotím pozitívne veľmi :)

Knižku odporúčam všetkým milovníkom krimi žanru. Tejto autorke to ozaj vyšlo, páčili sa mi postavy, v ktorých som sa vôbec nestrácala (je to krimi, nemôžu tam vystupovať len tri postavy :D) a knihu som si užila. Treba sa však pripraviť na vážne témy, nielen čo sa týka vraždy, ale aj znásilnenie, zneužívanie atď :(

Nie som si však istá, či obálka neodradí mužské publikum. Mne sa však veľmi páči :)
Čítaj viac
1
14.2.2021
V knihe sa stretávame s vyšetrovateľom Dávidom, ktorý je privolaný na miesto činu, kde bola spachaná brutálna vražda mladej ženy. S vyšetrovaním mu prichádza na pomoc jeho sympatická kolegyňa Ema. Ocitáme sa v odľahlej chatovej oblasti, kde sa obeť istú dobu zdržiavala. Postupne zisťujeme totožnosť mladej ženy a spoznávame jej minulosť. Z jej známych a priateľov sa tak stávajú hlavní podozriví a my len môžeme tipovať, kto z nich mal motív mladú ženu zavraždiť.

Postavu Dávida budete milovať alebo neznášať. U mňa to bol ten prvý prípad. Mám veľmi rada tento typ postáv. Napríklad pri Salingerovi, kedy by ostatní nevychovaného Holdena najradšej prefackali, ja som mu celý príbeh držala stranu. Rovnako aj tu sa mi páčila drzosť a sarkazmus, ktorý sršal z Dávidovho vystupovania. Dávid bol sukničkár, frfloš a veľmi ťažko sa podriaďoval autoritám. No na druhej strane sa mi páčila jeho otvorenosť, úprimnosť a dravosť, s akou chcel prípad vyriešiť. Kolegyňa Ema bola jeho pravým opakom, bola milá, empatická mladá žena, veľmi cieľavedomá a zapálená pre svoju prácu. Medzi ňou a Dávidom to počas celej doby iskrilo a mne sa veľmi páčilo, ako autorka do deja zasadila aj takúto romantickú vsuvku. Pri čítaní som sa vždy pristihla pri tom, ako sa usmievam na ich dialógoch a vzájomnom sa podpichovaní.

Hlavná dejová línia je sa zameriava na vyšetrovanie vraždy. No nachádzame tam aj pasáže, kedy sa vraciame do minulosti obete a postupne sa dozvedáme, akú hroznú minulosť mala za sebou. Úprimne, tieto pasáže sa mi čítali veľmi ťažko. Ešte teraz ma strasie pri predstave opisu tých udalostí. Potenciálnych vrahov tam bolo neúrekom, ale keď ste si ich postupne zatriedili, nebol vôbec problém sa v nich orientovať. Do posledného momentu som naozaj netušila, kto môže byť vrahom a autorka to pred samotným koncom tak zamotala, že som upodozrievala naozaj každého a teraz som už len hľadala, aký motív by mohli mať. Priznám sa, že ani jeden z mojich tipov nevyšiel.

Na to, že je kniha Dievča hmle autorkin debut, si myslím, že to zvládla na výbornú. A ja dúfam a zároveň sa teším na ďalšie knihy, ktoré výjdu z pera tejto našej talentovanej spisovateľky.
Čítaj viac
Zlatica Kośťanová
4.2.2021
Overený nákup
Dlho som rozmýšľala, či napísať svoj názor. Autorka dostala veľa kladných recenzií a nechcela som narušiť tento trend. Ale predsa len. Kniha by bola výborná, pokiaľ by sa autorka predtým ako začala písať, najprv venovala pravopisu. Priznám sa, že asi od polovice knihy som už vôbec nesledovala dej, ale hľadala som ďalšie divné slová, ktorých bolo v knihe mimoriadne veľa. Ak mám aj ja chyby v tomto príspevku, tak prepáčte, ale ja žiadnu knihu písať nebudem. Čítaj viac
Jane Lerryn
29.1.2021
Prvýkrát sa púšťam do recenzie a rozhodla som sa zhodnotiť knihu, ktorá sa ku mne dostala ako darček. Zo začiatku som sa na túto knihu dívala skepticky a pochybovala som o jej kvalitách, keď som zistila, že kniha je dielom slovenskej autorky. Obsah ma však trochu nalomil a obálka knihy tiež, preto som sa rozhodla, že tomuto trileru/krimi príbehu dám šancu, aj keď som sa toho obávala. Dnes sa za tento postoj však nesmierne hanbím, pretože takéto dobré dielo som už dávno nečítala a myslím si, že autorka sa bez problémov svojou tvorbou vyrovná tým zahraničným. Mrzí ma, že som knihu dopredu odsúdila a že som sa do toho bála pustiť, pretože akonáhle som sa začítala, nevedela som prestať.
Vyšetrovateľ Dávid sa mi zo začiatku síce nezdal veľmi sympatický, no po pár stránkach som mu prišla na chuť a zistila som, že ON je ten, ktorý dodáva celému príbehu šťavu. Svojský, charizmatický, drzý, možno trochu nevychovaný chlap, ktorý je ale skvelým vyšetrovateľom a svoju prácu robí najlepšie ako vie. Pobavil ma v tých najťažších chvíľach a páčilo sa mi, s akým nadhľadom sa díva na rôzne situácie a nerobí si ťažkú hlavu z „blbostí“. Aj on však má svoje slabosti, ale o tom viac v knihe ;)
V jeho blízkosti sa motá aj kolegyňa Ema, dobrosrdečná a milá žena, ktorá je presným opakom tohto grobiana. Dávid a Ema fungujú ako jin a jang, čo do príbehu vnáša potrebnú iskru a robí ho zaujímavejším.
Stretávame sa tu s rôznymi líniami a do poslednej chvíle nevieme, kto je zodpovedný za všetky zločiny a v kom máme hľadať vinníka. Príbeh sa nedá predvídať, ja sama som niekedy podozrievala úplne všetkých, inokedy sa mi zdalo, že za zločiny nie je zodpovedný nik a občas sa objavili nové skutočnosti, kvôli ktorým môj vnútorný hlas zapišťal: „Tak ty si ten vrah!“. Avšak vo chvíli, keď som si bola istá, že som na všetko prišla, sa stalo niečo, čo mi úplne urobilo „škrt cez rozpočet“ a znovu som bola tam, kde na začiatku – netušila som, kto to mohol spôsobiť.
Autorkin štýl písania je ľahký, dobre čitateľný, nevkladá do príbehu zbytočne dlhé súvetia, dej plynie ľahko, všetko do seba krásne zapadá. Kniha sľubuje odkrývanie spletitých tajomstiev a čitateľ to aj dostane.
Ak by som sa vedela vrátiť v čase, tak by som to urobila a knihu by som čítala stále dookola od začiatku, aby som mohla s hlavnými postavami znovu prežívať všetky emócie. Tento príbeh mi dal všetko, čo od dobrej knihy očakávam – zimomriavky, smiech, pocit hnevu a nespravodlivosti, ale ukázal mi aj to, ako vyzerajú pravé city.
Skláňam sa pred autorkou a jej schopnosťou do hĺbky vykresliť charaktery postáv, vďaka ktorým som mala pocit, že sa v knihe nachádzam aj ja a postavy na papieri pre mňa nabrali kontúry reálnych ľudí.
Rozhodne sa teším na ďalšie knihy od tejto autorky a sľúbila som si, že už viac nebudem „súdiť knihu podľa obalu“, respektíve dopredu hodnotiť knihu podľa toho, odkiaľ autor pochádza.
Čítaj viac
Martina K.
26.1.2021
Skvelá kniha!
Prirodzene plynulé dialógy, mne veľmi sympatická hlavná postava vyšetrovateľa Dávida, odohráva sa to v mojom rodnom meste, veľmi sugestívne opísaný mrazivý osud obete vraždy Hany, romantická linka, prekvapivý záver...čo viac si môže čitateľ priať? No predsa ďalšiu knihu od autorky! Čítaj viac
Nora Aden
14.1.2021
Super detektívka
Autorkin štýl mi od začiatku sadol, príbeh bol pútavý a skvelo napísaný. Napriek tomu, že som sa snažila odhaliť vraha, čo sa mi zvykne podariť, autorka bola vždy popredu a mala ma tam, kde ma chcela mať. Do konca knihy mi nedopriala prekuknúť vraha a do posledných strán vás drží v šachu. Bravúrne zvládnuté!
Označila by som to skôr za klasickú detektívku ako triler. Obálka sa mne osobne veľmi páči, avšak mám k nej výhradu - myslím, že mužský čitateľ po nej nesiahne, lebo názov i obálka evokuje čítanie skôr pre ženské publikum, čo je škoda, pretože to nie je žiadna sladká kniha pre slečinky.
Gratulujem autorke k skvelému debutu a budem sa tešiť na ďalšie knihy!
Čítaj viac
@knizkomolka
12.1.2021
Kniha má krásnu obálku, dobre vyskladanú krimi zápletku, kde do poslednej chvíle netušíte kto je vrah, skrýva tajomstvá a prekvapenia, svojského detektíva, romantickú linku a všetko dokopy sa to čítalo naozaj výborne.

Nechýbalo napätie, občas vtip, zaujímavé a prekvapivé zápletky. Opisy tých drsnejších scén sa mi nezdali brutálne, že by som nemohla v noci zaspať ale boli napísané tak, že som si to dokonale vedela predstaviť aj bez toho aby autorka zachádzala do úplných podrobností.

Odhaľovanie vraha Hany potrápilo nielen detektívov ale aj mňa. Čím vyšetrovatelia jej príbeh viac rozmotávali, tým sa postupne rozširoval okruh podozrivých. A záver? Ten ma dostal.

Krátke kapitoly z minulosti obete a pohľady prípadných podozrivých vznášali iné svetlo do príbehu.

Hlavnou postavou je svojský detektív Dávid, ktorý nie každému čitateľovi sadne. Ako knižná postava bol vlastne skvelý a do príbehu sadol ale v reálnom živote by som ho za všetky ženy nakopala a z práce by letel cez zatvorené dvere :-)

Detektív Dávid pretiahol všetko čo išlo okolo neho, vkuse chlastal, počas celej knihy sa vôbec nesprával ako profesionál, konal na vlastnú päsť, mal odpor voči autoritám. Okrem toho bol sarkastický, chronický klamár, ku všetkému a každému mal nemiestne pripomienky, sršala z neho arogancia a bol beznádejne zamilovaný do svojej kolegyne Emy (čo bolo úplne v protiklade s tým čo som vyššie uviedla). Ema ho mala mimochodom dokonale prečítaného a nič mu nedarovala.
Čítaj viac
14
6.1.2021
Ak je vám postava nesympatická, čítate ďalej alebo sa na to vykašlete?
Po dlhej dobe som sa konečne dostala k môjmu najobľúbenejšiemu žánru – zamotanému trileru. Hlavní vyšetrovatelia Dávid a Ema sú privolaní na miesto činu k obeti, ktorá bola brutálne znásilnená a neskôr aj zavraždená. Stopy ich dovedú do neďalekej dedinky a začína sa poriadne vyšetrovanie.
Do hlavného príbehu je zamiešaná aj linka mladého dievčaťa, ktoré je už od detstva znásilňované svojím vlastným otcom a psychicky týrané.
Nechcem vám vyzradiť priveľa, pretože pri detektívkach je najlepšie nevedieť vôbec nič a ísť do nich s úplne prázdnou hlavou.
Hneď pre začiatok musím povedať, že Dávid mi liezol neuveriteľne na nervy. Je to taký ten typický sexistický sukničkár, ktorý si začne s každou, čo okolo neho prejde a odkopne ju okamžite, ako dostane to, po čo si prišiel. V momente, ako mu ušla stopa kvôli tomu, že zízal kolegyni na zadok, som mala oči prevrátené o 180°. Je pravda, že som sa stotožňovala s niektorými jeho názormi, ale to nemení nič na tom, že by som ho najradšej sotila zo schodov.
Čo sa týka samotného prípadu, jeho vyšetrovanie prebiehalo bravúrne. Autorka dokázala veľmi šikovne popísať každý detail tak, aby si čitateľ vedel situáciu perfektne predstaviť a zároveň ho neunudila na smrť (V. Hugo, máš sa čo učiť).
Na strane 37 som bola presvedčená o tom, že som odhalila vraha a začínala som byť sklamaná, ale autorka ma rýchlo vyviedla z omylu a ja som sa nestíhala čudovať, ako geniálne to nakoniec dopadlo.
V skratke, ak hľadáte príbeh plný napätia, záhad, brutalít, tak určite siahnite po tejto jednohubke, ktorá vás nenechá zaspať, kým vražde neprídete na koreň.
Čítaj viac
9
4.1.2021
Recenzia
Stalo sa vám, že pri čítaní sa vám premietal príbeh, ako by ste sa dívali na nejaký film?

Presne to vo mne vyvolala kniha Dievča v hmle (aj by som si vedela predstaviť super filmové spracovanie).

Je to autorkin debut, no vôbec, ale vôbec to nie je badať. Barbora Bernátová má talent a to je vidno už na začiatku. Do knihy som sa chcela len začítať a už som bola v polovici aj napriek zle zalomeného textu (kde text je skoro na celú stranu, čo sa mi zo začiatku nepozdávalo, časom som si na to ale zvykla).
Každou jednou stranou som bola viac a viac v očakávaní a napätí, či vraha odhalím alebo nie (nestalo sa tak)

Veľmi som si obľúbila knihy tohto žánru, už keď som čítala knihu od Sandry Brown a Dievča v hmle ma uvtrdilo v domienke, že aj na Slovensku máme svoju Sandru.
Ak teda obľubujete krimi, trilery, príbehy, kde sa vyšetrujú vraždy s romantickou zápletkou v pozadí, ak ste radi v napätí počas čítania a radi odhaľujete páchateľov, určite siahnite po tejto knižke a podporte našu začínajúcu autorku
Čítaj viac
Nina
3.1.2021
Tato kniha je debutovym pocinom autorky a myslim, ze sa velmi vydarila. Prostoreky a svojsky detektiv David riesi krutu vrazdu zeny Hany, ktora je obalena tajomstvami a zahadami. Okrem pribehu sa mi na knihe pacila ta lahkost s akou sa citala, jazykovy styl autorky mi bol velmi sympaticky a v spojeni so zaujimavym pripadom to tvori super dielo. Do poslednej chvile som nevedela, kto je vrah a co sa vlastne stalo a to velmi ocenujem. Ako fanusik Agathy Christie tuto knihu urcite odporucam. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
18,85 €

„Spoločnosť kníh si možno zvoliť lepšie než spoločnosť ľudí. Tým skôr si medzi knihami vyberaj priateľa na celý život.“

Lucius Annaeus Seneca