Lucia Šabíková

11

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

100% knihožrút

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

100% knihožrút

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Môj názor pomáha
2023
Môj názor pomáha
2022
Môj názor pomáha
2021
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

11
11

fulloff. books napísal recenziu

04.06.2023 09:29

Dve rozdielne ženy, dva nešťastné príbehy, jedno silné priateľské puto a jedna krásna kniha o sebaúcte a sile priateľstva.

Takí je ďalší príbeh z edície Za láskou. Nenáročný, oddychový, plný lásky, vína a ženskej energie. Najskôr sa Vám možno bude zdať, že sa neviete do deja poriadne začítať, ale potom sa to zmení a kniha Vás tak zaujme, až ju nebudete chcieť pustiť z rúk. Treba len vydržať!

V príbehu očakávajte, že sa budú striedať dve rozprávačky, dve dokonalo nedokonalé ženy s úplne rozdielnymi povahami. Jediné čo ich spája je láska ku knihám a nešťastie v ich romantickej časti života.

Ako sa Chloé a Constance popasujú s novou životnou výzvou? To Vám už ja neprezradím, ale pokiaľ máte chuť na úsmevnú a hlavne oddychovú romantickú komédiu – tak tento príbeh je správna voľba.

Čítať viac

11
11

fulloff. books napísal recenziu

26.05.2023 15:12

Mladá, krásna a talentovaná speváčka potrebuje oddych od žiari reflektorov a chce sa utiahnuť niekam, kde by jej dal každý pokoj. Hudba ju už tak nebaví ako voľakedy. Nemá múzu, nemá chuť spievať, nemá chuť odísť na deväťmesačné turné. A tak nasadá do svojho starého obľúbeného auta a odchádza do Ríma. Do Ríma v Kentucky.

A čo všetkom v tomto Ríme nájde? V prvom rade hlavne samu seba, chuť naďalej tvoriť, chuť spievať a tancovať, chuť milovať. Objaví chuť samostatnosti a bezstarostnosti. Objaví chuť lásky... Po dlhých rokoch konečne zistí, o čo všetko prišla a kto môže za všetky jej bolestivé chvíle.

Útek do Ríma je dokonalým dovolenkovým čítaním. Len si ľahnúť na slniečko s drinkom v ruke, vypnúť hlavu a užívať si výbornú romantickú komédiu. Za mňa určite veľké odporúčanie. Táto kniha bola veľmi prijemná, romantická, vtipná a vôbec nie trápne presladená. Super!

Čítať viac

11
11

fulloff. books napísal recenziu

21.05.2023 18:04

Byť puntičkárom vôbec nie je zlé. Človek chce mať všade poriadok, všetko dokonalo naplánované. Horšie je, keď to prerastie do chorobnej potreby naplánovať do takýchto detailov aj samotnú vraždu. A nie len jednu, ani dve...

Dokonalé stopy je detektívka, kde samotného vraha poznáme od začiatku príbehu. Vidíme do jeho plánovania a rozmýšľania. A je to naozaj fascinujúce. Tak isto vidíme aj proces vyšetrovania a bezmocnosť detektívov pri hľadaní páchateľa bez akýchkoľvek stôp. Príbeh je napísaný tak, že jednoducho musíte stále čítať, aby ste zistili ako to nakoniec skončí.

Detektívky čítam naozaj veľmi málo, ale táto ma niečím zaujala. A dobre som urobila, že som sa ju rozhodla otvoriť. Bolo to veľmi zaujímavé čítanie pre každého milovníka kriminálnych záhad, vrážd a príbehov, v ktorých sú zakomponované aj odkazy na dnešnú dobu.

Čítať viac

11
11

fulloff. books napísal recenziu

21.05.2023 18:01

Nie každý deň je slnečný a nie každé obdobie nášho života práve najšťastnejšie. V živote sa dejú často veci, ktoré nevieme ovplyvniť. Sú to udalostí radostné, ale aj smutné. Tieto udalosti nám dokážu zmeniť celý život a na to, aby sme sa opäť vrátili do života musíme vypnúť niekde ďaleko od všetkého a od všetkých.

Tak ako Jodie. Aj ona potrebovala ujsť a nabrať nové sily. Potrebovala započať proces uzdravovania. Nechať sa pobozkať slnečnými lúčmi a morským vánkom. A možno ešte niekým ...

Tento príbeh bol veľmi pekne napísaný, ale za mňa slabý. Typické romantické oddychové čítanie s peknou myšlienkou a happy endom. Ako relax určite áno, ale ak hľadáte niečo komplikovanejšie, tak budete sklamaní.

Čítať viac

11
11

fulloff. books napísal recenziu

10.05.2023 18:13

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

„Naučil ma byť samou sebou, ... ženou, ktorá chce vyzerať nežne, štíhlo, sviežo, mlado, s veľkosťou podprsenky číslo jeden, s úsmevom a slzami šťastia. Ako normálna žena, ktorá urobila veľa prešľapov, kým zistila, že bez vysokých opätkov je človek stabilnejší, bez peňazí bohatší, bez silikónov prirodzenejší, bez botoxu usmievavejší a bez pretvárky šťastnejší.“

Predstavte si, že sa prebudíte, ale ešte neotvoríte oči. Prvé čo ucítite je pach nemocnice, zvuky prístrojov, ktoré monitorujú Vaše srdce. Potom sa započúvate do hlasov okolo Vás, ľudia plačú, modlia sa, vyznávajú Vám lásku. Potom ucítite dotyky. Hladkanie po ruke, po vlasoch, po tvári. Cítite aj bozky, ale neviete ich opätovať. Cítite sa tak blízko, ale predsa stále ďaleko od toho, aby ste tie oči otvorili. Snažíte sa toľko, až stratíte silu a zaspíte. A potom sa snažíte o to isté stále dookola až pokým sa Vám to nepodarí. Zrazu zistíte, že ste mali autonehodu a pár mesiacov už ležíte v kóme. No to nie je všetko.
Myslíte si, že máte dvadsaťdva rokov a pritom máte dvadsaťsedem. A všetko, čo ste za tých päť rokov robili je fuč. Na nič si nespomínate. V tom sa objaví princ na bielom koni, ktorého milujú Vaši rodičia, ktorý miluje Vás. Chce Vám pomôcť, chce Vás chrániť. Vezme Vás domov a snaží sa čo najviac, aby sa Vám tá pamäť vrátila. No keď príde prvá spomienka všetko sa obráti hore nohami. Pochybnosti, zvedavosť, hnev. Princ Vás zavrie do zlatej klietky a už z nej nebudete vedieť vyjsť. Časom navyše zistíte, že posledné roky ste vyzerali, správali sa a v neposlednom rade ste konali ako zlatokopka. Pretože, veď kto bude robiť podradnú robotu za 500 eur?

V tom si uvedomíte, že ste tu už nemuseli byť. Že ste dostali druhú šancu na život a že ten život musíte neodkladne zmeniť. A v tom sa objavia oni – traja záchrancovia, ktorých vlastne nepoznáte ale oni Vás áno. Traja ľudia, ktorí Vás majú radi napriek všetkým Vaším prešľapom. A oni Vám ukážu ten správny smer.

Príbeh Zlatokopka 2 – Náhody neexistujú bolo skvelým pokračovaním prvej časti, v ktorej sme sa oboznámili s ťažkým životom zlatokopky. V tejto druhej časti sa ale zlato minulo a ona sa musela naučiť žiť s tým čo má. Bolo to veľmi pútavé, romantické a poučné. Teším sa na veľké finále v tretej časti!

Čítať viac

11
11

fulloff. books napísal recenziu

01.05.2023 18:37

Krásny londýnsky život plný tancovačiek a nezáväzného flirtovania medzi mladými dámami a gentlemanmi narušila hrozba prvej svetovej vojny. Zrazu bolo dôležitejšie pomáhať v nemocniciach a dešifrovať zakódované správy v kryptologickej tajnej službe s názvom Miestnosť 40. Zapojení do práce boli naozaj všetci – nie len muži, ale aj ženy. Margot de Wildeová z knihy prvej, Arabelle Denlerová z knihy druhej a šikovná fotografka, z ktorej urobili talentovaná retušérku – Lily Blackwellová.

Okrem anglických, francúzskych a iných pilotov či letcov sa do tajnej služby zapojili aj utečenci z Ruska, ktorý sa nezhodli s názormi boľševikov. Tí to mali ale o to ťažšie, že si najskôr museli prácu a hlavne dôveru Miestnosti 40 zaslúžiť. Aj najlepší ruský kryptograf Zivon Marin musel utiecť zo svojej milovanej krajiny a „prezliecť kabát“ voči svojim. To sa ale nepáčilo jeho bratovi, ktorý sa mu rozhodol hádzať kamene popod nohy. Zivon to ale zvládol so všetkou gráciou a to najmä vďaka láske, ktorá ho pripútala k mladej retušérke Lily. Čo všetko ale musia zvládnuť, aby prežili?

Portrét vernosti bolo úžasné finále série Kryptológovia. Tajomné, pútavé a romantické – tak ako všetky predošlé príbehy. Môžem len odporučiť!

Čítať viac

11
11

fulloff. books napísal recenziu

16.04.2023 11:18

„Moje bijúce srdce je stále tvoje, a budem na teba čakať.“

Anatómia, príbeh lásky. Gotický román o anatómii lásky v tom najnezvyčajnejšom prostredí.

Edinburg, 1817 – sedemnásťročná Hazel, budúca manželka vikomta a zanietená študentka anatómie ľudského tela. Jack, mladý oživovač, zlodej nebožtíkov a chudobný, ako kostolná myš. Týchto diametrálne rozličných ľudí spojila láska, ktorá vznikala nenápadne, pomaličky, už od prvej chvíle ako sa prvýkrát videli.

Anatómia – príbeh lásky, je naozaj román zasadený v tom najnezvyčajnejšom prostredí. Sprvoti mi to prišlo trošku morbídne. No potom sa to prehuplo do niečoho, čo som naozaj nečakala. Nie každá mladá dáma bola ochotná vydať sa a stráviť svoj čas iba čajovými dýchankami a organizovaním spoločenských udalostí. Niektoré bažili po emancipácii. Po vede, vzdelaní, po uznaní. Hazel túžila byť chirurgička. A šla za týmto snom doslova „až cez mŕtvoly“. A to ju spojilo s Jackom, s chudobným chlapcom, ktorému ukradla srdce. Bolo to naozaj pútavé, napínavé, záhadné, romantické a s malinkou štipkou fantasy. Ale naozaj malinkou a perfektne vymyslenou. Približne od strany 100 som nedokázala knihu pustiť z rúk!

Mne osobne sa tento príbeh naozaj páčil. Bola to úplne iná šálka kávy, na akú som zvyknutá, a možno práve preto som si túto knihu na martinus.sk vybrala. Občas treba vyskúšať aj niečo iné a nie stále byť len v tej svojej komfortnej zóne.

Čítať viac

11
11

fulloff. books napísal recenziu

13.04.2023 16:29

„Je to láska, ktorá nám pomôže prežiť lúčenie.“

Každá chvíľka dokonalosti raz skončí. Aj Ella si myslela, že bude naveky žiť v milovanom Paríži s milovaným mužom medzi milovanými syrmi. Až pokiaľ sa do tejto predstavy dokonalej rozprávky nepriplichtili aj iné postavy a zvieratká, ktoré zamiešali karty. Ako sa s tým Ella a Serge popasujú? Zlomí ich to alebo posilní?

Láska na franczúzkom vidieku je pokračovanie krásneho príbehu Za láskou do Paríža, v ktorom sme sa zoznámili z Austrálie utekajúcou Ellou. V tejto knihe sa opäť vrátime do jej života, no z krásneho a rušného Paríža sa musí Ella presťahovať na vidiek. Takéto životné zmeny urobia škrt cez rozpočet, čo sposobí vzájomnú nervozitu, nedôveru a hádky.

Knihu určite odporúčam čítať až po prečítaní prvého príbehu, hoci Ella na prvých stranách veľmi krátko a výstižne zhrnula, čo všetko zažila počas príchodu do Paríža. Mňa táto kniha bavila, hoci prvá sa mi páčila možno o niečo viac. Obe sú písané pútavo a nenútene a sú naozaj vhodné na oddychové čítanie. Nezabudnite, že musíte mať po ruke vždy dobré vínko a kopu syra! Inak to naozaj nezvládnete bez utierania slín.

Čítať viac

11
11

fulloff. books napísal recenziu

11.04.2023 16:17

Zlomené srdce, ktoré zalepí pozornosť pekného a úspešného hokejistu? Ó áno, prosím.

Toto je síce len štvrtá kniha, ktorú som od Vi prečítala, ale už poznám koncept jej písania. Zaujímavé zoznámenie hlavných hrdinov, láska a erotika, smutná a dych berúca zápletka, rozuzlenie a happyend. Áno, happy end, nebudem Vás zavádzať pretože aj tak všetci veľmi dobre viete už na začiatku, ako to skončí. Ale to vôbec nevadí. Kniha je ideálna ako oddychové čítanie, ktorému žiadna žena neodolá. Navyše predstava sexi hokejistu, ktorí by Vám pred nohy položil celý svet? Prečo nie. No nie je všetko zlato, čo sa bliští a nie je všetko pekné aj trváce. A sexi hokejista vie veľmi rýchlo zdúchnuť od vážneho vzťahu. Aký má na to ale dôvod? Temná minulosť? Tajná láska? Alebo?

Mne sa Letný návrh veľmi páčil. Nebol to žiaden príbeh, z ktorého by som odpadla, ale bol to príbeh, ktorý sa číta rýchlo a ľahko a vôbec sa pri ňom nenudíte. Ja určite odporúčam.

Čítať viac

11
Lucia Šabíková

fulloff. books získal odznak Môj názor pomáha

08.04.2023 10:22

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

Môj názor pomáha

„Každý deň bol niečím zvláštny. Napríklad som robil všetko, čo ma bavilo, a prial som si, aby to nikdy neskončilo. A potom som si uvedomil, že neskôr môžem robiť niečo iné, rovnako zábavné, a že sa na to môžem rovnako tešiť.“