Lucia Šabíková

7

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

100% knihožrút

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

100% knihožrút

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2022
2021
Zobraziť viac

Moje aktivity

7
7

fulloff. books napísal recenziu

23.05.2022 12:23

Strašidelná, sadistická, nehumánna krvavá grófka alebo len mocná, cieľavedomá, samostatná a tvrdá žena, ktorá niesla na svojich pleciach celý svet a každý chlap jej to závidel? Aká bola v skutočnosti Erzsébet Báthoryová? To nik nevie a nikto to nikdy už ani nezistí. Ale čo si o nej budeme myslieť je len na nás.

Od malička ma všetky príbehy a legendy o krvavej grófke veľmi zaujímali. Veď predsa len, koho by príbeh o zlej grófke, ktorá sa kúpala v krvi panien nezaujal? Ako som sa ale dozvedela v tejto knihe, nie je všetko tak ako sa zdá. Autorka mi príbehom o inteligentnej, múdrej a medicínou zaujatej grófke otvorila oči a od teraz sa na strašidelnú Báthoričku budem pozerať úplne inak.

Kráľovná krvi je historický román plný právd, poliprávd ale aj autorkinej fantázie. Číta sa to výborne a číta sa to samo. Odporúčam každému milovníkovi historických príbehov určite nebudete ľutovať.

Čítať viac

7
7

fulloff. books napísal recenziu

17.05.2022 10:28

Mala nosiť krásne vyšívané šaty a drahé šperky. Mala si užívať život hradnej panej a nepohnúť ani prstom. No namiesto toho ostala sama. Musela drieť ako mulica, dojiť kravy, piecť posúchy, predávať pečivo na trhu. Bola odetá do špinavých šiat, za nechtami mala špinu a to všetko len pre svoj Hrádok. Svoj hrad, svoje jediné dedičstvo a jediný domov chránila zubami nechtami až pokým neprišiel ten, ktorý ju do tohto života dostal. Radovan.

Medzi láskou a nenávisťou je naozaj veľmi tenká hranica. Johanka, pani hradu Hrádok, bola dva krát snúbenicou, no ani raz nevestou. A prečo? Lebo ju pyšný županov vnuk ohrdol ako malé sopľavé dievča. No nevedel, že z nej vyrástla krásna a pracovitá žena, ktorá v ňom zapáli oheň. No dá mu druhú šancu?

Moja mamina mi priam prikázala napísať na túto knihu dobrú recenziu (keďže autorkinu tvorbu zbožňuje). Ale tentokrát ma nemusela nútiť. Sama musím uznať, že kniha bola výborná. Konečne po dlhšej dobe sme sa vrátili z fantasy sveta do slovenských hradov a bolo to veľmi pekné. Klasicky predvídateľné, ale za to veľmi zaujímavé. Autorka má rada kvetnaté a pre mňa veľmi vtipné opisy, ale na to som si už zvykla. Samotný príbeh ma veľmi zaujal a dokonca koniec aj prekvapil.

Autorke držím palce aby aj ďalšie knihy boli takéto dobré.

Čítať viac

7
7

fulloff. books napísal recenziu

13.05.2022 16:28

Po dočítaní tejto knihy mám chuť zbaliť kufre a odísť do luxusného hotela s výborným jedlom, drinkami, krásnym prostredím, kde môžem len čítať knihy na pláži a užívať si šum mora. No proste dokonalý raj na Zemi.

Hotel je veľmi jednoduchá a nenáročná oddychovka, ktorá Vás prenesie do dovolenkovej destinácie v Nantuckete. Asi preto je vlastne tento príbeh (ako píšu aj kamošky recenzentky) dobrou voľbou na letné plážové čítanie. Ale tam tie plusy asi aj končia.

Anotácia vraví: Tajomstvá a klamstvá... A to vo Vás vzbudí zvedavosť, no nie? Ale bohužiaľ .. nič také tam nebolo, čo ma veľmi mrzí. Kniha má podľa môjho názoru nevyužitý potenciál. Niektoré dejové línie ma bavili, iné boli zasa veľmi predvídateľné. Stále to bolo len také rozprávanie o životoch ľudí, ktorí pracujú v hotely a stále som čakala, na niečo, čo do konca neprišlo. Úprimne vravím, že som čakala viac. Navyše som bola pri čítaní nonstop hladná, och toľko chutne opísaných jedál ...

Ak máte ale chuť na jednohubku, ktorá Vám v tomto krásnom počasí dopraje relax, tak určite si knihu prečítajte. Ale ak čakáte od príbehov niečo viac, tak to nebude Vaša šálka kávy.

Čítať viac

7
7

fulloff. books napísal recenziu

03.05.2022 09:13

Téma znásilnenia je veľmi ťažká. Len počuť o tom, či čítať o tom je náročné, nie to ešte prežiť. Hlavná hrdinka to ale zažila na vlastnej koži. A čo bolo potom? Jej život plný farby, života a priateľov zosivel. Zmenil sa. Zničil sa. A ľudia sa čudovali prečo.

Postaviť sa opäť na nohy bolo náročné. Traumatizované nebolo len jej telo, ale aj jej duša a srdce. No raz prišiel chlap, ktorý jej pomohol. Chránil ju, netlačil na ňu, miloval ju. Nevyliečila sa z toho, nikdy nezabudla a nikdy ani nezabudne. No dokáže s tým žiť?

Lucia Sasková sa pomaly, ale isto stáva mojou druhou najobľúbenejšou slovenskou autorkou. Kniha Neznámych nemiluj vyšla, ako jej debutová kniha v roku 2012. Dnes, o 10 rokov neskôr, vyšlo toto tretie nádherné vydanie a ja sa vôbec nečudujem prečo. Za 10 rokov samozrejme vidno progres na autorkinom písaní. Táto prvá ešte nie je také psycho, aké píše teraz, no aj tak ma chytila za srdce. Silný príbeh, ktorý by si mal prečítať každý z nás. Nie len ženy.

Čítať viac

7
7

fulloff. books napísal recenziu

29.04.2022 10:34

Vzťah Adely a Ľudovíta je námetom knihy Nepriznaná od skvelej autorky Mišky Hajdukovej.

Priznajte sa, kamaráti, čo viete o živote Adely Ostrolúclej? Okrem toho, že bola pravdepodobne jedinou a nenaplnenou láskou Ľudovíta Štúra? Ja som nevedela takmer nič a asi preto ma táto kniha veľmi bavila.

Autorka poňala príbeh Nepriznanej lásky po svojom, no stále sa snažila vložiť do knihy čo najviac historických faktov a udalostí, ktoré pozisťovala počas jej prieskumu. Táto kniha, ale nie je len o ich nenaplnenej láske. Ale aj o Adele samotnej. Môžem tvrdiť, že autorka jej zložila krásnu poctu, pretože ak je pravda čo sa hovorí, tak Adela bola ideálom novej šľachty, ducha, múdrosti, vzdelanosti a inteligencie. Nebola ako klasický zarytý aristokrat. Bola milá na poddaných a fascinovaná obyčajným ľudom a ich tradíciami. Asi preto tak veľmi fascinovala aj samotného pána redaktora Ľudovíta.

Nepriznaná je tak krásny príbeh, až mi vháňa slzy do očí. Silný a nádherný. Naozaj ma chytil za srdce. Kto vie, ako to všetko naozaj bolo?

Čítať viac

7
7

fulloff. books napísal recenziu

22.04.2022 10:12

Viete si predstaviť, že by Vás posadili na loď a odniesli do ďalekého Nového sveta za oceán aby ste sa vydali za tabakových mužov a tým zvýšili populáciu v danej kolónii?

Nie, nevieme si to v dnešnom svete predstaviť. Ale v rokoch 1634 to bolo prirodzené. Tabakové nevesty sa vylodili vo Virgínii a začalo sa dvorenie. Žiaden vydaj z lásky. Žiadna romantika. Tie, ktoré mali šťastie dostali dobrých mužov, iné to ale povedať nemohli. Žien bolo málo a mužov priveľa. Nič iné okrem dobrej úrody tabaku a udržovania mieru s indiánskymi kmeňmi sa v danej dobe ani neriešilo. Neustále žili v strachu, či im niekto v noci nepodpáli dom, nezabije kone, neukradne jedlo. No predsa len sa v tomto ťažkom svete zrodila láska. Hoci ju ani jeden z nich nechcel a ani nečakal, no predsa si ich našla. Bude im dopriate byť spolu?

Tento príbeh bol veľmi milý. O tabakových nevestách som doteraz nevedela a ani nečítala preto to bolo pre mňa fascinujúce. Je pravda, že dej mal chvíľami pomalé tempo a možno preto som knihu čítala dlhšie, ako inokedy. No potom prišlo veľké finále a nevedela som knihu pustiť z rúk!

Laura Frantz má v obľube ako jediná z autoriek, ktoré poznám, preniesť nás do náročného obdobia Virgínie v sedemnástom storočí. Ak Vás táto téma zaujala, určite si knihu prečítajte. Neoľutujete.

Čítať viac

7
7

fulloff. books napísal recenziu

09.04.2022 15:05

„Nevyužil som vás na to, aby som sa zbavil smútku. Boli ste prvým skutočným svetlom v mojom živote za posledné roky. V okamihu, keď som vás uvidel, som vedel, že vás chcem. Ten obraz bol len zámienkou, aby som Vás mohol mať.“

Už len samotný názov nám hovorí, že to nebude historický príbeh o nevinnosti a letmých pohľadoch či dotykoch. Hriešne myšlienky sú jednoducho hriešne myšlienky. Je to príbeh o zakázanej láske a silnej príťažlivosti medzi grófovou dcérou a americkým darebáckym umelcom. Medzi hlavnými hrdinami to iskrí od prvého momentu a neprestane to iskriť ... asi nikdy. Hoci musím dodať, že som sa niekedy aj celkom dobre pobavila. Niektoré opisy samotného zvádzania a aktu boli veľmi zaujímavo napísané, čo sa v dnešnej súčasnej literatúre tak často nevidí. Napriek tomu ma príbeh bavil a určite odporúčam ako 320 stranovú jednohubku.

Hriešne myšlienky sú skvelým úvodom do novej série Sabriny Jeffriesovej. Priznávam, že som od nej ešte nič nečítala, ale splnila všetky moje očakávania. Takže ak máte rady pikantnejšie romance z 19. storočia s veľmi „detailnými“ a „kvetnatými“ opismi, neváhajte a prečítajte si. Alebo dajte prečítať mamine/tete/babke, myslím, že to určite bude ich šálok kávy.

Čítať viac

7
7

fulloff. books napísal recenziu

01.04.2022 17:59

Votreli by ste sa niekedy niekomu na svadbu? Len tak zo srandy? Ja asi nie, ale naša hlavná hrdinka to urobila. A ešte, že to urobila! inak by asi nestretla jeho ...

Knihy od Vi mám veľmi rada. Je to výborné, nenáročné a oddychové ženské čítanie na dlhé večery (keď napríklad ste ďaleko od svojho chlapa). Najnovšia Pozvánka nie je výnimkou. Hlavná hrdinka Stella sa mi páčila svojou nevšednou prácou, povahou a záľubami. Totižto Stella je závislá na čítaní starých denníkov. Čím staršie, tým zaujímavejšie. Dokáže sa do nich tak ponoriť, že stratí prehľad o tom, čo je skutočné. Až kým jej jeden denník nezmení život. A či sa mi páčil hlavný hrdina? No veď usúďte sami, vidíte ho predsa na obálke ...

To, čo ma neskutočne vytáčalo bol ten „slow burn“. Och, ako som ja čakala 200 strán, kým sa na seba konečne vrhnú! Veď tá ich vzájomná príťažlivosť bola až hmatateľná! Nuž moji milí čitatelia, budete musieť byť trošku trpezlivejší. Ale ak to zvládnete, tak si to veru užijete.

Celkovo hodnotím príbeh veľmi kladne, jediná malinká výčitka je len to, že sa celý ten ich ľúbostný príbeh udial za jeden jediný rok. Pre mňa sú niektoré veci po roku veľmi unáhlené, ale beriem, každý to má inak. Nemôžem však prezrádzať viac, aby som Vám nepokazila čitateľský zážitok :)

Čítať viac

7
7

fulloff. books napísal recenziu

28.03.2022 18:49

Jedna žena, dvaja bratia, dve rozličné krajiny, dve zvláštne situácie. A zrazu sa všetci traja stretnú v rovnakom čase na rovnakom mieste. Verili by ste tomu, že život má pre nás pripravené toľké náhody? Že si z nás robí srandu? Že nie je všetko tak, ako vyzerá? A že láska na prvý pohľad môže naozaj existovať?

Táto kniha bola teda poriadna jazda! Bavila ma od prvej strany až po tú poslednú. Vzájomná príťažlivosť hrdinov, sexuálna energia, láska k hudbe a celkový námet bol fantastický. Od autorky som pred tým nikdy nič nečítala, ale ak sú aj ostatné príbehy takéto zaujímavé, tak si ich hneď aj vkladám do wishlistu. Za mňa výborné čítanie, ktoré Vás nenechá chladnými.

Ak máte chuť na „rýchlovku“ tak neváhajte a siahnite po tejto knihe. Neoľutujete.

Čítať viac

7
7

fulloff. books napísal recenziu

26.03.2022 15:54

„Vždy budem tvojím útočiskom, do ktorého sa budeš môcť vracať.“

Čakať na niekoho sedem rokov s vedomím, že nikdy nepríde, musí byť náročné. Najmä, ak toho človeka celým srdcom a celou dušou milujete. Vidíte jeho chyby a problémy, no zatvárate pred nimi oči. Bojíte sa, že ho stratíte. Že bez neho nebudete môcť žiť. Že život, ktorý ste viedli s ním bol dokonalý a bez neho neviete, ako žiť ďalej. No neuvedomujete si, že tomu druhému je už lepšie. Že hoci láska je krásna a silná, tak dokáže aj ublížiť. Nie fyzicky, ale psychicky. Naše telo bude fungovať ďalej, no naše srdce bude krvácať a duša plakať.

Na túto knihu som sa veľmi tešila. Zaujala ma svojou nádhernou obálkou a emotívnou anotáciou. No musím priznať, že dej nebol taký pútavý, ako som dúfala. Príbeh sa čítal rýchlo a ľahko, ale mňa osobne nenadchol. Najviac ma to začalo baviť asi od strany 200, keď sa retrospektívny príbeh zmenil na pátraciu akciu. Vtedy dej plynul rýchlo a zaujímavo a moja zvedavosť pracovala na plné obrátky. Hoci cítim krásne posolstvo o snahe pomáhať duševne chorým, tak ma príbeh nezaujal na toľko, aby som ho mohla všetkými desiatimi odporučiť. Preto ma mrzí, že to píšem, ale čítala som už oveľa lepšie príbehy. No ale ... sto ľudí / sto chutí a čo sa nepáči mne, môže sa páčiť Vám.

V každom prípade je to emotívny príbeh o sile lásky s krásnymi myšlienkami o živote. Možno si ho vychutnáte viac ako ja.

Čítať viac

„Samozrejme že sa to deje v tvojej hlave. Ale prečo by to nemalo znamenať, že je to skutočné?“