Simona Jarošová

7

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Môj instagram: simona_jaros
Môj e-mail: simona.jarosova999@gmail.com

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Môj instagram: simona_jaros
Môj e-mail: simona.jarosova999@gmail.com

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2020
2018
Zobraziť viac

Moje aktivity

7
7

Simona Jarošová napísala recenziu

22.06.2021 07:07

Tajomstvá, ktoré skrýva táto kniha sú v skutku šokujúce. Až som musela prestať čítať a povedať si: ,, Ó môj Bože, tak toto nie!” . Naozaj dokonalé ! Pred autorkou (ako sa hovorí) dávam klobúk dolu????????.
Osamelý a chladný ostrov. Svadba, ktorá má zmeniť život zamilovanému páru. Ale nikto netuší, že zmení nie len páru ale aj iným hosťom. Počas osláv sa odhalí nejedno temné tajomstvo za ktoré sa bude chcieť nejeden hosť pomstiť. Nevesta ešte k tomu dostane záhadný odkaz aby zrušila svadbu, že jej ženích nie je ten za koho sa vydáva.
Moje pocity z knihy sú skvelé. Veľmi milo má príbeh prekvapil. Toto som teda vážne nečakala. Kniha vám neda oddýchnuť a spávať pre jej napínavý dej plný nečakaných zvratov a z pocitu pomsty, ktorý mali niektorý hostia. Za mňa další palec hore pre to akou formou autorka podáva čitateľom príbeh. Každá kapitola je z pohľadu iného hosťa/ postavy, ktorý sa opakujú. Nevesty Jules, ženícha Willa, družicky Olivie, hlavného družby Johnna či partnerky Hannah. Tým dej a príbeh viac umocňuje napätie a príbeh graduje, vy môžete len čítať a čítať so zatajeným dychom a hľadať vraha a typovať kto to môže byť. Autora krásne opísala postavy, mala som pocit, že niektorých poznám už dlho. Veľmi mi bola sympatická Hannah, mala som ju rada. A zároveň som veľmi ľútovala Olíviu, chudák mladé dievča, musela si prejsť niečim strašným. Ani sa nevidím, že sa chcela pomstiť ženíchovy Willovi. Velmi veľmi prešpekulovaný na výbornú príbeh. Ja určite odporúčam.
*****
Moje recenzie nájdete aj na instagrame simona_jaros

Čítaj viac

7
Simona Jarošová

Simona Jarošová prečítala knihu

22.06.2021 07:06

7
Simona Jarošová

Simona Jarošová prečítala knihu

19.06.2021 07:09

7
7

Simona Jarošová napísala recenziu

19.06.2021 07:08

Pri tejto knihe som si prvý krát musela začať písať poznámky ku niektorým kapitolám. Nemôžem napísať, že by má kniha sklamala ale ani má nepotešila či prekvapila. Na začiatok musím podotknúť jednu vec, že strašne má iritovalo priezvisko hl. hrdinu -Enzechštejn- . Ďalej autor z neho robil až moc nejakého hrdinu a plus tie jeho reči má miestami “vytáčali”. V knihe sa tiež stále dookola opisovalo aká je rodina Rosinských zlá, ako sa neradno s nimi zahrávať, čo si môžu dovoliť. Už má to nudilo. Túto knihu by som neodporučala osobam so slabším žalúdkom pre niektoré detailne opisy mŕtvol a zabíjania. Ja som musela niektoré kapitolu preskočiť. Čítala som už ale aj horšie knihy. Knihu som ale rýchlo prečítala. Má krátke kapitoly je malá a tenká.
** Moje recenzie nájdete aj na instagrame simona_jaros

Čítaj viac

7
7

Simona Jarošová napísala recenziu

17.06.2021 09:38

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Geniálna kniha, ktorá predčila moje očakávanie ! Prekrásny životný príbeh Eleny pred vojnou, počas vojny a po vojne. Počas čítania som si Elenu a jej rodinu tak obľúbila, že som mala pocit, že do nej patrím aj ja. Až mi bolo ľúto, že príbeh skončil. Normálne nemám slov. Toto bolo niečo úžasne. Waw. Kto sa rozhodne knihu čítať, tak sa ho určite dotkne. Sú tam veselé pasáže ale aj veľmi smutné pri ktorých som si poplakala. Konkrétne stránky 183 až 187 vtedy keď Veronika prosila mamu aby jej pomohla zo sveta. Ach, ani nedokážem nájsť správne slová aby som opísala svoje pocity z prečítaného príbehu. Nádherný príbeh, ktorý opisuje udalosti, ktoré ovplynili a úplne zmenili ľudí ich konanie a životy. Keď začnete knihu čítať určite ju nebudete chcieť pustiť z rúk.
Kniha začína príbehom Eleny a Martina ešte pred 2 sv. vojnou. Autorka opisuje ako sa spoznajú a aka bola v tedy doba. Rodičia vyberali deťom manželov a podobne. Autorka opisuje v knihe aj aké to je žiť s alkoholikom, jemne spomenula aj týranie, opisuje aké boli predsudky či otázky voči eutanázii. No proste príbeh, ktorý sa odohrával od roku 1932. Tak tiež vie krásne opísať pocity. Niečo krásne ! Naozaj. Všetko som prežívala s postavami. Či ich zaľúbenosť či smútok zo stráty najbližšieho. Veľa, veľa pozitívnych poznámok mám k tejto knihe. To len svedčí o tom, aká to je skvelá kniha. Určite neľutujem, že som strávila nejaký čas čítaním tohto príbehu. Ja určite odporúčam.
*****
Moje recenzie nájdete aj na instagrame simona_jaros

Čítaj viac

7
Simona Jarošová

Simona Jarošová prečítala knihu

17.06.2021 09:34

7
7

Simona Jarošová napísala recenziu

15.06.2021 07:36

Táto kniha obsahuje dvanásť rôzných príbehoch ľudí, ktoré na prvý pohľad vyzerajú obyčajne. No po prečítaní dalších stránok sa odhalia ich nečakane hrôzy, temno, prekliatia, strach a bizarné chúťky. Čtateľ tejto knihy je svedkom toho, ako hrdinovia príbehov sú nútení prekročiť svoje hranice strachu a bojovať o vlastný život. Tieto poviedky boli veľmi zaujímavo napísané. Aj keď niektoré boli pre mňa slabšie, tak autor to napísal tak zaujímavo, že som si ich aj tak prečítala. Čo mňa ale prekvapilo je to, že tento autor píše knihy pre deti. Naozaj klobúk dolu. Všetky poviedky niesli v sebe iste napätie, nútia vás čítať ďalej a ja som sa pri niektorých naozaj že bála ! Každá poviedka je rozdielna a ničím sa na seba nepodobajú. Autor ich napísal jednoducho a ľahko, pre každého čitateľa. Pri niektorých som bola zhnusená a hovoril som si: ,,Fuj, to je nechutne.” ,nemyslím to v zlom. Sú to dych vyrážajúce poviedky pri ktorých vám behá mráz po chrbte. A naozaj sú pre dospelých. Ja som s knihou naozaj veľmi spokojná. Mňa kniha prekvapila ale v tom dobrom slova zmysle. Knihu určite odporúčam ! *****
Moje recenzia nájdete aj na instagrame simona_jaros

Čítaj viac

7
Simona Jarošová

Simona Jarošová prečítala knihu

15.06.2021 07:36

7
7

Simona Jarošová napísala recenziu

11.06.2021 17:42

Príbeh sa odohráva v roku 2034, keď sa vo svete začala vojna, keď sa k vláde dostali "Čistý" geneticky čistí jedinci. Tento nápad na napísanie knihy mi pripomína niečím dejiny z 2 sv. vojny. Kedy sa Hitler snažil vytvoriť Árijsku rasu. Aj napriek tomu, že je príbeh vymyslený, tak som pri niektorých častiach stuhla, napríklad pri tých kde sa popisovali tábory. Autorka krásne opísala emócie hl. hrdinky Ely. Mala som pocit, že ja sama sa tak cítim či už smutne, či sa bála alebo či cítila motýliky v bruchu, keď bola so svojou láskou. V tejto útlej a malej knižke som nenašla žiadne (pre mňa) problémy, ktore by ma odradzovali od čítania príbehu. Nebolo tam veľa zbytočných opisov okolia, prírody alebo postáv. Všetko bolo v príbehu dokonalé vyvážené, všetko do seba krásne zapadlo a tvorilo výborný a napínavý príbeh Ely, ktorá bojuje sama o svoj život. Vďaka tomu autorka podá čitateľovy nebazudnuteľný zažítok z čítania.
****
Moje recenzie nájde aj na instagrame simona_jaros

Čítaj viac

7
Simona Jarošová

Simona Jarošová prečítala knihu

11.06.2021 17:41

„Kniha je nositeľom civilizácie a hlasom jednotlivca.“

Barbara Tuchman