Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Pod ulicami Londýna sa rozprestiera svet, o ktorom väčšina z nás nikdy nepočula. Je to svet príšer, svätcov, vrahov a anjelov, rytierov v lesklej zbroji aj bledých diev v čiernom zamate. Svet tých, ktorí doň prepadli štrbinami z nášho, horného sveta.

Richard Mayhew žil ako celkom obyčajný človek, až kým nezachránil dievča, čo sa pred ním zrazu objavilo zranené na ulici. Ani sa nenazdal a ocitol sa vo svete, o akom sa mu nesnívalo v najhorších – a ani najlepších – snoch.Komu sa kniha môže páčiť: Milovníkom fantasy príbehov od legendárneho autora románov Americkí bohovia alebo Oceán na konci ulice.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nikdekoľvek - Neil Gaiman
Oceán na konci ulice - Neil Gaiman
22,57 €
Ušetríte 3,33 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Neverwhere
Rozmer
130×210 mm
ISBN
9788055637402
Naše katalógové číslo
462313
Počet strán
352
Hmotnosť
420 g
Rok vydania
2019
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

7 hodnotení

65
14
2
0
0

pred týždňom
Ako zatiaľ všetky knihy ktoré som od tohto autora precital aj táto bola skvelá. Pútavý dej zasadený do úžasného sveta dolného Londýna, neuveriteľná fantázia skvelé postavy(mne osobne sa veľmi páčili dvaja partaci zabijaci pan Croup a Vandemar ale tiež Lovena a samozrejme Richard, Dvierka, CARABAS) až mi bolo ľúto ze kniha nie je oveľa hrubšia a rozhodne by som uvítal pokračovanie. Skratka vrelo odporúčam všetkým milovníkom fantazy a dobrých príbehov. Pre mňa osobne úžasný zážitok.
Čítaj viac
11.4.2019
Gaiman nesklamal
Tak toto bolo super!! Čo iné by som ale mohla očakávať od môjho obľúbeného autora, ktorý píše o mojom obľúbenom meste?
Zbožňujem Gaimanov štýl s akým vie do najmenších detailov opísať svoje postavy a prostredie, v ktorom sa vyskytujú. Úplne som si vedela predstaviť samu seba v Londýnskom metre a tie davy tlačiacich sa turistov na Trafalgar square.
Veľmi príjemná záležitosť, niečo medzi fantasy a románom. Občas je to trochu krvavé, občas rozprávkové, ale až do úplného konca som netušila čo sa stane(aj keď som v to dúfala), čo mi vyhovovalo.
Teraz len ľutujem to, že som toľkokrát v kníhkupectve držala tuto knihu v ruke a nikdy som si ju nekúpila až doteraz.
A opäť mám chuť navštíviť Londýn, pretože to nie je nikdy zly nápad ;-)
Čítaj viac
10.4.2019
Nikdekoľvek je výborným fantazijným príbehom opisujúcim dobrodružnú i nebezpečnú cestu ulicami záhadného Podlondýna. Autorova úžasná fantázia dokázala stvoriť neopakovateľný svet, v ktorom ožívali mnohé zaujímavé postavičky. Osobne sa mi páčilo, že často vo svojom tvorení použil aj kontrasty, keď napríklad z neželaných škodcov, ktorými sú potkany, urobil veľaváženú rasu z vyššej spoločnosti. V tomto svete však žili aj iné nemenej zaujímavé postavy, ktorými očami som tento príbeh sledovala.

Dvierka, markíz de Carabas, ale aj páni Croup a Vandemar mali svoje presne určené úlohy a vďaka nim sa knihy dostávalo napätie, ale niekedy aj akási prekvapujúca absurdná komickosť. Hlavným hrdinom bol Richard, typický zástupca ľudského pokolenia, ktorý však v prítomnosti všetkých týchto zaujímavých osobností pôsobil nanajvýš fádne a nevýrazne a za celý čas sa prejavil len niekoľkými významnejšími činmi. Kniha samotná sa tak stala nielen opisovaním dobrodružnej cesty ulicami Podlondýna, ktorými postavy museli prejsť, aby našli svoj vytúžený cieľ, ale takisto mozaikou príbehov týchto osobností.

Každý mal v príbehu svoje presne určené miesto, každý sa navzájom dopĺňal. Dej bol dynamický, neustále sa niečo dialo a hoci bolo tempo niekedy o čosi pomalšie, stále som s rovnakou radosťou otáčala ďalšie strany. Ak by som sa však nad tým zamyslela, uvedomila by som si, že tento príbeh je vlastne obyčajný a dej do určitej miery predvídateľný, ale vďaka autorovej fantázii a niekedy prekvapivo vtipnému štýlu sa kniha premenila na čosi neopakovateľné a úžasné.
Čítaj viac
7.4.2019
Dokonalosť!
Neil Gaiman je jednoducho majster v tom čo robí. Dokáže vytvoriť úžasný a vtipný príbeh plný rozmanitých postáv, ktoré Vám prirastú k srdci (dobre, nie všetky, že páni Croup a Vandemar?).
Svet, ktorý vytvoril na týchto 352-stranách je vytvorený tak dôveryhodne až Vám bude ľúto, že neexistuje naozaj. Opisy dýchajú takým čarom, že máte chuť nasadnúť do lietadla do reálneho Londýna a poobzerať sa či neobjavíte pod ním ten, o ktorom ste čítali v knihe. To je pre mňa mágia, ktorou podľa mňa disponujú vynikajúci spisovatelia ako je Neil Gaiman. Pre túto mágiu miluje jeho knihy ja a milióny čitateľov na svete. Verím, že medzi nimi nechýbajú aj slovenskí čitatelia. Preto ďakujem za každú jeho preloženú knihu do slovenčiny, ktorá pomáha rozšíriť povedomie čitateľov o tom, čo všetko dokáže tento veľký pán spisovateľ!
Čítaj viac
19.3.2019
Skvelá kniha
Skvelá kniha, úžasný nápad, dobré postavy, Gaiman je jednoducho génius, dej je plný fantastických a strašidelných miest, zaujímavých aj desivých bytostí. Teším sa každú jednu jeho knihu. A ani táto ma nesklamala.
Čítaj viac
4.4.2018
Chcem viac
Skvelá fantasy, veľmi dobre premyslené, zamotané a úžasný svet Podlondýna. Určite by som chcel viac príbehov z tohto prostredia. Informácie ako sa jednotlivé postavy dostali do tohto sveta a mnoho iného, v tejto knihe by sa našlo určite veľa námetov na rozvíjanie tohto sveta a dúfam, že pán Gaiman nás ešte niečím prekvapí z tohto mesta. Pre mňa druhá najlepšia od Gaimana po Oceáne na konci ulice, ale s ďalším potenciálom.
Čítaj viac
Peter
3.12.2014
Genialne
Netreba sa ani moc rozpisovat. Skvely namet, jedinecna temna a spinava atmosfera. Podobne ako pri Hviezdom prachu mi bolo trosku smutno, ked som to docital. Ak mate moznost neváhajte a vstupte do týchto dvierok...
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nikdekoľvek - Neil Gaiman
Oceán na konci ulice - Neil Gaiman
22,57 €
Ušetríte 3,33 €

„Píšem, aby som zistil o čom rozmýšľam. Okrem toho bary nie sú otvorené tak skoro.“

Daniel J. Boorstin