Babylon - Gaston Dorren

19,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Babylon

Dvadsať jazykov sveta

Ako sa môžete čo najefektívnejšie naučiť po vietnamsky? Prečo je nemčina najväčším čudákom spomedzi všetkých jazykov? A ako spolu komunikujú Indonézania, ktorých je 265... Čítať viac

Vydavateľstvo
Absynt, 2022
Počet strán
412

Ako sa môžete čo najefektívnejšie naučiť po vietnamsky? Prečo je nemčina najväčším čudákom spomedzi všetkých jazykov? A ako spolu komunikujú Indonézania, ktorých je 265 miliónov, žijú na takmer tisícke ostrovov a hovoria sedemsto jazykmi? ... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Ďalšie knižné vydania
Babel - Gaston Dorren
Brožovaná väzba
Angličtina, 2019
Na sklade

13,50 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Ako sa môžete čo najefektívnejšie naučiť po vietnamsky? Prečo je nemčina najväčším čudákom spomedzi všetkých jazykov? A ako spolu komunikujú Indonézania, ktorých je 265 miliónov, žijú na takmer tisícke ostrovov a hovoria sedemsto jazykmi? Pripravte sa, čaká vás Babylon – divoká jazyková cesta okolo sveta!

Dvadsať najrozšírenejších jazykov sveta vám vraj umožní dohovoriť sa s troma štvrtinami ľudskej populácie. Polyglot Gaston Dorren nám vo svojej zábavnej a poučnej knihe Babylon predstavuje špecifiká každého z tejto svetovej dvadsiatky a veľmi pútavo približuje všetko, čo s nimi súvisí – gramatické zásady, abecedu, zvukovú podobu, či zaujímavé slová, ktoré z nich prenikli do celého sveta. Pozrieme sa však taktiež na históriu, kultúru i rôzne spôsoby myslenia a vnímania reality spojené s každým z dvadsiatky najrozšírenejších jazykov sveta.

Naša jazyková cesta okolo sveta povedie od vietnamčiny, cez kórejčinu, japončinu, ruštinu, francúzštinu, španielčinu, mandarínčinu, až po lingua franca – angličtinu. Dozviete sa počas nej, čo znamená, že angličtina je „príbuzná“ s ruštinou, prečo pomerne malé Portugalsko zrodilo svetový jazyk, prečo ženy v Japonsku rozprávajú inak než muži, ale aj to, ako autor tejto knihy prišiel k dvom vietnamským neteriam.
Čítať viac
Počet strán
412
Väzba
pevná väzba
Rozmer
150×218 mm
Hmotnosť
648 g
ISBN
9788082033840
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1611605
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Holandsko
Vydavateľstvo
Absynt
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

2 hodnotenia

1
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Marek
Neoverený nákup
pred šiestimi dňami
Nakoniec veľmi príjemná kniha
asi som čakal, že kniha bude vyslovene porovnávať gramatiky, lexiku a podobne... vybraných dvadsať jazykov, lebo tu som bol viac či menej sklamaný. Najviac pri tamilštine, ktorej kapitola bola poňatá vyslovene "politicky".
Neskoršie kapitoly boli ale lepšie a lepšie, z čoho mi vychádza, že možno bolo zámerom autora pri každom jazyku podchytiť nejakú inú oblasť (...).
Minimálne od polovice som si knihu vyslovene užíval. Preto odporúčam. Nie ako najlepšiu knihu na svete, ale takú, ktorá sa oplatí.
Čítať viac
26
20.12.2022
Babylon
Nikdy by som si nepomyslel, že sa dostanem ku knihe o lingvistike. Bola to veľmi zaujímavá cesta, ktorú som s hrdosťou absolvoval, hoci nemôžem povedať, že som z nej vyšiel múdrejší. Možno o troška. Nie je to ale samozrejme Dorrenova chyba. Ten sa snaží každú kapitolu ozvláštniť a robí to pútavo. Jednotlivé kapitoly majú množstvo informácií a postrehov a každá je robená trošku inak. Či už historicky, formou dialógu, slovníkovo alebo sa vyslovene zameriava na konkrétne slová a slovné spojenia. Je to skvelý odrazový mostík prezentujúc svet jazyka, ako som ho nepoznal. Je komplikovaný, navzájom sa ovplyvňujúci a určite aj zaujímavý. Ale na plné pochopenie, precítenie a uznanie by som sa asi musel danej problematike venovať trošku viac. Výhodou knihy je, že ju môže čítať aj lajk. Niečo som sa určite naučil. A zároveň aj človek, ktorý sa lingvistike venuje trošku viac. Dá mu to určite skvelé postrehy na rozmýšľanie. Určite neľutujem že som si ju prečítal. Čítať viac

Čítať viac

„Všiml jsem si, že nic nevede k horšímu neuspokojení než hojnost. Nakrmte člověka, oblečte ho, dejte mu pěkný dům - a umře vám zoufalstvím.“

Na východ od ráje - John Steinbeck
Na východ od ráje
John Steinbeck