Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Babylon - Gaston Dorren, Absynt, 2023

19,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Babylon

Dvadsať jazykov sveta

Ako sa môžete čo najefektívnejšie naučiť po vietnamsky? Prečo je nemčina najväčším čudákom spomedzi všetkých jazykov? A ako spolu komunikujú Indonézania, ktorých je 265... Čítať viac

Vydavateľstvo
Absynt, 2023
Počet strán
412

Ako sa môžete čo najefektívnejšie naučiť po vietnamsky? Prečo je nemčina najväčším čudákom spomedzi všetkých jazykov? A ako spolu komunikujú Indonézania, ktorých je 265 miliónov, žijú na takmer tisícke ostrovov a hovoria sedemsto jazykmi? ... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

19,90 €

Na sklade, posielame ihneď
Stíhame do Vianoc

Dostupné v 10 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (3)
Babylon - Gaston Dorren, Absynt, 2022
Pevná väzba
Slovenčina, 2022
Vypredané

Babel - Gaston Dorren, Profile Books, 2019
Brožovaná väzba
Angličtina, 2019
Viac ako 30 dní

13,50 €


Babel - Gaston Dorren, Profile Books, 2018
Pevná väzba
Angličtina, 2018
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Súboj s láskou - Jana Pronská, Slovenský spisovateľ, 2023

Viac o knihe

Ako sa môžete čo najefektívnejšie naučiť po vietnamsky? Prečo je nemčina najväčším čudákom spomedzi všetkých jazykov? A ako spolu komunikujú Indonézania, ktorých je 265 miliónov, žijú na takmer tisícke ostrovov a hovoria sedemsto jazykmi? Pripravte sa, čaká vás Babylon – divoká jazyková cesta okolo sveta!

Dvadsať najrozšírenejších jazykov sveta vám vraj umožní dohovoriť sa s troma štvrtinami ľudskej populácie. Polyglot Gaston Dorren nám vo svojej zábavnej a poučnej knihe Babylon predstavuje špecifiká každého z tejto svetovej dvadsiatky a veľmi pútavo približuje všetko, čo s nimi súvisí – gramatické zásady, abecedu, zvukovú podobu, či zaujímavé slová, ktoré z nich prenikli do celého sveta. Pozrieme sa však taktiež na históriu, kultúru i rôzne spôsoby myslenia a vnímania reality spojené s každým z dvadsiatky najrozšírenejších jazykov sveta.

Naša jazyková cesta okolo sveta povedie od vietnamčiny, cez kórejčinu, japončinu, ruštinu, francúzštinu, španielčinu, mandarínčinu, až po lingua franca – angličtinu. Dozviete sa počas nej, čo znamená, že angličtina je „príbuzná“ s ruštinou, prečo pomerne malé Portugalsko zrodilo svetový jazyk, prečo ženy v Japonsku rozprávajú inak než muži, ale aj to, ako autor tejto knihy prišiel k dvom vietnamským neteriam.
Čítať viac
Počet strán
412
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
150×218 mm
Hmotnosť
550 g
ISBN
9788082034243
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1853041
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Holandsko
Vydavateľstvo
Absynt
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

16 hodnotení

7
6
3
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

33
Naslouchač - Petra Stehlíková, 2018
Práve čítam
Naslouchač

Som knihomoľka, ktorá číta súčasne aj 5 kníh. Ako prvú knihu som prečítala Pána prsteňov a odvtedy milujem fantasy a čítam, čítam a čítam. Najviac milujem fantasy a non-fiction, ale čítam všetky žánre. Rôzne prečítam 120-160 kníh. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť, preto píšem odporúčania, nie recenzie. Viac z môjho sveta nájdeš na Instagrame @_dennyto alebo @dennycita

Denisa Tomíková
Overený zákazník
6.8.2023
Knižku odporúčam fanúšikom náučnej literatúry a ľuďom, bažiacim po nových informáciách o jazykoch a hlavne rôznych kultúrach. Či už chceme alebo nie, naša kultúra je spojená aj s jazykom. Pre mňa bolo zaujímavé zisťovať, ako sa niektoré jazyky vyvíjajú dynamicky a niektoré takmer vôbec, ako mohol (alebo stále môže byť) niektorý jazyk rodovo podmienení, že existuje neabecedný jazyk, že niektoré jazyky sú príbuzné a iné zase nie alebo prečo si jedna malá krajina dokázala vytvoriť vlastný svetový jazyk a iná krajina nie?

Výhoda knižky je, že si z nej môžeš vybrať aj 1 jazyk a preštudovať si ho. Vôbec ju nemusíš čítať naraz alebo po rade, ako po sebe nasledujú kapitoly.
...a možno ťa niektorý jazyk osloví tak, že sa pustíš do jeho štúdia.

Knižke dávam 5/5 za jej originalitu a bohaté informácie. Pri každom jazyku som objavila nejakú novinku, ktorú som nevedela a knižku som čítala tak, že každý den som si prečítala 1 kapitolu.
Čítať viac
Jana Holubova
Overený nákup
31.3.2023
Gaston Dorren: BABYLON dvadsat jazykov sveta
Som sice iba v polovicke knihy, ale mozem je vrele odporucat tym, ktori sa zaujimaju a zvlastnosti, pribuznost a rozdielnost dvadsiatich jazykov sveta vybranych autorom. Navyse je mozne si ukazku tychto jazykov aj vypocut cez link, ktory autor uvadza. Autor pristupoval k jazykom tak, ze si materialy nielen nastudoval, ale do krajim aj vycestoval, stravil tam nejaky cas, aby tam aj s pomocou domacich vnikol do jazyka hlbsie. Tesim sa na dalsie podobne knihy. Čítať viac
Marek
Neoverený nákup
25.1.2023
Nakoniec veľmi príjemná kniha
asi som čakal, že kniha bude vyslovene porovnávať gramatiky, lexiku a podobne... vybraných dvadsať jazykov, lebo tu som bol viac či menej sklamaný. Najviac pri tamilštine, ktorej kapitola bola poňatá vyslovene "politicky".
Neskoršie kapitoly boli ale lepšie a lepšie, z čoho mi vychádza, že možno bolo zámerom autora pri každom jazyku podchytiť nejakú inú oblasť (...).
Minimálne od polovice som si knihu vyslovene užíval. Preto odporúčam. Nie ako najlepšiu knihu na svete, ale takú, ktorá sa oplatí.
Čítať viac
20.12.2022
Babylon
Nikdy by som si nepomyslel, že sa dostanem ku knihe o lingvistike. Bola to veľmi zaujímavá cesta, ktorú som s hrdosťou absolvoval, hoci nemôžem povedať, že som z nej vyšiel múdrejší. Možno o troška. Nie je to ale samozrejme Dorrenova chyba. Ten sa snaží každú kapitolu ozvláštniť a robí to pútavo. Jednotlivé kapitoly majú množstvo informácií a postrehov a každá je robená trošku inak. Či už historicky, formou dialógu, slovníkovo alebo sa vyslovene zameriava na konkrétne slová a slovné spojenia. Je to skvelý odrazový mostík prezentujúc svet jazyka, ako som ho nepoznal. Je komplikovaný, navzájom sa ovplyvňujúci a určite aj zaujímavý. Ale na plné pochopenie, precítenie a uznanie by som sa asi musel danej problematike venovať trošku viac. Výhodou knihy je, že ju môže čítať aj lajk. Niečo som sa určite naučil. A zároveň aj človek, ktorý sa lingvistike venuje trošku viac. Dá mu to určite skvelé postrehy na rozmýšľanie. Určite neľutujem že som si ju prečítal. Čítať viac

Vydavateľstvo Absynt

Čítať viac

„Pamäť rada zahmlieva predchádzajúce zlyhania.“