Vydaj sa na cestu knižnými svetmi
a vyhraj kopu kníh!

Mim

18

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Magický návrat
Môj názor pomáha
2023
Môj názor pomáha
2022
Môj názor pomáha
2021
Knihy roka 2021
2021
Pravý knihonaut
Pseudonym
Fanúšik strachu
Mladé témy
Netvor z Čiernej hviezdy
Študent mágie
Winter is coming!
Stopár
Krimiláčik
Drozdajka
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2020
Šťastných 7
2012
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

18
18

Miriama Kováčová napísala recenziu

23.02.2024 09:28

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Tak takéto to bolo dospievať na konci osemdesiatych rokov :D Keďže v čase kedy sa odohráva tento príbeh som bola v plienkach, neboli mi všetky veci známe, niektoré iba zo spomienok dospelákov, bolo zaujímavé sa dozvedieť o tom viac podrobností. Ako fungovala spoločnosť, celý ten uzavretý systém v krajine z pohľadu dvoch tínedžerov objavujúcich západnú hudbu. Samozrejme bol tomu prispôsobený i jazyk - dobový, slangový. Niektorým slovám som ani ja nerozumela, takže neviem či dnešná mládež tomu bude rozumieť :D Trochu mi chýbalo iné ukončenie, bolo nejaké rýchle. Viac by sa mi napríklad páčilo, keby príbeh končil rozprávaním Martinovi, čo všetko sa Adamovi v Prahe a na koncerte prihodilo. Ale to je len môj osobný názor :D

Čítať viac

18
Mim

Miriama Kováčová prečítala knihu

23.02.2024 09:27

18
18

Miriama Kováčová napísala recenziu

17.02.2024 12:31

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Veľa ľudí pozná túto sériu vďaka seriálu, ja však dávam najskôr prednosť knihe. Po krátkom úvode spoznáme hlavnú hrdinku Claire Randallovú a jej manžela Franka krátko po vojne, kedy si opakujú medové týždne na škótskej Vysočine sa za "pomoci" mágie Claire ocitá takmer 200 rokov v minulosti. Samotný príbeh šmrncnutý historickou dobou ma celkom bavil, ale pár vecí ma neskutočne vytáčalo, príp. mi z viacerých osobnostných hľadísk nesedeli:
- nechápem ako to, že Claire si tak mega rýchlo zvykla na fakt, že je v totálne inej dobe, neutrpela žiadny kultúrny ani iný šok, proste sa len tak prispôsobila
- nerozumiem ani jej rozhodnutiu ostať, aj keď mala možnosť sa vrátiť. Jej život v súčasnosti vôbec nebol zlý, skončila vojna, mala naspäť svojho milujúceho manžela, mohli si vybudovať pekný život.
- asi v dvoch prípadoch sa správala ako úplná pizda, ktorú som mala chuť prefackať
- príliš podrobné opisy pôrodu a znásilnenia
- priveľa sexu. Nie som prudérna, ale po čase prestane byť zaujímavé čítať o tom.
Pre tieto dôvody má kniha u mňa hodnotenie 3,5*. Do ďalších častí sa pustím kvôli zvedavosti a Jamiemu :D

Čítať viac

18
18

Miriama Kováčová napísala recenziu

24.01.2024 07:40

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Nie som spokojná s touto sériou. Pre mňa bol najzaujímavejší druhý diel, všetky ostatné zatiaľ prečítané ma až tak nenadchýnali. Netvrdím, že to nie je majstrovsky premyslené dejovo a udalosťami naplnené dielo, jednoducho ma len nebaví. Zrejme som už aj začala strácať pozornosť a nevidím všetky súvislosti aké by som mala. Je to proste strašne rozvláčny príbeh a obsahuje plno vecí, ktorým prestávam rozumieť. No dosť bolo osobného vyplakávania sa nad nespokojnosťou so sériou, pozrime sa na jej predposlednú časť. Susannah si pocestuje do roku 1999, ovládaná bielou zmanipulovanou (nejakým zlým Karmínovým kráľom) ženou Miou, pochádzajúcou neviem z ktorej verzie sveta, aby sem prišli porodiť ich dieťa (ktorého otcom je Roland a podľa proroctva má byť jeho záhubou). Aby bola sranda, objavuje sa v nej aj Detta. Druhú hlavnú dejovú líniu tvoria Roland s Eddiem, asi niekedy v 1977 prežijú neľútostnú prestrelku s Eddieho bývalým kamošom Balazarom, pri úteku si nájdu nového kamoša Johna Culluma. Popri dávke úžasných jahôd so šľahačkou vedú spolu dišputu, na základe získaných informácií sa rozhodnú navštíviť blízko sídliaceho spisovateľa Stephena Kinga - to bolo trošku divné (nechápem kedy a ako prišli na to, že sú literárne postavy?!). Na chvíľu stretneme aj Jakea s Rátom a Callahanom, títo prišli tiež do roku 1999 a nasledujú Susannah s Miou. Záver je taký neukončený (a trochu nechutný - potkany), predpokladám, že sedmička plynule pokračuje v zanechanom deji.

Čítať viac

18
Mim

Miriama Kováčová prečítala knihu

24.01.2024 07:12

18
18

Miriama Kováčová napísala recenziu

06.01.2024 13:23

Príbehy o živote a hudbe, priamo v podaní hlavného aktéra, samotného Davea Grohla. Hudobníka vnímam zbežne, hudobnú tvorbu detto. Poznám songy, ale nie som pravoverný fanúšik. Kniha obsahuje veľmi príjemné zážitky (no... pár aj menej príjemných :D) a podrobnosti hlavne z hudobnej kariéry, ale aj zo súkromia. Dosť mi chýbalo podrobnejšie popísanie vzniku a fungovanie kapely Foo Fighters - v jednej chvíli si sám nahráva všetky nástroje na prvom albume, potom rozmýšľa nad kúpou domu a vzápätí sa už rieši druhý album?!? Ako prišiel k členom? Ako sa sformovali? Akí to boli ľudia?. Proste začiatky od detstva, prvá, druhá kapela, turné, všetko bolo pekne chronologicky opísané, ale s koncom Nirvany nastal zlom aj v knihe. Foo Fighters mi prišlo ako keby bolo vedľajší produkt (pritom Davea poznám práve z FF). Celkovo druhá polovica knihy mám pocit, že je písaná podľa inej šablóny ako tá prvá polovica. Nehovorím, že to bolo zlé, ale mne osobne sa to až tak nepáčilo ako prvá časť a niektoré kapitoly som ani neprečítala celé. Tiež by som ocenila viac (farebných) fotografií a popisky k nim. Každopádne, kniha bola fajn a Dave Grohl je jeden skvelý, láskavý, vďačný a vo svojej podstate aj skromný človek. Samozrejme, je hlavne úžasný umelec a hudobník.

Čítať viac

18
18

Miriama Kováčová napísala recenziu

25.12.2023 10:35

Celý svet sa ženie do záhuby. Čoskoro už nebude cesty späť. Misky váh sa vychýlia a príde koniec. Ľudia sú zaslepení a ženú sa ustavične ďalej a ďalej. Tony odpadu, hory plastu, vraky strojov, záľaha stavebného odpadu. Kopy plastových fliaš čoskoro pokryjú celý svet.

Takto hrôzostrašne (ale bohužiaľ pravdivo!) začína tretia kniha pre deti s hlavnou postavou, čertom Kolofónom. Po výpovedi v pekelnej kuchyni sa doma bezprizorne stále napcháva jedlom, keď k nemu jedného dňa zavíta záhadný Zero Waste, bojovník proti plastom, a zvestuje mu, že je vyvoleným na boj proti plastovej príšere Consumenciovi Consuminimu. Kolofón ako pravý lenivý čert, čo najradšej spí vo svojej čižme, sa najskôr vzpiera, ale odhodlaný Zero mu trpezlivo vysvetľuje ako sa triedia rôzne druhy odpadu, ako sa nakupuje v bezobalových obchodoch a prečo je dôležité chrániť prírodu pred všakovakým plastovým bordelom. Spolu sa im darí bojovať proti konzumnému svetu. Veľmi zaujímavý spôsob ako deťom podať súčasnú dôležitú tému.

Čítať viac

18
18

Miriama Kováčová napísala recenziu

30.11.2023 13:51

Moderný spoločenský román, veľmi svieži a súčasný (mihne sa tam dokonca aj pandémia). Ústrednou rodinou sú Delaneyovci, už druhú generáciu posadnutí tenisom. Rodičia dôchodci - Joy a Stan a ich 4 deti, každé iné, každé snažiace sa byť dokonalé, ale nič a nikto nie je dokonalý. Presvedčíme sa o tom postupne počas čítania. Spočiatku obyčajný román, avšak smerujúci k dráme a záhadám, odhaleniu starých rodinných tajomstiev. Bola som s ním spokojná, rovnako aj s celkovým ukončením.

Čítať viac

18
18

Miriama Kováčová napísala recenziu

26.11.2023 10:35

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Moja prvá kniha od tejto autorky. Aj napriek tomu, že som z anotácie vedela čo ma čaká, bola som šokovaná, keď Théo celkom úprimne vyhlásil - Najradšej preciťujem vo svojom tele alkohol. Najskôr v ústach, vo chvíli, keď hrdlo prijíma tekutinu, potom tých niekoľko desiatok sekúnd stekania a nakoniec tú horúčosť, keď alkohol vtečie do brucha a keď celú jeho dráhu môže sprevádzať prstom. Lebo toto je niečo čo od 12 ročného, ešte stále dieťaťa, nečakáte. Kniha sleduje život, traumy, problémy, viacerých postáv - učiteľky Hélene, ktorej sa jej žiak Théo zdá zvláštny, Théa, ktorý sa vo svojom veku musí boriť s problémami, ktoré by otriasli aj dospelými, jeho kamaráta Mathisa a tiež jeho mamy Cécile. Kniha plná tém, aké nie sú vo väčšine kníh bežné, ale sú reálne a v skutočnom živote sa to určite deje. Priala by som si, aby bola kniha dlhšia a aby sme zistili čo sa dialo po konci.

Čítať viac

18
18

Miriama Kováčová napísala recenziu

16.11.2023 09:06

Druhá časť s naším obľúbeným hrdinom, čertom Kolofónom, ktorý sa dal na dobré chodníčky a s manželkou Ježibabkou vychováva malého synčeka Kolofónka závislého na buchtách. A tu začína príbeh. V obchodoch zrazu zmizlo všetko droždie, bez ktorého sa veru buchty nedajú napiecť, preto sa Kolofón musí vydať na strastiplnú cestu za jeho nájdením. Vo svete úraduje zlý Čarodejník rozsievajúci choroby, jablone nerodia, rieky vysychajú, praží slnko. Či sa Kolofónovi podarí získať droždie a napraviť trochu svet k lepšiemu, sa dočítame v tejto knižočke. Veľmi sa mi páčil sarkastický čert, zobrazenie súčasných problémov, celé to je veľmi aktuálne a pravdivé. A ešte aj vtipné. Krikľavé ilustrácie k tomu, paráda!

Čítať viac

„Svet je plný magických vecí, ktoré trpezlivo čakajú, kým budeme vnímavejší.“

Iba desať dní - Michaela Brnková, 2022
Iba desať dní
Michaela Brnková