Vianoce
Dragonwatch 2: Hnev kráľa drakov - Brandon Mull
Dragonwatch 2: Hnev kráľa drakov

17,06 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Dragonwatch 2: Hnev kráľa drakov

Voľné pokračovanie série Fablehaven

Po ponižujúcej prehre v boji o magické žezlo v Celebrantovi, kráľovi drakov, vrie zúrivosť. Chystá sa zničiť svojich nepriateľov a prebrať vládu nad celou rezerváciou. Dve zo... Čítať viac

2. diel série
Dragonwatch (SK)
Vydavateľstvo
Fortuna Libri, 2022
432 strán
6 hodín čítania

Po ponižujúcej prehre v boji o magické žezlo v Celebrantovi, kráľovi drakov, vrie zúrivosť. Chystá sa zničiť svojich nepriateľov a prebrať vládu nad celou rezerváciou. Dve zo siedmich dračích svätýň už padli. Bude ich Wyrmroost nasledovať? Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
17,90 €

17,06 €

-5 %
Na sklade, posielame ihneď
Stíhame do Vianoc

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Draky vyhlásili vojnu ľudstvu

Po ponižujúcej prehre v boji o magické žezlo v Celebrantovi, kráľovi drakov, vrie zúrivosť. Chystá sa zničiť svojich nepriateľov a prebrať vládu nad celou rezerváciou. Dve zo siedmich dračích svätýň už padli. Bude ich Wyrmroost nasledovať? Celebrant, vyzbrojený tajnými informáciami od nového spojenca, hľadá mocný tajokameň, ktorý by mu zaručil víťazstvo vo vojne proti ľuďom. Kendra a Seth sa musia pokúsiť prekaziť jeho plány a získať dôležitý artefakt skôr ako draky, ale v ceste im stojí prekliaty hrad aj zradné tvory.

Majú mladí správcovia dostatočnú podporu bytostí vo Wyrmrooste, aby potlačili povstanie a ochránili svet pred dračou nadvládou? Jedno je isté – draky sú smrtonosní nepriatelia a jeden chybný krok by mohol zaviniť rýchlu porážku. Kendra, Seth a ich verní druhovia budú musieť veľa obetovať, aby prežili hnev dračieho kráľa.
Čítať viac
Originálny názov
Dragonwatch 2 - Wrath of the Dragon King
Počet strán
432
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×194 mm
Hmotnosť
511 g
ISBN
9788057302407
Rok vydania
2022
Edícia
Fortuna Litera
Naše katalógové číslo
1611031
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené štáty
2. diel série
Dragonwatch (SK)
Vydavateľstvo
Fortuna Libri
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
32,40 €

Hodnotenia

5,0 / 5

9 hodnotení

9
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

7
pred tromi dňami
Každý ďalší diel je lepší a lepší
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Súrodenci Kendra a Seth stoja opäť zoči-voči dračiemu kráľovi Celebrantovi, ktorý mení stratégiu a začína snovať strategický plán, ako oslobodiť draky a ovládnuť celý Wyrmroost. Vypočítavý dračí kráľ pozýva súrodencov na dračiu hostinu, od ktorej nečakajú nič dobré a jeho odvážne ambície ich všetkých zavedú až na tajomný hrad. Je to miesto, ktoré obývajú zvláštne bytosti zo vzácnych kovov a kde prebehne súťaž o tajomný artefakt, ktorý môže výrazne zvrátiť Celebrantom vyhlásenú vojnu.

Knihy Brandona Mulla sa pre mňa postupom času stali povinnou jazdou, ktorej sa zakaždým neviem dočkať. Séria Dragonwatch je pre mňa ešte o trošku lepšia než Fablehaven, pretože postavy citelne dospievajú a okrem šťastia, odvahy a šikovnosti im je nápomocný už aj rozum.

Autor píše nesmierne pútavo a v každej kapitole sa postará o kus akcie a napätia. Každou ďalšou knihou ma vždy presvedčí, že jeho predstavivosť nemá hraníc a aj napriek rozsiahlemu príbehu, ktorý tomu všetkému predchádzal, stále dokáže vymyslieť pútavú zápletku. Taktiež do každého príbehu dostane nejakú novú postavu, ktorá sa v príbehu mierne vymyká z normálu..v tomto prípde to bol Ronodin, ktorý je maximálne nečítateľný a jeho zámery sú zahalené tajomstvom. Zároveň je spojený s finálnou scénou, ktorá nám do budúcna statočne zamiešala kartami. Vo väčšej miere tu do deja zasiahne aj Sethov bratranec Knox, ktorý je rovnaký expert na prúsery, ako on a to, že sa títo dvaja ocitnú niekde spolu, neveští nič dobré…

Mám taký pocit, že ani jeden diel neskončil takto otvorene a šokujúco, ako tomu bolo teraz. Skvelé vyvrcholenie súťaže, ťažká skúška odvahy a charakteru a poriadna dávka akcie. Ja som Hnev kráľa drakov zhltla asi na 2 ťahy a nesmierne sa teším aj na ďalší diel a na rozuzlenia, ktoré nás v ňom (dúfam) čakajú.
Čítať viac
28
29.11.2022
Slovami len ťažko vyjadriť moju lásku k fantasy sériám Brandona Mulla, čo kniha, to úplne nový zážitok, čo príbeh, to nové dobrodružstvo napratané magickými bytosťami od výmyslu sveta. V Dragonwatch figurujú najmä nebezpečné draky prahnúce po pomste voči Sethovi a Kendre, dvom súrodencom, ktorým čarovný les na náhrade starého otca behom pár chvíľ kompletne zmenil život.

Hnev kráľa drakov je ideálny príbeh na jeden sychravý večer pod dekou, ale musím vás varovať – akonáhle sa začítate, v ten deň už nedokážete urobiť nič iné bez toho, aby ste neboli mysľou vo Wyrmrooste, dračej pevnosti, a tak vám nezostáva iné, len knihu čo najrýchlejšie zlupnúť. Ja sama sa v jedinečnom svete cítim ako doma, autorove kvetnaté opisy ma priam pohlcujú, svižné dialógy zasa posúvajú v deji čoraz ďalej, nuž a ani som sa nenazdala a môjho milovaného príbehu bol koniec.

Nebudete ju vedieť pustiť z rúk, či máte 13 alebo 30, tak načo ešte čakáte?
Čítať viac
14

Čitateľka od roku 1993, lovkyňa antikvariátnych pokladov a milovníčka ilustrácií bookstagram @mrs.columbo.loves.reading

Irisa Krížiková
23.11.2022
Séria Fablehaven mi prirástla k srdcu, takže som bola veľmi rada, keď sa vydavateľstvo Fortuna Libri pustilo aj do vydania pokračovacej série Dragonwatch.

Druhý diel s názvom Hnev kráľa drakov prináša ďalší dobrodružno-napínavý middle grade príbeh. Staré známe postavy doplní pár nových, pričom s nimi opäť navštívime samé fascinujúce miesta.
Veľmi ma baví, aké úžasné lokácie autor dokáže vytvoriť a na aké premyslené misie svoje postavy posiela. Nesklamal ani tentoraz a osobne sa mi finálny boj na štýl súťaže v tejto knihe zatiaľ páčil asi najviac zo všetkých.

Je to zábavné, napínavé a vôbec nevadí, že je to primárne kniha pre detského čitateľa, pretože tak ako to už pri dobrých príbehoch býva, vek čitateľa nehrá úlohu.

Ak ste si Fablehaven tiež obľúbili, neváhajte sa pustiť do pokračovania. S čistým svedomím môžem povedať, že sa autorovi podarilo udržať si vysoko nastavenú latku a séria s ďalšími dielmi nestráca na kvalite.
Čítať viac
20

"Čo ma vie dostať je kniha, ktorú keď dočítate, tak si želáte, aby jej autor bol vaším najlepším priateľom, ktorému môžete zavolať, keď by ste chceli." (J. D. Salinger)

Mária Morosková
10.11.2022
4,5*/5*

Ak máte radi fantasy príbehy a najmä draky, toto je presne tá kniha, ktorú chcete čítať. A čo by len túto knihu. Aj predchádzajúcu a rovno si dajte aj sériu Fablehaven, kde tiež nájdete veľa fantasy stvorení.

Tento diel nadväzuje presne v tam, kde prvý diel, teda Dragonwatch I. skončil. Ak ste prvú časť nečítali, nebolo by to fajn začať po poradí.

Páči sa mi, ako autor vytvoril silný vzťah Setha a Kendry nie len v sérií Fablehaven, ale rovnako pokračoval aj pri tomto voľnom pokračovaní. Keďže už tieto postavy poznáme, vieme predpokladať ako budú konať a ako sa budú správať v určitých situáciách. Bolo skvele pozerať sa na veci z ich perspektívy a ich očami.

Čo ma taktiež nadchlo, boli nové postavy, s ktorými sme sa doteraz nestretli. Asi najvýraznejšou bol Knox, ktorý je bratranec Setha a Kendry. Ak by som nevedela, že Knox a Seth sú bratranci, možno by som povedala že sú dvojičky alebo minimálne súrodenci. Obaja boli extrémne zvedavý a samozrejme aj vďaka tomu sa dostali do problémov.

Ani v tejto knihe nechýbajú zvraty na ktoré som zvyknutá, keďže autor ma neraz v predchádzajúcich knihách prekvapil a nečakala som, čo si pre nás vymyslel. Autor ma naozaj skvelú fantáziu, navyše ju vie skvelo „položiť na papier“. Jeho opisy sú skvelé a niekedy som mala chuť dostať sa do príbehu aj ja. Napríklad taká hostina s drakmi by nemusela byť vôbec zlá.

Ešte na nás čakajú ďalšie 3 časti a ja sa teším, aké prekvapenia si pre nás autor nachystal.
Čítať viac
Lala
5.11.2022
5 hviezdičiek
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kniha bola fantasticka je mi fest luto Setha ako dopadol nechapem prečo mal Ronodin taki oňho zaujem. Velmi prosim nech je už preložena. Čítať viac

Čítať viac
Kúpte spolu
32,40 €

„Policajné štatistiky sú ako bikiny. Odhalia pre niekoho málo, pre niekoho veľa, ale vždy iba toľko, ako chcel sám autor.“

Mafiánska poprava? - Peter Šloser
Mafiánska poprava?
Peter Šloser