Martina Kozárová

5

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Nečítam, aby som zabila nudu, čítam, aby som žila
28, šialená
Šuflíková spisovateľka

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Nečítam, aby som zabila nudu, čítam, aby som žila
28, šialená
Šuflíková spisovateľka

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

Moje aktivity

5
5

Martina Kozárová napísala recenziu

24.03.2021 12:24

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Keby sa tam nevyskytovali zápasy v ringu, tak celé by to bolo (chceeem ho, ježíš on je náádherný, nech si ma vezme, lebo zomreeem) ale do pekla, aj tak sa mi to páčilo.

Jedného dňa vezme Mel, (ktorá je ináč super baba)svoju najlepšiu kamošku Brooke na zápasenie do arény, aby trochu začala žiť a všímala si chlapov.

Brooke kedysi milovala beh. Až tak, že to takmer dotiahla na olympiádu, nebyť nešťastného zranenia kolena, ktoré ju navždy odpísalo. No začala sa učiť fyzioterapiu a dostala sa z depresie. A teraz...nemá prácu. Je čerstvo po škole a kamoška ju ťahá užiť si výhľad na športovcov.
To ani netuší, že tam ju bude čakať ten jediný a jedinečný....Uragááán, alebo aj Remy Tate.
Keď si ju všimne, Zem sa pohne a už nič nebude ako predtým. Žeby očarenie na prvý pohľad? Zrejme.
Ponúkne jej prácu fyzioterapeutky a ona neváha a vydáva sa s ním na turné po štátoch.
Neskutočne to medzi nimi iskrí. Ba až horí. No Remy nie je len taký obyčajný chlapík s horou svalov, ale skrýva sa v ňom aj čosi iné. Čosi temné....
Nemôžem prezradiť viac, ale záver ma rozsekal a vlastne aj všetko medzi tým. Bolo to opojné ako droga. Nedokázala som sa od knihy odtrhnúť a našťastie to má aj pokračovabie, do ktorého sa púšťam.

A tie pesničky, ktoré navzájom počúvali aby nimi vyjadrili to, čo sa slovami nedalo.. úžas.

PS: komu vadia sexuálne kecy nech to nečíta, ale slobodne vyhlasujem, že to bolo stokrát lepšie ako napr. After.

Čítaj viac

5
5

Martina Kozárová napísala recenziu

24.03.2021 12:22

V tomto príbehu sa toho veľmi veľa udeje.
A veľa sa toho zmení aj v životoch Remyho a Brooke. Nová sezóna, opäť cestovanie po svete, aj šanca získať titul šampióna v zapásení.
Brooke však bojuje. Nie len s bolesťou v duši, ale aj Remyho náladami, kedy sa prepadá do temnoty, z ktorej sa ťažko dostáva na svetlo. Hľadá v sebe odvahu a silu, preňho, pre Remyho, pretože on je svetlo jej života, ktoré nechce nikdy stratiť. Vzdala sa svojho života, ktorý mala, aby mu pomohla splniť jeho sny.
Ťažko sa hľadajú slová, ktoré by opísali dej, ale veľa toho neprezradili.
Preto nám autorka opäť podsúva aj zoznam priesní, ktoré dokonale vystihujú myšlienky Remyho a Brooke.

Príbeh bol dynamický a zaujínavý. Gradoval, bol nabitý emóciami, nestagnoval a nebol nudný. Opäť som našla jednu skvelú sériu.
A bolo to božííí.
Je v nej všetko!
Krv, pot, láska, sex, romantika, priateľstvo a rodina.

Čítaj viac

5
5

Martina Kozárová napísala recenziu

24.03.2021 12:21

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

K tomuto dielu série by som povedala len toľko - čakala som niečo viac viac viac.

Dej je rozprávaný z pohľadu Remyho a v rýchlosti zahŕňa prvé dve časti (V ringu a Šance). Je však popretkávaný kapitolami, ktoré rozprávajú o súčastnosti.

Remyho a Brooke čaká ich Veľký deň, no Remy si spomína, aké to bolo keď ju prvýkrát stretol a čím všetkým si prešiel - až po súčasnosť.

Čakala som, aké bude rozprávnie o jeho depresiách, ako sa s tým vysporadúval, ako prežíval odlúčenie od Brooke a presne toho tam bolo najmenej. Najviac bolo jeho myšlienok na Brooke, pocitov, zápasenia, hnevu a sexu..

Odporúčam čítať trochu s odstupom času po prvých dvoch častiach. Až pridobre si pamätám čo všetko v nich bolo, takže mi to prišlo trochu nezaujímavé.

Inak Remy je super sexi chlap a som rada, že aj vďaka Brooke je duševne v poriadku a pripravený čeliť životu a bojovať za to, na čo má právo, ako nikto iný, pretože mu nikdy nikto nič nedal. Všetko si musel vybojovať.

Čítaj viac

5
5

Martina Kozárová napísala recenziu

24.03.2021 12:20

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Bolo to sexi, zaujímavé, temné aj vtipné. Skrátka, malo to všetko. Škoda len, že to nebolo dlhšie.

Kapitoly sa striedali a príbeh je rozprávaný z pohľadu Greysona aj Melanie. Takže máme možnosť spoznať obe postavy a ich pohľad na svet.

Z ringu sa tentoraz presúvame do zákulisia zápasenia. Na miesto, o ktorom všetci vedia, no rozprávaju o ňom so strachom a rešpektom. Kde ľudia stávkujú - vyhrávajú aj prehravajú.
Do sveta, kde sa točia neskutočné prachy - do sveta Undergroundu.
No s ľuďmi odtiaľ sa človek nechce stretnúť v tmavej uličke a už vôbec sa nechce ocitnúť na ich zozname dlžníkov.

Melanie má však tú smolu, že sa tam ocitla. A teraz nevie, ako z kola von.
Navonok je ženou plnou života, ktorá si ho užíva vo veľkom, no vo svojom vnútri bojuje s každodennými starosťami, ktoré zakrýva úsmevom a stále hľadá svojho princa. Túži mať to, čo jej najlepšia kamoška Brooke našla s Remym...lásku až za hrob, no nedarí sa....

...jedného upršaného večera, však narazí na Greysona, Nič o ňom nevie, no zacíti pri ňom to, čo necítila pri žiadnom inom chlapovi. Zafunguje medzi nimi mega silná chémia a tuší, že on by mohol byť ten pravý....alebo nie?

Greyson je však synom svojho otca. Naučil sa prežiť v tomto temnom svete a robí to, čo musí. Je chladný a neviditeľný. Muž bez mena, ktorý zabíja, vydiera, vymáha. A teraz má na zozname aj Melino meno.
Otec mu vzal to jediné čo miloval, jeho matku. Teraz, na sklonku svojho života mu prikázal konať v jeho mene, výmenou za informácie o matke.

To však netuší, že sa mu život začne obracať hore nohami, začne cítiť, začne milovať. Ale je to hrozný človek. Tají pred Mel kým je, no keď príde na lámanie chleba a pravda bude cennejšia než zlato, dokáže ten ich začínajúci vzťah zachrániť, alebo sa ich cesty nadobro rozídu?
Bude láska silnejšia než čokeľvek? Než povinnosť, než rodina?
Nechajte sa prekvapiť. Je to strhujúce a prečítate to na jeden šup.

Čítaj viac

5
5

Martina Kozárová napísala recenziu

24.03.2021 12:18

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Opäť sme v ringu. V osobnom, aj športovom.

Na scénu vstupuje Reese, Brookena sesternica, ktorá prišla do Seatleu zmeniť svoj život. A pobyt s Tateovcami by jej v tom mal pomôcť.

Maverick Cage má v sebe oheň a odhodlanie. Chce sa stať šampiónom Undergroundu. Chce poraziť Remyho Tatea. A chce dokázať všetkým, že na to má!
Ibaže, jeho meno ho predchádza. Meno jeho otca, ktorého každý nenávidel. A teraz má problém nájsť si trénera.

V deň keď spozná krásnu Reese, je zúfalý.
Avšak Reese, Maverick upúta natoľko, že mu pomôže. A tak sa z nich stávajú priatelia. A ona priateľa zúfalo potrebuje. Dobrého priateľa, ktorý ju pochopí a nebude súdiť. To isté v nej vidí aj Mave.

Trénuje a bojuje. A bojuje ozaj skvele. Všimne si ho aj Remy. Vidí v ňom niečo, čo ho núti pomáhať mu. A namiesto toho, aby Maverick kráčal v šľapajách otca, otca, ktorého nikdy ani len nepoznal, v ňom Remy zanecháva svoju vlastnú stopu. Okrem toho si Maverick získava aj srdce milovanej Reese.
Stúpa vyššie a zakrátko sa z neho stáva mladá začínajúva undergroundová hviezda. Legenda, ktorej meno už nikto nezabudne.

Tentoraz to bolo fakt viac romantické. Ale opäť skvelá oddychovka. Zamilovala som si autorkin štýl písania. V každej časti máme silné postavy aj silné príbehy. A vždy skvelá zápletka, plunulý dej a sexi vyšportované telá. No kto by to nemiloval.

Čítaj viac

5
5

Martina Kozárová napísala recenziu

24.03.2021 12:17

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Racer miluje autá, rýchlu jazdu, adrenalín a pocit voľnosti a správnosti, ktorý mu to prináša. Ako 21 ročnému, mu diagnostikovali bipolárku a tú zdedil po otcovi. Rozhodol sa, že si bude užívať život a rozhodne k sebe žiadnu ženskú nepripúta na dlhšie než jednu noc. To však ešte nepoznal Lanu.

Lana vyrastala medzi samými mužmi. Traja bratia a otec. Mama ich opustila a otec sa rozhodol splniť si veľký sen. Celá rodina investovala svoje peniaze do Formuly 1. No majú problém. Keď nezoženú špičkového jazdca, ich sny sa nadobro rozplynú.
Lana preto vyrazí do sveta, nájsť toho pravého, toho jediného, vďaka ktorému vyhrajú Grand Prix.
A tak narazí na Racera a to doslova. Sprška pocitov, ktorá ich pohltí viac nemá konca-kraja...a tak sa ich dobrodružstvo začína....

Najlešia jazda.
Najlepší jazdec.
Najlepší život.

Bolo to úžasné a sexi a zaujímavé. Opäť silný príbeh, vtipné postavy (Racer dokonale sexi drzáň), neostal otcovi nič dlžný. Podal sa naňho dokonale. A mne sa to ľúbilo. A Lana? Tá predstavuje so svojimi ustráchanými pocitmi dokonalý doplnok Racera.
Lízli sa tam aj rodinní kamaráti - postavy, ktoré tvorili hlavnú dejovú linku predchádzajúcich príbehov. Tešila som sa z toho, že Remy a Brooke vychovali skvelých ľudí, lebo neviem ako vy, ale ja sa pokračavania o Racerovej setre Iris už neviem dočkať.

Čítaj viac

5
5

Martina Kozárová napísala recenziu

24.03.2021 12:14

Viac som sa v príbehu dozvedela o Maddoxovi ako o Dee. Z jej pohľadu tam toho bolo málo rozprávané. Dej mohol byť viac zameraný na hlavné postavy.
Mohli trebárz odcestovať a dej by sa odohrával mimo Toronta. Tak boli všetci opäť pokope a dej sa točil okolo všetkých.
Záver mi pripadal prirýchly, zišlo by sa ho viac rozpísať.

Čo sa týka erotickej stránky príbehu to bolo super. Inak priemerné.
No ako oddychovka to fakt ušlo. Žiadne prehnané emócie to vo mne nevyvolalo, takže som si pokojne mohla popíjať kávičku bez vyprsknutia.

Čítaj viac

5
5

Martina Kozárová napísala recenziu

24.03.2021 12:12

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Tak to bol let! Od samotného odletu až po pristátie to bola dokonalá jazda, dokonalý zážitok.
Už chápem @ekniha že zaradila túto krásku na zoznam najlepších prečítaných.

Popravde som rozmýšľala, prečo bol názov knihy taký, aký bol. Po prečítaní - lepší byť ani nemohol. Perfektne totiž vystihoval vzťah medzi Gillian a Jakeom.

Gill prišla do New Yorku, aby dokázala rodine, že to zvládne. Že je dosť silná na život v tomto veľkomeste. Ibaže očakávania sú lepšie ako realita. Keď dostane prácu ako letuška ešte netuší, že to bude občas viac ľutovať ako milovať, a že bude k tajomnému Jakeovi bližšie než si myslela.

Áno, Jake, tajnostkársky, obsesívny drzáň, z ktorého srší sarkazmus sa zmení keď mu do života vstúpi očarujúca Gill. Žije len pre jediné, lietanie. Žije sám a v každom meste kde pristane má nejakú ženskú na noc. To sa však zmení, keď mu Gill dá podmienku. Ak spolu majú mať sex, musí byť jeho jediná, kým budú spolu. Jake na to kývne a kolieska kolotoča sa dajú do pohybu. A aj keď je ich takzvaný vzťah ozaj tubulentný, nič ho už nedokáže zastaviť.

Musím vyzdvyhnúť Jakeov humor, ktorý bol jedinečný a trefný. Skvele som sa vďaka tomu pri čítaní zabávala.
Obe postavy sa dokonale doplňovali. Jake dominant a Gill vzdorovitá, no zakaždým jeho šarmu a drzosti podľahla. Až mi prišla na časy ako taká puťka, ktorá čaká, kedy ju niekam oprie a sexom jej vymyje mozog zakaždým ho však našla.
Z erotickej stránky to bolo suprové, až budete mat chuť si zasexovať.

V príbehu sa toho dozviete fakt veľa, odhalíte kúsky skladačky, ktoré tvoria dokonalý knižný celok...

Také čosi som ešte nečítala a autorka sa so spomenutými miestami v príbehu fakt vyhrala. O lietadlách neviem ani ň, ale autorkine informácie pôsobia dôverihodne. Za mňa jeden dokonale skvelý príbeh, na krorý si v budúcnosti spravím aj rereading.

Čítaj viac

5
5

Martina Kozárová napísala recenziu

24.03.2021 12:11

Pandora ma zaujala zo všetkých najmenej. Asi tým, aká bola odmeraná a chladná ako psí čumák. Po prečítaní som si povedala, o nič som neprišla. Úprimne, zaujímavý bol len koniec príbehu, odhalenia, ktoré so sebou priniesol.

Pandora kedysi milovala jedného chlapca, ale ten jej zlomil srdce. Na celý svet a hlavne naňho sa teraz hnevala. Jej zlosť a zatrpknutosť sa preniesla aj do spôsobu života a slovného prejavu.
O mnoho rokov neskôr sa v Seatli uskutoční rockový koncert. Mackenna je frontman kapely a chalan, ktorého Pan nenávidí najviac. Je odhodlaná mu ten koncert znepríjemniť a tak hoci so všetkým sebazaprením tam ide.
Keď sa s ním stretáva zoči-voči, roky odlúčenia akoby nič nezahojili. A zlosť z toho, že vyzerá lepšie a mužnejšie ju prevalcuje.
Kapela točí film a keď manažér skupiny zistí, že to je TÁ Pandora, o ktorej Kenna spieva v pesničke, ponúkne jej spoluprácu. Trochu času s kapelou a kopec peňazí. Pandora po tom skočí, ale z iných dôvodov. Chce mu totiž znepríjemniť život najviac ako sa dá.
Potom sa to točí, len okolo koncertov, sexu a hádok, ktoré postupne vedú k zmierovaniu, vysvetľovaniu a odhaľovaniu skrytých tajomstiev....

Najlepšia bola posledná štvrtina knihy. Inak o ničom a koniec taký, že dovidenia. Záver priprýchly a chýbalo mi tam niekoľko strán navyše, ktoré by nahliadli do budúcnosti.
Do polovice bola Pandora ako tŕň v zadku a potom nastal prelom a zrazu sa znormalizovala, ako tak.
Tie mená sa mi akože vôbec nepáčili a aj keby som si to neprečítala, o nič by som neprišla.

Čítaj viac

5
5

Martina Kozárová napísala recenziu

24.03.2021 12:10

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Niektoré rozhodnutia v živote sú ozaj ťažké.Drejkin život mi častokrát propomínal môj vlastný.Nie prácou, to ani z ďaleka, pretože o móde a novinárčine neviem ani ň.
Ide o jej život ako taký.O jeho podstatu.O to, ako sa deň čo deň formuje a ľudia ktorých máme po svojom boku, vytvárajú náš samotný obraz.
?
Vekovo a hodnotovo mi bola Drejka blízka a jej príbeh života sa mi páčil.
Istý čas pracovala so svojím partnerom Tomášom v rovnakom týždenníku, kým ich doslova z minúty na minútu všetkých do jedného nevyhodili. Drejka sa pokúšala vymyslieť, čo so životom, keď jej do rany prišla ponuka zastúpiť svoju tehotnú kamarátku v slávnom dome módy Dominique.
?
To by nebolo strašné, pretože o módu sa zaujímala. No ona o nej písala, nikdy s ňou nepracovala. A tak sa učí...učí, ako pracovať pre toho najväčšieho kreténa pod slnkom. Áno, podivný Maxim Tarriny je debil na entú a najradšej by som ho v mene Drejky kopla do rozkroku. No vyvolával vo mne pocity a to je dobre. Aby to nebolo len o tom, že som text len očami preletela.

Navážal sa do nej hošie ako keď na vás sedia učky v škole a máte chuť sa rozrevať alebo vraždiť.
?
No Drejka v módnom dome skúmala aj čosi iné. Žila novinárčinou a chcela prísť na koreň tomu, kým v skutočnosti ten nafúkaný a záhadný Maxim vlastne je.
?
Samotný koncept príbehu je super. Text sa mi zdal možno trochu prehustený. Priveľa faktov a dookola sa točiacich módnych značiek. No bol obohatený o vtipné hlášky a zaujímavé frázy.
?
Záver knihy bol skvelý a odhalenia šokujúce. Áno, oči sa mi zaleskli, takže o vyvolanie prejavov emócií nie je núdza.
Odporúčam príbeh milovníkom módy, časopiso aj ako oddychovečku.

Čítaj viac

„Myslím, že prednášky nemôžu toľko prospieť ako čítanie kníh, z ktorých sa prednášky robia.“

Samuel Johnson