Tinkine_knihy

12

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Nečítam, aby som zabila nudu, čítam, aby som žila

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Nečítam, aby som zabila nudu, čítam, aby som žila

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

2022
2021
2022
2021
Zobraziť viac

Moje aktivity

12
12

tinkine_knihy :) napísal recenziu

15.08.2022 06:19

Domek v Irsku

Kto miluje zeleň, Írsko by rozhodne nemal ako krajinu minúť. Plná nádhernej prírody kam oko dovidí, fariem, maličkých rodinných krčmičiek s tým najlepším tmavým pivom a jedinečnou whiskey, ale aj skvelých ľudí s ich srdečnosťou a úžasným prízvukom. Aj takáto je krajina v skratke.

A do tejto krajiny sa pomaličky, každým dňom zamiluje aj Hannah. Britka, ktorá žije usporiadaným životom, pracuje ako právnička, neznáša prekvapenia a nerobí nič spontánne a nepremyslene. No stačí jeden pohľad do najkrajších belasých očí Connora Byrna a už je hotová.
Hannah chcela aspoň raz zažiť zmenu a tak sa prihlásila na kurz varenia, lebo v tomto je totálne nemožná a osud sa s ňou pekne pomazná, keď tam stretne toho, o kom si myslela, že už ho nikdy neuvidí.

Láska dokáže robiť zázraky a zmena na seba nenechá dlho čakať. Hannah opantá nie len okúzľujúca a malebná krajina a skvelé jedlo, ale aj nečakaná a postupná náklonnosť k Connorovi, s ktorým trávi stále viac času.

Opäť nádherný príbeh, čo navnadí zbaliť batoh a vyraziť. Za prírodou, pamiatkami i dobrým jedlom a pitím - skrátka, za skvelými zážitkami.

Romantické dušičky opäť zaplesajú. Skvelá romantika, aj trocha záhad a napätia, autorka pridala parádnu partu všelijakých ľudí, ktorí skvele obohatili dej. Takže niet čo vytknúť. Toto si človek užije odzačiatku do konca.

Čítať viac

12
12

tinkine_knihy :) napísal recenziu

15.08.2022 06:18

První pravidlo nezamilovat se

Tak toto ma vážne dostalo. Poďme si posvietiť na týchto dvoch lovcov pokladov. Hoci každý z nich vedie iný život, niečo majú spoločné - sú sakra dobrí zlodeji, nerobia nič zadarmo a vždy pracujú sami.

Ona - Silvye Straka zlodejka, lingvistka a profesionálka v krádežiach má spolupracovať s Nickom alias Chirurgom,ktorý je chodiaca encyklopédia umenia, na istom záhadnom projekte.Nájsť legendami opradený Casanovov denník.
Obaja sú ako pes a mačka a kedže ich zoznámenie prebehlo netradične,o to to bude ťažšie.

No popri záhadnej práci kde sa síce snažia spolupracovať,myslia na to jediné-Nezamiluj sa! A rozhodne nie do zlodeja. No čo ak to medzi nimi začne byť vážnejšie, než sú obaja ochotní pripustiť?
Aký problém je vložiť svoj život do rúk inému človeku?A čo ak sa to potajme už neplánovane deje?
Talianske Benátky sa na pár dní stanú miestom ich práce a to čo sa spočiatku javilo ako prácička zvládnuteľná ľavou-zadnou, ukazuje na prešpekulované a nepredvídateľné dobrodružstvo.

Nakoniec, nech už ich stopy a indície zavedú kamkoľvek, odhalia aj čosi celkom iné. Že osud a boží trest existuje, keď ich oboch dal dokopy.????

Toto bolo od začiatku až dokonca mega skvelé.Milujem históriu a aj keď si o nej veľa neviem zapamätať, vždy ma fancinuje.Keď sa k tomu pridá skvelá akcia, romantika, zlodejina a sarkazmus, tak z toho jednoducho musí vzísť len niečo úzasné.Aj aj keby bolo všetko vymyslené, tak mňa to jednoznačne dostalo????
Úplne perfektne dej gradoval, iskrenie a doberanie bolo dokonalé, rovnako ako aj prelínanie jednotlivých kapitol z oboch pohľadov.

Zamilovala som si oboch hlavných hrdinov a keby sa dalo, hneď by som si pozrela aj film.

Čítať viac

12
12

tinkine_knihy :) napísal recenziu

15.08.2022 06:16

Leto pri jazere Hostinec Bluebell

Toto bolo aké príjemné prekvapenie. Popri historických romanciach, na ktoré som si už zvykla a zbožňujem ich, ma dokázalo vydavko veľmi milo prekvapiť súčasným príbehom avšak s prvkami histórie, v podobe romantickej záhady, ktorú sa spolu hlavní hrdinovia Molly a Adam snažia rozlúštiť. Geniálne ????

Molly sa spolu so súrodencami Grace a Levim po smrti rodičov rozhodne na čas ostať v rodnom meste Bluebell, aby uskutočnili želanie rodičov - postupne zrekonštruovať a otvoriť hostinec. Ich prvým ubytovaným sa stane Adam. Záhadný a plachý spisovateľ, ktorý skrýva svoju totožnosť a do mestečka prišiel hľadať išpiráciu a pracovať na novej knihe.
S Molly si hneď padnú do oka a ich vzájomná náklonnosť sa krásne postupne rozvíja ako dej napreduje. Úplne nádherné boli historicko-romantické vsuvky, ktoré približovali ľúbostný príbeh zo 60.rokov Príbeh ukrytý v liste, ktorý sa jedného dňa nájde v stene pri stavebných prácach. List, ktorý zmenil osudy ľudí, plný lásky a bolesti.
Molly to nechce nechať len tak a je odhodlaná nájsť tých dvoch zaľúbencov.Do pátrania zapojí aj Adama a ten je viac ako ochotný tráviť s Molly čas, nie len preto, že sa mu páči, ale aj preto, že ho tá záhada vážne zaujala.

Molly ma problémy s dôverou, avšak Adamovi verí, pretože sa pri ňom cíti výnimočne. Vidí ho a on vidí ju. Chápe ho a on chápe ju.Preto ich čas strávený spolu zbližuje, no tajomstvá vytvárajú priepasť. Čo sa stane, keď Adam konečne vyrukuje s pravdou? Bude sa dať ešte všetko zachrániť, alebo ich romanci už navždy odzvoní?

Veľmi vydarená letná romantická oddychovka. Dokázala ma prekvapiť a potešila moje romantické ja. Zaujímavá zápletka, dej pekne graduje a nestagnuje. Nemám absolútne žiadne výhrady a vrelo odporúčam. Toto je presne čítanie čo pohladí dušu a zanechá príjemný pocit z prečítaného.

Čítať viac

12
12

tinkine_knihy :) napísal recenziu

15.08.2022 06:14

Boli sme tu

Veľmi vydarený YA príbeh.
Krásne tu vidieť prepojenie priateľstva, rodinných a školských drám, aj dennodenného boja o prijatie a prežitie.

Hoci už nie som cieľová skupina, nemôžem poprieť, že ma to neprenieslo v čase do školských čias. Pre mňa to boli dobré časy, ale nie každý má to šťastie.
Dej približuje isté časové obdobie na gymnáziu, ktoré zo svojho pohľadu a pozorovania, rozpráva Paige. Opisuje ťažký život pubertiakov, trápenie, ubližovanie ako na školskej, tak aj vlastnej domácej pôde.

Rodinný život, ktorý sa odohrával u Paige doma mi prišiel trochu pritiahnutý za vlasy. Akosi pôsobil trošičku prikrášlene (teda prihrozene????) a nedokázal ma na 100% dostať. Ale nič to, lebo príbeh má aj tak ešte mnoho iných kvalít. Rodičia - najdôležitejšie osoby v našom živote a predsa sa nájdu takí, ktorí vo svojich úlohách zlihávajú na plnej čiare. Tú smolu zažila Paige na vlastnej koži. Naštastie tu boli iní skvelí ľudia.
Obľúbila som si tetu Polly, ach úžasná a vtipná osoba, ktorá chápala Paige aj bez slov, úprimne a nebojácne držala záchranné koleso a čakala na to, kedy ho Paige bude môcť nasadiť, aby dokázala preplávať ťažkým obdobím i osobným peklom. ????

Aj keď sa mi dej v začiatkoch akosi vliekol (ale to išlo len o oboznámenie so situáciou, aby sme mali prehľad), potom sa to parádne rozbehlo, keď do deja cez okrajové poznámky vstúpil očarujúci Elijah, majster slova, hneď bolo všetko akési veselšie, dýchanie ľahšie, trápenia menšie, a problémy zvládnuteľnejšie. Zamilovala som sa do jeho bláznivej, zábavnej aj inteligentnej stránky.
A tak ako dej plynul a škola sa chýlila ku koncu, pravda na seba nenechala dlho čakať. Je tvrdá, ale oslobodzujúca a zanecháva stopy. Boli sme tu a teraz to viete! Karma ozaj funguje a presvedčia sa o nej všetci.

Čítať viac

12
12

tinkine_knihy :) napísal recenziu

15.08.2022 06:12

Ešte som ťa nestretla

Toto je opäť jedna z musthave letných oddychoviek.

Dokonalo vtipný, sladko a iskrivo romantický a mihnú sa tu aj veľmi pekné myšlienky na zamyslenie????
Ozaj taká takmer 400 stranová hromádka pozitívnej energie a krásnych miest, čo stoja za navštívenie až raz bude mať človek možnosť. ????

Laura pracuje pre Lifestyleovú stránku Miluj život a jej prácou, okrem iného, je robiť rozhovory s ľuďmi na tému - Ako ste sa spoznali? Všetci sa nejako zaujímavo a bezhlavo zamilujú, len ju to akosi obchádza.
Keď sa jej na pracovnej ceste za ďalším príbehom a zároveň návštevou miesta, kde sa spoznali a zamilovali jej rodičia podarí vziať iný kufor než jej, myslí si, že jej osud konečne prihral do života správne karty.

Laura a záhadný a trochu čudný muž menom Ted, zažívajú zaujímavé, vtipné i trápne príhody. Na ceste za dobrodružstvom, nájdením informácií a láskou ako z filmu, sa z nich stanú priatelia. A hoci je Laura na ostrove krátko, zrazu pociťuje zmätok. Ženie sa za dokonalou predstavou muža z kufríka, keď to najlepšie má možno celý čas pri sebe?
Život je zaujímavá kartová partička. Každý z nás nejaké dostane a s nimi musí hrať ako najlepšie vie. Robíme rozhodnutia čo ovplyvňujú našu budúcnosť a aj Laura zisťuje, že nie všetko bolo v jej živote dokonalé. Naštastie si je niečím istá - odhodlaním nájsť toho pravého, vytasiť eso z rukáva a dať to rovno takto - na šupu.

Tak, ktorý bude nakoniec ten pravý? Sexi kufrikár, či Ted McStroskotanec? ????
Jednoznačne odporúčam! Kniha, ktorá zaženie nudu a vyčarí úsmev ????

Čítať viac

12
12

tinkine_knihy :) napísal recenziu

15.08.2022 06:10

Porozprávam ti

Po všetkých tých romantických perejách, som zakotvila v pokojných vodách.
Príbeh pútavý a krásny, rozpráva more príbehov a zároveň jeden hlavný.

Predstavte si, že prídete na psychoterapeutické sedenie a nájdete tam obyčajne vyzerajúceho muža.
Kto to je a prečo tak vyzerá?
To napadlo Demiánovi, keď prvýkrát stretol Jorgeho a ten mu zmenil život.
Svojím životným postojom, svojimi príbehmi na každý deň. Pretože väčšmi než rozsiahle téorie a nebezpečne znejúce neologizmy, nám v mysli utkvejú príhody, príbehy a rozprávky staré ako samo ľudstvo. Ony a hlavne my sami, dokážeme ovládať a zmeniť svoje každodenné bytie.

Skvelá a veľmi hĺbavá kniha doslova na jedno posedenie. Nezvyknem čítať takéto knihy, lebo si na ne nepripadám dosť múdra ???? ale všetko treba skúsiť, lebo práve preto žijeme.
No a keď sa k nim už dostanem, vždy mi v hlave urobia reset a nakoniec ma naplnia takým zvláštnym uspokojením a pokojom a nakoniec cítim, že som zas o poznanie bohatšia. ????

"Rozumieš Demián?" "Viac než to. Uvedomil som si to!"

Knihu by som odporúčila každému. Mali by ste si ju prečítať, lebo je jednoducho skvelá, alebo len tak pre potešenie. A možno v nej nájdete to, čo práve v živote hľadáte.

Čítať viac

12
12

tinkine_knihy :) napísal recenziu

15.08.2022 06:09

Mesto duchov

M - mŕtvi
E - Edinburgh
S - strach
T - tiene
O - odvaha

D - duchovia
U - uličky
C - cintorín
H - hlasy
O - opona
V - volanie

Táto séria začína veľmi parádne. Ako správy bojko som občas mala nahnáno, ale toto bolo také skvelé, že keby ma nečakali pokračovania, pokojne si to prečítam znova.

Príbeh parádny a jeho celkové spracovanie a prevedenie - úžasné.

Ak túžite po dobrodružstve, priateľstve a dobrom duchárskom a strašidelnom zážitku, toto si nenechajte ujsť. Toto je príbeh dievčiny Cassidy, ktorá po záhadnej nehode jedného dňa zistí, že vidí a počuje volania duchov. Jej najlepší priateľ je duch, Jacob a on je dôvodom, že je dnes tým čím je. Dievčinou ani mŕtvou, ani živou, ktorú na druhú stranu vábia neodbytné hlasy mŕtvych.
Cass sa snaží zistiť viac a Jacob mlčí. Nové informácie sa jej podarí získať, keď spolu s rodičmi navštívi Edinburgh. Rodičia natáčajú seriál a duchoch, ktorých je toto mesto plné rovnako, ako strašidelných príbehov. Tam Cass natrafí na Laru. Cíti k nej zvláštne spojenie a po spoločnom rozhovore začnú Cass konečne dochádzať súvislosti. Stane sa však aj čosi nečakané. Z druhej strany ju priťahuje hlas ženy, ktorá túži po jedinom - po živote. Po Cassinom živote.

Pútavý a dokonalý fantasy príbeh, ktorý vás raz dva vtiahne a pohltí. Číta sa rýchlo, má parádny drajv a vďaka tej správnej dávke tajomna a napätia budete otáčať stránky jednu za druhou.
Vek 10+ ale nedajte sa ošaliť, veď kokso, aj ja som sa bála ????
Som zvedavá ako sa bude dej nabaľovať, lebo Jacob sa mi páči a zároveň je riadna záhada. ????

Čítať viac

12
12

tinkine_knihy :) napísal recenziu

15.08.2022 06:07

Tunel z kostí

T - tiene
U - uväznení
N - nebezpečie
E - Eiffelova veža
L - labyrint z kostí

Z - zrkadlo

K - katakomby
O - ohrozenie
S - schopnosti
T - tajomstvá
Í - ísť naprieč strachu

Na začiatok niečo na zopáknutie, keďže ide o druhú časť. Cass takmer zomrela a teraz je niečo ako medzikus. Môže prechádzať svetom mŕtvych i živých. Jej osudom a poslaním (ako sa dozvedela od Lary) je posieľať duše uviaznuté za Oponou ďalej.

Tentoraz sa ocitá v strašidelnom Paríži. Mesto rovnako známe a slávne, ako opradené strašidelnými historkami a príbehmi. Hádam každý vie, že Paríž má pod zemou spleť nekonečných katakomb. Chodieb, kde našlo posledný odpočinok milióny ľudí. No nie každé duše sú pokojné a pre Cass a Jacoba prichádza nová hrozba.
Mocný duch - poltergaist, blúdiaca duša.
Teda ja osobne mám z detských strašidiel najväčší strach. A tento padouch je malý krpáň, ktorý mi po nociach ešte dlho nedá spať. ????

Ale je to skvelé pokračovanie. Autorka opäť pridáva na zaujímavosti a dvíha laťku tajomnosti, strašidelnosti, záhadnosti i napätia. Jacob sa mení a Cass ho má priveľmi rada na to aby ho nechala ísť a tak čaká. Jacobove priznanie na záver je skvelá bodka za príbehom, rovnako ako záhadný muž na nástupišti namotávka na príbeh budúci. Riadne zimomriavice mi nabehli a už sa teším na ďalšie knižné a strašidelné dobrodružstvo.
Stále platí vek 10+ a ja verím, že ako malí, tak aj veľkí, si tieto príbehy zamilujú ????

Čítať viac

12
12

tinkine_knihy :) napísal recenziu

15.08.2022 05:33

Most duší

M - mágia
O - oči cudzinca
S - Spoločenstvo čiernej mačky
T - temnota

D - duchovia
U - uväznení
Š - šepot
Í - ísť v ústrety smrti

"Toto je môj život. Roztrhnutý a znovu spojený. Ukradnutý a znovu získaný."

Veľmi vydarená tretia časť a keď si už myslím, že autorka nemôže ešte pridať, tak ostanem prekvapená.

Cass je presne taká, aká má 12 ročná ani mŕtva/ani živá slečna byť. Omylná. Nerozhodná. Dôverčivá. Ľahkovážna.
Keď s pomocou Jacoba oklamala smrť, tá jej to chce spočítať. Ako netradičná dvojica vyčnievajú z radov a pútajú na seba pozornosť.
????Tentokrát Cass cestuje s rodičmi na zaujímavé miesto. Navštívia rušné New Orleans. Mesto plné hudby a rôznych kultúr, aj poznačené tragédiami, o ktorých by nejedna duša za Oponou vedela dlho rozprávať.
Ako záver druhej časti naznačil, Cass prilákala neželanú návštevu a teraz majú za pätami Emisára - posla smrti, z ktorého mrazí a chlpy stavajú dupkom. Chce ju odvliecť na miesto, odkiaľ niet úniku. Na miesto za Oponou. Na pomoc jej pribehne Lara, ale aj tajné Spoločenstvo čiernej mačky. S ich pomocou a trochou mágie sa pokúsia odpútať Emisárovu pozornosť, no za vysokú cenu.

"Nemôžeš vyhrať bez toho, aby si zároveň neprehrala."

Diel nadupaný akciou a novými informáciami, ktoré vás/nás povedú na ceste pri ďalšom objavovaní Cassidiných strašidelných dobrodruždiev. Verím, že sa máme na čo tešiť. ????????

Čítať viac

12
12

tinkine_knihy :) napísal recenziu

18.07.2022 18:49

Rebelky z Oxfordu Jak zkrotit svůdníka

Príjemná oddychová romantika s maličkou chybyčkou. Prvá polovica príbehu sú podľa mňa len samé taľafatky.

Málo skutočne zaujímavého a dôležitého obsahu a vpodstate ani vrchol príbehu ma neohúril. Čakala som, že niečo veľké (teda okrem veľkej lásky) skutočne dosiahnu. Ani zem sa neotriasla, aj keď to Tristan prepokladal.

A neviem prečo, ale tentokrát by som si radšej prečítala SK verziu.

S hlavnou hrdinkou som bola na pochybách. Neviem či som ju za jej odvahu a samostatnosť obdivovala, alebo ju ľutovala. Asi z každého trochu.
Naopak Tristan mi prišiel ako citlivý, zároveň rozhodný chlap a celkovo sa mi ako postava páčil, hoci ho predchádzala povesť zaletníka a darebáka.

A teraz tá lepšia časť.
Druhá polovica príbehu mala konečne drajv, iskrivú romantiku aj nejakú tú zmysluplnosť. Boj za ženské práva je téma celkovo zaujímavá a som rada, že v minulosti boli ženy odvážne a hoci bola situácia neľahká, postavili sa za ostatné a snažili sa presadiť. Ani vtedy, ani teraz nebol a nie je ľahký život. A hoci sme nezávislé, často na niekom/niečom aj tak závislé.

Pekne to v druhej časti gradovalo, napätie sa stupňovalo, pribudli intrigy a odkrývali sa tajomstvá. Proste bolo to super. A keď si odmyslím prvú polovicu, tak bolo to vážne dobré. Ale záver, no tak ten mi asi tiež nesadol. Predstavovala som si rozhodne niečo iné. A hoci sa možno obaja navzájom nakoniec skrotili, zároveň ostali verní svojim životným stanoviskám.
Takže, prvá časť bola Topka a toto je trošku sklamanie.

Čítať viac

„Člověk buď umí být šťastný, nebo to prostě neumí. Jestli nejsem šťastná teď a tady, je chyba ve mně a nebudu šťastná ani nikde jinde. “

Slepá mapa - Alena Mornštajnová
Slepá mapa
Alena Mornštajnová