Veronika Voľanská

14

Moje srdcovky

Moje odznaky

Môj názor pomáha
2023
Môj názor pomáha
2022
Môj názor pomáha
2021
Pravý knihonaut
Člen Čitateľského klubu
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

14
14

Veronika Voľanská napísala recenziu

25.09.2023 19:04

Po prečítaní "prvého dielu" o cestách cisárovnej ma autorka zlákala aj na jej ďalšiu tvorbu venovanej Sisi. A samozrejme nesklamala.

Rovnako ako aj v prvej publikácii si s autorkou pocestujeme, no tentokrát to poňala viac exotickejšie a budeme sa viac plaviť a objavovať slnkom zaliate krajiny. Ma neprestane udivovať aké destinácie Sisi v danej dobe navštívila, aké možnosti mala a v neposlednom rade aj odvahu. Kniha je opäť plná poznatkov a skvelým sprievodcom krajinami doplnená o vydarené fotografie, ktoré knihu dopĺňajú a robia ju záživnejšou. Mala som možnosť sa do cisárovnej vcítiť, keďže nie vždy to boli len úsmevné momenty, ktoré ju hnali cestovať a spoznávať ďaleké kraje.

Za mňa obe skvelé publikácie, moderne poňaté, veľmi jednoduché a svieže na čítanie a vzdelávanie, lebo nebudete vedieť ani ako a budete bohatší o nové vedomosti.

Čítať viac

14
14

Veronika Voľanská napísala recenziu

23.09.2023 06:35

Povedala som si, že je načase dať viac priestoru "klasike" a zaradiť ju do svojho čítania. Myslím, že Anna zo Zeleného domu je tou ideálnou voľbou na jesenné dni, keď si to spojím s jej skvelými opismi krásnej októbrovej prírody, čím robia toto dielo ešte čarovnejšie.

Anna, ryšavá pehavá sirota, ktorá je večný snílek a jej fantázia nepozná hraníc, chytila za srdcia ľudí všetkých čias či už nadšencov filmového spracovania alebo toho knižného. Ja rozhodne odporúčam to knižné. Kniha je detailnejšia a postavy dostávajú viac priestoru, čím čitateľ viac chápe ich myšlienkové pochody a v tomto novom spracovaní od @slovart_vyd sa príbeh číta o to lepšie :)

Príbeh ponúka okrem tých smutnejších aj veľa úsmevných momentov, lebo Anna je expert na priťahovanie problémov.
Svojou ctižiadostivosťou, poctivosťou a dobrým srdcom sa dozaista stala vzorom pre mnohé z nás a malé pehavé, ryšavé dievčatko vďaka spracovaniu L. M. Montgomery, tak ovplyvňuje ďalšie generácie aj naďalej.

Čítať viac

14
14

Veronika Voľanská napísala recenziu

21.09.2023 17:55

Príbehy so zvieratami sú moja slabosť a pre mňa už polovica úspechu knihy, v ktorej vystupujú. Aj keď je takýchto kníh viac než dosť, predsa prišla autorka na trh s niečim originálnym. Veď posúďte samy. Čítali ste už knihu, kde je jednou z hlavných postáv osmonoh gigantický?V tomto prípade Marcellus, ktorý ma nadchol a je viac než roztomilý. Celý tento príbeh tak na mňa vplýval. Roztomomilo, milo a kapitoly, ktoré rozpráva Marcellus by som mohla čítať donekonečna. A tu prichádza kameň úrazu. Na môj vkus bolo Marcellusa málo. Možno to bola aj moja chyba, lebo som očakávala, že to celé bude najmä o ňom a príbeh budem čítať práve jeho očami.

Popri ňom poznávame ľudské postavy, ktoré vnesú do deja trochu viac smútku, útrap, strát, ale na mňa to nepôsobilo depresívne, ale naopak nejakým spôsobom ukľudňujúco, keďže aj taký je život a treba ho žiť tak, ako sa nám ponúka napriek všetkým úskaliam. Ja knihu hodnotím veľmi kladne. Čítala som ju sama nie vo veľmi ružovom období, ale moja hlava pri nej oddýchla a dostala som z nej presne to, čo som potrebovala. Nesie sa v jednej pomyselnej linke, takže nečakajte nejakú gradáciu či nečakané zvraty. Je to také príjemné, pokľudné čítanie, aj keď udalosti, ktoré sa postavám stali by určite netešilo žiadneho z nás. Veľmi príjemný štýl písania, krásne spracovanie a o obálku knihy hádam asi ani chváliť špeciálne nemusím. Veď pozrite samy. Nádhera. Po dočítaní určite aspoň na chvíľku zatúžite po jednom inteligentnom, citlivom osmonohovi. Ja som sa do príbehu zamilovala.

Čítať viac

14
14

Veronika Voľanská napísala recenziu

19.09.2023 17:15

Malí ľudia, veľké sny je edícia kníh venovaná našim najmenším (a nie len im ;-), ktorá sa zameriava na známe osobnosti našich dejín a snaží sa ich predstaviť spôsobom, ktorý je najviac priateľný pre aj tie najmenšie detské hlávky.

Kniha je bohato ilustrovaná, čím ešte viac podnecuje fantáziu. Jednoduchý text obsahuje tie najdôležitejšie info, ktoré by mohli čitateľa zaujať bez toho, aby utrpela jeho pozornosť a kniha bola preňho zaujímavá. Kombinácia ilustrácie a textu spolu skvelo fungujú a prevedú nás životom malej Lilibet až po kráľovnú Alžbetu II., ktorú presne takto poznal celý svet.
Mne sa veľmi páči, že na konci tejto útlej knihy sú aj reálne fotky kráľovnej Alžbety a vypichnuté fakty z jej života.

Kto ešte stále váha nad kúpou niektorej knihy z tejto edície, tak smelo do toho. Ani v jednom prípade nevstúpite mimo a tieto knihy sú ideálnou cestou postupne zoznámiť najmenších so známymi postavami dejín práve takouto hravou formou.

Čítať viac

14
14

Veronika Voľanská napísala recenziu

18.09.2023 19:20

Cisárovnu Alžbetu alebo ešte známejšie oslovenie "Sisi" pozná hádam každý. Niekto ju registruje len vďaka známemu filmovému prevedeniu, ale väčšina ju vníma ako jednu z významných panovníčok. Tak či onak bola výnimočná nielen svojim zjavom, ale aj životným štýlom, ktorý bol na tú dobu, dovolím si napísať, netradičný a vymykal sa z bežného priemeru.

Bola vášnivou cestovateľkou a za svoj život precestovala mnoho miest. A práve cestovanie bol námet, ktorého sa chopila spisovateľka Dagmar Beňaková a vznikla publikácia, vďaka ktorej si pomyselne môžeme pocestovať spolu s cisárovnou a prejsť sa jej obľúbenými miestami. Nemyslite si, že kniha je cestopisom. To určite nie. Je kombináciou predstavenia krásnych miest, ktoré sú vďaka obsiahlej obrazovej prílohe ešte viac čitateľovi priblížené a pikoškami zo Sisinho života. Kniha je písaná pútavo a garantujem vám, že ak sa do knihy raz "zahryznete" len tak ľahko ju z ruky nepustíte. Vynikajúco spracované, inšpirujúce miesta, ktoré budete mať chuť navštíviť. A nemusíte ísť ani ďaleko, keďže v knihe je spomínané už aj dnešné Slovensko.

Čítať viac

14
14

Veronika Voľanská napísala recenziu

04.09.2023 20:23

Posledné letné dni som symbolicky ukončila trošku tématicky a to knihou s nádychom leta. Nebola to síce romantika obsahujúca prvoplánovo nejaký dovolenkový úlet, ktorý sa číta ľahko pri stúpajúcich teplotách, ale musím napísať, že námet ma zaujal.

Tri ženy, tri rôzne príbehy a predsa je medzi nimi spojitosť. Joanna, Ashley a Mel sú tri hlavné postavy, ktoré tvoria tento zaujímavý príbeh. A čo ich spája okrem ťažkých životných skúšok? Joannin exmanžel zahynul pri autonehode, Mel je jej kamoška z detstva a Ashley je mladé dievča, ktoré tvorilo pár s exmanželom Joanny. Veľmi ma bavila rozmanitosť životov, ktoré autorka vytvorila na základe týchto postáv. Každý jeden bol iný, čím kniha nepôsobila fádne a nudne a nútila ma čítať ďalej a ďalej. Veľmi pekne vykreslená problematika medziľudských vzťahov, rodiny, priateľstva. Samozrejme láska nechýbala a nebola dominantnou témou.

Veľmi príjemné a pekné čítanie. Tak ak si chcete pripomenúť leto aspoň prostredím, určite po knihe siahnite a dostanete nie len to. Hlboké myšlienky, možno uvedomenie si vlastných vzťahov a hodnôt.

Čítať viac

14
14

Veronika Voľanská napísala recenziu

30.08.2023 18:31

Poslednou prečítanou knihou v auguste, ktorá je zároveň aj knihou mesiaca v @martinus_sk je Skrinka času. Nenechajte sa zmýliť sladkou ružovou obálkou. O romantiku v tomto prípade nepôjde, ale ja by som ju neradila ani k scifi, ako jej je prisudzované. Každopádne ide o knihu s veľmi originálnym motívom.

Ústredným motívom je tajomná skrinka, do ktorej keď nahliadnete dozviete sa aký dlhý život vás čaká. Využili by ste takú možnosť alebo by ste to radšej nechceli vedieť? Ovplyvnilo by to váš ďalší život? Konali by ste inak? Ja osobne by som túto možnosť určite nevyužila.

V knihe nájdeme rôzne prvky ako lásku, medziľudské vzťahy, sociálne vrstvy, ale dosť výrazným prvkom je politika, ktorá sa rieši v úzadí nosnej témy. Autorka sa zameria na konkrétne osudy ôsmich ľudí, ktoré sú na prvý pohľad rozdielne, ale v určitom bode sa pretnú. Nastavuje pomyselné zrkadlo spoločnosti a rieši etické či morálne zásady.

Kniha bola námetom príjemným osviežením a odvaha autorky prísť na trh s originálnou témou ako debutom mi je veľmi sympatické. Ja ju určite odporúčam.

Čítať viac

14
14

Veronika Voľanská napísala recenziu

29.08.2023 12:06

Ďalšia, už v poradí ôsma kniha z edície Romantické úteky od @juliecaplinauthor, ktorá vyšla vo vydavateľstve @grada_sk.

Každú jednu z týchto kníh spájajú spoločné črty - cestovanie, fantastická gastronómia, láska či ľahký a príjemný štýl autorkinho písania. A predsa je každá z týchto kníh iná.
Tentokrát nás autorka zavedie do zeleného Írska, ktoré čitateľovi zavonia dobrým jedlom či tradičným pivkom. Prostredie príbehu tentokrát nie je žiadne rušné mesto, ale pokojné hospodárstvo a krásna príroda, do ktorej aj tentokrát zavíta láska.
Knihy od Julie sa dajú mierne nazvať aj cestopisy svojim spôsobom. Čitateľ sa dozvie niečo o zvyklostiach, zaujímavosti danej krajiny a má chuť ihneď do nej vycestovať. Autorka píše tak presvedčivo, že dobroty, ktoré spomína v príbehoch priam voňajú z listov knihy.

Opäť to bolo milé, vtipné a veľmi príjemné čítanie a ja túto knihu hodnotím zatiaľ, ako najlepšiu zo série, keďže mám doposiaľ prečítané všetky vydané a určite si prečítamaj ďalšie.

Čítať viac

14
14

Veronika Voľanská napísala recenziu

16.08.2023 19:08

Keď som sa hrnula do čítania Špiritistky moje očakávania boli vysoké. Možno aj preto, že autorkinu predošlú knihu som čítala a veruže sme si aj sadli. Čakala som temný príbeh, tajomstvá či detektívku plnú mágie, duchov, ktorí mi budú spríjemňovať moje nočné čítanie a najmä príbeh, ktorý mi navodí zimomriavky. Niečo sa splnilo, no niečo práve naopak - nesplnilo.

Autorka vie písať vskutku pútavo. Mne jej štýl sadol úplne. Hoci sa príbeh rozbaľoval pomalinky, stále udržiavala moju pozornosť a ja som očakávala ten wau efekt. Príbeh bol zaujímavý, to sa musí uznať. Páčilo sa mi aj obdobie, v ktorom sa dej odohrával, lebo mne to stále navodí niečo tajomné, čarovné a dodá príbehu šmrnc, ktorý by mu príbeh zo súčasnosti nedal. Čo mi kniha nedala a čo ma sklamalo, boli zimomriavky. Aj keď v nej boli spomínaní duchovia, rôzne metódy na ich vyvolávanie, strašidelné to nebolo. Skôr tajomné, možno detektívne? Ale to aj celkom pekne okorenilo dej. Vyšetrovanie, vraždy, klamstvá a tajomstvá, to je moje a veľké plus tejto knihy. Čo by som však vypustila resp. by som to v knihe oželela, tak to bola "romantická linka", tá mi tam vôbec nechýbala, aj keď nebola nosnou témou knihy.

Celkovo ma autorka nesklamala, aj keď nadprirodzeno mohla aspoň o štipku viac vyšperkovať.

Čítať viac

14
14

Veronika Voľanská napísala recenziu

07.08.2023 18:59

Tak toto je veľmi milá kniha pre malých aj veľkých milovníkov psov. Krásne ilustrácie sprevádzajú príbehy o vybraných plemenách, aj keď to najkrajšie a môjmu srdcu najmilšie v knihe chýba.

Príbehy sú krátke, preto sú ideálne aj pre deti, ktorých pozornosť je problém dlhšie udržať. Veselé a vtipne podané psie dobrodružstvá si získajú nejedno srdce, ktoré patrí psím chlpáčom. Na konci každého príbehu je aj krátka básnička k danom psíkovi.

Začnite aj vy rozumieť vášmu miláčikovi a strávte spoločné chvíle v svorke tých najlepších priateľov.

Čítať viac

„Ľúbi sľuby“

Je taký - Tomáš Janovic, 2004
Je taký
Tomáš Janovic