Veronika Voľanská

11

Moje srdcovky

Moje odznaky

2022
2021
Zobraziť viac

Moje aktivity

11
11

Veronika Voľanská napísala recenziu

25.09.2022 16:29

Táto kniha zaručene neunikla ani vašej pozornosti, lebo priam zvalcovala knižný svet. Priznám sa, že som si recenzie na ňu veľmi nečítala, lebo som sa bála, že mi pokazia prekvapenie a nadšenie z nej, keď sa nejaká dobrá duša v recenzii prerieknie o niečom podstatnom, čo sa mi neraz stalo. Tak som do nej išla naslepo.

Úvodom som sa trošku ťažšie prehrýzla, nudil ma a myšlienkami som unikala všade možne, len nie v deji. Ale prvotné pocity ma našťastie len veľmi slušne okabátili. Postupne sa rozvinula rozprávka plná krásnych postáv a príbeh plynul pomaličky a pôsobil na mňa veľmi pozitívne a mám chuť ho čítať znova a znova. Výnimočné postavy, ktoré boli charakterizované výnimočnými schopnosťami a mňa si hneď získali a rovnako aj ich humor. Fantasy príbeh bol napísaný s obrovským citom pre detail a hlbokými myšlienkami. Úžasne zvládnutý problém inakosti a jej rešpektovanie v spoločnosti, prijímanie ľudí takých akých sú bez ohľadu na výzor. Trošku som sa bála LGBT linky, ktorú v knihách nemám rada, kebo na mňa vždy pôsobí silene a nie prirodzene. Našťastie to nebol tento prípad a dojem z knihy mi vôbec nekazila. Miestami mi pripomínala knihu Sirotčinec slečny Peregrinovej, ale to bude asi témou opustených výnimočných detí.

Nádherná kniha, ktorú vrelo odporúčam a ja sa k nej ešte neraz vrátim. Odnášam si z nej pozitivitu, myšlienky, ktoré pohladia dušu a opäť iný pohľad na svet.

Čítať viac

11
11

Veronika Voľanská napísala recenziu

24.09.2022 16:05

Hľadáte škandalóznu rozprávku pre dospelých? Ste na správnej adrese. Hoci rozprávkové bolo hádam len postavenie hlavnej hrdinky - princezná. Adeline bola hlavnou hrdinkou, ktorá sa vymyká z priemeru. Drzá, škandalózna rebelka, ktorá šokuje. Oproti nej, hollywoodsky herec, ktorý ju nadchne. Klasické teenegerské klišé, ktoré mňa nenadchlo.

Erotických scén tam bolo dosť a čo mi prekážalo, tak to bolo to, že neboli uveriteľné, pôsobili na mňa silene a rovnako aj scény medzi hlavnými postavami.

Plusom boli veľmi podarené opisy prostredia paláca, obálka knihy a aj to, že knihu som mala veľmi rýchlo za sebou :) Mne teda autorka neulahodila a na pokračovanie ma nenavnadila.

Čítať viac

11
11

Veronika Voľanská napísala recenziu

19.09.2022 13:54

Vyberte sa spolu so 17 ročnou Fleetwood do 16.storočia do Lancasteru, do čias, kedy hon ba čarodejnice vrcholil a kedy mohla byť každá žena obvinená z čarodejníctva. Áno, LEN žena. Tu sa moje feministické ja driape na povrch.

Ak od knihy čakáte to, čo ja - detaily procesov s čarodejnicami, upaľovanie a nekonečný hon na ne, to v knihe nenájdete. Keďže sú v knihe pasáže inšpirované skutočnosťou, čakala som nejaké historické pikošky práve ohľadom procesov s čarodejnicami. Tu z mojej strany nastalo mierne sklamanie. Kniha viac zaváňala bylinkárstvom, ako dymom z hranice.
Vynahradila mi to samotná hlavná postava Fleetwood, pri ktorej mi bolo sympatické, že nie je žiadna dokonalá, poslušná, nadžena. Práve naopak. Bola jednoduché dievča, ktorú hnalo vpred otehotnieť a najmä porodiť mužského potomka. No predstavte si to vy, že vás toto trápi v dnešnej dobe ako sedemnástku. Tu ako na zavolanie sa v príbehu zjaví Alice, bylinkárka, ktorá sa jej odhodlá pomôcť. A práve tu začína byť príbeh zaujímavý a začína vybočovať z jednej línie.

Autorka sa chopila skvelej témy, pre mňa zaujímavej, ale nepoňala to najšťastnejšie. Chýbala mi tam hĺbka deja, detaily, aby som sa do príbehu vcítila a postavy ma chytili za srdce. Jej štýl písania sa nepodobal historickým románom, ku ktorým by som inak knihu Prekliata zaradila. Nebola vyslovene zlá, ale podanie tejto témy by som si vedela predstaviť aj lepšie. No na druhej strane, ako oddychovka ešte pri bazéne fajn, ale na jesenné dlhšie večery mám radšej hlbšie čítanie.

Čítať viac

11
11

Veronika Voľanská napísala recenziu

19.09.2022 13:52

Dcéra Sparty. Kniha, ktorá v sebe ukrýva ideálnu kombináciu tradičnej mytológie šmrncnutú fikciou, nabitú akciou, ktorú cítiť od prvej stránky trvajúcu až po koniec. Nečakajte pohodový a pokojný príbeh. Boje, konflikty a krviprelievanie. Hlavná hrdinka Dafne je sama o sebe žena s bojovným srdcom, tvrdohlavá a ochotná ísť za svojim cieľom stoj, čo stoj. Mám rada ženské hrdinky, ktoré sú bojovnice a sebestačné, ale aj napriek tomu mi v tejto knihe viac sedel napr. taký Apolón. Dafne bola tiež fajn, ale Apolón je Apolón:)

Popri všetkých bojoch a konfliktoch sa v príbehu mihne aj "romantická" linka, ale na moju radosť sa držala táto pasáž v úzadí a nenarúšala mi moje pozitívne nadšenie z akčného deja. Polovičnou dávkou úspechu knihy pre mňa boli mytologické postavy, bohovia, ktoré sú pre mňa v každom podaní zaujímavé, keďže ma mytológia nadchýna už od malička. Trošku mi to svojim spôsobom pripomínalo Perceyho Jacksona.

Knihe nechýbalo absolutne nič. Humor, zaujímavé postavy, skvelé prostredie, kde sa dej odvíjal, akcia a sympatický štýl písania, vďaka ktorému z knihy odsypávalo až priveľmi rýchlo. Ak ste sa ku knihe ešte nedostali, neváhajte pridlho. Je skvelá pre mladšieho čitateľa až po dospelého. Svieže, moderné, chytľavé. To určite chceš čítať.

Čítať viac

11
11

Veronika Voľanská napísala recenziu

19.09.2022 13:49

Dnes by som vám rada predstavila edíciu venovanú deťom, ale určite knihy potešia aj nejedno dospelé (viem, o čom píšem :)

Edícia kníh "Malí ľudia, veľké sny" predstavuje známych ľudí z rôznych sfér tým najmenším. Preto sú knihy ladené jednoducho, pestro a sú ilustrované, aj keď na konci knihy sú predsa len reálne fotografie daného velikána.

V knihách sa nenachádza veĺa písaného textu, prevažujú ilustrácie, ktoré podnetia detskú predstavivosť, ale aj napriek skromným cca 30 stranám autorka vystihne podstatu, čo je pre mňa obdivuhodné, a tak sa deti majú možnosť zoznámiť so zaujímavými osobnosťami a získať základné vedomosti o nich nenásilnou formou.

Mňa veľmi potešilo, že táto séria odštartovala práve Fridou Kahlo,famóznou maliarkou 20.storočia, ktorá aj napriek nepriazňou osudu sa dokázala presadiť a premietnuť svoje emócie na dychberúce obrazy.

Ak uvažujete nad touto sériou kníh, určite neotáľajte. Prekrásne spracovanie sa u vás v knižnici hneď zabýva a čo nevidieť, rozšíri sa o ďalších velikánov a ich životné príbehy.

Čítať viac

11
Veronika Voľanská

Veronika Voľanská získala odznak Môj názor pomáha

22.04.2022 14:06

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

11
11

Veronika Voľanská napísala recenziu

22.04.2022 14:06

Máš občas pocit, že nemáš čas ani žiť? Presne pre teba je tu výnimočná kniha "Som tu pre teba." A v čom je taká výnimočná?

Hneď na úvod aj samotnou autorkou, ktorá nechala svoju prácu, aby mohla robiť to, čo skutočne miluje, a to kreslenie. Koľkí z nás by toho boli schopní v dnešnej dobe? A že to autorka miluje cítiť ozaj z každej stránky. Prekrásne ilustrácie nás sprevádzajú celou knihou a dodávajú knihe skutočnú dušu. Tak citlivý, blahodárny príbeh pre moje vnútro som hádam ešte nečítala. Krásne veršíky skrývajúce múdrosť na každý deň usporiadaných do pomyselných ročných období ťa môžu sprevádzať hocikedy po nich zatúžiš a budeš mať potrebu spomaliť, vypnúť, či potrebuješ radu. Úžasné na knihe je to, že ju môžeš otvoriť na ktorejkoľvek strane a bude ti dávať zmysel, keďže strany na seba nenadväzujú.
Veľmi milé bolo aj spomenutie známych literárnych, či rozprávkových bytostí a taktiež sympatické bolo ponechanie zároveň aj kórejčiny, keďže kniha vyšla dvojjazyčne a dodáva to na autentickosti diela.

Kniha je skutočným klenotom po všetkých stránkach, sála z nej pokoj, pozitívna energia a nesie sa v duchu harmónie mysle a tela a ja len môžem poznamenať, že v mojej knižnici bude stále pre mňa. :)

Čítať viac

11
11

Veronika Voľanská napísala recenziu

20.04.2022 18:50

Druhá časť Férskej ságy, Skazený kráľ, bola ozaj "skazená". Dá sa povedať, že po slabšom začiatku sa to rozbehlo a autorka ma vcucla do Férie plnej intríg, snovaní plánov a ponurej atmosféry, kde sa nedá veriť nikomu.
Stretávame sa opäť so starými postavami, ktoré nie sú nič dlžné svojej povesti. Tentokrát je v knihe o niečo viac politických ambícií, premyslených plánov a prekvapenia, ktorému som nemohla uveriť a veľmi ma to rozhnevalo. Romantická linka sa odvíjala len tak z ľahka, preto to bolo príjemným osviežením a nerušilo ma to.
Čo sa týka postáv, Jude mi je aj naďalej baví a neprestáva ma fascinovať, ako autorka charakterizovala jednu z hlavných ženských postáv, a to netradične. Jude je prototyp bojovníka, nemá problém so snovaním plánov a stratégii a rozhodne sa neštíti vraždiť a využiť to vo svoj prospech. Kto mi však lezie na nervy je stále Taryn. Nejak som jej neprišla na chuť a v knihe mi doslova vadí. To však neuberá na maximálne kladnom hodnotení tejto knihy a celkovo celej série, lebo takto premyslený dej na takom množstve stránok sa len tak nevidí a po šokujúcich autorkiných záveroch ste nútení si ihneď zaobstarať ďalšiu knihu, lebo rozhodne musíte vedieť pokračovanie.

Čítať viac

11
11

Veronika Voľanská napísala recenziu

20.04.2022 18:45

Grandiózny záver Férskej ságy mi zobral dych a ja už teraz môžem skonštatovať, že mi Féria bude chýbať.
Bola som veľmi zvedavá, ako autorka sériu zakončí, či uberie na tempe premysleného deja, či to nebude nudné a zmení sa to na sladkú romancu. Našťastie, nič z toho sa nekonalo, aj keď začiatok bol slabší, ale postupne dej nabral na obrátkach a opäť som sa dostala na kolotoč plný intríg, boja, stratégií. Veľmi sa mi páčilo ako v tomto diely nastal výraznejší prerod postáv. Jude a Cardan boli konečne vykreslení aj trošku z ľudskej stránky, nie len ako stratégovia, ktorí všetko podradia získaniu moci. Ale samozrejme, boj o moc chýbať nemohol a "zmäkčenie" postáv bolo tak v rozumnej miere. Prekvapivé zvraty dej okorenili, ale záver ma chvalabohu nešokoval štýlom, akým som zvyknutá na autorku. Ulahodil mi a som nadmieru spokojná a hneď by som si dala rereading tejto geniálnej série. Veľmi vydarené.

Čítať viac

11
11

Veronika Voľanská napísala recenziu

13.04.2022 20:24

"Must read" pre všetkých krimiholikov, trilerolikov a milovníkov drsného čítania.

Pri Carterovi musíte byť pripravený na nechutné scény, detailné opisy a to všetko v rámci poriadnej akcie.

Opäť, ako aj v predošlých knihách, bol námet skvelý a podaný ešte lepšie na stránkach, ktoré sa míňali jedna radosť a atmosféra knihy ma nepustila, až kým som ju nedočítala, a to som veru musela záver predýchať.
Hneď na začiatku príbehu som vhupla do deja a jazdila som na vlnách napätia, dokonale premyslených scén, v ktorých každý krok dával zmysel a autor ma dokonale pomýlil a nedal mi šancu uhádnuť záver. Rôznorodosť postáv k tomu len prispievala a nenechala ma nájsť žiaden spoločný záchytný bod. Presne to očakávam od dobrého krimi a Carter je v tomto istota. Trúfam si povedať, že nič lepšie v tomto žánri na trhu nenájdete.
Miestami som síce mala pocit, že čítam kultový horor "Saw" a čakala som vetu: "Zahráme si takovou hru."
Uvedomenie si sily internetu, ľahkovážnosti s ním spojenou na pozadí tejto knihy bolo desivé. Autor skvelo poukázal na "problém" tejto doby a sily technológii a anonimity, ktorú nám poskytuje.

Jednoducho skvelá kniha, ale vlastne som ani nič iné od nej neočakávala, a preto @aktuellvydavatelstvo ďakujem za jej poskytnutie.

Čítať viac

„We all know that timing is everything. Trouble is, we don't know much about timing itself.“

When - Daniel H. Pink
When
Daniel H. Pink