Dúfať znova - Mona Kasten, YOLi, 2022

14,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Dúfať znova

Nechcela sa zamilovať. Nie do svojho učiteľa.

Everly Pennová neverila na lásku. Celé roky sa prizerala, ako jej mama trpí v násilnom vzťahu. Zážitky z detstva ju natoľko traumatizovali, že si mužov nepripúšťala k telu.... Čítať viac

4,4 27 hodnotení
4. diel série
Znova
Vek
17+
Vydavateľstvo
YOLi, 2022
368 strán
5 hodín čítania

Everly Pennová neverila na lásku. Celé roky sa prizerala, ako jej mama trpí v násilnom vzťahu. Zážitky z detstva ju natoľko traumatizovali, že si mužov nepripúšťala k telu. Nechcela sa zamilovať. A už vôbec nie do svojho vyučujúceho... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

14,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Kniha je dostupná v 28 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Naši škriatkovia odporúčajú

Kníhviazačka z Jericha - Pip Williams, Motýľ, 2023
Dúfať znova - Mona Kasten, YOLi, 2022
14,90 €

Viac o knihe

Everly Pennová neverila na lásku. Celé roky sa prizerala, ako jej mama trpí v násilnom vzťahu. Zážitky z detstva ju natoľko traumatizovali, že si mužov nepripúšťala k telu. Nechcela sa zamilovať. A už vôbec nie do svojho vyučujúceho. Ibaže Nolan Gates je šarmantný, inteligentný, sexi a iba pri ňom dokáže byť Everly sama sebou. Len jemu dokáže otvorene povedať, že netuší, čo chce od života a že študuje len preto, aby bola mama šťastná. Čím bližšie ho spoznáva, tým viac ju to k nemu ťahá. Najradšej by prekročila pomyselnú hranicu medzi nimi, lenže vzťah s pedagógom je pre Everly neprípustný. Zároveň netuší, že za Nolanovým optimistickým prístupom k životu a nákazlivým nadšením pre literatúru sa v skutočnosti ukrýva bolesť. A tá by mohla zničiť ich lásku, skôr ako sa zrodí.
Čítať viac
Originálny názov
Hope Again
Počet strán
368
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
344 g
ISBN
9788055183640
Rok vydania
2022
Vekové odporúčanie
17+
Naše katalógové číslo
1470709
Vydanie
1
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Nemecko
4. diel série
Znova
Vydavateľstvo
YOLi
Pre koho
young adult, new adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

27 hodnotení

13
13
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

22.1.2023
Everly a Nolan

V tejto časti mi viac ako v ostatných chýbal mužský pohľad na situácie, ktoré prežívali a riešili.

Inak to bolo zaujímavé a páčilo sa mi, ako sa Everly snaží prísť na to, čo vlastne v živote chce, lebo to, čo si naplánovala s mamou vôbec nebolo to, čo chcela. Len jej chcela urobiť radosť. Nakoniec sa predsa len našla a ja som jej to priala, lebo to v minulosti nemala vôbec ľahké.

Nolanovo správanie som v podstate chápala, snažil sa držať ďalej, ale aj tak by som veľmi chcela vidieť do jeho hlavy. Neprišlo mi, že tu mal dosť priestoru, hlavne keď už sa tak zblížili, viac sa mi preto páčil v časti Veriť znova.

Páči sa mi, že vo všetkých knihách sú prepojené postavy a je cítiť, že sú z toho naozaj silné priateľstvá. Hlavne tu Everly s Dawn, ako so skorosestrou :)

Veľmi som si obľúbila v tejto časti Blakea a teším sa na neho v piatom diely.

Tento príbeh mi ale prišiel o trošičku slabší ako predošlé. Možno mi to prišlo asi trošku zdĺhavé, neviem, každopádne sa teším a som zvedavá na záverečnú piatu časť.
Čítať viac
19
Overený nákup
6.11.2022
Dúfať znova
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Knihy od Mona Kasten som si zamilovala a táto nie je výnimkou!

Everly a Nolan sú hlavnými postavami ďalšej časti série Znova. V niektorých pasážach sa stretávame aj s Dawn. To ma veľmi potešilo, pretože mi prirástla k srdcu a veľmi som si ju obľúbila.

Everly si ma získala. Nie len že bola veľmi talentovaná, jej poviedky boli dychberúce, prežila si poriadne ťažké chvíle. Veľmi sa mi páčili maily, ktoré si vymieňala s Nolanom, jej učiteľom. Boli trefné, mierne hravé a dúfala som, že sa to medzi nimi nejako dá do pohybu. Chvíľami mi Everly bolo aj ľúto. Asi nikto by nechcel robiť niečo, čo ho nebaví. Síce mala strach o tom rozprávať, ale nakoniec nazbierala odvahu.

Nolan bol to začiatku zdržanlivý, vzhľadom k svojej pozícii učiteľa. Napriek tomu sa občas nebránil a poriadne žiaril na Everly :D To boli veľmi úsmevné scény, ktorých čítanie som si užívala :) Avšak, keď sa rozhovoril o bývalej priateľke, ktorá tragicky zahynula, musela to byť pre neho veľmi ťažké. Epilóg bol nádherný a bol dokonalou bodkou za celou knihou.

Kniha sa čítala takmer sama a je v nej veľa pekných myšlienok, ktoré stoja za zamyslenie sa. Potešilo ma, že v knihe je prítomná téma kníh, čítania a literatúry.
Čítať viac
Dominik Petriska
Overený zákazník
20.8.2022
Výborné pokračovanie série
Nebudem klamať ak poviem, že sériu Znova považujem za jednu z mojich najobľúbenejších. Za jej najsilnejšiu stránku považujem naozaj pútavý štýl autorky, pretože – hoci rozpráva o úplne obyčajných vysokoškolákoch – si ma dokázala získať každým ďalším pokračovaním. A síce sú príbehy jednotlivých dvojíc veľmi podobné, autorka do každého z nich vkladá niečo, vďaka čomu si poviete, že to „stálo za to“. Príbeh Nolana a Everly môže napohľad evokovať klišé. Dievča, ktoré trpí nespavosťou, sa zahľadí do svojho učiteľa, pretože v ňom nájde to, čo v minulosti stratila – nádej. Napriek tomu, čím všetkým si Nolan a Every v minulosti prešli, to ale zvládajú statočne – a môžu byť pre viacerých z nás inšpiráciou. Problémy, ktorých sa Mona Kasten dotýka, ako napríklad nepodarený vzťah s rodičmi, trauma z detstva, šikana v škole, sklamanie v láske či v priateľoch, sú navyše mladým veľmi blízke a určite by sa malo o nich viac hovoriť. Už teraz sa veľmi teším na piatu časť. Čítať viac
19.8.2022
Všetky postavy sú prepletené aj z predošlých častí, čiže nám hlavní hrdinovia nie sú neznámi. Nolan, mladý profesor Dawn a Everly, má za sebou minulosť plnú úzkosti a výčitiek. Everly sa zas štíti mužov kvôli tomu, čo si so svojou mamou prežila.
Páči sa mi, že okrem romantickej linky, vymyslí Mona vždy nejaký problém mladých…. Či už to boli v predošlých častiach šikana, smrť v rodine, zavrhnutie rodičmi…. Proste všetko témy, ktoré môžu byť mladým čitateľom blízke. Či sa už s podobnými osudmi pasujú osobne, alebo to zažívajú ich priatelia alebo známi v okolí.

Žiaľ, celý príbeh bol oproti predošlým ( musím porovnávať, aj keď to robím len nerada, avšak v mojich očiach si Kasten nastavila latku a každým ďalším príbehom ju dvihla) zdĺhavý. Zbytočne naťahovaný, aj keď Monin štýl mi sedí a jej knihy prečítam na 2- 3 posedenia.

Už som nejaký ten príbeh so vzťahom profesor-študentka čítala. Aj tento mohol byť oveľa lepší. Dalo sa z toho vytrieskať toľko! Autorka tentokrát stavila na vnútorné monológy, boje a dilemy Everly, ktorých bolo hojne a tým podstatne brzdil dynamiku deja.

Aj keď frflem,Kasten milujem. Verím, že Everly aj Nolanovi chcela dať Mona priestor. Aby sme my, čitatelia, pochopili, čo ich oboch zožieralo zvnútra. Každého niečo iné a predsa toho mali toľko spoločného.

ZNOVU sa budem tešiť na ďalšiu časť a ZNOVU budem DÚFAŤ, že bude lepšia ako predošlé :)
Čítať viac
Michaela
Neoverený nákup
18.8.2022
Pre mňa skvelá oddychovka!
Keď čítavate moje minirecenzie, viete, že toto je jedna z autoriek, ktorú si užívam ako čitateľka a aj ako autorku ma dokáže nakopnúť, nech napíšem niečo podobne parádne. Preto sa teším na každú jej novinku. Po poslednom voľnom pokračovaní série a príbehu Isaaca a Sawyer som sa obávala, že latka je nastavená privysoko. Mňa skrátka ich príbeh neuveriteľne nadchol. A Everly s Nolanom to neprekonali. Lenže, to je jediné (a bezvýznamné) mínusko, inak knihe nemám čo vytknúť.

Páčilo sa mi, že sa zbytočne nevenovalo príliš veľa priestoru klišé - zakázaná láska, keďže Everly je študentka a Nolan jej učiteľ. Ich zoznámenie, rozvíjanie vzťahu a celé zbližovanie prebiehalo prirodzene, pri tom aj čarovne. A dospelo, čo len potvrdzuje, že vekový rozdiel nie je prekážkou a ľudia si môžu rozumieť na akejkoľvek úrovni. Veľmi ma zaujali charaktery postáv, ich minulosť a všetky zápletky, ktoré mi prišli autentické a dokážu čitateľa pohltiť. Aj u mňa to vyšlo, ich príbeh som prežívala s nimi, užívala si ho a pri záverečnej scéne som si dokonca povedala, že toto je pecka scénka, škoda, že mi nenapadla skôr. A prekvapivo mi tentoraz nevadilo ani veľa postáv, keďže väčšinu som poznala z predchádzajúcich dielov, ostatných som uvítala, lebo každý mal svoje opodstatnenie. A viete, čo bolo na knihe okrem samotných hlavných hrdinov úplne najlepšie? Že som sa namotala na vedľajšiu postavu a už teraz sa neviem dočkať, keď spoznáme príbeh, kde bude hlavným hrdinom Blake. Prosím, sem s ním!
Čítať viac
14

21 yo | bookstagram: @jankina.kniznicka ♡ | books: 2020: 58 | 2021: 80 | 2022: 47 | 2023:

jankina.kniznicka
Overený zákazník
13.8.2022
Dúfať znova je predposlednou časťou série Znova. Viete, Mona ma nikdy nesklamala, takže som od nej čakám stále viac a viac. Ale toto? Spojenie zakázanej lovestory medzi študentkou a profesorom? To chcete čítať a nebudete chcieť, aby to skončilo!

Naposledy som vychvaľovala tretiu časť, tak poďme na pozitíva k štvrtej. Aj tu sa stretávame s extrémne sympatickou a milou hlavnou postavou, študentkou, Everly. Hoci jej minulosť ukrýva temné tajomstvá, Everly som si zamilovala. Prežila si toho veľa, čo pochopíte neskôr, a ostala silná - a takýchto hrdinov potrebujú nielen knihy ale i skutočný svet. Robila náhle rozhodnutia, nevedela povedať nie, jej nálada sa menila každú minútu. Aj to všetko ju priviedlo na veľmi zlú cestu, hoci sa vzťahom vyhýbala. Stačí, keď poviem, že so svojím profesorom Nolanom prekročili vopred stanovené hranice. A začal sa písať príbeh plný akcie, napätia, smútku, úsmevných momentov a lásky. V skratke - bola to poriadna naháňačka, zmes rôznych pocitov a trápnych situácií. A to, ako Nolan s Everly začali byť k sebe úprimní a otvárať sa jeden druhému, to boli veľmi pekné chvíle pri ktorých som len zadržiavala dych.

Mám v obľube knihy, ktoré sa nielen že rýchlo rozbehnú, ale rovnakým tempom aj pokračujú a toto bola ona. Príbeh oživili aj vzájomné nedorozumenia medzi postavami, ktoré dej zamotali. Takisto sme s Everly svedkom jej zaujímavého štúdia na univerzite a našťastie stretávame aj známe mená z predchádzajúcich dielov. Človek by si myslel, že autorka bude v serií stagnovať, lebo tak to niekedy býva, ale vôbec to tak nebolo. Pre niekoho by bol obdobný príbeh s rovnakou témou príliš trápny alebo plny klišé, ale bolo to presne naopak. Čítať pomaly sa rozvíjajúcu náklonnosť medzi žiačkou a učiteľom nie je, podľa mňa, nikdy krok vedľa.

Dúfať znova je silný YA román vďaka téme, ktorú so sebou prináša a budete nad ním ešte dlho premýšľať. Odporúčam ho čitateľom, ktorí majú radi oddychovky, no istým spôsobom im nevadí ani občasný smútok, či otvorenosť postáv.
Čítať viac
16

Som mamina na materskej ktora miluje čítanie kníh. Uprednostňujem romany alebo young adult.

Slávka Beňáková
Overený zákazník
11.8.2022
Štvrtá kniha série a poviem vám, veľmi ma zaujímalo či si autorka pri tejto knihe udrží laťku, ktorú nastavila vysoko pri predchadzajúcich dieloch alebo ju už iba podlezie. Za mňa sa jej aj pri tejto knihe držala. Čo si myslite vy? Kniha sa mi páčila tak ako aj predchadzajúce a keby som si mala vybrať, ktorá sa mi páčila najviac, hmm veru nevedela by som. S hlavnou hrdinkou Everly a hlavným hrdinom Nolanom sa stretávame už v druhej časti tento série. Ale autorka nam ich doteraz predstavila len veľmi okrajovo. Priznam sa, že ma prekvapilo ich skutočne “ja”, nakoľko z toho čo doposiaľ sme o nich vedeli som si ich predstavovala trochu inak. A to sa mi páčilo, ako ma autorka prekvapila. V ich prípade ide o zakazaný vzťah študentky a profesora, ktorý veľmi ovplyvňuje aj smutná minulosť postáv. Veľmi som bola zvedava ako autorka vyrieši túto prekážku v láske hlavných hrdinov. Ak vás to zaujíma prečítajte si knihu, pretože ja vám to neprezradím. Ako som už spominala pri predchadzajúcich knihách tejto série, autorka píše veľmi dobre. Kniha sa mi čítala ľahko a rýchlo. A je skvelé, že stretávame aj postavy z minulých časti a už sa teším na ďalšiu časť tejto série. A poviem vám táto séria ma baví aj keď už nepatrím do kategórie YA, takže nedajte sa tým odradiť. Čítať viac
15
Overený zákazník
24.7.2022
Štvrtý román zo série Znova od Mony Kasten je o láske medzi študentkou a učiteľom na vysokej škole. Hoci vzťah v takejto pozícii v skutočnosti už nie je ničím výnimočným, trestnuhodným a pod., aj napriek tomu je táto téma doposiaľ lákadlom pre čitateľky (aj mňa), keďže stále má v sebe zakorenený prvok zakázu…

Už samotné čítanie z univerzitného prostredia navodzuje pocit príjemnosti a spokojnosti. Dúfať znova nie je výnimkou, avšak okolo hlavnej postavy Everly sa objavujú otrasné udalosti a smutné tajomstvá. Všetko sa to týka jej rodinného prostredia. Autorka zvolila také témy, ktoré v istých zmysloch zatienili hlavný, šťastnejší príbeh - príbeh lásky Everly s jej učiteľom Nolanom.

Ich vzťah je spočiatku kamarátsky. Je to milé a miestami úsmevné. Neskôr zisťujú, že sa boja niečoho viac, a to obaja. Navyše Nolan má taktiež za sebou svoje démony, ktoré sa stále hlásajú o slovo a tak ich cesta k sebe je naozaj tŕnistá. Ale romantická linka v knihe nie je nijako ohromujúca.

Je to emočne náročnejšie čítanie s ohľadom na témy, ktoré autorka do príbehu vložila. Neostanú však nepovšimnuté, ako to občas pri niektorých knihách býva a autorka na každý problém a ťažobu nachádza riešenie. Hlavné postavy všetko to zlé v celom príbehu zmierňujú. Už len preto, že sú nadmieru sympatické…
Čítať viac
23

Knihomol, ktorý často kupuje knihy podľa obalu. Ale! Zato to málokedy ľutuje. Plus svoje dojmy píše okrem Martinus.sk aj na bookstagram @gabikas_books.

Gabriela Bariczová
Overený zákazník
10.7.2022
Prvá Kastenovka za mnou, a ja úprimne konštatujem, že to je veľmi prijemné, letné, romantické čítanie s nádychom smútku a melanchólie, ale šťastným koncom, ktorý bol síce predvídateľný, ale cesta k nemu bola strastiplná.

Názov knihy Dúfať znovu je naozaj výstižný. Everly si toho zlého zažila strašne moc na môj vkus a jej pesimistickému pohľadu na život som sa ani v najmenšom nečudovala. Nedovolila si v živote už dúfať. Podobne si v živote počínal aj jej vyučujúci Nolan, do ktorého sa chtiac-nechtiac zaľúbila. Ich cesta k láske nebola rýchla, išlo to pomaly krok po kroku od priateľstva k láske. Prišlo mi to reálne, žiadna instalove za dva týždne pomaly aj zásnuby. Naozaj si to viem predstaviť aj v skutočnom živote, autorka to popisala veľmi dobre. Po dlhej dobe kniha, kde to nešlo rýchlosťou blesku.

Samotný dej bol pútavý a myslím, že sme nikde nestagnovali. Každá časť mala svoj zmysel a nič nebolo len prázdnou vatou alebo výplňou deja. Priateľstvá aj vzájomný vzťah Everly s jej mamou boli uveriteľné a opäť si ich viem predstaviť aj v skutočnom živote.

Opäť je to príbeh s pridanou hodnotou. Rozoberá sa tu téma domáceho násilia, ktoré si zažila Everly aj jej mama. Ďalej sme sa tu stretli aj s témou závislosti od liekov a samovraždou. Sú to veľmi silne témy, o ktorých treba rozprávať a treba ich riešiť - práve aj riešenia boli v knihe popísané, začo má autorka jedno veľké plus.

Čo mne prekážalo boli Everlyne tajomstvá, aj keď je pravda, že sa človek väčšinou otvorí vtedy, keď sa niečo stane. Ďalšou malou výčitkou z mojej strany - veľa klišé a predviteľný koniec. Najpriek tomu sa mi kniha páčila a užila som si jej čítanie. Romantika počas mojej týždňovej dovolenky chýbať nemohla v mojom TBR.
Čítať viac

„Viac ako čierne mačky som si prešiel krížom cez cestu ja sám.“

Milujte sa s láskou - Kamil Peteraj, 2014
Milujte sa s láskou
Kamil Peteraj