Simona Feňaková

10

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

10
10

Simona Feňaková napísala recenziu

11.02.2024 10:44

Pri tejto knihe som bola napnutá ako struna od začiatku do konca, stále som si vymýšľala vlastné scenáre, ako by to mohlo skončiť :) veľmi napínavý a pútavý dej, s tragickými udalosťami, ktoré zažili na vlastnej koži Kristína, no aj jej mama a sestry. Kristína je naivná, verí v lásku, ktorá ju môže potopiť na samé dno, no osamelosť a ružové okuliare robia svoje. Samozrejme na to doplatí a nevie, ako z toho von. Odíde k tete domov a tam objavuje záhadu, ktorá ju núti dozvedieť sa pravdu, ktorú jej rodina zatajuje. Tam spoznáva mladé dievča, ktoré je drzé, no je pri nej a má pocit, že žije. No všetko je inak, ako si celý život myslela a všetky ich tajomstvá sa odohrávajú v tzv. zadnej izbe. Čo všetko sa dozvie?

Čítať viac

10
10

Simona Feňaková napísala recenziu

04.02.2024 09:06

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Kniha je o slepej láske, ktorú Hortenzia vníma cez ružové okuliare napriek skutočnosti, že sama veľmi dobre vie, že nikdy nebude na prvom mieste, vždy bude iba tá druhá. No napriek tomu ostáva v tomto toxickom vzťahu zo zvyku, lebo sa bojí samoty. Láska jej chýba, pretože stratila rodičov a odvtedy je zmätená a stratená. Pomáha jej len jediná vec, jej milovaný tanec, ktorý učí na svojej škole s priateľmi Bertillou a Sandrom. Každý rok sa vracia domov, na bastilu po svojich rodičoch. Tento rok sa tam však vráti oveľa skôr, ako mala naplánované, pretože sa jej stal úraz s členkom a s tým sa nedokázala vyrovnať. Osoba, od ktorej čakala najväčšiu oporu a starostlivosť, si na ňu nikdy čas nenašiel. Vtedy pochopila, že nejde o žiadnu lásku, iba o jej telo. Je zranená, so sadrou a tým pádom nepríťažlivá. Odíde na Bastillu a tam sa rozhodne prenajímať izby. Vtedy spozná Eliasa, ktorému podala pomocnú ruku. Bol taký tajomný a záhadný, každú noc nespal a vychádzal von, že zvedavosť ju donútila ísť mu do izby a cítať si jeho denník. Postupne si uvedomila, že život v Paríži jej vôbec nechýba na čele s Aymerikom. City voči Eliasovi sa prehlbovali, vzájomne si pomáhali zlepiť svoje utrápené duše.

Čítať viac

10
10

Simona Feňaková napísala recenziu

28.01.2024 18:17

Táto young adultovka bola taká príjemná oddychovka o romantickom Paríži, prvých sklamaniach či láskach, o hodnote a sile priateľstva či o odpustení. Ellie je stratená vo veľkom Paríži a na všetko sama, pretože rodičia ju poslali samu na rok študovať bez toho, aby sa opýtali na jej názor. No niekedy to, čo tak vehementne odmietame, sa môže ukázať ako úžasné dobrodružstvo a najlepšie rozhodnutie.

Čítať viac

10
10

Simona Feňaková napísala recenziu

23.01.2024 17:06

Posledný diel trilógie je o ďalšom členovi skupiny - Logan Tomney. Citlivý chlapec, ktorý miluje svoju prácu a prešiel si ťažkým obdobím. Rovnako je na tom aj Ellie Willowsonová, ktorá si prešla niečím podobným. To ich spája, no ani jeden o tom nechce rozprávať a uzatvára sa pred ostatnými. Spojí ich však láska k umeniu - on je spevák a ona tanečnica. Nedokážu jeden na druhého prestať myslieť. Ellie má milovanú neterku a Logan má svojho syna Freddieho. No vášni, ktorá medzi nimi je, nedokážu dlho odolávať. Ellie si konečne začne užívať život a spomienky zatlačiť do úzadia. Dokonca s Loganom dokáže búrať svoje obavy a strach. No keď všetko ide, ako má, Logan prežije ďalší úder pod pás, kde spadne na samé dno. Nedokáže ku sebe pustiť nikoho, dokonca ani Ellie. Ako sa s tým popasujú?

Čítať viac

10
10

Simona Feňaková napísala recenziu

21.01.2024 14:50

Pokračovanie série môj. Neal sa ako zvyšok skupiny vybral na sólovú cestu. No podvedome ľúbi manželku svojho kamaráta Haydena, Beccu. No pripletie sa mu do cesty Jess, ktorá ho má sprevádzať na jeho koncertoch a tlačovkách ako jeho fotografka. Tá si tiež prechádza ťažkým obdobím, po tom, čo ju jej snúbenec veľmi nepríjemne prekvapil. Potrebuje zabudnúť a preto ponuku na fotografovanie a s tým spojené cestovanie kývne. No postupne medzi nimi začne pracovať chémia, ktorej nedokážu dlho odolávať. No strach z opakovaného sklamania jej nedá pokoj a nechce to znova zažívať po tak krátkej dobe. No jej snúbenec Matt sa len tak nevzdáva a je ochotný si ju získať späť kľudne aj nečestne. Ustojí to takýto krehký a novopečený vzťah? Neal je úprimný a nežný, no niekedy je ochrana milujúcej osoby na prvom mieste, aj na úkor šťastia vlastného.

Čítať viac

10
10

Simona Feňaková napísala recenziu

16.01.2024 16:12

Niečo úžasné! Kniha sa ľahko čítala, bola pútavá a mala krásny príbeh o tom, že sláva nie len pozlátko, ale taká hviezda nevie, čo je súkromie a musí tajiť niečo také, ako je láska. Príbeh Haydena, svetoznámeho speváka, ktorý sa zaľúbi do obyčajnej chyžnej a je ochotný za svoju lásku bojovať a získať si ju. Všetko sa mu darí, kým sa mu život za jeden deň neobráti hore nohami a musí začínať odznova. Zvládne taký nápor Rebecca? Alebo to vzdá hneď na začiatku? Viac sa dočítate v knihe.

Čítať viac

10
10

Simona Feňaková napísala recenziu

11.01.2024 16:47

Pokračovanie ku knihe Zamiluj sa do mňa sa mi veľmi páčilo. Prišlo mi to celé reálnejšie ako v prvej knihe, kde po troch dňoch známosti žena zruší svadbu. Mary si prešla bolestivým obdobím a som rada, že sa Mark ukázal v takomto svetle, ako milujúci, oddaný a verný muž. Taký, akého Mary potrebovala po tom, čo žila v manželstve s tyranom Williamom. Čo sa mi nepáčilo, boli osoby v podobe Markovych rodičov, no katastrofa. Príbeh bol pútavý a zaujímavý, veľmi sa mi páčil.

Čítať viac

10
10

Simona Feňaková napísala recenziu

06.01.2024 13:56

Vicky žije svoj vysnívaný život. Má prácu, ktorú miluje, má priateľky, ktoré sú jej vždy oporou a Marka, s ktorým má o niekoľko týždňov vstúpiť do manželstva. Žije si svoj sen. No všetko krásne netrvá večne. Myslí si, že má všetko, kým jej cestu neskríži Paul Mason, známy herec, ktorý sa ukrýva pred zvedavými novinármi. Aby sa ich zbavil, pobozká ju. A tým sa roztočí kolotoč zmiena pochybností o svojej láske k snúbencovi. Dokáže zahodiť niekoľkoročný vzťah kvôli niekomu, koho pozná niekoľko dní? Svadba je za rohom a ona sa nevie rozhodnúť. Láska alebo pocit istoty a strachu z toho, čo by povedali ostatní? Toto všetko a omnoho viac sa dozviete v tejto knihe, ktorá je písaná, zaujímavo, nie zbytočne rozšírne a pútavo.

Čítať viac

10
10

Simona Feňaková napísala recenziu

31.12.2023 19:13

Táto kniha je taká príjemná oddychovka, kde si človek uvedomí hodnotu manželstva a ako jedna chyba môže rozbiť fungujúce a roky budované manželstvo. Ako ťažko sa niektoré veci odpúšťajú, ako dokážu človeka zraniť a zamyslieť sa nad tým, či to bolo potrebné a či mi to stálo za to. Pekná kniha

Čítať viac

10
10

Simona Feňaková napísala recenziu

31.12.2023 19:09

V prvom rade musím povedať, že príbeh je neskutočne dojemný a krásny, no je tu v mojom prípade ale a to ale je štýl písania, ktoré mi jednoducho nesadlo, čo je dosť škoda, keďže je to tak nádherný príbeh.

Čítať viac

„O čo väčšia múdrosť, o to väčší rozmar. Zamkni ženský dôvtip za dverami, vyskočí oknom. Zavri okno, vylezie kľúčovou dierkou. Upchaj ju, vyletí s dymom cez komín.“

Ako sa vám páči - William Shakespeare, 2006
Ako sa vám páči
William Shakespeare