Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

ig: @miskaa_knizka :)

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

ig: @miskaa_knizka :)

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2021
2020
2021
2020
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

11
Michaela

Michaela O prečítala knihu

02.05.2022 07:50

11
11

Michaela O napísala recenziu

02.05.2022 07:49

Elle Kennedy milujem, jej série Off Campus a Briar U sú najlepšie aké som čítala. Ale táto kniha noo.. neviem.

Elle nastavila latku až príliš vysoko predchádzajúcimi knihami, no touto knihou ju podliezla. Od začiatku je kniha nabitá sexom, čo by mi úprimne neprekážalo, ale dej, nejaký príbeh nikde. Kniha má okolo 150 strán, čo je dosť málo na to, aby sme sa vžili do postáv. Uvítala by som ďalších 100 aj viac, pretože myšlienku mala dobrú, postavy vyzerali byť fajn - len to potrebuje viac rozviť.

Prišlo mi to, akoby musela rýchlo napísať knihu, tak toto vzniklo. Možno chcela upustiť od vysokoškolského prostredia, aj by jej to išlo, keby na tom viac zapracovala.
Čakala som od knihy trošku viac, pretože každý, kto čítal niektorú knihu autorky vie, že ona naozaj dobre píše, jej postavy sú fantastické, dej skvelý.

I napriek menšiemu sklamaniu si pravdepodobne kúpim aj ďalšie knihy z tejto série. Dúfam, že budú o trošku lepšie a uvidíme talent, ktorí autorka má.

Čítať viac

11
Michaela

Michaela O prečítala knihu

15.04.2022 07:37

11
11

Michaela O napísala recenziu

15.04.2022 07:37

Či už séria Off Campus, aj Briar U, je fantastická. Opäť sme sa stretli so starými i novými postavami. Každú jednu postavu, ktorú Elle vytvorí, zbožňujem.

V knihe Riziko, sme sa pozreli na osud Brenny - drzej, sebavedomej, úžasnej dievčiny a úspešného, vtipného hokejistu Jake-a. Ocitli sme sa opäť v hokejovom prostredí, ktoré čitateľky zbožňujú. Črtá sa vzťah medzi ľuďmi, ktorí by ho mať spolu nemali. Jednoducho všetko, čo čitateľky milujú Elle doniesla aj sem, nechýbal ani humor, naozaj ťažká minulosť Brenny a všetka chémia medzi postavami.

Riziko bola naozaj príjemná oddychovka. Autorka má fantastický štýl písania, veľmi pútavý - človek si povie 10 min., jedna kapitola a nevie ako a už je za polovicou knihy. Dokáže vytvoriť tak úžasne postavy, že je ľahké sa s nimi stotožniť.

Určite knihu odporúčam každému, kto už Elle pozná, ale aj nepozná a hľadá dobrú knihu na relax. Určite sa pri nej nikto nebude nudiť.

Čítať viac

11
Michaela

Michaela O prečítala knihu

11.04.2022 09:58

11
11

Michaela O napísala recenziu

11.04.2022 09:58

Konečne prišiel prvý ucelený príbeh zo zaklínačskej ságy. Páčilo sa mi, ako sme sa hneď ocitli na Kaer Morhene, spoznali sme ďalších zaklínačov, zistili ako to tam funguje, ako sa cvičia noví zaklínači. Videli sme aj samotné cvičenie Ciri, čo bolo naozaj zaujímavé.

I napriek problémom, ktoré sa riešili v celom príbehu, tu nechýbal humor a vtipné situácie. Pri čítaní som sa nenudila a išlo mi to rýchlejšie ako pri poviedkach. Autor mal naozaj skvelý nápad na vytvorenie celého sveta a všetkého okolo.

Čo ma trocha nudilo bola politika a množstvo ďalších postáv, pri ktorých som bola mierne stratená, ale nič strašné to nebolo. Príbeh bol naozaj fantastický, bavilo ma to všetko - či už ako sa ukazuje Geralt ako starostlivý zaklínač, ale aj Ciri sa nesmierne posunula a z malého dievčatka je nebojácna žena.

Najviac sa mi však páčili posledné stránky, kedy sa objavila Yennefer a ukázala sa ako naozaj božská čarodejnice. Dúfam, že svoje črty si udrží aj v ďalších častiach.

Zamilovala som sa do sveta zaklínačov a už sa neviem dočkať, kedy sa pustím do ďalších častiach tejto fantastickej série.

Čítať viac

11
Michaela

Michaela O prečítala knihu

30.03.2022 11:03

11
11

Michaela O napísala recenziu

30.03.2022 11:02

Druhá kniha Zaklínača ma bavila o dosť viac ako prvá. Bola som už lepšie vžitá s postavami, prostredím a celým fantastickým svetom, ktorý nám autor vytvoril.

Jednotlivé poviedky boli naozaj dobré, každú som si užila - niektoré boli vtipné, iné smutné.

Som rada že priateľstvo medzi Blyskáčom a Geraltom je nemenné a ich vzájomné stretnutia sú vždy skvelé, vtipné. Linka s Yennefer je dobrá, ale ako romantická duša stále čakám na TEN správny moment.

Ako aj v prvej knihe, aj v druhej musím pochváliť celkový vizuál a spracovanie knihy. Každý ďalší diel je krajší ako predchádzajúci. Som rada, že sa v tejto časti už nevyskytovali zvláštne mená a zabudnuté slová, ktoré predkladateľ vyťahoval z nejakého slovníka archaizmov.

Knihu som si užila a nepochybujem, že si nájde ďalších fanúšikov.

Čítať viac

11
Michaela

Michaela O prečítala knihu

13.03.2022 14:38

11
11

Michaela O napísala recenziu

13.03.2022 14:37

Toto bol presne príbeh, ktorý som v tomto období potrebovala - skvelá, rýchla, vtipná oddychovka.

Mala som obavy, či si Zoe a Caleba obľúbim aspoň trochu ako Deliu a Zacha, no mám ich ešte radšej.
Zoe je neriadená strela, živel, jednoducho bláznivá žena. Caleb je presný opak, všetko má dopredu naplánované, tajomný no naozaj skvelý kamarát.
Spolu boli neskutočne vtipný, ich neustále narážky a  podpichovačky sa mi páčili. I keď som mala pocit, že celý dej sa odohral príliš rýchlo, vôbec ma to neodradilo.

Autorka má dobrý štýl písania, rýchlo sa to čítalo, autorka vie použiť správne slová, aby zaujala. Ako sme videli v prvej časti, aj tu vymyslela naozaj vtipné konverzácie. Jediné, čo je mínus je to, že viacmenej sa v knihe nič zásadného neudialo. Pomaly sa príbeh stupňoval, a keď prišiel čas na odhalenie tajomstva, je to zbuchnuté na ani nie 5 stranách a je koniec.

Avšak kniha je naozaj super. Každý kto má rád romantiku, vtipný príbeh, ktorý prečíta za pár hodín a skvelé postavy s naozaj dobrou chémiou, toto je tá správna kniha.

Čítať viac

„Ja som však chcela úctu. Chcela som si vybudovať vlastnú cestu, vlastný život, na ktorý by som bola hrdá.“

Listy do neba - Lisa Wingate
Listy do neba
Lisa Wingate