adelka_books

4

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Som mlada baba ktora miluje čitat ????
Je to ako by som sa ocitla v inom svete

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Som mlada baba ktora miluje čitat ????
Je to ako by som sa ocitla v inom svete

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

4
4

Adelka Izáková napísal recenziu

30.11.2023 18:10

Sny sú v našom živote veľmi dôležité. Nasmerujú nás tým správnym smerom a dávajú nám často dôvod prekonávať svoje hranice. Nútia nás kráčať v pred, aj keď to nie vždy býva jednoduché. Občas nastanú chvíle, keď sa naše sny zmenia alebo roztrieštia na malé kúsky. Sú aj také, čo sa dajú znovu zlepiť. Treba na to odvahu, tvrdú prácu a odhodlanie. Preto sa nikdy nevzdávajte svojich snov. Sny sú predsa mocné a dokážu nám od základov zmeniť život. Nezáleží na tom či ste mladý, či starý, žite si svoje sny. O tomto je aj príbeh Snívať znova, ktorý vám priblíži sny a túžby dvoch mladých ľudí, ktorí to aj napriek rôznym prekážkam nevzdali.

Jude odmalička snívala o tom, že bude herečkou. Jej sny sa v L A rozsypú ako domček z karát. Utečie odtiaľ a útočisko nájde u svojho brata v pokojnom mestečku Woodshill, kde chce začať odznova. Rodičia o jej zlyhaní netušia. Myslia si, že si plní sny za veľkou mlákou. U brata ju čaká nemilé prekvapenie, v dome s ním žije aj jeho kamarát Blake a zároveň jej bývalý, ktorému zlomila srdce. Ich stretnutie po rokoch nedopadne najlepšie. Blake ju nenávidí a ona sa snaží mu čo najviac vyhýbať. Dokážu sa preniesť cez minulosť? A nájsť si opäť k sebe cestu?

Blake bol v predošlej časti úplne zlatíčko a už v predchádzajúcej časti sme sa dozvedeli, že mu Jude zlomila srdce. Dokonca v prvej časti sa škaredo zranil. A ja som sa s veľkým očakávaním pustila do jeho príbehu. Už úvodné strany nám ukázali, že ešte nespracoval minulosť, k tomu sa pridalo zranenie a ohrozilo to jeho kariéru. Nesprával sa práve najlepšie, čomu som z jednej strany rozumela, na druhej som ho mala chuť vyfackať. Bol nevyspytateľný a ja som bola ako na ihlách, pretože som nevedela, čo mám očakávať. I napriek tomu som si ho obľúbila. Bol neuveriteľný basketbalista. So spoluhráčmi sa často doťahovali, zároveň sa vedeli podržať

Jude bola dušou a srdcom herečka. Najskôr som z nej bola zmätená. Mala okolo seba veľa tajomstiev, ktoré som zároveň túžila odhaliť. Ako som ju postupne spoznávala, tak mi jej bolo ľúto. Prešla si niečim, s čím sa nedokázala zdôveriť nikomu. Aj keď som ju v duchu k tomu nabádala. Chápala som, že mala strach a bála sa, že sklame svojích blízkych. Dokonca ju trápila chyba z minulosti. Nakoniec si ma získala. Mala úžasných rodičov.

Romantická linka bola ako na horskej dráhe. Páčilo sa mi, ako sme sa pomocou pár kapitol do minulosti dozvedeli, ako vznikol vzťah medzi Blakom a Jude. Iskrilo to medzi nimi od začiatku. Len sa museli naučiť opäť spolu komunikovať a dôverovať si. Obaja verili v sny toho druhého.

Stretneme tu postavy aj z predošlých častí. Scott a Everly boli super.

Snívať znovu bola príjemná oddychovka z vysokoškolského prostredia, ktorá neurazí, ani nenadchne. Čakala som viac.
Ďakujem vydavateľstvu za knihu.

Čítať viac

4
4

Adelka Izáková napísal recenziu

26.11.2023 17:43

Niekedy sme silnejší ako si myslíme. Hoci nám život dáva polená pod nohy. Veľakrát sa ocitneme na samom dne a neviem, ako ďalej. A však skôr či neskôr zo svojho vnútra vydolujeme silu a postavíme sa na vlastné nohy, odhodlaní bojovať za seba a zabezpečiť si tým lepšiu budúcnosť. Aj napriek tomu, že sme si v našom živote prešli tým najväčším peklom a boli sme stratení v nenávisti, máme dobré srdce a dokážeme odpúšťať. Možno nie každý, ale verím, že väčšina áno. Odpustením uľavíme hlavne sebe, necháme minulosť minulosťou a začneme s čistým štítom. O tomto rozpráva príbeh Stratená v nenávisti. Nechajte sa strhnúť emóciami a silnou ženskou hrdinkou, ktorá vám ukáže, čo sme ochotní si vytrpieť pre rodinu.
To najláskavejšie srdce si prešlo najväčšou bolesťou.
Hate Maxwellovú poznáme ako ich mladšiu sestru. Pochádza z piatich súrodencov. Jej otec je uznávaný sudca, ktorý na tvári pred verejnosťou nosí masku. V súkromí ňou však opovrhuje a Hate musí čeliť jeho zúrivosti a hnevu. Keď však na ňu prenesú svoj hnev aj jej štyria bratia, ktorí jej boli vždy oporou, pochopí, že nemá čo stratiť a rozhodne sa ustúpiť a začať odznova. Nečaká, že minulosť ju dobehne hocikde. Stretáva tam človeka, ktorý ju zradil. Dokáže mu odpustiť? Dovolí niekomu nazrieť za múry jej duše? Alebo bude ďalej zatvárať oči pred tým, čo je všetkým jasné?
Hate bola silná ženská hrdinka, ktorá vedela s úsmevom a noblesou vystupovať v spoločnosti. Na tvári mala vždy prívetivý úsmev. Lenže pod touto maskou to bola žena, ktorou otec opovrhoval a neštítil sa jej ublížiť a ona to s pokorou niesla, lebo si myslela, že si to zaslúži. Častokrát aj za svojich bratov. Tieto riadky sa mi čítali veľmi ťažko a lomcovala mnou bezmocnosť a vytáčalo ma, ako si nikto nič nevšimol. Hate bola odvážna, nebojácna a hlavne statočná a odhodlaná. Veľmi som si ju obľúbila a prežívala som všetko s ňou a neraz sa mi tisli slzy do očí. Milovala box, v ktorom nemala konkurenciu.
Róbert bol úžasný, aj keď zo začiatku som z neho bola zmätená. Postupne si ma získal tým, ako sa snaží napraviť veci z minulosti. Stál pri Hate aj v tých najhorších chvíľach.
Jej otec bol netvor, ktorého sa mala chuť použiť ako boxovacie vrece, aby som si vybila na ňom hnev. Takého otca si nikto nezaslúži.
Štyria bratia boli zaujímavé postavy, na ktorých príbehy nebudeme hádam dlho čakať, pretože chcem ich spoznať bližšie.
Riley a Logana si zamilujete.
Nechýba tu ani romantická linka, hoci je trochu v úzadí. Vôbec mi to nevadí, pretože bolo vyvážené akčnými scénami a zvratmi, pri ktorých som ani nedýchala.
V Stratenej v nenávisti nájdete všetko od napätia, akčnosti, drámy až po romantiku. Skrátka všetko, čo má mať dobrá kniha. Veľmi vydarený debut autorky, ktorej veľmi držím palce v ďalšej tvorbe. Toto chcete čítať!!!!
Ďakujem za knihu @knihyprekazdeho.

Čítať viac

4
4

Adelka Izáková napísal recenziu

23.11.2023 17:32

Žiadne dieťa by nemalo vyrastať v rodine, kde je roky svedkom domáceho násilia. Prípadne byť priamym účastníkom. Na tom človeku, ktorý si tým prešiel, to za nechá stopy. Nielen fyzické, ale aj psychické. Je viac utiahnutý a nedôverčivý. Bojí sa niekomu otvoriť. Prenasledujú ho aj nočné mory a vracajú sa mu zlé spomienky, na ktoré by najradšej zabudol. Má zlý spánok. Pri stretnutí s agresorom pociťuje strach, úzkosť a napätie. Je smutné, ak to trvá dlho a zatvárame pred tým očí, lebo si myslíme, že sa agresor zmení. Lenže on sa nezmení. Je len na nás, kedy nazbierame odvahu a budeme tomu čeliť. Je to ťažké, no ak neurobíme odvážny krok, tak sa v živote nepohneme ďalej a neuvedomíme si, že najviac tým trpia naše deti. O tomto rozpráva príbeh Dúfať znova, ktorý je ukážkou toho, ako rodinné vzťahy dokážu ovplyvniť našu budúcnosť.
Everly je vysokoškoláčka. Študuje literatúru. Neverí na lásku, pretože celé roky sa prizerala ako mama trpí v násilníckom vzťahu. Dokonca sa otec neštítil ublížiť aj jej. Všetky tieto zlé zážitky z detstva ju na toľko traumatizovali, že si mužov nepripúšťa k telu. Všetko sa zmení, keď spozná učiteľa, ktorý je šarmantný, inteligentný a sexy. Dokáže mu Everly odolať alebo podľahne zakázanej láske?

Everly je mladá žena, ktorá nemala ľahké detstvo a dospievanie. Snažila sa ísť ďalej, aj keď mala démonov, ktorí jej spôsobovali muky, hlavne v noci. Študovala literatúru, aby potešila mamu, s ktorou mali veľké plány, lenže si nebola istá, či je to cesta, ktorou sa chce vydať. S napätím som sledovala jej tŕnistú cestu za svoju budúcnosťou. Bolo mi veľmi ľúto, keď sa bála otvoriť pred svojimi priateľmi svoju minulosť, hlavne pred Dafne. Snažila sa jej byť dobrou kamoškou. Veľmi som si priala, aby našla samu seba. Nakoniec sa jej aj podarilo.

Nolan bol dobre vyzerajúci a vždy usmiaty učiteľ. Vecné bol zahrabaný v knihách a papieroch. Ku svojim študentom mal priateľský prístup.Vedel poradiť a bol empatický. No aj on skrýval v sebe niečo z minulosti, čo ho poznačilo a nedokázal sa cez to dostať. Obľúbila som si ho, aj keď som ho zo začiatku vnímala ako záhadného. Trochu mi tu chýbali kapitoly z jeho pohľadu.
Zakázaná láska medzi profesorom a študentkou bola spaľujúca, ale aj plná prekážok a predsudkov. Veľmi som si užívala iskrenie medzi Everly a Nolanom a zároveň som im držala palce.
Blake bol úžasná postava, som zvedavá na jeho príbeh.
Dúfať znova je príbeh o nádeji a vnútorných bojoch, s ktorými sa môžu stotožniť aj dnešní mladí. Mne kniha páčila a môžem len odporučiť.

Ďakujem vydavateľstvu za knihu.

Čítať viac

4
4

Adelka Izáková napísal recenziu

19.11.2023 17:24

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, či ste vo svojom živote vo všeobecnosti spokojní? Priznám sa, že ja až teraz. Všetci máme tendenciu, keď sa nás niekto opýta túto zdanlivo jednoduchú otázku, odpovedať záporne a hľadať milión spôsobov, čo by sme robili inak, keby boli okolnosti inak. A pritom si neuvedomujeme, že k spokojnosti a šťastiu stačia zdanlivo jednoduché veci. Nájsť duševnú rovnováhu, pokoj a sebalásku. A nechať otvorené oči, aby nám neunikli impulzy, ktoré nám život ponúka. Nemali by sme ich ignorovať, môžu nás nasmerovať tým správnym smerom. O tomto nám rozpráva príbeh Impulz, ktorý je plný iskryvých a nezabudnuteľných momentov, ktoré vám občas zoberú vietor z plachiet.
Riley už dlhšie pred otcom skrýva veľké tajomstvo. On jej totiž nalinkoval celý život podľa vlastných predstáv, lenže Riley je rebelka a bohemka po svojej mame. Má vlastnú hlavu a predstavu o svojich prioritách. Jej dvojitý život sa skomplikuje v momente, keď si otec pre ňu pripraví prekvapenie. Chce jej zabezpečiť sľubnú budúcnosť, no netuší, že sa nezhoduje s tou jej. Na spoločnej dovolenke v slnečnom Španielsku spozná okrem otcových zamestnancov vo filme aj jeho najlepšieho priateľa, o ktorom tak veľa počula, no nikdy sa nestretli. Tento muž v nej vyvolá pocity, ktoré v jej živote chýbali. Mohol by byť jej spriaznená duša, no je v tom malý háčik.
Riley bola na svoj vek uvedomelá, múdra a vyspelá žena. Mala nespútanú povahu ako divožienka. Dokázala sa postaviť na vlastné nohy a nasledovať svoje sny aj napriek tomu, že tým ublíži otcovi. Bolo v nej viac odvahy a sily, ako by som mala ja. Veľmi som si ju obľúbila a prežívala všetko s ňou. Mala zaujímavú prácu, o ktorej hovorila s takou láskou a zápalom. Tiež sa mi páčilo posolstvo nosenia náramkov.

Connor bol muž v zrelom veku, do ktorého sa zaľúbi každá žena. Svojim šarmom a hlavne srdcom na správnom mieste dokáže, že ozajstní, úprimní a milujúci muži ešte nevymreli. Mal už za sebou neľahkú minulosť, pri ktorej sa mi tisli slzy a mala som chuť ponúknuť mu vlastnú náruč. Jednoducho mi učaroval.

Páčilo sa mi, že autorka išla do hĺbky a vytvorila medzi Connorom a Riley silné a nevšedné puto. Vytvorila dve spriaznené duše, ktoré sa dopĺňali a vzájomne rástli. Tu je krásne vidieť, že vek je len číslo. Nechýbali horúce scény, ktoré mi občas vohnali červeň do líc.

Navštívili sme krásne slnečné miesta Španielska a Sardínie. Spoznali sme trochu novej kultúry a miestne pamiatky.

Chceš počuť spev cikad, šum mora a cítiť prímorskú atmosféru? Potom určite siahni po novinke Impulz, ktorá ťa vezme na imaginárnu dovolenku z pohodlia domova. Knihu môžem odporučiť všetkým romantickým dušiam.

Miška ďakujem opäť za ďalší exotický zážitok aj za zaslanie knihy. Veľmi si to vážim

Čítať viac

4
4

Adelka Izáková napísal recenziu

14.11.2023 18:07

Vo svojom vnútri verím, že ak sú si dve spriaznené duše súdené, vždy si nájdu cestu k sebe. Aj keď sa ich cesty rozdelia a život im rozdáva polená pod nohy vedia, že patria k sebe. Stretnúť svoju spriaznenú dušu je dar, ktorý ste dostali od života buď preto, že ste výnimočný, alebo máte urobiť výnimočnou svoju spriaznenú dušu. Je to osoba, s ktorou si rozumiete aj bez slov. Keď ste spolu, vzplyniete v jedno telo a svet okolo vás prestane existovať. Vytvorila sa medzi vami láska vo veľmi neľahkom období, ktorá sa dá nazvať aj bolestnou. Je to cit, ktorý sa zrodil v dvoch osamelých dušiach a napriek rôznym prekážkam vydržal a zosilnel. O tomto rozpráva pokračovanie príbehu Začína sa to nami, ktorý nám približuje, ako pokračujú osudy Lily a Atlasa.
Som nesmierne rada, že sme sa dočkali pokračovania, ktoré nebolo na pláne. Atlas a Lily mi počarovali už v predošlej časti a po jej dokončení mi vírilo v hlave, čo sa s nimi deje? Ako pokračujú ich osudy? Dostanú šancu byť spolu? Alebo ostanú ich životy navždy rozdelené? Odohrávala sa vo mne hrozná emocionálna búrka pocitov, až kým som neotvorila druhý diel. Nadväzoval presne tam, kde skončil prvý. Je neopísateľné slovami vrátiť sa na známe miesta a do života postáv, ktoré sa mi dostali pod kožu už predtým.
Lily ani Atlas to vôbec nemali ľahké. Stretli sa náhodou po nejakom čase. Obaja už mali vlastné životy. Lily bola slobodná matka vlastniaca úspešné kvetinárstvo. Atlas vlastnil úspešnú reštauráciu a vyzeral spokojný. Aj napriek tomu, že sa ich životy rozdelili a čas plynul, stále ich k sebe niečo ťahalo. Osud im však nebol stále naklonený. Na jednej strane žiarlivý exmanžel, ktorý riadne Lily strpčoval život a na druhej Lily, ktorá mala pochybnosti a nebola pripravená na vzťah, pretože ju sklamali dvaja najdôležitejší muži jej života. A Atlas, ktorý nepoznal, čo je to láska, až kým nespoznal Lily. Museli prekonať veľa neľahkých životných situácií. Atlas bol muž snov každej ženy.
Tentokrát je kniha je písaná z dvoch pohľadov Lily a Atlasa. Viac som si užívala pohľady Atlasa, pretože mi to pomohlo nahliadnuť do jeho vnútra a pochopiť jeho zmýšľanie. Och, milujem ho.
Och, ešte musím vyzdvihnúť terapeuta Tea. Bol neskutočný. Tie jeho trefne hlášky.
Alysa a jej muž ukázali, že sa vedia postaviť za správnu vec a dokážu byť skvelými priateľmi.
Začína sa to nami je skvelý príbeh, ktorý je plný hlbokých myšlienok, prekážok, ale aj cesty k pravej láske. Milujem to. Bolo to presne také, aké to malo byť. Obe časti môžem len a len odporučiť.

Čítať viac

4
4

Adelka Izáková napísal recenziu

10.11.2023 17:17

Keď sme boli malé, verili sme, že nás zachráni rytier v lesklej zbroji. Žiaľ, nežijeme v rozprávke so šťastným koncom. V reálnom živote nie sú vždy len šťastné konce a ideálni muži. My ženy nie sme princezné, ktoré veria v lásku až do smrti. V realite musíme byť silné a dokázať sa rozhodnúť pre správnu vec, aj keď to môže znamenať, že tým ublížime sebe či iným. Nie je slabosť vydržať v nesprávnom vzťahu. Ľúbiť niekoho, kto nám roky ubližuje, je odvážne. No ešte odvážnejšie je vzoprieť sa a odísť od takého človeka. Také ženy obdivujem, ale neodsudzujem ani také ženy, čo sa v takom vzťahu rozhodnú zotrvať. Sama neviem, ako by som sa v takej situacii zachovala. O tomto rozpráva emotívny príbeh Končí sa to nami, ktorý je písaný podľa skutočných udalostí.
Lily si prešla v detstve domácim násilím, ktoré ju poznačilo. Po otcovej smrti odchádza z rodného mesta Meine a usádza sa v Bostone, v meste, kde je všetko lepšie. Aspoň tak o tomto kedysi snívala so svojou spriaznenou dušou Atlasom. V Bostone stretáva ambiciózneho lekára, ktorý jej svoje zámery prezradí hneď na začiatku. Preňho je prioritou práca, vzťahy a rodina idú bokom. Lenže Lily nevie dostať z hlavy. Keď sa zdá, že sa Lilyn život dáva ako tak do poriadku a mohla by byť konečne šťastná, do života sa jej vráti stará láska a otvorí jej staré rany. Ako sa s tým vyrovná?

Stále plávaj, stále plávaj.

Lily bola silná, inteligentná, dobrosrdečná hrdinka, ktorá v detstve zažila svoje. Nenávidela svojho otca. Ani sa jej nečudujem. Bol to hrozný človek. Prežívala som všetko akoby na vlastnej koži. Bolo to opísané autentický. Pri niektorých momentoch mi zvieralo srdce a neubránila som sa slzám. Jej zápisky v denníkoch sa nečítali ľahko. Veľmi ma potešilo, keď odišla do Bostonu a splnila si svoj sen. Hoci ani potom jej život nebol prechádzkou v ružovej záhrade. Napriek tomu bola odvážna a nebojácna. Niekedy som sa pýtala, kde sa to v nej berie? Nedalo sa ju neobľúbiť. Mala skvelú kamošku.

Ryle bol ambiciózny neurochirurg, ktorý mal averziu voči vzťahom. Vedel byť šarmantný a získať si ženské srdce, no mne celý čas vŕtal v hlave červík, že mi na ňom niečo nesedí. Môj šiesty zmysel opäť nesklamal a po čase ukázal svoju temnú stránku a moje pocity k nemu úplne ochladli. Áno, bolo mi ľúto, čo sa mu stalo v minulosti, no moju dôveru si nezískal. Čo mi bolo ľúto, no nemôže byť každý chlap dokonalý.

Atlas bol proste úžasný, citlivý a láskavý. Chlap so srdcom na pravom mieste. Hoci život sa s ním nemaznal.

Autorka tu rozoberá ťažkú tému domáceho násilia. Pri niektorých opisoch mi išiel mráz po chrbte. Obdivovala som Lilynu matku, že to tak dlho vydržala.

Koniec ma nechal v napätí a absolútne som nevedela do poslednej strany ako chcem, aby to skončilo. Ostala som prekvapená. Ešte, že mám po ruke pokračovanie.

Tento hlboký osobný príbeh plný bolesti a ťažkých momentov rozpráva o nezabudnuteľnej láske, ktorú chce zažiť každá žena.

Zlí ľudia nejestvujú. Sme ľudia, čo občas robia zle skutky.

Čítať viac

4
4

Adelka Izáková napísal recenziu

05.11.2023 17:20

Všetci by sme chceli mať z času na čas krídla, aby sme unikli od problémov a života, ktorý žijeme. Lebo nie všetko v ňom je ľahké a úžasné, ako sa môže zdať iným. Často nosíme masku, pod ktorú nepustíme nikoho, pretože potom ukážeme svoju zraniteľnosť. Bojíme sa ukázať duševnú nepohodu, lebo pre našu spoločnosť a okolie je táto téma stále tabu. A pritom tým trpí čoraz viac ľudí, len sa o tom nehovorí. Podľa mňa je to chyba. Duševné zdravie je pre človeka veľmi dôležité a nemali by sme pred tým zatvárať oči. Skôr podať pomocnú ruku. Veď sa to môže prihodiť komukoľvek z nás. Taký človek potrebuje len oporu a cítiť, že mu na niekom záleží. Toto chce povedať Kristínka svojou knihou Nelám mi krídla. Nebojí sa otvárať ťažké témy a prihovoriť sa nimi mladým ľuďom a ukázať, že je v poriadku byť iný a nebáť sa o tom hovoriť či cítiť sa pre to zle.

Dafne je odmalička zvyknutá starať sa sama o seba. Klame a zmierňuje katastrofy, ktoré napáchali jej rodičia. Aj kvôli ich nezáujmu sa z nej stane rebelka, ktorá vyskúšala už kadečo. Miluje tanec. Pri ňom dokáže vypnúť a nemyslieť na problémy a blbú minulosť. Má najlepšieho kamaráta Adriana, ktorý ju pozná najlepšie. Jeho rodičia mu zakážu sa s ňou stretávať. Do školy prichádza nový spolužiak Dominik. Ako zamieša kartami v živote chalan z dobrej rodiny? Je taký dokonalý alebo aj on niečo skrýva?
Ona je navonok drzá, krásna a sebavedomá. No vo svojom vnútri je krehká a zlomená. Tuži po pozornosti, láske a rodine, nič z toho však nepozná. Svojim rebelovaním sa snaží ukázať, že je silná a nad vecou. V jednej chvíli ju neznášate a v druhej, keď sa vám dostane pod kožu, máte chuť ju objať a poskytnúť jej ochranu a lásku. Nenávidela som jej rodičov a nesprávala sa k nej najlepšie ani babka. Ešte teraz mnou prúdi hnev a frustrácia.

Dominik sa prisťahoval s rodičmi a sestrou za dedom, ktorému trebalo pomôcť. Sám to už nezvládal. Dominik je utiahnutý chalan, ktorý si potrpí na poriadok. Všetko musí byť na svojom mieste. Rád cvičí a číta. Je samotár a čudák, no jemu to nevadí. Trpí zvláštnou chorobou, o ktorej som ešte nepočula. Nemá rad dotyky. Bol iný, no inteligentný, a to sa mi na ňom páčilo. Mal blízky vzťah s rodičmi, sestrou a dedkom.
S Dafne sa skvelo dopĺňali a spoločne prekonávali svoje problémy. Boli dve temné duše, ktoré sa potrebovali nájsť. Chémia medzi nimi fungovala tak ako mala.
Na okamih sa tu mihnú postavy z Nelám mi srdce.
Ten koniec mi zlomil srdce aj krídla a už sa neviem dočkať pokračovania. Lebo toto som absolútne nečakala a potrebujem vedieť, čo bude ďalej.
Nelám mi krídla, emotívny príbeh, ktorý nepustíte z ruky, kým nebudete na konci. Prinútiť vás zamyslieť sa nad vašim životom a byť zaň v konečnom dôsledku vďačný. S čistým svedomím, srdcom vám ho odporúčam .

Čítať viac

4
4

Adelka Izáková napísal recenziu

26.10.2023 16:27

Zo zamračenej oblohy začnú poletovať malé snehové vločky. Pošteklia moje červené, zimou vyštípané líca. Zdvihnem hlavu k nebu a na tvári sa mi rozhosti šťastný úsmev. Všade navôkol sú domy vyzdobené vianočnými svetielkami. Ich blikotanie spoločne s prírodou vytvárajú tú správnu vianočnú atmosféru, aj keď do Vianoc ostáva ešte pár dní. Pritiahnem si kabát bližšie k telu, vonku poriadne prituhlo. Z úst mi vychádzajú obláčiky pary. V hlave sa mi už vynára predstava čo urobím, keď prídem domov. Prezlečiem sa, uvarím si svoj obľúbený čaj s jablkom a škoricou. Usadím sa v kresle a ponorím sa do sviatočných kníh, ktoré nám priblížia lásku, nádej, nehu, blízkosť rodiny a zdokonalia nám vianočnú atmosféru. Presne to všetko som dostala v knihe Na Vianoce budem doma.

Vysokoškoláčka Lea sa teší, ako najkrajšie sviatky roka Vianoce strávi doma v kruhu rodiny. Má za sebou prvý semester psychológie. Cestou vo vlaku spozná chalana, hokejistu, s ktorým nemôžu byť odlišnejší. Ich cesty skríži nečakaná udalosť, kedy musia spojiť sily, aby sa dostali tam, kam potrebujú. Bude ich koniec cesty znamenať koniec priateľstva alebo začiatok niečoho nového?
Lea bola mladá, vždy dobre naladená žena, ktorá miluje Vianoce. Okrem toho bola vášnivá knihomolka. Nedalo sa ju neobľúbiť. Mala veľmi špeciálny čierny humor, ktorý z nej urobil ešte zaujímavejšiu osobu, pri ktorej sa nikdy nenudíte. Skrývala v sebe traumu z udalostí, s ktorou sa ešte nezmierila. Pre mňa to bola silná knižná postava. Na prvý pohľad by ste nepovedali, že niečo skrýva. Mala veľmi pekný a blízky vzťah s rodičmi.

Filip bol veľký talent, hokejista, ktorý má pred sebou sľubnú kariéru. V živote to nemal ľahké a musel sa starať sám o seba. Ťažko sa mi čítalo, čím všetkým musel prejsť. Napriek tomu to bol chalan s láskavým srdcom. Nepoznal lásku, nežnosti, ani blízkosť rodiny. Okrem toho vyzerá výborne a ja som sa doňho zamilovala.

Filip a Lea sa skvelo dopĺňali. Chémia medzi nimi fungovala od začiatku. Hoci sa poznali len pár dní, boli ako spriaznené duše. Zažili spolu veľa vtipných a zábavných momentov, pri ktorých som sa niekoľkokrát nahlas smiala.
Na Vianoce budem doma je príbeh, ktorý vás zahreje pri srdiečku. Oddýchnete si pri ňom a aj sa zasmejete. S obrovským nadšením budete očakávať najkrajšie sviatky roka, teda ak nie ste Grinč.
Silvia, knižka sa mi páčila a priniesla mi lásku. Ďakujem zo srdca za zaslanie.

Čítať viac

4
4

Adelka Izáková napísal recenziu

23.10.2023 16:34

Želáme si, aby nám ľudia okolo nás porozumeli. Je to však dlhý proces a, bohužiaľ, nie vždy sa tak stane, pretože majú určitú predstavu, podľa ktorej by sme sa mali správať. A ak ju nesplníme, nesnažia sa nás pochopiť a porozumieť nám, čo je škoda. Veď byť iný nie je choroba, ktorou by sme ich mohli nakaziť. Každý z nás túži po porozumení, láske a akceptovaní našeho ja. Teraz si čoraz viac uvedomujem, že najzraniteľnejší sú naši tínedžeri. Sú vo veku, kedy ešte len hľadajú samých seba. Prežívajú radosti aj starosti, ktoré sa nám dospelým môžu zdať banálne, ale pre nich nie sú. Načúvajme im pozornejšie a snažme sa im porozumieť. O tom rozpráva aj príbeh Nelám mi srdce. Nastavilo mi to zrkadlo, aby som sa viac začala zaujímať o pocity a myšlienky mojej sestry, pretože je v rovnakom veku ako hlavní hrdinovia v knihe.
Päť rozdielnych mladých ľudí a každý si vo svojom veku nesie svoje bremeno. Dokážu ho uniesť pri každodenných starostiach a radostiach alebo podľahnú okolitému tlaku?

Andrea je šedá myška. Vzorná dcéra a žiačka. Má dobré srdce. Verí v Boha. Miluje sa stratiť v knihách. Má strach zo zlyhania a sklamania. Zároveň však túži po láske a pozornosti svojich rodičov, ktorí sú stále v práci. Navyše ju ešte nikto nepobozkal. Bola zlatičko. Jej brat Adam bol riadne rozmaznaný a rád jej robil problémy. Neraz som ho mala chuť vyfackať. Nakoniec sa zmenil, túžil iba po pozornosti. Andrejka tu dostala najviac priestoru a prešla si rôznymi skúškami, do ktorých ju namočili iní.

Sofia bola moc pod vplyvom matky, ktorú som nemohla ani cítiť. Bývalá misska, ktorá sa snažila prostredníctvom dcéry získať prestíž a slávu. Sofia za to zaplatila privysokú cenu. Na začiatku som ju moc nemusela, ale nakoniec si ma získala, pretože bola ešte len tínedžerka, ktorá podľahla čaru internetu.

Získal si ma aj Boris, ktorý vyrastal vo veriacej rodine. Bol iný a okolie ho nechcelo akceptovať. Prežil si vďaka tomu veľa nepríjemných vecí. Bolo mi ho ľúto. Chytilo ma za srdce, ako autorka tam vložila aj svoju skúsenosť, bolo to dojemné.

Nora mi tiež prirástla k srdcu, bola iná. Milovala hudbu a hru na bicie. S Fredym sa skvelo dopĺňali. Obaja nemali ľahký život. Držím im palce a verím, že budú spolu.

Maroš, fu, ten bol pre mňa dlho záhadou. Mal prísneho otca a dedka, ktorý sa nesprávali najlepšie a podpísalo sa to aj na ňom.

Thomas bol rocker, bolo na ňom niečo drsné, no zároveň príťažlivé. V istom momente mi nemilosrdne zlomil srdce. Toto sa nerobí.

Autorka tu citlivo podáva ťažké témy, ktoré sú aktuálne pre tínedžerov. Je vidno, že mládeži rozumie a neváha podať pomocnú ruku komukoľvek prostredníctvom príbehov, do ktorých vkladá ku seba. Kika, klobúk dolu pred tebou.

Nelám mi srdce je emotívne dielo, ktoré by si mal prečítať každý. Či už ste tínedžer, alebo rodič. Otvorí vám to oči a možno aj nasmeruje tým správnym smerom.

Na záver chcem po chváliť predsádky a obálku knihy. Je to dokonalé.

Čítať viac

4
4

Adelka Izáková napísal recenziu

19.10.2023 17:37

Oheň v nás zapáli túžbu po veciach, ktoré sú pre nás neznáme a zakázané. Ten plameň sa v našom vnútri rozhorieva pomaly a postupne nás celých pohltí. Ale čo ak sa ten oheň zrazu zmení na chladný, až mrazivý a začnú v nás hlodať pochybnosti. Toto sa dialo aj v mojom vnútri, keď som prežívala ako na vlastnej koži silný až mrazivý príbeh Chlad ohňa a chuť kokaínu. Nečakala som, že ma to tak zasiahne. Každá jedna veta sa mi dostala pod kožu a nedokázala som udržať svoje emócie pod kontrolou. Zanechalo to na mne stopy. Začala som si ešte viac vážiť veci a ľudí okolo seba.
Valentína pochádzala z chudobnej rodiny pestovateľov kokainovníka. Jej otec poruší obchodný kódex klanu a je ako 8-ročná odvlečená od svojej rodiny, aby platila za chyby svojho otca. Pre svoj nízky vek sa dostane k najvyššiemu predstaviteľovi klanu mafiánskeho prostredia. Svojím podrezaným jazykom si postupne získa jeho sympatie a od základu sa jej zmení život. Dokáže ju vodca ochrániť pred svojím synom? Alebo sa stane synovou trofejou?
Valentína to už ako malé dievčatko nemala ľahké, trhalo mi srdce, čo všetko si musela prežiť. Bola silná a z každej situácie sa vedela vymotať. Mala síce podrezaný jazyk, no bola neskúsená a naivná. V istých momentoch mi jej bolo veľmi ľúto, osud ju vôbec nešetril a prešla si vecami, ktoré by nezvládol každý. Autorka z nej vyformovala naozaj zaujímavú postavu. Fabio bol obávaný a krutý syn vodca klanu. Prezývali ho aj diabol. Vyžaroval z neho strach a rešpekt. Dlhú dobu som sa nevedela naňho naladiť. Chvíľami ma vedel rozpáliť a v sekunde ma zamrazil svojím správaním. Takto sa to opakovalo počas celého čítania. Pohyboval sa vo svete, kde by svojím dobrým srdcom nezapadol. Mal zaujímavú povahu, ktorú sme odkrývali postupne.

Svet mafie a praktiky boli opísané bez cenzúry, kruto, surovo a reálne. Až vám po tele behali zimomriavky.
Každá jedna strana v sebe niesla hneď niekoľko neočakávaných zvratov, ktoré vám doslova vyrazia dych.
Nechýbajú tu ani ťažké témy či romantické momenty, pri ktorých vám bude horúco.
Chlad ohňa a chuť kokaínu je neobyčajný príbeh, ktorý vás dostane. Zažijete lásku, strach, vášeň, intrigy, napätie a smútok. Mafiu budete vnímať odteraz v inom svetle. Ja na túto knihu tak skoro nezabudneme. Určite neoľutujete, ak jej dáte šancu.
Monika, chcem sa veľmi pekne poďakovať za vloženú dôveru a možnosť prečítať si tvoje krásne jedinečné dielo. Si skvelá autorka, ktorá si zaslúži môj obdiv a úctu. Napísať niečo takéto originálne a reálne chce odvahu a talent.

Čítať viac

„Človek má toľko začiatkov, koľko je v živote dní a predsa sa niektoré veci už nikdy nezmenia.“