Monika

18

Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Môj názor pomáha
2023
Môj názor pomáha
2022
Môj názor pomáha
2021
Knihy roka 2021
2021
Môj názor pomáha
2020
Člen Čitateľského klubu
Netvor z Čiernej hviezdy
Šťastných 7
2024
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2020
Šťastných 7
2019
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

18
18

Monika Tóthová napísala recenziu

09.05.2024 19:06

Krásna, humorná romantika.

Užila som si príbeh. Do knihy som sa púšťala miernymi obavami, že to bude príliš klišé a bude ma to nudiť. No opak bol pravdou.

Postavy si ma získali. Bolo to milé, miestami humorné a naozaj krásne…

Precítila som vzťah hlavných postáv. Oceňujem, že nie všetko išlo tak, ako som si myslela, nie všetko sa dalo predvídať. Aj keď je už známe ako to celé skončí, no niekedy to nie je o tom, aby sme čítali príbeh, kde nás koniec má prekvapiť… Niekedy je to o tom, aby sme si užili to, čo sa odohrá medzi prológom a epilógom.

A pri tejto knihe to bolo presne o tom. O tom príbehu dvoch stratených duší, ktoré sa potrebovali nájsť a byť jeden pre druhého záchrannym člnom.

Nevesta na úteku a slobodný otecko… obaja mali vplyv jeden na druhého, usmerňovali sa. Pomáhali navzájom jeden druhému rásť a dosiahnuť svoje sny. Dosiahnuť svoj šťastný koniec… Až napokon si uznali, že jeden bez druhého to už nejde.

Ak teda túžite po sladkej romantike, v ktorej nechýba ani humor, ale ani vážne situácie, rozhovory, kniha, ktorá vám otvorí srdce, tak siahnite po tejto romantike a nebudete sklamaní…

Čítať viac

18
18

Monika Tóthová napísala recenziu

09.05.2024 18:36

Gabriel ma pohltil!

Knihu som roky odkladala, aj keď som bola na ňu veľmi zvedavá. Až dozrel jej čas.

Chytilo ma to od prvých strán, veľmi veľmi som si obľúbila to všetko…

Aj keď možno trošku klišé príbeh - bohatý profesor, mladá neskúsená nevinná dievčina… ale to akým štýlom bola kniha podaná je umenie

Vážne, nemám slov. A to, ako sa počas celého príbehu ťahali spomienky a prirovnania k Dantemu a k jeho Beatrice ma odrovnalo. Normálne som dostala chuť prečítať si Božskú komédiu a to je už niečo…

Po prečítaní knihy som pozrela aj film, ktorý u mňa za veľa nestál. Ani filmové postavy mi nesadli, ale že vôbec

No kniha 100bodov! Všetku tú vášeň, romantiku sa dalo precítiť na každej jednej strane…

Zo začiatku som síce nechápala ako sa Gabriel nemohol pamätať na Júliu, ale napokon sa všetko vysvetlilo. Všetky nejasnosti aj tajomstvá a zapadlo jedno do druhého ako puzzle. Také knihy ja zbožňujem.

Veľmi mi prirástla k srdcu aj Gabrielova sestra, pousmiala som sa na jej bezprostredných narážkach. Tá jediná mi sadla asi aj vo filme.

Určite si prečítam aj ďalšie časti. Za mňa je toto jedna romantická dokonalosť, ktorú keď otvoríte, precítite tú vášeň v každom riadku.

Čítať viac

18
18

Monika Tóthová napísala recenziu

26.04.2024 09:51

Ďalšia krásna kniha od autorky!

Ja ich asi milujem všetky. U mňa sú autorkine knihy istotou kvality!

Už vopred som presvedčená, že dostanem silný rodinný príbeh, ktorý nám vyrozpráva aj niečo z vojnového obdobia.

Nebolo to inak ani tentokrát. V tejto knihe ma veľmi nadchla aj dejová línia prítomnosti, kde sa po čase zblížila matka s dcérou. Veľmi sa mi to páčilo čítať.

Čo oceňujem v tejto knihe sú tiež skvelé recepty, ktoré som mala chuť vyskúšať. Možno raz niečo z toho upečiem

A taktiež to postupné odhalovanie minulosti a tajomstiev z minulosti sa mi neskutočne ľúbilo.

Ak ste fanúšikom romantických kníh, v ktorých sa prelína minulosť s prítomnosťou a radi si prečítate nejaký krásny romantický príbeh aj z vojnových čias, tak aj táto, ale aj všetky ostatné od autorky sú pre vás ako stvorené.

Čítať viac

18
18

Monika Tóthová napísala recenziu

25.04.2024 18:42

Z tejto knihy som ešte dlho po prečítaní stále očarená.

Tak ako hneď po prečítaní som písala autorke, tak stále trvám na tom, ako tu vôbec nenadať, že je to jej prvotina. Dala na papier jeden dokonalý príbeh.

Ja čo vôbec nie som fanynka boxu a nejakých drsných športov som mala chuť si ísť zaboxovať do nejakého vreca

Nebola jedna kapitola, ktorá by ma nebavila. Tak ako dejová linka týkajúca sa Hate a jeho lásky alebo Hate a otca všetko, úplne všetko som milovala..

Jediná škoda bola, že tomu magorovi, čo si hovoril “otec” nikto nenakopal zadok. No pevne verím, že v niektorých ďalších častiach sa to stane. Čím skôr, tým lepšie Manipulatívny tyran si nezaslúži nič iné.

Obdivuhodné, koľko toho hlavná hrdinka zvládla a prežila… miestami mi jej bolo naozaj veľmi ľúto a jej bratia by si tiež zopár faciek zaslúžili, akí boli zaslepení…

Obľúbila som si aj vedľajšie postavy, Hatinu kamošku, ku ktorej sa prisťahovala. Už jej láska ku knihám bolo veľké plus

Jedným slovom naozaj dokonalosť. Toto bola kniha pre mňa stvorená. Takéto knihy ja milujem. Knihy, ktoré majú hĺbku, ktorých atmosféra vás pohltí a vy žijete tým príbehom, knihy, pri ktorých okolitý svet prestáva existovať a toto všetko sa Claudii podarilo

Držím silno palce nech sa darí aj s ďaľsími dielami

Čítať viac

18
Monika

Monika Tóthová získala odznak Šťastných 7

09.04.2024 16:16

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
18
18

Monika Tóthová napísala recenziu

04.04.2024 17:54

“Niekedy je nádej všetko, čo máme…”

Veta, ktorá tento silný príbeh maximálne vystihuje

O tom, že autorka má veľký talent niet pochyb…

Milujem rozprávku, tú disney, Kráska a zviera, a toto bolo ako jej moderné spracovanie s krásnou myšlienkou.

Nájdete tu rovnakú bohatú beštiu žijúcu v zámku ako v rozprávke a tiež krásnu princeznú. No to, čo od rozprávky pre deti oddeľuje tento príbeh je to celé “zákulisie”. Príbeh pretvorený do reálneho sveta, podložený minulosťou “Beštie”, ktorá bola naozaj silná. Lennox mal naozaj ťažké detstvo, ťažký život, ktorý sa nám počas čítania odhaľoval postupne. Prešiel si kadečím a knihu by som odporúčala čítať, ak vám naozaj reálne popísané krutosti nevadia, taktiež erotické scény autorka zvládla bravúrne. Všetko podané tak, ako má byť.

Veľmi som bola zvedavá, čo je za tým všetkým, prečo sa ukrýva Behemoth v temnote, prečo a ako je znetvorený, prečo ho ľudia odsudzujú, boja sa ho a najmä, prečo ho nikto nemiluje…

Monika nám v tomto prípade naozaj predostrela silný príbeh, no ten, kto vie čítať medzi riadkami si všimne aj to plus, čo tam vložila. Nádhernú myšlienku, ktorou by sa mal riadiť každý človek na tejto zemi a na svete by zlo prestalo existovať… To, čo sa nám nie jeden autor snaží ukázať… Myšlienka, ktorú vystihuje nádherný citát z knihy Malého princa: “Dobre vidíme iba srdcom, to hlavné je očiam neviditeľné.”

Tak isto sa Lennox snažil iba nájsť niekoho, kto ho bude milovať aj v temnote, bezohľadu na jeho výzor. Hľadal niekoho, kto ho bude milovať pre to, aký naozaj je zvnútra… Chcel zažiť pocit, že je milovaný…

A čo sa stane, ak ten pocit zažije? Dokáže sa jeho sklamané srdce, ktoré prežilo toľko krutosti v minulosti, rozmraziť?

Objaví sa mladá Lili, nevinné stvorenie, ktoré je ochotné ho milovať, ale za akú cenu? Beštia má len jednu podmienku - “Nikdy mu nesmie vidieť do tváre.” Dokáže ich láska prekonať všetku tú temnotu a zvíťazí nad tmou? Naozaj to bude ako v rozprávke, kde sa zo zvieraťa vykľul iba začarovaný princ alebo v tomto prípade to nebude také ružové?

Príbeh je naozaj napísaný veľmi pútavo. Mňa osobne to chytilo od prvých strán a veľmi ťažko som knihu odkladala z rúk. Hnala ma zvedavosť ohľadom Beštie. Bola som veľmi zvedavá, čo si pre nás autorka nachystala tentokrát a nesklamala som sa.

Veľmi oceňujem samostatné kapitoly venované minulosti, kde sa dozvedáme celý životný prilbeh Lennoxa, postupne nám to všetko poodhlalil a všetky otázky sú zodpovedané. Naozaj to celé malo hlavu aj pätu. Koniec presne taký, aký som očakávala… Trošku prekvapenia tam naozaj bolo a keď som si uvedomila, akým smerom sa to uberá, veľmi som dúfala aby sa moje tušenia nenaplnili.

V príbehu spoznávame aj vedľajšiu postavu, ktorej meno naschvál nechcem prezradiť, nakoľko by som si priala nejaké ďalšie voľné pokračovanie, v ktorej by hral hlavnú úlohu

Čítať viac

18
18

Monika Tóthová napísala recenziu

24.03.2024 22:18

Mala som tú česť čítať niektoré autorkine diela, ale tie predošlé ma z nejakého dôvodu chytili trošku viac…

Začalo to pútavo, ešte pútavejšie to skončilo (dokonca pre mňa celkom aj prekvapivé zvraty nastali)… ale nejako ten stred (cca 100strán) tak ten za veľa nestál…

Kniha má okolo 350 strán a ak by čitateľ tretinu aj preskočil, tak by sa nič extra nestalo. Ako v nejakej telenovele, ktorá ma nekonečne veľa častí, zopár z nich vynecháme a sme stále tam, kde sme prestali pozerať. (To len tak okrajovo)

No koniec to celé zachránil. Miestami mi vošli aj slzy do očí. Pochopila som to všetko. Chladnú povahu Adeline, a tiež som precítila bolesť zo sklamania jej nevlastnej sestry a pochopila som aj správanie ich matky, ktorá chcela svoje dcérs len ochrániť. Naozaj tu ku koncu som mala pocit, že je to kniha od obľúbenej Sarah. Emócie pracovali na plné obrátky, škoda, naozaj veľká škoda, toho “nudného” stredu…

Ak by ste sa chceli ocitnúť na krásnom gréckom ostrove, na štvrtej svadbe jednej romantickej spisovateľky, na ktorú sa dostavia jej dve dcéry a veru každá z nich skrýva nejaké to tajomstvo, ktoré by ste radi rozlúskli, tak táto kniha bude pre vás ako stvorená.

Je to skôr romantická oddychovka, ideálna na teplé letné dni, ale isté udalosti vás počas horúčav aj prekvapivo schladia…

Mám rada knihy na tento štýl, ak ma nezačnú nudiť, samozrejme, ale vždy ma ženie vpred zvedavosť a veľmi rada filozofujem nad konaním postáv, nad ich správaním, prečo sú takí a takí, čo sa s nimi stalo?! Prečo?!

Na druhej strane, čo nemám teda rada, je to, keď si uvedomím, že za všetkou “traumou” a za všetkým chladným správaním postáv stoja nevyriešené otázky z minulosti, ktorým by sa dalo ľahko predísť… nebyť toho, že rodina nekomunikovala dostatočne navzájom…

No vtedy, by zas nebol na svete tento príbeh a táto kniha.

Čítať viac

18
18

Monika Tóthová napísala recenziu

24.03.2024 21:58

Asi prvá kniha z obdobia holokaustu, ktorá je písaná z pohľadu dievčaťa (spomienky na detstvo prežité v pekle) a je písaná naozaj zaujímavo.

Je veľmi ťažké hodnotiť takúto knihu. Čo sa týka príbehu, naozaj neuveriteľné, že to všetko niekto dokázal prežiť, že naozaj zostali preživší. A ešte väčší zázrak, že aj deti prežili…

Zaujímavé, koľko toho si dokáže dieťa zapamätať, aj keď Tova spomínala na to obdobie aj pomocou svojho otca, predsa nezabudla (ako by aj mohla).

Tieto príbehy naozaj nepotrebujú nejaký siahodlný komentár, jedine toľko, že čítajte… siahnite po nich, aby sa nezabudlo. Aby si ľudstvo pamätalo.

Miestami to bolo naozaj brutálne a ťažké čítanie, čím všetkým si jedno dieťa muselo prejsť, aby prežilo.

Bola jedným z mála, ktorá sa po oslobodení mohla stretnúť so svojimi rodičmi. Vlastne spolu s mamou prežila oslobodenie Osvienčimu a s otcom sa stretla doma, kde ale naďalej nemali pokoj. Napriek tomu, čím si prešli, po tom všetkom ich domov už domovom nebol. Neboli vítaní…

Tova sa rozhodla zvečniť svoj príbeh, svojde detstvo až po dospelosť, aby sa nezabudlo.

Kniha je napísaná naozaj zaujímavo, neviem, či použijem správne slovo, že až pútavo, ale mňa jej príbeh naozaj upútal a môj záujem si príbeh získal maximálne.

Ak aj vy vyhľadávate podobné príbehy, skutočné životy preživších bez prikrášlenia a bez servítky, tak ani tento príbeh mladej Tovy si nemôžete nechať ujsť.

Čítať viac

18
18

Monika Tóthová napísala recenziu

19.03.2024 19:25

Ani neviem, kde mám začať!

Miškine knihy sú mojou veľkou srdcovkou a vždy sa do nich pustím s radosťou, lebo viem, že s nimi precestujem kúsok sveta a prežijem krásnu romantiku.

Tu som všetko dostala ešte aj s pridaným bonusom.

Vzhľadom k tomu, že kniha nepatrí medzi najtenšie, čítala sa sama. Vedela som, že ju zhltnem na pár posedení a aj to, že budem pri nej ponocovať, napriek tomu, ako dlho som chcela žiť týmto príbehom.

Aj keď by ste čakali iba romantickú/erotickú oddychovku na rôznych kútoch sveta, no Miška tu do knihy vložila oveľa viac.

Divožienka a Kivi sa mi dostali pod kožu. Nedokážem slovami vyjadriť, ale proste sadli mi ako riť na šerbeľ. Úplne som si ich živo vedela predstaviť, ich príbeh sa mi odohrával pred očami, ako by som bola jednou z nich. Teda veľmi rada by som si s Riley vymenila miesto (ale iba čo sa Connora týka) Okrem toho to v živote nemala veľmi jednoduché (ale kto áno?).

Páčilo sa mi, ako v knihe bol poňatý vzťah otca a dcéry. Riley rešpektovala a milovala svojho otca veľmi (priveľmi), napriek tomu, akým človekom bol. Autorka tento vzťah popísala v celej knihe neskutočne citlovo, empaticky a krásne, až ma v niektorých situáciách aj rozplakala. (A to ma naozaj máločo v knihe rozplače). No ja som jej otca počas skoro celej knihy nenávidela, ale ku koncu si to veru napravil.

Pri Miškiných knihách veľmi oceňujem aj to, že v pozadí máme možnosť sledovať životy aj vedľajších postáv. Aj keď sú v popredí hlavní hrdinovia, ich vyvíjajúci sa vzťah, no Miške sa to podarí poňať vždy tak perfektne, že si človek obľúbi aj tie postavy v pozadí. Nekladie ich tak očividne na vedľajšiu koľaj. Snaží sa ich predstaviť, lebo čo ak… Čo ak niekto ocení práve tie postavy v pozadí a bude zvedavý aj na ich príbeh? A ako poznám autorku, ona už na tom určite pracuje.

A my ostatní, ktorí rovnako ako ja, si obľúbili Riley s Connorom tak budeme môcť ich privítať v ďalších častiach ako starých známych.

Čítať viac

18
18

Monika Tóthová napísala recenziu

14.03.2024 21:36

Do knihy som sa pustila bez očakávaní a zapáčilo sa mi to.

Takéto knihy ja veľmi môžem. Napriek tomu, že som vraha odhalila hneď ako vstúpil do deja, tak mi to neubralo z čitateľského zážitku. Neviem, čím to bolo. Asi mám načítané už nejaké krimi/detektívky alebo neviem, každopádne som si to užila tak či tak.

Do plusu kladiem aj skutočné príbehy, historky, ktoré reálne kolujú o Krvavých šenkoch. Priznám sa, vôbec som nemala tušenia, že niečo takéto existuje. Čo by ma, ale ešte zaujímalo, sú tie “geo- zóny” (nepoznačila som si ich presný názov) ale som zvedavá, či naozaj aj na tom je kúsok pravdy?!

Hlavná hrdinka, ktorá sa nevie stotožniť so smrťou svojej dvojičky sa rozhodne po 5 rokoch prípad zas otvoriť, dať prešetriť, lebo má pocit, že sa inak zblázni. Všetko naokolo sa jej rúca. Celý život sa jej rozpadá, ale ani tak nenájde pokoj, kým neodhalí vraha svojej sestry. Miestami ma veľmi znepokojoval postoj jej partnera, naozaj mal stáť pri nej, byť jej oporou. S niektorými vecami sa človek ťažko vyrovnáva a nepomôže, keď to iba zahrnieme pod koberec. Tá špina sa tam nakopí a potom to človek nezvláda. Práve preto potrebovala aj naša hrdinka oporu, pomoc… no každý sa jej obracal chrbtom… Keď slnko svieti, každý ti je kamarát. Akonáhle prídu mraky, až vtedy prídeš na to, kto pri tebe naozaj stojí…

Kniha sa čítala veľmi dobre. Nezbadala som rozdielnosť v štýle písania u autoriek. V podstate neviem, kedy a čo ktorá z nich napísala. Vyzeralo to ucelene, príbeh, ktorý má hlavu aj pätu. Úplne dokonale splynuté.

Od autoriek si určite ešte nejaké knihy prečítam a túto jednoznačne milovníkom krimi odporúčam. Okrem vyšetrovania vraždy jedného dievčaťa tu dostanete príbeh, v ktorom sú spomínané skutočne reálne udalosti a historky a potom sa na to budete pozerať úplne inými očami.

Čítať viac

„Ani ty nejkrásnejší diamanty nemusí být úplně dokonalé. Na chybách není nic špatného. Dělají z nás lidi. “