Naše kníhkupectvá sú otvorené :-)
A v nich najlepšie knižné darčeky pre všetkých. Viac info
Knihy
E-knihy

Monika

7

Moje srdcovky

Moje odznaky

2020
2020
2019
Zobraziť viac

Moje aktivity

7
7

Monika Tóthová napísala recenziu

25.11.2020 18:58

Ja som od autorky čítala len túto knihu, ale s určitosťou môžem potvrdiť, že určite si prečítam aj jej ďalšie!

Unesená má všetko, čo podľa mňa jedna kniha má mať. Neskutočné napätie, zvraty, prekvapenia a v neposlednom rade romantiku

Knihu odporúčam všetkými desiatimi každému, kto má rád napínavé príbehy od začiatku do konca!
Mňa to neskutočne bavilo a v očkávaní som hltala jednu stranu za druhou!

Čítaj viac

7
Monika

Monika Tóthová prečítala knihu

05.11.2020 20:00

7
7

Monika Tóthová napísala recenziu

05.11.2020 16:28

Trvalo mi to nejaký čas, kým ma kniha chytila, kým som sa začítala. Ale potom už problém nebol. Dej ma veľmi bavil, autorka používa prenádherné opisy v knihe, fakt, klobúk dolu. Veľmi sa mi páčilo, ako sa cestovalo v čase na rôzne miesta, ako sa dej odohrával stále inde a inde. Veľmi perfektne to bolo premyslené. No miestami, sem-tam, trošku aj zbytočne príliš zdĺhavé, čo potom prestáva čitateľa baviť. Každopádne knihu celkovo hodnotím veľmi pozitívne a kto rád cestuje, tak by si knihu mal určite prečítať. Aspoň teraz, keď je situácia taká, aká je, tak aspoň takto človek precestuje celý svet

V neposlednom rade chcem spomenúť, že ten záver knihy ma jednoducho núti k tomu, aby som sa nejako dostala aj k pokračovaniu, lebo som nesmierne zvedavá, čo sa ďalej stane s hlavnými postavami, ako sa to s nimi skončí!

Čítaj viac

7
Monika

Monika Tóthová prečítala knihu

29.10.2020 19:32

7
7

Monika Tóthová napísala recenziu

29.10.2020 19:24

Toto je moja 4. kniha od autorky, s istotou môžem potvrdiť, že nie posledná. Kým neprestane písať, čo dúfam nikdy , dovtedy jej knihy čítať budem

Nikdy by som nepovedala, že kniha určená pre “teens” ma raz dokáže skoro rozplakať, inokedy som sa veľmi bavila. Aj v tom je autorkino čaro a šikovnosť, že aj kniha mimo vekovej katégorie dokáže dať veľa človeku.

Kniha je v celku tenučká, napriek tomu sa autorke podarilo do nej vkĺbiť veľa... šikanu, lásku, vydieranie, rodinné problémy, zneužívanie...

Fakt zaujímavá kniha pre čitateľov, nie len pre “teens”

Čakala som od autorky nejaké fantasy prvky ako som u nej zvyknutá, no nestalo sa tak. ALE! Napriek tomu, tu to to nechýbalo a kniha bola aj bez toho plná neočakávaných zvratov, prekvapení a to ma nútilo stále ďalej čítať. Také knihy ja môžem!

Čítaj viac

7
7

Monika Tóthová napísala recenziu

10.10.2020 08:06

Kniha poukazujúca na to, ako alkohol dokáže rozvrátiť fungujúcu rodinu a všetko zničiť...

Vanesa to nemala v živote ľahké. Nevyrastala v usporiadanej rodine a na štúdium na vysokej si musí privyrábať. Hanbí sa za svoju rodinu, v ktorej žije. Najmä za svoju matku - alkoholičku. Jej otec to ďalej nezvláda. Po jeho zlyhaní Vanesa opúšťa svoju matku a vrhá sa do náručia charizmatického (ženatého) muža. Zamilovaná až po uši verí, že opätuje jej lásku a pomôže jej postaviť sa na vlastné nohy... Lenže slnko nie vždy tak rýchlo vyjde po búrke...


Ani veľmi neviem, kde začať. Podľa názvu som si myslela, že kniha bude úplne o niečom inom ako to nakoniec je. No milo som sa prekvapila, ako ma kniha pohltila. Až tak, že som ju prečítala za necelé 2 večere. Kebyže sa ku nej nedostanem v rámci spolupráce, neviem, či by som si ju bola kúpila, keďže nie je to úplne moja šálka kávy. Ale viem, že by som to oľutovala. Napriek všetkému sa kniha veľmi dobre číta a dej pohltí čitateľa.

V dnešnej dobe by si to mladí ľudia mali prečítať a uvedomiť si ako závislosť dokáže zničiť to najcennejšie, čo človek v živote má.

Miestami som mala zimomriavky z celého príbehu ako som knihu čítala a aké posolstvo to celé nesie. Ako sa Vanesa nepriek všetkému musela pretĺkať životom, ako sa na ňu všetko nakopilo a sama so sebou musela bojovať. Ako sa ocitla v náručí nie práve tej správnej osoby a po pravde nemala nikoho, žiadnu oporu v živote, kto by jej pomohol... koniec neprezradím, len to, že ako sa hovorí, po búrke výjde slnko. Ale nie vždy tak skoro, ako by sme si to mysleli a predstavovali.

Čítaj viac

7
Monika

Monika Tóthová prečítala knihu

08.10.2020 21:12

7
Monika

Monika Tóthová prečítala knihu

07.10.2020 17:21

7
Monika

Monika Tóthová prečítala knihu

07.10.2020 17:20

7
7

Monika Tóthová napísala recenziu

07.10.2020 17:19

Kniha naozaj krásna, pekný príbeh plný emócií. Neviem, čo by som knihe vytkla. Snáď len vsunutie tých fantasy prvkov, ale zas bez tých by to nebolo ono. Tie k tejto knihe patria. (Nechcem prezradiť a napísať, o čo ide, lebo by som prezradila Maxovo tajomstvo.)

Mám rada príbehy z čias vojny, či už vymyslené alebo skutočné príbehy ľudí. Tento román je predsa niečím výnimočný. Napriek tomu, že autorka skáče v deji tak sa to dá odsledovať a v pozadí sa hlavný dej pekne vyvíja. Páči sa mi v knihe aj to ako je opísaný postupný nástup Hitlera k moci a tiež povojnové obdobie nielen Nemecka, ale aj Anglicka a Francúzska kúsok aj Rakúska.

Ďalej sa mi veľmi páčila tá Hanina oddanosť voči hudbe, ako tie husle boli pre ňu všetkým a sprevádzali ju počas celého života. Milovníci hudby si v tejto knihe tiež prídu na svoje.

Tak ak tiež radi čítate príbehy z obdobia 2. svetovej vojny a nechcete čítať tú hroznejšiu verziu a tie krutosti, túto knihu vám teda odporúčam všetkými 10.

Tento román je oslavou jednej z najsilnejších ľudských emócií: Nádeje. Nádeje v tých najkrutejších časoch, čo ľudstvo zažilo vôbec.

Čítaj viac

„Šťastní sú tí, ktorí dožičia sluchu slová mŕtvych - to jest, ktorí čítajú dobré diela a rozjímajú o nich.“

Leonardo Da Vinci