Ranhojička - Královna rebelů

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Nakladatelství Fragment, 2022
1. diel série
Ranhojička
416 strán
6-7 hodín čítania

Už deset let přežívá sedmnáctiletá ranhojička Kiva v nechvalně proslulé věznici Zalindov. Když přivezou těžce nemocnou královnu rebelů, dostane nelehký úkol – udržet ji na živu, aby mohla podstoupit zkoušky utrpením... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 17,62 €

Už deset let přežívá sedmnáctiletá ranhojička Kiva v nechvalně proslulé věznici Zalindov. Když přivezou těžce nemocnou královnu rebelů, dostane nelehký úkol – udržet ji na živu, aby mohla podstoupit zkoušky utrpením... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 17,62 €

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Už deset let přežívá sedmnáctiletá ranhojička Kiva v nechvalně proslulé věznici Zalindov. Když přivezou těžce nemocnou královnu rebelů, dostane nelehký úkol – udržet ji na živu, aby mohla podstoupit zkoušky utrpením, určené těm nejnebezpečnějším zločincům. Musí přežít mučení vzduchem, ohněm, vodou a zemí, což se zatím nikomu nepodařilo.
Ve stejné době dostane Kiva šifrovaný vzkaz od své rodiny: „Nenech ji zemřít. Už jdeme.“ Dívka si uvědomuje, že zkoušky by nemocnou královnu zabily, a tak se nabídne, že je podstoupí místo ní. Pokud uspěje, budou obě svobodné.
Kiva má strach z nejisté budoucnosti. Spánek jí ruší i epidemie, která se šíří věznicí, a také Jaren - nový vězeň, jehož přítomnost je pro ni důležitější, než si dokáže přiznat…
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, objednávajte však rýchlo
17,62 €
-5 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Ihneď na stiahnutie
PDF
EPUB
MOBI
10,89 €
Ďalšie
Originálny názov
The Prison Healer
Počet strán
416
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1418477
Jazyk
čeština
1. diel série
Ranhojička
Vydavateľstvo
Nakladatelství Fragment

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

9 hodnotení

5
4
0
0
0

Ako sa vám páčila e-kniha?

Recenzie čitateľov

7

Milujem knihy a vediem k tomu aj moju dcérku. Radi si čítame a milujeme príbehy

Terezia Juchová
4.7.2022
skvelá
Overený nákup
Po dočítaní série Dvorov som si myslela, že už ma nič tak nevtiahne do deja, že budem s postavami prežívať všetky emócie.
Ale teda aj Ranhojička stojí za to prečítať si ju. Mňa si celkom podmanila. A teda ten koniec ...
Ten ma fakt prekvapil.
Netrpezlivo čakám na ďalší diel :)
Čítať viac
7
S elegancí ježka - Muriel Barbery
Práve čítam
S elegancí ježka

Knihovnice, co radši vlastní knihy, než aby si je půjčovala.

Natálie Chalupníčková
29.5.2022
Mám radost. Dočetla jsem Ranhojičku a mám radost. Ne, protože jsem se dočetla ke konci, ale protože vím, že to byl jen první díl a že mě ještě čeká pokračování.
Mám radost, protože Ranhojička je skvělým a pozornosti hodným zástupcem YA fantasy. Mám radost, protože jsem teď svá odpoledne trávila v přítomnosti dobře napsaných postav a zajímavých zápletek. Protože jsem napůl žila v propracovaném prostředí věznice (nevím, jestli by mi to mělo dělat radost, ale dělá). Mám radost, protože se těším na víc - na víc světa, na víc postav, na víc knih!

Kdybych měla někomu nepolíbenýmu YA doporučit zástupce tohohle žánru hodný pozornosti, jedním z nich by byla Ranhojička. Protože její příběh dává smysl, baví, místy nutí zadržovat dech a překvapuje. Je to chytře vystavěná knížka, ve který nechybí napětí a ani špetka romantiky pro rozháraný duše.
Čítať viac
7

Ak sú oči oknom do duše, tak knihy sú bránami do našich snov.

Dominika Nádaská
17.2.2022
Pre fanúšikov Sarah J. Maas
Overený nákup
Už dlhšiu dobu som hľadala knihu, ktorá by ma pohltila tak, ako sa to stalo pri tomto nevšednom diele.
Život na Zalindove, krutom vezení, sa rozhodne nedá považovať za prechádzku ružovou záhradou. Skrýva nejednu smrtiacu nástrahu a ešte horších "netvorov", ktorý ma svojou zvrhlosťou neraz odpudili a vzbudili vo mne hnev.
Občas som mala pocit, akoby Skúšky neboli veľmi dobre premyslené (to je len môj názor) zo strany autorky, ale potom prišlo dobré vysvetlenie a drobné nedostatky autorka priviedla k dokonalosti.
Jediné, čo mi prekážalo bolo, že som na konci nejasala z istého prekvapenia, no hneď na to som dostala riadny preplesk z druhého odhalenia, a tak som v jednom momente len zízala na stránku a v hlave si všetko rekapitulovala a nechápala, ako sa to autorke podarilo. (Absolútny záver)
V konečnom dôsledku knihu vrelo odporúčam fanúšikom nie len Sarah J. Maasovej (keďže mi v niektorých detailoch dej pripomenul ToG), ale aj Holly Black, pretože aj keď som na začiatku po prečítaní anotácie váhala, či si knihu predsa len kúpiť, nakoniec rozhodne nebanujem.
Vravím, že Lynnette Noniová určite (aspoň za mňa) bude čo chvíľa šliapať Sarah a Holly na päty.
Veď posúďte sami. :)
Čítať viac

Čítať viac

„Máme vlastnú pravdu a tí druhí sú pomýlení; naše myšlienky sú správne, tie ich sú nezmysly, ak nie rovno úplné zlo... No v triezvych chvíľkach, chvíľkach ľudskosti, v čase, keď myslíme, uvažujeme a dovolíme našej racionálnej mysli, aby nás ovládla, všetci podozrievame hlas, čo hovorí "mám pravdu, ty sa mýliš", z toho, že trepe úplné nezmysly“