Kika Jé

7

Moje srdcovky

Moje odznaky

2020
2010
Zobraziť viac

Moje aktivity

7
7

Kristína J. napísala recenziu

12.07.2021 09:56

"Je to za mnou, môžem ísť na seriál", bolo čo mi prvé napadlo. Pocit úľavy. Nie, že by som sa pri tejto trilógií vyslovene nudila, ale tá neucelenosť deja, postáv, plánov mi naozaj vadila. Veľa zbytočností na úkor hĺbky postáv a motivácií - popis plánov, ktoré nevychádzajú, privádzanie postáv, pre ktoré nemá autorka ani dej využitie (Stigg, Sergej, Ruby, Míša, Mačička), tak sa ich narýchlo zbavuje - zomrú alebo niekde čakajú odložení, popisy vynálezov, ktoré sa zničia ešte pred použitím a podobne.
Hlavné postavy si ma nejak nevedeli získať. Ani Alina ani Mal nestáli za to aby som im fandila. Možno ešte tak Nikolaj, ten bol aspoň vtipný. Bavila ma však pointa tretieho umocňovača a za to tie hviezdičky.

Čítaj viac

7
7

Kristína J. napísala recenziu

11.07.2021 15:40

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Tento druhý diel mi prišiel mierne zdĺhavý. Hneď na začiatku zvládli draka a potom sa tam už len motkali až kým všetko raz naraz neskončilo. Aj ten spôsob - pokojne si hoveli, venovali čas na vymyslenie zbrane, taktiky, vykecávali sa o jej fungovaní a potom v boji v podstate keď Alina prišla, zbrane boli zničené. Tak načo. Ako keby autorka niečo vymyslela a potom si s tým nevedela rady, tak to len nechala zničiť. Zbrane aj ľudí. Skrátka prestupná kniha k poslednému dielu, chcela som nech je čím skôr za mnou.

Čítaj viac

7
7

Kristína J. napísala recenziu

01.07.2021 20:18

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Čítam sériu, úprimne, lebo vyšiel seriál na netflixe a ja nemôžem najskôr pozerať a potom čítať. Pokazilo by mi to vlastné predstavy o postavách. Young adult fantasy fajn, nebavilo ma to ruské prostredie a správanie. Presnejšie predvádzanie sa vystúpeniami, muž ochraňuje bezmocnú ženu, uctievanie mocných, kasty podčiarknuté farbami uniforiem a poslušnosť nadriadeným. Alinine ahá momenty, kedy zrazu pochopila čo s mocou a ako sa vzoprieť ovládaniu boli prvoplánové, lebo rýchlo potrebujeme zvrátiť dej. A k tomu som to tej Aline a Malovi neverila. Radšej by som bola za zložitejší motív a charakter pre Temnyija.
No čo, asi to zase bude čisto boj tých zlých a dobrých.
Ak niekto ostal tiež takto neuspokojený a hľadá oddych pri YA, odporúčam radšej série od Sarah J. Maas napríklad.
Obálka je ale nádherná :)

Čítaj viac

7
7

Kristína J. napísala recenziu

28.06.2021 21:18

Veľmi ma baví, že pani Ng dokáže dej, postavy, ich vzťahy , motívy aj tajomstvá udržiavať nejasné až do konca. Sem-tam niečo naznačí, kde-tu sa domyslíte, ale až do poslednej strany v podstate neodhadnete, čo postavy spravia na záver. Tak ako aj v jej druhej knihe, aj tu ma bavila až do konca. Zostal mi len pocit, že by to chcelo ešte pár stránok navyše, aby boli životy zavŕšené a viac ukončené.

Čítaj viac

7
Kika Jé

Kristína J. prečítala knihu

28.06.2021 21:12

7
7

Kristína J. napísala recenziu

28.06.2021 21:11

Na to, koľko som o tejto detektívke počula, som rátala s lepšou literatúrou. Nie som fajnšmeker severskej detektívky, kniha však v istom zmysle naplnila moje očakávania - temno, divné postavy, sneh, zima, vražda. Táto jedna však všetko prehnala. Postavy, vrátane hlavnej, boli príliš divné, zápletka aj konanie postáv málo uveriteľné, motív slabý, náhody príliš veľké. Nesedelo mi to. A ani záver ma neuspokojil. K tomu som sa dozvedela o snehu a ľade viac ako som v živote chcela.

Čítaj viac

7
Kika Jé

Kristína J. prečítala knihu

07.06.2021 18:13

7
7

Kristína J. napísala recenziu

07.06.2021 18:12

Nový pohľad na tragédiu kocentračných táborov. Autor sa ako 15 ročný dostal do transportu. Popisuje nezvyčajným pohľadom chlapca udalosti, ktoré ho postihli a pocity, ktoré pri tom zažíval. My už vieme, aká obrovská neľudskosť sa spája s koncentračnými tábormi, jeho však mnohé skôr prekvapovalo a spočiatku to zaváňalo dobrodružstvom. Veľmi dobre napísaný román, odporúčam prečítať.

Čítaj viac

7
Kika Jé

Kristína J. prečítala knihu

05.06.2021 16:48

7
7

Kristína J. napísala recenziu

05.06.2021 16:48

Útla kniha poviedok, prečítaná veľmi rýchlo. Svojimi závermi mi pripomína poviedky Roalda Dahla - prekvapivé. Škoda, že sú však často naznačené len tak zľahúčka, že si čitateľ naozaj musí domyslieť viac ako je napísané. Príjemná oddychovka.

Čítaj viac

„Všetky veci, ktoré chcem vedieť, sú v knihách. Môj najlepší priateľ je ten človek, ktorý mi daruje knihu, ktorú som ešte nečítal.“

Abraham Lincoln