Petra Janová

2

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Zobraziť viac

Moje odznaky

Moje aktivity

2
2

Petra Janová napísal recenziu

14.04.2022 08:29

Tak dočítané za dva dni. Sarah J. Mass má dobrý sloh za mňa super. Mne vôbec nevadilo že to bolo rozprávané z 3 osoby dobre sa mi to čítalo. Páčili sa mi aj hlavné postavy, bolo to zase niečo iné. Aj prerod Nesty bol dobrý. Aj keď sa vlastne opakoval prerod Frey. Čo mne viac vadilo bolo tak strašne veľa sexuálnych scén. Bolo to až príliš ale som to vždy preskočila a problém vyriešený. Čo bolo ale naozaj cez čiaru bolo že ženy ktoré sa cvičia rok tak porážka bojovníkov ktorý sa cvičia asi 15 rokov. To sa mi nepáčilo. Mali ostať pod tou horou už tým by všetkým vytreli zrak a bolo by to uveriteľnejšie. Záver bol dobrý mne sa páčilo ako bola ochotná obetovať seba aby zachránila Frey a dieťatko a Rhysa. (Aj keď ich dohoda je pekne hlúpa ako čo by robili keby všetci traja umreli? No boli by v prdeli.) Za mňa ale veľmi príjemná kniha a rada sa k nej ešte vrátim. A teším sa o čom bude ďalšia kniha. Pohľady medzi Azielom a Elain boli super ale je mi ľúto Luciena.

Čítať viac

2
2

Petra Janová napísal recenziu

14.04.2022 08:28

Na knihách od Patrície Briggs mám rada, že vždy dostanete presne to čo očakávate a možno ešte o niečo viac. A to je presne táto kniha. Zbožňujem jej knihy sú super, majú spád a má to vymyslené do detailov. A tento diel nebol iný. Veľmi sa mi páčila ta detektívna zápletka a že tam nebola len Anna a Charles ale aj Tag toho som si obľúbila už v prvej knihe a úplne som u poslednej bitky tŕpla. Čo sa týka Leah aspoň už vieme prečo je taká aká je. nezávidím jej to. Ale stále ju nemám rada. Páči sa mi že sú obe série prepojené, a objavujú sa postavy alebo aspoň zmienky o nich v tomto dieli. Odporúčam ak máte radi Patríciu Briggs je to proste povinná jazda.

Čítať viac

2
2

Petra Janová napísal recenziu

15.02.2022 10:47

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Tak to som nečakala. Ten záver knihy bol naozaj bravúrny. Celú dobu som podozrievala syna a bum ho ono to bolo vlastne úplne inak. Nečakala som že to bude mať čo dočinenia s 2 svetovou, naozaj dobre vymyslené.
Veľmi sa mi páčila aj tá dvojitá rovina vražda verzus napadnutia. Keď si to tam vezmem tak sa stala len jedna jediná vražda. Po predchádzajúcej knihe vlastne celkom nuda . Kniha bola samozrejme veľmi dobre napísaná. Páčilo sa mi aj to že ukázali druhú stránku Eriky a celý ten dej s jej svokrom.
Tým že je to posledná kniha ho série (zatiaľ) som si myslela že dostane Erika nejaké uzavretie. Ale keď som sa nad tým zamýšľala, takto to skončilo vlastne dobre. Erika žije pre prácu, takže ako inak by to malo skončiť než tým že proste pokračuje vo svojej práci.
Musím povedať že som rada že u tejto knižky a vlastne aj predchádzajúcej už nebolo v popise stále dokola sa opakujúce detektív šéfinšpektor Erika. To mi na prvých knihách dosť vadilo, ale je vidno že si autor zobral asi kritiku k srdcu a napravil to.
Celú sériu odporúčam všetkymi desiatimi

Čítať viac

2
2

Petra Janová napísal recenziu

13.02.2022 08:54

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

No netvrdím že to bola zlá kniha. To určite nie. Len neviem čo k nej napísať. Asi som zistila že sci-fi nie je môj žáner. Ku knihe som sa musela vracať asi 3 krát. Začítala som sa asi na 160 strane..... To čo bolo pred tým bolo neskutočne nudné a zdĺhavé a nenastané a neslané. Potom sa to celkom dobre rozbehlo. Ale ako je možné že tak múdra žena ako bola našla hlavná hrdinka, nespravila tie skúšky na sprievodkyňu ? To nedávalo absolútne žiadnu logiku A áno, neskutočne ma štvala. Len kvôli svojej tvrdohlavosti bola na mizine aj keď mohla robiť prakticky čokoľvek, ale budiž. Asi dobrá kniha pre ľudí ktorý majú radi tento žáner, asi si ju aj užijú. Za mňa nie ďakujem

Čítať viac

2
2

Petra Janová napísal recenziu

13.02.2022 08:53

Tak toto bola moja prvá kniha od Kinga, rozmýšľala som s ktorou knihou od neho začnem a povedala som si že začnem absolútnou klasikou. Najskôr som teda videla film a som rada lebo som si Jacka Torranca predstavila ako fenomenálneho Jacka Nicolsona. Čo sa týka knihy som absolútne spokojná. Tak bravúrne opísané postupné šialenstvo, ktoré sa pomaly ale isto dostávalo pod kožu Jacka bolo dokonalé. Podľa mňa najlepšie opísaná postava akú som kedy v knihách našla. Priznávam Wendy mi liezla na nervy, bola úplne hlúpa nána. Ale tak 80 roky čo sa dá čakať. Danny bol skvelý, malý chlapec ktorému sa dejú veľmi veľmi zle veci. Celkovo absolútne dokonale napísaná kniha. Scénu z kúpeľne a mŕtvoly vo vani budem z hlavy dostávať ešte dlho.

Čítať viac

2
2

Petra Janová napísal recenziu

13.02.2022 08:52

Tak po dlhšej dobe som siahla opäť po knižke od Bryndzu a dostala som presne to čo som si pamätala.
Príjemnú detektívku, kde vrah bol dostatočne šialený ale stále uveriteľný. Nebol to taký ten Superman ktorý vie úplne všetko. A to sa mi na tom páčilo. Obaja naši zloduši robili chyby a preto boli taký uveriteľný. Čo ma stavlo bola Nina. Nechápem ako mohla byť tak úplne naivná a hlúpa. Nuž každý máme nejaké svoje neduhy.
Páčilo sa mi ako sa ďalej vyvinula Erika a celý jej osobný život. Som veľmi zvedavá na záverečnú knihu, kde by sa jej dej mal uzavrieť.
Knižku odporúčam ako pohodové čítanie (ak vám nevadia brutálne vraždy), neočakávajte však nejaké prevratné vyšetrovanie a podobne. Je to proste oddychová detektívka.

Čítať viac

2
2

Petra Janová napísal recenziu

17.01.2022 12:49

Ja som s knihou veľmi spokojná. Nečakala som vôbec nič, možno preto sa mi to tak páčilo. Mám rada tieto typy kníh. Kedy sa tam prelína viacero dejových línii, ktoré spolu súvisia a vy vôbec neviete ako sa to vyeskaluje. Veľmi sa mi páčili criepky minulosti, kedy ste o Laure naozaj pochybovali, do toho to vyšetrovanie a ten záver bol super. Dobrý psychopat.
Odporúčam ako nenáročnú četbu. Za mňa veľmi veľmi dobrý thriller.

Čítať viac

2
2

Petra Janová napísal recenziu

06.01.2022 13:13

No kde začať, knihu som čítala asi rok po prvej takže som sa samozrejme strácala v postavách. A vlastne do konca knihy som niektoré vôbec nevedela zaradiť. Čo ale ničomu nevadilo. Hlavné postavy sú jasné, čiže dej sa dá veľmi dobre pochopiť.
Druhá kniha sa mi ale páčila o niečo menej než prvý diel. Nebola zlá to vôbec nie, prečítaná za dva dni, čo dosť svedčí o kvalite príbehu.
Príbeh ma proste veľmi baví, je to iné, osviežujúce, je skvelé, že to nepísal američan, pretože to by dopadlo úplne inak. Páči sa mi ako postavy najskôr premýšlajú a až potom jednajú. Je úžasné sledovať ako sa z nepriateľov stávaj spojenci a že zlo nie je na prvý pohľad vidieť. Super niektoré odhalujúce momenty príbehu, tie som nečakala.
Teším sa na ďalšiu časť.
PS: Niektoré myšlienky som čítala manželovi, pretože aj keď je to fantasy kniha v niektoré myšlienku sú naozaj krásne a donutia človeka zamyslieť sa.

Čítať viac

2
Petra Janová

Petra Janová získal odznak Máte čitateľský profil

13.11.2019 20:20

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

„Úlomky roztrieštenej ľudskosti boli natoľko bežné, že ich človek rýchlo vypustil z hlavy. “

Smrtiaca biela - Robert Galbraith, J.K. Rowling
Smrtiaca biela
Robert Galbraith, J.K. Rowling