Čie sú to vlny - Amanda Dykes
Čie sú to vlny

15,75 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Čie sú to vlny

Po skončení druhej svetovej vojny odovzdá istý žialiaci rybár do miestnych novín báseň – burcujúce volanie po nádeji, zmysle života... a kameňoch. Aké je jej posolstvo? Pošlite... Čítať viac

Vydavateľstvo
i527.net, 2022
384 strán
5-6 hodín čítania

Po skončení druhej svetovej vojny odovzdá istý žialiaci rybár do miestnych novín báseň – burcujúce volanie po nádeji, zmysle života... a kameňoch. Aké je jej posolstvo? Pošlite mi kameň za každého človeka, o ktorého ste prišli, a ja postavím niečo... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
17,90 €

15,75 €

-12 %
Na sklade, posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Po skončení druhej svetovej vojny odovzdá istý žialiaci rybár do miestnych novín báseň – burcujúce volanie po nádeji, zmysle života... a kameňoch. Aké je jej posolstvo? Pošlite mi kameň za každého človeka, o ktorého ste prišli, a ja postavím niečo, čo bude darúvať život. Tá báseň sa dostane ďalej, než kedy Robert Bliss zamýšľal, a zmení celý národ. Malý prístav na mainskom pobreží zaplavia balíky so skalami a on sa svojimi mozoľnatými rukami pustí do práce.
O niekoľko desaťročí neskôr sa Annie Blissová vráti do Ansel-by- -the-Sea, lebo veľký Bob, muž, ktorý jej poskytol útočisko počas najťažšieho leta jej detstva, potrebuje pomoc. Priamo na mieste ju však čaká záhada: v Bobovom dome narazí na hromadu ťažkých krabíc. Spomienky na kamenné ruiny na neďalekom ostrove oživia v Annie dušu antropologičky a ona sa rozhodne nájsť odpovede na svoje otázky.
Spolu so sympatickým a tajomným mestským poštárom odkrýva Annie celý príbeh, vrstvu po vrstve. Zatúži opätovne vzkriesiť nádej, na ktorej veľkému Bobovi kedysi tak veľmi záležalo, a zároveň zistiť, čo spôsobilo rozkol jej rodiny. Ibaže opraviť niečo, čo tak dlho ležalo zlomené, si od nej a od jej milovaných môže žiadať viac, než sú pripravení dať.
Čítať viac
Originálny názov
Whose Waves These Are
Počet strán
384
Väzba
pevná väzba
Rozmer
145×210 mm
Hmotnosť
494 g
ISBN
9788082490391
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1345159
Štýl
romantický, historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
i527.net
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,9 / 5

14 hodnotení

12
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

12
14.9.2022
Ach
Príbeh o sile a odhodlanosti ľudského ducha.

Koľko krát sme ochotní padnúť a vstať? V temnote nájsť svetlo a na vlnách správny smer? Veď svetla je tam viac než dosť...

Opäť príbeh plný nádherných myšlienok, právd, nádejí a zázrakov.
Prepája minulosť s prítomnosťou, vytvára jedinečný tandem, kde príbehy dávno prežité, ožívajú, zliepajú, ovplyvňujú aj vysvetľujú prítomnosť.

Kde bolo, tam bolo, žili dvaja bratia. Rob a Roy. Dvojčatá, žijúce a vytvárajúce svoj vlastný príbeh, ktorý sa zapísal do vĺn rovnako, ako príbehy iných. No keď si vojna vzala jedného z nich, ten druhý sa zaprisahal, že jeho svetlo, jeho príbeh, pretrvá, že jeho obeť si zaslúži poctu a nebola márna.
Tak sa zrodil nápad vytvoriť niečo, čo bude bdieť nad vlnami, strážiť príbehy a bezpečne privedie ľudí domov. Lenže cesta k jeho vytvoreniu bola pre Roba neraz zahataná problémami...

V súčasnosti žije Annie v Chicagu a robí najhoršiu prácu v živote. Každý týždeň si však prezerá noviny, aby zistila, čo je nové v Ansele u jej prastrýka Roba. Ako malá uňho strávila nezabudnuteľné leto, no odvtedy už prešlo mnoho rokov.
Po poslednej naliehavej správe však zavíta na ostrov. Veľa sa tam zmenilo a najviac strýkov zdravotný stav.

Okrem známych tvárí stretáva aj nové. Jedna z nich patrí aj Jeremiahovi. Mužovi ošľahanom vetrom, morom aj prežitými trápeniami, čo sa mu zračia v očiach a tvári.
Spolu odhaľujú dávne rodinné tajomstvá, aj svoje vlastné. Snažia sa nájsť v sebe svoje vlastné svetlo, aby do seba mohlo všetko pekne zapadnúť, aby našli správny smer i cieľ svojej cesty.

Proste nádhera. Príbeh by som opísala jediným povzdychom, ktoré by totálne zahŕňalo všetky moje pocity.
Dokonalosť historicko-súčasného románu.
Čítať viac
14

20 yo | romantic and history soul | tea and coffee lover | bookstagram: @jankina.kniznicka ♡ | books: 2020: 58 | 2021: 80

jankina. kniznicka
5.9.2022
Čítali ste autorkin predchádzajúci román Kto rozsvecujte hviezdy? Lebo ak nie, rozhodne ho nevynechajte. A nezabudnite si prečítať aj rovnako skvelú, magickú a na pohľad krásnu knihu Amandy Dykes, ktorá nesie názov Čie sú to vlny. Ide o debut. :)

Jedny z najlepších historických románov vychádzajú vo vydavateľstve @vydavatelstvo_i527net , to si nebudeme klamať. Sú to zväčša inšpiratívne príbehy plné lásky, nádeje i šťatných momentov, ktoré si nájdu miesto vo vašom srdci. A presne taký je aj tento román, ktorý obzvláštňuje pútavá obálka ale aj mapka vo vnútri. Román rozpráva o dvoch príbehoch, ktoré sú rozličné, no vedú k rovnakej zápletke. Všetko to začína v roku 1944 v mestečku Ansel-by-the-Sea. Moja obľúbená postava Annie si ma získala. Rozhodne sa odhaliť všetky tajomstvá a čitateľa zasväcuje do tajuplnej minulosti. Spolu s ňou budete svedkami úsmevných ale aj ľútostivýcn okamihov. Práve preto sa pripravte na jazdu plnú emócií.

Všimla som si, že Amanda píše neskutočne zmyselne, kladie veľký dôraz na slová, ktoré volí a dokáže sa pohrať s citmi nejedného čitateľa. Do príbehu aj tentoraz zasadila hlboké myšlienky, ktoré každý z nás môže pochopiť po svojom. Je to príbeh, ktorý sa rozbiehal pomalšie, zo začiatku som si k nemu nevytvorila vzťah ale ku koncu mi strany ubúdali rýchlo. A spolu s nimi končil aj príbeh o Anne Blissovej a “veľkom” Bobovi.

Od príbehu som však čakala trošku viac ale moje predstavy sa na 100% nestretli s realitou. Autorka dopriala napätie ale aj hluché strany, ktoré dej ďalej neposúvali.

Bolo to opäť niečo iné, nové, kde nielen postavy ale i vlny hrali svoju hlavnú rolu. Bol to príbeh, ktorého význam sa opäť ukrýval v malých veciach, kde všetko do seba perfektne zapadalo. A v neposlednom rade išlo o vskutku krásny historický román z obdobia po druhej svetovej vojne. Takže obrovské odporúčanie pre všetkých čitateľov, ktorí sa radi strácajú v pekných slovách a ešte radšej hľadajú význam v hlbokých myšlienkach.
Čítať viac
6
4.9.2022
Overený nákup
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Dvacet let si Ann vyměňuje skrze inzeráty žertovné vzkazy se svým prastrýčkém Bobem u kterého jako malá strávila několik měsíců. Náhle ji však jeden inzerát přinutí nasednout do letadla a vydat se do malého městečka na pobřeží. A zjistí, že její strýček ma doma hromadu balíku, které obsahuji kameny. Tohle zvláštní tajemství čtenář postupně odhaluje v druhé dějové lince, která začína v roce 1944 povolavacím rozkazem pro jednoho z bratru dvojčat. V roce 2001 se Ann vzpamatováva ze svych traumat a odkrývá strýčkův příběh (tedy prastrýčkův, jak by sama uvedla na pravou míru).
Skoro bych napsala, že je to stejně skvěla kniha, jako ta předešlá od Amandy Dykes, ale ono je to naopak, tohle je její prvotina, byť v pro mě srozumitelném jazyce vyšla jako druhá. Tomu že je to prvotina, připisuju, že jedná otázka zůstala nezodpovězená (nebudu spojlerovat). (A taky je tam jedna nesrovnalost pokud jde o konec války. Nebo možná mám přece jen mezery pokud jde o slovenštinu). Když tohle pominu, je to opravdu skvěla kniha, sympatické postavy, dobře vymyšlený děj a hluboké myšlenky k tomu. A také autorka dobře ovláda uměni v pravý čas změnit dějovou linku a čtenáře napnout.
Čítať viac
11
28.8.2022
Miestami smutný, ale úžasný príbeh, ktorý pomaly odhaľuje staré aj nové tajomstvá, odohrávajúci sa v svojráznom malom rybárskom mestečku Ansel-by-the-Sea. Toto je kniha, ktorá vo vás ešte dlho zanechá silný dojem... Kniha o nádeji a odpustení, ktorú bez najmenšieho zaváhania odporučíte svojim známym a ktorú si po čase so slzami v očiach určite prečítate minimálne ešte raz... Žasnem a obdivujem kreativitu Dykesovej, ktorá celý príbeh o skalách a stavbe majáka dokázala pospájať do tak úžasne emotívneho, dojímavého a miestami srdcervúceho príbehu. Občas mi bolo fakt ľúto, že je to len príbeh na stránkach knihy a ja nemôžem nasadnúť na loď a pripojiť sa k hlavným hrdinom , navštíviť to rybárske mestečko a hlavne dotknúť sa TÝCH skál a kameňov, ktoré vyvolávali toľko emócií. Čítať viac
Mária
25.8.2022
Knihu som kupovala pri kúpe inej knihy. Upútala ma obálka. Knihu ešte čítam no vrelo odporúčam. Je písaná zrozumiteľne, dej ktorý sa prelína z minulosť do súčasnosti určite vás zaujme Čítať viac
1

Mladá mamka, ktorá zbožňuje čítanie. ????❤️ IG : mamkaknihomolka

Mamka Knihomolka
25.8.2022
Dámy a páni, predstavujem vám jednu z najlepších a najkrajších kníh nie len za rok 2022 ale za celé tie roky čo čítam.

V knihe sa prelínajú 2 časové linky, pričom obidve sú rovnako zaujímavé a plné dobrosrdečných postáv. Príjemne ma prekvapí ich súdržnosť, ochota a neha. Životy postáv sú veľmi pekne poprepletané, každá nám pomaly odhaľuje svoj životný príbeh a ich spojenie s hlavnou zápletkou vytvárajú horkosladkú atmosféru.

Autorkin štýl písania je kúzelný a očaril ma hneď na prvej strane. Každá veta má v príbehu svoje miesto a význam, vyskytujú sa tu krásne opisy a prirovnania, sprevádzané hlbokými myšlienkami. Vlastne celá kniha v sebe nesie hĺbku, pričom sa krásne chvíľe striedajú s tými smutnými.

Príbeh má v sebe nenútene vsunutú vieru, ktorá vás donúti sa nad mnohými vecami v živote zamyslieť. Je to čarovné a príjemné čítanie, nie len na skrátenie dlhej chvíľe ale aj na pohladenie duše, chytenie za srdce a uvedomenie si hodnôt v živote.

Kniha si zaslúži obrovskú pozornosť.
Čítať viac
11
19.6.2022
kniha plná nádeje
keby som mala popísať knihu jedným slovo - to slovo by bolo NÁDEJ - tak krásne, neskutočne popísaná, niekedy tak ťažko vydobytá, ale o to cennejšia nádej sa nesie celým románom...keď do seba začnú zapadať jednotlivé príbehy tohto románu - zdanlivo nesúvisiaca prítomnosť (teda rok 2001) s minulosťou - všetko naberá zrazu rýchly spád, záujem zistiť, čo sa prečo dialo, vás úplne vtiahne do deja :)
vojna, láska, more, ostrov, kamene/skaly - to všetko sú slová, ktoré vás budú sprevádzať celým románom

mestečko popísané v knihe má svoje čaro, ľudia, ktorí vraj nevedia udržať tajomstvá, no na druhej strane, získať od nich akékoľvek informácie je nesmierne ťažké....
musím povedať, že už dávno sa mi nestalo, že by ma oslovil viac druhý román od nejakej autorky ako jej prvý - ale ak ste čítali knihu Kto rozsvecuje hviezdy, tak tento román Čie sú to vlny - je pre mňa o minimálne level lepší :)

jediné čo mi trošku vadilo zo začiatku bolo, že dokončenie vety po priamej reči nebolo písané v minulom čase - napr. povedal Roy - ale bolo "povie Roy"....ale keď som si na to zvykla, tak už to bolo ok - je to jej štýl písania a dá sa na to zvyknúť - neuberá to vôbec na kvalite témy a celkovom dojme z románu :)

túto recenziu som mala možnosť napísať vďaka spolupráci s vydavateľstvom i527.net na vydaní tejto knihy
Čítať viac
9
19.6.2022
Žiadne oddychové čítanie, len HĹBKA, MÚDROSŤ A KRÁSA!
Som plná dojmov z tejto krásnej knihy. Priznám sa, že zo začiatku som si musela zvykať na štýl písania Amandy Dykesovej. V románe opäť načrtáva niekoľko príbehov, ktoré zdanlivo nesúvisia, ale nakoniec ich všetky prepojí neskutočným spôsobom. Aj zimomriavky som mala, aj slzy dojatia. Záverečné kapitoly boli za sto bodov! Prosím si viac takýchto románov!

Recenziu som mohla napísať vďaka spolupráci s vydavateľstvom i527.net na príprave tejto knihy.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Tento román je dokonalý klenot. Príbeh knihy sa vám vryje hlboko do srdca. Z každého jedného jeho obrazu dýcha nádej a žiari svetlo. — JOANNE BISCHOFOVÁ, autorka knihy Son of Blackbird Mountain „Najbližší rok budú o tomto románe hovoriť všetci – je lyrický a pôvabný, prekypuje láskou i bolesťou, je plný tajomstiev a ich odhalení. Jeho hrdinovia, mesto Ansel a ľudské osudy sa vám usídlia v duši a vy budete túžiť dozvedieť sa viac. Je to kniha o nádeji a zmierení, na ktorú dlho nebudete vedieť zabudnúť. Možno už nikdy.“
Sarah Sundinová, autorka ocenených bestsellerov The Sea Before Us a The Sky Above Us

„V citlivo napísanom románe Amandy Dykesovej sa príslušníci jednej rodiny znovu spoja vďaka nedokončenému pamätníku druhej svetovej vojny... Uveriteľní hrdinovia a príbeh zmierenia oslovia fanúšikov Sarah Sundinovej či Kate Breslinovej.“
Publishers Weekly

„Proti některým částem svého já zůstáváme bezmocní. “

Osamělost prvočísel - Paolo Giordano
Osamělost prvočísel
Paolo Giordano