Knižný Svet

30

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Ďalšie knižné recenzie nájdete aj na mojom instagramovom profile - @knizny.svet :)

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Ďalšie knižné recenzie nájdete aj na mojom instagramovom profile - @knizny.svet :)

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Magický návrat
Môj názor pomáha
2024
Môj názor pomáha
2023
Knihy roka 2023
2023
Môj názor pomáha
2022
Knihy roka 2022
2022
Môj názor pomáha
2021
Knihy roka 2021
2021
Môj názor pomáha
2020
Člen Čitateľského klubu
Hviezda severu
Domáca legenda
TKV
Pseudonym
Obyvateľ Veľkej A'Tuin
Fanúšik strachu
Don Slovleone
Mladé témy
Srdce na dlani
Áno, šéfe!
Netvor z Čiernej hviezdy
Matuzalix
Google Translate
Študent mágie
Obyvateľ Stredozeme
Winter is coming!
Stopár
Žiak šťastia
Krimiláčik
Iná než ostatné
Drozdajka
Robert Langdon
Šťastných 7
2024
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

30
Knižný Svet

Knižný Svet získal odznak Šťastných 7

04.04.2024 10:19

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
30
30

Knižný Svet napísal recenziu

02.04.2024 08:54

Autorka svojimi príbehmi posúva hranice písania stále vyššie a vyššie. A čo viac, prekonáva svoje vlastné hranice (aspoň podľa môjho skromného názoru). Čítala som jej všetky doteraz vydané knihy a ku každej ma viaže iná emócia, no pri tejto novinke som bola totálne emočne rozbitá - nielen počas čítania, ale aj po dočítaní!

Dej je zasadený do prostredia, o ktorom sa neľahko číta, nie to ešte pomyslieť na to, že niekto takto reálne žije. Barborka žije nezávidenia hodný život, no je silnejšia ako ktorýkoľvek jej rovesník, ba dokonca dospelý. O svojich mladších súrodencov by sa pobila aj holými rukami a jej bojovnosť za rodinu je neskutočná.

Z príbehu vyžaruje obrovský cit, sklamanie, možno hnev nenaplnené očakávania či sny,.. ale aj radostné situácie, humor, nečakané zápletky, viera a hlavne originalita. Dej sa zaujímavo stupňuje a ani na sekundu mi nebol osud postáv ľahostajný. A najmä keď sa v príbehu vyskytli isté postavy.. (asi to nie je spojler, ale pre istotu to sem nenapíšem).. bola som v siedmom nebi. Táto kombinácia postáv priniesla do príbehu dávku nového prievanu, energie a svetla.

Klobúk dole za spracovanie, celkovo za námet, za postavy, ktoré mi prirástli k srdcu. Áno, už teraz mi chýbajú.
Ako čitateľky sa ma príbeh dotkol a to je pre mňa najviac. Tak krásne bolestivý príbeh som nečítala už dosť dlho, keď vôbec?!

Za mňa obrovské odporúčanie. Som rada, že som sa ku knihe dostala a mala možnosť si ju prečítať. Už teraz si v poličke robím miesto na ďalšie skvosty od autorky, verím, že čoskoro pribudnú.

Čítať viac

30
Knižný Svet

Knižný Svet získal odznak Člen Čitateľského klubu

28.03.2024 20:24

Vaše členstvo v Čitateľskom klube Martinus si zaslúži odznak! Tešíme sa, že s nami čítate dobré knižky a delíte sa s ostatnými knihomoľmi o svoje názory. Lebo raz čítať je lepšie než stokrát počuť ;-)

Člen Čitateľského klubu
30
30

Knižný Svet napísal recenziu

28.03.2024 15:25

Od tohto autora som doposiaľ nič nečítala, jedine tak skvelé recenzie. Na jeho tvorbu som bola veľmi zvedavá a do jeho novej série som sa púšťala s obrovským nadšením.

Po dočítaní som bola mierne sklamaná, mierne zaskočená, mierne nadšená. Neviem či sa mi príbeh páčil viac alebo menej. Asi tak 50 na 50. Každopádne som rada, že som sa k jeho tvorbe dostala a vyskúšala "čo to dá". Určite to bolo super rozhodnutie a vôbec neľutujem.

Detektívky mám rada a dúfala som, že objavím nový talent. Autor je podľa môjho názoru úžasný vo svojej spisovateľskej praxi, ale, žiaľ, nesadli sme si. Pôsobilo to mňa akosi rozhádzane, nevedela som sa vžiť do deja, ani čo sa postáv týka. Tých tam bolo celkom dosť, neviem prečo, občas sa mi plietli a nenašla som si k nim cestu. Čakala som dynamickejší vývoj príbehu, ale na druhej strane chválim zápletku - to bolo pre mňa niečo nové, originálne.

Nechcem však knihu zhadzovať. To určite nie! Určite v rada stoja mnohí jeho nadšení čitatelia a tak to má byť. Lenže, ako som písala vyššie, s jeho novinkou som si nesadla. Nevadí. V knihách je to vždy hop alebo trop, a som rada, že som knižku "V strede kruhu" skúsila. Možno dám v budúcnosti šancu ďalším jeho príbehom.

Čítať viac

30
30

Knižný Svet napísal recenziu

24.03.2024 14:56

Tento príbeh je pre mňa obrovská srdcová záležitosť, ku ktorému ma viažu mnohé spomienky a najmä silné emócie. Túto knihu som mala možnosť čítať pred niekoľkými rokmi ešte ako príbeh na WP pod názvom "V tvojich rukách". Už vtedy som si ho zamilovala!
O kvalite svedčí aj fakt, že som ho čítala 2x a teraz už po tretí raz v krásnej knižnej verzii, z ktorej mám ako čitateľka obrovskú radosť.

Osobne mi je štýl autorky veľmi blízky. Dokáže ma držať v napätí, páči sa mi štýl akým zachytáva atmosféru príbehu a osobnosti postáv. Navyše zápletka je neskutočne originálna, detailná a hlavne premyslená. Nechýbalo napätie, citlivé témy, trocha smútku či nával kadejakých emócií. Kapitoly boli super prepojené a zladené, páčili sa mi aj striedania pohľadov niekoľkých postáv. Taktiež aj samotný dej gradoval, nebolo to nudné ani silené.

Dúfam, že autorka má v zálohe aj ďalšie knižné príbehy, ktoré uzrú svetlo sveta. Ak takto vyzerá debut, čo tie ďalšie knihy?!

Postavy Annie, Harry, Neil či ďalšie si našli cestu k môjmu srdcu a už teraz po dočítaní mi chýbajú. Bavil ma Neilov humor, nesmelosť Annie a Harry (ups, asi som sa zamilovala do knižnej postavy).

Knihu som prečítala ani nie za dva dni a popravde mi tých asi 350 strán bolo málo. Stránky som len tak hltala. Nedokázala som sa od deja odlepiť a ak náhodou sa mi to aj podarilo, mysľou som bola stále v príbehu a čím skôr som sa k nemu chcela vrátiť.

Jednoducho, nejdem to ďalej okecavať. Teším sa na pokračovanie, ktoré vyjde čoskoro a ODPORÚČAM všetkým.

Čítať viac

30
Knižný Svet

Knižný Svet prečítal knihu

22.03.2024 14:49

30
30

Knižný Svet napísal recenziu

21.03.2024 21:01

Čerstvo si spomínam na predošlú knihu od autorky - Leto na Santorini. Išlo o prvý diel série Letné lásky. Pre mňa to bol príbeh síce zaujímavý, ale skôr priemerný. Taká letná oddychovka! Dala som teda šancu aj ďalšiemu dielu, konkrétne tento novinke - Východ slnka na Bali, myslím, že som spravila dobre.
Autorkin štýl písania, prostredie, zápletka ale aj hlavná hrdinka ma bavila oveľa oveľa viac. Bolo to milé, príjemné, síce predvídateľné, no jednoducho letné, svieže a zaručene dobré. Viem si s touto knižkou predstaviť aj skvelú dovolenku s drinkom v ruke a ležať niekde na lehátku pri mori... Táto predstava sa mi preháňala hlavou počas čítania.
Tentokrát máme možnosť vycestovať, ako to už názov prezrádza, na exotický ostrov Bali spolu s hlavnou hrdinkou Jaelee. Dozvieme sa niečo z opisov prostredia, ale aj niečo o jej aktuálnej životnej situácii. Je to taktiež príbeh o hľadaní lásky a seba samého.
Uznávam, že mne tento 2.diel série sadol nad moje očakávania. Padol mi vhod a príjemne som sa vďaka nemu preniesla do tepla (mysľou).

Čítať viac

30
30

Knižný Svet napísal recenziu

14.03.2024 17:16

Táto autorka nám má skrze príbehy stále čo povedať. Napísala ich už niekoľko, jej romantické príbehy sú príjemným pohladenim po duši každého čitateľa / romantika.

Tento raz sa vďaka jej slovám presúvame na Korfu, do luxusnej vily, kde sa odohráva svadba. Bližšie nejdem špecifikovať, aby som vám nepokazila zážitok z čítania. Môžem však povedať, že tento príbeh si určite mnoho z vás zamiluje.

Krásne prostredie, kde sa príbeh odohráva. Celkom sympatické postavy, zaujímavá zápletka a emotívny dej. Kniha má asi 350 strán, od cca polovice som sa do nej ponorila naplno. Jednoducho som chcela (musela) poznať záver, ktorý bol určite prekvapujúci a dosť nečakaný. Opak začiatku, kde som pretáčala stranami aj očami, bolo to miestami nudné a hlavne zdĺhavé. Teda pre mňa! Vám jednotlivé opisy samozrejme vadiť nemusia :)

Myslím, že knihu môžem v konečnom dôsledku zhodnotiť ako silnejší priemer. Ak by som to mala zhodnotiť číslami tak za mňa určite 4 hviezdy z 5..

Čítať viac

30
30

Knižný Svet napísal recenziu

12.03.2024 08:06

Kniha podobne, ako aj Pýcha a predsudok, v sebe nesie posolstvo a zachytáva krásny príbeh lásky medzi mladými ľuďmi. Spisovateľka taktiež vykresľuje život bohatých ľudí v Anglicku na začiatku 19. storočia.

Je písaná plynulo, nechýba bohatá slovná zásoba, sympatické postavy, či inteligentné dialógy medzi postavami. Autorka tu opäť veľmi pekne zladila humor a iróniu s vážnosťou.
V tejto knihe sú skvele opísané aj povahové rysy hlavných hrdiniek Elinor a Marienne, z ktorých vychádza samotný názov knihy Rozum a cit.

Knihu odporúčam každému čitateľovi, milovníkom svetových klasík, či romantických príbehov.

Čítať viac

30
Knižný Svet

Knižný Svet získal odznak Môj názor pomáha

12.03.2024 08:06

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

Môj názor pomáha

„Bola to tá tajomná vzrušujúca časť dňa, keď slnko zapadá a svetlo mení farbu z červenej na vyblednutú krvavú, neprestajne sa mení a temnie, akoby deň ešte žil, ale už umieral.“

Malý strom - Forrest Carter, 2016
Malý strom
Forrest Carter