Knižný Svet

23

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Ďalšie knižné recenzie nájdete aj na mojom instagramovom profile - @knizny.svet :)

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Ďalšie knižné recenzie nájdete aj na mojom instagramovom profile - @knizny.svet :)

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Magický návrat
Môj názor pomáha
2023
Môj názor pomáha
2022
Knihy roka 2022
2022
Môj názor pomáha
2021
Knihy roka 2021
2021
Môj názor pomáha
2020
Hviezda severu
Domáca legenda
TKV
Pseudonym
Obyvateľ Veľkej A'Tuin
Fanúšik strachu
Don Slovleone
Mladé témy
Srdce na dlani
Áno, šéfe!
Netvor z Čiernej hviezdy
Matuzalix
Študent mágie
Obyvateľ Stredozeme
Winter is coming!
Stopár
Žiak šťastia
Krimiláčik
Iná než ostatné
Drozdajka
Robert Langdon
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

23
23

Knižný Svet napísal recenziu

24.05.2023 18:30

Oplatilo sa čakať na toto veľkolepé pokračovanie! Nielen že je kniha prepracovaná obsahovo po vnútornej stránke, ale musím vyzdvihnúť aj to vonkajšie - oriezku, obálku, či farebné prevedenie.

Nečakala som, že ma dvojka nadchne ešte oveľa oveľa viac než predošlá kniha, ktorá už aj tak bola sama o sebe obrovským prekvapením a pre mňa aj edna z naj kníh minulého roka.

Majka je šikovná autorka, ktorej štýl písania mi neskutočne sedí a každé slovo je ako pohladenie po čitateľskej duši. Páči sa mi spôsob, ako dokáže zachytiť atmosféru príbehu, charaktery postáv a rovnako tak ma na chvíľu preniesť do iného sveta - za mňa dokonalý únik z reality.

Postavy opäť top opísané. Hlavná hrdinka mi ešte väčšmi prirástla k srdcu. Celkovo jej osobnosť, správanie, konanie, myslenie,.. teda získala si ma všetkým.

Priznávam, mala som mierne obavy z toho, že si isté súvislosti už nebudem pamätať (prvú časť som čítala asi pred rokom), ale rýchle ma prešli, keď som si prečítala prológ, prvé strany a nejakým zázrakom som postupne prichádzala na základné údaje, ktoré ma smerovali k pochopeniu druhej časti. A chcem rovnako tak pochváliť aj epilóg.

Určité veci sa tu zamotajú, iné rozuzlia. Nechýba dávka napätia a ešte väčšia dávka tajomstiev.

Knihu som prečítala dosť rýchlo. Stránky len tak ubiehali pod rukami a po dočítani som nad dejom ešte kúsok premýšľala. Fakt skvelá kniha, na ktorej pokračovanie sa už teraz teším!

Čítať viac

23
Knižný Svet

Knižný Svet získal odznak Šťastných 7

17.05.2023 11:48

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
23
23

Knižný Svet napísal recenziu

16.05.2023 17:48

Priznávam, že na čítanie tejto knihy ma nalákali rozporuplné recenzie, vďaka ktorým som chcela príbeh zažiť "na vlastnej koži" a zhodnotiť ho podľa seba. Som rada, že som knihe dala šancu (aj keď moje očakávania boli asi príliš vysoké). Zaradím sa skôr k menej nadšenej skupinke čitateľov. A prečo?

Táto kniha sa žánrovo radí medzi detektívky, čo bol aj ďalší významný faktor, prečo po knihe siahnuť. Samotná zápletka bola podľa mňa skvelá a mohla mať potenciál, avšak isté veci akoby neboli dotiahnuté do konca.

Príbeh bol zaujímavý, postavy tiež vcelku dobre vykreslené a páčila sa mi aj tajomná atmosféra, ktorá z knihy vyžarovala. Aj keď som bola v strehu čo sa stane na ďalších stranách, nebola som z príbehu paf! Jednoducho, chýbala tomu iskra.

Autorka má pekný štýl písania, to jej musím uznať. Pekne sa tu prelinali dejové linky, striedanie kapitol, ale nebola tu povestná detektívna linka, ktorá je podľa mňa kľúčová a mala zahrať dôležitejšiu úlohu.. Záver bol tiež predvídateľný.

Túto knihu však nechcem zhadzovať. Určite sa môže páčiť ďalším čitateľom.

Čítať viac

23
23

Knižný Svet napísal recenziu

16.05.2023 17:47

Pri čítaní tejto novinky som si neskutočne oddýchla. Krásny príbeh zasadený do romantického prostredia, oživený skvelými postavami a pútavým štýlom autorky.

Hrdinka Amelia bola milá, dobrosrdečná, bláznivá, vtipná a mňa si získala takmer okamžite. Prirástla mi k srdcu so všetkými svojimi vlastnosťami. S hlavným hrdinom vytvárali dokonalý knižný pár, ktorý by ste určite chceli poznať aj v reálnom živote. Charaktery oboch postáv akoby ladili s atmosférou daného miesta.

Názov si však nespájajte s Rímom v Taliansku, ale v Kentucky. Miesto, kde sa chce dať hlavná hrdinka do kopy, ako aj svoj doterajší život a na chvíľu sa pozastaviť nad životnými ťažkosťami.

Kniha je od prvých strán to práve pohladenie pre čitateľskú dušu. Dej je síce predvídateľný, ale osobne mi táto skutočnosť vôbec neprekážala.

Ak ste milovníci pomalej / neunáhlenej romantiky, toto je kniha pre vás. Za seba vám ju môžem len odporučiť. Najmä počas nastávajúcich letných dní bude dokonalým osviežením.

Čítať viac

23
23

Knižný Svet napísal recenziu

24.04.2023 12:35

Tento knižný titul s radosťou zaraďujem medzi tie najprepracovanejšie od autorky. Samozrejme, každá z jej kníh je iná a niečím originálna, no tu ma ako čitateľa dokázala úplne zmiasť. Aj napriek faktu, že mnohé veci boli nad slnko jasnejšie a ich význam som pochopila zopár strán pred záverom.

Nechýbal tu dôkladne premyslený dej, striedanie kapitol z niekoľkých pohľadov, postavy sú po charakterovej stránke spracované famózne, rovnako tak aj prostredie príbehu. A k posledným stranám či k epilógu nemám čo dodať. Otvára sa tu otázka možného pokračovania (to som nateraz nechala na svoju fantáziu), ale aj napriek tomu všetko do seba krásne zapadalo a na nezodpovedané otázky som postupne dostala odpovede.

Už samotný prológ je maximálne pútavý a dosť mrazivý. V momente mi vyrazil dych a moje mozgové bunky začali okamžite pracovať na plno. Až do úplného konca, keďže som nevedela dopredu predpokladať, čo môžem počas jednotlivých strán ešte očakávať. A že sa tu toho dialo dosť..

Kniha je výnimočná hneď z niekoľkých hľadísk. Skrýva v sebe však jednu zaujímavú a celkovo kľúčovú tému, o ktorej sa až tak v spoločnosti nezvykne hovoriť. Čo je, samozrejme, škoda. Nebudem prezrádzať viac, to si už musíte prečítať vy, ale priznávam, že mi dalo riadne zabrať, kým som pochopila samotnú zápletku deja. Niečo podobné som vôbec nečakala a o to viac sa môj zážitok z prečitanej knihy zvýšil.

Príbeh vo mne vytváral celú škálu emócií. Učiteľka Soňa a psychológ Ivan - obe tieto postavy spája okrem nečakaného stretnutia aj náročná minulosť či bolestivé sklamania. Každý z nich striedavo rozpovedal svoj príbeh, čo sa mne zdalo dosť sympatické, keďže máme možnosť viac nahliadnuť do ich myslenia. Aj keď to nebude ľahké, pretože nič nie je také ako sa na prvý pohľad zdá.

Osobne ma kniha veľmi bavila. Autorka ma stále viac prekvapuje a už teraz som zvedavá na jej ďalšie príbehy.

Čítať viac

23
23

Knižný Svet napísal recenziu

15.04.2023 10:56

Je to príbeh, ktorý od prvých strán zaujme svojím na pohľad jasným prípadom. Avšak to by nebola A. Christie, kráľovná anglickej detektívky, ak by dej poriadne nezamiešala a svojich čitateľov nepotrápila. A priznávam, že mňa potrápila riadne a to až do úplného konca.

Postavy miestnych obyvateľov dokázala autorka vykresliť spôsobom dosť presným. Každý z charakterov bol iný a občas som mala z toľkých mien v hlave chaos. Ale zakaždým som si rýchlo vybavila o koho ide. A nie, zase som meno vraha neuhadla, ale šokujúce odhalenie bolo prekvapením a stálo to za to!

Keďže inšpektor Spence má v tomto prípade vraždy nejasné a veľké pochybnosti o vine obžalovaného, s prosbou o pomoc sa obráti na svojho starého priateľa, súkromného detektíva Hercula Poirota na dôchodku. Ten sa rozhodne vypátrať vraha a nezabudne pri tom potrápiť svoje malé sivé bunky. Nič však nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá.
Okrem neho na scénu prichádza aj postava so ženskou intuíciou - známa Ariadne Oliverová, slávna autorka detektívnych príbehov.

Šikovne prepracovaný a skonštruovaný príbeh plný množstva podozrivých osôb, kde motív by sa našiel u každej z nich. Je to tajomné, napínavé, ale skvelé zároveň.

Čítať viac

23
23

Knižný Svet napísal recenziu

12.04.2023 18:08

Jeden z mála príbehov, ktorý vás chytí za srdce už od prvej strany. Nesmierne silný príbeh plný emócií a krásnych hlbokých myšlienok, vhodných na zamyslenie. Nechýbali ani spomenuté procesy potrebné na získavanie šampanského, celkovo opisy vinárskeho remesla či opisy prostredia, ktoré si vie čitateľ živo predstaviť.

Postrehla som aj predošlé knihy od autorky, ale šancu som jej dala až pri tejto novinke. Učaroval mi jej štýl písania. S takým nadšením dokázala tu atmosféru knihy preniesť na mňa - na čitateľa. Zachytila tu autentickosť danej doby, krásne prepojila striedanie dvoch dejových línii - rok 1940 a 2019, kde rozprávačmi sú, samozrejme, iné osoby, ale každá z nich tú svoju bolesť, ktorú v danej situácii prežívala, preniesla do tohto príbehu s takou silou, že sa mi od knihy nechcelo pohnúť. A predsa tie dejové línie mali niečo spoločné, čo ma milo prekvapilo (ale to už nebudem prezrádzať).

Rokom 1940 nás sprevádza mladá Inés, ktorá sa vydala do vinárskej rodiny Chauveauovcov s dlhou tradíciou výroby šampanského. Avšak nástrahy tejto doby číhajú na každom kroku. A následky malej chyby môžu poznačiť celý jej život.

Súčasnosť, teda rok 2019, nám porozpráva Olívia, ktorá razom prišla o všetko. Doslova. Vďaka svojej starej mame Édith objaví čaro Maison Chauveau, kde sa stretáva minulosť s prítomnosťou. Práve tu sa začne hľadanie pravdy.
V závere vám zaručujem brilantné rozuzlenie a nečakané odpovede na vaše otázky počas čítania.

Ak patríte medzi milovníkov historických románov, kníh z vojnového obdobia, obľubujete vína alebo striedanie dvoch dejových línii, toto je kniha pre vás. Odporúčam, stojí za prečítanie!

Čítať viac

23
Knižný Svet

Knižný Svet získal odznak Môj názor pomáha

12.04.2023 18:08

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

Môj názor pomáha
23
23

Knižný Svet napísal recenziu

12.04.2023 18:05

Mena House je luxusný hotel v centre Káhiry, kde sa počas horúcich letných dní stretávajú tí najbohatší a najväčší dobrodruhovia zo sveta. Ako to už býva, v takom obrovskom množstve ľudí niekedy číha nebezpečenstvo, ktorého svedkami budete aj pri čítaní knihy "Vražda v Mena House".

Dej sa odohráva v roku 1926, čiže ak chcete zažiť aj túto historickú atmosféru, máte sa na čo tešiť! Ja som si toto prostredie nesmierne užívala.

Do čítania som išla s malou dušičkou, pretože dávať šancu novým, nepoznaným autorom pre mňa zakaždým skrýva kus napätia, očakávania a radosti z objavu nového talentu.

Musím však povedať, že autorka moje očakávania naplnila do poslednej bodky. Jej štýl mi od samého začiatku sadol, dej bol svižný, nečakaný, občas poriadne zamotaný a nepredvídateľný.

Autorka vymyslela vskutku zaujímavú zápletku a zasadila ju do miest, ktoré dokázala opísať tým najlepším spôsobom. Celé to oživila skvelými postavami, ktorým dodala autentické charakterové črty.

Pre mňa veľmi sympatickou osobou bola práve hlavná hrdinka Jane Wunderlyová, ktorá dokázala zabojovať nielen za svoju povesť, ale aj za svoj život. Bola odvážna a nebojácna. Silná hrdinka, ktorá mi ihneď prirástla k srdcu.

Celkovo príbeh hodnotím viac než pozitívne a som prekvapená, akým dojmom na mňa kniha pôsobila. Verím, že budú aj ďalšie časti, ktorých sa neviem dočkať

Čítať viac

23
23

Knižný Svet napísal recenziu

12.04.2023 18:04

Napínavý, mrazivý, tajomný triler z Himalájí, z ktorého sa vám nielen zákruti hlava, ale budú vám doslova behať zimomriavky po celom tele. Všetky superlatíva, ktoré má spĺňať podobný žáner, sú v tejto knihe ukryté. Jednoducho, túto knihu chcete mať doma vo svojej knižnici!

Ide o zaujímavý príbeh, kde sa na dobrodružnú expedíciu naprieč ôsmou najvyššou horou sveta Mansalu, vyberie partia nadšencov - šesť členov, medzi ktorými je aj mladá novinárka a amatérska horolezkyňa Cecily Wong.

Od samého začiatku sa mi páčila jej bojovnosť, ambícia, nadšenie pre tento náročný výstup a celkovo jej odvážna povaha.Keďže sa podobná šanca vyskytne len raz za život, neváha a túto ponuku príjme.
Prišla o svoj doterajší vzťah, priateľa, úspory a tento výstup jej v kariére môže len pomôcť, pretože práve vďaka nemu môže získať exkluzívny rozhovor s jedným známym horolezcom. V opačnom prípade zlyhá v každej oblasti svojho života. Rozhodne sa to teda skúsiť...

Výstup je náročný, nebezpečný, a postupne dochádza k ďalším a ďalším situáciám, kedy hlavná hrdinka Cecily spozornie a začne rozmýšľať, že niečo nie je v úplnom poriadku.

Osobne sa mi páčil aurorkin štýl písania. Vytvorila u mňa už od začiatku neskutočný záujem o čítanie, do deja som sa dostala rýchlo, nechýbali autentické opisy výstupu, opisy prostredia, celkovo zachytila aj atmosféru, ktorú som ja samozrejme nezažila, ale práve vďaka nej som mala pocit, akoby som bola aj ja súčasťou tejto expedície. Ako sama napísala v závere, je vidieť, že má výstup odskúšaný na vlastnej koži a nejde len o prázdne slová, ale o skutočný zážitok z jej pohľadu.

Aj keď som vraha preluskla už asi v 3/4 knihy, zážitok z čítania mi táto vedomosť rozhodne nepokazila. A celkovo ma prekvapil aj motív, ktorý som nepredvídala. Záver bol rovnako prekvapivý a nečakaný.

Čítanie som si maximálne užívala a som rada, že som mu dala nakoniec šancu. Stalo to za to..

Čítať viac

„Sú chvíle, na ktoré človek len tak nezabudne, ostrým večným perom sa mu zapíšu na stránky pamäti a vryjú do srdca, odkiaľ ich nik nevymaže.“

Potulky s Charleym - John Steinbeck, 2020
Potulky s Charleym
John Steinbeck