Knižný Svet

18

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Ďalšie knižné recenzie nájdete aj na mojom instagramovom profile - @knizny.svet :)

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Ďalšie knižné recenzie nájdete aj na mojom instagramovom profile - @knizny.svet :)

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2022
2021
2021
2020
2021
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

18
18

Knižný Svet napísal recenziu

14.05.2022 12:33

Miškin štýl písania som chválila už nie raz a rovnako ho chcem pochváliť aj teraz... ALE ešte o čosi viac, pretože v tejto knihe ma zaujala úplne všetkým. Od názvu, cez anotáciu, originálnu zápletku, prepracované postavy až po brutálny záver.

Podľa môjho skromného názoru sa autorka od knihy ku knihe zlepšuje a zakaždým je vidieť obrovský posun, preto sa už teraz teším na to, s čím novým nás ešte prekvapí.

Osobne mi od tejto autorky viac sedia "kratšie" príbehy - ak porovnám napr. s knihou Krízový plán, kde som sa v príbehu občas nudila, no tu som na to nemala vôbec čas.

Celý dej je nabitý poriadnou dávkou energie, humoru, napätím a tajomstvami. Počas čítania som sa preniesla do iného sveta, toho dovolenkového, pri ktorom som bola naplno ponorená.

Vo svojich príbehoch ma vie zakaždým nadchnúť pútavým dejom a niečim novým, s čím sa v ostatných knihách často nestretávam. Jednou z týchto vecí je aj cestovanie a túto svoju lásku prenáša aj na čitateľa.

K postavám nemám čo vytknúť, pretože si ma získali od samého začiatku a milujem ich doteraz.

Knihu vám odporúčam všetkými desiatimi. de o fantastický príbeh, ktorý si zaslúži vašu pozornosť.

Čítať viac

18
18

Knižný Svet napísal recenziu

14.05.2022 12:31

Oddychová novinka, ktorá vás zavedie do prostredia prímorského hotela Whitley.

Tento rodinný hotel je nielen luxusný, ale aj plný tajomstiev, o ktoré tu nie je núdza. Zaujímavé je, že každý člen rodiny pôsobí na inej pozícii a vďaka tomu sa hotelu darí.

V popredí stojí hneď niekoľko postáv, o ktorých sa dozvedáme množstvo informácií a je tu pospájaných hneď niekoľko zapletiek.

Autorkin štýl písania som si obľúbila a vďaka tomu mi išlo čítanie rýchlo. Kniha na mňa pôsobi príjemným dojmom a určite ju odporúčam ako oddychové čítanie po dlhom dni. Má len niečo cez 280 strán, čo hravo zvládnete. :)

Keďže je tu hneď niekoľko postáv, osobne by som uvítala ak by ich autorka trocha viac rozvinula, keďže som si ich nedokázala obľúbil a žiadna z nich mi neprirástla k srdcu, ale to nevadí, ide iba o môj názor, ktorý vám pri čítaní nemusí prekážať.

Celkový dojem z knihy ma prekvapil a priznávam, že som nemala až také vysoké očakávania, ale atmosféra príbehu ich nahradila.

Ak patríte medzi milovníkov pomalšieho deja, prídete si tu na svoje.

Čítať viac

18
18

Knižný Svet napísal recenziu

14.05.2022 12:30

Na záverečný diel som sa tešila už od dočitania predošlého dielu a oplatilo sa čakať! Výborné fantasy plne dobrodružstva, tajomstiev a napínavého deja. Veľkolepé finále, v ktorom už pôjde o všetko :)

Celý príbeh ma bavil, postavy boli opäť pekne rozpracované, nechýbali detaily ani energia, ktorá z deja doslova vyžarovala.

Autor ukončil knihu nad moje očakávania. Už od prvej časti ma neustále prekvapuje, ale to, čo vložil do tejto ma do čítania nakoplo ešte viac. Jeho pútavý štýl písania ma len utvrdil o jeho talente.

Kniha ma aj napriek svojej hrubke - vyše 600 strán - ani na chvíľu neprestala baviť. S predošlým dielom ich spája odstup zopár mesiacov. Objaví sa tu, okrem už známych postáv, aj niekoľko nových.

Teším sa, ako si ma celá séria dokázala získať a každý diel bol pre mňa obrovské dobrodružstvo. Sériu odporúčam či už mladším čitateľov, ale aj starším, ktorých si zaručene získa.

Čítať viac

18
18

Knižný Svet napísal recenziu

14.05.2022 12:29

Kniha sa číta veľmi rýchlo. Približne od polovice knihy som nechcela, aby príbeh skončil - znak skvelej knihy. Podľa anotácie som čo to čakala, ale nepredvidala som, akým smerom sa bude dej uberať.

Ide o moju v poradí druhú knihu od tejto autorky, no veľmi sa mi páči štýl jej príbehov. Z týchto YA vždy vychádza príjemná atmosféra a musím spomenúť, že Autorke tento žáner krásne sedí a po celý čas z príbehu vychádzala príjemná atmosféra a v spoločnosti knihy som sa cítila príjemne.

Autorka vložila do príbehu celú paletu emócií - od radosti, šťastia až po smútok či plač počas čítania posledných strán. Nechýba ani doslov, ktorého slová ma chytili za srdce!

Po celý čas som obdivovala spracovanie všetkých postáv (od najmladších až po tie najstaršie), aké tu boli spomenuté a dostali svoj priestor. Hlavné postavy si obľúbite, pretože ich charaktery sú reálne a pekne vykreslené.

Páčilo sa mi aj ako nás autorka neustále prevádza rôznym prostredím a príbeh tým nabral na zaujímavosti. Neodohráva sa len na jednom mieste, ale ocitneme sa napr. škole, pri jazierku a pod.

Je tu miesto aj pre mnoho krásnych myšlienok, ktoré v sebe ukrývajú mnoho a sú pravdivé.

Podľa môjho názoru sa kniha bude páčiť každej vekovej kategórii. Tým mladým s vekom hlavnej hrdinky, ako aj starším, ktorí by si mohli zaspomínať na svoje časy. :)

Čítať viac

18
18

Knižný Svet napísal recenziu

04.05.2022 15:03

Kombinácia tvorby týchto dvoch talentovaných žien bola pre mňa doslova sen. Konečne sa zhmotnil do knihy - jedného príbehu, z ktorého by človek ani nevyvodil, že ho písali dve rôzne autorky.

Občas som podvedome hádala, ktorú časť príbehu napísala ktorá z autoriek, no myslím, že asi tak 9-krát z 10 som hádala zle. Bolo ťažké si tipnúť, pretože autorky sa krásne zladili a celý text na mňa úplne zapôsobil. To už ani nespomínam, že som mala po celý čas nenútený úsmev na tvári a pri vtipných dialógoch /monológoch som sa už musela smiať naplno. Podobných situácii tu bolo neúrekom.

Páčili sa mi opisy ciest, kultúry konkrétnych miest, po ktorých som sa prechádzala spolu s Jasonom a Lucy a objavila tak nové pamiatky. Zopár som si ich musela aj vygoogliť, pretože prísť o vizuálny zážitok by bol hriech. Nádhera, dokonalá exotika, ktorú som našim hrdinom tíško závidela. Cestovanie milujem a teším sa, že som si mohla takto "vybehnúť" na zopár ciest aj ja a pokochať sa krásou sveta.

Vykreslenie charakteru postáv som pri čítaní obdivovala. Už prvá kapitola bola poriadna jazda a postupne zoznamovanie sa s hrdinami som si užívala.

Štýl autoriek na mňa zapôsobil už dávno, ale pri spoločnej tvorbe sa mi ich práca páči ešte o čosi viac. Snáď môžem dúfať, že spolu ešte nejaký príbeh vymyslia a poctia nás tak svojim spisovateľským talentom.

Nesmiem zabudnúť ani na pochvalu ohľadom spracovania knihy, ktoré ma ako čitateľa upútalo najprv. Tá farebná kombinácia, jednotlivé detaily,.. pastva pre oči!

V príbehu sú medzi jednotlivými riadkami ukryté aj hlboké myšlienky, z ktorých si každý môže zobrať to svoje. Okrem toho tu boli spomenuté aj rôzne dôležité témy a som rada, že sa ich autorky rozhodli rozobrať.

Celý námet knihy je originálny a jedinečný. Vďaka formátu a čtivemu štýlu mi stránky ubiehali pod rukami jedna radosť. Teda, nie žeby som sa z toho tešila, pretože ani za svet som nechcela opustiť čaro knihy.

Záver mi roztopil srdce a nedokázala som zadržať slzy. Bolo to silné ukončenie jedného krásneho príbehu. A epilóg? To už sa nechám prekvapiť. :)

Čítať viac

18
18

Knižný Svet napísal recenziu

30.04.2022 12:31

Tento pútavý príbeh odohrávajúci sa na stredovekom Slovensku ma očaril od samého začiatku. Ako sľubuje anotácia, ukrýva sa tu príbeh plný vášní, nenávisti a lásky.

K tvorbe autorky som sa dostala až prostredníctvom tejto knihy, ale som nesmierne rada, že som tak mala možnosť spoznať ďalší autorský talent.

Určite vám knihu "Ohrdnuté srdce" odporúčam. Osobne sa už neviem dočkať, kedy siahnem po predošlých príbehoch a doplním si tak zbierku, ale som zvedavá aj na tie ďalšie, ktoré pre nás autorka pripraví. :)

Historické romance sú mojím obľúbeným štýlom, po ktorých siahnem v rámci oddychu. Bolo mi potešením čítať príbeh práve zo Slovenska, keďže často sa stretávam len so zahraničnými, kde prevláda regentské Anglicko. Tu som však mala možnosť spoznať našu históriu, niektoré okolité mestá a pamiatky (napr. hrad Niedzica, kde som pred časom bola).

Prostredie, v ktorom sa dej odohráva bolo opísané nádherným, čitavym štýlom.
Kniha sa číta sama, keďže samotná zaplektka je zaujímavá a ako čitateľ som cítila nesmiernu potrebu zistiť, ako sa bude príbeh ďalej vyvíjať... Nechýbali tu isté tajomstvá, emócie a v určitej časti knihy prišlo aj napätie.

Postavy sú opísané reálnym štýlom a mnohé z nich som si rýchlo obľúbila. Predovšetkým jednu postavu (ak to budete čítať určite pochopíte, ktorú myslím) som nedokázala zniesť a neskutočne ma vytáčala. K príbehu to však sedelo.

Páčilo sa mi, akým spôsobom autorka dej zamotala a ani na chvíľu som nedokázala predvídať čo v príbehu očakávať. Záverečné stránky boli krásne a zakončenie príbehu nemohlo byť krajšie .

Čítať viac

18
18

Knižný Svet napísal recenziu

30.04.2022 12:29

Samotný príbeh si ma získal úplne všetkým a neviem, čo by som pochválila ako prvé... Moje očakávania od príbehu boli celkovo odlišné než príbeh, aký som dostala, ale som rada, že sa príbeh uberal úplne iným smerom.

Obdivujem autorkin štýl písania. Ako krásne, jednoducho si získala moju čitateľskú pozornosť a rýchlo som sa do príbehu začítala.
Už prológ a úvodné strany boli pre mňa niečim novým a originálnym, nedokázala som predvídať čo bude nasledovať (nie to ešte hádať, ako sa príbeh skončí).

Približne polovica knihy a záverečné stránky som si dávkovala po kúskoch, pretože som nedokázala zvládnuť emócie, ktoré sa z príbehu na mňa doslova valili ako lavína. Pri posledných stranách som mala slzy na krajíčku, prológ som už preplakala celý.

Kniha mi zlomila srdce, ale aj tak na ňu nedám dopustiť! Budem ju s čistým svedomím odporúčať aj ďalej a veriť, že ďalší čitatelia z nej budú nadšení aspoň tak, ako som teraz ja.

Každá z postáv mi istým spôsobom prirástla k srdcu. Či už išlo o hlavné alebo vedľajšie postavy. Dokázala som si z každého vziať niečo pre seba a práve o to bolo ťažšie predýchať celý príbeh. Hlavná hrdinka na mňa pôsobila ako silná žena, ktorá sa nevzdáva a celý čas mala môj obdiv za to čím si prešla.

V príbehu si svoje miestom našli aj krásne, hlboké myšlienky. Práve nad tými som sa nie raz pozastavila a musela si ich prečítať znova.

Ak by som to mala rozmeniť na drobnejšie - príbeh sa z môjho pohľadu skladal z dvoch častí. Z prvej vyžarovala láska, chémia medzi postavami, v tej druhej prevládali skôr tie smutnejšie emócie (odporúčam mať po ruke balíček vreckoviek) :)

Čítať viac

18
18

Knižný Svet napísal recenziu

25.04.2022 08:17

Takto si predstavujem výborne spracovaný detektívny príbeh! Napísaný pútavo od začiatku až po posledné stránky, pri ktorých ešte stále netušíte či sú vaše dohady správne.

Ďalšie knižné zoznámenie sa s tvorbou A. Christie dopadlo nad moje očakávania. Opäť som nedokázala uhádnuť meno postavy, ktorá stojí za celým príbehom a ktorá tu roztočila poriadnu dávku napätia, tajomstiev, pri ktorých mi behal po chrbte mráz.

Kniha sa číta rýchlo (má len 189 strán), takže určite vám ju odporúčam ak si chcete prečítať niečo s atmosférou detektívky na jeden nádych. Doslova! Pri zauzlovani príbehu som už nedýchala a s napätím čakala ako sa bude dej vyvíjať.

Teším sa, že konečne som mala možnosť spoznať aj knižného predstaviteľa H. Poirota, ktorý svoju úlohu splnil dokonale.

Obdivujem autorku, ako môže človeku zakaždým napadnúť tak originálna zápletka, ktorá je detailne premyslená do úplného konca a mne ako čitateľovi po celý čas vŕta v hlave množstvo mien ale ani jedno nie to správne.

Prostredie knihy a jednotlivé opisy som si dokázala živo predstaviť. Tak realisticky to A. Christie podala, že som mala možnosť akoby nahliadnuť priamo do sídla Nasse House. Krása.

Príbeh vám odporúčam a verím, že z neho budete nadšení aspoň minimálne rovnako ako som bola pri čítaní ja. Ešte aj teraz nechápem ako mi jednotlivé medzery v texte unikli a neprišla som na to sama, ale na druhej strane mám radosť, že ma autorka znova dostala. Teším sa na ďalšie záhadné príbehy.

Čítať viac

18
18

Knižný Svet napísal recenziu

22.04.2022 18:33

Zo série "Srdcia na pláni" som bola najviac zvedavá na tento diel, keďže v popredí stojí známy džentlmen Aaron, ktorého osobnosť si ma získala vo všetkých knihách, kde ho autorka spomenula a vyzdvihla jeho postavu.

Kristi A. Hunter píše chytľavo, jej príbehy sú realistické, skutočne si ich viem predstaviť aj napriek tomu, že dej sa odohráva v inom storočí. Nie raz mi pri čítaní jej tvorby napadla myšlienka, že ak by som si mala vybrať nejakú dobu, určite by to bola práve regentská, ktorú autorka tak krásne opisuje.

Prvý diel bol krásny, ale tento nádherný. Čítal sa mi oveľa lepšie nielen vďaka Aaronovi, ale najmä Sophie, ktorá mi prirástla k srdcu od prvej strany, na ktorej sa objavila. Okrem nich sa tu objavili aj postavy z predošlých časti či sérii a teším sa, že to autorka príjemne prepojila s tými novými.

Celý príbeh hodnotím ako veľmi vydarený a moje očakávania boli splnené, ba ešte o niečo prevýšené. Prostredie spoločenských vrstiev, atmosféra danej doby a opisy krajiny na mňa zapôsobili a očarili ma hneď niekoľkokrát.

Nezostáva mi nič iné len knihu odporúčiť aj vám. Aj tie predošlé série a aj túto, ktorá má podľa mojej informácie ešte jednu časť, na ktorú sa teším už teraz...

Čítať viac

18
18

Knižný Svet napísal recenziu

19.04.2022 13:18

Dokonalý príbeh! Príklad knihy, ktorá mi zaručí pobavenie, oddych a nenúteny úsmev na tvári. Len tak počas čítania... Neskutočne som si príbeh užívala.

Priznávam, že začiatok (možné prvých 20 strán) sa mi čítal pomalšie, potom to už išlo! Niektoré opisy ma bavili pomenej, no je to len minimálna vec, ktorú by som vytkla.

Autorkin štýl zaraďujem do skupiny najlepších vôbec, aké som doteraz mala možnosť prečítať. Premyslené detaily, zábava, humor a príjemná atmosféra. Zápletka bola pre mňa niečím novým a teším sa, že po dlhej dobe som našla knihy, kde bolo spomenuté aj niečo iné, nové.

Postavy - hlavné aj vedľajšie - boli skvelým oživením deja. Najviac mi však k srdcu pristála Zahra - hrdinka, ktorá to tu celé oživila a vniesla dobrú náladu, sviežosť a originalitu. Od prvej sekundy, keď sa v deji ocitla som ju mala rada a rovnako som tieto pocity zdieľala v celej knihe. Charakterovo ju autorka vykreslila famózne a dokázala som si ju živo predstaviť. Ako človeka, ktorého si musíte obľúbiť či chcete alebo nie :)

Rowan bol kapitola sama o sebe. V úvode som si pomyslela, že to bude ďalší hrdina, ktorých je v knihách kopec, ale neviem ako a zrazu mi prirástol k srdcu svojou osobnosťou. Najmä vývojom postavy, kde môžeme pozorovať ako sa mení k lepšiemu a to aj vďaka Zahre.

Striedanie kapitol z oboch pohľadov hl. postáv som vďačne uvítala a týmto chválim aj samotné okrašlenie ich dizajnu zo strany vydavateľstva.

Posledné stránky boli prekrásne, určite som niečo podobné očakávala, ale jednoducho to k deju patrilo. A musím vyzdvihnúť aj epilóg(y), ktoré mi zahrali pri srdci.

Hodnotím ju medzi prvú päťku top kníh, ktoré som zatiaľ stihla prečítať v tomto roku. Už teraz viem, že si ju chcem ešte niekedy v budúcnosti zase prečítať. Neviem sa dočkať 2.dielu série, ktorý v sebe ukrýva z náhľadu kapitoly ďalšie tajomstvá.

Čítať viac

„Víra v budoucnost - to je pochybná ctnost, nemyslíš? Něco stejně pošetilého jako stavět modely lodí do lahví. Víš, jak to myslím - obdivuhodné, ale trochu z toho naskakuje husí kůže. “

Domov na konci světa - Michael Cunningham
Domov na konci světa
Michael Cunningham