Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Srdcom knihomoľka ❤. Podporujem našich slovenských autorov, ale nepohrdnem ani zahraničnými knihami.
Instagram: @knizny.svet

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Srdcom knihomoľka ❤. Podporujem našich slovenských autorov, ale nepohrdnem ani zahraničnými knihami.
Instagram: @knizny.svet

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

9
9

Knižný Svet napísal recenziu

22.02.2021 19:09

Jeden z naj príbehov, ktoré ma v tomto roku príjemne potešili. Nemám skúsenosť s tvorbou autorky, a teda nevedela som čo v knihe od Lynn Austinová očakávať, ale po tomto čitateľskom zážitku viem, že sa s radosťou pustím aj do ďalších jej kníh.
V tvojej koži je silný príbeh z vojnového obdobia a dotýka sa života dvoch priateliek, ktoré si boli veľmi blízke. Do príbehu som sa rýchlo začítala, bolo to chytľavé, napínavé a miestami až dojemné. Spracovanie samotnej knihy si ma taktiež získalo. Odporúčam!

Čítaj viac

9
9

Knižný Svet napísal recenziu

04.02.2021 17:52

Štýl autorky ma zaujal svojou jednoduchosťou, nápaditosťou a originalitou. Už z obálky je cítiť pohoda, pokoj či romantika, ktoré v tejto knihe prevládajú neúrekom.

Páčilo sa mi podrobne opísané povolanie hlavnej hrdinky Katie, ktoré bolo naozaj zaujímavé, keďže som sa s ním odteraz nestretla nielen v žiadnom inom príbehu, dokonca nepoznám nikoho, kto by túto pozíciu vykonával reálne.

Opisy prostredia- konkrétne mesta Kodaň, v ktorom sa odohrávalo gro celého príbehu- boli neskutočne krásne, pútavé, a tak reálne opísané až som mala miestami pocit, že sa po Kodani prechádzam spolu s postavami. Okrem pamiatok tu boli spomenuté aj napríklad kultúra, história, národné jedlá, dokonca dánske slovíčka.

Postavy boli vykreslené podrobne za čo autorku chválim. Aj keď mi asi dve osoby dosť prekážali, s ostatnými som sa rýchlo "skamaratila" a obľúbila si ich. Bavilo ma čítať životné príbehy ďalších postáv, ktoré v príbehu dostali slovo-tak sme sa o mnohých z nich dozvedeli mnoho informácií a lepšie ich spoznali.
Medzi postavami prevládalo mnoho vtipných dialógov, pri ktorých som sa musela zasmiať,a tým to dodalo celému príbehu uvoľnenejší štýl.

Ide skôr o oddychový príbeh pre nenáročných čitateľov s dosť predvídateľným dejom, no ako príbeh po dlhom náročnom dni je ako stvorený na večerné čítanie.

Záver knihy ma potešil aj keď som to popravde čakala a dúfala v podobný koniec. Príjemný zážitok z čítania mi to určite nepokazilo a som rada, že som si tento príbeh prečítala. Rozhodne odporúčam a už teraz sa teším na ďalšie podobné príbehy s pera tejto šikovnej autorky.

Príbeh je ako stvorený pre milovníkov hygge, cestovania, dobrého jedla a kníh, pri ktorých si oddýchnete bez toho, aby ste sa museli nad dejom zamýšľať. 

Čítaj viac

9
9

Knižný Svet napísal recenziu

04.02.2021 17:50

Príbehy z prostredia 2. svetovej vojny vo mne zakaždým zanechajú obrovskú jazvu, smútok a rešpekt pred všetkými ľuďmi, ktorí si prežili svoje v týchto hrozných časoch.

Rovnako to bolo aj pri čítaní tohto príbehu Knihovníčka z Auschwitzu inšpirovaného skutočnými udalosťami zachytávajúci život Dity Krausovej, väzenkyne z Auschwitzu, ktorá sa rozhodla vlastným životom chrániť zopár zväzkov kníh, ktoré jej boli tajne zverené aj napriek nebezpečenstvu, ktoré jej hrozilo v prípade ich nájdenia.

Ide o jedinečne silný príbeh mladého dievčaťa menom Edita, ktorú nazývali Dita, a ktoré sa pomocou svojej obrovskej odvahy rozhodlo chrániť židovské knihy priamo v koncentračnom tábore.
Dita Krausová mala 14 rokov, keď ju odviedli spolu s jej rodinou do tábora Auschwitz- Birkenau. Po celý čas som obdivovala jej osobnosť, ktorá bola vzhľadom na svoj vek neskutočne odvážna, silná a nebojácna. Nehľadá dôvody, ale spôsoby. Snaží sa pomôcť aj tým malom čo má. Popri všetkých ťažkých časoch dodávala silu a rady ostatným ľuďom či starším alebo mladším. Jej postavu som si veľmi obľúbila už od prvých strán.

Okrem hlavného príbehu spomínanej Dity sú v knihe opísané aj ďalšie príbehy ostatných ústredných postáv, ktoré viac-menej poznáme z histórie našich dejín.

Nejde o dukument z daného obdobia, ale skôr o prerozprávanie jednotlivých udalostí a skúsenosti, ktoré sa naozaj stali a okrem toho je v príbehu obsiahnutá aj časť predstavivosti autora, ktorý rôzne informácie zozbieral sám z rôznych prameňov a kníh. Priznám sa, že nie raz mi počas čítania po chrbte behal mráz. 

Knihu odporúčam všetkým začínajúcim čitateľom, ktorí sa už dlhšie chystajú na príbehy z tohto obdobia. Príbeh je napísaný pútavo a okrem toho som v príbehu našla neskutočné množstvo krásnych a pravdivých myšlienok, ktoré som si musela podčiarknuť, aby som sa k nim mohla neskôr vrátiť.
Tento príbeh vám môžem len odporučiť, pretože podobných príbehov je veľa, no tento vo mne zanechal veľký počet emócií.

Čítaj viac

9
9

Knižný Svet napísal recenziu

04.02.2021 16:00

Na pohľad krásna obálka, ktorá si získa každého čitateľa. Rovnako ako aj v mojom prípade. S tvorbou tejto známej autorky som sa doposiaľ nestretla, o to viac ma teší, že sa mi jej prvý príbeh tak páčil.
Príbeh Keď srdce zavolá od autorky Janette Okeová ma ihneď upútal a som rada, že som sa k nemu mohla dostať.
Postavy si ma okamžite podmanili, páčili sa mi jednotlivé opisy krajiny, historické poznatky, ktoré sa tu nachádzali a ktoré aj mnoho vysvetlili. Dej je síce jednoduchší, bez napätia, no nemohla som ho odložiť bez toho, aby som celú knihu nedočítala do konca a nezistila ako sa nakoniec skončí, aj keď sa to dá ľahko odhadnúť na začiatku.
Milý príbeh, ktorý vám odporúčam ,ak chcete siahnuť po niečom jednoduchšom. :)

Čítaj viac

9
9

Knižný Svet napísal recenziu

27.01.2021 19:31

YA príbeh z pera slovenskej autorky, ktorej štýl písania ma milo prekvapil hneď na začiatku. Celý čas sa vznášal pod rúškom rodinných tajomstiev, napätia, kamarátstiev či letných prázdnin a výletov.
Tento príbeh sa odohráva na Slovensku čo je veľké plus, pretože si čitateľ môže ľahšie predstaviť jednotlivé situácie či miesta, po ktorých sa hrdinovia pohybujú.
Postavy, predovšetkým hlavné, som si veľmi obľúbila. Táňu a Alexa si zamilujete kvôli ich osobnostiam. Navyše sú sympatické a fantasticky opísané. Okrem nich je tu aj mnoho ďalších postáv, ktoré dotvárajú a oživujú príbeh.
Aj keď to možno vyznie ako klišé, kniha ma upútala od samého začiatku a svojou pútavosťou držala až do úplného konca.
Príbeh ma vtiahol do deja okamžite a len s napätím som otáčala jednu stránku za druhou. Menšia nápoveda ohľadom materiálu strán- papier je úplne odlišný od ostatných kníh a čítanie tak bola pre mňa jedna veľká radosť.
Krásne opísaný reálny príbeh, ktorý sa môže stať komukoľvek z nás. Ide o ľahké čítanie s nádychom leta, pri ktorom sa nemusíte nútiť zamýšľať nad dejom, stačí ho len pokojne čítať a garantujem vám, že vás nepustí.
Nájdete tu aj mnoho vtipných dialógov, mládežnícky štýl komunikácie, ktorý bude blízky skôr mladším čitateľom. Dej je rozvinutý a bez zbytočných opisov, ktoré by nudili.
Autorka nám neposkytne všetky odpovede naraz, ale počas čítania sa jednotlivé odkrývajú a my sa tak po celý čas dozvedáme niečo nové.
Knihu odporúčam všetkým mladým ľuďom, ale príbeh si môžu samozrejme prečítať aj ostatní, ktorí sa chcú vžiť do situácie a pocitov dospievajúcich.

Čítaj viac

9
9

Knižný Svet napísal recenziu

27.01.2021 19:05

Príbeh, ktorý ma opäť raz príjemne prekvapil. Dej je pútavý, nabitý akciou a napätím. Počas čítania som sa od príbehu nedokázala zdvihnúť zo stoličky a prestať čítať, pretože som súrne potrebovala vedieť, ako sa bude dej vyvíjať ďalej a nechcela som prísť o žiadnu zaujímavú časť z neho. Postavy ma príjemne prekvapili aj keď sa priznám, že ich už bolo pre mňa miestami dosť a nevedela som kto je kto. Zážitok z čítania mi to však nepokazilo! Odporúčam milovníkom krimi,či detektívnych príbehov nabitých akciou...

Čítaj viac

9
9

Knižný Svet napísal recenziu

27.01.2021 18:10

Autorka Karen Kingsburyová ma zaujímavý štýl písania, ktorý nepustí čitateľa bez toho, aby knihu dočítal do úplného konca.
Anjelská misia je príbeh, ktorý vyžaruje nádhernými myšlienkami a poukazuje na život, teda konkrétne na to, že nič v našich životoch sa nedeje len tak bezdôvodne a všetko má nejaký hlbší význam. Či už ide o veci dobré, alebo zlé, je to tak!
Aj keď sa v príbehu vyskytujú "nadprirodzené bytosti" príbeh som vnímala úplne reálne a uverila som každému slovu, či vete. Je to predovšetkým kvôli realistickým opisom postáv, pocitov, či jednotlivých situácií.
S postavami som sa ihneď stotožnila, a tým lepšie chápala ich konanie a pocity. Nad osudom hlavného hrdinu Tylera som nie raz pokrútila hlavou, no autorka si zaslúži môj obdiv za to, ako jednoducho a pútavo prepojila reálny život s tým nadprirodzeným.
Ak ste milovníci kníh s hlbšou myšlienkou, táto kniha je pre vás. Po prečítaní prehodnotíte svoje správanie a chápanie jednotlivých situácií vo svojom živote.
Chválim vydavateľstvo kumran.sk za tieto krásne príbehy, ktoré prinášajú svojim čitateľom. Teším sa, čo to bude nabudúce. :)

Čítaj viac

9
9

Knižný Svet napísal recenziu

27.01.2021 17:01

Druhá kniha známej série Anjelská misia od autorky Karen Kingsburyová nesie názov Šťastie na dosah. Ide o inšpiratívny príbeh o živote a je plný krásnych myšlienok, nad ktorými sa nie raz zamyslíte pri čítaní. Keďže ide o voľné pokračovanie už spomenutej série môžete sa naplno pustiť do tohto dramatického príbehu jednej ženy, ktorá sa snaží pochopiť zmysel svojho života.
Pútavý príbeh, ktorý sa číta rýchlo, jednoducho a je pútavý od začiatku do konca. Môžem povedať, že autorka ma opäť nesklamala, práve naopak. Potvrdila svoj skvelý štýl písania, ktorý mi bol veľmi sympatický už pri čítaní prvej časti tejto krásnej série.
Som rada. že vydavateľstvo vydáva aj takéto príbehy, ktoré sa mnohých ľudí bytostne dotýkajú.
Knihu odporúčam všetkým čitateľom a milovníkom jednoduchých kníh, ktoré vás povzbudia v živote a dodajú vám potrebnú inšpiráciu, ktorá je mnohokrát veľmi potrebná.

Čítaj viac

9
9

Knižný Svet napísal recenziu

15.12.2020 20:11

Najprv by som chcela pochváliť obálku knihy, ktorá je nádherná, dychberúca. Je z nej cítiť letnú dovolenkovú pohodu, ktorú by potreboval hádam každý z nás. Som rada, že som sa aspoň takto cez príbeh mohla na malý moment preniesť niekam do tepla.
K tvorbe tejto talentovanej autorky som sa dostala vďaka knihe Cudzinec z papiera, ktorý stál dlhodobo na čele môjho pomyselného rebríčka skvelých kníh.
Detektív bol za mňa ešte lepší, pútavejši a prepracovanejši, z čoho mám ako čitateľ veľkú radosť, keďže vidno obrovský pokrok v tvorbe a kvalite príbehu.
Kniha ma okolo 300 strán a formátovo ju môžem nazvať  aj "jednohubkou", no obsahovo si tento titul ani nezaslúži. Strany ubiehaju pod rukami zázračnou rýchlostou, dej je pútavý, postavy sú nesmierne sympatické. Nechýbajú ani nádherné opisy prostredia, ktoré by postavám mohol závidieť nie jeden z nás.
Po celý čas som s napätím čakala na odhalenie Detektíva a aj keď som mala svoje tipy, teším sa, že autorka tú tajomnosť držala do poslednej chvíle. Tým je čitateľ dlhšie v napätí a môže si vytvárať vlastné predstavy.
Téma body positivity, ktorej sa autorka venuje si zaslúži potlesk a pochvalu, keďže som sa doteraz nestretla s podobnou knihou, kde by bola táto téma tak detailne opísaná. V príbehu som našla aj niekoľko pekných myšlienok, nad ktorými sa je treba pozastaviť a popremýšľať.
Ako som už spomínala postavy boli fantasticky opísané. Eliza je hrdinka, ktorú si musíte obľúbiť -  je šéfkuchárka, ktorá varí jedlá od výmyslu sveta (upozorňujem, že pri čítaní môžete pociťovať hlad), zástankyňa body positivity a energická hrdinka, ktorá je navyše vtipná a nie raz som sa pri jej rozprávaní pobavila.
Páčili sa mi retrospektívne kapitoly, ktoré vysvetľujú jednotlivé situácie z minulosti, a tým sa mnohé aj odhalili.
Knihu odporúčam každému milovníkovi (nielen) oddychoviek, po ktorej môžete siahnuť po ťažkom dni a spríjemniť si tak večer v spoločnosti krásneho príbehu, ktorý chytí za srdce. :)

Čítaj viac

9
9

Knižný Svet napísal recenziu

08.12.2020 17:49

Baja Dolce nám opäť priniesla príbeh, ktorý rovnako ako ostatné z jej tvorby, nedovolí čitateľovi odložiť knihu bez toho, aby ju nedočítal do konca. Rovnaký pocit som mala aj pri čítaní tejto dark romance, na ktorej vydanie som sa tešila skoro celý rok.
Spomínaná novinka sa od predošlých líši tým, že sa zaoberá témami, ktoré sú pre niekoho poburujúce, možno nepríjemné, o to viac chválim autorku, že sa nebála ísť s príbehom na trh a ukázala čitateľom svet aj z iného pohľadu. Bez cenzúry,  bez pozlátka, bez ružových okuliarov na očiach. Taktiež obdivujem zvládnutie jednotlivých tém- boli opísané podrobne a autenticky.
V príbehu sa môžeme ocitnúť aj v klube Local X, kde sa veľká časť príbehu odohráva, a ktorého atmosféra bola tak detailne opísaná, až som mala miestami pocit, že sa v ňom nachádzam spolu s knižnými postavami. A to si myslím, že len svedčí o skvelom štýle písania, ktorý som už nie raz pri recenziách vyzdvihla.
Dej bol dynamický, napínavý a pútavý. Neprevládali žiadne zbytočne opisy, hluché miesta, ani zdĺhavé kapitoly, ktoré by čitateľa nudili. Každá kapitola mala svoju podstatnú tému, ktorá sa vždy posúvala vpred a o bohatosť tém nebola núdza.
Čo na knihách milujem je striedanie pohľadov viacerých hlavných postáv a tu bola táto "úloha" splnená na jedničku (možno by som uvítala aj viac pohľadov Harryho, ale je to len môj vnútorný pocit).
Postáv tu bolo dosť, získali si ma aj hlavné, aj vedľajšie postavy, ktoré dotvárali prostredie celého príbehu.
Cassie som si ako postavu obľúbila, no občas mi prišla trocha naivná, a to ma nie raz pri čítaní vytočilo. Páčil sa mi však jej vzťah s najlepšími kamarátmi Beou a Levim, ktorý som od začiatku  milovala- ich doťahovania, konverzácie a iné vtipné momenty. 
Habibi je postava špecifická sama o sebe. Buď ho milujete, alebo nenávidite.. U mňa to bolo niečo medzi. Nemôžem povedať, že by som ho ako postavu neznášala, no verím, že takého človeka vo svojom živote nikdy nestretnem.
Po celý čas sa jeho postava nemenila, za čo som úprimne rada. Jeho postavu mnohí považujú za poburujúcu, no práve on vyslovil tie najkrajšie myšlienky, ktoré som si nie raz musela prečítať viackrát za sebou.
Záver knihy ma úprimne prekvapil. Vôbec som to nečakala a teším sa, že aj napriek už známemu príbehu tu Baja pripísala niečo nové, a tým potešila nie jedno knihomoľské srdce.
Upozorním na fakt, že sa tu vyskytujú vulgarizmy a scény, ktoré nie sú určene pre maloletých, preto by som knihu odporúčila čitateľom 18+. :)

Čítaj viac

„Knihami mŕtvi poučujú živých.“

Francois-René de Chateaubriand