Azaelov pád

Päť slovenských autoriek, jeden napínavý romantický triler

Takýto projekt na Slovensku ešte nebol! Autorky Vladimíra Šebová, Ivica Ďuricová, Vanda Kys, Michaela Zamari a Baja Dolce sa spojili a striedavo písali tzv. autorskú štafetu.... Čítať viac

4,2 100 hodnotení
Vydavateľstvo
Venupress, 2021
336 strán
5-6 hodín čítania

Takýto projekt na Slovensku ešte nebol! Autorky Vladimíra Šebová, Ivica Ďuricová, Vanda Kys, Michaela Zamari a Baja Dolce sa spojili a striedavo písali tzv. autorskú štafetu. Príbeh nebol vopred naplánovaný, ovplyvňovali ho interaktívne... Čítať viac

  • EPUB MOBI
  • Slovenčina

9,89 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Aj e-knihy môžete darovať

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Päť slovenských autoriek, jeden napínavý romantický triler

Takýto projekt na Slovensku ešte nebol! Autorky Vladimíra Šebová, Ivica Ďuricová, Vanda Kys, Michaela Zamari a Baja Dolce sa spojili a striedavo písali tzv. autorskú štafetu. Príbeh nebol vopred naplánovaný, ovplyvňovali ho interaktívne indície od čitateľov. Takto unikátne vznikla kniha Azaelov pád.

Rosalie nikdy netúžila zachraňovať svet. Sebastian nikdy nechcel byť tajným agentom. Napriek tomu im osud obom rozdal iné karty.
Patologička Rosalie mala v živote iba jeden cieľ – pomáhať ľuďom z bezpečia svojho laboratória. Lenže keď prijme ponuku na utajený výskum, jej život sa otočí naruby. Podľa inštrukcií v obálke má nájsť tajomného architekta Sebastiana. Charizmatický muž jej však odhalí sprisahanie, na ktorom sa údajne podieľa aj ona.
Rosalie a Sebastian pomyselne stoja na opačných stranách brehu, no ťahá ich k sebe silná príťažlivosť. Ak chcú ochrániť nevinných a svoju rodinu, musia spojiť sily. Môže Rosalie dôverovať neznámemu spojencovi? Smrtiaci Azael rozprestiera krídla. Preteky o čas sa začínajú…
Čítať viac
Počet strán
336
Rok vydania
2021
ISBN MOBI
978-80-99972-15-6
ISBN EPUB
978-80-99972-14-9
Naše katalógové číslo
1000481
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Venupress
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

100 hodnotení

54
26
10
5
3

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

10

Knihomoľka, ktorá si vedie bookstagram a miluje všetko dobré❤. Podporujem SK autorov, no rada si prečítam aj niečo zahraničné

Karolína Ondrušová
18.11.2022
V prvom rade som veľkým fanúšikom tohto nápadu- autorskej štafety. Nič podobné som ešte na slovenskej scéne nezažila a je to veľká vec, ktorá by mohla rozprúdiť novú formu písania, inšpirovať aj iných autorov.

No...a teraz prichádza tá ťažšia časť a priznám sa, že táto recenzia sa mi písala extrémne dlho, a hlavne ťažko. Nakoniec som ale došla k záveru, že ja asi nie som cieľová skupina tejto knihy.
Prečítala som si veľa pozitívnych recenzií na túto knihu a stále spracúvavam svoje malé sklamanie. Mala som celkom vysoké očakávania a nie žeby mi kniha nedala to, čo som chcela, ale skôr naopak. Dala mi toho tak strašne veľa až nebol priestor na spracúvavanie toľkého množstva informácií.

Tým však nechcem povedať, že kniha si nezaslúži žiadnu pozornosť. To by som klamala, ale nebol to ÚPLNE môj štýl.
Po dočítaní som mala taký ten zvláštny pocit, akoby som nevedela posúdiť, či sa mi kniha páčila alebo nie.
Začiatok ma z tohto celého bavil asi najviac. Všetko sa ešte len riešilo, rozuzľovalo, zamotávalo a mňa to motivovalo čítať ďalej a ďalej. V tretine knihy, možno aj menej, prišiel akýsi zlom. Kedy ma to ďalej až tak neťahalo. Začalo to byť veľmi predvídateľné a tak zamotané a plné akcie, že som nestíhala.
(Poznámka: S touto knihou mám veľmi komplikovaný vzťah. Hodný vlastného príbehu...)
Áno, jednoducho som nestíhala každú jednu kapitolu čítať niečo nové, zamotanejšie a zamotanejšie. Začala som sa v tom postupne strácať a s tým aj moja chuť do čítania. Vadila mi tá prekombinovanosť.

Ďalším zádrheľom boli žánre. Obálka sľubuje romantický triller s čím z časti aj súhlasím. Mala som však pocit, že tam boli zahrnuté aj nejaké sci-fi prvky (dosť sa to ponášalo na našu covidovú situáciu).
To by však nebolo zlé. Autorky tu chceli mať z každého roška troška, no pre mňa to bol guľáš. Nevedela som na čo sa mám viac sústrediť ako čitateľ. Jednoducho som bola úplne zmätená.
Problém č.3: romantika. Ja neviem, či starnem, ale mne tá romantika v tejto knihe akosi vôbec nezalahodila. Milujem romantiku, ale na mňa to bolo príliš hrrr. Žiadalo sa mi toho trocha viac. Viem, že romantika nebola hlavným žánrom, no chýbala mi tá iskra, vzplanutie medzi postavami a postupné budovanie vzťahu. Nie som proste fanúšikom romantických liniek, kde láska vznikne už na 50. strane, aj keď viem, že tá rýchlosť, v tomto prípade, mala svoj dôvod.

Postavy ako také boli úplne ako vystrihnuté z časopisu, čo mi vážne nikdy nevadilo, veď na to sú vymyslené knihy. Únik z reality. Avšak pri Sebastianovi mi chýbal samotný charakter. Doteraz o ňom viem len to, že bol drzý, sexy, finančne zabezpečený...
Rosalie bola charakterovo prepracovanejšia a oveľa zaujímavejšia a strašne som im fandila, ale nevedela som sa do ich vzťahu absolútne vcítiť.

Čo by som naopak chcela vyzdvihnúť je ucelený štýl autoriek. Na to, že to písalo 5 autoriek som pri čítání nepociťovala rozdiely medzi štýlmi. Aj keď žánrovo áno, ale ten štýl...to bolo vážne premakané! Skláňam klobúk dole, lebo veľa spoluatorov, hlavne zahraničných, nevie uceliť štýly.

Každopádne...Azaelov pád nie je zlá kniha, len podľa mňa nie je úplne pre každého. Zaslúži si kopu pozornosti už kvôli originalite tohto projektu, ale treba si dať vopred dokopy, čo od tejto knihy očakávate.
Odporučila by som ju skôr čitateľom, ktorí vyhľadávajú v knihách veľa akcie a kombináciu viacerých žánrov.

A na záver by som sa chcela neskutočne poďakovať autorkám, že som mohla byť dôvodom a takou malou bodkou, vďaka čomu sa tieto úžasné ženy stretli a spoznali. Aj napriek okolnostiam som rada, že som si knihu prečítala a ja dúfam, že spolu napíšete ešte veľa príbehov.
Čítať viac
11
17.10.2022
5 spisovateliek, 1 autorská štafeta, 1 príbeh
Priznávam, nevedela som, čo mám od knihy očakávať – veď viete, že ja anotácie nečítam. To, že išlo o autorskú štafetu, som prehliadla a uvedomila som si to až pri samotnom čítaní. Áno, prvé dve-tri kapitoly som si všímala odlišnosti autoriek, no potom som mala pocit, akoby príbeh písala jedna osoba. Podľa mňa sa skvelo dopĺňali a vytvorili tak neobyčajný príbeh.

Niektoré z tém príbehu vo mne ale zanechali akýsi pocit ťažkosti a strachu. Pandémia, globálna hrozba a tajné projekty. Človeku nabehnú až zimomriavky a ja sa pýtam: Ako ďaleko to má od skutočnosti? Naozaj sme len bábky v rukách iných ľudí? Čo si ešte vymyslia, aby dosiahli svoje skazené ciele a ukázali nadradenosť? Tu sa aspoň ukázali charaktery niektorých postáv ako napr. pri výbere záchrany jedného (vlastného) života alebo stovky neznámych a nevinných. Ako by sme sa zachovali my?

Na druhej strane som bola rada, že existujú ľudia, kt. sú ochotní bojovať a nevzdať sa. Niekto ako Rosalie a Sebastian. K hlavným hrdinom som si síce nevytvorila špeciálny vzťah a chvíľami mi prišli príliš dokonalí, no aj tak sa mi páčili. A tá ich chémia, niečo neskutočné!

Čo sa týka samotného príbehu, ten bol prepracovaný, nič nebolo ponechané náhode a každý čitateľ si nájde to svoje – od romantiky cez akciu po prekvapenia a nečakané zvraty. Nudiť sa rozhodne nebudete! Konečne sa mi (po dlhšej dobe) vydaril môj tip a odhalila som zloduchova na prvú, aj keď teda neviem, či je to taká skvelá správa.

Každopádne mne sa kniha páčila, veľmi dobre sa čítala a tu použijem moje neobľúbené „čítala sa sama“, lebo to tak bolo. Určite ju odporúčam. Stále som v nemom a milom úžase z toho, čo sa našim skvelým autorkám podarilo. Naozaj klobúk dolu. Teším sa na ďalšiu spoluprácu.

Chcela by som sa poďakovať vydavateľstvu @venupress za to, že som si mohla knihu prečítať.
Čítať viac
3
1.10.2022
Dalo sa, nebola to úplne moja šálka kavy
Dielo napísalo 5 autoriek. Ani raz som nemala podozrenie, že by som čítala rozličné štýly. Celé dielo sa nieslo v plynulej a nerušivej atmosfére. Prišla som na to, že apokalyptické knihy nie sú mojou šálkou kávy. Všetko sa odohrávalo v prestížnom duchu - Europol, Stredisko, hotely, laboratória a pod. - slávny architekt, vedci najlepší vo svojom odbore, ochranky, prezidenti a kancelári štátov...
V príbehu mi chýbalo trochu viac obyčajnosti a všednosti, keďže spustenie Azaela mal dopad najmä na nevinných obyvateľov Zeme.
Občas som sa v príbehu strácala, respektíve som si nepamätala ako sme sa z bodu A dostali zrazu do bodu C.
Sebastiana som si obľúbila viac ako Rosalie. Kniha strieda rôzne pohľady nielen hlavných postáv. Mnoho scén ma dokázalo milo prekvapiť, avšak najväčší zvrat mi prišiel opísaný veľmi okrajovo.
Ak máte radi knihy s apokalyptickou témou a trilery s trochou romantiky, tak táto kniha je pre vás ako stvorená. Je skvostom domácej literatúry, pretože ju napísalo 5 Sloveniek za spontannych pohnútok.
Čítať viac
7

Moje meno je Zuzka a som vášnivá čitateľka. Prečítam si takmer všetky žánre a nesúdim knihu podľa obalu.

Zuzana Tomasch
22.7.2022
Azaelov pád
Táto kniha vznikla v spolupráci v rámci autorskej štafety a doposiaľ som sa ešte nestretla s knihou, na ktorej by pracovalo päť autoriek.
Je to naozaj mimoriadny projekt, ktorý som doteraz ešte nevidela. Autorky narábali s indíciami, ktoré dostali od svojich čitateľov a pekne ich vložili do deja. Obálka tejto knihy môže navodiť dojem, že ide o romantickú knižku no opak je pravdou. Azaelov pád je sci-fi thriller v ktorom sa hlavná hrdinka Rosalie vyberie podľa inštrukcií nájsť tajomného architekta Sebastiana. Neskôr však zisťuje, že nemôže nikomu veriť a spolu so Sebastianom sa vyberú na výpravu, ktorá môže znamenať ich koniec. Zistili, že sa totiž nevedome podielali na vytvorení biologickej zbrane, ktorá môže ohroziť celý svet.
Záver knihy je ukončený zaujímavo a mám dojem, že sa možno jedného dňa dočkáme aj pokračovania.
Čítať viac
16
Dedička ruže - Majka Danihelová
Práve čítam
Dedička ruže

Som milovníčka kníh, čaju, prírody a života. ... som knihomoľka so svetom vône kníh. Píšem odporúčania a inšpirácie, nie recenzie a rady. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť. Viac z môjho sveta nájdeš na IG @_dennyto alebo na blogu www.dennyto.sk

Denisa Tomíková
4.4.2022
Viac, ako len dobrý čitateľský zážitok.
Pri čítaní zažiješ nevedomosť, príťažlivosť, lásku, napätie a možno aj strach. Páčili sa mi emócie, ktoré som pri čítaní mala. A koniec nebol vôbec taký, ako som predpokladala, takže o to mám z knihy ešte o niečo lepší pocit.

Som rada, že nám na Slovensku vznikajú takéto dobré romány a spolupráce.

Kniha bude pre milovníka romantiky a akcie si príde na svoje. Určite oceníš originálnosť príbehu a schonosť autoriek spolupracovať pri jeho tvorbe.

Ja knihe nemám čo vytknúť. Rada by som si prečítala viac takýchto príbehov a verím, že si kniha postupne nachádza svojich fanúčikov.
Čítať viac
bookstagram_mischelle
19.3.2022
Azaelov pád
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Rosalie pracovala ako patologička v Stredisku. Jedného dňa všetci výskumníci dostali obálku s inštrukciami od Strediska. Rosalie dostala za úlohu nájsť Sebastiana (architekt). Ale čo ak Sebastian nie je ten za koho sa vydáva, môže mu Rosalie veriť? Ale čo ak obaja stoja na opačných stranách? Čo ak im všetci klamali a nemôžu už nikomu veriť? Jedného dňa sa ich niekto pokúsi zabiť. Ale nie je to jediné čo ich prekvapilo obidvaja boli vymazaný v policajnej databáze a zo všetkých sociálnych sietí. Obidvaja museli zmeniť svoju identitu a museli začať pracovať spolu, lebo jedine vtedy sa im podarí zistiť čo sa vlastne stalo. Ale čo ak po častých zmenách identít už zabudnú kým v skutočnosti sú? Všetko sa dozviete v tejto úžasnej knihe. Som neskutočne rada, že skupina týchto autoriek napísala takúto neskutočnú knihu. A samozrejme ďakujem aj vydavateľstvu.
Recenziu spolu s kolážou si viete pozrieť aj na mojom ig účte bookstagram_michelle.
Čítať viac
bookstagram_mischelle
19.3.2022
A môj gmail je 77mimaluptakova@gmail.com Čítať viac
4
2.3.2022
3,5*
Keď som sa dopočula o knihe, ktorú NARAZ tvorilo päť autoriek, moja reakcia bola, že "Čooo?"????
Ja som sólista. Obdivujem knihy, pod ktoré sa podpíšu dvaja autori... Ale päť?
Myslím si, že "predávanie si štafety" v tomto prípade dopadlo výborne! Áno, boli tam najmä na začiatku jemné trenice, aspoň mne sa tak zdalo pri hlavných postavách a ich občasných mierne si odporujúcich reakciách. Neskôr sa to ale utriaslo a dej plynul, ani neviem ako. Už som nemala dojem, že to píše päť ľudí, ale jeden. Z tohto hľadiska bolo dielo zvládnuté na výbornú.
Knihu by som bežne prečítala maximálne do troch dní, keďže sa naozaj ľahko čítala, len z časových dôvodov sa mi to trochu natiahlo. Neboli tam zbytočne rozťahané opisy, ktoré by dynamiku príbehu rušili. Pretože dynamická a akčná táto kniha rozhodne bola. Stále nejaké zvraty, (takmer) každá kapitola skončila otvorene, že čitateľ musel listovať ďalej. Neboli tam časti, kde by sa nič nedialo. Mala som pocit, že sledujem akčný americký film.
Kniha bola čosi medzi akciou, detektívkou a krimi (?) s apokalyptickým nádychom.
Občas ma tam rušili nelogické momenty, ktoré by som ja ako hlavná hrdinka/hrdina riešila zrejme inak. Rosalie, doktorka-patologička, mi začala byť sympatická až kdesi v polovici knihy, no a v závere to už bola naozaj vyšperkovaná hrdinka, až mi prišlo ľúto, že nebola taká celú knihu. A napokon som s ňou aj veľmi súcitila...
Druhá hlavná postava Sebastiana bola pre mňa osobne nevýrazná. Pekný krásavec, dokonca vzdelaný a džentlmen (aspoň voči Rosalie), no akási iskra mu chýbala. Aspoň ja by som sa doňho nezaľúbila.
Záver knihy bol otvorený, takže otázka... Plánujú autorky aj spoločné pokračovanie?
Určite odporúčam všetkým, ktorí si chcú oddýchnuť, zabaviť sa a "pustiť" si knižný akčný film s romantickou linkou, keď im vypadne v dome elektrina.
Naozaj podarený projekt.
Čítať viac
5
21.1.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Ku knihe som sa dostala na základe je pozitívnych recenzií a kúpu neľutujem. Ide o úžasné dielo, ktoré je výsledkom projektu ,,autorská štafeta".
Hlavnou myšlienkou bolo tajné vytvorenie smrtiaceho vírusu na ovládnutie sveta a následne podrobenie si vplyvných zástupcov štátu ponúknutím možnosti na záchranu života.
Sebastian a Rosalie sa nevedome podieľali na vytvorení tohto plánu. Po odhalení zmyslu ich práce sa rozhodnú proti tomu spoločne bojovať. Nie všetko však skončilo ako si naplánovali, no vďaka tomu bol tento príbeh veľmi zaujímavý.
Čítať viac

Autori

Čítať viac

„Tak prečo máme ustavične ambíciu milovať? Pretože láska je bod, kde sa stretáva pravda s mágiou.“

Roviny života - Julian Barnes
Roviny života
Julian Barnes