Čítam srdcom

12

Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Magický návrat
Môj názor pomáha
2023
Člen Čitateľského klubu
Hviezda severu
Netvor z Čiernej hviezdy
Študent mágie
Šťastných 7
2024
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2020
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

12
Čítam srdcom

Lenka Reptová získala odznak Šťastných 7

29.01.2024 20:37

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
12
12

Lenka Reptová napísala recenziu

30.12.2023 14:35

Prvá časť série je pekným zasvätením do sveta, kde sa prelína bežný život ľudí so životom čarodejov, zaklínačov, príšer a rôznych druhov ne-ľudí.
Všeobecne sa mi nepáči prístup ľudí k týmto iným "bytostiam", ale vždy to tak bolo, že ten, čo bol "iný", vytŕčal z davu. A tu je to pekne popísané. Zaklinača Geralta sa vacsina bojí, opovrhujú ním, až nenávidia. Ale zároveň potrebujú jeho služby. Miestami mi je ho v príbehu ľúto, ale obdivujem ho. Lebo ide životom aj vďaka tomuto údelu, napriek tomu, že
sám seba si tiež veľmi neváži. A hoci zaklínači by mali byť zbavení všetkých "prízemných" emócií, Geralt má blízkeho priateľa a nachádza aj lásku. Páči sa mi prepojenie a popisy tých drsnejších častí, s tými jemnejšími. Autor veľmi zaujímavo použil aj rozprávkové postavy, ktorým trochu pozmenil ich príbehy. Veľmi sa mi to v tejto časti páčilo.

Čítať viac

12
Čítam srdcom

Lenka Reptová získala odznak Môj názor pomáha

30.12.2023 14:35

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

Môj názor pomáha
12
12

Lenka Reptová napísala recenziu

30.12.2023 14:23

Túto sériu môžem len odporučiť. Velmi sa mi paci prepojenie takého normálneho, logického zivota a fantasy, mágie a všetkého nadprirodzeného. Autorka velmi dobre prepojila svet bežný a nadprirodzeno. Zároveň historické vsuvky boli pre mňa zaujímavé. Myslim, že každý, kto má rád fantasy a mágiu si v sérii najde svoje. A zároveň aj tí, ktorých baví história.

Čítať viac

12
12

Lenka Reptová napísala recenziu

04.12.2023 22:47

Tieňolovecká sága je perfektne vymyslený svet, v ktorom by som kľudne žila. "Základná" séria je dokonalá. Ale táto je tak krásne napísaná. Spoznávame bližšie postavy, ktoré su spomenuté v Nástrojoch smrteľníkov okrajovo, a pritom sú tak podstatné pre celkový vývoj. Obdivujem autorku ako dokáže prepájať príbehy spôsobom, že nenapíše pokračovanie, ale ona "cúva", ide proste späť v čase. Tento sa mi velmi páčil a postavy boli krásne rozvinuté. Celkovo mi z tejto série ide veľa lásky a nehy, nielen tej romantickej.

Čítať viac

12
12

Lenka Reptová napísala recenziu

04.12.2023 22:41

Pre mňa je Twilight sága srdcová záležitosť už od začiatku. A vôbec nevadí, že od prvého čítania prešlo veľa rokov. Rada si to prečítam aj teraz vo "vyššom" veku.
Bella a Edward, dve osoby, ktoré sú na prvý pohľad úplne odlišné. Veď čo by už mohli mať spoločné obyčajná, nešikovná dievčina, ktorá sa presťahuje do mesta, ktoré ju vôbec neláka a chalan, ktorý je žiadaný, krásny a asi namyslený, lebo ignoruje všetky dievčatá. Pod povrchom sú si ale podrobnejší, než by si sami mysleli. Ich osudy sa pretnú a začína sa odvíjať príbeh, plný zvláštností, nečakaných zvratov, zaujímavých zistení a vo svojej podstate aj boja o život. Proste klasika. A za mňa bude toto vždy jedinečná upírska sága, hlavne asi preto, že bola prvá tohto druhu, ktorú som čítala.

Čítať viac

12
12

Lenka Reptová napísala recenziu

22.11.2023 19:47

Toto opäť nie je obyčajná romantická kniha. Ja som to vedela, pretože od týchto úžasných žien nikdy nečakám "obyčajné" príbehy, vravím to vám ostatným, aby ste vedeli tiež.
Vlastne, obyčajné príbehy aj tak neexistujú, každému dá hocaká kniha to, čo potrebuje, ak ju vie správne čítať. A ak nie je tou správnou šialkou čaju, tak navedie tam, kde treba.
Som ale odbočila z tejto cesty, takže...
Toto bola parádna jazda. Milujem cestovanie a spoznávanie pekných miest. A tu ma dievčatá, aspoň knižne, preniesli na nádherné miesta. Niektoré z nich už dávno chcem spoznať aj reálne, tak možno raz... a možno aj 2x.
Lucy a Jason sú za mňa ľudia, akými je každý jeden z nás. Hľadajú samých seba. Kým sú a kým by chceli byť. Nájdu tú správnu cestu životom? Balans medzi reálnym životom a tým prezentovaným sociálnymi sieťami? Pretože tie siete vás dokážu tak omotať, že niekedy strácate tú realitu... Vy však v tejto knihe nájdete neskutočne veľa krásnych myšlienok, s ktorými sa ja plne stotožňujem.
Lucia si prešla svojím "malým peklom", z ktorého niekedy nie je úniku, peklom, s ktorým sa dokážem veľmi dobre stotožniť. A niekedy to môže skončiť veľmi zle. Ona však neskôr pochopila, že pred ničím z toho nemôže utiecť, aj keď veľmi chcela. A postavila sa tomu ako pani.
Jason si zas prešiel svojím. A napriek dobrému srdcu, z neho to trápenie spravilo nachvíľu blbca, ktorého som mala chuť tresnúť palicou po hlave. Ale svet by bol krajší, ak by bolo viac takých ľudí ako on. S tým by sa myšlienka z knihy mohla krásne zrealizovať. Ja sama by som rada priložila ruku k takémuto dielu. A rozšírila to ešte ďalej, keďže mám aj ja svoje sny o tom, ako by sa dalo ľuďom pomôcť a akej "skupine" ľudí by som chcela pomôcť. Ale žiaľ nie som Jason Green, takže robím iba, čo je v mojich silách.
Myšlienky v tejto knihe sú tak krásne a pravdivé, že neraz mi slzy vyšli, pretože s nimi súzním každou bunkou svojho tela i duše. Takže milí čitatelia, čítajte pozorne. Lebo tento príbeh vám dá viac, ako len sladké predstavy a romantické pocity.
A dievčatá, očakávam pokračovanie netrpezlivo, pretože ten koniec knihy ma prekvapil a myslela som, že mi chýbajú strany. A hlavne si myslím, že Alex si zaslúži tú svoju cestu.

Čítať viac

12
Čítam srdcom

Lenka Reptová prečítala knihu

21.11.2023 22:19

12
Čítam srdcom

Lenka Reptová prečítala knihu

21.11.2023 22:19

12
12

Lenka Reptová napísala recenziu

21.11.2023 22:12

Slúžka
Kniha písaná zaujímavo zvláštnym spôsobom. Presne takým, ako len stará pani môže rozprávať, keď na sklonku svojho života spomína a snaží sa pospájať všetky spomienky, ktoré jej však unikajú jedna cez druhú.
Život mladej Anky, bol ťažký odvtedy, čo sa prvýkrát nadýchla. Žila život, v ktorom bola nenávidená za niečo, za čo ani nemohla, presvedčená o tom, že inak to vlastne ani nemôže byť. Že vlastne za nič nestojí. Je smutné, ako v tých časoch žili. Ako Anku odstrihli od jej života, aby nezavadzala. Dostáva sa do cudzieho prostredia, kde si zvyká na nový život. No môže mať slúžka, v tej dobe, vlastne nejaký svoj život? Naučila sa. Zvykla si. Prežila 2 svetové vojny, technický pokrok, niekoľko zmien systému... Keď som sa nad týmto všetkým zamyslela, prišlo mi smutno. Síce toto všetko prežila, no vlastne nežila. Prišlo mi, že celý život sa trestala sama, že bola bastardom. Strašné slovo. Ktoré počúvala odmalička z každej strany. A mamičku, ktorá ju tiež trestala za svoj vlastný "hriech", napriek tomu ľúbila nadovšetko. Toto sa mi na tej knihe páčilo, toto mi vohnalo slzy do očí.
Anka drahá, keby som ti tak mohla povedať, že si krásne stvorenie, že si zaslúžiš všetku lásku sveta...

Čítať viac

„Krása je, keď nemáš potrebu nič meniť. Nič netúžiš pridať, nič vziať a len sa fascinovane dí­vaš, počúvaš. To platí­ v hudbe, vo výtvarnom umení­, v rozhovore, vo všetkom. Všetko závisí­ od potrieb človeka. Hladnému je krásny chrumkavý chlieb.“

Každý deň má niekto narodeniny - Silvia Bystričanová, 2013
Každý deň má niekto narodeniny
Silvia Bystričanová