Azaelov pád

Päť slovenských autoriek, jeden napínavý romantický triler

Takýto projekt na Slovensku ešte nebol! Autorky Vladimíra Šebová, Ivica Ďuricová, Vanda Kys, Michaela Zamari a Baja Dolce sa spojili a striedavo písali tzv. autorskú štafetu.... Čítať viac

4,2 117 hodnotení
Vydavateľstvo
Venupress, 2021
336 strán
5-6 hodín čítania

Takýto projekt na Slovensku ešte nebol! Autorky Vladimíra Šebová, Ivica Ďuricová, Vanda Kys, Michaela Zamari a Baja Dolce sa spojili a striedavo písali tzv. autorskú štafetu. Príbeh nebol vopred naplánovaný, ovplyvňovali ho interaktívne... Čítať viac

  • EPUB MOBI
  • Slovenčina

9,89 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Aj e-knihy môžete darovať

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Päť slovenských autoriek, jeden napínavý romantický triler

Takýto projekt na Slovensku ešte nebol! Autorky Vladimíra Šebová, Ivica Ďuricová, Vanda Kys, Michaela Zamari a Baja Dolce sa spojili a striedavo písali tzv. autorskú štafetu. Príbeh nebol vopred naplánovaný, ovplyvňovali ho interaktívne indície od čitateľov. Takto unikátne vznikla kniha Azaelov pád.

Rosalie nikdy netúžila zachraňovať svet. Sebastian nikdy nechcel byť tajným agentom. Napriek tomu im osud obom rozdal iné karty.
Patologička Rosalie mala v živote iba jeden cieľ – pomáhať ľuďom z bezpečia svojho laboratória. Lenže keď prijme ponuku na utajený výskum, jej život sa otočí naruby. Podľa inštrukcií v obálke má nájsť tajomného architekta Sebastiana. Charizmatický muž jej však odhalí sprisahanie, na ktorom sa údajne podieľa aj ona.
Rosalie a Sebastian pomyselne stoja na opačných stranách brehu, no ťahá ich k sebe silná príťažlivosť. Ak chcú ochrániť nevinných a svoju rodinu, musia spojiť sily. Môže Rosalie dôverovať neznámemu spojencovi? Smrtiaci Azael rozprestiera krídla. Preteky o čas sa začínajú…
Čítať viac
Počet strán
336
Rok vydania
2021
ISBN MOBI
978-80-99972-15-6
ISBN EPUB
978-80-99972-14-9
Naše katalógové číslo
1000481
Štýl
romantický, napínavý
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Venupress
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

117 hodnotení

62
28
13
8
4

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

28.10.2023
Obdivujem autorky :). Pisat knihu , ked mate len indicie od citatelov a tak, aby to malo hlavu a patu, dokonalo to nadvazovalo na cast, ktoru napisal niekto iny... klobuk dole, zvladli to bravurne.
Kniha sa citala velmi dobre, pribeh bol zaujimavy a velmi autenticky vzhladom na dobu, ktoru sme zili. Velmi pekne sa popasovali s postavami a zapletkami. Budem sa tesit na nejaky podobny pocin :)
Čítať viac
17
Overený zákazník
23.10.2023
Dlho, naozaj veľmi dlho mi trvalo napísať pár slov k tejto knihe.

Bola som nesmierne zvedavá, keďže nikdy predtým som ešte nečítala knihu, ktorú by písalo viacero autorov. (Teda viac ako 2, lebo taká sa mi do rúk už dostala).

Očakávala som všetko možné a asi som mala príliš veľké očakávania.

Váhala som nad konečným hodnotením, no kvôli tomu, že mne osobne príbeh nesadol, ešte neznanemá, že kniha je napísaná zle. Totiž mne to nesadlo z tej príbehovskej stránky, tie prvky sci-fi na mňa pôsobili už príliš. Totiž sci-fi je jediný žáner, ktorému sa zďaleka vyhýbam. Tam ma naozaj nič nevie chytiť.

A odhliadnuc od tohto faktu knihe nemám ďalej čo vyčítať. Spojili sa perfektné autorky. Niektoré kapitoly ma bavili viac, niektoré menej. Bolo to vážne ako na hojdačke… čo, je z časti aj dobré, keďže kniha si moju pozornosť celkom aj získala, ale považujem to za takú skôr typu - raz a dosť.

Ak vám teda prvky sci-fi v knihách nevadia, tak by ste mali byť z nej určite viac nadšení, ako som bola ja.

Okrem toho do plusu kladiem spojitosť (možno náhodnú) s celosvetovou pandémiou, ktorá aj nás reálne postihla a kniha sama o sebe bola v celku napínavá a zaujímavá, ale pre mňa takým zvláštnym spôsobom.

Tak ako som vyššie uviedla, ako na hojdačke. Raz hore, raz dole… (možno je to tým, že sa striedali autorky, každá do toho vniesla to niečo svoje a preto niektoré kapitoly bavili viac, niektoré menej) no hodnotím to ako lepší priemer a snímam veľký klobúk dole, keďže napísať knihu (kým príde k tej finálnej verzii) dá námahu aj jednému samotnému autorovi a nie ešte, keď tu na všetkom pracujú až piati.

Dievčatá, máte môj veľký obdiv a gratulujem vám, že príbeh má takúto finálnu verziu. Každá z vás má veľký talent (o tom svedčia aj ďalšie knihy). Je mi to však veľmi ľúto, že Azaelov pád si moje srdce veľmi nezískalo.
Čítať viac
Lenka
Neoverený nákup
23.8.2023
Prekvapujúce
Od samého začiatku cítiť iskrenie medzi dvoma ľuďmi, náboj,napätie...strhujúce. Čítam toto leto už piatu knihu od tejto vynikajúcej slovenskej autorky. Úplne ma pohltil jej štýl písania, to tajomno,ktoré je tam krásne vnorené. Ďakujem, za objavenie Tvojej osôbky. Čítať viac
26.7.2023
Kniha sa mi dostala náhodou do rúk v knižnici. Zaujala ma hneď obálka a aj obsah.
Výborný projekt, v ktorom sa spojilo 5 slovenských autoriek. Čitateľ ktorý má rád bondovky, špionážne thrilleri a romantické knihy si príde určite na svoje. Kniha sa číta sama od začiatku do konca. Napínavá, miestami až šialene nebezpečná, okorenené štipkou erotiky no že wau.
Hlavný hrdinovia Rosalie a Sebastian sú úplne skvelý
Za mňa keby sa dalo dám aj nekonečne veľa hviezdičiek, nie len 5.
Čítať viac
14

Milujem knihy a vediem k tomu aj moju dcérku. Radi si čítame a milujeme príbehy. Za mňa je to predovšetkým fantasy, ale objavila som už aj čaro hororu a trileru :)

Terezia Juchová
Overený nákup
25.4.2023
Po tejto knihe som pokukovala už dlhšiu dobu, a keď prišla výzva #podporujemeslovenskychautorov tak som po nej siahla. Je to naozaj výnimočná kniha, už len tým, že ju napísalo 5 autoriek. Dej bol skvelý, dynamický a plný zaujímavých zvratov, no nechýbala ani láska a vášeň. Hlavné postavy boli tak dobre napísané, že mi prirástli k srdcu až tak, že som si to s nimi prežila.
Len ten koniec by som si priala veselší. Neskončilo to vôbec zle, len vo mne zanechal takú smutnú emóciu na pozadí.
I napriek tomu si zaslúži 5/5
Čítať viac
4.3.2023
3,5/5
Ako mnohých z vás aj mňa najviac zaujala kniha práve spôsobom akým je písana. Príbeh vznikol spojením piatich autoriek v tzv. autorskej štafete. Keďže každá autorka už neraz dokázala, že písať vie inak to nebolo ani teraz. Síce ma vždy zaujímalo kto práve píše, nemala som autorku na ktorej kapitoly by som sa tešila alebo netešila.

Prvá skoro polovica knihy mi prišla ako cestopis. Naše postavy cestovali z jednej krajiny do druhej a všetko sa dialo tak nejak moc prirýchlo.

Taktiež prehupnutie našich hlavných postáv do dôverného vzťahu bolo vzhľadom na okolnosti trošku neuveriteľné. Viem si predstaviť pomalší priebeh, možno nádych haters to lovers. Zachránili to však ich osobnosti a najmä minulosť o ktorej by som si kľudne prečítala aj viac aj keby to bolo pre príbeh zbytočné.

Kniha ma prehupla do roku 2020 kedy vypukla pandémia čo vôbec nebolo,vzhľadom na to čím sme si prežili, príjemné. Celé to premyslenie ako Azael vznikol, ako pracoval, aké protilátky trebalo ma však až fascinovalo čítať.

Tým, že každá autorka chcela dať zo seba vo svojej kapitole čo najviac, sa stávalo, že som si nestíhala od toľkej akcie, zvratov a informácií oddýchnuť a neustále sa pridávali ďalšie, takže som sa miestami cítila zmätená. Nevravím, že mi to vyslovene prekážalo ale mohlo sa na to opäť ísť pomalšie a radšej pár strán pridať.

Kniha bola zaujímava a jej čítanie ma bavilo ale … no sú tam tie ale čo som spomínala vyššie. Napriek tomu by som nezaváhala a s radosťou a zvedavosťou siahla po pokračovaní keby vyšlo.
Čítať viac
Katarína Szonlajtnerová
Neoverený nákup
6.2.2023
Kniha je veľmi zaujímavá, číta sa ľahko a vidieť v nej kúsok z každej autorky. Je to prvá kniha ktorú som videla v podaní 5 autoriek=1kniha. Odporúčam. Čítať viac
6

Milujem romantiku ale siahnem aj po iných žánroch. V knihách mám rada keď sa rozoberajú aj vážnejšie témy. Som romantická duša, veselá povaha a rada veľa rozprávam :-)

Klára Kocúrová
Overený zákazník
5.2.2023
Sklamanie...
Od tejto knihy som si sľubovala viac ako som dostala. Príbeh bol pre mňa zaujímavý no čítal sa dosť pomaly. Veeľmi pomalý rozbeh, potom pár akčných kapitol a záver, tiež natiahnutý. Veľmi som cítila rozdiely v kapitolách a pri každej som mala problém kým sa rozbehla. Mám rada akčné knihy ale tu mi chýbalo napätie a zápletka, ktorá vás prinúti otáčať stránku za stránkou. Kniha mi jednoducho nesadla. Čítať viac
1.2.2023
Spokojnosť
- dej bol napínavý, a ak by sme v roku 2020 a nasl. nezažili covid, povedala by som, že aj sci-fi, ale takto pri čítaní sa človek zamýšľaľ, kde je pravda…nemohlo to byť nakoniec aj nejak takto?
- páčilo sa mi, že kapitoly boli primerane dlhé a dej bol písaný z pohľadu viacerých osôb, čo mám rada, lebo dodáva to deju rôznorodosť myšlienkových pochodov postáv
- príbehu nechýbala romantika, kladné a záporné postavy, zvraty, klamstvá, podvody a podrazy, kedy som si vravela: “neverííím”
- kniha sa čítala ľahko a rýchlo a je super skladná aj do kabelky.
Čítať viac
6.1.2023
Motanica
Myšlienka pekná, ale nedomyslená. Odporúčila by som napísať najprv osnovu a tej sa držať, pretože začiatok pekný všetko OK, a potom som nestihala. Vsetko bolo cele pomotané jedno cez druhé, v konečnom dôsledku neviem ani ako kniha skončila pretože som sa tak stratila v akcii, až som knihu nedočítala a myslím že sa k nej nevrátim... Čítať viac

Autori

Čítať viac

„Člověk buď umí být šťastný, nebo to prostě neumí. Jestli nejsem šťastná teď a tady, je chyba ve mně a nebudu šťastná ani nikde jinde. “

Slepá mapa - Alena Mornštajnová, 2018
Slepá mapa
Alena Mornštajnová