luckylady.stories

17

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Všetky moje recenzie nájdete na instagrame @luckylady.stories :)

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Všetky moje recenzie nájdete na instagrame @luckylady.stories :)

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2022
2021
2020
2019
2021
Zobraziť viac

Moje aktivity

17
luckylady.stories

Luckylady. Stories prečítal knihu

01.07.2022 17:36

17
17

Luckylady. Stories napísal recenziu

01.07.2022 17:35

Moje hodnotenie: 4,5/5
Po nadšenosti z Horkosladkých esencií som sa konečne dostala aj ku knihe Habibi od autorky. Určite si prečítam aj jej ďalšie knihy, lebo píše naozaj pútavo a skvelým štýlom. Túto knihu asi netreba zvlášť predstavovať, pretože predpokladám, že väčšina romantických čitateliek ju už má za sebou. A konečne aj ja. ????
Harry a Cassie mali z úvodu dosť rýchlo ,,kamarátsky až blízky“ vzťah. Čakala by som, že tomu bude predchádzať určitá forma spoznávania a väčší odstup ako u dvoch neznámych, keďže sa pár dní dozadu ani nepoznali. Páčilo sa mi, že autorka nestriedala pohľady Habibiho a Cassie pravidelne, ale iba sporadicky. Obohatilo to knihu, pridalo jej to dynamiku, keďže iba občas sme mohli vidieť aj Harryho pohľad, ktorý bol veľmi dobre a predovšetkým uveriteľne napísaný. Veľmi sa mi páčili ich vzájomné doťahovačky, facky a nadávky zo zamilovanosti. Na niekoho to môže pôsobiť až príliš, či brutálne, a v skutočnosti by to aj mne vadilo a žiadna žena by to asi zažívať nechcela, ale v knihe to bolo tak akurát. :D Cassie bola dosť chápavá, tolerantná voči Habibiho správaniu a voči niektorým jeho činom. Ja by som to nedávala. Veľa mu odpúšťala a brala ho taký, aký je. Miestami bola kniha zhýralá, čo sa dalo očakávať, ale bolo to tak správne spracované.
Autorka má silnú slovnú zásobu, kniha obsahovala pekné myšlienky a aj poučné nové informácie zo sveta hazardu a z úvodu máme možnosť sa dozvedieť aj nové záujímavé informácie aj zo spisovateľského sveta a z pohľadu autora.
Hazard bol síce vykreslený ako niečo zlé, ale na mňa to malo nejaký opačný efekt. :D Počas čítania knihy som zatúžila si zahrať automaty, a tak som prvýkrát navštívila kasíno. :D Prvýkrát som si zahrala a mala napamäti Habibiho slová, že treba zvýšiť stávky. A vyhrala som... :D
Postava, ktorá neskôr prichádza na scénu – Victoria, tak tá bola veľmi zaujímavá a zahalená rúškom tajomstva. Kniha bola utvorená tak, že vás vtiahne do deja a ku koncu som už bola nesmierne zvedavá, ako to teda všetko vlastne bude. Bažila som po vysvetlení! Aj keď autorka nám kúsok po kúsku podsúvala informácie a nové odhalenia, potrebovali sme väčší diel skladačky, ktorý si nechávala a patrične strážila na koniec.
Som rada za Habibiho reálnu podobu, vďaka tomu som si ho mohla počas celej knihy predstavovať a reálna podoba úplne pasovala do tej ,,vysmyslenej“. Brutálne som zvedavá na pokračovanie. To bude ešte určite zaujímavé

Čítať viac

17
luckylady.stories

Luckylady. Stories prečítal knihu

28.06.2022 20:12

17
17

Luckylady. Stories napísal recenziu

28.06.2022 20:12

Moje hodnotenie: 4++/5
Mne sa prvá časť Caravalu veľmi páčila, bolo to niečo nové, nezvyčajné, a aj preto som si samozrejme chcela prečítať aj pokračovanie. Za mňa však musím povedať, že prvý diel sa mi páčil viac, bolo to lepšie vymyslené, mala som pocit, že tuto miestami autorka tápe. Chce zamotať čitateľa, ale už sa jej to nedarí tak dobre ako pri prvom dieli. Je možné, že nie každému sa táto séria bude páčiť, ale mňa veľmi zaujala. Mňa to vtiahlo do deja a chcela som vedieť, čo bude ďalej a ďalej. Tu sa mi najviac páčila postava Danteho, ktorý mal neskutočný charakter, charizmu a bol zahalený rúškom tajomstva. Ku koncu to už bolo trošku predvídateľné, čo som nečakala, že bude, ale bolo a aj keď som si nebola istá, tak som normálne bola sklamaná, že som niektoré veci uhádla. :D Chcela som, aby sa so mnou autorka poriadne zahrala a ja som padla po odhalení na zadok, ale to sa žiaľ nestalo.
Troška mi chýbala kupodivu Scarlett a myslela som si, že sa v príbehu bude vyskytovať viac, ale bola tam spomínaná len dosť okrajovo. Ale to sa dalo čakať, keďže tentokrát hru nehrala. Caraval ako samotný ustupuje troška do úzadia a skôr sa sústreďujeme na príbeh a minulosť rodiny hlavnej hrdinky Telly, odkrývame dávne tajomstvá.
Chcela by som si prečítať aj posledný diel, škoda, že zatiaľ nie je preložený a možno ani nebude...potom budem premýšľať, že možno predsalen sa nejak prekonám a skúsim originál.

Čítať viac

17
luckylady.stories

Luckylady. Stories prečítal knihu

16.06.2022 18:19

17
17

Luckylady. Stories napísal recenziu

16.06.2022 18:19

Spočiatku som mala nejaké nápady, akým smerom by sa kniha mohla uberať, a teda že bude asi riešiť skôr také ťažšie témy, že to nebudú len obyčajná romantická kniha, ale absolútne som nevedela čo od nej čakať. Nechala som sa iba viesť. Pre mňa je toto jedna z najlepšie napísaných slovenských kníh a už rozumiem, prečo niektorí čitatelia prirovnali autorku ku Colleen Hoover. Opäť raz potvrdila svoju silu v písaní a touto knihou zaťala do živého nie málo ľuďom. Musím sa priznať, že ku koncu už som mala slzy v očiach a na záver som mala až zimomriavky, čo sa mi snáď ešte ani nestalo. Dokonca cítim zimomriavky aj teraz, keď píšem tieto riadky.
Musela som o tomto príbehu dokonca povedať aj priateľovi, čo sa nestáva často. Situácie a momenty, ktoré sa odohrali v tejto knihe by nechcel zažiť asi nikto. A predsa sa to deje. Ja musím opätovne vyzdvihnúť štýl písania, akým autorka píše – pre mňa je to jeden z najlepších na slovenskom trhu a táto autorka sa narodila pre to, aby svojimi knihami menila životy/svet a pohľady ľudí na život. Verím, že má v sebe ešte toho veľa, čo nám chce povedať. Strašne som rada, že tejto autorke sa dostáva toľko pozornosti, pretože si to naozaj zaslúži a zaslúži si oveľa viac! Zaslúži si ešte viac pozornosti a ešte viac čitateľov. Oceňujem krátke kapitoly, jednoduché vety, žiadne zložité súvetia a myšlienky. A napriek tej jednoduchej skladbe vety, sa v nej nachádzalo toľko nevypovedaného a toľko emócií. Táto kniha sa vás musí dotknúť, či chcete alebo nechcete. Veľmi sa mi páči aj poznámka autorky na konci, bola to skvelá bodka za neskutočne silným príbehom.
A teraz niečo k postavám – veľmi tu chýbala komunikácia medzi postavami, všetko zostalo pod pokličkou, každý všetko v sebe dusil a to bola chyba. Žiaľ, presne toto sa deje aj v skutočnom živote. Mne sa nepáčil vzťah medzi Gabrielom a Živou. Vlastne, nepáčilo sa mi to, čo robil Gabriel. Klasický chlap, ktorý v sebe niečo nesie, nepovie to, takže sa to nevyrieši, žiadna snaha a nakoniec to dospeje k takémuto záveru.
Nie som spokojná ani so záverom knihy. Aj keď....okej. Relatívne som spokojná, mohlo to byť horšie, čoho som sa obávala, že sa stane a ako to dopadne, ale fuck, nie som spokojná! :D
Blahoželám autorke za túto knihu a teším sa na jej ďalšie knihy. Latka je už tak vysoko, že som si nemyslela, že môže byť ešte vyššie, ale opäť sa prekonala a teším sa, s čím príde ďalším.

Čítať viac

17
luckylady.stories

Luckylady. Stories prečítal knihu

14.06.2022 13:51

17
17

Luckylady. Stories napísal recenziu

14.06.2022 13:50

Začiatok bol veľmi sľubný a zábavný, veľmi ma to chytilo. Zápletka bola zaujímavá hneď od začiatku. Myslím, že je to jedna z kníh autoriek, ktoré by sa čitateľom týchto autoriek mohli páčiť. Kniha sa vezie na príjemnej oddychovej vlne, autorky posúvajú opäť príbeh predovšetkým cez dialógy hlavných postáv. Páči sa mi, že keď Vi Keeland píše sama, tak mužských hrdinov sa snaží vykresliť ako ,,mačov“, silákov až badboyov, ktorí majú iskru a pod. A Penelope píše mužské charaktery tak, že nie sú to badboyovia, ale nie sú to ani žiadni ťuťkovia. A tu prišlo k zlatej strednej ceste, kedy Dex mal šmrnc, ale mal aj srdce a aj iný orgán na správnom mieste. Táto kniha mi určite nezarenozuje v pamäti a určite to nie je niečo prelomové. Viem, že o nejaký čas ju prehlušia ostatné knihy, ktoré sa mi vryjú do pamäti viac, ale ako príjemný čas strávený na knihou mi to stačilo. Mne sa príbeh páčil, napriek tomu, že bol extrémne predvídateľný. Rozsah bol taktiež zvolený primerane, myslím, že keby bola kniha dlhšia, tak by už stratila šťavu. Páčilo sa mi, ako sa snažili autorky ku koncu zamiešať karty, aj keď neprišli s ničím prelomovým. Kniha bola fajn, taká oddychovka, ktorú vsuniete medzi iné náročnejšie knižné tituly, príp. pre ženy, ktoré často nečítajú, ale keď si nájdu ten čas, tak chcú utiecť z reality do pekného romantického príbehu.

Čítať viac

17
luckylady.stories

Luckylady. Stories prečítal knihu

08.06.2022 20:04

17
17

Luckylady. Stories napísal recenziu

08.06.2022 20:04

Táto kniha ma zaujala svojím námetom a kráľovským prostredím. Milujem knihy, seriály a filmy s kráľovskosťou, preto som si chcela prečítať aj túto knižku. Kniha má v sebe veľa takého, čo už sme možno videli/čítali/počuli, avšak jednou scénou ma predsalen prekvapila. Už som prečítala naozaj všetko možné, ale scénu, ako muž holí na nohách a intímnych miestach ženu a má to na čitateľa pôsobiť eroticky/vzrušujúco a poukazovať na to, ako to muža baví, som ešte nečítala. Nemyslím si, že je toto moc reálne, ale môžem sa mýliť. Možno by to mužovi nevadilo, ale pochybujem, že by ho to vzrušovalo. Očakávala by som viac kráľovského, bolo to celkom dosť okrajové a skôr sa autorka sústredila na hlavných hrdinov a taktiež dosť na erotické scény. Toho tu bolo naozaj veľa a niekedy mi to úplne nesedelo, resp. nebolo to pre mňa až tak vítané – aj správanie a výroky Nicholasa – nesedelo mi to až tak k princovi. Proste tej erotickej časti by som trošku upustila a aj keď sa autorka sústredila aj na emocionálne puto, pre mňa ho mohlo byť viac. Zaujala ma postava Henryho, mal super hlášky a viem si predstaviť knihu o ňom, a že bude zaujímavým charakterom. Kráľovná mi vôbec nesedela, ale to sa dalo očakávať, že ona bude tá problematická. Veľmi sa mi páčilo záverečné gesto Nicholasa, veľká romantika, až rozprávka, ale bolo to veľmi milé. Len, my ženy si potom predstavujeme a až bažíme po takýchto gestách od našich mužov, a častokrát potom zostávame sklamané. :D

Čítať viac

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka