luckylady.stories

13

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Všetky moje recenzie nájdete na instagrame @luckylady.stories :)

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Všetky moje recenzie nájdete na instagrame @luckylady.stories :)

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2020
2019
Zobraziť viac

Moje aktivity

13
13

Luckylady. Stories napísal recenziu

09.06.2021 17:03

Autorka Agatha Christie je veľmi populárna a obľúbená, preto som chcela vyskúšať prečítať si niečood nej. A musím povedať, že vôbec nie som sklamaná. Píše naozaj pútavo a ľahko.

Kniha sa čítala veľmi dobre, avšak keby je dlhšia, asi by ma až tak nebavila. Takto to bolo v poriadku. Boli tam na môj vkus dosť ťažké mená, ale rozumiem, že boli zasadené a prispôsobené do obdobia, kedy a kde sa príbeh odohrával.

Celkom som mala problém aj s jednotlivými myšlienkami hlavného hrdinu, resp. vysvetleniami, kto by mohol byť podozrivý a vrah. Bolo to trošku chaoticky napísané, ale možno to bol zámer, aby autorka poplietla čitateľa. Musím však povedať, že som vraha odhalila, čo sa mi často nestáva. Nebola to úplne najlepšie spracovaná detektívka a čakala by som možno trošičku viac od takéhoto mena.

Každopádne, príbeh bol vymyslený dobre, trošku mi chýbalo viac spoznať postavy
a ich charaktery, ale ako oddychovka to bola v pohode knižka. Ešte chcem vyzdvihnúť celkové spracovanie knihy, formát, typ písma a pod., veľmi sa mi to páčilo a bola som spokojná.

Čítaj viac

13
luckylady.stories

Luckylady. Stories prečítal knihu

09.06.2021 17:03

13
13

Luckylady. Stories napísal recenziu

05.06.2021 08:32

Knihy s touto témou ja môžem, pretože ma to zaujíma a je potrebné poznať minulosť, aby sme sa z nej poučili a nikdy sa už nezopakovala. Obdobie 2.sv. vojny bolo jedno z najťažších období a preto ma vždy ,,baví" čítať osudy jednotlivých preživších. Avšak, musím sa priznať, že nie každá kniha s touto témou ma zaujímala, ale Tetovač patrí práve medzi tie, ktoré ma bavili čítať.

Hlavný hrdinamal podľa mňa neskutočné šťastie, aj keď to sa dá povedať asi o všetkých, čo prežili. Každopádne, tento príbeh bol trošku iný, ako tie predchádzajúce, pretože tu máme dokonca aj vznik lásky aj počas takýchto krušných časov, čo je naozaj prekvapujúce a zároveň obmedzujúce. Vidno, že láska si vás nájde všade a hlavne, keď to najmenej čakáte. O to viac obdivujem odvahu obidvoch hrdinov, ale predovšetkým mužského hrdinu. To, čo dokázal, ako sa obetoval pre druhých a nasadzoval vlastný
krk bolo obdivuhodné a máme sa všetci čo ešte učiť práve od takýchto ľudí.

Keď máte prečítané už viaceré knihy z tejto tematiky, tak niektoré veci sa vám už príbehovo zhodujú, avšak každý jeden príbeh je ojedinelý a jedinečný. Túto knihu určite odporúčam, čítala sa veľmi dobre a bola zaujímavá. Pre mňa stále však zostáva jednotkou Mengelove dievča, a v súvislosti s tým, sa aj v tomto príbehu Mengele vyskytoval, čo bolo tiež veľmi zaujímavé pozorovať názory na toho istého človeka z pohľadu iného človeka, ako pri knihe Mengeleho dievča.

Každopádne, je potrebné tieto knihy čítať, a ak vás táto téma zaujíma, tak toto je jedna z tých kníh, ktoré by vás určite obohatili.

Čítaj viac

13
luckylady.stories

Luckylady. Stories prečítal knihu

05.06.2021 08:32

13
13

Luckylady. Stories napísal recenziu

01.06.2021 17:33

S autorkou mám už viaceré skúsenosti a nesklamala ani tentokrát. Bolo to pekné, milé, oddychové čítanie.

Autorka má dar reči a krásne pohýňa príbeh predovšetkým cez dialógy. Kniha sa číta rýchlo a nenudíte sa. Oceňujem opäť aj využitie oboch pohľadov.

Námet a téma bola zaujímavá, napriek tomu, že bol príbeh celkom detailne rozobraný a opísaný, chýbalo mi tam trošku ešte nejaké to školské prostredie. Celkovo sa príbeh odohrával skôr doma u Teagan, čo bolo super opísané, a krásne som si vedela prostredie predstaviť. Dokonca som nadobudla aj pocit, že by som v ich dome chcela bývať.

Penelope píše hlavných hrdinoch tak, že nie sú to žiadni badboyi alebo niečo podobné, preto mi úplne nesedia niekedy obálky s charakterom mužskej postavy v knihe. Máme tu Caleba, ktorý sa opäť má tváriť ako nejaký sukničkár alebo resp., že nemá núdzu o ženy, ale pre mňa nemal taký náboj, skôr to bol jeden príjemný rozumný muž.

Teagan bola dobrá sympatická žena, a oceňujem jej odvahu nakonci knihy. Ja by som to asi pravdepodobne neurobila, ale ona bola odvážna.

Rodinná zápletka odohrávajúca sa na pozadí príbehu bola dobre vymyslená a načrtnutá, ale čakala by som možno ešte bližšie vysvetlenie. Každopádne, určite niesla hlbokú myšlienku a určité ponaučenie.

Kniha bola inak oddychovým čítaním, pri ktorom vypnete, ale nezažívate tie pocity, že áno musím čítať ďalej, chcem vedieť okamžite čo sa stane, a skôr som sa niesla na jednej oddychovej vlne. Neboli tu žiadne turbulencie, obrovské zvraty, o to viac to bolo také príjemné milé pekné čítanie.

Knihu v tomto prípade odporúčam, ale od autorky sú aj iné lepšie knihy.

Čítaj viac

13
luckylady.stories

Luckylady. Stories prečítal knihu

01.06.2021 17:33

13
13

Luckylady. Stories napísal recenziu

12.05.2021 16:56

Druhý diel bol zo začiatku celkom zaujímavý, ale ku koncu ma už veľmi nenapĺňal. Myslím, že by trebalo vymyslieť lepšiu a silnejšiu zápletku, taktiež zápletka z konca prvej časti bola v druhej časti úplne odfláknutá, okrajová, ale záver tejto časti ma opäť navnadil na pokračovanie.

Pre mňa celkom plytký príbeh s nesympatickým hlavným hrdinom a hlavná hrdinka mi tiež extra nesedí. Príbeh, ktorý nemá veľmi čo nového ponúknuť, ale je to príjemné oddychové nenáročné čítanie, pri ktorom vypnete. Žiadnu hlbokú myšlienku však nečakajte, a taktiež ani nejaké posolstvo a odkaz. Tieto námety ma bavia, ale tento nie je celkom dobre spracovaný.

Každopádne sa kniha číta veľmi dobre a rýchlo, je krátka, oceňujem krátke kapitoly aj z oboch pohľadov. Ale myslím si, že tento príbeh na 3 knihy je naozaj priveľa. Prakticky sa tam nič extrémne zaujímavé ani nedeje, dialógy a scény sú tiež také nemastné neslané, a chýbajú nejaké výraznejšie vedľajšie postavy.

Ale verím, že veľa žien to môže očariť, a baviť. Pre mňa je to však jedna z priemerných ženských kníh, ktoré ma veľmi neoslovili. Ale určite si chcem prečítať pokračovanie, aby som si sériu a príbeh doklepla do konca.

Nereálny príbeh, čo by nevadilo, keby bol kvalitne spracovaný, ale pre mňa nemá žiadnu pridanú hodnotu. Určite by to chcelo viac prekopať. Za mňa veľmi neodporúčam, ale sto ľudí sto chutí.

Čítaj viac

13
luckylady.stories

Luckylady. Stories prečítal knihu

12.05.2021 16:56

13
13

Luckylady. Stories napísal recenziu

05.05.2021 17:55

Musím sa priznať, že som od tejto knižky veľké očakávania nemala. Niečo ma stále rušilo, možno to bude tými pavúkmi.

Štýl písania bol v pohode, ale prosím čo toto bol za príbeh? Nerozumiem, ako niekoho niečo takéto napadne. Fakt divná kniha.

V podstate som bola zvedavá, že čo sa bude diať a čo sa stane, lebo fakt to bolo celé divné...a nečakala som, že kniha bude obsahovať aj lgbt.

Kniha ma celkom bavila čítať, páčilo sa mi aj prostredie - 19. stor. Anglicka, kde bol príbeh zasadený a super opisy, všetko som si krásne predstavila. Avšak, podľa mňa nemal ani nejakú extrémnu hĺbku a celkovo na mňa pôsobil čudným dojmom.

Záver sa mi nejak extrémne nepáčil, bol taký prirýchly, nie úplne dovysvetlený.

Charaktery postáv taktiež neboli dostatočne vykreslené, len tak povrchovo. Pre mňa priemerná knižka, a už by som si ju znova neprečítala.

Asi skôr neodporúčam, ako odporúčam. A čo sa týka fantasy linky, tak za mňa nič moc, ani svet, ani schopnosti, vlastne to bolo celé také nemastné neslané a nedotiahnuté.

Čítaj viac

13
luckylady.stories

Luckylady. Stories prečítal knihu

05.05.2021 17:55

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev